Piłka nożna: Klasa B, Grupa I (Sosnowiec) - Sezon 1959

Z WikiZagłębie
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania

1959 Klasa B, Grupa I - Zagłębiowski Okręgowy Związek Piłki Nożnej

Spis treści

SKŁAD GRUPY I (B)

LP NAZWA KLUBU (DRUŻYNY) MIEJSCOWOŚĆ
1 AKS II Niwka Sosnowiec
2 Brynica Czeladź Czeladź
3 Górnik Klimontów Klimontów
4 Górnik Zagórze Zagórze
5 Górnik ZNME II Dąbrowa Gór. Dąbrowa Górnicza
6 Górnik Sosnowiec Sosnowiec
7 Stal Kotły (Kotlarz) Sosnowiec Sosnowiec
8 Stal Huta Buczka Sosnowiec Sosnowiec
9 Unia II Ząbkowice Sosnowiec
10 Zew Ostrowy Górnicze Ostrowy Górnicze

RUNDA WIOSENNA

Kolejka 1

Rozgrywki kolejka data godz. gospodarze goście wynik
Klasa B, Grupa I 1 12 kwietnia 1959 (n) ??? Kotlarz Sosnowiec Stal Huta Buczek Sosnowiec 2 : 0 (1:0)
Klasa B, Grupa I 1 12 kwietnia 1959 (n) ??? Górnik Klimontów Zew Ostrowy Górnicze 2 : 3 (2:0)
Klasa B, Grupa I 1 12 kwietnia 1959 (n) ??? Brynica Czeladź AKS II Niwka 6 : 1 (4:0)
Klasa B, Grupa I 1 12 kwietnia 1959 (n) ??? Unia II Ząbkowice Górnik ZNME II Dąbrowa Górnicza 2 : 5 (2:3)
Klasa B, Grupa I 1 12 kwietnia 1959 (n) ??? Górnik Zagórze GKS Górnik Sosnowiec 1 : 3 (1:1)

Kolejka 2

Rozgrywki kolejka data godz. gospodarze goście wynik
Klasa B, Grupa I 2 19 kwietnia 1959 ??? Górnik Zagórze Kotlarz Sosnowiec 4 : 1 (3:1)
Klasa B, Grupa I 2 19 kwietnia 1959 ??? GKS Górnik Sosnowiec Unia II Ząbkowice 7 : 0 (1:0)
Klasa B, Grupa I 2 19 kwietnia 1959 ??? Górnik ZNME II Dąbrowa Gór. Brynica Czeladź 0 : 2 (0:1)
Klasa B, Grupa I 2 19 kwietnia 1959 ??? AKS II Niwka Górnik Klimontów 2 : 2 (1:2)
Klasa B, Grupa I 2 19 kwietnia 1959 ??? Zew Ostrowy Górnicze Stal Huta Buczek Sosnowiec 4 : 0 (0:0)

Kolejka 3

Rozgrywki kolejka data godz. gospodarze goście wynik
Klasa B, Grupa I 3 26 kwietnia 1959 ??? Kotlarz Sosnowiec Zew Ostrowy Górnicze 2 : 1 (2:0)
Klasa B, Grupa I 3 26 kwietnia 1959 ??? Stal Huta Buczek Sosnowiec AKS II Niwka 3 : 4 (2:3)
Klasa B, Grupa I 3 26 kwietnia 1959 ??? Górnik Klimontów Górnik ZNME II Dąbrowa Gór. 3 : 0 (2:0)
Klasa B, Grupa I 3 26 kwietnia 1959 ??? Brynica Czeladź GKS Górnik Sosnowiec 0 : 1 (0:1)
Klasa B, Grupa I 3 26 kwietnia 1959 ??? Unia II Ząbkowice Górnik Zagórze 1 : 3 (0:3)

Kolejka 4

Rozgrywki kolejka data godz. gospodarze goście wynik
Klasa B, Grupa I 4 3 maja 1959 ??? Unia II Ząbkowice Kotlarz Sosnowiec 1 : 6 (1:1)
Klasa B, Grupa I 4 3 maja 1959 ??? Górnik Zagórze Brynica Czeladź 5 : 2 (3:2)
Klasa B, Grupa I 4 3 maja 1959 ??? GKS Górnik Sosnowiec Górnik Klimontów 11 : 0 (6:0)
Klasa B, Grupa I 4 3 maja 1959 ??? Górnik ZNME II Dąbrowa Gór. Stal Huta Buczek Sosnowiec 5 : 2 (3:1)
Klasa B, Grupa I 4 3 maja 1959 ??? AKS II Niwka Zew Ostrowy Górnicze 2 : 1 (2:0)

