MKS Sławków: Różnice pomiędzy wersjami

Z WikiZagłębie
 
(Nie pokazano 132 wersji utworzonych przez 2 użytkowników)
Linia 1: Linia 1:
{{Klub sportowy infobox
| nazwa = MKS Sławków
| grafika =
| data powstania = [[1921]]
| poprzednie nazwy = Sławkowianka (1921-1939), Przemsza (1945-1951), Stal (1951-1957), Sławkowianka (1957-1972), Victoria (1972-1986), Sławkowianka (1986-1995)
| barwy = żółto-niebieskie
| adres = Walcownia 28, 41-260 [[Sławków]]
| stadion = pojemność - 1.000 miejsc (700 siedzących)
| hala sportowa =
| sekcje sportowe = piłka nożna oraz nieistniejące: tenis stołowy, wędkarstwo.
| strona www = http://www.slawkow.com/
}}
'''Miejski Klub Sportowy Sławków'''
'''Miejski Klub Sportowy Sławków'''


Linia 8: Linia 21:
*www: http://www.slawkow.com/
*www: http://www.slawkow.com/


==Sekcja piłki nożnej==
=HISTORIA KLUBU=
..................................
Klub sportowy w Sławkowie na przestrzeni dziejów działał pod różnymi nazwami. Przez cały okres działania klubu istniała sekcja piłki nożnej, a 1.04.1986 r. utworzono sekcję wędkarstwa sportowego.
..................................
 
..................................
===1921-1939 KLUB SPORTOWY (KS) SŁAWKOWIANKA SŁAWKÓW:===
..................................
W 1921 roku, a więc zaledwie w trzy lata po odzyskaniu przez Polskę niepodległości, robiąca furorę w Zachodniej Europie nowa dyscyplina sportowa - piłka nożna zawitała i do Sławkowa. Założycielem i organizatorem sekcji piłki nożnej był prezes istniejącego w Sławkowie Towarzystwa Gimnastycznego "Sokół" i jednocześnie kierownik Szkoły Powszechnej Franciszek Kołpanowicz, który przekonał sławkowską młodzież do uprawiania tej nowej gry. Drużyna przyjęła nazwę Sławkowianka. Z zaskoczeniem, a także z pewnym zgorszeniem patrzyli sławkowscy notable, jak pochodząca przeważnie z rodzin kupieckich i rzemieślniczych młodzież garnie się do tej raczkującej dopiero dyscypliny sportowej.
 
W pierwszej sławkowskiej drużynie z 1921 roku grali: Józef Kaczmarzyk, Sławomir Massalski, Bronisław Egierski, Wacław Marciniak, Jan Konopka, Mieczysław Frycz, Zbigniew Rudolf, Józef Kotuła, Józef Kramarczyk, Stefan Kaczmarzyk, Henryk Dworakowski, Zygmunt Kramarczyk, Józef Ostrowski, Marian Lichterowicz, Wiktor Marciniak, Feliks Łakomski, Ignacy Łakomski, Stanisław Bębenek, Ignacy Pierwocha, Jan Pierwocha, Stanisław Koszowski, Bolesław Ślęzak. Gospodarzem zespołu był Mieczysław Frycz.
 
Sekcja piłki nożnej nie miała wówczas skrystalizowanych form działania, nie istniał zarząd klubu. Drużyną opiekowali się darzący sympatią młodych zapaleńców piłkarstwa działacze, do których należeli: Franciszek Kołpanowicz, drużynowy Stanisław Telesiński oraz Wiktor Marciniak. Drużynę finansowo wspierali w miarę swoich możliwości: Massalski, Rydzewski i Frey. Piłkę nożną uprawiała młodzież uczęszczająca do szkół średnich i zawodowych. Treningi prowadzone były przez najstarszego, najbardziej zaawansowanego technicznie zawodnika. Piłka nożna w Sławkowie pomimo dużych trudności organizacyjnych i finansowych przeżywała w latach dwudziestych wspaniały okres swojej popularności, była dla młodzieży dostępna i przez nią lubiana.
 
Sławkowianka w okresie międzywojennym nie była zgłoszona do rozgrywek ligowych i rozgrywała tylko mecze towarzyskie. Znane są ich nieliczne wyniki: Vesta Olkusz - Sławkowianka 6-0 (12.09.1926r.), W 1927 roku: w Sławkowie: Sławkowianka – Vesta Olkusz 4-3-(14.08) i nazajutrz rewanż w Olkuszu: Vesta-Sławkowianka 3-2 (15.08). W 1930 roku w Sławkowiance grali: Zygfryd Pięta, Józef Pietrzyk, Aleksander Pierwocha, Jerzy Pierwocha, Stefan Będkowski, Tadeusz Żak. W latach 1936-1939 w drużynie grali również: Zygmunt Wójcik, Antoni Ostrowski, Stanisław Lebiecki, Henryk Jakubowski, Stanisław Szypulski, Bronisław Egierski, Longin Kaznodziej, Edmund Kopczyński, Kotek, Zbigniew Nowakowski. Na zdjęciu drużyny z dnia 8 lipca 1938 roku są widoczni: Marian Dziedzic, Antoni Mistela, Stanisław Chwistecki, Stefan Pięta (członek zarządu), Stanisław Chadziński, Józef Lorek, Tadeusz Szeląg, Stanisław Duryński, Józef Cembrzyński (członek zarządu), Robert Szeląg (kapitan), Edward Cebo, Adolf Kołodziejczyk.
 
Drużyna posiadała boisko piłkarskie o nawierzchni trawiastej na Niwce obok Fabryki Braci Szajn. Sławkowska drużyna do 1937 roku rozgrywała mecze u siebie na przystosowanym do tego celu placu na Niwce, a od 1938 roku na nowo powstałym boisku na tzw. Jazach, które istniało do 1949 roku Jest to dzisiaj wprost nieprawdopodobne, ale wówczas drużyna piłkarska udawała się na wyjazdowe mecze drabiniastym wozem konnym, powożonym przeważnie przez Jana Miśkiewicza lub Franciszka Hońka, w najlepszym przypadku własnymi lub wypożyczonymi rowerami. W tym okresie, dzięki uprzejmości Tadeusza Cembrzyńskiego, nasza drużyna na dłuższe wyjazdy np. do Wolbromia czy Sosnowca dowożona była samochodem ciężarowym.
 
W okresie okupacji hitlerowskiej, która w Sławkowie trwała od 5 września 1939 roku do 23 stycznia 1945r. gra w piłkę nożną była zakazana. Jednak pomimo wprowadzonego przez okupanta hitlerowskiego zakazu uprawiania sportu, młodzież sławkowska grała w piłkę nożną na błoniach "Walcowni", a także na polanie w lasku.
 
===1945-1951 ZAKŁADOWY KLUB SPORTOWY (ZKS) PRZEMSZA SŁAWKÓW:===
W 1945 roku niezrzeszona młodzież grała w piłkę nożną na leśnej polanie na Walcowni. Po zakończeniu wojny działalność sportowa została wznowiona. W 1946 r. sławkowska drużyna została zarejestrowana w Podokręgu Piłki Nożnej w Będzinie pod nazwą ZKS Przemsza Sławków. Mecze mistrzowskie Klasy C rozgrywane były z drużynami z Klimontowa, Zagórza, Strzemieszyc, Wolbromia i Bolesławia. W latach 1946-1948 funkcję prezesa klubu pełnił Robert Szeląg. W 1948 roku prezesem klubu został Piotr Furmański, gospodarzem był Stanisław Reczko, a sekretarzem klubu Franciszek Gonera. W tym samym roku lub w 1950 zgodnie z ówczesnym podziałem administracyjnym drużyna została zarejestrowana w Podokręgu Piłki Nożnej w Olkuszu w Klasie B, z której jednak w ciągu kilku lat spadła do Klasy C.
 
W roku 1949 przystąpiono do zmiany koryta rzeki Białej Przemszy. Boisko na „Jazach” zostało zlikwidowane. Rada Miejska przekazała teren pod boisko sportowe na ulicy Walcownia. Od tego momentu boisko ma nawierzchnię trawiastą o wymiarach 104m x 64m.
W Przemszy Sławków w 1946 roku grali: Adolf Kołodziejczyk, Jerzy Kania, Stefan Baran, Henryk Szeląg, Tadeusz Szeląg, Stanisław Chwistecki, Zygmunt Wójcik, Tadeusz Żak, Tadeusz Mańko, Stefan Będkowski, Idzi Strąk. Na zdjęciu z 1947 roku widzimy ZKS Przemszę Sławków w białych strojach: Tadeusz Mańko, Zygmunt Konopka, Adolf Kołodziejczyk, Józef Puz, Stefan Baran, Stanisław Chadziński, Tadeusz Żak, Tadeusz Szeląg, Edward Żak, Henryk Szeląg. W 1950 roku w barwach Sławkowianki występowali: Stefan Baran, Wiesław Wilk, Zdzisław Malik, Edward Żak, Marian Bednarski, Czesław Pałka, Stefan Kania, Henryk Szeląg, Henryk Malinowski, Antoni Olaszewski, Wiktor Lekstan.
 
===1951-1957 KLUB SPORTOWY (KS) STAL SŁAWKÓW:===
W 1951 roku zgodnie z panującymi w latach stalinowskich przepisami kluby musiały obligatoryjnie należeć do zrzeszeń, którym patronowały poszczególne gałęzie przemysłu i przyjąć nazwy odpowiednie do tych zrzeszeń. Sławkowska Przemsza była utrzymywana przez Zakłady Wyrobów Metalowych i klub zmienił nazwę na KS Stal Sławków którą nosił do 1957 roku.
 
Przynajmniej od 1950 roku na terenie Sławkowa istniał również LZS Korzeniec, który w 1952 i 1953 grał w piłkarskiej olkuskiej Klasie C.
 
===1957-1972 KLUB SPORTOWY (KS) SŁAWKOWIANKA SŁAWKÓW:===
Wówczas miało miejsce bardzo ważne wydarzenie w dziejach klubu. Dokładnie 26 maja 1957 roku klub pod nazwą KS "Sławkowianka" uzyskał osobowość prawną. Sekretariat klubu znajdował się wówczas w budynku na ulicy Kościelnej 11. W latach pięćdziesiątych prezesami klubu byli kolejno: Kaczmarzyk, Kotuła, Szeląg, Nowak, Cembrzyński oraz Puz, a w kolejnej dekadzie: Marian Porębski (1960-1965), a następnie Henryk Bednarski (1965-1970).
 
26 lipca 1959 roku rozegrano mecz towarzyski pomiędzy KS "Sławkowianka", a Pogonią Nowy Bytom, który zakończył się porażką naszej drużyny 2-3. Mecz prowadził sędzia ligowy Wacław Marciniak. W 1957 roku Sławkowianka wygrała olkuską Klasę C i awansowała do Klasy B. Pod koniec lat pięćdziesiątych i przez całe lata 60-te aż do 1973 roku  KS "Sławkowianka" występowała w Klasie B Podokręgu Chrzanowskiego (później Olkuskiego) i rywalizowała m.in. z Bukowianką, Górnikiem Sobieski, Stalą Wierbka, Świtem Krzeszowice, Tęczą Tenczynek i Przebojem Wolbrom. Drużyna rezerw sławkowskiego klubu występowała w Klasie C w grupie olkuskiej.
 
W 1958 roku w Sławkowiance grali: Stanisław Honiek, Eugeniusz Lekstan, Edward Tylec, Jan Lekki, Witold Skubis, Wiktor Lekstan, Ryszard Ślęzak. Trenerem był Edward Kopeć, a sekretarzem Henryk Marzec. Wyróżnającymi się zawodnikami sławkowskiego klubu byli wówczas Ryszard Tylec oraz Zbigniew Wąs. Ten drugi po odejściu ze Sławkowa grał w drużynie Zagłębia Sosnowiec, z którym zdobył wicemistrzostwo Polski w sezonie 63/64. W klubie występowali w tym okresie zawodnicy, którzy po skończeniu kariery pełnili funkcję trenerów (Stefan Bednarski, Kazimierz Lorek).
 
W 1966 roku barwy Sławkowianki reprezentowali: Stanisław Furgaliński, Jan Frycz, Kazimierz Lorek, Aleksander Wiltos, Jan Marzec, Wiktor Krawczyk, Feliks Malinowski, Leszek Zadęcki, Stanisław Porębski, Stanisław Tylec, Bronisław Goraj. Z kolei w 1969 roku w drużynie seniorów grali: Marian Gąciarz, Janusz Hazuer, Stanisław Hauzer, Stanisław Porębski, Stanisław Furgaliński, Waldemar Kaczmarzyk, Tadeusz Lorek, Marek Stychno, Jan Frycz, Andrzej Kołodziejczyk, Jan Swędzioł, Stanisław Bukowski, Zbigniew Jasica, a w drużynie juniorów KS Sławkowianka występowali: Waldemar Kaczmarzyk, Jerzy Kolczyk, Stanisław Hauzer, Marek Godzina, Marek Stychno, Jan Fatyga, Zbigniew Baran, Stanisław Tylec, Tadeusz Baran, Jan Kubański, Jan Frycz, Andrzej Czyż. Trenerem juniorów był Stefan Bednarski.
 
===1972-1986 MIĘDZYZAKŁADOWY KLUB SPORTOWY (MZKS) VICTORIA SŁAWKÓW:===
Dnia 15 lutego 1972 roku klub ze Sławkowa zmienił nazwę na MZKS Victoria Sławków i działał w oparciu o Zakłady Wyrobów Metalowych w Sławkowie. W tym okresie prezesem klubu był Marian Godzina, któremu z oddaniem sekundowali wielcy pasjonaci sportu, między innymi Jerzy Miroch, Tadeusz Omyliński czy Eligiusz Strączyński, będący wcześniej także prezesem klubu. Pod koniec lat siedemdziesiątych Victoria Sławków zajęła I miejsce w województwie katowickim wśród małych klubów, biorąc pod uwagę aktywną działalność i otrzymała nagrodę pieniężną w wysokości 150.000 zł, którą w całości przeznaczono na budowę istniejącego do chwili obecnej skromnego budynku klubowego. W tym to czasie, sławkowski klub będący, można powiedzieć, na własnym rozrachunku, wybudował nowe boisko oraz dokonał remontu głównej płyty boiska, której dzisiaj mogłoby nam pozazdrościć wiele znacznie wyżej notowanych drużyn ligowych. W roku 1985 obok magazynu GS "Samopomoc Chłopska" z dochodów własnych sfinansowano budowę nowej płyty boiska. Projektantem i wykonawcą był Wiceprezes ds. sportowych Zygmunt Konopka. Dokonano również remontu kapitalnego głównej płyty boiska. W latach osiemdziesiątych sławkowski klub włączał się w wiele inicjatyw społecznych. W 1985 roku Zarząd Victorii Sławków przekazał 5tys. zł na budowę Pomnika Poległych Sławkowian w czasie II Wojny Światowej. Klub organizował m.in. turnieje drużyn szkolnych z okazji Dnia Dziecka.
 
W 1974 roku w Sławkowiance grali: Józef Dziedzic, Stanisław Ziętek, Ryszard Strączyński, Zygmunt Juszczyk, Krzysztof Chwistecki, Eugeniusz Frycz, Stanisław Furgaliński, Leszek Lewandowski, Zbigniew Dynerowicz, Jan Furgaliński, Henryk Baran, Stefan Nowak, Tadeusz Radowiecki, Kazimierz Lorek, Andrzej Czyż, Dariusz Kopacz, M. Machera, Jerzy Zacłona, Jerzy Chybiński, Jan Nowak. Kierownikiem drużyny był Waldemar Olesiński, a skarbnikiem Maksymilian Gliński. Na zdjęciu z 1980 roku są widoczni: Stanisław Porębski, Roman Zacłona, Kazimierz Lorek, Stanisław Marzec, Piotr Prowancki, Czesław Konopka.
 
W sezonie 1972/1973 roku Victoria będąc vicemistrzem olkuskiej Klasy B wywalczyła awans do olkuskiej Klasy A, w której będzie występować nieprzerwanie aż 23 lata. Początkowo zajmując miejsca w środku lub w II połowie A-klasowej tabeli.
 
Ciekawostką jest fakt, iż 1 kwietnia 1986 roku w klubie, obok sekcji piłki nożnej, utworzono sekcję wędkarstwa sportowego, którą opiekował się Kazimierz Szeląg.
 
===1986-1995 MIĘDZYZAKŁADOWY KLUB SPORTOWY (MZKS) SŁAWKOWIANKA SŁAWKÓW:===
Dnia 1 lipca 1986 roku klub wrócił do poprzedniej nazwy i od tej pory funkcjonował jako MZKS Sławkowianka. W latach 1985-1988 Prezesem MZKS Sławkowianka był Stefan Jagło, a od 1988 roku stanowisko prezesa piastował Edward Wójcik. Sławkowianka rozgrywała w tym czasie towarzyskie mecze z zagranicznymi drużynami. Współpraca Sławkowa z czeskim imiennikiem - Slavkovem u Brna zaowocowała wyjazdami drużyny na obozy przygotowawcze do naszych południowych sąsiadów. Dnia 3 maja 1995 roku meczem pomiędzy MZKS Sławkowianka, a ukraińskim zespołem Turka karierę piłkarską zakończył Jerzy Rzońca - długoletni zawodnik sławkowskiej drużyny (grał w latach 1974-1995).
 
Sezon 1985/1986 był udany dla drużyny juniorów, która zajęła I miejsce w klasie A Podokręgu Olkusz. Zwycięzcami juniorskich rozgrywek byli: Arkadiusz Kwec, Krzysztof Maj, Jacek Jasiak, Rafał Wiekiera, Roman Piotrowski, Mirosław Drzewiecki, Ireneusz Ślęzak, Tomasz Gettler, Marek Jurek, Grzegorz Piętka, Dariusz Furgaliński, Mariusz Piętka, Janusz Marciniak, Andrzej Kolczyk, a trenerem był Stefan Bednarski. W tych latach w rozgrywkach Podokręgu Olkusz grają także trampkarze.
 
Drużynę seniorów MZKS Sławkowianka w 1990 r. tworzyli: Jerzy Żęcina, Jerzy Rzońca, Ireneusz Ślęzak, Krzysztof Maj, Janusz Żak, Piotr Grzebyk, Rafał Ziętek, Robert Probierz, Rafał Koszowski, Jerzy Wojdyło, Włodzimierz Rzońca, Rafał Molęda, Jerzy Lebiecki, Ryszard Lorek, Paweł Straś, Grzegorz Radowiecki. Trenerem był Kazimierz Lorek.
 
Seniorzy Sławkowianki nadal występowali w rozgrywkach olkuskiej Klasy A, w której od początku lat 90-tych zajmowali coraz wyższe lokaty: drugie miejsca zajęli w sezonach: 1991/1992 i 1994/1995, oraz trzecie miejsce w rozgrywkach sezonu 1993/1994. Jak widać zaczęli pomału „dobijać się” do Ligi Okręgowej.
 
