Kielecki Okręgowy Związek Piłki Nożnej 1928 - 1937: Różnice pomiędzy wersjami
(Nie pokazano 54 wersji utworzonych przez 2 użytkowników) | |||
Linia 37: | Linia 37: | ||
| ALIGN=center|[[RKS Radom]] | | ALIGN=center|[[RKS Radom]] | ||
| ALIGN=center|Radom | | ALIGN=center|Radom | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|Przegrane baraże o awans do Ligi Państwowej | ||
|- | |- | ||
Linia 75: | Linia 75: | ||
| ALIGN=center|- | | ALIGN=center|- | ||
|} | |} | ||
=Sezony piłkarskie w KOZPN= | =Sezony piłkarskie w KOZPN= | ||
==Sezon 1928== | ==Sezon 1928== | ||
Linia 362: | Linia 363: | ||
|} | |} | ||
==== | ====[[Piłka nożna: Klasa B, Grupa II (Sosnowiec) - Sezon 1928|Tabela końcowa grupy II]]==== | ||
{|border="6" cellpadding="2" cellspacing="1" align="center" style="margin-left: 0.5em; margin-bottom: 1.5em" | {| border="6" cellpadding="2" cellspacing="1" align="center" style="margin-left: 0.5em; margin-bottom: 1.5em" | ||
|-BGCOLOR="#808456" style="color: white" | |-BGCOLOR="#808456" style="color: white" | ||
! WIDTH= | ! WIDTH=4%|M-ce | ||
! WIDTH= | ! Nazwa klubu | ||
! WIDTH= | ! WIDTH=8%|M | ||
! WIDTH= | ! WIDTH=8%|Pkt | ||
! WIDTH=8%|Z | |||
! WIDTH=8%|R | |||
! WIDTH=8%|P | |||
! WIDTH=8%|Br+ | |||
! WIDTH=8%|Br- | |||
|- | |- BGCOLOR=#94BE7E | ||
| ALIGN=center|1 | |||
| ALIGN=LEFT|[[Hakoach Będzin|ŻTGS Hakoach Będzin]] (A) | |||
| ALIGN=center|7 | |||
| ALIGN=center|12 | |||
| ALIGN=center|6 | |||
| ALIGN=center|0 | |||
| ALIGN=center|1 | | ALIGN=center|1 | ||
| ALIGN=center|21 | |||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|4 | ||
| ALIGN=center| | |||
|- | |- | ||
| ALIGN=center|2 | | ALIGN=center|2 | ||
| ALIGN=LEFT|TS | | ALIGN=LEFT|[[TS Dąbrowa Dąbrowa Górnicza|TS Dąbrowa]] | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|5 | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|6 | ||
| ALIGN=center|3 | |||
| ALIGN=center|0 | |||
| ALIGN=center|2 | |||
| ALIGN=center|19 | |||
| ALIGN=center|8 | |||
|- | |- | ||
| ALIGN=center|3 | | ALIGN=center|3 | ||
| ALIGN=LEFT| | | ALIGN=LEFT|[[Vesta Olkusz|TS Vesta Olkusz]] | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|7 | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|4 | ||
| ALIGN=center|2 | |||
| ALIGN=center|0 | |||
| ALIGN=center|5 | |||
| ALIGN=center|11 | |||
| ALIGN=center|31 | |||
|- | |- | ||
| ALIGN=center|4 | | ALIGN=center|4 | ||
| ALIGN=LEFT| | | ALIGN=LEFT|[[Zagłębianka Będzin|KS Zagłębianka Będzin]] | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|3 | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|2 | ||
| ALIGN=center|1 | |||
|- | | ALIGN=center|0 | ||
| ALIGN=center|2 | |||
| ALIGN=center|4 | |||
| ALIGN=center|6 | |||
|- | |||
| ALIGN=center|5 | | ALIGN=center|5 | ||
| ALIGN=LEFT| | | ALIGN=LEFT|[[Sarmata Wolbrom|TS Sarmata Wolbrom]] | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|4 | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|2 | ||
| ALIGN=center|1 | |||
| ALIGN=center|0 | |||
| ALIGN=center|3 | |||
| ALIGN=center|7 | |||
| ALIGN=center|13 | |||
|} | |||
* Uwaga: tabela została zestawiona po ustaleniu wyników 13 z 20 rozegranych meczów. | |||
=====Klasa C (Sosnowiec)===== | |||
=====Klasa | |||
{|border="6" cellpadding="2" cellspacing="1" align="center" style="margin-left: 0.5em; margin-bottom: 1.5em" | {|border="6" cellpadding="2" cellspacing="1" align="center" style="margin-left: 0.5em; margin-bottom: 1.5em" | ||
|-BGCOLOR="#808456" style="color: white" | |-BGCOLOR="#808456" style="color: white" | ||
Linia 418: | Linia 443: | ||
|- | |- | ||
| ALIGN=center|1 | | ALIGN=center|1 | ||
| ALIGN=LEFT|[[ | | ALIGN=LEFT|[[Cynkownia Będzin|TS Cynkownia Będzin]] | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|1 | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|[[Będzin]] | ||
|- | |- | ||
| ALIGN=center|2 | | ALIGN=center|2 | ||
| ALIGN=LEFT|[[Turyści Częstochowa|KS Turyści]] | | ALIGN=LEFT|TS Ząbkowice | ||
| ALIGN=center|[[Piłka nożna: Klasa B, Grupa III (Częstochowa) - Sezon 1928|Grupa III (Częstochowa)]] | | ALIGN=center|1 | ||
| ALIGN=center|[[Ząbkowice (Dąbrowa Górnicza)|Ząbkowice]] | |||
|- | |||
| ALIGN=center|3 | |||
| ALIGN=LEFT|ŻKS Sport | |||
| ALIGN=center|1 | |||
| ALIGN=center|[[Dąbrowa Górnicza]] | |||
|- | |||
| ALIGN=center|4 | |||
| ALIGN=LEFT|[[KS Olkusz|TS Olkusz]] | |||
| ALIGN=center|1 | |||
| ALIGN=center|[[Olkusz]] | |||
|- | |||
| ALIGN=center|5 | |||
| ALIGN=LEFT|KS Postęp | |||
| ALIGN=center|1 | |||
| ALIGN=center|[[Olkusz]] | |||
|} | |||
====Podokręg Częstochowa==== | |||
=====Klasa B (Częstochowa)===== | |||
{|border="6" cellpadding="2" cellspacing="1" align="center" style="margin-left: 0.5em; margin-bottom: 1.5em" | |||
|-BGCOLOR="#808456" style="color: white" | |||
! WIDTH=10%|LP | |||
! WIDTH=40%|NAZWA KLUBU (DRUŻYNY) | |||
! WIDTH=25%|GRUPA | |||
! WIDTH=25%|MIEJSCOWOŚĆ | |||
|- | |||
| ALIGN=center|1 | |||
| ALIGN=LEFT|[[Skra Częstochowa|RKS Skra]] | |||
| ALIGN=center|[[Piłka nożna: Klasa B, Grupa III (Częstochowa) - Sezon 1928|Grupa III (Częstochowa)]] | |||
| ALIGN=center|Częstochowa | |||
|- | |||
| ALIGN=center|2 | |||
| ALIGN=LEFT|[[Turyści Częstochowa|KS Turyści]] | |||
| ALIGN=center|[[Piłka nożna: Klasa B, Grupa III (Częstochowa) - Sezon 1928|Grupa III (Częstochowa)]] | |||
| ALIGN=center|Częstochowa | | ALIGN=center|Częstochowa | ||
Linia 1119: | Linia 1184: | ||
|- BGCOLOR=#FFD700 | |- BGCOLOR=#FFD700 | ||
| ALIGN=center|1 | | ALIGN=center|1 | ||
| ALIGN=LEFT|'''[[Victoria Sosnowiec]]''' | | ALIGN=LEFT|'''[[Victoria Sosnowiec]]''' (B) | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
Linia 1130: | Linia 1195: | ||
|- | |- | ||
| ALIGN=center|2 | | ALIGN=center|2 | ||
| ALIGN=LEFT|[[ | | ALIGN=LEFT|[[Hakoach Będzin]] | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|14 | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
Linia 1141: | Linia 1206: | ||
|- | |- | ||
| ALIGN=center|3 | | ALIGN=center|3 | ||
| ALIGN=LEFT|[[ | | ALIGN=LEFT|[[CKS Czeladź]] | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|14 | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
Linia 1150: | Linia 1215: | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
|- | |- | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|4 | ||
| ALIGN=LEFT|[[ | | ALIGN=LEFT|[[RKS Zagłębie Dąbrowa Górnicza]] | ||
| ALIGN=center|14 | |||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
Linia 1159: | Linia 1225: | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
|- | |||
| ALIGN=center|5 | |||
| ALIGN=LEFT|[[KS Sosnowiec]] | |||
| ALIGN=center|14 | |||
| ALIGN=center| | |||
| ALIGN=LEFT| | |||
| ALIGN=center| | |||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
Linia 1187: | Linia 1237: | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
|- | |- | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|6 | ||
| ALIGN=LEFT|[[ | | ALIGN=LEFT|[[Makabi Sosnowiec]] | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|14 | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
Linia 1199: | Linia 1249: | ||
|- | |- | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|7 | ||
| ALIGN=LEFT|[[ | | ALIGN=LEFT|[[Sarmacja Będzin]] | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|14 | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
Linia 1210: | Linia 1260: | ||
|- BGCOLOR=#F08099 | |- BGCOLOR=#F08099 | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|8 | ||
| ALIGN=LEFT|[[ | | ALIGN=LEFT|[[Świt Sosnowiec]] (S) | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|14 | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
Linia 1221: | Linia 1271: | ||
|} | |} | ||
===Podokręg | ===Podokręg Częstochowa=== | ||
====Klasa A ( | ====[[Piłka nożna: Klasa A (Częstochowa) - Sezon 1930|Klasa A (Częstochowa)]]==== | ||
{| border="6" cellpadding="2" cellspacing="1" align="center" style="margin-left: 0.5em; margin-bottom: 1.5em" | {| border="6" cellpadding="2" cellspacing="1" align="center" style="margin-left: 0.5em; margin-bottom: 1.5em" | ||
|-BGCOLOR="#808456" style="color: white" | |-BGCOLOR="#808456" style="color: white" | ||
Linia 1238: | Linia 1287: | ||
|- BGCOLOR=#FFD700 | |- BGCOLOR=#FFD700 | ||
| ALIGN=center|1 | | ALIGN=center|1 | ||
| ALIGN=LEFT|'''[[ | | ALIGN=LEFT|'''[[Warta Zawiercie]]''' (B) | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|10 | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|14 | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
Linia 1249: | Linia 1298: | ||
|- | |- | ||
| ALIGN=center|2 | | ALIGN=center|2 | ||
| ALIGN=LEFT|[[ | | ALIGN=LEFT|[[Victoria Częstochowa]] | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|10 | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|13 | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
Linia 1260: | Linia 1309: | ||
|- | |- | ||
| ALIGN=center|3 | | ALIGN=center|3 | ||
| ALIGN=LEFT|[[??? | | ALIGN=LEFT|[[Skra Częstochowa]] | ||
| ALIGN=center|10 | |||
| ALIGN=center|10 | |||
| ALIGN=center|? | |||
| ALIGN=center|? | |||
| ALIGN=center|? | |||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
|- | |||
| ALIGN=center|4 | |||
| ALIGN=LEFT|[[Częstochowski KS Częstochowa]] | |||
| ALIGN=center|10 | |||
| ALIGN=center|10 | |||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
Linia 1269: | Linia 1329: | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
|- | |- | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|5 | ||
| ALIGN=LEFT|[[??? | | ALIGN=LEFT|[[Warta Częstochowa]] | ||
| ALIGN=center|10 | |||
| ALIGN=center|7 | |||
| ALIGN=center|? | |||
| ALIGN=center|? | |||
| ALIGN=center|? | |||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
|- BGCOLOR=#F08099 | |||
| ALIGN=center|6 | |||
| ALIGN=LEFT|[[Ruch Sosnowiec]] (S) | |||
| ALIGN=center|10 | |||
| ALIGN=center|6 | |||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
Linia 1279: | Linia 1350: | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
|} | |} | ||
=== | |||
===Podokręg Radom=== | |||
====Klasa A (Radom)==== | |||
{| border="6" cellpadding="2" cellspacing="1" align="center" style="margin-left: 0.5em; margin-bottom: 1.5em" | {| border="6" cellpadding="2" cellspacing="1" align="center" style="margin-left: 0.5em; margin-bottom: 1.5em" | ||
|- | |-BGCOLOR="#808456" style="color: white" | ||
! WIDTH= | ! WIDTH=4%|M-ce | ||
! WIDTH= | ! Nazwa klubu | ||
! WIDTH= | ! WIDTH=8%|M | ||
! WIDTH= | ! WIDTH=8%|Pkt | ||
! WIDTH= | ! WIDTH=8%|Z | ||
! WIDTH= | ! WIDTH=8%|R | ||
! WIDTH= | ! WIDTH=8%|P | ||
! WIDTH=8%|Br+ | |||
! WIDTH=8%|Br- | |||
|- | |- BGCOLOR=#FFD700 | ||
| ALIGN=center|1 | | ALIGN=center|1 | ||
| ALIGN= | | ALIGN=LEFT|'''[[RKS Radom]]''' | ||
| ALIGN=center|? | |||
| ALIGN=center|? | |||
| ALIGN=center|? | |||
| ALIGN=center|? | |||
| ALIGN=center|? | |||
| ALIGN=center|? | |||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
|- | |- | ||
| ALIGN=center|[[ | | ALIGN=center|2 | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=LEFT|[[???]] | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|? | ||
| ALIGN=center|? | |||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
| ALIGN=center|[[???]] | | ALIGN=center|? | ||
| ALIGN=center|[[???]] | | ALIGN=center|? | ||
| ALIGN=center|'''? | | ALIGN=center|? | ||
| ALIGN=center|? | |||
|- | |||
| ALIGN=center|3 | |||
| ALIGN=LEFT|[[???]] | |||
| ALIGN=center|? | |||
| ALIGN=center|? | |||
| ALIGN=center|? | |||
| ALIGN=center|? | |||
| ALIGN=center|? | |||
| ALIGN=center|? | |||
| ALIGN=center|? | |||
|- BGCOLOR=#F08099 | |||
| ALIGN=center|... | |||
| ALIGN=LEFT|[[???]] | |||
| ALIGN=center|? | |||
| ALIGN=center|? | |||
| ALIGN=center|? | |||
| ALIGN=center|? | |||
| ALIGN=center|? | |||
| ALIGN=center|? | |||
| ALIGN=center|? | |||
|} | |||
===Rozgrywki o Mistrzostwo KOZPN=== | |||
Rozgrywki o mistrzostwo Kieleckiego OZPN w którym wzięli udział '''mistrzowie Klas A''', podokręgów; częstochowskiego ('''[[???]]'''), kieleckiego ('''[[???]]'''), radomskiego ('''[[???]]''') i sosnowieckiego ('''[[???]]'''), w systemie każdy z każdym, mecz i rewanż. | |||
{| border="6" cellpadding="2" cellspacing="1" align="center" style="margin-left: 0.5em; margin-bottom: 1.5em" | {| border="6" cellpadding="2" cellspacing="1" align="center" style="margin-left: 0.5em; margin-bottom: 1.5em" | ||
|- BGCOLOR="#808456" style="color: white" | |- BGCOLOR="#808456" style="color: white" | ||
Linia 1325: | Linia 1427: | ||
|- | |- | ||
| ALIGN=center|[[Mistrz KOZPN]] | | ALIGN=center|[[Mistrz KOZPN]] | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|1 | ||
| ALIGN=center|[[???]] [[1935]] | | ALIGN=center|[[???]] [[1935]] | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
Linia 1334: | Linia 1436: | ||
|- | |- | ||
| ALIGN=center|[[Mistrz KOZPN]] | | ALIGN=center|[[Mistrz KOZPN]] | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|1 | ||
| ALIGN=center|[[???]] [[1935]] | | ALIGN=center|[[???]] [[1935]] | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
Linia 1354: | Linia 1456: | ||
|- | |- | ||
| ALIGN=center|[[Mistrz KOZPN]] | | ALIGN=center|[[Mistrz KOZPN]] | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|2 | ||
| ALIGN=center|[[???]] [[1935]] | | ALIGN=center|[[???]] [[1935]] | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
Linia 1363: | Linia 1465: | ||
|- | |- | ||
| ALIGN=center|[[Mistrz KOZPN]] | | ALIGN=center|[[Mistrz KOZPN]] | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|2 | ||
| ALIGN=center|[[???]] [[1935]] | | ALIGN=center|[[???]] [[1935]] | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
Linia 1383: | Linia 1485: | ||
|- | |- | ||
| ALIGN=center|[[Mistrz KOZPN]] | | ALIGN=center|[[Mistrz KOZPN]] | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|3 | ||
| ALIGN=center|[[???]] [[1935]] | | ALIGN=center|[[???]] [[1935]] | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
Linia 1392: | Linia 1494: | ||
|- | |- | ||
| ALIGN=center|[[Mistrz KOZPN]] | | ALIGN=center|[[Mistrz KOZPN]] | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|3 | ||
| ALIGN=center|[[???]] [[1935]] | | ALIGN=center|[[???]] [[1935]] | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
Linia 1412: | Linia 1514: | ||
|- | |- | ||
| ALIGN=center|[[Mistrz KOZPN]] | | ALIGN=center|[[Mistrz KOZPN]] | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|4 | ||
| ALIGN=center|[[???]] [[1935]] | | ALIGN=center|[[???]] [[1935]] | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
Linia 1421: | Linia 1523: | ||
|- | |- | ||
| ALIGN=center|[[Mistrz KOZPN]] | | ALIGN=center|[[Mistrz KOZPN]] | ||
| ALIGN=center|5 | | ALIGN=center|4 | ||
| ALIGN=center|[[???]] [[1935]] | |||
| ALIGN=center|? | |||
| ALIGN=center|[[???]] | |||
| ALIGN=center|[[???]] | |||
| ALIGN=center|'''? : ?''' (?:?) | |||
|} | |||
{| border="6" cellpadding="2" cellspacing="1" align="center" style="margin-left: 0.5em; margin-bottom: 1.5em" | |||
|- BGCOLOR="#808456" style="color: white" | |||
! WIDTH=18%|Rozgrywki | |||
! WIDTH=6%|kolejka | |||
! WIDTH=17%|data | |||
! WIDTH=7%|godz. | |||
! WIDTH=22%|gospodarze | |||
! WIDTH=22%|goście | |||
! WIDTH=10%|wynik | |||
|- | |||
| ALIGN=center|[[Mistrz KOZPN]] | |||
| ALIGN=center|5 | |||
| ALIGN=center|[[???]] [[1935]] | |||
| ALIGN=center|? | |||
| ALIGN=center|[[???]] | |||
| ALIGN=center|[[???]] | |||
| ALIGN=center|'''? : ?''' (?:?) | |||
|- | |||
| ALIGN=center|[[Mistrz KOZPN]] | |||
| ALIGN=center|5 | |||
| ALIGN=center|[[???]] [[1935]] | | ALIGN=center|[[???]] [[1935]] | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
Linia 1473: | Linia 1604: | ||
|-BGCOLOR=#94BE7E | |-BGCOLOR=#94BE7E | ||
| ALIGN=center|1 | | ALIGN=center|1 | ||