Kolejka 5

Rozgrywki kolejka data godz. gospodarze goście wynik
Klasa B, Grupa I 5 10 maja 1959 ??? Brynica Czeladź Unia II Ząbkowice 3 : 0 w.o.
Klasa B, Grupa I 5 10 maja 1959 ??? Górnik Klimontów Górnik Zagórze 0 : 4 (0:1)
Klasa B, Grupa I 5 10 maja 1959 ??? Stal Huta Buczek Sosnowiec GKS Górnik Sosnowiec 0 : 3 (0:3)
Klasa B, Grupa I 5 10 maja 1959 ??? Zew Ostrowy Górnicze Górnik ZNME II Dąbrowa Gór. 4 : 1 (1:1)
Klasa B, Grupa I 5 10 maja 1959 ??? Kotlarz Sosnowiec AKS II Niwka 3 : 0 w.o.

Kolejka 6

Rozgrywki kolejka data godz. gospodarze goście wynik
Klasa B, Grupa I 6 17 maja 1959 ??? Brynica Czeladź Kotlarz Sosnowiec 4 : 3 (4:1)
Klasa B, Grupa I 6 17 maja 1959 ??? Unia II Ząbkowice Górnik Klimontów 2 : 0 (2:0)
Klasa B, Grupa I 6 17 maja 1959 ??? GKS Górnik Sosnowiec Zew Ostrowy Górnicze 4 : 0 (1:0)
Klasa B, Grupa I 6 17 maja 1959 ??? Górnik ZNME II Dąbrowa Gór. AKS II Niwka 2 : 0 (0:0)
Klasa B, Grupa I 6 17 maja 1959 ??? Górnik Zagórze Stal Huta Buczek Sosnowiec 8 : 0 (?:?)

Kolejka 7

Rozgrywki kolejka data godz. gospodarze goście wynik
Klasa B, Grupa I 7 24 maja 1959 ??? Kotlarz Sosnowiec Górnik ZNME II Dąbrowa Gór. 0 : 2 (0:0)
Klasa B, Grupa I 7 24 maja 1959 ??? AKS II Niwka GKS Górnik Sosnowiec 5 : 3 (3:2) zweryfikowany 0:3 w.o.
Klasa B, Grupa I 7 24 maja 1959 ??? Zew Ostrowy Górnicze Górnik Zagórze 2 : 1 (0:0)
Klasa B, Grupa I 7 24 maja 1959 ??? Stal Huta Buczek Sosnowiec Unia II Ząbkowice 2 : 2 (0:2)
Klasa B, Grupa I 7 24 maja 1959 ??? Górnik Klimontów Brynica Czeladź 0 : 3 w.o.

Kolejka 8

Rozgrywki kolejka data godz. gospodarze goście wynik
Klasa B, Grupa I 8 7 czerwca 1959 ??? Górnik Klimontów Kotlarz Sosnowiec 0 : 3 (0:1)
Klasa B, Grupa I 8 7 czerwca 1959 ??? Brynica Czeladź Stal Huta Buczek Sosnowiec 9 : 2 (3:1)
Klasa B, Grupa I 8 7 czerwca 1959 ??? Unia II Ząbkowice Zew Ostrowy Górnicze 2 : 2 (1:1)
Klasa B, Grupa I 8 7 czerwca 1959 ??? Górnik Zagórze AKS II Niwka 8 : 0 (3:0)
Klasa B, Grupa I 8 7 czerwca 1959 ??? GKS Górnik Sosnowiec Górnik ZNME II Dąbrowa Gór. 5 : 1 (2:1)

Kolejka 9

Rozgrywki kolejka data godz. gospodarze goście wynik
Klasa B, Grupa I 9 14 czerwca 1959 ??? Kotlarz Sosnowiec GKS Górnik Sosnowiec 2 : 2 (2:0)
Klasa B, Grupa I 9 14 czerwca 1959 ??? Górnik ZNME II Dąbrowa Gór. Górnik Zagórze 0 : 1 (0:0)
Klasa B, Grupa I 9 14 czerwca 1959 ??? AKS II Niwka Unia II Ząbkowice 2 : 2 (1:1)
Klasa B, Grupa I 9 14 czerwca 1959 ??? Zew Ostrowy Górnicze Brynica Czeladź 3 : 1 (2:1)
Klasa B, Grupa I 9 14 czerwca 1959 ??? Stal Huta Buczek Sosnowiec Górnik Klimontów 1 : 0 (0:0)