===1995 - 2017 MIEJSKI KLUB SPORTOWY (MKS) SŁAWKÓW:===
Dnia 24 czerwca 1995 roku decyzją Walnego Zgromadzenia klub zmienił nazwę na aktualną. Od tej pory klub działa jako Miejski Klub Sportowy (MKS) Sławków. Tego dnia Prezesem został ponownie Stanisław Ziętek. Zgodnie ze statutem godłem klubu jest herb Sławkowa z napisem MKS Sławków, a barwami klubowymi kolory niebieski i żółty. Dnia 2 czerwca 1996 roku odbyły się główne uroczystości obchodów Jubileuszu 75-lecia sławkowskiego klubu. Jednym z wydarzeń obchodów Jubileuszu był mecz pomiędzy MKS-em Sławków, a AKS-em Mikołów. W mikołowskiej drużynie występował wówczas sławkowianin - Krzysztof Maj, a trenerem AKS-u był późniejszy szkoleniowiec Sławkowa - Czesław Mika. W tym meczu w barwach Sławkowianki zagrali: Robert Lech, Grzegorz Deluga, Marcin Gaik, Marcin Robak, Piotr Błaut, Piotr Grzebyk, Bernard Ramz, Janusz Żak, Ireneusz Ślęzak, Andrzej Woźnica, Jacek Lech, Rafał Szlęzak, Andrzej Cichy, Grzegorz Radowiecki, Rafał Koszowski, Paweł Straś, Paweł Pacia, Mariusz Adamkiewicz, a trenerem był Kazimierz Lorek
 
Jubileuszowy sezon 1995/1996 zakończył się dla sławkowskiej drużyny wyśmienicie. Już runda jesienna tego sezonu była niezwykle udana zarówno dla seniorów, jak i dla drużyny juniorskiej. Obydwie sławkowskie drużyny zostały mistrzami jesieni w swoich grupach rozgrywkowych. Na finiszu rozgrywek po 23 latach gry w Klasie A MKS Sławków jako jej mistrz wywalczył awans do katowickiej Ligi Okręgowej. Piłkarze MKS-u "Sławków" osiągnęli ten awans pod kierunkiem trenera Kazimierza Lorka sprawiając ogromną radość sobie i sławkowskim kibicom.
 
W 1998 roku w barwach Sławkowianki występującej w lidze okręgowej grali: Patryk Grzywiński, Marcin Robak, Ireneusz Ślęzak, Piotr Grzebyk, Jacek Zudin, Bernard Ramz, Rafał Ziętek, Łukasz Mika, Robert Bartusik, Tomasz Pluta, Mariusz Kulanty, Grzegorz Radowiecki, Czesław Mika (grający trener), Rafał Szlęzak, Paweł Straś, Artur Szostak, Grzegorz Szmidt, Jacek Lech. Kierownikiem drużyny był Czesław Konopka. W 1998 roku rozegrano towarzyski mecz MKS Sławków - SK Slavkov u Brna.
 
Dnia 13 listopada 1998 roku z inicjatywy klubu MKS Sławków powstał Uczniowski Klub Sportowy. Celem powstania UKS-u Sławków było szkolenie najmłodszych adeptów piłki nożnej, aby w przyszłości mogli oni zasilić pierwszą drużynę MKS Sławków. Aż 7 zawodników tej drużyny rozegrało w późniejszych latach mecze w pierwszej drużynie MKS Sławków. W UKS Sławków występowali: Mateusz Chmielewski, Tomasz Woźniak, Krystian Romanowski, Adam Baran, Kamil Kubicki, Bartosz Bałut, Paweł Porębski, Daniel Żak, Patryk Sobczak, Marcin Kaczmarzyk, Maciej Kańczuga, Marek Dynerowicz, Michał Paruzel, Mateusz Majchrzak, Emil Jurek, Daniel Podsiadło.
 
Rozgrywki ligi okręgowej w sezonie 1998/1999 MKS Sławków zakończył na 4. miejscu, ustępując drużynom GKS II Katowice, Czarnych Sosnowiec i Unii Ząbkowice. Natomiast w rozgrywkach o Puchar Polski Podokręgu Olkusz - edycja 1998/1999 nasza drużyna okazała się najlepsza. W finale rozegranym dnia 4 maja 1999 roku nasi zawodnicy pokonali drużynę KS Olkusz 3:2 (bramki: Grzebyk, Zudin, Straś). Mecz finałowy odbył się na Stadionie GHKS Bolesław Bukowno.
 
Dnia 30 maja 1999 roku do Sławkowa na mecz towarzyski z MKS-em przyjechali piłkarze mistrza Polski Wisły Kraków. Wizyta miała miejsce dokładnie w dzień po oficjalnym zdobyciu tytułu mistrzowskiego przez "Białą Gwiazdę." Goście z Krakowa grali w najsilniejszym wówczas składzie: z Kulawikiem, Kałużnym, Kaliciakiem, Węgrzynem , Dubickim, Sundayem, Nicińskim i innymi zawodnikami z pierwszej jedenastki. Mecz oglądało 1500 widzów. Pierwszą bramkę w 8 min. zdobył dla Wisły jej kapitan, Tomasz Kulawik, z urodzenia i zamieszkania olkuszanin, były piłkarz GHKS Bukowno i Zagłębia Sosnowiec. W 22 min. na 0-2 podwyższył Dubicki. Po przerwie Szostak w 54 min. i Robak w 63 min. z karnego doprowadzili do wyrównania ! i Do 74 min. utrzymywał się wynik remisowy 2-2. Wtedy jednak trener MKS-u, Czesław Mika zdjął z boiska pierwszą jedenastkę i wpuścił drugi skład, by ten też mógł sobie pograć z mistrzami. Wówczas dopiero Wisła zdołała strzelić dwie kolejne bramki (Kelehi w 74 min. i Dubicki w 75 min.) i wygrać cały mecz 4-2. Po spotkaniu był jeszcze konkurs rzutów karnych, który wygrali 4-3 piłkarze ze Sławkowa.
 
W MKS Sławków w meczu z Wisłą Kraków - Mistrzem Polski wystąpili: Czesław Mika (grający trener), Łukasz Motylewicz, Rafał Szlęzak, Bernard Ramz, Jacek Zudin, Ireneusz Ślęzak, Piotr Grzebyk, Marcin Robak, Tomasz Pluta, Paweł Woźniak, Tomasz Opala, Dariusz Kamyk, Rafał Ziętek, Artur Szostak, Paweł Straś, Grzegorz Szmidt, Jacek Lech, Tomasz Czerwiński, Daniel Sroga, Robert Probierz. Kierownikiem drużyny był Czesław Konopka.
 
Na koniec sezonu 1999/2000 MKS Sławków uplasował się na 6. pozycji w lidze okręgowej. Do tego momentu MKS Sławków pozostawał w strukturach Podokręgu Olkusz, ale ponieważ Olkusz jak i Sławków znalazły się od 1.01.1999 r. w woj. małopolskim to olkuski Podokręg przeszedł w skład Małopolskiego OZPN. Jednak pomimo przynależności w latach 1999-2001 do woj. małopolskiego sławkowianie pozostali w rozgrywkach Śląskiego OZPN i weszli w skład Podokręgu Sosnowiec. Trenerowi Mice podziękowano za współpracę, a jego następcą został Marian Noga - trener z III ligowym doświadczeniem. Pod wodzą Nogi sławkowska drużyna zakończyła rundę jesienną sezonu 2000/2001 na pierwszym miejscu w „okręgówce”. Marzenie o świętowaniu Jubileuszu 80-lecia istnienia Klubu już w IV lidze stało się realne. Piękny prezent z okazji Jubileuszu sprawili sławkowskim kibicom piłkarze. W pięć lat po awansie do ligi okręgowej w 2001 roku przyszedł czas na kolejny. Podopieczni Mariana Nogi ukończyli rozgrywki sezonu 2000/2001 na pierwszej pozycji z siedmiopunktową przewagą nad drugim w tabeli Górnikiem 09 Mysłowice i awansowali do IV Ligi remisując w ostatnim meczu w lidze okręgowej: MKS Sławków - Górnik Jaworzno 1:1.
 
W 2001 roku przypadła 80 rocznica istnienia Klubu piłkarskiego. Główne obchody z tej okazji w Sławkowie odbyły się 17 czerwca 2001 roku. Po uroczystej Mszy Świętej w intencji sławkowskiego klubu odbyła się wystawa w Dziale Kultury Dawnej MOK, gdzie można było zobaczyć liczne zbiory pamiątek zgromadzonych przez 80 lat istnienia Klubu. Wystawę odwiedził m.in. były trener kadry narodowej - Antoni Piechniczek. Kolejnym punktem programu przygotowanego na Jubileusz była dekoracja zasłużonych dla sławkowskiej piłki nożnej, która odbyła się w sali widowiskowej MOK w Sławkowie. Jednym z wydarzeń, które uświetniły jubileuszowe obchody był towarzyski mecz z pierwszoligowym GKS-em Katowice. Mecz odbył się 30 maja 2001 roku, GKS wygrał 6-0 a na sławkowskim stadionie gościli m.in. ówczesny Prezes PZPN - Marian Dziurowicz, Burmistrz Miasta - Henryk Drzewiecki oraz dwóch przedstawicieli Sejmu RP. W meczu tym barwy Sławkowianki reprezentowali: Marcin Robak, Rafał Szlęzak, Łukasz Motylewicz, Artur Szostak, Bernard Ramz, Piotr Tomsia, Rafał Ziętek, Tomasz Nalepa, Adam Fornal, Robert Mikulski, Grzegorz Kubica.
 
W 2001 roku dokonano szeregu prac remontowych na obiektach MKS Sławków. Prace remontowe objęły głównie wymianę podłogi i instalacji wodnej w budynku klubowym, postawiono budkę spikerską na stadionie oraz podwyższono ogrodzenie przy bramie wjazdowej.
 
Szeroka kadra MKS Sławków w 2001 roku: Mirosław Wykurz, Jacek Marzec, Daniel Cieślik, Dariusz Całka, Rafał Kula, Łukasz Gajda, Bernard Ramz, Andrzej Ziętek, Sławomir Chodor, , Przemysław Oklejewski, Dariusz Skupień, Konrad Koźmiński, Artur Szostak, Marcin Robak, Tomasz Nalepa, Michał Aksamit, Adrian Kardaś, Łukasz Motylewicz, Dominik Leszczyński, Grzegrz Kabza, Klaudiusz Rybak, Michał Godlewski, Sebastian Adamek, Wojciech Tochel, Robert Probierz, Rafał Szlęzak, Paweł Woźniak, Tomasz Wiejacha. Prezesem był Leszek Mistela, wiceprezesem Bronisław Goraj, trenerem Dariusz Klamra, a masażystą Stanisław Skręt.
 
Pierwszy sezon (2001/2002) w IV lidze MKS Sławków rozpoczął bardzo dobrze. W meczu inauguracyjnym nasi piłkarze pokonali w niezwykle emocjonującym widowisku Raków Częstochowa 2:1. Później przyszła seria meczów bez zwycięstwa, a cały sezon 2001/2002 MKS Sławków zakończył na 11. pozycji. Drużyna przeszła rewolucję kadrową. Do składu za sprawą trenera Dariusza Klamry dołączyło wielu zawodników, którzy mieli wzmocnić MKS Sławków. W dniu 9 października 2002 MKS Sławków rozegrał towarzyski mecz z I-ligowym Górnikiem Zabrze przegrywając 0-3.
 
W sezonie 2002/2003 piłkarze grali w kratkę. W rundzie wiosennej bardzo dobrą skutecznością wyróżniał się Konrad Koźmiński. Ostatecznie sezon 2002/2003 MKS Sławków ukończył na 10. miejscu w IV Lidze. W kolejnym sezonie 2003/2004 piłkarze prowadzeni przez trenera Czesława Mikę na początku rozgrywek nie mieli na siebie mocnych. Wspaniała passa ośmiu kolejnych zwycięstw sprawiła, że z roli średniaka ligi stała się faworytem do awansu. Drużynę tą tworzyli: Szymon Kaim, Michał Aksamit, Tomasz Nalepa, Marcin Robak, Jacek Marzec, Sławomir Chodor, Damian Jajeśniak, Daniel Cieślik, Dariusz Całka, Artur Szostak, Łukasz Gajda, Łukasz Motylewicz, Michał Duch, Klaudiusz Rybak, Adrian Kardaś, Przemysław Przybyła, Samuel Sabuda. Prezesem był Bronisław Goraj, trenerem Czesław Mika, masażystą Stanisław Skręt, a kierownikiem drużyny: Czesław Konopka. W sezonie 2003/2004 para Szostak-Chodor strzeliła w sumie 31 bramek, czyli dokładnie połowę wszystkich strzelonych goli przez sławkowski zespół. Na finiszu rozgrywek MKS Sławków pozostawił za sobą tak znane firmy jak Raków Częstochowa, czy GKS Tychy i zwyciężył w I grupie IV ligi. Niestety mistrz grupy nie uzyskiwał bezpośredniego awansu do III Ligi i musiał zmierzyć się w barażu ze zwycięzcą II grupy IV Ligi. W barażach o III ligę sławkowianie zmierzyli się z drużyną GKS Jastrzębie. Dwie porażki: 0-1 u siebie i 0-3 w Jastrzębiu oznaczały, że do trzeciej ligi awansowali jastrzębianie. Był to największy sukces w historii MKS Sławków i w ogóle sławkowskiego futbolu, ale okazał się jednak początkiem pasma niepowodzeń. Zajęcie przedostatniego miejsca w IV lidze w sezonie 2004/2005 oznaczało spadek do ligi okręgowej. Odejście kluczowych sponsorów klubu i zawodników spowodowało, że MKS Sławków nie przystąpił do rozgrywek ligi okręgowej i w efekcie sezon 2005/2006 rozpoczął w klasie B Podokręgu Sosnowiec.  
 
W 2005 roku rozpoczął się proces odbudowywania dawnej pozycji klubu. Trzeba było zaczynać wszystko od najniższego szczebla. Sławkowska drużyna rozegrała w 2005 roku mecz towarzyski z drużyną SK Slavkov u Brna, który zakończył się naszym zwycięstwem 5:2. W 2005 roku drużynę MKS Sławków tworzyli: Ariel Massalski, Ireneusz Cupiał, Piotr Grzebyk, Kamil Nowacki, Grzegorz Janeczek, Adam Dróżdż, Maciej Pacula, Rafał Banaś, Tomasz Watras, Dariusz Piętka (kierownik), Daniel Sroga, Klaudiusz Rybak, Kamil Podsiadło, Łukasz Dziedzic, Marek Kuc, Mariusz Przybylski, Bartłomiej Magierowski, Samuel Sabuda.
 
W trzech kolejnych sezonach rozgrywek Klasy B sławkowski zespół zajmował miejsca: 3. (sezon 2005/2006), 6. (2006/2007) i ponownie 6. (2007/2008). W 2008 roku MKS Sławków w meczu towarzyskim pokonał u siebie francuską drużynę US Messeix Bourg-Lastic 10-4. W 2009 roku - po czterech sezonach gry na najniższym szczeblu rozgrywek przyszedł czas na upragniony awans. Sławkowscy piłkarze pod wodzą trenera Rafała Koszowskiego zakończyli sezon 2008/2009 na drugim miejscu w swojej grupie rozgrywkowej i z dorobkiem 60 punktów awansowali do klasy A. Awans ten wywalczyli piłkarze: Mateusz Rychter, Ireneusz Ślęzak, Mateusz Chmielewski, Łukasz Kowalski, Janusz Pastuszak, Piotr Grzebyk, Damian Kościelny, Krystian Romanowski, Paweł Porębski, Marcin Kaczmarzyk, Adam Baran, Bartłomiej Magierowski, Kamil Nowacki, Maciej Pacula, Mirosław Bąk, Ariel Massalski. Wiceprezesem ds. sportowych był Dariusz Piętka, a kierownikiem drużyny był Józef Warwas.
 
W czerwcu 2009 roku podziękowano za współpracę trenerowi Rafałowi Koszowskiemu i do klubu po pięciu latach przerwy powrócił trener Czesław Mika. Pod koniec lipca 2009 klub organizował we współpracy z Radą Miasta I Turniej o Puchar Przewodniczącego Rady Miejskiej Sławkowa. Pierwszy mecz w Klasie A nasi piłkarze wysoko przegrali z Przemszą Siewierz jednak okazało się, że tą porażką potwierdziło się jedynie powiedzenie "pierwsze śliwki robaczywki". W kolejnych spotkaniach sławkowska drużyna spisywała się dobrze i na półmetku rozgrywek sezonu 2009/2010 MKS Sławków uplasował się na 8. pozycji w lidze, a sezon ten zakończyli na 10 miejscu w Klasie A.
 
W inauguracyjnym meczu Klasy A z Przemszą Siewierz wystąpili: Piotr Paduszyński, Robert Warwas, Damian Kościelny, Janusz Pastuszak, Ireneusz Ślęzak, Marcin Kaczmarzyk, Paweł Porębski, Łukasz Kowalski, Mateusz Chmielewski, Daniel Sroga, Krzysztof Bruś, Karol Szwerc, Mateusz Bąk, Kamil Nowacki, Bartłomiej Magierowski, Mateusz Majchrzak, Maciej Pacula, Ariel Massalski. Kierownikiem drużyny Józef Warwas. Trenerem był Czesław Mika, następnie Sławomir Poczęsny (X.2011-I.2012), a po nim Damian Kościelny.
 
Na 90-cio lecie w 2011 roku Klubu po raz drugi w swojej historii (pierwszy raz w 1999 roku) MKS Sławków towarzysko zagrał z Wisłą Kraków przegrywając 0-9 (0-6).
 
Pobyt w Klasie A trwał 5 sezonów i w sezonie 2013/2014 jako jej vicemistrz MKS wywalczył awans do Ligi Okręgowej, ale niestety przygoda na tym szczeblu rozgrywek trwała tylko rok (2014/2015) i znów trzeba było wrócić do Klasy A. W niej w trzecim sezonie gry (2017/2018) na skutek kłopotów finansowo-organizacyjnych MKS Sławków wycofał drużynę z rozgrywek po rundzie jesiennej, a klub MKS został zlikwidowany.
 
Od 1996 roku została do Klasy B (najpierw olkuskiej, a od 2000 roku sosnowieckiej) zgłoszona druga drużyna, która w 2004 roku wywalczyła awans do Klasy A. Niestety klub zmuszony był z przyczyn kadrowych wycofać rezerwową drużynę z rozgrywek Klasy A po rundzie jesiennej sezonu 2004/2005.
 
===OD 2017 ROKU UCZNIOWSKI KLUB SPORTOWY (UKS) SŁAWKÓW:===
 
Po likwidacji MKS-u działacze piłkarscy postanowili oprzeć sławkowską piłkę na Uczniowskim Klubie Sportowym (UKS) Sławków, który do tej pory prowadził grupy młodzieżowe. Od sezonu 2018/2019 zgłoszono drużynę seniorów opartą na wychowankach klubu do sosnowieckiej Klasy B, w której gra do dzisiaj.  
 
