Piłka nożna: Klasa B, Grupa I (Sosnowiec) - Sezon 1959: Różnice pomiędzy wersjami
Linia 857: | Linia 857: | ||
| ALIGN=center|[[???]] [[1959]] | | ALIGN=center|[[???]] [[1959]] | ||
| ALIGN=center|??? | | ALIGN=center|??? | ||
| ALIGN=center|[[ | | ALIGN=center|[[Zew Kazimierz|Zew Ostrowy Górnicze]] | ||
| ALIGN=center|[[ | | ALIGN=center|[[Kotlarz Sosnowiec]] | ||
| ALIGN=center|''' | | ALIGN=center|'''4 : 1''' (3:0) | ||
|- | |- | ||
Linia 866: | Linia 866: | ||
| ALIGN=center|[[???]] [[1959]] | | ALIGN=center|[[???]] [[1959]] | ||
| ALIGN=center|??? | | ALIGN=center|??? | ||
| ALIGN=center|[[ | | ALIGN=center|[[AKS Niwka|AKS II Niwka]] | ||
| ALIGN=center|[[ | | ALIGN=center|[[Stal Huta Buczek Sosnowiec]] | ||
| ALIGN=center|''' | | ALIGN=center|'''3 : 1''' (?:?) | ||
|- | |- | ||
Linia 875: | Linia 875: | ||
| ALIGN=center|[[???]] [[1959]] | | ALIGN=center|[[???]] [[1959]] | ||
| ALIGN=center|??? | | ALIGN=center|??? | ||
| ALIGN=center|[[ | | ALIGN=center|[[Górnik ZNME Dąbrowa Górnicza|Górnik ZNME II Dąbrowa Gór.]] | ||
| ALIGN=center|[[ | | ALIGN=center|[[Górnik Klimontów]] | ||
| ALIGN=center|''' | | ALIGN=center|'''1 : 5''' (?:?) | ||
|- | |- | ||
Linia 884: | Linia 884: | ||
| ALIGN=center|[[???]] [[1959]] | | ALIGN=center|[[???]] [[1959]] | ||
| ALIGN=center|??? | | ALIGN=center|??? | ||
| ALIGN=center|[[ | | ALIGN=center|[[GKS Górnik Sosnowiec]] | ||
| ALIGN=center|[[ | | ALIGN=center|[[Brynica Czeladź]] | ||
| ALIGN=center|''' | | ALIGN=center|'''5 : 1''' (?:?) | ||
|- | |- | ||
Linia 893: | Linia 893: | ||
| ALIGN=center|[[???]] [[1959]] | | ALIGN=center|[[???]] [[1959]] | ||
| ALIGN=center|??? | | ALIGN=center|??? | ||
| ALIGN=center|[[ | | ALIGN=center|[[Górnik Zagórze]] | ||
| ALIGN=center|[[ | | ALIGN=center|[[Unia Ząbkowice|Unia II Ząbkowice]] | ||
| ALIGN=center|''' | | ALIGN=center|'''7 : 0''' (?:?) | ||
|} | |} | ||
===Kolejka 13=== | ===Kolejka 13=== |
Wersja z 19:17, 21 gru 2014
1959 Klasa B, Grupa I - Zagłębiowski Okręgowy Związek Piłki Nożnej
SKŁAD GRUPY I (B)
LP | NAZWA KLUBU (DRUŻYNY) | MIEJSCOWOŚĆ |
---|---|---|
1 | AKS II Niwka | Sosnowiec |
2 | Brynica Czeladź | Czeladź |
3 | Górnik Klimontów | Klimontów |
4 | Górnik Zagórze | Zagórze |
5 | Górnik ZNME II Dąbrowa Gór. | Dąbrowa Górnicza |
6 | GKS Górnik Sosnowiec | Sosnowiec |
7 | Stal Kotły (Kotlarz) Sosnowiec | Sosnowiec |
8 | Stal Huta Buczka Sosnowiec | Sosnowiec |
9 | Unia II Ząbkowice | Sosnowiec |
10 | Zew Ostrowy Górnicze | Ostrowy Górnicze |
RUNDA WIOSENNA
Kolejka 1
Rozgrywki | kolejka | data | godz. | gospodarze | goście | wynik |
---|---|---|---|---|---|---|