TABELA PO RUNDZIE WIOSENNEJ

M-ce Nazwa klubu M Pkt Z R P Br+ Br-
1 GKS Górnik Sosnowiec 9 17 8 1 0 36 4
2 Górnik Zagórze 9 14 7 0 2 35 9
3 Brynica Czeladź 9 12 6 0 3 36 15
4 Zew Ostrowy Górnicze 9 11 5 1 3 29 15
5 Kotlarz Sosnowiec 9 9 4 1 4 19 14
6 Górnik ZNME II Dąbrowa Gór. 9 8 4 0 5 16 19
7 AKS II Niwka 9 6 2 2 5 11 27
8 Unia II Ząbkowice 9 5 1 3 5 12 30
9 Stal Huta Buczek Sosnowiec 9 3 1 1 7 16 37
10 Górnik Klimontów 9 3 1 1 7 7 29


Kolejka 10

Rozgrywki kolejka data godz. gospodarze goście wynik
Klasa B, Grupa I 10 19 lipca 1959 ??? GKS Górnik Sosnowiec Górnik Zagórze 6 : 1 (2:1)
Klasa B, Grupa I 10 19 lipca 1959 ??? AKS II Niwka Brynica Czeladź 1 : 2 (1:2)
Klasa B, Grupa I 10 19 lipca 1959 ??? Stal Huta Buczek Sosnowiec Kotlarz Sosnowiec 0 : 0 (0:0)
Klasa B, Grupa I 10 19 lipca 1959 ??? Zew Ostrowy Górnicze Górnik Klimontów 7 : 1 (2:1)
Klasa B, Grupa I 10 19 lipca 1959 ??? Górnik ZNME II Dąbrowa Gór. Unia II Ząbkowice 6 : 0 (0:0)

Kolejka 11

Rozgrywki kolejka data godz. gospodarze goście wynik
Klasa B, Grupa I 11 26 lipca 1959 ??? Kotlarz Sosnowiec Górnik Zagórze 0 : 1 (0:0)
Klasa B, Grupa I 11 26 lipca 1959 ??? Unia II Ząbkowice GKS Górnik Sosnowiec 0 : 3 w.o.
Klasa B, Grupa I 11 26 lipca 1959 ??? Brynica Czeladź Górnik ZNME II Dąbrowa Gór. 3 : 1 (0:0)
Klasa B, Grupa I 11 26 lipca 1959 ??? Górnik Klimontów AKS II Niwka 4 : 0 (2:0)
Klasa B, Grupa I 11 26 lipca 1959 ??? Stal Huta Buczek Sosnowiec Zew Ostrowy Górnicze 0 : 3 (0:1)

Kolejka 12

Rozgrywki kolejka data godz. gospodarze goście wynik
Klasa B, Grupa I 12 6 sierpnia 1959 ??? Zew Ostrowy Górnicze Kotlarz Sosnowiec 4 : 1 (3:0)
Klasa B, Grupa I 12 6 sierpnia 1959 ??? AKS II Niwka Stal Huta Buczek Sosnowiec 3 : 1 (?:?)
Klasa B, Grupa I 12 6 sierpnia 1959 ??? Górnik ZNME II Dąbrowa Gór. Górnik Klimontów 1 : 5 (?:?)
Klasa B, Grupa I 12 6 sierpnia 1959 ??? GKS Górnik Sosnowiec Brynica Czeladź 5 : 1 (?:?)
Klasa B, Grupa I 12 6 sierpnia 1959 ??? Górnik Zagórze Unia II Ząbkowice 7 : 0 (?:?)