=Sekcja piłki nożnej=


==Sezony piłkarskie==
==Sezony piłkarskie==


* [[Sezon 2010/2011 - MKS Sławków - piłka nożna|'''Sezon 2010/2011''']]
UWAGA: cyfra w nawiasie po nazwie ligi/klasy w której w danym sezonie grała drużyna Sławkowianki/Przemszy/Stali/Victorii/Sławkowianki/MKS Sławków/UKS Sławków oznacza jaki kolejny szczebel rozgrywek w tym sezonie stanowiła podana liga/klasa.
* [[Sezon 2011/2012 - MKS Sławków - piłka nożna|'''Sezon 2011/2012''']]
 
* [[Sezon 2012/2013 - MKS Sławków - piłka nożna|'''Sezon 2012/2013''']]
===Lata 1945-1961 - PIERWSZA DRUŻYNA===
{| border="6" cellpadding="2" cellspacing="1" align="center" style="margin-left: 0.5em; margin-bottom: 1.5em"
|-  BGCOLOR="#808456" style="color: white"
! WIDTH=8%|SEZON
! WIDTH=30%|POZIOM ROZGRYWKOWY
! WIDTH=8%|MIEJSCE
! WIDTH=6%|MECZE
! WIDTH=6%|PUNKTY
! WIDTH=6%|BRAMKI (+)
! WIDTH=6%|BRAMKI (-)
! WIDTH=30%|UWAGI
 
|-
| ALIGN=center|[[Przebój Wolbrom (piłka nożna) - Sezon 1952|'''1952''']]
| ALIGN=center|
| ALIGN=center|
| ALIGN=center|
| ALIGN=center|
| ALIGN=center|
| ALIGN=center|
| ALIGN=center|
 
|-
| ALIGN=center|[[Przebój Wolbrom (piłka nożna) - Sezon 1953|'''1953''']]
| ALIGN=center|[[Piłka nożna: Klasa B Kraków, grupa olkuska - Sezon 1953]] (5)
| ALIGN=center|?/?
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|jako Stal Sławków
 
|-
| ALIGN=center|[[Przebój Wolbrom (piłka nożna) - Sezon 1954|'''1954''']]
| ALIGN=center|?
| ALIGN=center|?/?
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|-
 
|-
| ALIGN=center|[[Przebój Wolbrom (piłka nożna) - Sezon 1955|'''1955''']]
| ALIGN=center|?
| ALIGN=center|?/?
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|-
 
|-
| ALIGN=center|[[Przebój Wolbrom (piłka nożna) - Sezon 1956|'''1956''']]
| ALIGN=center|?
| ALIGN=center|?/?
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|-
 
|- BGCOLOR=#94BE7E
| ALIGN=center|[[Przebój Wolbrom (piłka nożna) - Sezon 1957|'''1957''']]
| ALIGN=center|[[Piłka Nożna Klasa C 1957 Olkusz]] (6)
| ALIGN=center|1/6
| ALIGN=center|10
| ALIGN=center|14
| ALIGN=center|47
| ALIGN=center|18
| ALIGN=center|jako Sławkowianka Sławków. AWANS DO KLASY B OLKUSZ
 
|-
| ALIGN=center|[[Przebój Wolbrom (piłka nożna) - Sezon 1958|'''1958''']]
| ALIGN=center|
| ALIGN=center|
| ALIGN=center|
| ALIGN=center|
| ALIGN=center|
| ALIGN=center|
| ALIGN=center|-
 
|-
| ALIGN=center|[[Przebój Wolbrom (piłka nożna) - Sezon 1959|'''1959''']]
| ALIGN=center|[[Piłka Nożna Klasa B 1959 grupa II Chrzanów]] (5)
| ALIGN=center|?/12 (2/12)
| ALIGN=center|22 (9)
| ALIGN=center|? (12)
| ALIGN=center|? (33)
| ALIGN=center|? (14)
| ALIGN=center|Jako Sławkowianka Sławków. Brak końcowej tabeli rozgrywek, podane dane w nawiasach są po 9 kolejce.
 
|-
| ALIGN=center|[[Przebój Wolbrom (piłka nożna) - Sezon 19601|'''1960''']]
| ALIGN=center|?
| ALIGN=center|?/?
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|-
 
|-
| ALIGN=center|[[Przebój Wolbrom (piłka nożna) - Sezon 1961|'''1961''']]
| ALIGN=center|?
| ALIGN=center|?/?
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|-
|}
 
===LATA 1945-1961 - DRUGA DRUŻYNA===
{| border="6" cellpadding="2" cellspacing="1" align="center" style="margin-left: 0.5em; margin-bottom: 1.5em"
|-  BGCOLOR="#808456" style="color: white"
! WIDTH=8%|SEZON
! WIDTH=30%|POZIOM ROZGRYWKOWY
! WIDTH=5%|MIEJSCE
! WIDTH=5%|MECZE
! WIDTH=5%|PUNKTY
! WIDTH=5%|Z
! WIDTH=5%|R
! WIDTH=5%|P
! WIDTH=5%|BRAMKI (+)
! WIDTH=5%|BRAMKI (-)
! WIDTH=28%|UWAGI
 
|-
| ALIGN=center|[[Warta Zawiercie (piłka nożna) - Sezon 1945|'''1945''']]
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|-
 
|-
| ALIGN=center|[[Warta Zawiercie (piłka nożna) - Sezon 1945/1946|'''1945/1946''']]
| ALIGN=center|?
| ALIGN=center|?/?
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|-
 
|-
| ALIGN=center|[[Warta Zawiercie (piłka nożna) - Sezon 1946/1947|'''1946/1947''']]
| ALIGN=center|?
| ALIGN=center|?/?
| ALIGN=center|?
| ALIGN=center|?
| ALIGN=center|?
| ALIGN=center|?
| ALIGN=center|?
| ALIGN=center|?
| ALIGN=center|?
| ALIGN=center|-
 
|-
| ALIGN=center|[[Warta Zawiercie (piłka nożna) - Sezon 1947/1948|'''1947/1948''']]
| ALIGN=center|?
| ALIGN=center|?/?
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|-
 
|-
| ALIGN=center|[[Warta Zawiercie (piłka nożna) - Sezon 1948/1949|'''1948/1949''']]
| ALIGN=center|?
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|
| ALIGN=center|
| ALIGN=center|
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|-
 
|-
| ALIGN=center|[[Warta Zawiercie (piłka nożna) - Sezon 1949/1950|'''1949/1950''']]
| ALIGN=center|?
| ALIGN=center|?/?
| ALIGN=center|?
| ALIGN=center|?
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|?
| ALIGN=center|?
| ALIGN=center|-
 
|-
| ALIGN=center|[[Warta Zawiercie (piłka nożna) - Sezon 1950|'''1950''']]
| ALIGN=center|?
| ALIGN=center|?
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|-
 
|-
| ALIGN=center|[[Warta Zawiercie (piłka nożna) - Sezon 1951|'''1951''']]
| ALIGN=center|?
| ALIGN=center|?
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|-
 
|-
| ALIGN=center|[[Warta Zawiercie (piłka nożna) - Sezon 1952|'''1952''']]
| ALIGN=center|?
| ALIGN=center|?
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|-
 
|-
| ALIGN=center|[[Warta Zawiercie (piłka nożna) - Sezon 1953|'''1953''']]
| ALIGN=center|?
| ALIGN=center|?/?
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|-
 
|-
| ALIGN=center|[[Warta Zawiercie (piłka nożna) - Sezon 1954|'''1954''']]
| ALIGN=center|?
| ALIGN=center|?
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|-
 
|-
| ALIGN=center|[[Warta Zawiercie (piłka nożna) - Sezon 1955|'''1955''']]
| ALIGN=center|?
| ALIGN=center|?/?
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|-
 
|-
| ALIGN=center|[[Warta Zawiercie (piłka nożna) - Sezon 1956|'''1956''']]
| ALIGN=center|?
| ALIGN=center|?/?
| ALIGN=center|?
| ALIGN=center|?
| ALIGN=center|?
| ALIGN=center|?
| ALIGN=center|?
| ALIGN=center|?
| ALIGN=center|?
| ALIGN=center|-
 
|-
| ALIGN=center|[[Warta Zawiercie (piłka nożna) - Sezon 1957|'''1957''']]
| ALIGN=center|?
| ALIGN=center|?/?
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|-
 
|-
| ALIGN=center|[[Warta Zawiercie (piłka nożna) - Sezon 1958|'''1958''']]
| ALIGN=center|?
| ALIGN=center|?/?
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|-
 
|-
| ALIGN=center|[[Warta Zawiercie (piłka nożna) - Sezon 1959|'''1959''']]
| ALIGN=center|[[Piłka Nożna Klasa C 1959 grupa Olkusz]] (6)
| ALIGN=center|?/9 (1/9)
| ALIGN=center|18 (6)
| ALIGN=center|? (9)
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|? (24)
| ALIGN=center|? (11)
| ALIGN=center|Jako Sławkowianka II Sławków. Brak końcowej tabeli rozgrywek, podane dane w nawiasach są po 6 kolejce.
 
|-
| ALIGN=center|[[Warta Zawiercie (piłka nożna) - Sezon 1960|'''1960''']]
| ALIGN=center|?
| ALIGN=center|?/?
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|-
 
|-
| ALIGN=center|[[Warta Zawiercie (piłka nożna) - Sezon 1961|'''1961''']]
| ALIGN=center|?
| ALIGN=center|?/?
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|-
 
|-
| ALIGN=center|[[Warta Zawiercie (piłka nożna) - Sezon 1962|'''1962''']]
| ALIGN=center|?
| ALIGN=center|?/?
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|-
|}
 
===LATA 1961-1980 - PIERWSZA DRUŻYNA===
{| border="6" cellpadding="2" cellspacing="1" align="center" style="margin-left: 0.5em; margin-bottom: 1.5em"
|-  BGCOLOR="#808456" style="color: white"
! WIDTH=8%|SEZON
! WIDTH=30%|POZIOM ROZGRYWKOWY
! WIDTH=5%|MIEJSCE
! WIDTH=5%|MECZE
! WIDTH=5%|PUNKTY
! WIDTH=5%|Z
! WIDTH=5%|R
! WIDTH=5%|P
! WIDTH=5%|BRAMKI (+)
! WIDTH=5%|BRAMKI (-)
! WIDTH=28%|UWAGI
 
|-
| ALIGN=center|[[Przemsza Siewierz (piłka nożna) - Sezon 1961/1962|'''1961/1962''']]
| ALIGN=center|?
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|-
 
|-
| ALIGN=center|[[Przemsza Siewierz (piłka nożna) - Sezon 1962/1963|'''1962/1963''']]
| ALIGN=center|?
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|-
 
|-
| ALIGN=center|[[Przemsza Siewierz (piłka nożna) - Sezon 1963/1964|'''1963/1964''']]
| ALIGN=center|
| ALIGN=center|
| ALIGN=center|
| ALIGN=center|
| ALIGN=center|
| ALIGN=center|
| ALIGN=center|
| ALIGN=center|
| ALIGN=center|
| ALIGN=center|-
 
|-
| ALIGN=center|[[Przemsza Siewierz (piłka nożna) - Sezon 1964/1965|'''1964/1965''']]
| ALIGN=center|[[Piłka Nożna Klasa B 1964/1965 Chrzanów/Olkusz]] (5)
| ALIGN=center|8/8
| ALIGN=center|14
| ALIGN=center|6
| ALIGN=center|
| ALIGN=center|
| ALIGN=center|
| ALIGN=center|18
| ALIGN=center|50
| ALIGN=center|jako Sławkowianka Sławków
 
|-
| ALIGN=center|[[Przemsza Siewierz (piłka nożna) - Sezon 1965/1966|'''1965/1966''']]
| ALIGN=center|[[Piłka Nożna Klasa B 1965/1966 grupa Olkusz]] (5)
| ALIGN=center|4/8
| ALIGN=center|14
| ALIGN=center|8
| ALIGN=center|
| ALIGN=center|
| ALIGN=center|
| ALIGN=center|29
| ALIGN=center|34
| ALIGN=center|jako Sławkowianka Sławków
 
|-
| ALIGN=center|[[Przemsza Siewierz (piłka nożna) - Sezon 1966/1967|'''1966/1967''']]
| ALIGN=center|[[Piłka Nożna Klasa B 1966/1967 grupa Olkusz]] (6)
| ALIGN=center|4/10
| ALIGN=center|18
| ALIGN=center|20
| ALIGN=center|
| ALIGN=center|
| ALIGN=center|
| ALIGN=center|36
| ALIGN=center|31
| ALIGN=center|jako Sławkowianka Sławków
 
|-
| ALIGN=center|[[Przemsza Siewierz (piłka nożna) - Sezon 1967/1968|'''1967/1968''']]
| ALIGN=center|[[Piłka Nożna Klasa B 1967/1968 grupa Olkusz]] (6)
| ALIGN=center|6/12
| ALIGN=center|22
| ALIGN=center|18
| ALIGN=center|
| ALIGN=center|
| ALIGN=center|
| ALIGN=center|50
| ALIGN=center|50
| ALIGN=center|jako Sławkowianka Sławków
 
|-
| ALIGN=center|[[Przemsza Siewierz (piłka nożna) - Sezon 1968/1969|'''1968/1969''']]
| ALIGN=center|[[Piłka Nożna Klasa B 1968/1969 grupa Olkusz]] (6)
| ALIGN=center|11/12
| ALIGN=center|22
| ALIGN=center|14
| ALIGN=center|
| ALIGN=center|
| ALIGN=center|
| ALIGN=center|36
| ALIGN=center|61
| ALIGN=center|jako Sławkowianka Sławków
 
|-
| ALIGN=center|[[Przemsza Siewierz (piłka nożna) - Sezon 1969/1970|'''1969/1970''']]
| ALIGN=center|[[Piłka Nożna Klasa B 1969/1970 grupa Olkusz]] (6)
| ALIGN=center|?/12 (6/12)
| ALIGN=center|22 (11)
| ALIGN=center|? (11)
| ALIGN=center|?
| ALIGN=center|?
| ALIGN=center|?
| ALIGN=center|? (33)
| ALIGN=center|? (36)
| ALIGN=center|Jako Sławkowianka Sławków. Brak końcowej tabeli rozgrywek. Podane dane w nawiasach są po rundzie jesiennej.
 
|-
| ALIGN=center|[[Przemsza Klucze (piłka nożna) - Sezon 1970/1971|'''1970/1971''']]
| ALIGN=center|[[Piłka Nożna Klasa B 1970/1971 grupa Olkusz]] (6)
| ALIGN=center|?/11 (3/11)
| ALIGN=center|20 (10)
| ALIGN=center|? (14)
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|? (32)
| ALIGN=center|? (14)
| ALIGN=center|Jako Sławkowianka Sławków. Brak końcowej tabeli rozgrywek. Podane dane w nawiasach są po rundzie jesiennej.
 
|-
| ALIGN=center|[[Przemsza Klucze (piłka nożna) - Sezon 1971/1972|'''1971/1972''']]
| ALIGN=center|[[Piłka Nożna Klasa B 1971/1972 grupa Olkusz]] (6)
| ALIGN=center|2/12
| ALIGN=center|22
| ALIGN=center|35
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|70
| ALIGN=center|23
| ALIGN=center|
 
|- BGCOLOR=#94BE7E
| ALIGN=center|[[Przemsza Klucze (piłka nożna) - Sezon 1972/1973|'''1972/1973''']]
| ALIGN=center|[[Piłka Nożna Klasa B 1972/1973 grupa Olkusz]] (6)
| ALIGN=center|2/11
| ALIGN=center|20
| ALIGN=center|36
| ALIGN=center|
| ALIGN=center|
| ALIGN=center|
| ALIGN=center|85
| ALIGN=center|71
| ALIGN=center|jako Victoria Sławków. AWANS DO KLASY A OLKUSZ
 
|-
| ALIGN=center|[[Przemsza Klucze (piłka nożna) - Sezon 1973/1974|'''1973/1974''']]
| ALIGN=center|[[Piłka Nożna Klasa A 1973/1974 grupa Olkusz/Kraków]] (4)
| ALIGN=center|14/14
| ALIGN=center|26
| ALIGN=center|10
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|13
| ALIGN=center|53
| ALIGN=center|jako Victoria Sławków
 
|-
| ALIGN=center|[[Przemsza Klucze (piłka nożna) - Sezon 1974/1975|'''1974/1975''']]
| ALIGN=center|[[Piłka Nożna Klasa A 1974/1975 grupa Olkusz]] (4)
| ALIGN=center|8/12
| ALIGN=center|22
| ALIGN=center|17
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|33
| ALIGN=center|38
| ALIGN=center|jako Victoria Sławków
 
|-
| ALIGN=center|[[Przemsza Klucze (piłka nożna) - Sezon 1975/1976|'''1975/1976''']]
| ALIGN=center|[[Piłka Nożna Klasa A 1975/1976 grupa Olkusz]] (4)
| ALIGN=center|8/14
| ALIGN=center|26
| ALIGN=center|27
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|42
| ALIGN=center|48
| ALIGN=center|jako Victoria Sławków
 
|-
| ALIGN=center|[[Przemsza Klucze (piłka nożna) - Sezon 1976/1977|'''1976/1977''']]
| ALIGN=center|[[Piłka Nożna Klasa A 1976/1977 grupa Olkusz]] (6)
| ALIGN=center|10/14
| ALIGN=center|26
| ALIGN=center|22
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|48
| ALIGN=center|65
| ALIGN=center|jako Victoria Sławków
 
|-
| ALIGN=center|[[Przemsza Klucze (piłka nożna) - Sezon 1977/1978|'''1977/1978''']]
| ALIGN=center|[[Piłka Nożna Klasa A 1977/1978 grupa Olkusz]] (6)
| ALIGN=center|8/14
| ALIGN=center|26
| ALIGN=center|23
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|37
| ALIGN=center|42
| ALIGN=center|jako Victoria Sławków
 
|-
| ALIGN=center|[[Przemsza Klucze (piłka nożna) - Sezon 1978/1979|'''1978/1979''']]
| ALIGN=center|[[Piłka Nożna Klasa A 1978/1979 grupa Olkusz]] (6)
| ALIGN=center|?/14 (4/14)
| ALIGN=center|26 (13)
| ALIGN=center|?(16)
| ALIGN=center|?
| ALIGN=center|?
| ALIGN=center|?
| ALIGN=center|? (29)
| ALIGN=center|? (12)
| ALIGN=center|jako Victoria Sławków. Brak końcowej tabeli rozgrywek. Podane dane w nawiasach są po rundzie jesiennej.
 
|-
| ALIGN=center|[[Przemsza Klucze (piłka nożna) - Sezon 1979/1980|'''1979/1980''']]
| ALIGN=center|[[Piłka Nożna Klasa A 1979/1980 grupa Olkusz]] (6)
| ALIGN=center|9/14
| ALIGN=center|26
| ALIGN=center|24
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|34
| ALIGN=center|51
| ALIGN=center|jako Victoria Sławków
|}
 