Klasa B, Grupa I | 1 | 12 kwietnia 1959 (n) | ??? | Kotlarz Sosnowiec | Stal Huta Buczek Sosnowiec | 2 : 0 (1:0) |
Klasa B, Grupa I | 1 | 12 kwietnia 1959 (n) | ??? | Górnik Klimontów | Zew Ostrowy Górnicze | 2 : 3 (2:0) |
Klasa B, Grupa I | 1 | 12 kwietnia 1959 (n) | ??? | Brynica Czeladź | AKS II Niwka | 6 : 1 (4:0) |
Klasa B, Grupa I | 1 | 12 kwietnia 1959 (n) | ??? | Unia II Ząbkowice | Górnik ZNME II Dąbrowa Górnicza | 2 : 5 (2:3) |
Klasa B, Grupa I | 1 | 12 kwietnia 1959 (n) | ??? | Górnik Zagórze | GKS Górnik Sosnowiec | 1 : 3 (1:1) |
Kolejka 2
Rozgrywki | kolejka | data | godz. | gospodarze | goście | wynik |
---|---|---|---|---|---|---|
Klasa B, Grupa I | 2 | 19 kwietnia 1959 | ??? | Górnik Zagórze | Kotlarz Sosnowiec | 4 : 1 (3:1) |
Klasa B, Grupa I | 2 | 19 kwietnia 1959 | ??? | GKS Górnik Sosnowiec | Unia II Ząbkowice | 7 : 0 (1:0) |
Klasa B, Grupa I | 2 | 19 kwietnia 1959 | ??? | Górnik ZNME II Dąbrowa Gór. | Brynica Czeladź | 0 : 2 (0:1) |
Klasa B, Grupa I | 2 | 19 kwietnia 1959 | ??? | AKS II Niwka | Górnik Klimontów | 2 : 2 (1:2) |
Klasa B, Grupa I | 2 | 19 kwietnia 1959 | ??? | Zew Ostrowy Górnicze | Stal Huta Buczek Sosnowiec | 4 : 0 (0:0) |
Kolejka 3
Rozgrywki | kolejka | data | godz. | gospodarze | goście | wynik |
---|---|---|---|---|---|---|
Klasa B, Grupa I | 3 | 26 kwietnia 1959 | ??? | Kotlarz Sosnowiec | Zew Ostrowy Górnicze | 2 : 1 (2:0) |
Klasa B, Grupa I | 3 | 26 kwietnia 1959 | ??? | Stal Huta Buczek Sosnowiec | AKS II Niwka | 3 : 4 (2:3) |
Klasa B, Grupa I | 3 | 26 kwietnia 1959 | ??? | Górnik Klimontów | Górnik ZNME II Dąbrowa Gór. | 3 : 0 (2:0) |
Klasa B, Grupa I | 3 | 26 kwietnia 1959 | ??? | Brynica Czeladź | GKS Górnik Sosnowiec | 0 : 1 (0:1) |
Klasa B, Grupa I | 3 | 26 kwietnia 1959 | ??? | Unia II Ząbkowice | Górnik Zagórze | 1 : 3 (0:3) |
Kolejka 4
Rozgrywki | kolejka | data | godz. | gospodarze | goście | wynik |
---|---|---|---|---|---|---|
Klasa B, Grupa I | 4 | 3 maja 1959 | ??? | Unia II Ząbkowice | Kotlarz Sosnowiec | 1 : 6 (1:1) |
Klasa B, Grupa I | 4 | 3 maja 1959 | ??? | Górnik Zagórze | Brynica Czeladź | 5 : 2 (3:2) |
Klasa B, Grupa I | 4 | 3 maja 1959 | ??? | GKS Górnik Sosnowiec | Górnik Klimontów | 11 : 0 (6:0) |
Klasa B, Grupa I | 4 | 3 maja 1959 | ??? | Górnik ZNME II Dąbrowa Gór. | Stal Huta Buczek Sosnowiec | 5 : 2 (3:1) |
Klasa B, Grupa I | 4 | 3 maja 1959 | ??? | AKS II Niwka | Zew Ostrowy Górnicze | 2 : 1 (2:0) |
Kolejka 5
Rozgrywki | kolejka | data | godz. | gospodarze | goście | wynik |
---|---|---|---|---|---|---|
Klasa B, Grupa I | 5 | 10 maja 1959 | ??? | Brynica Czeladź | Unia II Ząbkowice | 3 : 0 w.o. |
Klasa B, Grupa I | 5 | 10 maja 1959 | ??? | Górnik Klimontów | Górnik Zagórze | 0 : 4 (0:1) |