| ALIGN=LEFT|'''[[ | | ALIGN=LEFT|'''[[Warta Zawiercie]]''' (A) | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|4 | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|5 | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
| ALIGN=center|13 | |||
| ALIGN=center|10 | |||
|- | |- | ||
| ALIGN=center|2 | | ALIGN=center|2 | ||
| ALIGN=LEFT|[[ | | ALIGN=LEFT|[[RKS Radom]] | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|4 | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|4 | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
| ALIGN=center|4 | |||
| ALIGN=center|8 | |||
|- | |- | ||
| ALIGN=center|3 | | ALIGN=center|3 | ||
| ALIGN=LEFT|[[ | | ALIGN=LEFT|[[Victoria Sosnowiec]] | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|4 | ||
| ALIGN=center|3 | |||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
| ALIGN=center|9 | |||
| ALIGN=center|8 | |||
|} | |||
===Baraże o awans do Ligi Państwowej=== | |||
{| border="6" cellpadding="2" cellspacing="1" align="center" style="margin-left: 0.5em; margin-bottom: 1.5em" | |||
|-BGCOLOR="#808456" style="color: white" | |||
! WIDTH=4%|M-ce | |||
! Nazwa klubu | |||
! WIDTH=8%|M | |||
! WIDTH=8%|Pkt | |||
! WIDTH=8%|Z | |||
! WIDTH=8%|R | |||
! WIDTH=8%|P | |||
! WIDTH=8%|Br+ | |||
! WIDTH=8%|Br- | |||
|-BGCOLOR=#94BE7E | |||
| ALIGN=center|1 | |||
| ALIGN=LEFT|'''[[AKS Królewska Huta]]''' (Chorzów) (A) | |||
| ALIGN=center|4 | |||
| ALIGN=center|6 | |||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
| ALIGN=center|20 | |||
| ALIGN=center|10 | |||
|- | |- | ||
| ALIGN=center|2 | |||
| ALIGN=LEFT|[[Wawel Kraków]] | |||
| ALIGN=center|4 | | ALIGN=center|4 | ||
| ALIGN=center|3 | |||
| ALIGN=center| | |||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
| ALIGN=center|8 | |||
| ALIGN=center|12 | |||
|- | |||
| ALIGN=center|3 | |||
| ALIGN=LEFT|[[Warta Zawiercie]] | |||
| ALIGN=center|4 | |||
| ALIGN=center|3 | |||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
| ALIGN=center|10 | |||
| ALIGN=center|16 | |||
|} | |} | ||
Awans do gier finałowych o Ligę Państwową wywalczył AKS Królewska Huta (Chorzów) | |||
==Sezon 1931== | ==Sezon 1931== | ||
Linia 1535: | Linia 1703: | ||
|- BGCOLOR=#FFD700 | |- BGCOLOR=#FFD700 | ||
| ALIGN=center|1 | | ALIGN=center|1 | ||
| ALIGN=LEFT|'''[[ | | ALIGN=LEFT|'''[[Victoria Częstochowa]]''' | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
Linia 1577: | Linia 1745: | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
|} | |} | ||
===Podokręg Kielce=== | ===Podokręg Kielce=== | ||
====Klasa A (Kielce)==== | ====Klasa A (Kielce)==== | ||
Linia 1699: | Linia 1868: | ||
W sezonie 1931 rywalizacja w Klasie A Podokręgu Sosnowiec odbywała się w dwóch grupach. Mistrza Podokręgu Sosnowiec miał wskazać mecz barażowy pomiędzy mistrzami obu grup, rozegrany na neutralnym terenie. | W sezonie 1931 rywalizacja w Klasie A Podokręgu Sosnowiec odbywała się w dwóch grupach. Mistrza Podokręgu Sosnowiec miał wskazać mecz barażowy pomiędzy mistrzami obu grup, rozegrany na neutralnym terenie. | ||
====[[Piłka nożna: Klasa A, Grupa I (Sosnowiec) - Sezon 1931|Klasa A, Grupa I (Sosnowiec)]]==== | ====[[Piłka nożna: Klasa A, Grupa I (Sosnowiec) - Sezon 1931|Klasa A, Grupa I (Sosnowiec)]]==== | ||
Linia 1718: | Linia 1886: | ||
|- BGCOLOR=#FFD700 | |- BGCOLOR=#FFD700 | ||
| ALIGN=center|1 | | ALIGN=center|1 | ||
| ALIGN=LEFT|'''[[Unia Sosnowiec]]''' | | ALIGN=LEFT|'''[[Unia Sosnowiec]]''' (B) | ||
| ALIGN=center|10 | | ALIGN=center|10 | ||
| ALIGN=center|18 | | ALIGN=center|18 | ||
Linia 1773: | Linia 1941: | ||
|- BGCOLOR=#F08099 | |- BGCOLOR=#F08099 | ||
| ALIGN=center|6 | | ALIGN=center|6 | ||
| ALIGN=LEFT|[[Świt Sosnowiec]] | | ALIGN=LEFT|[[Świt Sosnowiec]] (S) | ||
| ALIGN=center|10 | | ALIGN=center|10 | ||
| ALIGN=center|3 | | ALIGN=center|3 | ||
Linia 1782: | Linia 1950: | ||
| ALIGN=center|35 | | ALIGN=center|35 | ||
|} | |} | ||
W związku z tym że [[Unia Sosnowiec]] i [[CKS Czeladź]] skończyły | W związku z tym że [[Unia Sosnowiec]] i [[CKS Czeladź]] skończyły rozgrywki sezonu 1931 z równą ilością punktów (18) o tytule mistrzowskim Grupy I, Klasy A Podokręgu Sosnowiec zadecydował dodatkowy mecz rozegrany na neutralnym terenie, w [[Zawiercie|Zawierciu]], który miał miejsce [[9 sierpnia]] [[1931]] roku. | ||
{| border="6" cellpadding="2" cellspacing="1" align="center" style="margin-left: 0.5em; margin-bottom: 1.5em" | {| border="6" cellpadding="2" cellspacing="1" align="center" style="margin-left: 0.5em; margin-bottom: 1.5em" | ||
Linia 1798: | Linia 1966: | ||
| ALIGN=center|[[Klasa A (Sosnowiec)]] | | ALIGN=center|[[Klasa A (Sosnowiec)]] | ||
| ALIGN=center|BARAŻ | | ALIGN=center|BARAŻ | ||
| ALIGN=center|[[9 sierpnia]] [[1931]] | | ALIGN=center|[[9 sierpnia]] [[1931]] | ||
| ALIGN=center|1? | | ALIGN=center|1? | ||
| ALIGN=center|[[Unia Sosnowiec]] | | ALIGN=center|[[Unia Sosnowiec]] | ||
Linia 1821: | Linia 1989: | ||
|- BGCOLOR=#FFD700 | |- BGCOLOR=#FFD700 | ||
| ALIGN=center|1 | | ALIGN=center|1 | ||
| ALIGN=LEFT|'''[[Warta Zawiercie]]''' | | ALIGN=LEFT|'''[[Warta Zawiercie]]''' (B) | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|8 | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|13 | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
Linia 1832: | Linia 2000: | ||
|- | |- | ||
| ALIGN=center|2 | | ALIGN=center|2 | ||
| ALIGN=LEFT|[[ | | ALIGN=LEFT|[[Hakoach Będzin]] | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|8 | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|10 | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
Linia 1843: | Linia 2011: | ||
|- | |- | ||
| ALIGN=center|3 | | ALIGN=center|3 | ||
| ALIGN=LEFT|[[??? | | ALIGN=LEFT|[[RKS Zagłębie Dąbrowa Górnicza]] | ||
| ALIGN=center|8 | |||
| ALIGN=center|9 | |||
| ALIGN=center|? | |||
| ALIGN=center|? | |||
| ALIGN=center|? | |||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
|- | |||
| ALIGN=center|4 | |||
| ALIGN=LEFT|[[Zagłębianka Będzin]] | |||
| ALIGN=center|8 | |||
| ALIGN=center|8 | |||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
Linia 1853: | Linia 2032: | ||
|- BGCOLOR=#F08099 | |- BGCOLOR=#F08099 | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|5 | ||
| ALIGN=LEFT|[[ | | ALIGN=LEFT|[[Sarmacja Będzin]] (S) | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|8 | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|0 | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
Linia 1863: | Linia 2042: | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
|} | |} | ||
W dniu 12 sierpnia 1931 roku doszło do rozstrzygającego meczu o tytuł Mistrza Klasy A Podokręgu Sosnowiec pomiędzy zwycięzcami rozgrywek grupowych: Unii Sosnowiec (Grupa I) i Warty Zawiercie (Grupa II). Mecz odbył się w Będzinie, na stadionie miejscowego klubu Hakoach, w obecności 3 tysięcy widzów. | |||
=== | {| border="6" cellpadding="2" cellspacing="1" align="center" style="margin-left: 0.5em; margin-bottom: 1.5em" | ||
|- BGCOLOR="#808456" style="color: white" | |- BGCOLOR="#808456" style="color: white" | ||
! WIDTH=18%|Rozgrywki | ! WIDTH=18%|Rozgrywki | ||
Linia 1878: | Linia 2056: | ||
|- | |- | ||
| ALIGN=center|[[ | | ALIGN=center|[[Klasa A (Sosnowiec)]] | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|BARAŻ | ||
| ALIGN=center|[[ | | ALIGN=center|[[12 sierpnia]] [[1931]] | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
| ALIGN=center|[[???]] | | ALIGN=center|[[Unia Sosnowiec]] | ||
| ALIGN=center|[[ | | ALIGN=center|[[Warta Zawiercie]] | ||
| ALIGN=center|''' | | ALIGN=center|'''3 : 1''' (?:?) | ||
|} | |||
Mistrzem Klasy A Podokręgu Sosnowiec w sezonie piłkarskim 1931 została Unia Sosnowiec, uzyskując tym samym prawo do dalszych rozgrywek o tytuł Mistrza Okręgu. | |||
===Rozgrywki o Mistrzostwo KOZPN=== | |||
Rozgrywki o mistrzostwo Kieleckiego OZPN w którym wzięli udział '''mistrzowie Klas A''', podokręgów; częstochowskiego ('''[[Victoria Częstochowa]]'''), radomskiego ('''[[RKS Radom]]''') i sosnowieckiego ('''[[Unia Sosnowiec]]'''), w systemie każdy z każdym, mecz i rewanż. Przedstawiciel Podokręgu kieleckiego nie uczestniczył w tych rozgrywkach. | |||
{| border="6" cellpadding="2" cellspacing="1" align="center" style="margin-left: 0.5em; margin-bottom: 1.5em" | |||
|- BGCOLOR="#808456" style="color: white" | |||
! WIDTH=18%|Rozgrywki | |||
! WIDTH=6%|kolejka | |||
! WIDTH=17%|data | |||
! WIDTH=7%|godz. | |||
! WIDTH=22%|gospodarze | |||
! WIDTH=22%|goście | |||
! WIDTH=10%|wynik | |||
|- | |||
| ALIGN=center|[[Mistrz KOZPN]] | |||
| ALIGN=center|1 | |||
| ALIGN=center|[[16 sierpnia]] [[1931]] | |||
| ALIGN=center|? | |||
| ALIGN=center|[[Unia Sosnowiec]] | |||
| ALIGN=center|[[RKS Radom]] | |||
| ALIGN=center|'''2 : 1''' (?:?) | |||
|- | |- | ||
| ALIGN=center|[[Mistrz KOZPN]] | | ALIGN=center|[[Mistrz KOZPN]] | ||
| ALIGN=center|1 | | ALIGN=center|1 | ||
| ALIGN=center|[[???]] [[ | | ALIGN=center|[[???]] [[1931]] | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
| ALIGN=center|[[???]] | | ALIGN=center|[[???]] | ||
Linia 1909: | Linia 2112: | ||
| ALIGN=center|[[Mistrz KOZPN]] | | ALIGN=center|[[Mistrz KOZPN]] | ||
| ALIGN=center|2 | | ALIGN=center|2 | ||
| ALIGN=center|[[ | | ALIGN=center|[[19 sierpnia]] [[1931]] | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
| ALIGN=center|[[ | | ALIGN=center|[[Victoria Częstochowa]] | ||
| ALIGN=center|[[ | | ALIGN=center|[[Unia Sosnowiec]] | ||
| ALIGN=center|''' | | ALIGN=center|'''1 : 3''' (?:?) | ||
|- | |- | ||
| ALIGN=center|[[Mistrz KOZPN]] | | ALIGN=center|[[Mistrz KOZPN]] | ||
| ALIGN=center|2 | | ALIGN=center|2 | ||
| ALIGN=center|[[???]] [[ | | ALIGN=center|[[???]] [[1931]] | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
| ALIGN=center|[[???]] | | ALIGN=center|[[???]] | ||
Linia 1938: | Linia 2141: | ||
| ALIGN=center|[[Mistrz KOZPN]] | | ALIGN=center|[[Mistrz KOZPN]] | ||
| ALIGN=center|3 | | ALIGN=center|3 | ||
| ALIGN=center|[[ | | ALIGN=center|[[23 sierpnia]] [[1931]] | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
| ALIGN=center|[[ | | ALIGN=center|[[RKS Radom]] | ||
| ALIGN=center|[[ | | ALIGN=center|[[Unia Sosnowiec]] | ||
| ALIGN=center|''' | | ALIGN=center|'''1 : 1''' (?:?) | ||
|- | |- | ||
| ALIGN=center|[[Mistrz KOZPN]] | | ALIGN=center|[[Mistrz KOZPN]] | ||
| ALIGN=center|3 | | ALIGN=center|3 | ||
| ALIGN=center|[[???]] [[ | | ALIGN=center|[[???]] [[1931]] | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
| ALIGN=center|[[???]] | | ALIGN=center|[[???]] | ||
Linia 1967: | Linia 2170: | ||
| ALIGN=center|[[Mistrz KOZPN]] | | ALIGN=center|[[Mistrz KOZPN]] | ||
| ALIGN=center|4 | | ALIGN=center|4 | ||
| ALIGN=center|[[ | | ALIGN=center|[[27 sierpnia]] [[1931]] | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
| ALIGN=center|[[ | | ALIGN=center|[[Unia Sosnowiec]] | ||
| ALIGN=center|[[ | | ALIGN=center|[[Victoria Częstochowa]] | ||
| ALIGN=center|''' | | ALIGN=center|'''1 : 0''' (?:?) | ||
|- | |- | ||
| ALIGN=center|[[Mistrz KOZPN]] | | ALIGN=center|[[Mistrz KOZPN]] | ||
| ALIGN=center|4 | | ALIGN=center|4 | ||
| ALIGN=center|[[???]] [[ | | ALIGN=center|[[???]] [[1931]] | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
| ALIGN=center|[[???]] | | ALIGN=center|[[???]] | ||
| ALIGN=center|[[???]] | | ALIGN=center|[[???]] | ||
| ALIGN=center|'''? : ?''' (?:?) | | ALIGN=center|'''? : ?''' (?:?) | ||
|} | |||
|} | |} | ||
====Tabela Mistrzostw KOZPN==== | |||
{| border="6" cellpadding="2" cellspacing="1" align="center" style="margin-left: 0.5em; margin-bottom: 1.5em" | {| border="6" cellpadding="2" cellspacing="1" align="center" style="margin-left: 0.5em; margin-bottom: 1.5em" | ||
|- | |-BGCOLOR="#808456" style="color: white" | ||
! WIDTH= | ! WIDTH=4%|M-ce | ||
! WIDTH= | ! Nazwa klubu | ||
! WIDTH= | ! WIDTH=8%|M | ||
! WIDTH= | ! WIDTH=8%|Pkt | ||
! WIDTH= | ! WIDTH=8%|Z | ||
! WIDTH= | ! WIDTH=8%|R | ||
! WIDTH= | ! WIDTH=8%|P | ||
! WIDTH=8%|Br+ | |||
! WIDTH=8%|Br- | |||
|- | |-BGCOLOR=#94BE7E | ||
| ALIGN=center|[[ | | ALIGN=center|1 | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=LEFT|'''[[???]]''' | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|6 | ||
| ALIGN=center|? | |||
| ALIGN=center|? | |||
| ALIGN=center|? | |||
| ALIGN=center|? | |||
| ALIGN=center|? | |||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
|- | |- | ||
| ALIGN=center|[[ | | ALIGN=center|2 | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=LEFT|[[???]] | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|6 | ||
| ALIGN=center|? | |||
| ALIGN=center|? | |||
| ALIGN=center|? | |||
| ALIGN=center|? | |||
| ALIGN=center|? | |||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
|- | |||
|- | | ALIGN=center|3 | ||
| ALIGN=LEFT|[[???]] | |||
| ALIGN= | |||
| ALIGN=center|6 | | ALIGN=center|6 | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|? | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|? | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|? | ||
| ALIGN=center|? | |||
| ALIGN=center|? | |||
|- | |- | ||
| ALIGN=center|[[ | | ALIGN=center|4 | ||
| ALIGN=LEFT|[[???]] | |||
| ALIGN=center|6 | | ALIGN=center|6 | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|? | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|? | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|? | ||
| ALIGN=center|? | |||
| ALIGN=center|? | |||
|} | |} | ||
==== | ===Baraże o awans do Ligi Państwowej=== | ||
==Sezon 1932== | |||
===Podokręg Częstochowa=== | |||
====Klasa A (Częstochowa)==== | |||
{| border="6" cellpadding="2" cellspacing="1" align="center" style="margin-left: 0.5em; margin-bottom: 1.5em" | {| border="6" cellpadding="2" cellspacing="1" align="center" style="margin-left: 0.5em; margin-bottom: 1.5em" | ||
|-BGCOLOR="#808456" style="color: white" | |-BGCOLOR="#808456" style="color: white" | ||
Linia 2054: | Linia 2262: | ||
! WIDTH=8%|Br- | ! WIDTH=8%|Br- | ||
|-BGCOLOR=# | |- BGCOLOR=#FFD700 | ||
| ALIGN=center|1 | | ALIGN=center|1 | ||
| ALIGN=LEFT|'''[[ | | ALIGN=LEFT|'''[[Warta Zawiercie]]''' (B) | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|12 | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|21 | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
| ALIGN=center|45 | |||
| ALIGN=center|11 | |||
|- | |- | ||
| ALIGN=center|2 | | ALIGN=center|2 | ||
| ALIGN=LEFT|[[ | | ALIGN=LEFT|[[Skra Częstochowa]] | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|12 | ||
| ALIGN=center|16 | |||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
| ALIGN=center|25 | |||
| ALIGN=center|19 | |||
|- | |||
| ALIGN=center|3 | |||
| ALIGN=LEFT|[[Victoria Częstochowa]] | |||
| ALIGN=center|12 | |||
| ALIGN=center|15 | |||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
| ALIGN=center|14 | |||
| ALIGN=center|15 | |||
|- | |- | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|4 | ||
| ALIGN=LEFT|[[ | | ALIGN=LEFT|[[Brygada Częstochowa]] | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|12 | ||
| ALIGN=center|11 | |||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
| ALIGN=center|29 | |||
| ALIGN=center|22 | |||
|- | |||
| ALIGN=center|5 | |||
| ALIGN=LEFT|[[MKS Myszków|KS Myszków]] | |||
| ALIGN=center|12 | |||
| ALIGN=center|11 | |||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
| ALIGN=center|23 | |||
| ALIGN=center|22 | |||
|- | |- | ||
| ALIGN=center|6 | | ALIGN=center|6 | ||
| ALIGN=LEFT|[[Turyści Częstochowa]] | |||
| ALIGN=center|12 | |||
| ALIGN=center|10 | |||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
| ALIGN=center|24 | |||
| ALIGN=center|27 | |||
|- BGCOLOR=#F08099 | |||
| ALIGN=center|7 | |||
| ALIGN=LEFT|[[Warta Częstochowa]] (S) | |||