===Lata 1980 - 2000 - PIERWSZA DRUŻYNA===
{| border="6" cellpadding="2" cellspacing="1" align="center" style="margin-left: 0.5em; margin-bottom: 1.5em"
|-  BGCOLOR="#808456" style="color: white"
! WIDTH=8%|SEZON
! WIDTH=30%|POZIOM ROZGRYWKOWY
! WIDTH=5%|MIEJSCE
! WIDTH=5%|MECZE
! WIDTH=5%|PUNKTY
! WIDTH=5%|Z
! WIDTH=5%|R
! WIDTH=5%|P
! WIDTH=5%|BRAMKI (+)
! WIDTH=5%|BRAMKI (-)
! WIDTH=28%|UWAGI
 
|-
| ALIGN=center|[[Przemsza Klucze (piłka nożna) - Sezon 1980/1981|'''1980/1981''']]
| ALIGN=center|[[Piłka Nożna Klasa A 1980/1981 grupa Olkusz]]  (6)
| ALIGN=center|10/14
| ALIGN=center|26
| ALIGN=center|21
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|53
| ALIGN=center|43
| ALIGN=center|jako Victoria Sławków
 
|-
| ALIGN=center|[[Przemsza Klucze (piłka nożna) - Sezon 1981/1982|'''1981/1982''']]
| ALIGN=center|[[Piłka Nożna Klasa A 1981/1982 grupa Olkusz]]  (6)
| ALIGN=center|8/14
| ALIGN=center|26
| ALIGN=center|26
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|39
| ALIGN=center|54
| ALIGN=center|jako Victoria Sławków
 
|-
| ALIGN=center|[[Przemsza Klucze (piłka nożna) - Sezon 1982/1983|'''1982/1983''']]
| ALIGN=center|[[Piłka Nożna Klasa A 1982/1983 grupa Olkusz]]  (6)
| ALIGN=center|6/14
| ALIGN=center|26
| ALIGN=center|29
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|41
| ALIGN=center|30
| ALIGN=center|jako Victoria Sławków
 
|-
| ALIGN=center|[[Przemsza Klucze (piłka nożna) - Sezon 1983/1984|'''1983/1984''']]
| ALIGN=center|[[Piłka Nożna Klasa A 1983/1984 grupa Olkusz]]  (6)
| ALIGN=center|7/14
| ALIGN=center|26
| ALIGN=center|27
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|37
| ALIGN=center|46
| ALIGN=center|jako Victoria Sławków
 
|-
| ALIGN=center|[[Przemsza Klucze (piłka nożna) - Sezon 1984/1985|'''1984/1985''']]
| ALIGN=center|[[Piłka Nożna Klasa A 1984/1985 grupa Olkusz]]  (6)
| ALIGN=center|9/14
| ALIGN=center|26
| ALIGN=center|21
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|38
| ALIGN=center|44
| ALIGN=center|jako Victoria Sławków
 
|-
| ALIGN=center|[[Przemsza Klucze (piłka nożna) - Sezon 1985/1986|'''1985/1986''']]
| ALIGN=center|[[Piłka Nożna Klasa A 1985/1986 grupa Olkusz]]  (6)
| ALIGN=center|11/14
| ALIGN=center|26
| ALIGN=center|24
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|37
| ALIGN=center|51
| ALIGN=center|jako Victoria Sławków
 
|-
| ALIGN=center|[[Przemsza Klucze (piłka nożna) - Sezon 1986/1987|'''1986/1987''']]
| ALIGN=center|[[Piłka Nożna Klasa A 1986/1987 grupa Olkusz]]  (6)
| ALIGN=center|10/16
| ALIGN=center|30
| ALIGN=center|27
| ALIGN=center|9
| ALIGN=center|9
| ALIGN=center|12
| ALIGN=center|41
| ALIGN=center|64
| ALIGN=center|jako Sławkowianka Sławków
 
|-
| ALIGN=center|[[Przemsza Klucze (piłka nożna) - Sezon 1987/1988|'''1987/1988''']]
| ALIGN=center|[[Piłka Nożna Klasa A 1987/1988 grupa Olkusz]]  (6)
| ALIGN=center|10/14
| ALIGN=center|26
| ALIGN=center|18
| ALIGN=center|6
| ALIGN=center|6
| ALIGN=center|14
| ALIGN=center|30
| ALIGN=center|52
| ALIGN=center|jako Sławkowianka Sławków
 
|-
| ALIGN=center|[[Przemsza Klucze (piłka nożna) - Sezon 1988/1989|'''1988/1989''']]
| ALIGN=center|[[Piłka Nożna Klasa A 1988/1989 grupa Olkusz]]  (6)
| ALIGN=center|10/14
| ALIGN=center|26
| ALIGN=center|19
| ALIGN=center|6
| ALIGN=center|7
| ALIGN=center|13
| ALIGN=center|41
| ALIGN=center|56
| ALIGN=center|jako Sławkowianka Sławków
 
|-
| ALIGN=center|[[Przemsza Klucze (piłka nożna) - Sezon 1989/1990|'''1989/1990''']]
| ALIGN=center|[[Piłka Nożna Klasa A 1989/1990 grupa Olkusz]]  (7)
| ALIGN=center|8/14
| ALIGN=center|26
| ALIGN=center|25
| ALIGN=center|10
| ALIGN=center|5
| ALIGN=center|11
| ALIGN=center|38
| ALIGN=center|38
| ALIGN=center|jako Sławkowianka Sławków
 
|-
| ALIGN=center|[[Przemsza Klucze (piłka nożna) - Sezon 1990/1991|'''1990/1991''']]
| ALIGN=center|[[Piłka Nożna Klasa A 1990/1991 grupa II Olkusz]]  (7)
| ALIGN=center|3/9
| ALIGN=center|16
| ALIGN=center|24
| ALIGN=center|11
| ALIGN=center|2
| ALIGN=center|3
| ALIGN=center|33
| ALIGN=center|15
| ALIGN=center|jako Sławkowianka Sławków
 
|-
| ALIGN=center|[[Przemsza Klucze (piłka nożna) - Sezon 1991/1992|'''1991/1992''']]
| ALIGN=center|[[Piłka Nożna Klasa A 1991/1992 grupa Olkusz]]  (6)
| ALIGN=center|2/14
| ALIGN=center|26
| ALIGN=center|37
| ALIGN=center|17
| ALIGN=center|3
| ALIGN=center|6
| ALIGN=center|52
| ALIGN=center|30
| ALIGN=center|jako Sławkowianka Sławków
 
|-
| ALIGN=center|[[Przemsza Klucze (piłka nożna) - Sezon 1992/1993|'''1992/1993''']]
| ALIGN=center|[[Piłka Nożna Klasa A 1992/1993 grupa Olkusz]] (6)
| ALIGN=center|6/14
| ALIGN=center|26
| ALIGN=center|26
| ALIGN=center|10
| ALIGN=center|6
| ALIGN=center|10
| ALIGN=center|48
| ALIGN=center|39
| ALIGN=center|jako Sławkowianka Sławków
 
|-
| ALIGN=center|[[Przemsza Klucze (piłka nożna) - Sezon 1993/1994|'''1993/1994''']]
| ALIGN=center|[[Piłka Nożna Klasa A 1993/1994 grupa Olkusz]]  (6)
| ALIGN=center|3/16
| ALIGN=center|30
| ALIGN=center|42
| ALIGN=center|16
| ALIGN=center|10
| ALIGN=center|4
| ALIGN=center|74
| ALIGN=center|20
| ALIGN=center|jako Sławkowianka Sławków
 
|-
| ALIGN=center|[[Przemsza Klucze (piłka nożna) - Sezon 1994/1995|'''1994/1995''']]
| ALIGN=center|[[Piłka Nożna Klasa A 1994/1995 grupa Olkusz]]  (6)
| ALIGN=center|2/16
| ALIGN=center|30
| ALIGN=center|46
| ALIGN=center|21
| ALIGN=center|4
| ALIGN=center|5
| ALIGN=center|69
| ALIGN=center|33
| ALIGN=center|jako Sławkowianka Sławków
 
|- BGCOLOR=#94BE7E
| ALIGN=center|[[Przemsza Klucze (piłka nożna) - Sezon 1995/1996|'''1995/1996''']]
| ALIGN=center|[[Piłka Nożna Klasa A 1995/1996 grupa Olkusz]]  (6)
| ALIGN=center|1/16
| ALIGN=center|30
| ALIGN=center|72
| ALIGN=center|22
| ALIGN=center|6
| ALIGN=center|2
| ALIGN=center|93
| ALIGN=center|25
| ALIGN=center|AWANS DO KLASY OKRĘGOWEJ KATOWICE
 
|-
| ALIGN=center|[[Przemsza Klucze (piłka nożna) - Sezon 1996/1997|'''1996/1997''']]
| ALIGN=center|[[Piłka nożna Klasa Okręgowa Grupa II Katowice - Sezon 1996/1997]]  (5)
| ALIGN=center|13/16
| ALIGN=center|30
| ALIGN=center|30
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|43
| ALIGN=center|58
| ALIGN=center|
 
|-
| ALIGN=center|[[Przemsza Klucze (piłka nożna) - Sezon 1997/1998|'''1997/1998''']]
| ALIGN=center|[[Piłka nożna Klasa Okręgowa Grupa II Katowice - Sezon 1997/1998]] (5)
| ALIGN=center|8/16
| ALIGN=center|30
| ALIGN=center|45
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|44
| ALIGN=center|38
| ALIGN=center|
 
|-
| ALIGN=center|[[Przemsza Klucze (piłka nożna) - Sezon 1998/1999|'''1998/1999''']]
| ALIGN=center|[[Piłka nożna Klasa Okręgowa Grupa II Katowice - Sezon 1998/1999]] (5)
| ALIGN=center|4/16
| ALIGN=center|30
| ALIGN=center|56
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|39
| ALIGN=center|18
| ALIGN=center|-
 
|-
| ALIGN=center|[[Przemsza Klucze (piłka nożna) - Sezon 1999/2000|'''1999/2000''']]
| ALIGN=center|[[Piłka nożna Klasa Okręgowa Grupa II Katowice - Sezon 1999/2000]]  (5)
| ALIGN=center|6/17
| ALIGN=center|32
| ALIGN=center|46
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|37
| ALIGN=center|34
| ALIGN=center|-
|}
 
===LATA 1980-2000 - DRUGA DRUŻYNA===
{| border="6" cellpadding="2" cellspacing="1" align="center" style="margin-left: 0.5em; margin-bottom: 1.5em"
|-  BGCOLOR="#808456" style="color: white"
! WIDTH=8%|SEZON
! WIDTH=30%|POZIOM ROZGRYWKOWY
! WIDTH=5%|MIEJSCE
! WIDTH=5%|MECZE
! WIDTH=5%|PUNKTY
! WIDTH=5%|Z
! WIDTH=5%|R
! WIDTH=5%|P
! WIDTH=5%|BRAMKI (+)
! WIDTH=5%|BRAMKI (-)
! WIDTH=28%|UWAGI
 
|-
| ALIGN=center|[[Przemsza Klucze (piłka nożna) - Sezon 1980/1981|'''1980/1981''']]
| ALIGN=center|?
| ALIGN=center|?
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|-
 
|-
| ALIGN=center|[[Przemsza Klucze (piłka nożna) - Sezon 1981/1982|'''1981/1982''']]
| ALIGN=center|
| ALIGN=center|
| ALIGN=center|
| ALIGN=center|
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|
| ALIGN=center|
| ALIGN=center|
 
|-
| ALIGN=center|[[Przemsza Klucze (piłka nożna) - Sezon 1982/1983|'''1982/1983''']]
| ALIGN=center|
| ALIGN=center|
| ALIGN=center|
| ALIGN=center|
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|
| ALIGN=center|
| ALIGN=center|-
 
|-
| ALIGN=center|[[Przemsza Klucze (piłka nożna) - Sezon 1983/1984|'''1983/1984''']]
| ALIGN=center|
| ALIGN=center|
| ALIGN=center|
| ALIGN=center|
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|
| ALIGN=center|
| ALIGN=center|-
 
|-
| ALIGN=center|[[Przemsza Klucze (piłka nożna) - Sezon 1984/1985|'''1984/1985''']]
| ALIGN=center|
| ALIGN=center|
| ALIGN=center|
| ALIGN=center|
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|
| ALIGN=center|
| ALIGN=center|-
 
|-
| ALIGN=center|[[Przemsza Klucze (piłka nożna) - Sezon 1985/1986|'''1985/1986''']]
| ALIGN=center|druga drużyna Victorii Sławków nie została zgłoszona do rozgrywek
| ALIGN=center|
| ALIGN=center|
| ALIGN=center|
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|
| ALIGN=center|
| ALIGN=center|-
 
|-
| ALIGN=center|[[Przemsza Klucze (piłka nożna) - Sezon 1986/1987|'''1986/1987''']]
| ALIGN=center|druga drużyna Sławkowianki Sławków nie została zgłoszona do rozgrywek
| ALIGN=center|
| ALIGN=center|
| ALIGN=center|
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|
| ALIGN=center|
| ALIGN=center|
 
|-
| ALIGN=center|[[Przemsza Klucze (piłka nożna) - Sezon 1987/1988|'''1987/1988''']]
| ALIGN=center|druga drużyna Sławkowianki Sławków nie została zgłoszona do rozgrywek
| ALIGN=center|
| ALIGN=center|
| ALIGN=center|
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|
| ALIGN=center|
| ALIGN=center|


|-
| ALIGN=center|[[Przemsza Klucze (piłka nożna) - Sezon 1988/1989|'''1988/1989''']]
| ALIGN=center|druga drużyna Sławkowianki Sławków nie została zgłoszona do rozgrywek
| ALIGN=center|
| ALIGN=center|
| ALIGN=center|
| ALIGN=center|
| ALIGN=center|
| ALIGN=center|
| ALIGN=center|
| ALIGN=center|
| ALIGN=center|-