Klasa B, Grupa I | 5 | 10 maja 1959 | ??? | Stal Huta Buczek Sosnowiec | GKS Górnik Sosnowiec | 0 : 3 (0:3) |
Klasa B, Grupa I | 5 | 10 maja 1959 | ??? | Zew Ostrowy Górnicze | Górnik ZNME II Dąbrowa Gór. | 4 : 1 (1:1) |
Klasa B, Grupa I | 5 | 10 maja 1959 | ??? | Kotlarz Sosnowiec | AKS II Niwka | 3 : 0 w.o. |
Kolejka 6
Rozgrywki | kolejka | data | godz. | gospodarze | goście | wynik |
---|---|---|---|---|---|---|
Klasa B, Grupa I | 6 | 17 maja 1959 | ??? | Brynica Czeladź | Kotlarz Sosnowiec | 4 : 3 (4:1) |
Klasa B, Grupa I | 6 | 17 maja 1959 | ??? | Unia II Ząbkowice | Górnik Klimontów | 2 : 0 (2:0) |
Klasa B, Grupa I | 6 | 17 maja 1959 | ??? | GKS Górnik Sosnowiec | Zew Ostrowy Górnicze | 4 : 0 (1:0) |
Klasa B, Grupa I | 6 | 17 maja 1959 | ??? | Górnik ZNME II Dąbrowa Gór. | AKS II Niwka | 2 : 0 (0:0) |
Klasa B, Grupa I | 6 | 17 maja 1959 | ??? | Górnik Zagórze | Stal Huta Buczek Sosnowiec | 8 : 0 (?:?) |
Kolejka 7
Rozgrywki | kolejka | data | godz. | gospodarze | goście | wynik |
---|---|---|---|---|---|---|
Klasa B, Grupa I | 7 | 24 maja 1959 | ??? | Kotlarz Sosnowiec | Górnik ZNME II Dąbrowa Gór. | 0 : 2 (0:0) |
Klasa B, Grupa I | 7 | 24 maja 1959 | ??? | AKS II Niwka | GKS Górnik Sosnowiec | 5 : 3 (3:2) zweryfikowany 0:3 w.o. |
Klasa B, Grupa I | 7 | 24 maja 1959 | ??? | Zew Ostrowy Górnicze | Górnik Zagórze | 2 : 1 (0:0) |
Klasa B, Grupa I | 7 | 24 maja 1959 | ??? | Stal Huta Buczek Sosnowiec | Unia II Ząbkowice | 2 : 2 (0:2) |
Klasa B, Grupa I | 7 | 24 maja 1959 | ??? | Górnik Klimontów | Brynica Czeladź | 0 : 3 w.o. |
Kolejka 8
Rozgrywki | kolejka | data | godz. | gospodarze | goście | wynik |
---|---|---|---|---|---|---|
Klasa B, Grupa I | 8 | 7 czerwca 1959 | ??? | Górnik Klimontów | Kotlarz Sosnowiec | 0 : 3 (0:1) |
Klasa B, Grupa I | 8 | 7 czerwca 1959 | ??? | Brynica Czeladź | Stal Huta Buczek Sosnowiec | 9 : 2 (3:1) |
Klasa B, Grupa I | 8 | 7 czerwca 1959 | ??? | Unia II Ząbkowice | Zew Ostrowy Górnicze | 2 : 2 (1:1) |
Klasa B, Grupa I | 8 | 7 czerwca 1959 | ??? | Górnik Zagórze | AKS II Niwka | 8 : 0 (3:0) |
Klasa B, Grupa I | 8 | 7 czerwca 1959 | ??? | GKS Górnik Sosnowiec | Górnik ZNME II Dąbrowa Gór. | 5 : 1 (2:1) |
Kolejka 9
Rozgrywki | kolejka | data | godz. | gospodarze | goście | wynik |
---|---|---|---|---|---|---|
Klasa B, Grupa I | 9 | 14 czerwca 1959 | ??? | Kotlarz Sosnowiec | GKS Górnik Sosnowiec | 2 : 2 (2:0) |
Klasa B, Grupa I | 9 | 14 czerwca 1959 | ??? | Górnik ZNME II Dąbrowa Gór. | Górnik Zagórze | 0 : 1 (0:0) |
Klasa B, Grupa I | 9 | 14 czerwca 1959 | ??? | AKS II Niwka | Unia II Ząbkowice | 2 : 2 (1:1) |