Kolejka 13

Rozgrywki kolejka data godz. gospodarze goście wynik
Klasa B, Grupa I 13 9 sierpnia 1959 ??? Kotlarz Sosnowiec Unia II Ząbkowice 3 : 0 w.o.
Klasa B, Grupa I 13 9 sierpnia 1959 ??? Brynica Czeladź Górnik Zagórze 2 : 1 (1:1)
Klasa B, Grupa I 13 9 sierpnia 1959 ??? Górnik Klimontów GKS Górnik Sosnowiec 1 : 3 (1:1)
Klasa B, Grupa I 13 9 sierpnia 1959 ??? Stal Huta Buczek Sosnowiec Górnik ZNME II Dąbrowa Gór. 2 : 1 (0:0)
Klasa B, Grupa I 13 9 sierpnia 1959 ??? Zew Ostrowy Górnicze AKS II Niwka 9 : 3 (4:2)

Kolejka 14

Rozgrywki kolejka data godz. gospodarze goście wynik
Klasa B, Grupa I 14 23 sierpnia 1959 ??? Unia II Ząbkowice Brynica Czeladź 1 : 1 (1:0)
Klasa B, Grupa I 14 23 sierpnia 1959 ??? Górnik Zagórze Górnik Klimontów 3 : 0 (0:0)
Klasa B, Grupa I 14 23 sierpnia 1959 ??? GKS Górnik Sosnowiec Stal Huta Buczek Sosnowiec 10 : 0 (5:0)
Klasa B, Grupa I 14 23 sierpnia 1959 ??? Górnik ZNME II Dąbrowa Gór. Zew Ostrowy Górnicze 2 : 2 (0:0)
Klasa B, Grupa I 14 23 sierpnia 1959 ??? AKS II Niwka Kotlarz Sosnowiec 5 : 0 (2:0)

Kolejka 15

Rozgrywki kolejka data godz. gospodarze goście wynik
Klasa B, Grupa I 15 30 sierpnia 1959 ??? ??? ??? ? : ? (?:?)
Klasa B, Grupa I 15 30 sierpnia 1959 ??? ??? ??? ? : ? (?:?)
Klasa B, Grupa I 15 30 sierpnia 1959 ??? ??? ??? ? : ? (?:?)
Klasa B, Grupa I 15 30 sierpnia 1959 ??? ??? ??? ? : ? (?:?)
Klasa B, Grupa I 15 30 sierpnia 1959 ??? ??? ??? ? : ? (?:?)

AKS II Niwka Brynica Czeladź Górnik Klimontów Górnik Zagórze Górnik ZNME II Dąbrowa Gór. GKS Górnik Sosnowiec Kotlarz Sosnowiec Stal Huta Buczek Sosnowiec Unia II Ząbkowice Zew Ostrowy Górnicze

Kolejka 16

Rozgrywki kolejka data godz. gospodarze goście wynik
Klasa B, Grupa I 16 ??? 1959 ??? ??? ??? ? : ? (?:?)
Klasa B, Grupa I 16 ??? 1959 ??? ??? ??? ? : ? (?:?)
Klasa B, Grupa I 16 ??? 1959 ??? ??? ??? ? : ? (?:?)
Klasa B, Grupa I 16 ??? 1959 ??? ??? ??? ? : ? (?:?)
Klasa B, Grupa I 16 ??? 1959 ??? ??? ??? ? : ? (?:?)

AKS II Niwka Brynica Czeladź Górnik Klimontów Górnik Zagórze Górnik ZNME II Dąbrowa Gór. GKS Górnik Sosnowiec Kotlarz Sosnowiec Stal Huta Buczek Sosnowiec Unia II Ząbkowice Zew Ostrowy Górnicze

Kolejka 17

Rozgrywki kolejka data godz. gospodarze goście wynik
Klasa B, Grupa I 17 ??? 1959 ??? ??? ??? ? : ? (?:?)
Klasa B, Grupa I 17 ??? 1959 ??? ??? ??? ? : ? (?:?)
Klasa B, Grupa I 17 ??? 1959 ??? ??? ??? ? : ? (?:?)
Klasa B, Grupa I 17 ??? 1959 ??? ??? ??? ? : ? (?:?)
Klasa B, Grupa I 17 ??? 1959 ??? ??? ??? ? : ? (?:?)

AKS II Niwka Brynica Czeladź Górnik Klimontów Górnik Zagórze Górnik ZNME II Dąbrowa Gór. GKS Górnik Sosnowiec Kotlarz Sosnowiec Stal Huta Buczek Sosnowiec Unia II Ząbkowice Zew Ostrowy Górnicze

Kolejka 18

Rozgrywki kolejka data godz. gospodarze goście wynik
Klasa B, Grupa I 18 ??? 1959 ??? ??? ??? ? : ? (?:?)
Klasa B, Grupa I 18 ??? 1959 ??? ??? ??? ? : ? (?:?)
Klasa B, Grupa I 18 ??? 1959 ??? ??? ??? ? : ? (?:?)
Klasa B, Grupa I 18 ??? 1959 ??? ??? ??? ? : ? (?:?)
Klasa B, Grupa I 18 ??? 1959 ??? ??? ??? ? : ? (?:?)