| ALIGN=center|12 | |||
| ALIGN=center|0 | |||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
| ALIGN=center|2 | |||
| ALIGN=center|66 | |||
|} | |} | ||
=== | ===Podokręg Kielce=== | ||
====Klasa A (Kielce)==== | |||
{| border="6" cellpadding="2" cellspacing="1" align="center" style="margin-left: 0.5em; margin-bottom: 1.5em" | {| border="6" cellpadding="2" cellspacing="1" align="center" style="margin-left: 0.5em; margin-bottom: 1.5em" | ||
|-BGCOLOR="#808456" style="color: white" | |-BGCOLOR="#808456" style="color: white" | ||
Linia 2160: | Linia 2399: | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
|} | |} | ||
===Podokręg | ===Podokręg Radom=== | ||
====Klasa A ( | ====Klasa A (Radom)==== | ||
{| border="6" cellpadding="2" cellspacing="1" align="center" style="margin-left: 0.5em; margin-bottom: 1.5em" | {| border="6" cellpadding="2" cellspacing="1" align="center" style="margin-left: 0.5em; margin-bottom: 1.5em" | ||
Linia 2177: | Linia 2416: | ||
|- BGCOLOR=#FFD700 | |- BGCOLOR=#FFD700 | ||
| ALIGN=center|1 | | ALIGN=center|1 | ||
| ALIGN=LEFT|'''[[ | | ALIGN=LEFT|'''[[RKS Radom]]''' | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
Linia 2219: | Linia 2458: | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
|} | |} | ||
===Podokręg | ===[[Podokręg Sosnowiec 1928 - 1937 (Kielecki Okręgowy Związek Piłki Nożnej)|Podokręg Sosnowiec]]=== | ||
====[[Piłka nożna: Klasa A (Sosnowiec) - Sezon 1932|Klasa A (Sosnowiec)]]==== | |||
{| border="6" cellpadding="2" cellspacing="1" align="center" style="margin-left: 0.5em; margin-bottom: 1.5em" | {| border="6" cellpadding="2" cellspacing="1" align="center" style="margin-left: 0.5em; margin-bottom: 1.5em" | ||
|-BGCOLOR="#808456" style="color: white" | |-BGCOLOR="#808456" style="color: white" | ||
Linia 2236: | Linia 2475: | ||
|- BGCOLOR=#FFD700 | |- BGCOLOR=#FFD700 | ||
| ALIGN=center|1 | | ALIGN=center|1 | ||
| ALIGN=LEFT| | | ALIGN=LEFT|[[RKS Zagłębie Dąbrowa Górnicza|RKS Zagłębie Dąbrowa Górnicza]] (B) | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|18 | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|26 | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|12 | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|2 | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|4 | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|62 | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|28 | ||
|- | |- | ||
| ALIGN=center|2 | | ALIGN=center|2 | ||
| ALIGN=LEFT|[[ | | ALIGN=LEFT|[[Unia Sosnowiec]] | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|18 | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|26 | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|12 | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|2 | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|4 | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|58 | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|26 | ||
|- | |- | ||
| ALIGN=center|3 | | ALIGN=center|3 | ||
| ALIGN=LEFT|[[ | | ALIGN=LEFT|[[Policyjny KS Będzin]] | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|18 | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|25 | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|9 | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|7 | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|2 | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|41 | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|22 | ||
|- | |- | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|4 | ||
| ALIGN=LEFT|[[ | | ALIGN=LEFT|[[CKS Czeladź]] | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|18 | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|23 | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|10 | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|3 | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|5 | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|34 | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|24 | ||
| | |- | ||
= | | ALIGN=center|5 | ||
| ALIGN=LEFT|[[Sarmacja Będzin]] | |||
= | | ALIGN=center|18 | ||
| ALIGN=center|20 | |||
| | | ALIGN=center|9 | ||
| ALIGN=center|2 | |||
| ALIGN=center|7 | |||
| ALIGN=center|34 | |||
| ALIGN=center|31 | |||
|- | |||
| ALIGN=center|6 | |||
| ALIGN=LEFT|[[Hakoach Będzin]] | |||
| ALIGN=center|18 | |||
| ALIGN=center|16 | |||
| ALIGN=center|7 | |||
| ALIGN=center| | |||
| ALIGN= | |||
| ALIGN=center| | |||
| | |||
| ALIGN=center| | |||
| ALIGN= | |||
| ALIGN=center| | |||
| ALIGN=center| | |||
| ALIGN=center| | |||
| ALIGN=center|2 | | ALIGN=center|2 | ||
| ALIGN=center|9 | |||
| ALIGN=center|27 | |||
| ALIGN=center|32 | |||
| ALIGN=center| | |||
| ALIGN=center| | |||
| ALIGN=center| | |||
|- | |- | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|7 | ||
| ALIGN=LEFT|[[ | | ALIGN=LEFT|[[Ruch Sosnowiec]] | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|18 | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|16 | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|6 | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|4 | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|8 | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|30 | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|41 | ||
|- | |||
| ALIGN=center|8 | |||
| ALIGN=LEFT|[[Zagłębianka Będzin]] | |||
| ALIGN=center|18 | |||
| ALIGN=center|11 | |||
| ALIGN=center|5 | |||
| ALIGN=center|1 | |||
| ALIGN=center|12 | |||
| ALIGN=center|27 | |||
| ALIGN=center|49 | |||
|- | |||
| ALIGN=center|9 | |||
| ALIGN=LEFT|[[Makabi Sosnowiec]] | |||
| ALIGN=center|18 | |||
| ALIGN=center|9 | |||
| ALIGN=center|3 | |||
| ALIGN=center|3 | |||
| ALIGN=center|12 | |||
| ALIGN=center|19 | |||
| ALIGN=center|48 | |||
|- BGCOLOR=#F08099 | |- BGCOLOR=#F08099 | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|10 | ||
| ALIGN=LEFT|[[ | | ALIGN=LEFT|[[Brynica Czeladź]] (S) | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|18 | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|8 | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|3 | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|2 | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|13 | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|17 | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|48 | ||
|} | |} | ||
Wobec równej liczby punktów najlepszych drużyn o tytule mistrzowskim zadecydował dodatkowy mecz rozegrany w [[Sosnowiec|Sosnowcu]]. | |||
{| border="6" cellpadding="2" cellspacing="1" align="center" style="margin-left: 0.5em; margin-bottom: 1.5em" | {| border="6" cellpadding="2" cellspacing="1" align="center" style="margin-left: 0.5em; margin-bottom: 1.5em" | ||
|- BGCOLOR="#808456" style="color: white" | |- BGCOLOR="#808456" style="color: white" | ||
! WIDTH=18%|Rozgrywki | ! WIDTH=18%|Rozgrywki | ||
Linia 2352: | Linia 2593: | ||
|- | |- | ||
| ALIGN=center|[[Mistrz KOZPN]] | | ALIGN=center|[[Piłka nożna: Klasa A (Sosnowiec) - Sezon 1932|Klasa A (Sosnowiec)]] | ||
| ALIGN=center|1 | | ALIGN=center|BARAŻ | ||
| ALIGN=center|[[???]] [[1935]] | | ALIGN=center|[[19 lipca]] [[1932]] | ||
| ALIGN=center|17.00 | |||
| ALIGN=center|Unja Sosnowiec | |||
| ALIGN=center|Zagłębie Dąbrowa Górnicza | |||
| ALIGN=center|0:1 (0:1) | |||
|} | |||
===Rozgrywki o Mistrzostwo KOZPN=== | |||
Rozgrywki o mistrzostwo Kieleckiego OZPN w którym wzięli udział '''mistrzowie Klas A''', podokręgów; częstochowskiego ('''[[???]]'''), kieleckiego ('''[[???]]'''), radomskiego ('''[[???]]''') i sosnowieckiego ('''[[???]]'''), w systemie każdy z każdym, mecz i rewanż. | |||
{| border="6" cellpadding="2" cellspacing="1" align="center" style="margin-left: 0.5em; margin-bottom: 1.5em" | |||
|- BGCOLOR="#808456" style="color: white" | |||
! WIDTH=18%|Rozgrywki | |||
! WIDTH=6%|kolejka | |||
! WIDTH=17%|data | |||
! WIDTH=7%|godz. | |||
! WIDTH=22%|gospodarze | |||
! WIDTH=22%|goście | |||
! WIDTH=10%|wynik | |||
|- | |||
| ALIGN=center|[[Mistrz KOZPN]] | |||
| ALIGN=center|1 | |||
| ALIGN=center|[[???]] [[1935]] | |||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
| ALIGN=center|[[???]] | | ALIGN=center|[[???]] | ||
Linia 2530: | Linia 2794: | ||
|-BGCOLOR=#94BE7E | |-BGCOLOR=#94BE7E | ||
| ALIGN=center|1 | | ALIGN=center|1 | ||
| ALIGN=LEFT|'''[[ | | ALIGN=LEFT|'''[[Warta Zawiercie]]''' (A) | ||
| ALIGN=center|6 | | ALIGN=center|6 | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|12 | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
Linia 2541: | Linia 2805: | ||
|- | |- | ||
| ALIGN=center|2 | | ALIGN=center|2 | ||
| ALIGN=LEFT|[[ | | ALIGN=LEFT|[[RKS Radom]] | ||
| ALIGN=center|6 | | ALIGN=center|6 | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
Linia 2552: | Linia 2816: | ||
|- | |- | ||
| ALIGN=center|3 | | ALIGN=center|3 | ||
| ALIGN=LEFT|[[ | | ALIGN=LEFT|[[4 pp Legionów Kielce]] | ||
| ALIGN=center|6 | | ALIGN=center|6 | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
Linia 2563: | Linia 2827: | ||
|- | |- | ||
| ALIGN=center|4 | | ALIGN=center|4 | ||
| ALIGN=LEFT|[[ | | ALIGN=LEFT|[[RKS Zagłębie Dąbrowa Górnicza]] | ||
| ALIGN=center|6 | | ALIGN=center|6 | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
Linia 2575: | Linia 2839: | ||
===Baraże o awans do Ligi Państwowej=== | ===Baraże o awans do Ligi Państwowej=== | ||
{| border="6" cellpadding="2" cellspacing="1" align="center" style="margin-left: 0.5em; margin-bottom: 1.5em" | {| border="6" cellpadding="2" cellspacing="1" align="center" style="margin-left: 0.5em; margin-bottom: 1.5em" | ||
|-BGCOLOR="#808456" style="color: white" | |-BGCOLOR="#808456" style="color: white" | ||
Linia 2590: | Linia 2851: | ||
! WIDTH=8%|Br- | ! WIDTH=8%|Br- | ||
|- BGCOLOR=# | |-BGCOLOR=#94BE7E | ||
| ALIGN=center|1 | |||
| ALIGN=LEFT|'''[[Podgórze Kraków]]''' (A) | |||
| ALIGN=center|4 | |||
| ALIGN=center|7 | |||
| ALIGN=center|3 | |||
| ALIGN=center|1 | | ALIGN=center|1 | ||
| ALIGN=center|0 | |||
| ALIGN=center|9 | |||
| ALIGN=center|4 | |||
| ALIGN=center| | |||
| ALIGN=center| | |||
| ALIGN=center| | |||
|- | |- | ||
| ALIGN=center|2 | | ALIGN=center|2 | ||
| ALIGN=LEFT|[[ | | ALIGN=LEFT|[[1 FC Katowice]] | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|4 | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|4 | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|2 | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|0 | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|2 | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|13 | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|9 | ||
|- | |- | ||
| ALIGN=center|3 | | ALIGN=center|3 | ||
| ALIGN=LEFT|[[ | | ALIGN=LEFT|[[Warta Zawiercie]] | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|4 | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|1 | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|0 | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|1 | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|3 | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|6 | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|15 | ||
|} | |||
Awans do finałów baraży o Ligę Państwową wywalczyło Podgórze Kraków. | |||
==Sezon 1933== | |||
===Podokręg Częstochowa=== | |||
====Klasa A (Częstochowa)==== | |||
{| border="6" cellpadding="2" cellspacing="1" align="center" style="margin-left: 0.5em; margin-bottom: 1.5em" | {| border="6" cellpadding="2" cellspacing="1" align="center" style="margin-left: 0.5em; margin-bottom: 1.5em" | ||
|-BGCOLOR="#808456" style="color: white" | |-BGCOLOR="#808456" style="color: white" | ||
Linia 2652: | Linia 2904: | ||
|- BGCOLOR=#FFD700 | |- BGCOLOR=#FFD700 | ||
| ALIGN=center|1 | | ALIGN=center|1 | ||
| ALIGN=LEFT|'''[[ | | ALIGN=LEFT|'''[[Victoria Częstochowa]]''' (B) | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|11 | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|20 | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
| ALIGN=center|45 | |||
| ALIGN=center|10 | |||
|- | |- | ||
| ALIGN=center|2 | | ALIGN=center|2 | ||
| ALIGN=LEFT|[[ | | ALIGN=LEFT|[[Częstochówka Częstochowa]] | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|12 | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|16 | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
| ALIGN=center|34 | |||
| ALIGN=center|18 | |||
|- | |- | ||
| ALIGN=center|3 | | ALIGN=center|3 | ||
| ALIGN=LEFT|[[ | | ALIGN=LEFT|[[Brygada Częstochowa]] | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|12 | ||
| ALIGN=center|14 | |||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
| ALIGN=center|31 | |||
| ALIGN=center|18 | |||
|- | |||
| ALIGN=center|4 | |||
| ALIGN=LEFT|[[Turyści Częstochowa]] | |||
| ALIGN=center|12 | |||
| ALIGN=center|12 | |||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
| ALIGN=center|26 | |||
| ALIGN=center|27 | |||
|- | |- | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|5 | ||
| ALIGN=LEFT|[[ | | ALIGN=LEFT|[[Warta Zawiercie]] | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|11 | ||
| ALIGN=center|7 | |||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
| ALIGN=center|18 | |||
| ALIGN=center|34 | |||
|- | |||
| ALIGN=center|6 | |||
| ALIGN=LEFT|[[Skra Częstochowa]] | |||
| ALIGN=center|10 | |||
| ALIGN=center|7 | |||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
| ALIGN=center|11 | |||
| ALIGN=center|53 | |||
|- BGCOLOR=#F08099 | |||
| ALIGN=center|7 | |||
| ALIGN=LEFT|[[MKS Myszków|KS Myszków]] (S) | |||
| ALIGN=center|12 | |||
| ALIGN=center|4 | |||
| ALIGN=center|? | |||
| ALIGN=center|? | |||
| ALIGN=center|? | |||
| ALIGN=center|20 | |||
| ALIGN=center|53 | |||
|} | |} | ||
===Podokręg | |||
====Klasa A ( | Uwaga: mecze Skra - Warta i Skra - Victoria nie zostały rozegrane. Nie miały one wpływu na spadki i awanse. | ||
===Podokręg Kielce=== | |||
====Klasa A (Kielce)==== | |||
{| border="6" cellpadding="2" cellspacing="1" align="center" style="margin-left: 0.5em; margin-bottom: 1.5em" | {| border="6" cellpadding="2" cellspacing="1" align="center" style="margin-left: 0.5em; margin-bottom: 1.5em" | ||
Linia 2712: | Linia 2999: | ||
|- BGCOLOR=#FFD700 | |- BGCOLOR=#FFD700 | ||
| ALIGN=center|1 | | ALIGN=center|1 | ||
| ALIGN=LEFT|'''[[ | | ALIGN=LEFT|'''[[Strzelec Kielce]]''' | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
Linia 2755: | Linia 3042: | ||
|} | |} | ||
=== | ===Podokręg Radom=== | ||
====Klasa A (Radom)==== | |||
==== | |||
{| border="6" cellpadding="2" cellspacing="1" align="center" style="margin-left: 0.5em; margin-bottom: 1.5em" | {| border="6" cellpadding="2" cellspacing="1" align="center" style="margin-left: 0.5em; margin-bottom: 1.5em" | ||
|- | |-BGCOLOR="#808456" style="color: white" | ||
! WIDTH=4%|M-ce | ! WIDTH=4%|M-ce | ||
! Nazwa klubu | ! Nazwa klubu | ||
Linia 2773: | Linia 3057: | ||
! WIDTH=8%|Br- | ! WIDTH=8%|Br- | ||
|- BGCOLOR=# | |- BGCOLOR=#FFD700 | ||
| ALIGN=center|1 | | ALIGN=center|1 | ||
| ALIGN=LEFT|[[ | | ALIGN=LEFT|'''[[RKS Radom]]''' | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|? | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|? | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|? | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|? | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|? | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|? | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|? | ||
|- | |- | ||
| ALIGN=center|2 | | ALIGN=center|2 | ||