Klasa B, Grupa I | 9 | 14 czerwca 1959 | ??? | Zew Ostrowy Górnicze | Brynica Czeladź | 3 : 1 (2:1) |
Klasa B, Grupa I | 9 | 14 czerwca 1959 | ??? | Stal Huta Buczek Sosnowiec | Górnik Klimontów | 1 : 0 (0:0) |
TABELA PO RUNDZIE WIOSENNEJ
M-ce | Nazwa klubu | M | Pkt | Z | R | P | Br+ | Br- |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | GKS Górnik Sosnowiec | 9 | 17 | 8 | 1 | 0 | 36 | 4 |
2 | Górnik Zagórze | 9 | 14 | 7 | 0 | 2 | 35 | 9 |
3 | Brynica Czeladź | 9 | 12 | 6 | 0 | 3 | 36 | 15 |
4 | Zew Ostrowy Górnicze | 9 | 11 | 5 | 1 | 3 | 29 | 15 |
5 | Kotlarz Sosnowiec | 9 | 9 | 4 | 1 | 4 | 19 | 14 |
6 | Górnik ZNME II Dąbrowa Gór. | 9 | 8 | 4 | 0 | 5 | 16 | 19 |
7 | AKS II Niwka | 9 | 6 | 2 | 2 | 5 | 11 | 27 |
8 | Unia II Ząbkowice | 9 | 5 | 1 | 3 | 5 | 12 | 30 |
9 | Stal Huta Buczek Sosnowiec | 9 | 3 | 1 | 1 | 7 | 16 | 37 |
10 | Górnik Klimontów | 9 | 3 | 1 | 1 | 7 | 7 | 29 |
Kolejka 10
Rozgrywki | kolejka | data | godz. | gospodarze | goście | wynik |
---|---|---|---|---|---|---|
Klasa B, Grupa I | 10 | 19 lipca 1959 | ??? | GKS Górnik Sosnowiec | Górnik Zagórze | 6 : 1 (2:1) |
Klasa B, Grupa I | 10 | 19 lipca 1959 | ??? | AKS II Niwka | Brynica Czeladź | 1 : 2 (1:2) |
Klasa B, Grupa I | 10 | 19 lipca 1959 | ??? | Stal Huta Buczek Sosnowiec | Kotlarz Sosnowiec | 0 : 0 (0:0) |
Klasa B, Grupa I | 10 | 19 lipca 1959 | ??? | Zew Ostrowy Górnicze | Górnik Klimontów | 7 : 1 (2:1) |
Klasa B, Grupa I | 10 | 19 lipca 1959 | ??? | Górnik ZNME II Dąbrowa Gór. | Unia II Ząbkowice | 6 : 0 (0:0) |
Kolejka 11
Rozgrywki | kolejka | data | godz. | gospodarze | goście | wynik |
---|---|---|---|---|---|---|
Klasa B, Grupa I | 11 | 26 lipca 1959 | ??? | Kotlarz Sosnowiec | Górnik Zagórze | 0 : 1 (0:0) |
Klasa B, Grupa I | 11 | 26 lipca 1959 | ??? | Unia II Ząbkowice | GKS Górnik Sosnowiec | 0 : 3 w.o. |
Klasa B, Grupa I | 11 | 26 lipca 1959 | ??? | Brynica Czeladź | Górnik ZNME II Dąbrowa Gór. | 3 : 1 (0:0) |
Klasa B, Grupa I | 11 | 26 lipca 1959 | ??? | Górnik Klimontów | AKS II Niwka | 4 : 0 (2:0) |
Klasa B, Grupa I | 11 | 26 lipca 1959 | ??? | Stal Huta Buczek Sosnowiec | Zew Ostrowy Górnicze | 0 : 3 (0:1) |
Kolejka 12
Rozgrywki | kolejka | data | godz. | gospodarze | goście | wynik |
---|---|---|---|---|---|---|
Klasa B, Grupa I | 12 | ??? 1959 | ??? | Zew Ostrowy Górnicze | Kotlarz Sosnowiec | 4 : 1 (3:0) |
Klasa B, Grupa I | 12 | ??? 1959 | ??? | AKS II Niwka | Stal Huta Buczek Sosnowiec | 3 : 1 (?:?) |
Klasa B, Grupa I | 12 | ??? 1959 | ??? | Górnik ZNME II Dąbrowa Gór. | Górnik Klimontów | 1 : 5 (?:?) |
Klasa B, Grupa I | 12 | ??? 1959 | ??? | GKS Górnik Sosnowiec | Brynica Czeladź | 5 : 1 (?:?) |