|-
| ALIGN=center|[[Przemsza Klucze (piłka nożna) - Sezon 1989/1990|'''1989/1990''']]
| ALIGN=center|druga drużyna Sławkowianki Sławków nie została zgłoszona do rozgrywek
| ALIGN=center|
| ALIGN=center|
| ALIGN=center|
| ALIGN=center|
| ALIGN=center|
| ALIGN=center|
| ALIGN=center|
| ALIGN=center|
| ALIGN=center|-
|-
| ALIGN=center|[[Przemsza Klucze (piłka nożna) - Sezon 1990/1991|'''1990/1991''']]
| ALIGN=center|druga drużyna Sławkowianki Sławków nie została zgłoszona do rozgrywek
| ALIGN=center|
| ALIGN=center|
| ALIGN=center|
| ALIGN=center|
| ALIGN=center|
| ALIGN=center|
| ALIGN=center|
| ALIGN=center|
| ALIGN=center|-
|-
| ALIGN=center|[[Przemsza Klucze (piłka nożna) - Sezon 1991/1992|'''1991/1992''']]
| ALIGN=center|druga drużyna Sławkowianki Sławków nie została zgłoszona do rozgrywek
| ALIGN=center|
| ALIGN=center|
| ALIGN=center|
| ALIGN=center|
| ALIGN=center|
| ALIGN=center|
| ALIGN=center|
| ALIGN=center|
| ALIGN=center|-
|-
| ALIGN=center|[[Przemsza Klucze (piłka nożna) - Sezon 1992/1993|'''1992/1993''']]
| ALIGN=center|druga drużyna Sławkowianki Sławków nie została zgłoszona do rozgrywek
| ALIGN=center|
| ALIGN=center|
| ALIGN=center|
| ALIGN=center|
| ALIGN=center|
| ALIGN=center|
| ALIGN=center|
| ALIGN=center|
| ALIGN=center|-
|-
| ALIGN=center|[[Przemsza Klucze (piłka nożna) - Sezon 1993/1994|'''1993/1994''']]
| ALIGN=center|druga drużyna Sławkowianki Sławków nie została zgłoszona do rozgrywek
| ALIGN=center|
| ALIGN=center|
| ALIGN=center|
| ALIGN=center|
| ALIGN=center|
| ALIGN=center|
| ALIGN=center|
| ALIGN=center|
| ALIGN=center|
|-
| ALIGN=center|[[Przemsza Klucze (piłka nożna) - Sezon 1994/1995|'''1994/1995''']]
| ALIGN=center|druga drużyna Sławkowianki Sławków nie została zgłoszona do rozgrywek
| ALIGN=center|
| ALIGN=center|
| ALIGN=center|
| ALIGN=center|
| ALIGN=center|
| ALIGN=center|
| ALIGN=center|
| ALIGN=center|
| ALIGN=center|
|-
| ALIGN=center|[[Przemsza Klucze (piłka nożna) - Sezon 1995/1996|'''1995/1996''']]
| ALIGN=center|druga drużyna MKS Sławków nie została zgłoszona do rozgrywek
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|-
|-
| ALIGN=center|[[Przemsza Klucze (piłka nożna) - Sezon 1996/1997|'''1996/1997''']]
| ALIGN=center|[[Piłka Nożna Klasa B 1996/1997 grupa II Olkusz]]  (7)
| ALIGN=center|8/13
| ALIGN=center|24
| ALIGN=center|32
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|51
| ALIGN=center|50
| ALIGN=center|
|-
| ALIGN=center|[[Przemsza Klucze (piłka nożna) - Sezon 1997/1998|'''1997/1998''']]
| ALIGN=center|[[Piłka Nożna Klasa B 1997/1998 grupa II Olkusz]]  (7)
| ALIGN=center|7/13
| ALIGN=center|24
| ALIGN=center|30
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|49
| ALIGN=center|49
| ALIGN=center|-
|-
| ALIGN=center|[[Przemsza Klucze (piłka nożna) - Sezon 1998/1999|'''1998/1999''']]
| ALIGN=center|[[Piłka nożna: Klasa B, Grupa I (Olkusz) - Sezon 1998/1999]]  (7)
| ALIGN=center|6/11
| ALIGN=center|20
| ALIGN=center|31
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|42
| ALIGN=center|34
| ALIGN=center|-
|-
| ALIGN=center|[[Przemsza Klucze (piłka nożna) - Sezon 1999/2000|'''1999/2000''']]
| ALIGN=center|[[Piłka Nożna Klasa B 1999/2000 grupa I Olkusz]]  (7)
| ALIGN=center|4/12
| ALIGN=center|22
| ALIGN=center|40
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|52
| ALIGN=center|23
| ALIGN=center|-
|}
===LATA 2000-2020 - PIERWSZA DRUŻYNA===
{| border="6" cellpadding="2" cellspacing="1" align="center" style="margin-left: 0.5em; margin-bottom: 1.5em"
|-  BGCOLOR="#808456" style="color: white"
! WIDTH=8%|SEZON
! WIDTH=30%|POZIOM ROZGRYWKOWY
! WIDTH=8%|MIEJSCE
! WIDTH=6%|MECZE
! WIDTH=6%|PUNKTY
! WIDTH=8%|Z
! WIDTH=6%|R
! WIDTH=6%|P
! WIDTH=6%|BRAMKI (+)
! WIDTH=6%|BRAMKI (-)
! WIDTH=30%|UWAGI
|- BGCOLOR=#94BE7E
| ALIGN=center|[[MKS Sławków (piłka nożna) - Sezon 2000/2001|'''2000/2001''']]
| ALIGN=center|[[Piłka nożna Klasa Okręgowa Grupa II Katowice - Sezon 2000/2001]] (5)
| ALIGN=center|1/13
| ALIGN=center|24
| ALIGN=center|56
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|58
| ALIGN=center|19
| ALIGN=center|AWANS DO IV LIGI KATOWICE
|-
| ALIGN=center|[[MKS Sławków (piłka nożna) - Sezon 2001/2002|'''2001/2002''']]
| ALIGN=center|?
| ALIGN=center|?/?
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|-
|-
| ALIGN=center|[[MKS Sławków (piłka nożna) - Sezon 2002/2003|'''2002/2003''']]
| ALIGN=center|?
| ALIGN=center|?/?
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|-
|- BGCOLOR=#ffff55
| ALIGN=center|[[MKS Sławków (piłka nożna) - Sezon 2003/2004|'''2003/2004''']]
| ALIGN=center|[[Piłka nożna: Liga IV ("śląska"), Grupa I - Sezon 2003/2004]] (4)
| ALIGN=center|1/16
| ALIGN=center|30
| ALIGN=center|65
| ALIGN=center|21
| ALIGN=center|2
| ALIGN=center|8
| ALIGN=center|62
| ALIGN=center|38
| ALIGN=center|udział w barażach o III Ligę
|- BGCOLOR=#F08099
| ALIGN=center|[[MKS Sławków (piłka nożna) - Sezon 2004/2005|'''2004/2005''']]
| ALIGN=center|[[Piłka nożna: Liga IV ("śląska"), Grupa I - Sezon 2004/2005]] (4)
| ALIGN=center|15/16
| ALIGN=center|30
| ALIGN=center|27
| ALIGN=center|8
| ALIGN=center|3
| ALIGN=center|19
| ALIGN=center|41
| ALIGN=center|78
| ALIGN=center|SPADEK DO KLASY OKRĘGOWEJ KATOWICE. Z uwagi na złą sytuację materialną klubu postanowiono w następnym sezonie zgłosić zespół do Klasy B Sosnowiec
|-
| ALIGN=center|[[MKS Sławków (piłka nożna) - Sezon 2005/2006|'''2005/2006''']]
| ALIGN=center|[[Piłka nożna: Klasa B, Grupa II (Sosnowiec) - Sezon 2005/2006]] (7)
| ALIGN=center|3/10
| ALIGN=center|18
| ALIGN=center|37
| ALIGN=center|12
| ALIGN=center|1
| ALIGN=center|5
| ALIGN=center|56
| ALIGN=center|32
| ALIGN=center|-
|-
| ALIGN=center|[[MKS Sławków (piłka nożna) - Sezon 2006/2007|'''2006/2007''']]
| ALIGN=center|[[Piłka nożna: Klasa B, Grupa II (Sosnowiec) - Sezon 2006/2007]] (7)
| ALIGN=center|6/11
| ALIGN=center|20
| ALIGN=center|31
| ALIGN=center|9
| ALIGN=center|4
| ALIGN=center|7
| ALIGN=center|40
| ALIGN=center|39
| ALIGN=center|-
|-
| ALIGN=center|[[MKS Sławków (piłka nożna) - Sezon 2007/2008|'''2007/2008''']]
| ALIGN=center|[[Piłka nożna: Klasa B, Grupa II (Sosnowiec) - Sezon 2007/2008]] (7)
| ALIGN=center|6/8
| ALIGN=center|14
| ALIGN=center|16
| ALIGN=center|5
| ALIGN=center|1
| ALIGN=center|8
| ALIGN=center|33
| ALIGN=center|31
| ALIGN=center|-
|- BGCOLOR=#94BE7E
| ALIGN=center|[[MKS Sławków (piłka nożna) - Sezon 2008/2009|'''2008/2009''']]
| ALIGN=center|[[Piłka nożna: Klasa B (Sosnowiec) - Sezon 2008/2009]]  (8)
| ALIGN=center|2/13
| ALIGN=center|24
| ALIGN=center|60
| ALIGN=center|19
| ALIGN=center|3
| ALIGN=center|2
| ALIGN=center|89
| ALIGN=center|28
| ALIGN=center|AWANS DO KLASY A SOSNOWIEC
|-
| ALIGN=center|[[MKS Sławków (piłka nożna) - Sezon 2009/2010|'''2009/2010''']]
| ALIGN=center|[[Piłka nożna: Klasa A (Sosnowiec) - Sezon 2009/2010]] (7)
| ALIGN=center|10/16
| ALIGN=center|30
| ALIGN=center|37
| ALIGN=center|11
| ALIGN=center|4
| ALIGN=center|15
| ALIGN=center|44
| ALIGN=center|57
| ALIGN=center|-
|-
| ALIGN=center|[[MKS Sławków (piłka nożna) - Sezon 2010/2011|'''2010/2011''']]
| ALIGN=center|[[Piłka nożna: Klasa A (Sosnowiec) - Sezon 2010/2011]] (7)
| ALIGN=center|7/17
| ALIGN=center|32
| ALIGN=center|49
| ALIGN=center|15
| ALIGN=center|4
| ALIGN=center|13
| ALIGN=center|72
| ALIGN=center|59
| ALIGN=center|-
|-
| ALIGN=center|[[MKS Sławków (piłka nożna) - Sezon 2011/2012|'''2011/2012''']]
| ALIGN=center|[[Piłka nożna: Klasa A (Sosnowiec) - Sezon 2011/2012]] (7)
| ALIGN=center|9/16
| ALIGN=center|30
| ALIGN=center|38
| ALIGN=center|11
| ALIGN=center|5
| ALIGN=center|14
| ALIGN=center|56
| ALIGN=center|51
| ALIGN=center|-
|-
| ALIGN=center|[[MKS Sławków (piłka nożna) - Sezon 2012/2013|'''2012/2013''']]
| ALIGN=center|[[Piłka nożna: Klasa A (Sosnowiec) - Sezon 2012/2013]] (7)
| ALIGN=center|5/16
| ALIGN=center|30
| ALIGN=center|53
| ALIGN=center|17
| ALIGN=center|2
| ALIGN=center|11
| ALIGN=center|72
| ALIGN=center|53
| ALIGN=center|-
|- BGCOLOR=#94BE7E
| ALIGN=center|[[MKS Sławków (piłka nożna) - Sezon 2013/2014|'''2013/2014''']]
| ALIGN=center|[[Piłka nożna: Klasa A (Sosnowiec) - Sezon 2013/2014|Klasa A (Sosnowiec) (7)]]
| ALIGN=center|2/15
| ALIGN=center|28
| ALIGN=center|64
| ALIGN=center|20
| ALIGN=center|4
| ALIGN=center|4
| ALIGN=center|56
| ALIGN=center|17
| ALIGN=center|AWANS DO LIGI OKRĘGOWEJ KATOWICE
|- BGCOLOR=#F08099
| ALIGN=center|[[MKS Sławków (piłka nożna) - Sezon 2014/2015|'''2014/2015''']]
| ALIGN=center|[[Piłka nożna: Liga Okręgowa, Grupa IV (Katowice) - Sezon 2014/2015]] (6)
| ALIGN=center|14/16
| ALIGN=center|30
| ALIGN=center|26
| ALIGN=center|7
| ALIGN=center|5
| ALIGN=center|18
| ALIGN=center|33
| ALIGN=center|79
| ALIGN=center|SPADEK DO KLASY A SOSNOWIEC
|-
| ALIGN=center|[[MKS Sławków (piłka nożna) - Sezon 2015/2016|'''2015/2016''']]
| ALIGN=center|[[Piłka nożna: Klasa A (Sosnowiec) - Sezon 2015/2016|Klasa A (Sosnowiec) (7)]]
| ALIGN=center|12/18
| ALIGN=center|34
| ALIGN=center|39
| ALIGN=center|12
| ALIGN=center|3
| ALIGN=center|19
| ALIGN=center|56
| ALIGN=center|81
| ALIGN=center|-
|-
| ALIGN=center|[[MKS Sławków (piłka nożna) - Sezon 2016/2017|'''2016/2017''']]
| ALIGN=center|[[Piłka nożna: Klasa A (Sosnowiec) - Sezon 2016/2017|Klasa A (Sosnowiec) (7)]]
| ALIGN=center|9/16
| ALIGN=center|34
| ALIGN=center|38
| ALIGN=center|11
| ALIGN=center|5
| ALIGN=center|18
| ALIGN=center|65
| ALIGN=center|77
| ALIGN=center|-
|- BGCOLOR=#F08099
| ALIGN=center|[[MKS Sławków (piłka nożna) - Sezon 2017/2018|'''2017/2018''']]
| ALIGN=center|[[Piłka nożna: Klasa A (Sosnowiec) - Sezon 2017/2018|Klasa A (Sosnowiec) (7)]]
| ALIGN=center|16/16
| ALIGN=center|30
| ALIGN=center|17
| ALIGN=center|5
| ALIGN=center|2
| ALIGN=center|23
| ALIGN=center|28
| ALIGN=center|74
| ALIGN=center|SPADEK DO KLASY B SOSNOWIEC. Wycofanie się MKS Sławków po rundzie jesiennej.
|-
| ALIGN=center|[[Łazowianka Łazy (piłka nożna) - Sezon 2018/2019|'''2018/2019''']]
| ALIGN=center|[[Piłka nożna: Klasa B (Sosnowiec) - Sezon 2018/2019]] (8)
| ALIGN=center|9/12
| ALIGN=center|22
| ALIGN=center|22
| ALIGN=center|7
| ALIGN=center|1
| ALIGN=center|14
| ALIGN=center|46
| ALIGN=center|62
| ALIGN=center|Jako UKS Sławków
|-
| ALIGN=center|[[Łazowianka Łazy (piłka nożna) - Sezon 2019/2020|'''2019/2020''']]
| ALIGN=center|[[Piłka nożna: Klasa B (Sosnowiec) - Sezon 2019/2020]] (8)
| ALIGN=center|5/11
| ALIGN=center|10
| ALIGN=center|18
| ALIGN=center|6
| ALIGN=center|0
| ALIGN=center|4
| ALIGN=center|18
| ALIGN=center|18
| ALIGN=center|Jako UKS Sławków. Z uwagi ogólnoświatową pandemię COVID-19 rozgrywki został przerwane po rundzie jesiennej i uznane za zakończone
|}
===Lata 2000 - 2018 - DRUGA DRUŻYNA===
{| border="6" cellpadding="2" cellspacing="1" align="center" style="margin-left: 0.5em; margin-bottom: 1.5em"
|-  BGCOLOR="#808456" style="color: white"
! WIDTH=8%|SEZON
! WIDTH=30%|POZIOM ROZGRYWKOWY
! WIDTH=8%|MIEJSCE
! WIDTH=6%|MECZE
! WIDTH=6%|PUNKTY
! WIDTH=6%|BRAMKI (+)
! WIDTH=6%|BRAMKI (-)
! WIDTH=30%|UWAGI
|-
| ALIGN=center|[[Łazowianka Łazy (piłka nożna) - Sezon 2000/2001|'''2000/2001''']]
| ALIGN=center|[[Piłka Nożna Klasa B 2000/2001 grupa I Sosnowiec]]  (7)
| ALIGN=center|5/14
| ALIGN=center|26
| ALIGN=center|42
| ALIGN=center|80
| ALIGN=center|60
| ALIGN=center|-
|-
| ALIGN=center|[[Łazowianka Łazy (piłka nożna) - Sezon 2001/2002|'''2001/2002''']]
| ALIGN=center|[[Piłka nożna: Klasa B, Grupa I (Sosnowiec) - Sezon 2001/2002]]  (7)
| ALIGN=center|6/10
| ALIGN=center|18
| ALIGN=center|27
| ALIGN=center|50
| ALIGN=center|35
| ALIGN=center|-
|-
| ALIGN=center|[[Łazowianka Łazy (piłka nożna) - Sezon 2002/2003|'''2002/2003''']]
| ALIGN=center|[[Piłka nożna: Klasa B, Grupa I (Sosnowiec) - Sezon 2002/2003]]  (7)
| ALIGN=center|3/10
| ALIGN=center|18
| ALIGN=center|29
| ALIGN=center|40
| ALIGN=center|32
| ALIGN=center|-
|- BGCOLOR=#94BE7E
| ALIGN=center|[[Łazowianka Łazy (piłka nożna) - Sezon 2003/2004|'''2003/2004''']]
| ALIGN=center|[[Piłka nożna: Klasa B, Grupa I (Sosnowiec) - Sezon 2003/2004]]  (7)
| ALIGN=center|1/9
| ALIGN=center|16
| ALIGN=center|37
| ALIGN=center|50
| ALIGN=center|12
| ALIGN=center|AWANS DO KLASY A SOSNOWIEC
|- BGCOLOR=#F08099
| ALIGN=center|[[Łazowianka Łazy (piłka nożna) - Sezon 2004/2005|'''2004/2005''']]
| ALIGN=center|[[Piłka nożna: Klasa A (Sosnowiec) - Sezon 2004/2005]]  (6)
| ALIGN=center|16/16
| ALIGN=center|30
| ALIGN=center|6
| ALIGN=center|14
| ALIGN=center|122
| ALIGN=center|SPADEK DO KLASY B SOSNOWIEC. MKS II Sławków wycofał się z rozgrywek po rundzie jesiennej. Jego mecze w rundzie wiosennej zostały zweryfikowane jako walkowery po 3-0 dla przeciwników.
|-
| ALIGN=center|[[Łazowianka Łazy (piłka nożna) - Sezon 2005/2006|'''2005/2006''']]
| ALIGN=center|Druga drużyna MKS Sławków nie została zgłoszona do rozgrywek
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|-
|-
| ALIGN=center|[[Łazowianka Łazy (piłka nożna) - Sezon 2006/2007|'''2006/2007''']]
| ALIGN=center|Druga drużyna MKS Sławków nie została zgłoszona do rozgrywek
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|-
|-
| ALIGN=center|[[Łazowianka Łazy (piłka nożna) - Sezon 2007/2008|'''2007/2008''']]
| ALIGN=center|Druga drużyna MKS Sławków nie została zgłoszona do rozgrywek
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|-
|-
| ALIGN=center|[[Łazowianka Łazy (piłka nożna) - Sezon 2008/2009|'''2008/2009''']]
| ALIGN=center|Druga drużyna MKS Sławków nie została zgłoszona do rozgrywek
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|-
|-
| ALIGN=center|[[Łazowianka Łazy (piłka nożna) - Sezon 2009/2010|'''2009/2010''']]
| ALIGN=center|Druga drużyna MKS Sławków nie została zgłoszona do rozgrywek
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|-
|-
| ALIGN=center|[[Łazowianka Łazy (piłka nożna) - Sezon 2010/2011|'''2010/2011''']]
| ALIGN=center|Druga drużyna MKS Sławków nie została zgłoszona do rozgrywek
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|-
|-
| ALIGN=center|[[Łazowianka Łazy (piłka nożna) - Sezon 2011/2012|'''2011/2012''']]
| ALIGN=center|Druga drużyna MKS Sławków nie została zgłoszona do rozgrywek
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|-
|-
| ALIGN=center|[[Łazowianka Łazy (piłka nożna) - Sezon 2012/2013|'''2012/2013''']]
| ALIGN=center|Druga drużyna MKS Sławków nie została zgłoszona do rozgrywek
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|-
|-
| ALIGN=center|[[Łazowianka Łazy (piłka nożna) - Sezon 2013/2014|'''2013/2014''']]
| ALIGN=center|Druga drużyna MKS Sławków nie została zgłoszona do rozgrywek
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|-
|-
| ALIGN=center|[[Łazowianka Łazy (piłka nożna) - Sezon 2014/2015|'''2014/2015''']]
| ALIGN=center|Druga drużyna MKS Sławków nie została zgłoszona do rozgrywek
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|
|-
| ALIGN=center|[[Łazowianka Łazy (piłka nożna) - Sezon 2015/2016|'''2015/2016''']]
| ALIGN=center|Druga drużyna MKS Sławków nie została zgłoszona do rozgrywek
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|-
|-
| ALIGN=center|[[Łazowianka Łazy (piłka nożna) - Sezon 2016/2017|'''2016/2017''']]
| ALIGN=center|Druga drużyna MKS Sławków nie została zgłoszona do rozgrywek
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|-
|-
| ALIGN=center|[[Łazowianka Łazy (piłka nożna) - Sezon 2017/2018|'''2017/2018''']]
| ALIGN=center|Druga drużyna MKS Sławków nie została zgłoszona do rozgrywek
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|-
|-
| ALIGN=center|[[Łazowianka Łazy (piłka nożna) - Sezon 2018/2019|'''2018/2019''']]
| ALIGN=center|Druga drużyna UKS Sławków nie została zgłoszona do rozgrywek
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|-
|-
| ALIGN=center|[[Łazowianka Łazy (piłka nożna) - Sezon 2019/2020|'''2019/2020''']]
| ALIGN=center|Druga drużyna UKS Sławków nie została zgłoszona do rozgrywek
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|-
|}
===LATA OD 2020 ROKU - PIERWSZA DRUŻYNA===
{| border="6" cellpadding="2" cellspacing="1" align="center" style="margin-left: 0.5em; margin-bottom: 1.5em"
|-  BGCOLOR="#808456" style="color: white"
! WIDTH=8%|SEZON
! WIDTH=30%|POZIOM ROZGRYWKOWY
! WIDTH=8%|MIEJSCE
! WIDTH=6%|MECZE
! WIDTH=6%|PUNKTY
! WIDTH=8%|Z
! WIDTH=6%|R
! WIDTH=6%|P
! WIDTH=6%|BRAMKI (+)
! WIDTH=6%|BRAMKI (-)
! WIDTH=30%|UWAGI
|-
| ALIGN=center|[[Łazowianka Łazy (piłka nożna) - Sezon 2020/2021|'''2020/2021''']]
| ALIGN=center|[[Piłka nożna: Klasa B (Sosnowiec) - Sezon 2020/2021]] (8)
| ALIGN=center|5/10
| ALIGN=center|18
| ALIGN=center|33
| ALIGN=center|10
| ALIGN=center|3
| ALIGN=center|5
| ALIGN=center|56
| ALIGN=center|39
| ALIGN=center|jako UKS Sławków
|-
| ALIGN=center|[[Łazowianka Łazy (piłka nożna) - Sezon 2021/2022|'''2021/2022''']]
| ALIGN=center|[[Piłka nożna: Klasa B (Sosnowiec) - Sezon 2021/2022]] (8)
| ALIGN=center|5/14
| ALIGN=center|26
| ALIGN=center|46
| ALIGN=center|14
| ALIGN=center|4
| ALIGN=center|8
| ALIGN=center|72
| ALIGN=center|50
| ALIGN=center|jako UKS Sławków
|}
*[[MKS Sławków (piłka nożna) - Sezon 2010/2011|'''Sezon 2010/2011''']]
*[[MKS Sławków (piłka nożna) - Sezon 2011/2012|'''Sezon 2011/2012''']]
*[[MKS Sławków (piłka nożna) - Sezon 2012/2013|'''Sezon 2012/2013''']]
*[[MKS Sławków (piłka nożna) - Sezon 2013/2014|'''Sezon 2013/2014''']]
*[[MKS Sławków (piłka nożna) - Sezon 2013/2014|'''Sezon 2013/2014''']]


==Bibliografia==
==PUCHAR POLSKI==
*
 
'''Szczebel Podokręgu Chrzanów:'''
 
* Sezon 1964/1965
I runda: 9.06.1965 r. w Bydlinie: [[Unia Jaroszowiec]] –  Sławkowianka Sławków 1-4
 
II runda: brak danych
 
'''Szczebel Delegatury Olkusz:'''
 
* Sezon 1965/1966 (jako Puchar Delegatury KOZPN w Olkuszu)
I runda: ?.?.1965 r. Sławkowianka Sławków – [[Unia Jaroszowiec]] 1-3
 
'''Szczebel Podokręgu Olkusz:'''
 
* Sezon 1970/1971
I runda: ?.08.1970 r. brak danych
 
II runda: jesień 1970 r. [[Unia Jaroszowiec]] – Sławkowianka Sławków 2-1
 
cdn
 
=SEKCJA TENISA STOŁOWEGO=
 
===LATA 1956-19?? - PIERWSZA DRUŻYNA===
{| border="6" cellpadding="2" cellspacing="1" align="center" style="margin-left: 0.5em; margin-bottom: 1.5em"
|-  BGCOLOR="#808456" style="color: white"
! WIDTH=8%|SEZON
! WIDTH=30%|POZIOM ROZGRYWKOWY
! WIDTH=5%|MIEJSCE
! WIDTH=5%|MECZE
! WIDTH=5%|PUNKTY
! WIDTH=5%|Z
! WIDTH=5%|R
! WIDTH=5%|P
! WIDTH=5%|SETY (+)
! WIDTH=5%|SETY (-)
! WIDTH=28%|UWAGI
 
|-
| ALIGN=center|[[Przemsza Siewierz (piłka nożna) - Sezon 1956|'''1956''']]
| ALIGN=center|[[Tenis stołowy (M) Klasa B grupa Olkusz - Sezon 1956]]
| ALIGN=center|5/10
| ALIGN=center|9
| ALIGN=center|10
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|53
| ALIGN=center|37
| ALIGN=center|Jako Stal Sławków. Grano 1 rundę spotkań. Niektóre mecze nie zostały rozegrane.
|}
 
===LATA 1956-19?? - DRUGA DRUŻYNA===
{| border="6" cellpadding="2" cellspacing="1" align="center" style="margin-left: 0.5em; margin-bottom: 1.5em"
|-  BGCOLOR="#808456" style="color: white"
! WIDTH=8%|SEZON
! WIDTH=30%|POZIOM ROZGRYWKOWY
! WIDTH=5%|MIEJSCE
! WIDTH=5%|MECZE
! WIDTH=5%|PUNKTY
! WIDTH=5%|Z
! WIDTH=5%|R
! WIDTH=5%|P
! WIDTH=5%|SETY (+)
! WIDTH=5%|SETY (-)
! WIDTH=28%|UWAGI
 
|-
| ALIGN=center|[[Przemsza Siewierz (piłka nożna) - Sezon 1956|'''1956''']]
| ALIGN=center|[[Tenis stołowy (M) Klasa C grupa Olkusz - Sezon 1956]]
| ALIGN=center|7/10
| ALIGN=center|9
| ALIGN=center|8
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|43
| ALIGN=center|37
| ALIGN=center|jako Stal II Sławków. Grano 1 rundę spotkań. Niektóre mecze nie zostały rozegrane.
|}
 
=Linki zewnętrzne=
* www.slawkow.com
* www.90minut.pl
* Tomasz Kolczyk "Historia MKS Sławków" : http://slawkow.blogspot.com/2008/08/historia-klubu-html
 
=Bibliografia=
* Wojciech Pacula "Kto wygra mecz? MKS, MKS, MKS !" w: "Sławków - historia, kultura, ludzie" nr 1/2016.
* "Faworyt nie zawiódł" w: "SuperTempo" wtorek, 1.06.1999 r.
* "Wiadomości Zagłębia", lata 1987-1996
* "Tempo", lata 1996-2002
* "Dziennik Zachodni", lata 1999-2002
* "Sport Śląski", lata 1986-1991
 
Tekat i wyniki NK


[[Kategoria:Kluby sportowe|MKS Sławków]]
[[Kategoria:Kluby sportowe|MKS Sławków]]
[[Kategoria:Kluby sportowe w powiecie będzińskim|MKS Sławków]]
[[Kategoria:Kluby sportowe w powiecie będzińskim|MKS Sławków]]
[[Kategoria:Kluby sportowe w Sławkowie|MKS Sławków]]
[[Kategoria:Kluby sportowe w Sławkowie|MKS Sławków]]

Aktualna wersja na dzień 11:41, 4 lis 2024

MKS Sławków
Data powstania 1921
Poprzednie nazwy Sławkowianka (1921-1939), Przemsza (1945-1951), Stal (1951-1957), Sławkowianka (1957-1972), Victoria (1972-1986), Sławkowianka (1986-1995)
Barwy żółto-niebieskie
Adres Walcownia 28, 41-260 Sławków
Stadion pojemność - 1.000 miejsc (700 siedzących)
Hala sportowa
Sekcje sportowe piłka nożna oraz nieistniejące: tenis stołowy, wędkarstwo.
[{{{stronawww}}} Strona internetowa]

Miejski Klub Sportowy Sławków

  • Rok założenia: 1921
  • Barwy: żółto-niebieskie
  • Adres: Walcownia 28, 41-260 Sławków
  • telefon: (32) 260-96-69
  • Stadion: pojemność - 1.000 miejsc (700 siedzących) / oświetlenie - brak / boisko - 105 m x 65 m
  • www: http://www.slawkow.com/

HISTORIA KLUBU

Klub sportowy w Sławkowie na przestrzeni dziejów działał pod różnymi nazwami. Przez cały okres działania klubu istniała sekcja piłki nożnej, a 1.04.1986 r. utworzono sekcję wędkarstwa sportowego.