| ALIGN=LEFT|[[ | | ALIGN=LEFT|[[???]] | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|? | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|? | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|? | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|? | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|? | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|? | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|? | ||
|- | |- | ||
| ALIGN=center|3 | | ALIGN=center|3 | ||
| ALIGN=LEFT|[[ | | ALIGN=LEFT|[[???]] | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|? | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|? | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|? | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|? | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|? | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|? | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|? | ||
|- | |- BGCOLOR=#F08099 | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|... | ||
| ALIGN=LEFT|[[ | | ALIGN=LEFT|[[???]] | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|? | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|? | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|? | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|? | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|? | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|? | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|? | ||
| | |} | ||
===[[Podokręg Sosnowiec 1928 - 1937 (Kielecki Okręgowy Związek Piłki Nożnej)|Podokręg Sosnowiec]]=== | |||
W sezonie 1933 rywalizacja w Klasie A Podokręgu Sosnowiec odbywała się w dwóch grupach. Mistrza Podokręgu Sosnowiec miał wskazać mecz barażowy pomiędzy mistrzami obu grup. | |||
====[[Piłka nożna: Klasa A, Grupa | ====[[Piłka nożna: Klasa A, Grupa I (Sosnowiec) - Sezon 1933|Klasa A, Grupa I (Sosnowiec)]]==== | ||
{| border="6" cellpadding="2" cellspacing="1" align="center" style="margin-left: 0.5em; margin-bottom: 1.5em" | {| border="6" cellpadding="2" cellspacing="1" align="center" style="margin-left: 0.5em; margin-bottom: 1.5em" | ||
Linia 2846: | Linia 3122: | ||
|- BGCOLOR=#ffff55 | |- BGCOLOR=#ffff55 | ||
| ALIGN=center|1 | | ALIGN=center|1 | ||
| ALIGN=LEFT|[[ | | ALIGN=LEFT|[[Sarmacja Będzin]] | ||
| ALIGN=center|8 | | ALIGN=center|8 | ||
| ALIGN=center|11 | | ALIGN=center|11 | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|4 | ||
| ALIGN=center|3 | |||
| ALIGN=center|1 | | ALIGN=center|1 | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|12 | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|8 | ||
|- | |- | ||
| ALIGN=center|2 | | ALIGN=center|2 | ||
| ALIGN=LEFT|[[ | | ALIGN=LEFT|[[Hakoach Będzin]] | ||
| ALIGN=center|8 | | ALIGN=center|8 | ||
| ALIGN=center|11 | |||
| ALIGN=center|5 | |||
| ALIGN=center|1 | |||
| ALIGN=center|2 | |||
| ALIGN=center|17 | |||
| ALIGN=center|10 | | ALIGN=center|10 | ||
|- | |- | ||
| ALIGN=center|3 | | ALIGN=center|3 | ||
| ALIGN=LEFT|[[ | | ALIGN=LEFT|[[Policyjny KS Sosnowiec]] | ||
| ALIGN=center|8 | | ALIGN=center|8 | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|9 | ||
| ALIGN=center|4 | | ALIGN=center|4 | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|1 | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|3 | ||
| ALIGN=center|18 | | ALIGN=center|18 | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|13 | ||
|- | |- | ||
| ALIGN=center|4 | | ALIGN=center|4 | ||
| ALIGN=LEFT|[[ | | ALIGN=LEFT|[[RKS Zagłębie Dąbrowa Górnicza]] | ||
| ALIGN=center|8 | | ALIGN=center|8 | ||
| ALIGN=center|7 | |||
| ALIGN=center|3 | | ALIGN=center|3 | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|1 | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|4 | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|15 | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|15 | ||
|-BGCOLOR=#F08099 | |-BGCOLOR=#F08099 | ||
| ALIGN=center|5 | | ALIGN=center|5 | ||
| ALIGN=LEFT|[[ | | ALIGN=LEFT|[[Ruch Sosnowiec]] | ||
| ALIGN=center|8 | | ALIGN=center|8 | ||
| ALIGN=center|2 | |||
| ALIGN=center|1 | | ALIGN=center|1 | ||
| ALIGN=center|0 | | ALIGN=center|0 | ||
| ALIGN=center|7 | | ALIGN=center|7 | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|6 | ||
| ALIGN=center|22 | | ALIGN=center|22 | ||
|} | |} | ||
=== | ====[[Piłka nożna: Klasa A, Grupa II (Sosnowiec) - Sezon 1933|Klasa A, Grupa II (Sosnowiec)]]==== | ||
{| border="6" cellpadding="2" cellspacing="1" align="center" style="margin-left: 0.5em; margin-bottom: 1.5em" | {| border="6" cellpadding="2" cellspacing="1" align="center" style="margin-left: 0.5em; margin-bottom: 1.5em" | ||
|- BGCOLOR="#808456" style="color: white" | |- BGCOLOR="#808456" style="color: white" | ||
! WIDTH= | ! WIDTH=4%|M-ce | ||
! WIDTH= | ! Nazwa klubu | ||
! WIDTH= | ! WIDTH=8%|M | ||
! WIDTH= | ! WIDTH=8%|Pkt | ||
! WIDTH= | ! WIDTH=8%|Z | ||
! WIDTH= | ! WIDTH=8%|R | ||
! WIDTH= | ! WIDTH=8%|P | ||
! WIDTH=8%|Br+ | |||
! WIDTH=8%|Br- | |||
|- | |- BGCOLOR=#ffff55 | ||
| ALIGN=center|1 | | ALIGN=center|1 | ||
| ALIGN= | | ALIGN=LEFT|[[Unia Sosnowiec|Unja Sosnowiec]] | ||
| | | ALIGN=center|8 | ||
| ALIGN=center|11 | |||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|5 | ||
| ALIGN=center| | |||
| ALIGN=center| | |||
| ALIGN=center|1 | | ALIGN=center|1 | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|2 | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|25 | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|13 | ||
|- | |||
| | | ALIGN=center|2 | ||
| ALIGN=LEFT|[[CKS Czeladź]] | |||
| ALIGN=center|8 | |||
| ALIGN=center|10 | |||
| ALIGN=center|4 | |||
| ALIGN=center|2 | |||
| | |||
| ALIGN=center| | |||
| ALIGN=center|2 | | ALIGN=center|2 | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|16 | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|9 | ||
|- | |- | ||
| ALIGN=center|[[ | | ALIGN=center|3 | ||
| ALIGN=LEFT|[[Solvay Grodziec]] | |||
| ALIGN=center|8 | |||
| ALIGN=center|10 | |||
| ALIGN=center|4 | |||
| ALIGN=center|2 | | ALIGN=center|2 | ||
| ALIGN=center|[[ | | ALIGN=center|2 | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|18 | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|11 | ||
| ALIGN=center| | |||
| ALIGN=center| | |- | ||
| ALIGN=center|4 | |||
| ALIGN=LEFT|[[Zagłębianka Będzin]] | |||
| ALIGN=center|8 | |||
| ALIGN=center|8 | |||
| ALIGN=center|3 | |||
| ALIGN=center|2 | |||
| ALIGN=center|3 | |||
| ALIGN=center|10 | |||
| ALIGN=center|14 | |||
|-BGCOLOR=#F08099 | |||
| ALIGN=center|5 | |||
| ALIGN=LEFT|[[Makabi Sosnowiec]] | |||
| ALIGN=center|8 | |||
| ALIGN=center|1 | |||
| ALIGN=center|0 | |||
| ALIGN=center|1 | |||
| ALIGN=center|7 | |||
| ALIGN=center|0 | |||
| ALIGN=center|22 | |||
|} | |} | ||
{| border="6" cellpadding="2" cellspacing="1" align="center" style="margin-left: 0.5em; margin-bottom: 1.5em" | |||
|- BGCOLOR="#808456" style="color: white" | |- BGCOLOR="#808456" style="color: white" | ||
! WIDTH=18%|Rozgrywki | ! WIDTH=18%|Rozgrywki | ||
Linia 2971: | Linia 3256: | ||
! WIDTH=22%|goście | ! WIDTH=22%|goście | ||
! WIDTH=10%|wynik | ! WIDTH=10%|wynik | ||
|- | |- | ||
| ALIGN=center|[[ | | ALIGN=center|[[Klasa A (Sosnowiec)]] | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|BARAŻ | ||
| ALIGN=center|[[ | | ALIGN=center|[[25 czerwca]] [[1933]] (?) | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
| ALIGN=center|[[Unia Sosnowiec]] | | ALIGN=center|[[Unia Sosnowiec]] | ||
| ALIGN=center|[[ | | ALIGN=center|[[Sarmacja Będzin]] | ||
| ALIGN=center|''' | | ALIGN=center|'''2 : 0''' (?:?) | ||
|} | |||
===Rozgrywki o mistrzostwo KOZPN=== | |||
Rozgrywki o mistrzostwo Kieleckiego OZPN w którym wzięli udział '''mistrzowie Klas A''', podokręgów; częstochowskiego ('''[[Vitoria Częstochowa]]'''), kieleckiego ('''[[Strzelec Kielce]]'''), radomskiego ('''[[RKS Radom]]''') i sosnowieckiego ('''[[Unia Sosnowiec]]'''), w systemie każdy z każdym, mecz i rewanż. | |||
{| border="6" cellpadding="2" cellspacing="1" align="center" style="margin-left: 0.5em; margin-bottom: 1.5em" | {| border="6" cellpadding="2" cellspacing="1" align="center" style="margin-left: 0.5em; margin-bottom: 1.5em" | ||
|- BGCOLOR="#808456" style="color: white" | |- BGCOLOR="#808456" style="color: white" | ||
! WIDTH=18%|Rozgrywki | ! WIDTH=18%|Rozgrywki | ||
Linia 2999: | Linia 3280: | ||
! WIDTH=22%|goście | ! WIDTH=22%|goście | ||
! WIDTH=10%|wynik | ! WIDTH=10%|wynik | ||
|- | |- | ||
| ALIGN=center|[[Mistrz KOZPN]] | | ALIGN=center|[[Mistrz KOZPN]] | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|1 | ||
| ALIGN=center|[[ | | ALIGN=center|[[24 czerwca]] [[1933]] | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
| ALIGN=center|[[ | | ALIGN=center|[[Strzelec Kielce]] | ||
| ALIGN=center|[[Vitoria Częstochowa]] | | ALIGN=center|[[Vitoria Częstochowa]] | ||
| ALIGN=center|''' | | ALIGN=center|'''? : ?''' (?:?) | ||
|- | |- | ||
| ALIGN=center|[[Mistrz KOZPN]] | | ALIGN=center|[[Mistrz KOZPN]] | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|1 | ||
| ALIGN=center|[[ | | ALIGN=center|[[15 lipca]] [[1933]] | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
| ALIGN=center|[[ | | ALIGN=center|[[RKS Radom]] | ||
| ALIGN=center|[[ | | ALIGN=center|[[Unia Sosnowiec]] | ||
| ALIGN=center|''' | | ALIGN=center|'''3 : 2''' (?:?) | ||
|} | |} | ||
Linia 3027: | Linia 3309: | ||
! WIDTH=22%|goście | ! WIDTH=22%|goście | ||
! WIDTH=10%|wynik | ! WIDTH=10%|wynik | ||
|- | |- | ||
| ALIGN=center|[[Mistrz KOZPN]] | | ALIGN=center|[[Mistrz KOZPN]] | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|2 | ||
| ALIGN=center|[[ | | ALIGN=center|[[25 czerwca]] [[1933]] | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
| ALIGN=center|[[ | | ALIGN=center|[[RKS Radom]] | ||
| ALIGN=center|[[ | | ALIGN=center|[[Victoria Częstochowa]] | ||
| ALIGN=center|''' | | ALIGN=center|'''? : ?''' (?:?) | ||
|- | |- | ||
| ALIGN=center|[[Mistrz KOZPN]] | | ALIGN=center|[[Mistrz KOZPN]] | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|2 | ||
| ALIGN=center|[[ | | ALIGN=center|[[16 lipca]] [[1933]] | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
| ALIGN=center|[[ | | ALIGN=center|[[Strzelec Kielce]] | ||
| ALIGN=center|[[ | | ALIGN=center|[[Unia Sosnowiec]] | ||
| ALIGN=center|''' | | ALIGN=center|'''1 : 6''' (?:?) | ||
|} | |} | ||
Linia 3057: | Linia 3340: | ||
|- | |- | ||
| ALIGN=center|[[Mistrz KOZPN]] | | ALIGN=center|[[Mistrz KOZPN]] | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|3 | ||
| ALIGN=center|[[ | | ALIGN=center|[[29 czerwca]] [[1933]] | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
| ALIGN=center|[[Strzelec Kielce]] | |||
| ALIGN=center|[[RKS Radom]] | | ALIGN=center|[[RKS Radom]] | ||
| ALIGN=center|'''? : ?''' (?:?) | |||
| ALIGN=center|''' | |||
|- | |- | ||
| ALIGN=center|[[Mistrz KOZPN]] | | ALIGN=center|[[Mistrz KOZPN]] | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|3 | ||
| ALIGN=center|[[ | | ALIGN=center|[[29 czerwca]] [[1933]] | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
| ALIGN=center|[[ | | ALIGN=center|[[Victoria Częstochowa]] | ||
| ALIGN=center|[[ | | ALIGN=center|[[Unia Sosnowiec]] | ||
| ALIGN=center|''' | | ALIGN=center|'''1 : 1''' (?:?) | ||
|} | |} | ||
{| border="6" cellpadding="2" cellspacing="1" align="center" style="margin-left: 0.5em; margin-bottom: 1.5em" | {| border="6" cellpadding="2" cellspacing="1" align="center" style="margin-left: 0.5em; margin-bottom: 1.5em" | ||
|-BGCOLOR="#808456" style="color: white" | |- BGCOLOR="#808456" style="color: white" | ||
! WIDTH= | ! WIDTH=18%|Rozgrywki | ||
! WIDTH=6%|kolejka | |||
! WIDTH= | ! WIDTH=17%|data | ||
! WIDTH=7%|godz. | |||
! WIDTH= | ! WIDTH=22%|gospodarze | ||
! WIDTH= | ! WIDTH=22%|goście | ||
! WIDTH= | ! WIDTH=10%|wynik | ||
! WIDTH= | |- | ||
! WIDTH= | | ALIGN=center|[[Mistrz KOZPN]] | ||
| ALIGN=center|4 | |||
|- | | ALIGN=center|[[2 lipca]] [[1933]] | ||
| ALIGN=center| | |||
| ALIGN=center| | |||
| ALIGN=center| | |||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
| ALIGN=center|[[RKS Radom]] | |||
| ALIGN=center|[[Strzelec Kielce]] | |||
| ALIGN=center|'''5 : 0''' (?:?) | |||
|- | |- | ||
| ALIGN=center | | ALIGN=center|[[Mistrz KOZPN]] | ||
| ALIGN=center|4 | |||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|[[2 lipca]] [[1933]] | ||
| ALIGN=center| | |||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
| ALIGN=center|[[Unia Sosnowiec]] | |||
| ALIGN=center|[[Victoria Częstochowa]] | |||
| ALIGN=center|'''3 : 0''' (0:0) | |||
|} | |||
|- | {| border="6" cellpadding="2" cellspacing="1" align="center" style="margin-left: 0.5em; margin-bottom: 1.5em" | ||
| | |- BGCOLOR="#808456" style="color: white" | ||
! WIDTH=18%|Rozgrywki | |||
! WIDTH=6%|kolejka | |||
! WIDTH=17%|data | |||
! WIDTH=7%|godz. | |||
! WIDTH=22%|gospodarze | |||
! WIDTH=22%|goście | |||
! WIDTH=10%|wynik | |||
|- | |- | ||
| ALIGN=center | | ALIGN=center|[[Mistrz KOZPN]] | ||
| ALIGN=center|5 | |||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|[[8 lipca]] [[1933]] | ||
| ALIGN=center| | |||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
| ALIGN=center|[[Victoria Częstochowa]] | |||
| ALIGN=center|[[RKS Radom]] | |||
| ALIGN=center|'''? : ?''' (?:?) | |||
|- | |||
| ALIGN=center|[[Mistrz KOZPN]] | |||
| ALIGN=center|5 | |||
| ALIGN=center|[[8 lipca]] [[1933]] | |||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
| ALIGN=center|[[Unia Sosnowiec]] | |||
| ALIGN=center|[[Strzelec Kielce]] | |||
| ALIGN=center|'''2 : 0''' (?:?) | |||
|} | |} | ||
=== | {| border="6" cellpadding="2" cellspacing="1" align="center" style="margin-left: 0.5em; margin-bottom: 1.5em" | ||
|- BGCOLOR="#808456" style="color: white" | |||
== | ! WIDTH=18%|Rozgrywki | ||
=== | ! WIDTH=6%|kolejka | ||
! WIDTH=17%|data | |||
[[ | ! WIDTH=7%|godz. | ||
! WIDTH=22%|gospodarze | |||
! WIDTH=22%|goście | |||
! WIDTH=10%|wynik | |||
|- | |||
==== | | ALIGN=center|[[Mistrz KOZPN]] | ||
| ALIGN=center|6 | |||
| ALIGN=center|[[9 lipca]] [[1933]] | |||
| ALIGN=center|? | |||
| ALIGN=center|[[Victoria Częstochowa]] | |||
| ALIGN=center|[[Strzelec Kielce]] | |||
| ALIGN=center|'''? : ?''' (?:?) | |||
|- | |||
| ALIGN=center|[[Mistrz KOZPN]] | |||
| ALIGN=center|6 | |||
| ALIGN=center|[[9 lipca]] [[1933]] | |||
| ALIGN=center|? | |||
| ALIGN=center|[[Unia Sosnowiec]] | |||
| ALIGN=center|[[RKS Radom]] | |||
| ALIGN=center|'''3 : 1''' (?:?) | |||
|} | |||
====Tabela Mistrzostw KOZPN==== | |||
{| border="6" cellpadding="2" cellspacing="1" align="center" style="margin-left: 0.5em; margin-bottom: 1.5em" | {| border="6" cellpadding="2" cellspacing="1" align="center" style="margin-left: 0.5em; margin-bottom: 1.5em" | ||
|-BGCOLOR="#808456" style="color: white" | |-BGCOLOR="#808456" style="color: white" | ||
Linia 3155: | Linia 3453: | ||
! WIDTH=8%|Br- | ! WIDTH=8%|Br- | ||
|- BGCOLOR=# | |-BGCOLOR=#94BE7E | ||
| ALIGN=center|1 | | ALIGN=center|1 | ||
| ALIGN=LEFT|'''[[ | | ALIGN=LEFT|'''[[Unia Sosnowiec]]''' | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|6 | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
Linia 3169: | Linia 3467: | ||
| ALIGN=center|2 | | ALIGN=center|2 | ||
| ALIGN=LEFT|[[???]] | | ALIGN=LEFT|[[???]] | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|6 | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
Linia 3180: | Linia 3478: | ||
| ALIGN=center|3 | | ALIGN=center|3 | ||
| ALIGN=LEFT|[[???]] | | ALIGN=LEFT|[[???]] | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|6 | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
Linia 3188: | Linia 3486: | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
|- | |- | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|4 | ||
| ALIGN=LEFT|[[???]] | | ALIGN=LEFT|[[???]] | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|6 | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