Klasa B, Grupa I | 12 | ??? 1959 | ??? | Górnik Zagórze | Unia II Ząbkowice | 7 : 0 (?:?) |
Kolejka 13
Rozgrywki | kolejka | data | godz. | gospodarze | goście | wynik |
---|---|---|---|---|---|---|
Klasa B, Grupa I | 12 | ??? 1959 | ??? | ??? | ??? | ? : ? (?:?) |
Klasa B, Grupa I | 12 | ??? 1959 | ??? | ??? | ??? | ? : ? (?:?) |
Klasa B, Grupa I | 12 | ??? 1959 | ??? | ??? | ??? | ? : ? (?:?) |
Klasa B, Grupa I | 12 | ??? 1959 | ??? | ??? | ??? | ? : ? (?:?) |
Klasa B, Grupa I | 12 | ??? 1959 | ??? | ??? | ??? | ? : ? (?:?) |
AKS II Niwka Brynica Czeladź Górnik Klimontów Górnik Zagórze Górnik ZNME II Dąbrowa Gór. GKS Górnik Sosnowiec Kotlarz Sosnowiec Stal Huta Buczek Sosnowiec Unia II Ząbkowice Zew Ostrowy Górnicze
Kolejka 14
Rozgrywki | kolejka | data | godz. | gospodarze | goście | wynik |
---|---|---|---|---|---|---|
Klasa B, Grupa I | 12 | ??? 1959 | ??? | ??? | ??? | ? : ? (?:?) |
Klasa B, Grupa I | 12 | ??? 1959 | ??? | ??? | ??? | ? : ? (?:?) |
Klasa B, Grupa I | 12 | ??? 1959 | ??? | ??? | ??? | ? : ? (?:?) |
Klasa B, Grupa I | 12 | ??? 1959 | ??? | ??? | ??? | ? : ? (?:?) |
Klasa B, Grupa I | 12 | ??? 1959 | ??? | ??? | ??? | ? : ? (?:?) |
AKS II Niwka Brynica Czeladź Górnik Klimontów Górnik Zagórze Górnik ZNME II Dąbrowa Gór. GKS Górnik Sosnowiec Kotlarz Sosnowiec Stal Huta Buczek Sosnowiec Unia II Ząbkowice Zew Ostrowy Górnicze
Kolejka 15
Rozgrywki | kolejka | data | godz. | gospodarze | goście | wynik |
---|---|---|---|---|---|---|
Klasa B, Grupa I | 12 | ??? 1959 | ??? | ??? | ??? | ? : ? (?:?) |
Klasa B, Grupa I | 12 | ??? 1959 | ??? | ??? | ??? | ? : ? (?:?) |
Klasa B, Grupa I | 12 | ??? 1959 | ??? | ??? | ??? | ? : ? (?:?) |
Klasa B, Grupa I | 12 | ??? 1959 | ??? | ??? | ??? | ? : ? (?:?) |
Klasa B, Grupa I | 12 | ??? 1959 | ??? | ??? | ??? | ? : ? (?:?) |
AKS II Niwka Brynica Czeladź Górnik Klimontów Górnik Zagórze Górnik ZNME II Dąbrowa Gór. GKS Górnik Sosnowiec Kotlarz Sosnowiec Stal Huta Buczek Sosnowiec Unia II Ząbkowice Zew Ostrowy Górnicze
Kolejka 16
Rozgrywki | kolejka | data | godz. | gospodarze | goście | wynik |
---|---|---|---|---|---|---|
Klasa B, Grupa I | 16 | ??? 1959 | ??? | ??? | ??? | ? : ? (?:?) |
Klasa B, Grupa I | 16 | ??? 1959 | ??? | ??? | ??? | ? : ? (?:?) |
Klasa B, Grupa I | 16 | ??? 1959 | ??? | ??? | ??? | ? : ? (?:?) |
Klasa B, Grupa I | 16 | ??? 1959 | ??? | ??? | ??? | ? : ? (?:?) |
Klasa B, Grupa I | 16 | ??? 1959 | ??? | ??? | ??? | ? : ? (?:?) |
AKS II Niwka Brynica Czeladź Górnik Klimontów Górnik Zagórze Górnik ZNME II Dąbrowa Gór. GKS Górnik Sosnowiec Kotlarz Sosnowiec Stal Huta Buczek Sosnowiec Unia II Ząbkowice Zew Ostrowy Górnicze
Kolejka 17
Rozgrywki | kolejka | data | godz. | gospodarze | goście | wynik |