AKS II Niwka Brynica Czeladź Górnik Klimontów Górnik Zagórze Górnik ZNME II Dąbrowa Gór. GKS Górnik Sosnowiec Kotlarz Sosnowiec Stal Huta Buczek Sosnowiec Unia II Ząbkowice Zew Ostrowy Górnicze

TABELA KOŃCOWA

M-ce Nazwa klubu M Pkt Z R P Br+ Br-
1 GKS Górnik Sosnowiec 18 34 16 2 0 81 12
2 Górnik Zagórze 18 28 ? ? ? 68 19
3 Brynica Czeladź 18 27 ? ? ? 53 28
4 Zew Ostrowy Górnicze 18 23 ? ? ? 52 30
5 Kotlarz Sosnowiec 18 16 ? ? ? 36 38
6 Górnik ZNME II Dąbrowa Gór. 18 13 ? ? ? 33 51
7 AKS II Niwka 18 12 ? ? ? 34 63
8 Górnik Klimontów 18 11 ? ? ? 24 53
9 Unia II Ząbkowice 18 10 ? ? ? 25 56
10 Stal Huta Buczek Sosnowiec 18 6 ? ? ? 13 69

BARAŻ O KLASĘ A

Turniej barażowy o awans do Klasy A w sezonie 1960:

Zgodnie z regulaminem Zagłębiowskiego OZPN mistrzowie czterech grup Klasy B w sezonie 1959 rozegrali mecze eliminacyjne w systemie każdy z każdym, mecz i rewanż. Dwie najlepsze drużyny tych eliminacji uzyskały promocję do Klasy A

Stal Rogoźnik GKS Górnik Sosnowiec Budowlani Ogrodzieniec Skra II Częstochowa

Rozgrywki kolejka data godz. gospodarze goście wynik
Baraż o Klasę A 1* 25 października 1959 ??? Stal Rogoźnik Skra II Częstochowa 5 : 0
Baraż o Klasę A 1* 4 listopada 1959 (śr) ??? Budowlani Ogrodzieniec GKS Górnik Sosnowiec 2 : 3 (1:3)
Baraż o Klasę A 2 31 października 1959 (s) ??? GKS Górnik Sosnowiec Stal Rogoźnik 2 : 0 (1:0)
Baraż o Klasę A 2 31 października 1959 (s) ??? Skra II Częstochowa Budowlani Ogrodzieniec 2 : 0 (1:0)
Baraż o Klasę A 3 8 listopada 1959 (n) ??? Stal Rogoźnik Budowlani Ogrodzieniec 4 : 2 (3:2)
Baraż o Klasę A 3 8 listopada 1959 (n) ??? Skra II Częstochowa GKS Górnik Sosnowiec 3 : 5 (0:2)
Baraż o Klasę A 4 15 listopada 1959 (n) ??? GKS Górnik Sosnowiec Budowlani Ogrodzieniec 3 : 0 (?:?)
Baraż o Klasę A 4 15 listopada 1959 (n) ??? Skra II Częstochowa Stal Rogoźnik 2 : 7 (?:?)
Baraż o Klasę A 5 22 listopada 1959 (n) ??? Stal Rogoźnik GKS Górnik Sosnowiec 0 : 2 (0:0)
Baraż o Klasę A 5 22 listopada 1959 (n) ??? Budowlani Ogrodzieniec Skra II Częstochowa 3 : 0 w.o.
Baraż o Klasę A 6 29 listopada 1959 (n) ??? GKS Górnik Sosnowiec Skra II Częstochowa 5 : 2 (1:0)
Baraż o Klasę A 6 29 listopada 1959 (n) ??? Budowlani Ogrodzieniec Stal Rogoźnik 1 : 1 (0:0)

TABELA TURNIEJU BARAŻOWEGO

M-ce Nazwa klubu M Pkt Z R P Br+ Br-
1 Górnik Sosnowiec 6 12 6 0 0 20 7
2 Stal Rogoźnik 6 7 3 1 2 15 9
3 Budowlani Ogrodzieniec 6 3 1 1 4 8 13
4 Skra II Częstochowa 6 2 1 0 5 9 23
Nawigacja
Poznajemy Zagłębie Dąbrowskie
  • Projekt realizuje
  • Herb Zagłębia Dąbrowskiego