Linia 3200: | Linia 3498: | ||
|} | |} | ||
===Podokręg | ===Baraże o awans do Ligi Państwowej=== | ||
====Klasa A ( | |||
==Sezon 1933/1934== | |||
===Podokręg Częstochowa=== | |||
[[Jaki podział na klasy ?]] | |||
1934 roku w rozgrywkach podokręgu częstochowskiego oprócz Brygady uczestniczyły także: RKS Błyskawica Częstochowa, KS Częstochówka, ŻTGS Hakoach Radomsko, ŻRKS Hapoel Radomsko, SRWF Jutrznia Częstochowa, RSWF Jutrznia Radomsko, KS Korona Radomsko, SKS Legia Wieluń, ŻTGS Makkabi Częstochowa, TS Myszków, ŻRSS Naprzód Radomsko, KS Orlę Częstochowa, RKS Skra Częstochowa, KS Turyści, KS Warta Zawiercie i KOS Viktoria Częstochowa. | |||
====Klasa A (Częstochowa)==== | |||
===KOŃCOWA TABELA=== | |||
{| border="6" cellpadding="2" cellspacing="1" align="center" style="margin-left: 0.5em; margin-bottom: 1.5em" | {| border="6" cellpadding="2" cellspacing="1" align="center" style="margin-left: 0.5em; margin-bottom: 1.5em" | ||
|-BGCOLOR="#808456" style="color: white" | |||
|- BGCOLOR="#808456" style="color: white" | |||
! WIDTH=4%|M-ce | ! WIDTH=4%|M-ce | ||
! Nazwa klubu | ! Nazwa klubu | ||
Linia 3217: | Linia 3526: | ||
|- BGCOLOR=#FFD700 | |- BGCOLOR=#FFD700 | ||
| ALIGN=center|1 | | ALIGN=center|1 | ||
| ALIGN=LEFT|'''[[ | | ALIGN=LEFT|'''[[Brygada Częstochowa]]''' (B) | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|12 | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|21 | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
| ALIGN=center|30 | |||
| ALIGN=center|9 | |||
|- | |- | ||
| ALIGN=center|2 | | ALIGN=center|2 | ||
| ALIGN=LEFT|[[ | | ALIGN=LEFT|[[Częstochówka Częstochowa]] | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|12 | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|12 | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
| ALIGN=center|36 | |||
| ALIGN=center|25 | |||
|- | |- | ||
| ALIGN=center|3 | | ALIGN=center|3 | ||
| ALIGN=LEFT|[[ | | ALIGN=LEFT|[[Victoria Częstochowa]] | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|12 | ||
| ALIGN=center|13 | |||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
| ALIGN=center|35 | |||
| ALIGN=center|19 | |||
|- | |||
| ALIGN=center|4 | |||
| ALIGN=LEFT|[[Legia Wieluń]] | |||
| ALIGN=center|12 | |||
| ALIGN=center|11 | |||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
| ALIGN=center|17 | |||
| ALIGN=center|26 | |||
|- | |- | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|5 | ||
| ALIGN=LEFT|[[ | | ALIGN=LEFT|[[Skra Częstochowa]] | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|12 | ||
| ALIGN=center|10 | |||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
| ALIGN=center|21 | |||
| ALIGN=center|28 | |||
|- | |||
| ALIGN=center|6 | |||
| ALIGN=LEFT|[[Turyści Częstochowa]] | |||
| ALIGN=center|12 | |||
| ALIGN=center|9 | |||
| ALIGN=center|? | |||
| ALIGN=center|? | |||
| ALIGN=center|? | |||
| ALIGN=center|23 | |||
| ALIGN=center|29 | |||
|- | |||
| ALIGN=center|7 | |||
| ALIGN=LEFT|[[Warta Zawiercie]] | |||
| ALIGN=center|12 | |||
| ALIGN=center|4 | |||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
| ALIGN=center|20 | |||
| ALIGN=center|46 | |||
|} | |} | ||
===Podokręg | |||
====Klasa A ( | ===Podokręg Kielce=== | ||
====Klasa A (Kielce)==== | |||
{| border="6" cellpadding="2" cellspacing="1" align="center" style="margin-left: 0.5em; margin-bottom: 1.5em" | {| border="6" cellpadding="2" cellspacing="1" align="center" style="margin-left: 0.5em; margin-bottom: 1.5em" | ||
Linia 3277: | Linia 3620: | ||
|- BGCOLOR=#FFD700 | |- BGCOLOR=#FFD700 | ||
| ALIGN=center|1 | | ALIGN=center|1 | ||
| ALIGN=LEFT|'''[[ | | ALIGN=LEFT|'''[[WKS Kielce]]''' | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
Linia 3320: | Linia 3663: | ||
|} | |} | ||
===Podokręg | ===Podokręg Radom=== | ||
==== | ====Klasa A (Radom)==== | ||
{| border="6" cellpadding="2" cellspacing="1" align="center" style="margin-left: 0.5em; margin-bottom: 1.5em" | {| border="6" cellpadding="2" cellspacing="1" align="center" style="margin-left: 0.5em; margin-bottom: 1.5em" | ||
Linia 3337: | Linia 3680: | ||
|- BGCOLOR=#FFD700 | |- BGCOLOR=#FFD700 | ||
| ALIGN=center|1 | | ALIGN=center|1 | ||
| ALIGN=LEFT|'''[[ | | ALIGN=LEFT|'''[[RKS Radom]]''' | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
Linia 3348: | Linia 3691: | ||
|- | |- | ||
| ALIGN=center|2 | | ALIGN=center|2 | ||
| ALIGN=LEFT|[[ | | ALIGN=LEFT|[[???]] | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
Linia 3368: | Linia 3711: | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
|- | |- BGCOLOR=#F08099 | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|... | ||
| ALIGN=LEFT|[[???]] | | ALIGN=LEFT|[[???]] | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
Linia 3379: | Linia 3722: | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
|- | |} | ||
| ALIGN=center| | ===Podokręg Sosnowiec=== | ||
| ALIGN=LEFT|[[ | ====[[Piłka nożna: Klasa A (Sosnowiec) - Sezon 1934|Klasa A (Sosnowiec)]]==== | ||
| ALIGN=center| | ==TABELA KOŃCOWA== | ||
| ALIGN=center| | {| border="6" cellpadding="2" cellspacing="1" align="center" style="margin-left: 0.5em; margin-bottom: 1.5em" | ||
| ALIGN=center| | |||
| ALIGN=center| | |-BGCOLOR="#808456" style="color: white" | ||
| ALIGN=center| | ! WIDTH=4%|M-ce | ||
| ALIGN=center| | ! Nazwa klubu | ||
| ALIGN=center| | ! WIDTH=8%|M | ||
! WIDTH=8%|Pkt | |||
! WIDTH=8%|Z | |||
! WIDTH=8%|R | |||
! WIDTH=8%|P | |||
! WIDTH=8%|Br+ | |||
! WIDTH=8%|Br- | |||
|- BGCOLOR=#FFD700 | |||
| ALIGN=center|1 | |||
| ALIGN=LEFT|[[Unia Sosnowiec]] (B) | |||
| ALIGN=center|9 | |||
| ALIGN=center|14 | |||
| ALIGN=center|6 | |||
| ALIGN=center|2 | |||
| ALIGN=center|1 | |||
| ALIGN=center|41 | |||
| ALIGN=center|19 | |||
|- | |- | ||
| ALIGN=center|2 | |||
| ALIGN=LEFT|[[CKS Czeladź]] | |||
| ALIGN=center|9 | |||
| ALIGN=center|14 | |||
| ALIGN=center|6 | | ALIGN=center|6 | ||
| ALIGN=center|2 | |||
| ALIGN=center|1 | |||
| ALIGN=center|31 | |||
| ALIGN=center|13 | |||
| ALIGN=center| | |||
| ALIGN=center| | |||
| ALIGN=center| | |||
| ALIGN=center| | |||
|- | |- | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|3 | ||
| ALIGN=LEFT|[[ | | ALIGN=LEFT|[[Solvay Grodziec]] | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|9 | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|12 | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|4 | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|4 | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|1 | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|20 | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|19 | ||
|- | |||
| ALIGN=center|4 | |||
| ALIGN=LEFT|[[Policyjny KS Sosnowiec]] | |||
| ALIGN=center|9 | |||
| ALIGN=center|10 | |||
| ALIGN=center|4 | |||
| ALIGN=center|2 | |||
| ALIGN=center|3 | |||
| ALIGN=center|20 | |||
| ALIGN=center|21 | |||
|- | |- | ||
| ALIGN=center|5 | |||
| ALIGN=LEFT|[[RKS Zagłębie Dąbrowa Górnicza]] | |||
| ALIGN=center|9 | |||
| ALIGN=center|8 | | ALIGN=center|8 | ||
| ALIGN=center|3 | |||
| ALIGN=center|2 | |||
| ALIGN=center|4 | |||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|26 | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|20 | ||
| ALIGN=center| | |||
| ALIGN=center| | |||
| ALIGN=center| | |||
|- | |- | ||
| ALIGN=center|6 | |||
| ALIGN=LEFT|[[Zagłębianka Będzin]] | |||
| ALIGN=center|9 | | ALIGN=center|9 | ||
| ALIGN=center|8 | |||
| ALIGN=center|3 | |||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|2 | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|4 | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|19 | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|20 | ||
| ALIGN=center| | |||
| ALIGN=center| | |||
|- | |- | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|7 | ||
| ALIGN=LEFT|[[ | | ALIGN=LEFT|[[Brynica Czeladź]] | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|9 | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|8 | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|4 | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|0 | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|5 | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|20 | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|29 | ||
== | |- | ||
=== | | ALIGN=center|8 | ||
| ALIGN=LEFT|[[Sarmacja Będzin]] | |||
| ALIGN=center|9 | |||
| ALIGN=center|6 | |||
| ALIGN=center|3 | |||
| ALIGN=center|0 | |||
| ALIGN=center|6 | |||
| ALIGN=center|15 | |||
| ALIGN=center|19 | |||
===Rozgrywki o mistrzostwo KOZPN=== | |- | ||
Rozgrywki o mistrzostwo Kieleckiego OZPN w którym wzięli udział '''mistrzowie Klas A''', podokręgów; częstochowskiego ('''[[Brygada Częstochowa]]'''), kieleckiego ('''[[WKS Kielce]]'''), radomskiego ('''[[RKS Radom]]''') i sosnowieckiego ('''[[Unia Sosnowiec]]'''), w systemie każdy z każdym, mecz i rewanż. | | ALIGN=center|9 | ||
| ALIGN=LEFT|[[Ruch Sosnowiec]] | |||
| ALIGN=center|9 | |||
| ALIGN=center|6 | |||
| ALIGN=center|1 | |||
| ALIGN=center|4 | |||
| ALIGN=center|4 | |||
| ALIGN=center|13 | |||
| ALIGN=center|24 | |||
|-BGCOLOR=#F08099 | |||
| ALIGN=center|10 | |||
| ALIGN=LEFT|[[Hakoach Będzin]] (S) | |||
| ALIGN=center|9 | |||
| ALIGN=center|4 | |||
| ALIGN=center|1 | |||
| ALIGN=center|2 | |||
| ALIGN=center|6 | |||
| ALIGN=center|9 | |||
| ALIGN=center|32 | |||
|} | |||
'''[[UWAGA! Decyzją Zarządu PZPN anulowano wyniki całej rundy jesiennej sezonu 1933/1934. Tabela rundy wiosennej (rewanżowej) stała się więc ostatecznie tabelą końcową całego sezonu 1933/1934]]''' | |||
====[[Piłka nożna: Klasa B (Sosnowiec) - Sezon 1934|Klasa B (Sosnowiec)]]==== | |||
====[[Piłka nożna: Klasa C (Sosnowiec) - Sezon 1934|Klasa C (Sosnowiec)]]==== | |||
===Rozgrywki o mistrzostwo KOZPN=== | |||
Rozgrywki o mistrzostwo Kieleckiego OZPN w którym wzięli udział '''mistrzowie Klas A''', podokręgów; częstochowskiego ('''[[Brygada Częstochowa]]'''), kieleckiego ('''[[WKS Kielce]]'''), radomskiego ('''[[RKS Radom]]''') i sosnowieckiego ('''[[Unia Sosnowiec]]'''), w systemie każdy z każdym, mecz i rewanż. | |||
{| border="6" cellpadding="2" cellspacing="1" align="center" style="margin-left: 0.5em; margin-bottom: 1.5em" | {| border="6" cellpadding="2" cellspacing="1" align="center" style="margin-left: 0.5em; margin-bottom: 1.5em" | ||
Linia 3949: | Linia 4354: | ||
|- | |- | ||
| ALIGN=center|7 | | ALIGN=center|7 | ||
| ALIGN=LEFT|[[Zagłębie Dąbrowa Górnicza]] | | ALIGN=LEFT|[[RKS Zagłębie Dąbrowa Górnicza]] | ||
| ALIGN=center|18 | | ALIGN=center|18 | ||
| ALIGN=center|14 | | ALIGN=center|14 | ||
Linia 4252: | Linia 4657: | ||
|- BGCOLOR=#FFD700 | |- BGCOLOR=#FFD700 | ||
| ALIGN=center|1 | | ALIGN=center|1 | ||
| ALIGN=LEFT|'''[[Brygada Częstochowa]]''' | | ALIGN=LEFT|'''[[Brygada Częstochowa]]''' (B) | ||
| ALIGN=center|12 | | ALIGN=center|12 | ||
| ALIGN=center|20 | | ALIGN=center|20 | ||
Linia 4318: | Linia 4723: | ||
|- BGCOLOR=#F08099 | |- BGCOLOR=#F08099 | ||
| ALIGN=center|7 | | ALIGN=center|7 | ||
| ALIGN=LEFT|[[KS Myszków]] | | ALIGN=LEFT|[[KS Myszków]] (S) | ||
| ALIGN=center|12 | | ALIGN=center|12 | ||
| ALIGN=center|6 | | ALIGN=center|6 | ||
Linia 4328: | Linia 4733: | ||
|} | |} | ||
===Podokręg Kielce=== | ===Podokręg Kielce=== | ||
====Klasa A (Kielce)==== | ====Klasa A (Kielce)==== | ||
Linia 4407: | Linia 4813: | ||
|- BGCOLOR=#FFD700 | |- BGCOLOR=#FFD700 | ||
| ALIGN=center|1 | | ALIGN=center|1 | ||
| ALIGN=LEFT| | | ALIGN=LEFT|[[CKS Czeladź]] (B) | ||
| ALIGN=center|18 | | ALIGN=center|18 | ||
| ALIGN=center|32 | | ALIGN=center|32 | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|15 | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|2 | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|1 | ||
| ALIGN=center|72 | | ALIGN=center|72 | ||
| ALIGN=center|28 | | ALIGN=center|28 | ||
Linia 4421: | Linia 4827: | ||
| ALIGN=center|18 | | ALIGN=center|18 | ||
| ALIGN=center|29 | | ALIGN=center|29 | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|13 | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|3 | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|2 | ||
| ALIGN=center|60 | | ALIGN=center|60 | ||
| ALIGN=center|26 | | ALIGN=center|26 | ||
Linia 4429: | Linia 4835: | ||
|- | |- | ||
| ALIGN=center|3 | | ALIGN=center|3 | ||
| ALIGN=LEFT|[[Zagłębie Dąbrowa Górnicza]] | | ALIGN=LEFT|[[RKS Zagłębie Dąbrowa Górnicza]] | ||
| ALIGN=center|18 | | ALIGN=center|18 | ||
| ALIGN=center|26 | | ALIGN=center|26 | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|11 | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|4 | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|3 | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|54 | ||
| ALIGN=center|30 | | ALIGN=center|30 | ||
Linia 4443: | Linia 4849: | ||
| ALIGN=center|18 | | ALIGN=center|18 | ||
| ALIGN=center|20 | | ALIGN=center|20 | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|8 | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|4 | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|6 | ||
| ALIGN=center|43 | | ALIGN=center|43 | ||
| ALIGN=center|32 | | ALIGN=center|32 | ||
Linia 4454: | Linia 4860: | ||
| ALIGN=center|18 | | ALIGN=center|18 | ||
| ALIGN=center|17 | | ALIGN=center|17 | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|7 | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|3 | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|8 | ||
| ALIGN=center|33 | | ALIGN=center|33 | ||
| ALIGN=center|44 | | ALIGN=center|44 | ||
Linia 4465: | Linia 4871: | ||
| ALIGN=center|18 | | ALIGN=center|18 | ||
| ALIGN=center|15 | | ALIGN=center|15 | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|5 | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|5 | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|8 | ||
| ALIGN=center|32 | | ALIGN=center|32 | ||
| ALIGN=center|40 | | ALIGN=center|40 | ||
Linia 4476: | Linia 4882: | ||
| ALIGN=center|18 | | ALIGN=center|18 | ||
| ALIGN=center|14 | | ALIGN=center|14 | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|5 | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|4 | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|9 | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|35 | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|53 | ||
|- | |- | ||
Linia 4487: | Linia 4893: | ||
| ALIGN=center|18 | | ALIGN=center|18 | ||
| ALIGN=center|13 | | ALIGN=center|13 | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|6 | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|1 | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|11 | ||
| ALIGN=center|40 | | ALIGN=center|40 | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|50 | ||
|- | |- | ||
Linia 4498: | Linia 4904: | ||
| ALIGN=center|18 | | ALIGN=center|18 | ||
| ALIGN=center|7 | | ALIGN=center|7 | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|2 | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|3 | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|13 | ||
| ALIGN=center|28 | | ALIGN=center|28 | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|65 | ||
|-BGCOLOR=#F08099 | |-BGCOLOR=#F08099 | ||
| ALIGN=center|10 | | ALIGN=center|10 | ||
| ALIGN=LEFT|[[Policyjny KS Sosnowiec]] | | ALIGN=LEFT|[[Policyjny KS Sosnowiec]] (S) | ||
| ALIGN=center|18 | | ALIGN=center|18 | ||
| ALIGN=center|7 | | ALIGN=center|7 | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|3 | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|1 | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|14 | ||
| ALIGN=center|16 | | ALIGN=center|16 | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|45 | ||