1921-1939 KLUB SPORTOWY (KS) SŁAWKOWIANKA SŁAWKÓW:

W 1921 roku, a więc zaledwie w trzy lata po odzyskaniu przez Polskę niepodległości, robiąca furorę w Zachodniej Europie nowa dyscyplina sportowa - piłka nożna zawitała i do Sławkowa. Założycielem i organizatorem sekcji piłki nożnej był prezes istniejącego w Sławkowie Towarzystwa Gimnastycznego "Sokół" i jednocześnie kierownik Szkoły Powszechnej Franciszek Kołpanowicz, który przekonał sławkowską młodzież do uprawiania tej nowej gry. Drużyna przyjęła nazwę Sławkowianka. Z zaskoczeniem, a także z pewnym zgorszeniem patrzyli sławkowscy notable, jak pochodząca przeważnie z rodzin kupieckich i rzemieślniczych młodzież garnie się do tej raczkującej dopiero dyscypliny sportowej.

W pierwszej sławkowskiej drużynie z 1921 roku grali: Józef Kaczmarzyk, Sławomir Massalski, Bronisław Egierski, Wacław Marciniak, Jan Konopka, Mieczysław Frycz, Zbigniew Rudolf, Józef Kotuła, Józef Kramarczyk, Stefan Kaczmarzyk, Henryk Dworakowski, Zygmunt Kramarczyk, Józef Ostrowski, Marian Lichterowicz, Wiktor Marciniak, Feliks Łakomski, Ignacy Łakomski, Stanisław Bębenek, Ignacy Pierwocha, Jan Pierwocha, Stanisław Koszowski, Bolesław Ślęzak. Gospodarzem zespołu był Mieczysław Frycz.

Sekcja piłki nożnej nie miała wówczas skrystalizowanych form działania, nie istniał zarząd klubu. Drużyną opiekowali się darzący sympatią młodych zapaleńców piłkarstwa działacze, do których należeli: Franciszek Kołpanowicz, drużynowy Stanisław Telesiński oraz Wiktor Marciniak. Drużynę finansowo wspierali w miarę swoich możliwości: Massalski, Rydzewski i Frey. Piłkę nożną uprawiała młodzież uczęszczająca do szkół średnich i zawodowych. Treningi prowadzone były przez najstarszego, najbardziej zaawansowanego technicznie zawodnika. Piłka nożna w Sławkowie pomimo dużych trudności organizacyjnych i finansowych przeżywała w latach dwudziestych wspaniały okres swojej popularności, była dla młodzieży dostępna i przez nią lubiana.

Sławkowianka w okresie międzywojennym nie była zgłoszona do rozgrywek ligowych i rozgrywała tylko mecze towarzyskie. Znane są ich nieliczne wyniki: Vesta Olkusz - Sławkowianka 6-0 (12.09.1926r.), W 1927 roku: w Sławkowie: Sławkowianka – Vesta Olkusz 4-3-(14.08) i nazajutrz rewanż w Olkuszu: Vesta-Sławkowianka 3-2 (15.08). W 1930 roku w Sławkowiance grali: Zygfryd Pięta, Józef Pietrzyk, Aleksander Pierwocha, Jerzy Pierwocha, Stefan Będkowski, Tadeusz Żak. W latach 1936-1939 w drużynie grali również: Zygmunt Wójcik, Antoni Ostrowski, Stanisław Lebiecki, Henryk Jakubowski, Stanisław Szypulski, Bronisław Egierski, Longin Kaznodziej, Edmund Kopczyński, Kotek, Zbigniew Nowakowski. Na zdjęciu drużyny z dnia 8 lipca 1938 roku są widoczni: Marian Dziedzic, Antoni Mistela, Stanisław Chwistecki, Stefan Pięta (członek zarządu), Stanisław Chadziński, Józef Lorek, Tadeusz Szeląg, Stanisław Duryński, Józef Cembrzyński (członek zarządu), Robert Szeląg (kapitan), Edward Cebo, Adolf Kołodziejczyk.

Drużyna posiadała boisko piłkarskie o nawierzchni trawiastej na Niwce obok Fabryki Braci Szajn. Sławkowska drużyna do 1937 roku rozgrywała mecze u siebie na przystosowanym do tego celu placu na Niwce, a od 1938 roku na nowo powstałym boisku na tzw. Jazach, które istniało do 1949 roku Jest to dzisiaj wprost nieprawdopodobne, ale wówczas drużyna piłkarska udawała się na wyjazdowe mecze drabiniastym wozem konnym, powożonym przeważnie przez Jana Miśkiewicza lub Franciszka Hońka, w najlepszym przypadku własnymi lub wypożyczonymi rowerami. W tym okresie, dzięki uprzejmości Tadeusza Cembrzyńskiego, nasza drużyna na dłuższe wyjazdy np. do Wolbromia czy Sosnowca dowożona była samochodem ciężarowym.

W okresie okupacji hitlerowskiej, która w Sławkowie trwała od 5 września 1939 roku do 23 stycznia 1945r. gra w piłkę nożną była zakazana. Jednak pomimo wprowadzonego przez okupanta hitlerowskiego zakazu uprawiania sportu, młodzież sławkowska grała w piłkę nożną na błoniach "Walcowni", a także na polanie w lasku.

1945-1951 ZAKŁADOWY KLUB SPORTOWY (ZKS) PRZEMSZA SŁAWKÓW:

W 1945 roku niezrzeszona młodzież grała w piłkę nożną na leśnej polanie na Walcowni. Po zakończeniu wojny działalność sportowa została wznowiona. W 1946 r. sławkowska drużyna została zarejestrowana w Podokręgu Piłki Nożnej w Będzinie pod nazwą ZKS Przemsza Sławków. Mecze mistrzowskie Klasy C rozgrywane były z drużynami z Klimontowa, Zagórza, Strzemieszyc, Wolbromia i Bolesławia. W latach 1946-1948 funkcję prezesa klubu pełnił Robert Szeląg. W 1948 roku prezesem klubu został Piotr Furmański, gospodarzem był Stanisław Reczko, a sekretarzem klubu Franciszek Gonera. W tym samym roku lub w 1950 zgodnie z ówczesnym podziałem administracyjnym drużyna została zarejestrowana w Podokręgu Piłki Nożnej w Olkuszu w Klasie B, z której jednak w ciągu kilku lat spadła do Klasy C.

W roku 1949 przystąpiono do zmiany koryta rzeki Białej Przemszy. Boisko na „Jazach” zostało zlikwidowane. Rada Miejska przekazała teren pod boisko sportowe na ulicy Walcownia. Od tego momentu boisko ma nawierzchnię trawiastą o wymiarach 104m x 64m.

W Przemszy Sławków w 1946 roku grali: Adolf Kołodziejczyk, Jerzy Kania, Stefan Baran, Henryk Szeląg, Tadeusz Szeląg, Stanisław Chwistecki, Zygmunt Wójcik, Tadeusz Żak, Tadeusz Mańko, Stefan Będkowski, Idzi Strąk. Na zdjęciu z 1947 roku widzimy ZKS Przemszę Sławków w białych strojach: Tadeusz Mańko, Zygmunt Konopka, Adolf Kołodziejczyk, Józef Puz, Stefan Baran, Stanisław Chadziński, Tadeusz Żak, Tadeusz Szeląg, Edward Żak, Henryk Szeląg. W 1950 roku w barwach Sławkowianki występowali: Stefan Baran, Wiesław Wilk, Zdzisław Malik, Edward Żak, Marian Bednarski, Czesław Pałka, Stefan Kania, Henryk Szeląg, Henryk Malinowski, Antoni Olaszewski, Wiktor Lekstan.

1951-1957 KLUB SPORTOWY (KS) STAL SŁAWKÓW:

W 1951 roku zgodnie z panującymi w latach stalinowskich przepisami kluby musiały obligatoryjnie należeć do zrzeszeń, którym patronowały poszczególne gałęzie przemysłu i przyjąć nazwy odpowiednie do tych zrzeszeń. Sławkowska Przemsza była utrzymywana przez Zakłady Wyrobów Metalowych i klub zmienił nazwę na KS Stal Sławków którą nosił do 1957 roku.

Przynajmniej od 1950 roku na terenie Sławkowa istniał również LZS Korzeniec, który w 1952 i 1953 grał w piłkarskiej olkuskiej Klasie C.

1957-1972 KLUB SPORTOWY (KS) SŁAWKOWIANKA SŁAWKÓW:

Wówczas miało miejsce bardzo ważne wydarzenie w dziejach klubu. Dokładnie 26 maja 1957 roku klub pod nazwą KS "Sławkowianka" uzyskał osobowość prawną. Sekretariat klubu znajdował się wówczas w budynku na ulicy Kościelnej 11. W latach pięćdziesiątych prezesami klubu byli kolejno: Kaczmarzyk, Kotuła, Szeląg, Nowak, Cembrzyński oraz Puz, a w kolejnej dekadzie: Marian Porębski (1960-1965), a następnie Henryk Bednarski (1965-1970).

26 lipca 1959 roku rozegrano mecz towarzyski pomiędzy KS "Sławkowianka", a Pogonią Nowy Bytom, który zakończył się porażką naszej drużyny 2-3. Mecz prowadził sędzia ligowy Wacław Marciniak. W 1957 roku Sławkowianka wygrała olkuską Klasę C i awansowała do Klasy B. Pod koniec lat pięćdziesiątych i przez całe lata 60-te aż do 1973 roku KS "Sławkowianka" występowała w Klasie B Podokręgu Chrzanowskiego (później Olkuskiego) i rywalizowała m.in. z Bukowianką, Górnikiem Sobieski, Stalą Wierbka, Świtem Krzeszowice, Tęczą Tenczynek i Przebojem Wolbrom. Drużyna rezerw sławkowskiego klubu występowała w Klasie C w grupie olkuskiej.

W 1958 roku w Sławkowiance grali: Stanisław Honiek, Eugeniusz Lekstan, Edward Tylec, Jan Lekki, Witold Skubis, Wiktor Lekstan, Ryszard Ślęzak. Trenerem był Edward Kopeć, a sekretarzem Henryk Marzec. Wyróżnającymi się zawodnikami sławkowskiego klubu byli wówczas Ryszard Tylec oraz Zbigniew Wąs. Ten drugi po odejściu ze Sławkowa grał w drużynie Zagłębia Sosnowiec, z którym zdobył wicemistrzostwo Polski w sezonie 63/64. W klubie występowali w tym okresie zawodnicy, którzy po skończeniu kariery pełnili funkcję trenerów (Stefan Bednarski, Kazimierz Lorek).

W 1966 roku barwy Sławkowianki reprezentowali: Stanisław Furgaliński, Jan Frycz, Kazimierz Lorek, Aleksander Wiltos, Jan Marzec, Wiktor Krawczyk, Feliks Malinowski, Leszek Zadęcki, Stanisław Porębski, Stanisław Tylec, Bronisław Goraj. Z kolei w 1969 roku w drużynie seniorów grali: Marian Gąciarz, Janusz Hazuer, Stanisław Hauzer, Stanisław Porębski, Stanisław Furgaliński, Waldemar Kaczmarzyk, Tadeusz Lorek, Marek Stychno, Jan Frycz, Andrzej Kołodziejczyk, Jan Swędzioł, Stanisław Bukowski, Zbigniew Jasica, a w drużynie juniorów KS Sławkowianka występowali: Waldemar Kaczmarzyk, Jerzy Kolczyk, Stanisław Hauzer, Marek Godzina, Marek Stychno, Jan Fatyga, Zbigniew Baran, Stanisław Tylec, Tadeusz Baran, Jan Kubański, Jan Frycz, Andrzej Czyż. Trenerem juniorów był Stefan Bednarski.

1972-1986 MIĘDZYZAKŁADOWY KLUB SPORTOWY (MZKS) VICTORIA SŁAWKÓW:

Dnia 15 lutego 1972 roku klub ze Sławkowa zmienił nazwę na MZKS Victoria Sławków i działał w oparciu o Zakłady Wyrobów Metalowych w Sławkowie. W tym okresie prezesem klubu był Marian Godzina, któremu z oddaniem sekundowali wielcy pasjonaci sportu, między innymi Jerzy Miroch, Tadeusz Omyliński czy Eligiusz Strączyński, będący wcześniej także prezesem klubu. Pod koniec lat siedemdziesiątych Victoria Sławków zajęła I miejsce w województwie katowickim wśród małych klubów, biorąc pod uwagę aktywną działalność i otrzymała nagrodę pieniężną w wysokości 150.000 zł, którą w całości przeznaczono na budowę istniejącego do chwili obecnej skromnego budynku klubowego. W tym to czasie, sławkowski klub będący, można powiedzieć, na własnym rozrachunku, wybudował nowe boisko oraz dokonał remontu głównej płyty boiska, której dzisiaj mogłoby nam pozazdrościć wiele znacznie wyżej notowanych drużyn ligowych. W roku 1985 obok magazynu GS "Samopomoc Chłopska" z dochodów własnych sfinansowano budowę nowej płyty boiska. Projektantem i wykonawcą był Wiceprezes ds. sportowych Zygmunt Konopka. Dokonano również remontu kapitalnego głównej płyty boiska. W latach osiemdziesiątych sławkowski klub włączał się w wiele inicjatyw społecznych. W 1985 roku Zarząd Victorii Sławków przekazał 5tys. zł na budowę Pomnika Poległych Sławkowian w czasie II Wojny Światowej. Klub organizował m.in. turnieje drużyn szkolnych z okazji Dnia Dziecka.

W 1974 roku w Sławkowiance grali: Józef Dziedzic, Stanisław Ziętek, Ryszard Strączyński, Zygmunt Juszczyk, Krzysztof Chwistecki, Eugeniusz Frycz, Stanisław Furgaliński, Leszek Lewandowski, Zbigniew Dynerowicz, Jan Furgaliński, Henryk Baran, Stefan Nowak, Tadeusz Radowiecki, Kazimierz Lorek, Andrzej Czyż, Dariusz Kopacz, M. Machera, Jerzy Zacłona, Jerzy Chybiński, Jan Nowak. Kierownikiem drużyny był Waldemar Olesiński, a skarbnikiem Maksymilian Gliński. Na zdjęciu z 1980 roku są widoczni: Stanisław Porębski, Roman Zacłona, Kazimierz Lorek, Stanisław Marzec, Piotr Prowancki, Czesław Konopka.

W sezonie 1972/1973 roku Victoria będąc vicemistrzem olkuskiej Klasy B wywalczyła awans do olkuskiej Klasy A, w której będzie występować nieprzerwanie aż 23 lata. Początkowo zajmując miejsca w środku lub w II połowie A-klasowej tabeli.

Ciekawostką jest fakt, iż 1 kwietnia 1986 roku w klubie, obok sekcji piłki nożnej, utworzono sekcję wędkarstwa sportowego, którą opiekował się Kazimierz Szeląg.

1986-1995 MIĘDZYZAKŁADOWY KLUB SPORTOWY (MZKS) SŁAWKOWIANKA SŁAWKÓW:

Dnia 1 lipca 1986 roku klub wrócił do poprzedniej nazwy i od tej pory funkcjonował jako MZKS Sławkowianka. W latach 1985-1988 Prezesem MZKS Sławkowianka był Stefan Jagło, a od 1988 roku stanowisko prezesa piastował Edward Wójcik. Sławkowianka rozgrywała w tym czasie towarzyskie mecze z zagranicznymi drużynami. Współpraca Sławkowa z czeskim imiennikiem - Slavkovem u Brna zaowocowała wyjazdami drużyny na obozy przygotowawcze do naszych południowych sąsiadów. Dnia 3 maja 1995 roku meczem pomiędzy MZKS Sławkowianka, a ukraińskim zespołem Turka karierę piłkarską zakończył Jerzy Rzońca - długoletni zawodnik sławkowskiej drużyny (grał w latach 1974-1995).

Sezon 1985/1986 był udany dla drużyny juniorów, która zajęła I miejsce w klasie A Podokręgu Olkusz. Zwycięzcami juniorskich rozgrywek byli: Arkadiusz Kwec, Krzysztof Maj, Jacek Jasiak, Rafał Wiekiera, Roman Piotrowski, Mirosław Drzewiecki, Ireneusz Ślęzak, Tomasz Gettler, Marek Jurek, Grzegorz Piętka, Dariusz Furgaliński, Mariusz Piętka, Janusz Marciniak, Andrzej Kolczyk, a trenerem był Stefan Bednarski. W tych latach w rozgrywkach Podokręgu Olkusz grają także trampkarze.

Drużynę seniorów MZKS Sławkowianka w 1990 r. tworzyli: Jerzy Żęcina, Jerzy Rzońca, Ireneusz Ślęzak, Krzysztof Maj, Janusz Żak, Piotr Grzebyk, Rafał Ziętek, Robert Probierz, Rafał Koszowski, Jerzy Wojdyło, Włodzimierz Rzońca, Rafał Molęda, Jerzy Lebiecki, Ryszard Lorek, Paweł Straś, Grzegorz Radowiecki. Trenerem był Kazimierz Lorek.

Seniorzy Sławkowianki nadal występowali w rozgrywkach olkuskiej Klasy A, w której od początku lat 90-tych zajmowali coraz wyższe lokaty: drugie miejsca zajęli w sezonach: 1991/1992 i 1994/1995, oraz trzecie miejsce w rozgrywkach sezonu 1993/1994. Jak widać zaczęli pomału „dobijać się” do Ligi Okręgowej.

