Forum dla Zagłębia Dąbrowskiego

Z WikiZagłębie
(Przekierowano z FdZD)
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania

Forum dla Zagłębia Dąbrowskiego - organizacja społeczna działająca w formie stowarzyszenia, założona 11 listopada 2007 roku. Została zarejestrowana w sądzie 25 sierpnia 2008 roku.


Logo Zagłębiowskiego Klubu Przyjaciół Camino, sekcji stowarzyszenia FdZD

Spis treści

Cele


Historia powstania

Myśl powołania stowarzyszenia regionalnego w Zagłębiu Dąbrowskim narodziła się wśród lokalnej społeczności internetowej, a pomysłodawcą tego przedsięwzięcia był Dariusz Jurek - obecny prezes stowarzyszenia. Pomysł znalazł duży oddźwięk i został natychmiast poparty przez inne osoby.

W wyniku tego, w dniu 11 listopada 2007 roku grupa internautów i miłośników Zagłębia Dąbrowskiego spotkała się w Czeladzi na zebraniu założycielskim stowarzyszenia Forum dla Zagłębia Dąbrowskiego. Ze względów formalnych i organizacyjnych powołano miejskie stowarzyszenia zwykłe w Czeladzi, Dąbrowie Górniczej i Sosnowcu. Nieco później również w Będzinie.

Po ponad pół roku działalności, zgodnie z wolą większości członków zwykłych stowarzyszeń miejskich, postanowiono na bazie będzińskiej organizacji powołać stowarzyszenie regionalne i uzyskać jego wpis w Krajowym Rejestrze Sądowym, co nastąpiło w dniu 25 sierpnia 2008 roku. Jednocześnie osoby, które preferowały działalność w ramach miejskiego stowarzyszenia, skupiły się w innej organizacji Forum dla Zagłębia Dąbrowskiego - Sosnowiec

Zrealizowane projekty (wybór)

Stowarzyszenia regionalne Forum dla Zagłębia Dąbrowskiego powstało w 2007 roku i od tego czasu realizuje liczne projekty na rzecz regionu i jego mieszkańców. Poniżej przedstawiona jest tylko część z tych projektów:


Powyższy wykaz nie wyczerpuje listy działań FdZD a ma na celu jedynie w pigułce pokazać zaangażowanie stowarzyszenia i jego różnorodne działania na rzecz Zagłębia Dąbrowskiego i jego mieszkańców, działania w zdecydowanej części osób młodych i wykonywane całkowicie społecznie, z poświęceniem własnego wolnego czasu.

Działalność

Działalność wydawnicza i filmowa

Stowarzyszenie w ramach swojej działalności jest wydawcą bądź współwydawcą pozycji książkowych, folderów oraz producentem filmów dotyczących regionu.


Strona internetowa Forum dla Zagłębia Dąbrowskiego

Nawigacja
Poznajemy Zagłębie Dąbrowskie
  • Projekt realizuje
  • Herb Zagłębia Dąbrowskiego