|} | |} | ||
===[[Piłka nożna: Klasa B, Grupa I (Sosnowiec) - Sezon 1935/1936|Klasa B, Grupa I (Sosnowiec)]]=== | |||
===[[Piłka nożna: Klasa B, Grupa II (Sosnowiec) - Sezon 1935/1936|Klasa B, Grupa II (Sosnowiec)]]=== | |||
===[[Piłka nożna: Klasa C, Grupa I (Sosnowiec) - Sezon 1935/1936|Klasa C, Grupa I (Sosnowiec)]]=== | |||
===[[Piłka nożna: Klasa C, Grupa II (Sosnowiec) - Sezon 1935/1936|Klasa C, Grupa II (Sosnowiec)]]=== | |||
===Rozgrywki o mistrzostwo KOZPN=== | ===Rozgrywki o mistrzostwo KOZPN=== | ||
Linia 4704: | Linia 5118: | ||
|-BGCOLOR=#94BE7E | |-BGCOLOR=#94BE7E | ||
| ALIGN=center|1 | | ALIGN=center|1 | ||
| ALIGN=LEFT|'''[[Brygada Częstochowa]]''' | | ALIGN=LEFT|'''[[Brygada Częstochowa]]''' (A) | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|4 | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|8 | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|4 | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|0 | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|0 | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|7 | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|2 | ||
|- | |- | ||
| ALIGN=center|2 | | ALIGN=center|2 | ||
| ALIGN=LEFT|[[ | | ALIGN=LEFT|[[CKS Czeladź]] | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|4 | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|2 | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|1 | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|0 | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|3 | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|11 | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|11 | ||
|- | |- | ||
| ALIGN=center|3 | | ALIGN=center|3 | ||
| ALIGN=LEFT|[[ | | ALIGN=LEFT|[[SKS Starachowice]] | ||
| ALIGN=center|4 | | ALIGN=center|4 | ||
| ALIGN=center|2 | |||
| ALIGN=center|1 | |||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|0 | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|3 | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|9 | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|14 | ||
| ALIGN=center| | |||
| ALIGN=center| | |||
|} | |} | ||
Mistrzem Kieleckiego OZPN została [[Brygada Częstochowa]] i awansowała do rozgrywek międzyokręgowych. | * Mistrzem Kieleckiego OZPN została [[Brygada Częstochowa]] i awansowała do rozgrywek międzyokręgowych. | ||
===Baraże o awans do Ligi Państwowej=== | ===Baraże o awans do Ligi Państwowej=== | ||
Linia 5110: | Linia 5513: | ||
! WIDTH=8%|Br- | ! WIDTH=8%|Br- | ||
|- BGCOLOR=# | |- BGCOLOR=#94BE7E | ||
| ALIGN=center|1 | | ALIGN=center|1 | ||
| ALIGN=LEFT|'''[[ | | ALIGN=LEFT|'''[[Brygada Częstochowa]]''' (A) - grała tylko w rundzie wiosennej | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|14 | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
Linia 5121: | Linia 5524: | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
|- | |- BGCOLOR=#94BE7E | ||
| ALIGN=center|2 | | ALIGN=center|2 | ||
| ALIGN=LEFT|[[ | | ALIGN=LEFT|[[Warta Zawiercie]] (A) | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|14 | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
Linia 5132: | Linia 5535: | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
|- | |- BGCOLOR=#94BE7E | ||
| ALIGN=center|3 | | ALIGN=center|3 | ||
| ALIGN=LEFT|[[ | | ALIGN=LEFT|[[Częstochówka Częstochowa]] (A) | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|14 | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
Linia 5143: | Linia 5546: | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
|- BGCOLOR=# | |- BGCOLOR=#94BE7E | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|4 | ||
| ALIGN=LEFT|[[ | | ALIGN=LEFT|[[Turyści Częstochowa]] (A) | ||
| ALIGN=center|14 | |||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
Linia 5152: | Linia 5556: | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
|- BGCOLOR=# | |- BGCOLOR=#94BE7E | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|5 | ||
| ALIGN=LEFT| | | ALIGN=LEFT|[[Skra Częstochowa]] (A) | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|14 | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
Linia 5179: | Linia 5568: | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
|- | |- | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|6 | ||
| ALIGN=LEFT|[[ | | ALIGN=LEFT|[[Victoria Częstochowa]] | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|14 | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
Linia 5191: | Linia 5580: | ||
|- | |- | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|7 | ||
| ALIGN=LEFT|[[ | | ALIGN=LEFT|[[KS Wysoka|Wysoka Łazy]] | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|14 | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
Linia 5201: | Linia 5590: | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
|- | |- | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|8 | ||
| ALIGN=LEFT|[[ | | ALIGN=LEFT|[[MKS Myszków|KS Myszków]] | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|14 | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
Linia 5213: | Linia 5602: | ||
|} | |} | ||
* W związku z reorganizacją rozgrywek i utworzeniem od następnego sezonu 1937/1938 [[Zagłębiowski Okręgowy Związek Piłki Nożnej|Zagłębiowskiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej]], który będzie prowadził swoją Ligę Okręgową awans do niej uzyskały drużyny z miejsc od 1 do 5. Natomiast drużyny z miejsc od 6 do 8 w kolejnym sezonie 1937/1938 zagrały w Klasie A prowadzonej przez [[Zagłębiowski Okręgowy Związek Piłki Nożnej]]. | |||
===Podokręg Kielce=== | |||
====Klasa A (Kielce)==== | |||
{| border="6" cellpadding="2" cellspacing="1" align="center" style="margin-left: 0.5em; margin-bottom: 1.5em" | {| border="6" cellpadding="2" cellspacing="1" align="center" style="margin-left: 0.5em; margin-bottom: 1.5em" | ||
|-BGCOLOR="#808456" style="color: white" | |-BGCOLOR="#808456" style="color: white" | ||
! WIDTH=4%|M-ce | ! WIDTH=4%|M-ce | ||
Linia 5231: | Linia 5620: | ||
|- BGCOLOR=#FFD700 | |- BGCOLOR=#FFD700 | ||
| ALIGN=center|1 | | ALIGN=center|1 | ||
| ALIGN=LEFT|[[???]] | | ALIGN=LEFT|'''[[???]]''' | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
Linia 5262: | Linia 5651: | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
|- | |- BGCOLOR=#F08099 | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|... | ||
| ALIGN=LEFT|[[???]] | | ALIGN=LEFT|[[???]] | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
Linia 5272: | Linia 5661: | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
|} | |||
===[[Podokręg Sosnowiec 1928 - 1937 (Kielecki Okręgowy Związek Piłki Nożnej)|Podokręg Sosnowiec]]=== | |||
====[[Piłka nożna: Klasa A (Sosnowiec) - Sezon 1936/1937|Klasa A (Sosnowiec)]]==== | |||
| | {| border="6" cellpadding="2" cellspacing="1" align="center" style="margin-left: 0.5em; margin-bottom: 1.5em" | ||
|- | |-BGCOLOR="#808456" style="color: white" | ||
| ALIGN=center| | ! WIDTH=4%|M-ce | ||
| ALIGN=LEFT|[[ | ! Nazwa klubu | ||
! WIDTH=8%|M | |||
! WIDTH=8%|Pkt | |||
! WIDTH=8%|Z | |||
! WIDTH=8%|R | |||
! WIDTH=8%|P | |||
! WIDTH=8%|Br+ | |||
! WIDTH=8%|Br- | |||
|- BGCOLOR=#94BE7E | |||
| ALIGN=center|1 | |||
| ALIGN=LEFT|[[RKS Zagłębie Dąbrowa Górnicza]] (A) | |||
| ALIGN=center|18 | |||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
Linia 5293: | Linia 5689: | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
|- BGCOLOR=#94BE7E | |||
| ALIGN=center|2 | |||
| ALIGN=LEFT|[[CKS Czeladź]] (A) | |||
| ALIGN=center|18 | |||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
Linia 5303: | Linia 5700: | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
|- BGCOLOR=#94BE7E | |||
| ALIGN=center|3 | |||
| ALIGN=LEFT|[[Brynica Czeladź]] (A) | |||
| ALIGN=center|18 | |||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
|- BGCOLOR=#94BE7E | |||
| ALIGN=center|4 | |||
| ALIGN=LEFT|[[Sarmacja Będzin]] (A) | |||
| ALIGN=center|18 | |||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
|- BGCOLOR=#94BE7E | |||
| ALIGN=center|5 | |||
| ALIGN=LEFT|[[Unia Sosnowiec]] (A) | |||
| ALIGN=center|18 | |||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
| ALIGN=center|? | |||
|- | |||
| ALIGN=center|6 | |||
| ALIGN=LEFT|[[Płomień Milowice]] | |||
| ALIGN=center|18 | |||
| ALIGN=center|? | |||
| ALIGN=center|? | |||
| ALIGN=center|? | |||
| ALIGN=center|? | |||
| ALIGN=center|? | |||
| ALIGN=center|? | |||
|- | |||
| ALIGN=center|7 | |||
| ALIGN=LEFT|[[Solvay Grodziec]] | |||
| ALIGN=center|18 | |||
| ALIGN=center|? | |||
| ALIGN=center|? | |||
| ALIGN=center|? | |||
| ALIGN=center|? | |||
| ALIGN=center|? | |||
| ALIGN=center|? | |||
|- | |||
| ALIGN=center|8 | |||
| ALIGN=LEFT|[[AKS Niwka]] | |||
| ALIGN=center|18 | |||
| ALIGN=center|? | |||
| ALIGN=center|? | |||
| ALIGN=center|? | |||
| ALIGN=center|? | |||
| ALIGN=center|? | |||
| ALIGN=center|? | |||
|- | |||
| ALIGN=center|9 | |||
| ALIGN=LEFT|[[Hakoach Będzin]] | |||
| ALIGN=center|18 | |||
| ALIGN=center|? | |||
| ALIGN=center|? | |||
| ALIGN=center|? | |||
| ALIGN=center|? | |||
| ALIGN=center|? | |||
| ALIGN=center|? | |||
|- | |||
| ALIGN=center|10 | |||
| ALIGN=LEFT|[[Zagłębianka Będzin]] | |||
| ALIGN=center|18 | |||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
Linia 5339: | Linia 5789: | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
|} | |} | ||
* W związku z reorganizacją rozgrywek i utworzeniem od następnego sezonu 1937/1938 [[Zagłębiowski Okręgowy Związek Piłki Nożnej|Zagłębiowskiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej]], który będzie prowadził swoją Ligę Okręgową awans do niej uzyskały drużyny z miejsc od 1 do 5. Natomiast drużyny z miejsc od 6 do 10 w kolejnym sezonie 1937/1938 zagrały w Klasie A prowadzonej przez [[Zagłębiowski Okręgowy Związek Piłki Nożnej]]. Za zwycięstwo 2 pkt, za remis 1 pkt. | |||
===Rozgrywki o mistrzostwo KOZPN=== | |||
Rozgrywki o mistrzostwo Kieleckiego OZPN w którym wzięli udział '''mistrzowie Klas A''', podokręgów: częstochowskiego ('''[[Brygada Częstochowa]]'''), kieleckiego ('''[[STS Starachowice]]''') i sosnowieckiego ('''[[RKS Zagłębie Dąbrowa Górnicza]]''') oraz zwycięzca grupy robotniczej, w której grały takze drużyny z woj. śląskiego ('''[[TUR Mysłowice]]"'), w systemie każdy z każdym, mecz i rewanż. | |||
====Tabela mistrzostw KOZPN==== | |||
{| border="6" cellpadding="2" cellspacing="1" align="center" style="margin-left: 0.5em; margin-bottom: 1.5em" | |||
|-BGCOLOR="#808456" style="color: white" | |||
! WIDTH=4%|M-ce | |||
! WIDTH=40%|Nazwa klubu | |||
! WIDTH=8%|M | |||
! WIDTH=8%|Pkt | |||
! WIDTH=8%|Z | |||
! WIDTH=8%|R | |||
! WIDTH=8%|P | |||
! WIDTH=8%|Br+ | |||
! WIDTH=8%|Br- | |||
|-BGCOLOR=#94BE7E | |||
| ALIGN=center|1 | |||
| ALIGN=LEFT|'''[[Brygada Częstochowa]]''' (A) | |||
| ALIGN=center| | |||
| ALIGN=center| | |||
| ALIGN=center| | |||
| ALIGN=center| | |||
| ALIGN=center| | |||
| ALIGN=center| | |||
| ALIGN=center| | |||
|- | |||
| ALIGN=center|2 | |||
| ALIGN=LEFT|[[RKS Zagłębie Dąbrowa Górnicza]] | |||
| ALIGN=center| | |||
| ALIGN=center| | |||
| ALIGN=center| | |||
| ALIGN=center| | |||
| ALIGN=center| | |||
| ALIGN=center| | |||
| ALIGN=center| | |||
|- | |||
| ALIGN=center|3 | |||
| ALIGN=LEFT|[[TUR Mysłowice]] | |||
| ALIGN=center| | |||
| ALIGN=center| | |||
| ALIGN=center| | |||
| ALIGN=center| | |||
| ALIGN=center| | |||
| ALIGN=center| | |||
| ALIGN=center| | |||
|- | |||
| ALIGN=center|4 | |||
| ALIGN=LEFT|[[SKS Starachowice]] | |||
| ALIGN=center| | |||
| ALIGN=center| | |||
| ALIGN=center| | |||
| ALIGN=center| | |||
| ALIGN=center| | |||
| ALIGN=center| | |||
| ALIGN=center| | |||
|} | |||
* Mistrzem Kieleckiego OZPN została [[Brygada Częstochowa]] i awansowała do rozgrywek międzyokręgowych o awans do Ligi Państwowej. |
Aktualna wersja na dzień 01:30, 30 cze 2024
Kielecki Okręgowy Związek Piłki Nożnej 1928 - 1937
Informacje ogólne
15 stycznia 1928 – decyzją PZPN powstał nowy, dziesiąty w kraju Kielecki OZPN z siedzibą w Sosnowcu, a następnie w Częstochowie, który funkcjonował do 1937 roku. W lipcu 1937 roku zlikwidowano Kielecki OZPN i na jego miejsce powołano Zagłębiowski OZPN z siedzibą w Sosnowcu, który działał do wybuchu II Wojny Światowej.
W skład Kieleckiego OZPN wchodziły podokręgi w Sosnowcu, Częstochowie, Radomiu oraz od roku 19?? wyłoniony z radomskiego w Kielcach. Podokręg radomski w 1935 roku przeszedł do Warszawskiego OZPN.
Mistrzowie Klas A poszczególnych podokręgów, czyli mistrzowie podokręgów rozgrywali między sobą dodatkowe mecze o mistrzostwo okręgu. Wyłoniony w tych rozgrywkach mistrz okręgu uczestniczył dalej w rozgrywkach międzyokręgowych (barażach) o awans do ówczesnej ekstraklasy, czyli do Ligi Państwowej.
Mistrzowie KOZPN w latach 1928 - 1936/1937
SEZON | NAZWA KLUBU | PODOKRĘG | UWAGI |
---|---|---|---|
1928 | Victoria Sosnowiec | Sosnowiec | Przegrane baraże o awans do Ligi Państwowej |
1929 | RKS Radom | Radom | - |
1930 | Warta Zawiercie | Częstochowa | - |
1931 | RKS Radom | Radom | Przegrane baraże o awans do Ligi Państwowej |
1932 | Warta Zawiercie | Częstochowa | - |
1933 | Unia Sosnowiec | Sosnowiec | Przegrane baraże o awans do Ligi Państwowej |
1934 | Unia Sosnowiec | Sosnowiec | Przegrane baraże o awans do Ligi Państwowej |
1934/1935 | Brygada Częstochowa | Częstochowa | - |
1935/1936 | Brygada Częstochowa | Częstochowa | Przegrane baraże o awans do Ligi Państwowej (finał) |
1936/1937 | Brygada Częstochowa | Częstochowa | - |
Sezony piłkarskie w KOZPN
Sezon 1928
Klasa A
Przydział do Klasy A
LP | NAZWA KLUBU (DRUŻYNY) | PODOKRĘG | MIEJSCOWOŚĆ |
---|---|---|---|
1 | KS Sosnowiec | Sosnowiec | Sosnowiec |
2 | TS Victorja Sosnowiec | Sosnowiec | Sosnowiec |
3 | ŻTGS Makabi Sosnowiec | Sosnowiec | Sosnowiec |
4 | KS Strzała Sosnowiec | Sosnowiec | Sosnowiec |
5 | TKO Świt Sosnowiec | Sosnowiec | Sosnowiec |
6 | RKGS Zagłębie Dąbrowa Górnicza | Sosnowiec | Dąbrowa Górnicza |
7 | Częstochowski KS lub KOS Victoria | Częstochowa | Częstochowa |
8 | KS Strzała Sosnowiec | Częstochowa | Częstochowa |
9 | KS Czarni Radom | Radom | Radom |
10 | Radomskie Koło Sportowe | Radom | Radom |
Eliminacje do Klasy A
Rozgrywki | mecz | data | godz. | gospodarze | goście | wynik |
---|---|---|---|---|---|---|
Eliminacje do Klasy A | 1 | 18 marca 1928 (n) | 15.30 | KOS Victoria Częstochowa | CKS Częstochowa | 1 : 3 (1:1) |
Eliminacje do Klasy A | 2 | 25 marca 1928 (n) | 15.30 | CKS Częstochowa | KOS Victoria Częstochowa | 0 : 3 (?:?) |
Eliminacje do Klasy A | 3 | 1 kwietnia 1928 (n) | ? | CKS Częstochowa | KOS Victoria Częstochowa | 2 : 0 (1:0) |
Tabela końcowa
M-ce | Nazwa klubu | M | Pkt | Z | R | P | Br+ | Br- |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Victoria Sosnowiec | 14 | 20 | ? | ? | ? | ? | ? |
2 | TS Sosnowiec | 14 | 16 | ? | ? | ? | ? | ? |
3 | CKS Częstochowa | 14 | 13 | ? | ? | ? | ? | ? |
4 | RKS Zagłębie Dąbrowa Górnicza | 14 | 13 | ? | ? | ? | ? | ? |
5 | Warta Częstochowa | 14 | 10 | ? | ? | ? | ? | ? |
6 | Makabi Sosnowiec | 14 | 8 | ? | ? | ? | ? | ? |
7 | Sarmacja Będzin | 14 | 8 | ? | ? | ? | ? | ? |
8 | Świt Sosnowiec | 14 | 3 | ? | ? | ? | ? | ? |
Podokręgi KOZPN
Podokręg Sosnowiec
Klasa B (Sosnowiec)
Tabela końcowa grupy II
M-ce | Nazwa klubu | M | Pkt | Z | R | P | Br+ | Br- |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | ŻTGS Hakoach Będzin (A) | 7 | 12 | 6 | 0 | 1 | 21 | 4 |
2 | TS Dąbrowa | 5 | 6 | 3 | 0 | 2 | 19 | 8 |
3 | TS Vesta Olkusz | 7 | 4 | 2 | 0 | 5 | 11 | 31 |
4 | KS Zagłębianka Będzin | 3 | 2 | 1 | 0 | 2 | 4 | 6 |
5 | TS Sarmata Wolbrom | 4 | 2 | 1 | 0 | 3 | 7 | 13 |
- Uwaga: tabela została zestawiona po ustaleniu wyników 13 z 20 rozegranych meczów.