1995 - 2017 MIEJSKI KLUB SPORTOWY (MKS) SŁAWKÓW:

Dnia 24 czerwca 1995 roku decyzją Walnego Zgromadzenia klub zmienił nazwę na aktualną. Od tej pory klub działa jako Miejski Klub Sportowy (MKS) Sławków. Tego dnia Prezesem został ponownie Stanisław Ziętek. Zgodnie ze statutem godłem klubu jest herb Sławkowa z napisem MKS Sławków, a barwami klubowymi kolory niebieski i żółty. Dnia 2 czerwca 1996 roku odbyły się główne uroczystości obchodów Jubileuszu 75-lecia sławkowskiego klubu. Jednym z wydarzeń obchodów Jubileuszu był mecz pomiędzy MKS-em Sławków, a AKS-em Mikołów. W mikołowskiej drużynie występował wówczas sławkowianin - Krzysztof Maj, a trenerem AKS-u był późniejszy szkoleniowiec Sławkowa - Czesław Mika. W tym meczu w barwach Sławkowianki zagrali: Robert Lech, Grzegorz Deluga, Marcin Gaik, Marcin Robak, Piotr Błaut, Piotr Grzebyk, Bernard Ramz, Janusz Żak, Ireneusz Ślęzak, Andrzej Woźnica, Jacek Lech, Rafał Szlęzak, Andrzej Cichy, Grzegorz Radowiecki, Rafał Koszowski, Paweł Straś, Paweł Pacia, Mariusz Adamkiewicz, a trenerem był Kazimierz Lorek

Jubileuszowy sezon 1995/1996 zakończył się dla sławkowskiej drużyny wyśmienicie. Już runda jesienna tego sezonu była niezwykle udana zarówno dla seniorów, jak i dla drużyny juniorskiej. Obydwie sławkowskie drużyny zostały mistrzami jesieni w swoich grupach rozgrywkowych. Na finiszu rozgrywek po 23 latach gry w Klasie A MKS Sławków jako jej mistrz wywalczył awans do katowickiej Ligi Okręgowej. Piłkarze MKS-u "Sławków" osiągnęli ten awans pod kierunkiem trenera Kazimierza Lorka sprawiając ogromną radość sobie i sławkowskim kibicom.

W 1998 roku w barwach Sławkowianki występującej w lidze okręgowej grali: Patryk Grzywiński, Marcin Robak, Ireneusz Ślęzak, Piotr Grzebyk, Jacek Zudin, Bernard Ramz, Rafał Ziętek, Łukasz Mika, Robert Bartusik, Tomasz Pluta, Mariusz Kulanty, Grzegorz Radowiecki, Czesław Mika (grający trener), Rafał Szlęzak, Paweł Straś, Artur Szostak, Grzegorz Szmidt, Jacek Lech. Kierownikiem drużyny był Czesław Konopka. W 1998 roku rozegrano towarzyski mecz MKS Sławków - SK Slavkov u Brna.

Dnia 13 listopada 1998 roku z inicjatywy klubu MKS Sławków powstał Uczniowski Klub Sportowy. Celem powstania UKS-u Sławków było szkolenie najmłodszych adeptów piłki nożnej, aby w przyszłości mogli oni zasilić pierwszą drużynę MKS Sławków. Aż 7 zawodników tej drużyny rozegrało w późniejszych latach mecze w pierwszej drużynie MKS Sławków. W UKS Sławków występowali: Mateusz Chmielewski, Tomasz Woźniak, Krystian Romanowski, Adam Baran, Kamil Kubicki, Bartosz Bałut, Paweł Porębski, Daniel Żak, Patryk Sobczak, Marcin Kaczmarzyk, Maciej Kańczuga, Marek Dynerowicz, Michał Paruzel, Mateusz Majchrzak, Emil Jurek, Daniel Podsiadło.

Rozgrywki ligi okręgowej w sezonie 1998/1999 MKS Sławków zakończył na 4. miejscu, ustępując drużynom GKS II Katowice, Czarnych Sosnowiec i Unii Ząbkowice. Natomiast w rozgrywkach o Puchar Polski Podokręgu Olkusz - edycja 1998/1999 nasza drużyna okazała się najlepsza. W finale rozegranym dnia 4 maja 1999 roku nasi zawodnicy pokonali drużynę KS Olkusz 3:2 (bramki: Grzebyk, Zudin, Straś). Mecz finałowy odbył się na Stadionie GHKS Bolesław Bukowno.

Dnia 30 maja 1999 roku do Sławkowa na mecz towarzyski z MKS-em przyjechali piłkarze mistrza Polski Wisły Kraków. Wizyta miała miejsce dokładnie w dzień po oficjalnym zdobyciu tytułu mistrzowskiego przez "Białą Gwiazdę." Goście z Krakowa grali w najsilniejszym wówczas składzie: z Kulawikiem, Kałużnym, Kaliciakiem, Węgrzynem , Dubickim, Sundayem, Nicińskim i innymi zawodnikami z pierwszej jedenastki. Mecz oglądało 1500 widzów. Pierwszą bramkę w 8 min. zdobył dla Wisły jej kapitan, Tomasz Kulawik, z urodzenia i zamieszkania olkuszanin, były piłkarz GHKS Bukowno i Zagłębia Sosnowiec. W 22 min. na 0-2 podwyższył Dubicki. Po przerwie Szostak w 54 min. i Robak w 63 min. z karnego doprowadzili do wyrównania ! i Do 74 min. utrzymywał się wynik remisowy 2-2. Wtedy jednak trener MKS-u, Czesław Mika zdjął z boiska pierwszą jedenastkę i wpuścił drugi skład, by ten też mógł sobie pograć z mistrzami. Wówczas dopiero Wisła zdołała strzelić dwie kolejne bramki (Kelehi w 74 min. i Dubicki w 75 min.) i wygrać cały mecz 4-2. Po spotkaniu był jeszcze konkurs rzutów karnych, który wygrali 4-3 piłkarze ze Sławkowa.

W MKS Sławków w meczu z Wisłą Kraków - Mistrzem Polski wystąpili: Czesław Mika (grający trener), Łukasz Motylewicz, Rafał Szlęzak, Bernard Ramz, Jacek Zudin, Ireneusz Ślęzak, Piotr Grzebyk, Marcin Robak, Tomasz Pluta, Paweł Woźniak, Tomasz Opala, Dariusz Kamyk, Rafał Ziętek, Artur Szostak, Paweł Straś, Grzegorz Szmidt, Jacek Lech, Tomasz Czerwiński, Daniel Sroga, Robert Probierz. Kierownikiem drużyny był Czesław Konopka.

Na koniec sezonu 1999/2000 MKS Sławków uplasował się na 6. pozycji w lidze okręgowej. Do tego momentu MKS Sławków pozostawał w strukturach Podokręgu Olkusz, ale ponieważ Olkusz jak i Sławków znalazły się od 1.01.1999 r. w woj. małopolskim to olkuski Podokręg przeszedł w skład Małopolskiego OZPN. Jednak pomimo przynależności w latach 1999-2001 do woj. małopolskiego sławkowianie pozostali w rozgrywkach Śląskiego OZPN i weszli w skład Podokręgu Sosnowiec. Trenerowi Mice podziękowano za współpracę, a jego następcą został Marian Noga - trener z III ligowym doświadczeniem. Pod wodzą Nogi sławkowska drużyna zakończyła rundę jesienną sezonu 2000/2001 na pierwszym miejscu w „okręgówce”. Marzenie o świętowaniu Jubileuszu 80-lecia istnienia Klubu już w IV lidze stało się realne. Piękny prezent z okazji Jubileuszu sprawili sławkowskim kibicom piłkarze. W pięć lat po awansie do ligi okręgowej w 2001 roku przyszedł czas na kolejny. Podopieczni Mariana Nogi ukończyli rozgrywki sezonu 2000/2001 na pierwszej pozycji z siedmiopunktową przewagą nad drugim w tabeli Górnikiem 09 Mysłowice i awansowali do IV Ligi remisując w ostatnim meczu w lidze okręgowej: MKS Sławków - Górnik Jaworzno 1:1.

W 2001 roku przypadła 80 rocznica istnienia Klubu piłkarskiego. Główne obchody z tej okazji w Sławkowie odbyły się 17 czerwca 2001 roku. Po uroczystej Mszy Świętej w intencji sławkowskiego klubu odbyła się wystawa w Dziale Kultury Dawnej MOK, gdzie można było zobaczyć liczne zbiory pamiątek zgromadzonych przez 80 lat istnienia Klubu. Wystawę odwiedził m.in. były trener kadry narodowej - Antoni Piechniczek. Kolejnym punktem programu przygotowanego na Jubileusz była dekoracja zasłużonych dla sławkowskiej piłki nożnej, która odbyła się w sali widowiskowej MOK w Sławkowie. Jednym z wydarzeń, które uświetniły jubileuszowe obchody był towarzyski mecz z pierwszoligowym GKS-em Katowice. Mecz odbył się 30 maja 2001 roku, GKS wygrał 6-0 a na sławkowskim stadionie gościli m.in. ówczesny Prezes PZPN - Marian Dziurowicz, Burmistrz Miasta - Henryk Drzewiecki oraz dwóch przedstawicieli Sejmu RP. W meczu tym barwy Sławkowianki reprezentowali: Marcin Robak, Rafał Szlęzak, Łukasz Motylewicz, Artur Szostak, Bernard Ramz, Piotr Tomsia, Rafał Ziętek, Tomasz Nalepa, Adam Fornal, Robert Mikulski, Grzegorz Kubica.

W 2001 roku dokonano szeregu prac remontowych na obiektach MKS Sławków. Prace remontowe objęły głównie wymianę podłogi i instalacji wodnej w budynku klubowym, postawiono budkę spikerską na stadionie oraz podwyższono ogrodzenie przy bramie wjazdowej.

Szeroka kadra MKS Sławków w 2001 roku: Mirosław Wykurz, Jacek Marzec, Daniel Cieślik, Dariusz Całka, Rafał Kula, Łukasz Gajda, Bernard Ramz, Andrzej Ziętek, Sławomir Chodor, , Przemysław Oklejewski, Dariusz Skupień, Konrad Koźmiński, Artur Szostak, Marcin Robak, Tomasz Nalepa, Michał Aksamit, Adrian Kardaś, Łukasz Motylewicz, Dominik Leszczyński, Grzegrz Kabza, Klaudiusz Rybak, Michał Godlewski, Sebastian Adamek, Wojciech Tochel, Robert Probierz, Rafał Szlęzak, Paweł Woźniak, Tomasz Wiejacha. Prezesem był Leszek Mistela, wiceprezesem Bronisław Goraj, trenerem Dariusz Klamra, a masażystą Stanisław Skręt.

Pierwszy sezon (2001/2002) w IV lidze MKS Sławków rozpoczął bardzo dobrze. W meczu inauguracyjnym nasi piłkarze pokonali w niezwykle emocjonującym widowisku Raków Częstochowa 2:1. Później przyszła seria meczów bez zwycięstwa, a cały sezon 2001/2002 MKS Sławków zakończył na 11. pozycji. Drużyna przeszła rewolucję kadrową. Do składu za sprawą trenera Dariusza Klamry dołączyło wielu zawodników, którzy mieli wzmocnić MKS Sławków. W dniu 9 października 2002 MKS Sławków rozegrał towarzyski mecz z I-ligowym Górnikiem Zabrze przegrywając 0-3.

W sezonie 2002/2003 piłkarze grali w kratkę. W rundzie wiosennej bardzo dobrą skutecznością wyróżniał się Konrad Koźmiński. Ostatecznie sezon 2002/2003 MKS Sławków ukończył na 10. miejscu w IV Lidze. W kolejnym sezonie 2003/2004 piłkarze prowadzeni przez trenera Czesława Mikę na początku rozgrywek nie mieli na siebie mocnych. Wspaniała passa ośmiu kolejnych zwycięstw sprawiła, że z roli średniaka ligi stała się faworytem do awansu. Drużynę tą tworzyli: Szymon Kaim, Michał Aksamit, Tomasz Nalepa, Marcin Robak, Jacek Marzec, Sławomir Chodor, Damian Jajeśniak, Daniel Cieślik, Dariusz Całka, Artur Szostak, Łukasz Gajda, Łukasz Motylewicz, Michał Duch, Klaudiusz Rybak, Adrian Kardaś, Przemysław Przybyła, Samuel Sabuda. Prezesem był Bronisław Goraj, trenerem Czesław Mika, masażystą Stanisław Skręt, a kierownikiem drużyny: Czesław Konopka. W sezonie 2003/2004 para Szostak-Chodor strzeliła w sumie 31 bramek, czyli dokładnie połowę wszystkich strzelonych goli przez sławkowski zespół. Na finiszu rozgrywek MKS Sławków pozostawił za sobą tak znane firmy jak Raków Częstochowa, czy GKS Tychy i zwyciężył w I grupie IV ligi. Niestety mistrz grupy nie uzyskiwał bezpośredniego awansu do III Ligi i musiał zmierzyć się w barażu ze zwycięzcą II grupy IV Ligi. W barażach o III ligę sławkowianie zmierzyli się z drużyną GKS Jastrzębie. Dwie porażki: 0-1 u siebie i 0-3 w Jastrzębiu oznaczały, że do trzeciej ligi awansowali jastrzębianie. Był to największy sukces w historii MKS Sławków i w ogóle sławkowskiego futbolu, ale okazał się jednak początkiem pasma niepowodzeń. Zajęcie przedostatniego miejsca w IV lidze w sezonie 2004/2005 oznaczało spadek do ligi okręgowej. Odejście kluczowych sponsorów klubu i zawodników spowodowało, że MKS Sławków nie przystąpił do rozgrywek ligi okręgowej i w efekcie sezon 2005/2006 rozpoczął w klasie B Podokręgu Sosnowiec.

W 2005 roku rozpoczął się proces odbudowywania dawnej pozycji klubu. Trzeba było zaczynać wszystko od najniższego szczebla. Sławkowska drużyna rozegrała w 2005 roku mecz towarzyski z drużyną SK Slavkov u Brna, który zakończył się naszym zwycięstwem 5:2. W 2005 roku drużynę MKS Sławków tworzyli: Ariel Massalski, Ireneusz Cupiał, Piotr Grzebyk, Kamil Nowacki, Grzegorz Janeczek, Adam Dróżdż, Maciej Pacula, Rafał Banaś, Tomasz Watras, Dariusz Piętka (kierownik), Daniel Sroga, Klaudiusz Rybak, Kamil Podsiadło, Łukasz Dziedzic, Marek Kuc, Mariusz Przybylski, Bartłomiej Magierowski, Samuel Sabuda.

W trzech kolejnych sezonach rozgrywek Klasy B sławkowski zespół zajmował miejsca: 3. (sezon 2005/2006), 6. (2006/2007) i ponownie 6. (2007/2008). W 2008 roku MKS Sławków w meczu towarzyskim pokonał u siebie francuską drużynę US Messeix Bourg-Lastic 10-4. W 2009 roku - po czterech sezonach gry na najniższym szczeblu rozgrywek przyszedł czas na upragniony awans. Sławkowscy piłkarze pod wodzą trenera Rafała Koszowskiego zakończyli sezon 2008/2009 na drugim miejscu w swojej grupie rozgrywkowej i z dorobkiem 60 punktów awansowali do klasy A. Awans ten wywalczyli piłkarze: Mateusz Rychter, Ireneusz Ślęzak, Mateusz Chmielewski, Łukasz Kowalski, Janusz Pastuszak, Piotr Grzebyk, Damian Kościelny, Krystian Romanowski, Paweł Porębski, Marcin Kaczmarzyk, Adam Baran, Bartłomiej Magierowski, Kamil Nowacki, Maciej Pacula, Mirosław Bąk, Ariel Massalski. Wiceprezesem ds. sportowych był Dariusz Piętka, a kierownikiem drużyny był Józef Warwas.

W czerwcu 2009 roku podziękowano za współpracę trenerowi Rafałowi Koszowskiemu i do klubu po pięciu latach przerwy powrócił trener Czesław Mika. Pod koniec lipca 2009 klub organizował we współpracy z Radą Miasta I Turniej o Puchar Przewodniczącego Rady Miejskiej Sławkowa. Pierwszy mecz w Klasie A nasi piłkarze wysoko przegrali z Przemszą Siewierz jednak okazało się, że tą porażką potwierdziło się jedynie powiedzenie "pierwsze śliwki robaczywki". W kolejnych spotkaniach sławkowska drużyna spisywała się dobrze i na półmetku rozgrywek sezonu 2009/2010 MKS Sławków uplasował się na 8. pozycji w lidze, a sezon ten zakończyli na 10 miejscu w Klasie A.

W inauguracyjnym meczu Klasy A z Przemszą Siewierz wystąpili: Piotr Paduszyński, Robert Warwas, Damian Kościelny, Janusz Pastuszak, Ireneusz Ślęzak, Marcin Kaczmarzyk, Paweł Porębski, Łukasz Kowalski, Mateusz Chmielewski, Daniel Sroga, Krzysztof Bruś, Karol Szwerc, Mateusz Bąk, Kamil Nowacki, Bartłomiej Magierowski, Mateusz Majchrzak, Maciej Pacula, Ariel Massalski. Kierownikiem drużyny Józef Warwas. Trenerem był Czesław Mika, następnie Sławomir Poczęsny (X.2011-I.2012), a po nim Damian Kościelny.

Na 90-cio lecie w 2011 roku Klubu po raz drugi w swojej historii (pierwszy raz w 1999 roku) MKS Sławków towarzysko zagrał z Wisłą Kraków przegrywając 0-9 (0-6).

Pobyt w Klasie A trwał 5 sezonów i w sezonie 2013/2014 jako jej vicemistrz MKS wywalczył awans do Ligi Okręgowej, ale niestety przygoda na tym szczeblu rozgrywek trwała tylko rok (2014/2015) i znów trzeba było wrócić do Klasy A. W niej w trzecim sezonie gry (2017/2018) na skutek kłopotów finansowo-organizacyjnych MKS Sławków wycofał drużynę z rozgrywek po rundzie jesiennej, a klub MKS został zlikwidowany.

Od 1996 roku została do Klasy B (najpierw olkuskiej, a od 2000 roku sosnowieckiej) zgłoszona druga drużyna, która w 2004 roku wywalczyła awans do Klasy A. Niestety klub zmuszony był z przyczyn kadrowych wycofać rezerwową drużynę z rozgrywek Klasy A po rundzie jesiennej sezonu 2004/2005.

OD 2017 ROKU UCZNIOWSKI KLUB SPORTOWY (UKS) SŁAWKÓW:

Po likwidacji MKS-u działacze piłkarscy postanowili oprzeć sławkowską piłkę na Uczniowskim Klubie Sportowym (UKS) Sławków, który do tej pory prowadził grupy młodzieżowe. Od sezonu 2018/2019 zgłoszono drużynę seniorów opartą na wychowankach klubu do sosnowieckiej Klasy B, w której gra do dzisiaj.

Sekcja piłki nożnej

Sezony piłkarskie

UWAGA: cyfra w nawiasie po nazwie ligi/klasy w której w danym sezonie grała drużyna Sławkowianki/Przemszy/Stali/Victorii/Sławkowianki/MKS Sławków/UKS Sławków oznacza jaki kolejny szczebel rozgrywek w tym sezonie stanowiła podana liga/klasa.