---|---|---|---|---|---|---|
Klasa B, Grupa I | 17 | ??? 1959 | ??? | ??? | ??? | ? : ? (?:?) |
Klasa B, Grupa I | 17 | ??? 1959 | ??? | ??? | ??? | ? : ? (?:?) |
Klasa B, Grupa I | 17 | ??? 1959 | ??? | ??? | ??? | ? : ? (?:?) |
Klasa B, Grupa I | 17 | ??? 1959 | ??? | ??? | ??? | ? : ? (?:?) |
Klasa B, Grupa I | 17 | ??? 1959 | ??? | ??? | ??? | ? : ? (?:?) |
AKS II Niwka Brynica Czeladź Górnik Klimontów Górnik Zagórze Górnik ZNME II Dąbrowa Gór. GKS Górnik Sosnowiec Kotlarz Sosnowiec Stal Huta Buczek Sosnowiec Unia II Ząbkowice Zew Ostrowy Górnicze
Kolejka 18
Rozgrywki | kolejka | data | godz. | gospodarze | goście | wynik |
---|---|---|---|---|---|---|
Klasa B, Grupa I | 18 | ??? 1959 | ??? | ??? | ??? | ? : ? (?:?) |
Klasa B, Grupa I | 18 | ??? 1959 | ??? | ??? | ??? | ? : ? (?:?) |
Klasa B, Grupa I | 18 | ??? 1959 | ??? | ??? | ??? | ? : ? (?:?) |
Klasa B, Grupa I | 18 | ??? 1959 | ??? | ??? | ??? | ? : ? (?:?) |
Klasa B, Grupa I | 18 | ??? 1959 | ??? | ??? | ??? | ? : ? (?:?) |
AKS II Niwka Brynica Czeladź Górnik Klimontów Górnik Zagórze Górnik ZNME II Dąbrowa Gór. GKS Górnik Sosnowiec Kotlarz Sosnowiec Stal Huta Buczek Sosnowiec Unia II Ząbkowice Zew Ostrowy Górnicze
TABELA KOŃCOWA
M-ce | Nazwa klubu | M | Pkt | Z | R | P | Br+ | Br- |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | GKS Górnik Sosnowiec | 18 | 34 | 16 | 2 | 0 | 81 | 12 |
2 | Górnik Zagórze | 18 | 28 | ? | ? | ? | 68 | 19 |
3 | Brynica Czeladź | 18 | 27 | ? | ? | ? | 53 | 28 |
4 | Zew Ostrowy Górnicze | 18 | 23 | ? | ? | ? | 52 | 30 |
5 | Kotlarz Sosnowiec | 18 | 16 | ? | ? | ? | 36 | 38 |
6 | Górnik ZNME II Dąbrowa Gór. | 18 | 13 | ? | ? | ? | 33 | 51 |
7 | AKS II Niwka | 18 | 12 | ? | ? | ? | 34 | 63 |
8 | Górnik Klimontów | 18 | 11 | ? | ? | ? | 24 | 53 |
9 | Unia II Ząbkowice | 18 | 10 | ? | ? | ? | 25 | 56 |
10 | Stal Huta Buczek Sosnowiec | 18 | 6 | ? | ? | ? | 13 | 69 |
BARAŻ O KLASĘ A
Turniej barażowy o awans do Klasy A w sezonie 1960:
Zgodnie z regulaminem Zagłębiowskiego OZPN mistrzowie czterech grup Klasy B w sezonie 1959 rozegrali mecze eliminacyjne w systemie każdy z każdym, mecz i rewanż. Dwie najlepsze drużyny tych eliminacji uzyskały promocję do Klasy A
Stal Rogoźnik GKS Górnik Sosnowiec Budowlani Ogrodzieniec Skra II Częstochowa
TABELA TURNIEJU BARAŻOWEGO
M-ce | Nazwa klubu | M | Pkt | Z | R | P | Br+ | Br- |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | GKS Górnik Sosnowiec | 6 | 12 | 6 | 0 | 0 | 20 | 7 |
2 | Stal Rogoźnik | 6 | 7 | 3 | 1 | 2 | 15 | 9 |
3 | Budowlani Ogrodzieniec | 6 | 3 | 1 | 1 | 4 | 8 | 13 |
4 | Skra II Częstochowa | 6 | 2 | 1 | 0 | 5 | 9 | 23 |