Klasa C (Sosnowiec)
LP | NAZWA KLUBU (DRUŻYNY) | GRUPA | MIEJSCOWOŚĆ |
---|---|---|---|
1 | TS Cynkownia Będzin | 1 | Będzin |
2 | TS Ząbkowice | 1 | Ząbkowice |
3 | ŻKS Sport | 1 | Dąbrowa Górnicza |
4 | TS Olkusz | 1 | Olkusz |
5 | KS Postęp | 1 | Olkusz |
Podokręg Częstochowa
Klasa B (Częstochowa)
LP | NAZWA KLUBU (DRUŻYNY) | GRUPA | MIEJSCOWOŚĆ |
---|---|---|---|
1 | RKS Skra | Grupa III (Częstochowa) | Częstochowa |
2 | KS Turyści | Grupa III (Częstochowa) | Częstochowa |
3 | KS Sparta Raków | Grupa III (Częstochowa) | Częstochowa |
4 | KOS Victorja | Grupa III (Częstochowa) | Częstochowa |
5 | Warta II Częstochowa | Grupa III (Częstochowa) | Częstochowa |
6 | CKS II Częstochowa | Grupa III (Częstochowa) | Częstochowa |
7 | Warta Zawiercie | Grupa III (Częstochowa) | Zawiercie |
8 | CKS Jordanja Częstochowa | Grupa III (Częstochowa) | Częstochowa |
Klasa C (Częstochowa)
LP | NAZWA KLUBU (DRUŻYNY) | GRUPA | MIEJSCOWOŚĆ |
---|---|---|---|
1 | Strzelecki KS Częstochowa | Grupa I (Częstochowa) | Częstochowa |
2 | Policyjny KS Częstochowa | Grupa I (Częstochowa) | Częstochowa |
3 | RKS Błyskawica Częstochowa | Grupa I (Częstochowa) | Częstochowa |
4 | CKS Burza Częstochowa | Grupa I (Częstochowa) | Częstochowa |
5 | KS Concordia Częstochowa | Grupa I (Częstochowa) | Częstochowa |
6 | KS Hagibor Częstochowa | Grupa I (Częstochowa) | Częstochowa |
7 | TOS Światowit Myszków | Grupa I (Częstochowa) | Myszków |
8 | Ascola Częstochowa | Grupa II (Częstochowa) | Częstochowa |
9 | Częstochówka Częstochowa | Grupa II (Częstochowa) | Częstochowa |
10 | CKS Jordanja Częstochowa | Grupa II (Częstochowa) | Częstochowa |
11 | KS Ogniwo Częstochowa | Grupa II (Częstochowa) | Częstochowa |
12 | CKS Splendid Częstochowa | Grupa II (Częstochowa) | Częstochowa |
13 | KS Gwiazda Zawiercie | Grupa II (Częstochowa) | Zawiercie |
14 | ŻTGS Częstochowa | - | Częstochowa |
Podokręg Radom
Klasa B (Radom)
LP | NAZWA KLUBU (DRUŻYNY) | GRUPA | MIEJSCOWOŚĆ |
---|---|---|---|
1 | TKS Sokół | Grupa IV (Radom) | Kielce |
2 | ŻKS Makabi | Grupa IV (Radom) | Kielce |
3 | ŻTGS Bar-Kochba | Grupa IV (Radom) | Radom |
4 | KS Radomianka | Grupa IV (Radom) | Radom |
5 | ? | - | - |
6 | ? | - | - |
Klasa C (Radom)
LP | NAZWA KLUBU (DRUŻYNY) | GRUPA | MIEJSCOWOŚĆ |
---|---|---|---|
1 | Błękitni Kielce | ? | Kielce |
2 | ŻKS Makabi Radom | ? | Radom |
3 | Hasmonea Radom | ? | Radom |
4 | Haszacha Radom | ? | Radom |
5 | Jutrznia Radom | ? | Radom |
6 | Strzelec Radom | ? | Radom |
7 | Sokół Radom | ? | Radom |
8 | Makabi Przytyk | ? | Przytyk |
9 | Proch Zagożdżon | ? | Zagożdżon |
10 | Kruki Zwoleń | ? | Zwoleń |
11 | Strzelec Wierzbnik | ? | Wierzbnik |
Baraże o awans do Ligi Państwowej
Sezon 1929
Podokręg Sosnowiec
Klasa A (Sosnowiec)
M-ce | Nazwa klubu | M | Pkt | Z | R | P | Br+ | Br- |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | KS Sosnowiec | ? | ? | ? | ? | ? | ? | |
2 | Ruch Sosnowiec | ? | ? | ? | ? | ? | ? | ? |
3 | Victoria Sosnowiec | ? | ? | ? | ? | ? | ? | ? |
4 | Makabi Sosnowiec | ? | ? | ? | ? | ? | ? | ? |
5 | Świt Sosnowiec | ? | ? | ? | ? | ? | ? | ? |
Podokręg Częstochowa
Klasa A (Częstochowa)
M-ce | Nazwa klubu | M | Pkt | Z | R | P | Br+ | Br- |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | ??? | ? | ? | ? | ? | ? | ? | ? |
2 | ??? | ? | ? | ? | ? | ? | ? | ? |
3 | ??? | ? | ? | ? | ? | ? | ? | ? |
... | ??? | ? | ? | ? | ? | ? | ? | ? |
Podokręg Radom
Klasa A (Radom)
M-ce | Nazwa klubu | M | Pkt | Z | R | P | Br+ | Br- |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | RKS Radom | ? | ? | ? | ? | ? | ? | ? |
2 | ??? | ? | ? | ? | ? | ? | ? | ? |
3 | ??? | ? | ? | ? | ? | ? | ? | ? |
... | ??? | ? | ? | ? | ? | ? | ? | ? |
Rozgrywki o Mistrzostwo KOZPN
Rozgrywki o mistrzostwo Kieleckiego OZPN w którym wzięli udział mistrzowie Klas A, podokręgów; częstochowskiego (???), kieleckiego (???), radomskiego (???) i sosnowieckiego (???), w systemie każdy z każdym, mecz i rewanż.
Rozgrywki | kolejka | data | godz. | gospodarze | goście | wynik |
---|---|---|---|---|---|---|
Mistrz KOZPN | 1 | ??? 1929 | ? | ??? | ??? | ? : ? (?:?) |
Mistrz KOZPN | 1 | ??? 1929 | ? | ??? | ??? | ? : ? (?:?) |
Rozgrywki | kolejka | data | godz. | gospodarze | goście | wynik |
---|---|---|---|---|---|---|
Mistrz KOZPN | 2 | ??? 1929 | ? | ??? | ??? | ? : ? (?:?) |
Mistrz KOZPN | 2 | ??? 1929 | ? | ??? | ??? | ? : ? (?:?) |
Rozgrywki | kolejka | data | godz. | gospodarze | goście | wynik |
---|---|---|---|---|---|---|
Mistrz KOZPN | 3 | ??? 1929 | ? | ??? | ??? | ? : ? (?:?) |
Mistrz KOZPN | 3 | ??? 1929 | ? | ??? | ??? | ? : ? (?:?) |
Rozgrywki | kolejka | data | godz. | gospodarze | goście | wynik |
---|---|---|---|---|---|---|
Mistrz KOZPN | 4 | ??? 1929 | ? | ??? | ??? | ? : ? (?:?) |
Mistrz KOZPN | 4 | ??? 1929 | ? | ??? | ??? | ? : ? (?:?) |
Rozgrywki | kolejka | data | godz. | gospodarze | goście | wynik |
---|---|---|---|---|---|---|
Mistrz KOZPN | 5 | ??? 1929 | ? | ??? | ??? | ? : ? (?:?) |
Mistrz KOZPN | 5 | ??? 1929 | ? | ??? | ??? | ? : ? (?:?) |
Rozgrywki | kolejka | data | godz. | gospodarze | goście | wynik |
---|---|---|---|---|---|---|
Mistrz KOZPN | 6 | ??? 1929 | ? | ??? | ??? | ? : ? (?:?) |
Mistrz KOZPN | 6 | ??? 1929 | ? | ??? | ??? | ? : ? (?:?) |
Tabela Mistrzostw KOZPN
M-ce | Nazwa klubu | M | Pkt | Z | R | P | Br+ | Br- |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | ??? | 6 | ? | ? | ? | ? | ? | ? |
2 | ??? | 6 | ? | ? | ? | ? | ? | ? |
3 | ??? | 6 | ? | ? | ? | ? | ? | ? |
4 | ??? | 6 | ? | ? | ? | ? | ? | ? |
Baraże o awans do Ligi Państwowej
Sezon 1930
Podokręg Sosnowiec
Klasa A (Sosnowiec)
M-ce | Nazwa klubu | M | Pkt | Z | R | P | Br+ | Br- |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Victoria Sosnowiec (B) | ? | ? | ? | ? | ? | ? | ? |
2 | Hakoach Będzin | 14 | ? | ? | ? | ? | ? | ? |
3 | CKS Czeladź | 14 | ? | ? | ? | ? | ? | ? |
4 | RKS Zagłębie Dąbrowa Górnicza | 14 | ? | ? | ? | ? | ? | ? |
5 | KS Sosnowiec | 14 | ? | ? | ? | ? | ? | ? |
6 | Makabi Sosnowiec | 14 | ? | ? | ? | ? | ? | ? |
7 | Sarmacja Będzin | 14 | ? | ? | ? | ? | ? | ? |
8 | Świt Sosnowiec (S) | 14 | ? | ? | ? | ? | ? | ? |
Podokręg Częstochowa
Klasa A (Częstochowa)
M-ce | Nazwa klubu | M | Pkt | Z | R | P | Br+ | Br- |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Warta Zawiercie (B) | 10 | 14 | ? | ? | ? | ? | ? |
2 | Victoria Częstochowa | 10 | 13 | ? | ? | ? | ? | ? |
3 | Skra Częstochowa | 10 | 10 | ? | ? | ? | ? | ? |
4 | Częstochowski KS Częstochowa | 10 | 10 | ? | ? | ? | ? | ? |
5 | Warta Częstochowa | 10 | 7 | ? | ? | ? | ? | ? |
6 | Ruch Sosnowiec (S) | 10 | 6 | ? | ? | ? | ? | ? |
Podokręg Radom
Klasa A (Radom)
M-ce | Nazwa klubu | M | Pkt | Z | R | P | Br+ | Br- |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | RKS Radom | ? | ? | ? | ? | ? | ? | ? |
2 | ??? | ? | ? | ? | ? | ? | ? | ? |
3 | ??? | ? | ? | ? | ? | ? | ? | ? |
... | ??? | ? | ? | ? | ? | ? | ? | ? |
Rozgrywki o Mistrzostwo KOZPN
Rozgrywki o mistrzostwo Kieleckiego OZPN w którym wzięli udział mistrzowie Klas A, podokręgów; częstochowskiego (???), kieleckiego (???), radomskiego (???) i sosnowieckiego (???), w systemie każdy z każdym, mecz i rewanż.
Rozgrywki | kolejka | data | godz. | gospodarze | goście | wynik |
---|---|---|---|---|---|---|
Mistrz KOZPN | 1 | ??? 1935 | ? | ??? | ??? | ? : ? (?:?) |
Mistrz KOZPN | 1 | ??? 1935 | ? | ??? | ??? | ? : ? (?:?) |
Rozgrywki | kolejka | data | godz. | gospodarze | goście | wynik |
---|---|---|---|---|---|---|
Mistrz KOZPN | 2 | ??? 1935 | ? | ??? | ??? | ? : ? (?:?) |
Mistrz KOZPN | 2 | ??? 1935 | ? | ??? | ??? | ? : ? (?:?) |
Rozgrywki | kolejka | data | godz. | gospodarze | goście | wynik |
---|---|---|---|---|---|---|
Mistrz KOZPN | 3 | ??? 1935 | ? | ??? | ??? | ? : ? (?:?) |
Mistrz KOZPN | 3 | ??? 1935 | ? | ??? | ??? | ? : ? (?:?) |
Rozgrywki | kolejka | data | godz. | gospodarze | goście | wynik |
---|---|---|---|---|---|---|
Mistrz KOZPN | 4 | ??? 1935 | ? | ??? | ??? | ? : ? (?:?) |
Mistrz KOZPN | 4 | ??? 1935 | ? | ??? | ??? | ? : ? (?:?) |
Rozgrywki | kolejka | data | godz. | gospodarze | goście | wynik |
---|---|---|---|---|---|---|
Mistrz KOZPN | 5 | ??? 1935 | ? | ??? | ??? | ? : ? (?:?) |
Mistrz KOZPN | 5 | ??? 1935 | ? | ??? | ??? | ? : ? (?:?) |
Rozgrywki | kolejka | data | godz. | gospodarze | goście | wynik |
---|---|---|---|---|---|---|
Mistrz KOZPN | 6 | ??? 1935 | ? | ??? | ??? | ? : ? (?:?) |
Mistrz KOZPN | 6 | ??? 1935 | ? | ??? | ??? | ? : ? (?:?) |
Tabela Mistrzostw KOZPN
M-ce | Nazwa klubu | M | Pkt | Z | R | P | Br+ | Br- |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Warta Zawiercie (A) | 4 | 5 | ? | ? | ? | 13 | 10 |
2 | RKS Radom | 4 | 4 | ? | ? | ? | 4 | 8 |
3 | Victoria Sosnowiec | 4 | 3 | ? | ? | ? | 9 | 8 |
Baraże o awans do Ligi Państwowej
M-ce | Nazwa klubu | M | Pkt | Z | R | P | Br+ | Br- |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | AKS Królewska Huta (Chorzów) (A) | 4 | 6 | ? | ? | ? | 20 | 10 |
2 | Wawel Kraków | 4 | 3 | ? | ? | ? | 8 | 12 |
3 | Warta Zawiercie | 4 | 3 | ? | ? | ? | 10 | 16 |
Awans do gier finałowych o Ligę Państwową wywalczył AKS Królewska Huta (Chorzów)
Sezon 1931
Podokręg Częstochowa
Klasa A (Częstochowa)
M-ce | Nazwa klubu | M | Pkt | Z | R | P | Br+ | Br- |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Victoria Częstochowa | ? | ? | ? | ? | ? | ? | ? |
2 | ??? | ? | ? | ? | ? | ? | ? | ? |
3 | ??? | ? | ? | ? | ? | ? | ? | ? |
... | ??? | ? | ? | ? | ? | ? | ? | ? |
Podokręg Kielce
Klasa A (Kielce)
M-ce | Nazwa klubu | M | Pkt | Z | R | P | Br+ | Br- |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | ??? | ? | ? | ? | ? | ? | ? | ? |
2 | ??? | ? | ? | ? | ? | ? | ? | ? |
3 | ??? | ? | ? | ? | ? | ? | ? | ? |
... | ??? | ? | ? | ? | ? | ? | ? | ? |
Podokręg Radom
Klasa A (Radom)
M-ce | Nazwa klubu | M | Pkt | Z | R | P | Br+ | Br- |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | RKS Radom | ? | ? | ? | ? | ? | ? | ? |
2 | ??? | ? | ? | ? | ? | ? | ? | ? |
3 | ??? | ? | ? | ? | ? | ? | ? | ? |
... | ??? | ? | ? | ? | ? | ? | ? | ? |
Podokręg Sosnowiec
W sezonie 1931 rywalizacja w Klasie A Podokręgu Sosnowiec odbywała się w dwóch grupach. Mistrza Podokręgu Sosnowiec miał wskazać mecz barażowy pomiędzy mistrzami obu grup, rozegrany na neutralnym terenie.
Klasa A, Grupa I (Sosnowiec)
Tabela końcowa
M-ce | Nazwa klubu | M | Pkt | Z | R | P | Br+ | Br- |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Unia Sosnowiec (B) | 10 | 18 | 9 | 0 | 1 | 40 | 10 |
2 | CKS Czeladź | 10 | 18 | 9 | 0 | 1 | 38 | 6 |
3 | Ruch Sosnowiec | 10 | 9 | ? | ? | ? | 23 | 27 |
4 | Brynica Czeladź | 10 | 9 | ? | ? | ? | 18 | 36 |
5 | Makabi Sosnowiec | 10 | 3 | ? | ? | ? | 10 | 25 |
6 | Świt Sosnowiec (S) | 10 | 3 | ? | ? | ? | 10 | 35 |
W związku z tym że Unia Sosnowiec i CKS Czeladź skończyły rozgrywki sezonu 1931 z równą ilością punktów (18) o tytule mistrzowskim Grupy I, Klasy A Podokręgu Sosnowiec zadecydował dodatkowy mecz rozegrany na neutralnym terenie, w Zawierciu, który miał miejsce 9 sierpnia 1931 roku.
Rozgrywki | kolejka | data | godz. | gospodarze | goście | wynik |
---|---|---|---|---|---|---|
Klasa A (Sosnowiec) | BARAŻ | 9 sierpnia 1931 | 1? | Unia Sosnowiec | CKS Czeladź | 9 : 0 (?:?) |
Klasa A, Grupa II (Sosnowiec)
Tabela końcowa
M-ce | Nazwa klubu | M | Pkt | Z | R | P | Br+ | Br- |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Warta Zawiercie (B) | 8 | 13 | ? | ? | ? | ? | ? |
2 | Hakoach Będzin | 8 | 10 | ? | ? | ? | ? | ? |
3 | RKS Zagłębie Dąbrowa Górnicza | 8 | 9 | ? | ? | ? | ? | ? |
4 | Zagłębianka Będzin | 8 | 8 | ? | ? | ? | ? | ? |
5 | Sarmacja Będzin (S) | 8 | 0 | ? | ? | ? | ? | ? |
W dniu 12 sierpnia 1931 roku doszło do rozstrzygającego meczu o tytuł Mistrza Klasy A Podokręgu Sosnowiec pomiędzy zwycięzcami rozgrywek grupowych: Unii Sosnowiec (Grupa I) i Warty Zawiercie (Grupa II). Mecz odbył się w Będzinie, na stadionie miejscowego klubu Hakoach, w obecności 3 tysięcy widzów.
Rozgrywki | kolejka | data | godz. | gospodarze | goście | wynik |
---|---|---|---|---|---|---|
Klasa A (Sosnowiec) | BARAŻ | 12 sierpnia 1931 | ? | Unia Sosnowiec | Warta Zawiercie | 3 : 1 (?:?) |
Mistrzem Klasy A Podokręgu Sosnowiec w sezonie piłkarskim 1931 została Unia Sosnowiec, uzyskując tym samym prawo do dalszych rozgrywek o tytuł Mistrza Okręgu.
Rozgrywki o Mistrzostwo KOZPN
Rozgrywki o mistrzostwo Kieleckiego OZPN w którym wzięli udział mistrzowie Klas A, podokręgów; częstochowskiego (Victoria Częstochowa), radomskiego (RKS Radom) i sosnowieckiego (Unia Sosnowiec), w systemie każdy z każdym, mecz i rewanż. Przedstawiciel Podokręgu kieleckiego nie uczestniczył w tych rozgrywkach.