Lata 1945-1961 - PIERWSZA DRUŻYNA

SEZON POZIOM ROZGRYWKOWY MIEJSCE MECZE PUNKTY BRAMKI (+) BRAMKI (-) UWAGI
1952
1953 Piłka nożna: Klasa B Kraków, grupa olkuska - Sezon 1953 (5) ?/? - - - - jako Stal Sławków
1954 ? ?/? - - - - -
1955 ? ?/? - - - - -
1956 ? ?/? - - - - -
1957 Piłka Nożna Klasa C 1957 Olkusz (6) 1/6 10 14 47 18 jako Sławkowianka Sławków. AWANS DO KLASY B OLKUSZ
1958 -
1959 Piłka Nożna Klasa B 1959 grupa II Chrzanów (5) ?/12 (2/12) 22 (9) ? (12) ? (33) ? (14) Jako Sławkowianka Sławków. Brak końcowej tabeli rozgrywek, podane dane w nawiasach są po 9 kolejce.
1960 ? ?/? - - - - -
1961 ? ?/? - - - - -

LATA 1945-1961 - DRUGA DRUŻYNA

SEZON POZIOM ROZGRYWKOWY MIEJSCE MECZE PUNKTY Z R P BRAMKI (+) BRAMKI (-) UWAGI
1945 - - - - - - - - - -
1945/1946 ? ?/? - - - - - - - -
1946/1947 ? ?/? ? ? ? ? ? ? ? -
1947/1948 ? ?/? - - - - - - - -
1948/1949 ? - - - - - -
1949/1950 ? ?/? ? ? - - - ? ? -
1950 ? ? - - - - - - - -
1951 ? ? - - - - - - - -
1952 ? ? - - - - - - - -
1953 ? ?/? - - - - - - - -
1954 ? ? - - - - - - -
1955 ? ?/? - - - - - - - -
1956 ? ?/? ? ? ? ? ? ? ? -
1957 ? ?/? - - - - - - - -
1958 ? ?/? - - - - - - - -
1959 Piłka Nożna Klasa C 1959 grupa Olkusz (6) ?/9 (1/9) 18 (6) ? (9) - - - ? (24) ? (11) Jako Sławkowianka II Sławków. Brak końcowej tabeli rozgrywek, podane dane w nawiasach są po 6 kolejce.
1960 ? ?/? - - - - - - - -
1961 ? ?/? - - - - - - - -
1962 ? ?/? - - - - - - - -

LATA 1961-1980 - PIERWSZA DRUŻYNA

SEZON POZIOM ROZGRYWKOWY MIEJSCE MECZE PUNKTY Z R P BRAMKI (+) BRAMKI (-) UWAGI
1961/1962 ? - - - - - - - - -
1962/1963 ? - - - - - - - - -
1963/1964 -
1964/1965 Piłka Nożna Klasa B 1964/1965 Chrzanów/Olkusz (5) 8/8 14 6 18 50 jako Sławkowianka Sławków
1965/1966 Piłka Nożna Klasa B 1965/1966 grupa Olkusz (5) 4/8 14 8 29 34 jako Sławkowianka Sławków
1966/1967 Piłka Nożna Klasa B 1966/1967 grupa Olkusz (6) 4/10 18 20 36 31 jako Sławkowianka Sławków
1967/1968 Piłka Nożna Klasa B 1967/1968 grupa Olkusz (6) 6/12 22 18 50 50 jako Sławkowianka Sławków
1968/1969 Piłka Nożna Klasa B 1968/1969 grupa Olkusz (6) 11/12 22 14 36 61 jako Sławkowianka Sławków
1969/1970 Piłka Nożna Klasa B 1969/1970 grupa Olkusz (6) ?/12 (6/12) 22 (11) ? (11) ? ? ? ? (33) ? (36) Jako Sławkowianka Sławków. Brak końcowej tabeli rozgrywek. Podane dane w nawiasach są po rundzie jesiennej.
1970/1971 Piłka Nożna Klasa B 1970/1971 grupa Olkusz (6) ?/11 (3/11) 20 (10) ? (14) - - - ? (32) ? (14) Jako Sławkowianka Sławków. Brak końcowej tabeli rozgrywek. Podane dane w nawiasach są po rundzie jesiennej.
1971/1972 Piłka Nożna Klasa B 1971/1972 grupa Olkusz (6) 2/12 22 35 - - - 70 23
1972/1973 Piłka Nożna Klasa B 1972/1973 grupa Olkusz (6) 2/11 20 36 85 71 jako Victoria Sławków. AWANS DO KLASY A OLKUSZ
1973/1974 Piłka Nożna Klasa A 1973/1974 grupa Olkusz/Kraków (4) 14/14 26 10 - - - 13 53 jako Victoria Sławków
1974/1975 Piłka Nożna Klasa A 1974/1975 grupa Olkusz (4) 8/12 22 17 - - - 33 38 jako Victoria Sławków
1975/1976 Piłka Nożna Klasa A 1975/1976 grupa Olkusz (4) 8/14 26 27 - - - 42 48 jako Victoria Sławków
1976/1977 Piłka Nożna Klasa A 1976/1977 grupa Olkusz (6) 10/14 26 22 - - - 48 65 jako Victoria Sławków
1977/1978 Piłka Nożna Klasa A 1977/1978 grupa Olkusz (6) 8/14 26 23 - - - 37 42 jako Victoria Sławków
1978/1979 Piłka Nożna Klasa A 1978/1979 grupa Olkusz (6) ?/14 (4/14) 26 (13) ?(16) ? ? ? ? (29) ? (12) jako Victoria Sławków. Brak końcowej tabeli rozgrywek. Podane dane w nawiasach są po rundzie jesiennej.
1979/1980 Piłka Nożna Klasa A 1979/1980 grupa Olkusz (6) 9/14 26 24 - - - 34 51 jako Victoria Sławków

Lata 1980 - 2000 - PIERWSZA DRUŻYNA

SEZON POZIOM ROZGRYWKOWY MIEJSCE MECZE PUNKTY Z R P BRAMKI (+) BRAMKI (-) UWAGI
1980/1981 Piłka Nożna Klasa A 1980/1981 grupa Olkusz (6) 10/14 26 21 - - - 53 43 jako Victoria Sławków
1981/1982 Piłka Nożna Klasa A 1981/1982 grupa Olkusz (6) 8/14 26 26 - - - 39 54 jako Victoria Sławków
1982/1983 Piłka Nożna Klasa A 1982/1983 grupa Olkusz (6) 6/14 26 29 - - - 41 30 jako Victoria Sławków
1983/1984 Piłka Nożna Klasa A 1983/1984 grupa Olkusz (6) 7/14 26 27 - - - 37 46 jako Victoria Sławków
1984/1985 Piłka Nożna Klasa A 1984/1985 grupa Olkusz (6) 9/14 26 21 - - - 38 44 jako Victoria Sławków
1985/1986 Piłka Nożna Klasa A 1985/1986 grupa Olkusz (6) 11/14 26 24 - - - 37 51 jako Victoria Sławków
1986/1987 Piłka Nożna Klasa A 1986/1987 grupa Olkusz (6) 10/16 30 27 9 9 12 41 64 jako Sławkowianka Sławków
1987/1988 Piłka Nożna Klasa A 1987/1988 grupa Olkusz (6) 10/14 26 18 6 6 14 30 52 jako Sławkowianka Sławków
1988/1989 Piłka Nożna Klasa A 1988/1989 grupa Olkusz (6) 10/14 26 19 6 7 13 41 56 jako Sławkowianka Sławków
1989/1990 Piłka Nożna Klasa A 1989/1990 grupa Olkusz (7) 8/14 26 25 10 5 11 38 38 jako Sławkowianka Sławków
1990/1991 Piłka Nożna Klasa A 1990/1991 grupa II Olkusz (7) 3/9 16 24 11 2 3 33 15 jako Sławkowianka Sławków
1991/1992 Piłka Nożna Klasa A 1991/1992 grupa Olkusz (6) 2/14 26 37 17 3 6 52 30 jako Sławkowianka Sławków
1992/1993 Piłka Nożna Klasa A 1992/1993 grupa Olkusz (6) 6/14 26 26 10 6 10 48 39 jako Sławkowianka Sławków
1993/1994 Piłka Nożna Klasa A 1993/1994 grupa Olkusz (6) 3/16 30 42 16 10 4 74 20 jako Sławkowianka Sławków
1994/1995 Piłka Nożna Klasa A 1994/1995 grupa Olkusz (6) 2/16 30 46 21 4 5 69 33 jako Sławkowianka Sławków
1995/1996 Piłka Nożna Klasa A 1995/1996 grupa Olkusz (6) 1/16 30 72 22 6 2 93 25 AWANS DO KLASY OKRĘGOWEJ KATOWICE
1996/1997 Piłka nożna Klasa Okręgowa Grupa II Katowice - Sezon 1996/1997 (5) 13/16 30 30 - - - 43 58
1997/1998 Piłka nożna Klasa Okręgowa Grupa II Katowice - Sezon 1997/1998 (5) 8/16 30 45 - - - 44 38
1998/1999 Piłka nożna Klasa Okręgowa Grupa II Katowice - Sezon 1998/1999 (5) 4/16 30 56 - - - 39 18 -
1999/2000 Piłka nożna Klasa Okręgowa Grupa II Katowice - Sezon 1999/2000 (5) 6/17 32 46 - - - 37 34 -

LATA 1980-2000 - DRUGA DRUŻYNA

SEZON POZIOM ROZGRYWKOWY MIEJSCE MECZE PUNKTY Z R P BRAMKI (+) BRAMKI (-) UWAGI
1980/1981 ? ? - - - - - - - -
1981/1982 - - -
1982/1983 - - - -
1983/1984 - - - -
1984/1985 - - - -
1985/1986 druga drużyna Victorii Sławków nie została zgłoszona do rozgrywek - - - -
1986/1987 druga drużyna Sławkowianki Sławków nie została zgłoszona do rozgrywek - - -
1987/1988 druga drużyna Sławkowianki Sławków nie została zgłoszona do rozgrywek - - -
1988/1989 druga drużyna Sławkowianki Sławków nie została zgłoszona do rozgrywek -
1989/1990 druga drużyna Sławkowianki Sławków nie została zgłoszona do rozgrywek -
1990/1991 druga drużyna Sławkowianki Sławków nie została zgłoszona do rozgrywek -
1991/1992 druga drużyna Sławkowianki Sławków nie została zgłoszona do rozgrywek -
1992/1993 druga drużyna Sławkowianki Sławków nie została zgłoszona do rozgrywek -
1993/1994 druga drużyna Sławkowianki Sławków nie została zgłoszona do rozgrywek
1994/1995 druga drużyna Sławkowianki Sławków nie została zgłoszona do rozgrywek
1995/1996 druga drużyna MKS Sławków nie została zgłoszona do rozgrywek - - - - - - - - -
1996/1997 Piłka Nożna Klasa B 1996/1997 grupa II Olkusz (7) 8/13 24 32 - - - 51 50
1997/1998 Piłka Nożna Klasa B 1997/1998 grupa II Olkusz (7) 7/13 24 30 - - - 49 49 -
1998/1999 Piłka nożna: Klasa B, Grupa I (Olkusz) - Sezon 1998/1999 (7) 6/11 20 31 - - - 42 34 -
1999/2000 Piłka Nożna Klasa B 1999/2000 grupa I Olkusz (7) 4/12 22 40 - - - 52 23 -

LATA 2000-2020 - PIERWSZA DRUŻYNA

SEZON POZIOM ROZGRYWKOWY MIEJSCE MECZE PUNKTY Z R P BRAMKI (+) BRAMKI (-) UWAGI
2000/2001 Piłka nożna Klasa Okręgowa Grupa II Katowice - Sezon 2000/2001 (5) 1/13 24 56 - - - 58 19 AWANS DO IV LIGI KATOWICE
2001/2002 ? ?/? - - - - - - - -
2002/2003 ? ?/? - - - - - - - -
2003/2004 Piłka nożna: Liga IV ("śląska"), Grupa I - Sezon 2003/2004 (4) 1/16 30 65 21 2 8 62 38 udział w barażach o III Ligę
2004/2005 Piłka nożna: Liga IV ("śląska"), Grupa I - Sezon 2004/2005 (4) 15/16 30 27 8 3 19 41 78 SPADEK DO KLASY OKRĘGOWEJ KATOWICE. Z uwagi na złą sytuację materialną klubu postanowiono w następnym sezonie zgłosić zespół do Klasy B Sosnowiec
2005/2006 Piłka nożna: Klasa B, Grupa II (Sosnowiec) - Sezon 2005/2006 (7) 3/10 18 37 12 1 5 56 32 -
2006/2007 Piłka nożna: Klasa B, Grupa II (Sosnowiec) - Sezon 2006/2007 (7) 6/11 20 31 9 4 7 40 39 -
2007/2008 Piłka nożna: Klasa B, Grupa II (Sosnowiec) - Sezon 2007/2008 (7) 6/8 14 16 5 1 8 33 31 -
2008/2009 Piłka nożna: Klasa B (Sosnowiec) - Sezon 2008/2009 (8) 2/13 24 60 19 3 2 89 28 AWANS DO KLASY A SOSNOWIEC
2009/2010 Piłka nożna: Klasa A (Sosnowiec) - Sezon 2009/2010 (7) 10/16 30 37 11 4 15 44 57 -
2010/2011 Piłka nożna: Klasa A (Sosnowiec) - Sezon 2010/2011 (7) 7/17 32 49 15 4 13 72 59 -
2011/2012 Piłka nożna: Klasa A (Sosnowiec) - Sezon 2011/2012 (7) 9/16 30 38 11 5 14 56 51 -
2012/2013 Piłka nożna: Klasa A (Sosnowiec) - Sezon 2012/2013 (7) 5/16 30 53 17 2 11 72 53 -
2013/2014 Klasa A (Sosnowiec) (7) 2/15 28 64 20 4 4 56 17 AWANS DO LIGI OKRĘGOWEJ KATOWICE
2014/2015 Piłka nożna: Liga Okręgowa, Grupa IV (Katowice) - Sezon 2014/2015 (6) 14/16 30 26 7 5 18 33 79 SPADEK DO KLASY A SOSNOWIEC
2015/2016 Klasa A (Sosnowiec) (7) 12/18 34 39 12 3 19 56 81 -
2016/2017 Klasa A (Sosnowiec) (7) 9/16 34 38 11 5 18 65 77 -
2017/2018 Klasa A (Sosnowiec) (7) 16/16 30 17 5 2 23 28 74 SPADEK DO KLASY B SOSNOWIEC. Wycofanie się MKS Sławków po rundzie jesiennej.
2018/2019 Piłka nożna: Klasa B (Sosnowiec) - Sezon 2018/2019 (8) 9/12 22 22 7 1 14 46 62 Jako UKS Sławków
2019/2020 Piłka nożna: Klasa B (Sosnowiec) - Sezon 2019/2020 (8) 5/11 10 18 6 0 4 18 18 Jako UKS Sławków. Z uwagi ogólnoświatową pandemię COVID-19 rozgrywki został przerwane po rundzie jesiennej i uznane za zakończone

Lata 2000 - 2018 - DRUGA DRUŻYNA

SEZON POZIOM ROZGRYWKOWY MIEJSCE MECZE PUNKTY BRAMKI (+) BRAMKI (-) UWAGI
2000/2001 Piłka Nożna Klasa B 2000/2001 grupa I Sosnowiec (7) 5/14 26 42 80 60 -
2001/2002 Piłka nożna: Klasa B, Grupa I (Sosnowiec) - Sezon 2001/2002 (7) 6/10 18 27 50 35 -
2002/2003 Piłka nożna: Klasa B, Grupa I (Sosnowiec) - Sezon 2002/2003 (7) 3/10 18 29 40 32 -
2003/2004 Piłka nożna: Klasa B, Grupa I (Sosnowiec) - Sezon 2003/2004 (7) 1/9 16 37 50 12 AWANS DO KLASY A SOSNOWIEC
2004/2005 Piłka nożna: Klasa A (Sosnowiec) - Sezon 2004/2005 (6) 16/16 30 6 14 122 SPADEK DO KLASY B SOSNOWIEC. MKS II Sławków wycofał się z rozgrywek po rundzie jesiennej. Jego mecze w rundzie wiosennej zostały zweryfikowane jako walkowery po 3-0 dla przeciwników.
2005/2006 Druga drużyna MKS Sławków nie została zgłoszona do rozgrywek - - - - - -
2006/2007 Druga drużyna MKS Sławków nie została zgłoszona do rozgrywek - - - - - -
2007/2008 Druga drużyna MKS Sławków nie została zgłoszona do rozgrywek - - - - - -
2008/2009 Druga drużyna MKS Sławków nie została zgłoszona do rozgrywek - - - - - -
2009/2010 Druga drużyna MKS Sławków nie została zgłoszona do rozgrywek - - - - - -
2010/2011 Druga drużyna MKS Sławków nie została zgłoszona do rozgrywek - - - - - -
2011/2012 Druga drużyna MKS Sławków nie została zgłoszona do rozgrywek - - - - - -
2012/2013 Druga drużyna MKS Sławków nie została zgłoszona do rozgrywek - - - - - -
2013/2014 Druga drużyna MKS Sławków nie została zgłoszona do rozgrywek - - - - - -
2014/2015 Druga drużyna MKS Sławków nie została zgłoszona do rozgrywek - - - - -
2015/2016 Druga drużyna MKS Sławków nie została zgłoszona do rozgrywek - - - - - -
2016/2017 Druga drużyna MKS Sławków nie została zgłoszona do rozgrywek - - - - - -


2017/2018 Druga drużyna MKS Sławków nie została zgłoszona do rozgrywek - - - - - -
2018/2019 Druga drużyna UKS Sławków nie została zgłoszona do rozgrywek - - - - - -
2019/2020 Druga drużyna UKS Sławków nie została zgłoszona do rozgrywek - - - - - -

LATA OD 2020 ROKU - PIERWSZA DRUŻYNA

SEZON POZIOM ROZGRYWKOWY MIEJSCE MECZE PUNKTY Z R P BRAMKI (+) BRAMKI (-) UWAGI
2020/2021 Piłka nożna: Klasa B (Sosnowiec) - Sezon 2020/2021 (8) 5/10 18 33 10 3 5 56 39 jako UKS Sławków
2021/2022 Piłka nożna: Klasa B (Sosnowiec) - Sezon 2021/2022 (8) 5/14 26 46 14 4 8 72 50 jako UKS Sławków

PUCHAR POLSKI

Szczebel Podokręgu Chrzanów:

  • Sezon 1964/1965

I runda: 9.06.1965 r. w Bydlinie: Unia Jaroszowiec – Sławkowianka Sławków 1-4

II runda: brak danych

Szczebel Delegatury Olkusz:

  • Sezon 1965/1966 (jako Puchar Delegatury KOZPN w Olkuszu)

I runda: ?.?.1965 r. Sławkowianka Sławków – Unia Jaroszowiec 1-3

Szczebel Podokręgu Olkusz:

  • Sezon 1970/1971

I runda: ?.08.1970 r. brak danych

II runda: jesień 1970 r. Unia Jaroszowiec – Sławkowianka Sławków 2-1

cdn

SEKCJA TENISA STOŁOWEGO

LATA 1956-19?? - PIERWSZA DRUŻYNA

SEZON POZIOM ROZGRYWKOWY MIEJSCE MECZE PUNKTY Z R P SETY (+) SETY (-) UWAGI
1956 Tenis stołowy (M) Klasa B grupa Olkusz - Sezon 1956 5/10 9 10 - - - 53 37 Jako Stal Sławków. Grano 1 rundę spotkań. Niektóre mecze nie zostały rozegrane.

LATA 1956-19?? - DRUGA DRUŻYNA

SEZON POZIOM ROZGRYWKOWY MIEJSCE MECZE PUNKTY Z R P SETY (+) SETY (-) UWAGI
1956 Tenis stołowy (M) Klasa C grupa Olkusz - Sezon 1956 7/10 9 8 - - - 43 37 jako Stal II Sławków. Grano 1 rundę spotkań. Niektóre mecze nie zostały rozegrane.

Linki zewnętrzne

Bibliografia

  • Wojciech Pacula "Kto wygra mecz? MKS, MKS, MKS !" w: "Sławków - historia, kultura, ludzie" nr 1/2016.
  • "Faworyt nie zawiódł" w: "SuperTempo" wtorek, 1.06.1999 r.
  • "Wiadomości Zagłębia", lata 1987-1996
  • "Tempo", lata 1996-2002
  • "Dziennik Zachodni", lata 1999-2002
  • "Sport Śląski", lata 1986-1991

Tekat i wyniki NK