Rozgrywki | kolejka | data | godz. | gospodarze | goście | wynik |
---|---|---|---|---|---|---|
Mistrz KOZPN | 1 | 16 sierpnia 1931 | ? | Unia Sosnowiec | RKS Radom | 2 : 1 (?:?) |
Mistrz KOZPN | 1 | ??? 1931 | ? | ??? | ??? | ? : ? (?:?) |
Rozgrywki | kolejka | data | godz. | gospodarze | goście | wynik |
---|---|---|---|---|---|---|
Mistrz KOZPN | 2 | 19 sierpnia 1931 | ? | Victoria Częstochowa | Unia Sosnowiec | 1 : 3 (?:?) |
Mistrz KOZPN | 2 | ??? 1931 | ? | ??? | ??? | ? : ? (?:?) |
Rozgrywki | kolejka | data | godz. | gospodarze | goście | wynik |
---|---|---|---|---|---|---|
Mistrz KOZPN | 3 | 23 sierpnia 1931 | ? | RKS Radom | Unia Sosnowiec | 1 : 1 (?:?) |
Mistrz KOZPN | 3 | ??? 1931 | ? | ??? | ??? | ? : ? (?:?) |
Rozgrywki | kolejka | data | godz. | gospodarze | goście | wynik |
---|---|---|---|---|---|---|
Mistrz KOZPN | 4 | 27 sierpnia 1931 | ? | Unia Sosnowiec | Victoria Częstochowa | 1 : 0 (?:?) |
Mistrz KOZPN | 4 | ??? 1931 | ? | ??? | ??? | ? : ? (?:?) |
|}
Tabela Mistrzostw KOZPN
M-ce | Nazwa klubu | M | Pkt | Z | R | P | Br+ | Br- |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | ??? | 6 | ? | ? | ? | ? | ? | ? |
2 | ??? | 6 | ? | ? | ? | ? | ? | ? |
3 | ??? | 6 | ? | ? | ? | ? | ? | ? |
4 | ??? | 6 | ? | ? | ? | ? | ? | ? |
Baraże o awans do Ligi Państwowej
Sezon 1932
Podokręg Częstochowa
Klasa A (Częstochowa)
M-ce | Nazwa klubu | M | Pkt | Z | R | P | Br+ | Br- |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Warta Zawiercie (B) | 12 | 21 | ? | ? | ? | 45 | 11 |
2 | Skra Częstochowa | 12 | 16 | ? | ? | ? | 25 | 19 |
3 | Victoria Częstochowa | 12 | 15 | ? | ? | ? | 14 | 15 |
4 | Brygada Częstochowa | 12 | 11 | ? | ? | ? | 29 | 22 |
5 | KS Myszków | 12 | 11 | ? | ? | ? | 23 | 22 |
6 | Turyści Częstochowa | 12 | 10 | ? | ? | ? | 24 | 27 |
7 | Warta Częstochowa (S) | 12 | 0 | ? | ? | ? | 2 | 66 |
Podokręg Kielce
Klasa A (Kielce)
M-ce | Nazwa klubu | M | Pkt | Z | R | P | Br+ | Br- |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | ??? | ? | ? | ? | ? | ? | ? | ? |
2 | ??? | ? | ? | ? | ? | ? | ? | ? |
3 | ??? | ? | ? | ? | ? | ? | ? | ? |
... | ??? | ? | ? | ? | ? | ? | ? | ? |
Podokręg Radom
Klasa A (Radom)
M-ce | Nazwa klubu | M | Pkt | Z | R | P | Br+ | Br- |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | RKS Radom | ? | ? | ? | ? | ? | ? | ? |
2 | ??? | ? | ? | ? | ? | ? | ? | ? |
3 | ??? | ? | ? | ? | ? | ? | ? | ? |
... | ??? | ? | ? | ? | ? | ? | ? | ? |
Podokręg Sosnowiec
Klasa A (Sosnowiec)
M-ce | Nazwa klubu | M | Pkt | Z | R | P | Br+ | Br- |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | RKS Zagłębie Dąbrowa Górnicza (B) | 18 | 26 | 12 | 2 | 4 | 62 | 28 |
2 | Unia Sosnowiec | 18 | 26 | 12 | 2 | 4 | 58 | 26 |
3 | Policyjny KS Będzin | 18 | 25 | 9 | 7 | 2 | 41 | 22 |
4 | CKS Czeladź | 18 | 23 | 10 | 3 | 5 | 34 | 24 |
5 | Sarmacja Będzin | 18 | 20 | 9 | 2 | 7 | 34 | 31 |
6 | Hakoach Będzin | 18 | 16 | 7 | 2 | 9 | 27 | 32 |
7 | Ruch Sosnowiec | 18 | 16 | 6 | 4 | 8 | 30 | 41 |
8 | Zagłębianka Będzin | 18 | 11 | 5 | 1 | 12 | 27 | 49 |
9 | Makabi Sosnowiec | 18 | 9 | 3 | 3 | 12 | 19 | 48 |
10 | Brynica Czeladź (S) | 18 | 8 | 3 | 2 | 13 | 17 | 48 |
Wobec równej liczby punktów najlepszych drużyn o tytule mistrzowskim zadecydował dodatkowy mecz rozegrany w Sosnowcu.
Rozgrywki | kolejka | data | godz. | gospodarze | goście | wynik |
---|---|---|---|---|---|---|
Klasa A (Sosnowiec) | BARAŻ | 19 lipca 1932 | 17.00 | Unja Sosnowiec | Zagłębie Dąbrowa Górnicza | 0:1 (0:1) |
Rozgrywki o Mistrzostwo KOZPN
Rozgrywki o mistrzostwo Kieleckiego OZPN w którym wzięli udział mistrzowie Klas A, podokręgów; częstochowskiego (???), kieleckiego (???), radomskiego (???) i sosnowieckiego (???), w systemie każdy z każdym, mecz i rewanż.
Rozgrywki | kolejka | data | godz. | gospodarze | goście | wynik |
---|---|---|---|---|---|---|
Mistrz KOZPN | 1 | ??? 1935 | ? | ??? | ??? | ? : ? (?:?) |
Mistrz KOZPN | 1 | ??? 1935 | ? | ??? | ??? | ? : ? (?:?) |
Rozgrywki | kolejka | data | godz. | gospodarze | goście | wynik |
---|---|---|---|---|---|---|
Mistrz KOZPN | 2 | ??? 1935 | ? | ??? | ??? | ? : ? (?:?) |
Mistrz KOZPN | 2 | ??? 1935 | ? | ??? | ??? | ? : ? (?:?) |
Rozgrywki | kolejka | data | godz. | gospodarze | goście | wynik |
---|---|---|---|---|---|---|
Mistrz KOZPN | 3 | ??? 1935 | ? | ??? | ??? | ? : ? (?:?) |
Mistrz KOZPN | 3 | ??? 1935 | ? | ??? | ??? | ? : ? (?:?) |
Rozgrywki | kolejka | data | godz. | gospodarze | goście | wynik |
---|---|---|---|---|---|---|
Mistrz KOZPN | 4 | ??? 1935 | ? | ??? | ??? | ? : ? (?:?) |
Mistrz KOZPN | 4 | ??? 1935 | ? | ??? | ??? | ? : ? (?:?) |
Rozgrywki | kolejka | data | godz. | gospodarze | goście | wynik |
---|---|---|---|---|---|---|
Mistrz KOZPN | 5 | ??? 1935 | ? | ??? | ??? | ? : ? (?:?) |
Mistrz KOZPN | 5 | ??? 1935 | ? | ??? | ??? | ? : ? (?:?) |
Rozgrywki | kolejka | data | godz. | gospodarze | goście | wynik |
---|---|---|---|---|---|---|
Mistrz KOZPN | 6 | ??? 1935 | ? | ??? | ??? | ? : ? (?:?) |
Mistrz KOZPN | 6 | ??? 1935 | ? | ??? | ??? | ? : ? (?:?) |
Tabela Mistrzostw KOZPN
M-ce | Nazwa klubu | M | Pkt | Z | R | P | Br+ | Br- |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Warta Zawiercie (A) | 6 | 12 | ? | ? | ? | ? | ? |
2 | RKS Radom | 6 | ? | ? | ? | ? | ? | ? |
3 | 4 pp Legionów Kielce | 6 | ? | ? | ? | ? | ? | ? |
4 | RKS Zagłębie Dąbrowa Górnicza | 6 | ? | ? | ? | ? | ? | ? |
Baraże o awans do Ligi Państwowej
M-ce | Nazwa klubu | M | Pkt | Z | R | P | Br+ | Br- |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Podgórze Kraków (A) | 4 | 7 | 3 | 1 | 0 | 9 | 4 |
2 | 1 FC Katowice | 4 | 4 | 2 | 0 | 2 | 13 | 9 |
3 | Warta Zawiercie | 4 | 1 | 0 | 1 | 3 | 6 | 15 |
Awans do finałów baraży o Ligę Państwową wywalczyło Podgórze Kraków.
Sezon 1933
Podokręg Częstochowa
Klasa A (Częstochowa)
M-ce | Nazwa klubu | M | Pkt | Z | R | P | Br+ | Br- |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Victoria Częstochowa (B) | 11 | 20 | ? | ? | ? | 45 | 10 |
2 | Częstochówka Częstochowa | 12 | 16 | ? | ? | ? | 34 | 18 |
3 | Brygada Częstochowa | 12 | 14 | ? | ? | ? | 31 | 18 |
4 | Turyści Częstochowa | 12 | 12 | ? | ? | ? | 26 | 27 |
5 | Warta Zawiercie | 11 | 7 | ? | ? | ? | 18 | 34 |
6 | Skra Częstochowa | 10 | 7 | ? | ? | ? | 11 | 53 |
7 | KS Myszków (S) | 12 | 4 | ? | ? | ? | 20 | 53 |
Uwaga: mecze Skra - Warta i Skra - Victoria nie zostały rozegrane. Nie miały one wpływu na spadki i awanse.
Podokręg Kielce
Klasa A (Kielce)
M-ce | Nazwa klubu | M | Pkt | Z | R | P | Br+ | Br- |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Strzelec Kielce | ? | ? | ? | ? | ? | ? | ? |
2 | ??? | ? | ? | ? | ? | ? | ? | ? |
3 | ??? | ? | ? | ? | ? | ? | ? | ? |
... | ??? | ? | ? | ? | ? | ? | ? | ? |
Podokręg Radom
Klasa A (Radom)
M-ce | Nazwa klubu | M | Pkt | Z | R | P | Br+ | Br- |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | RKS Radom | ? | ? | ? | ? | ? | ? | ? |
2 | ??? | ? | ? | ? | ? | ? | ? | ? |
3 | ??? | ? | ? | ? | ? | ? | ? | ? |
... | ??? | ? | ? | ? | ? | ? | ? | ? |
Podokręg Sosnowiec
W sezonie 1933 rywalizacja w Klasie A Podokręgu Sosnowiec odbywała się w dwóch grupach. Mistrza Podokręgu Sosnowiec miał wskazać mecz barażowy pomiędzy mistrzami obu grup.
Klasa A, Grupa I (Sosnowiec)
M-ce | Nazwa klubu | M | Pkt | Z | R | P | Br+ | Br- |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Sarmacja Będzin | 8 | 11 | 4 | 3 | 1 | 12 | 8 |
2 | Hakoach Będzin | 8 | 11 | 5 | 1 | 2 | 17 | 10 |
3 | Policyjny KS Sosnowiec | 8 | 9 | 4 | 1 | 3 | 18 | 13 |
4 | RKS Zagłębie Dąbrowa Górnicza | 8 | 7 | 3 | 1 | 4 | 15 | 15 |
5 | Ruch Sosnowiec | 8 | 2 | 1 | 0 | 7 | 6 | 22 |
Klasa A, Grupa II (Sosnowiec)
M-ce | Nazwa klubu | M | Pkt | Z | R | P | Br+ | Br- |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Unja Sosnowiec | 8 | 11 | 5 | 1 | 2 | 25 | 13 |
2 | CKS Czeladź | 8 | 10 | 4 | 2 | 2 | 16 | 9 |
3 | Solvay Grodziec | 8 | 10 | 4 | 2 | 2 | 18 | 11 |
4 | Zagłębianka Będzin | 8 | 8 | 3 | 2 | 3 | 10 | 14 |
5 | Makabi Sosnowiec | 8 | 1 | 0 | 1 | 7 | 0 | 22 |
Rozgrywki | kolejka | data | godz. | gospodarze | goście | wynik |
---|---|---|---|---|---|---|
Klasa A (Sosnowiec) | BARAŻ | 25 czerwca 1933 (?) | ? | Unia Sosnowiec | Sarmacja Będzin | 2 : 0 (?:?) |
Rozgrywki o mistrzostwo KOZPN
Rozgrywki o mistrzostwo Kieleckiego OZPN w którym wzięli udział mistrzowie Klas A, podokręgów; częstochowskiego (Vitoria Częstochowa), kieleckiego (Strzelec Kielce), radomskiego (RKS Radom) i sosnowieckiego (Unia Sosnowiec), w systemie każdy z każdym, mecz i rewanż.
Rozgrywki | kolejka | data | godz. | gospodarze | goście | wynik |
---|---|---|---|---|---|---|
Mistrz KOZPN | 1 | 24 czerwca 1933 | ? | Strzelec Kielce | Vitoria Częstochowa | ? : ? (?:?) |
Mistrz KOZPN | 1 | 15 lipca 1933 | ? | RKS Radom | Unia Sosnowiec | 3 : 2 (?:?) |
Rozgrywki | kolejka | data | godz. | gospodarze | goście | wynik |
---|---|---|---|---|---|---|
Mistrz KOZPN | 2 | 25 czerwca 1933 | ? | RKS Radom | Victoria Częstochowa | ? : ? (?:?) |
Mistrz KOZPN | 2 | 16 lipca 1933 | ? | Strzelec Kielce | Unia Sosnowiec | 1 : 6 (?:?) |
Rozgrywki | kolejka | data | godz. | gospodarze | goście | wynik |
---|---|---|---|---|---|---|
Mistrz KOZPN | 3 | 29 czerwca 1933 | ? | Strzelec Kielce | RKS Radom | ? : ? (?:?) |
Mistrz KOZPN | 3 | 29 czerwca 1933 | ? | Victoria Częstochowa | Unia Sosnowiec | 1 : 1 (?:?) |
Rozgrywki | kolejka | data | godz. | gospodarze | goście | wynik |
---|---|---|---|---|---|---|
Mistrz KOZPN | 4 | 2 lipca 1933 | ? | RKS Radom | Strzelec Kielce | 5 : 0 (?:?) |
Mistrz KOZPN | 4 | 2 lipca 1933 | ? | Unia Sosnowiec | Victoria Częstochowa | 3 : 0 (0:0) |
Rozgrywki | kolejka | data | godz. | gospodarze | goście | wynik |
---|---|---|---|---|---|---|
Mistrz KOZPN | 5 | 8 lipca 1933 | ? | Victoria Częstochowa | RKS Radom | ? : ? (?:?) |
Mistrz KOZPN | 5 | 8 lipca 1933 | ? | Unia Sosnowiec | Strzelec Kielce | 2 : 0 (?:?) |
Rozgrywki | kolejka | data | godz. | gospodarze | goście | wynik |
---|---|---|---|---|---|---|
Mistrz KOZPN | 6 | 9 lipca 1933 | ? | Victoria Częstochowa | Strzelec Kielce | ? : ? (?:?) |
Mistrz KOZPN | 6 | 9 lipca 1933 | ? | Unia Sosnowiec | RKS Radom | 3 : 1 (?:?) |
Tabela Mistrzostw KOZPN
M-ce | Nazwa klubu | M | Pkt | Z | R | P | Br+ | Br- |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Unia Sosnowiec | 6 | ? | ? | ? | ? | ? | ? |
2 | ??? | 6 | ? | ? | ? | ? | ? | ? |
3 | ??? | 6 | ? | ? | ? | ? | ? | ? |
4 | ??? | 6 | ? | ? | ? | ? | ? | ? |
Baraże o awans do Ligi Państwowej
Sezon 1933/1934
Podokręg Częstochowa
1934 roku w rozgrywkach podokręgu częstochowskiego oprócz Brygady uczestniczyły także: RKS Błyskawica Częstochowa, KS Częstochówka, ŻTGS Hakoach Radomsko, ŻRKS Hapoel Radomsko, SRWF Jutrznia Częstochowa, RSWF Jutrznia Radomsko, KS Korona Radomsko, SKS Legia Wieluń, ŻTGS Makkabi Częstochowa, TS Myszków, ŻRSS Naprzód Radomsko, KS Orlę Częstochowa, RKS Skra Częstochowa, KS Turyści, KS Warta Zawiercie i KOS Viktoria Częstochowa.
Klasa A (Częstochowa)
KOŃCOWA TABELA
M-ce | Nazwa klubu | M | Pkt | Z | R | P | Br+ | Br- |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Brygada Częstochowa (B) | 12 | 21 | ? | ? | ? | 30 | 9 |
2 | Częstochówka Częstochowa | 12 | 12 | ? | ? | ? | 36 | 25 |
3 | Victoria Częstochowa | 12 | 13 | ? | ? | ? | 35 | 19 |
4 | Legia Wieluń | 12 | 11 | ? | ? | ? | 17 | 26 |
5 | Skra Częstochowa | 12 | 10 | ? | ? | ? | 21 | 28 |
6 | Turyści Częstochowa | 12 | 9 | ? | ? | ? | 23 | 29 |
7 | Warta Zawiercie | 12 | 4 | ? | ? | ? | 20 | 46 |
Podokręg Kielce
Klasa A (Kielce)
M-ce | Nazwa klubu | M | Pkt | Z | R | P | Br+ | Br- |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | WKS Kielce | ? | ? | ? | ? | ? | ? | ? |
2 | ??? | ? | ? | ? | ? | ? | ? | ? |
3 | ??? | ? | ? | ? | ? | ? | ? | ? |
... | ??? | ? | ? | ? | ? | ? | ? | ? |
Podokręg Radom
Klasa A (Radom)
M-ce | Nazwa klubu | M | Pkt | Z | R | P | Br+ | Br- |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | RKS Radom | ? | ? | ? | ? | ? | ? | ? |
2 | ??? | ? | ? | ? | ? | ? | ? | ? |
3 | ??? | ? | ? | ? | ? | ? | ? | ? |
... | ??? | ? | ? | ? | ? | ? | ? | ? |
Podokręg Sosnowiec
Klasa A (Sosnowiec)
TABELA KOŃCOWA
M-ce | Nazwa klubu | M | Pkt | Z | R | P | Br+ | Br- |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Unia Sosnowiec (B) | 9 | 14 | 6 | 2 | 1 | 41 | 19 |
2 | CKS Czeladź | 9 | 14 | 6 | 2 | 1 | 31 | 13 |
3 | Solvay Grodziec | 9 | 12 | 4 | 4 | 1 | 20 | 19 |
4 | Policyjny KS Sosnowiec | 9 | 10 | 4 | 2 | 3 | 20 | 21 |
5 | RKS Zagłębie Dąbrowa Górnicza | 9 | 8 | 3 | 2 | 4 | 26 | 20 |
6 | Zagłębianka Będzin | 9 | 8 | 3 | 2 | 4 | 19 | 20 |
7 | Brynica Czeladź | 9 | 8 | 4 | 0 | 5 | 20 | 29 |
8 | Sarmacja Będzin | 9 | 6 | 3 | 0 | 6 | 15 | 19 |
9 | Ruch Sosnowiec | 9 | 6 | 1 | 4 | 4 | 13 | 24 |
10 | Hakoach Będzin (S) | 9 | 4 | 1 | 2 | 6 | 9 | 32 |
Klasa B (Sosnowiec)
Klasa C (Sosnowiec)
Rozgrywki o mistrzostwo KOZPN
Rozgrywki o mistrzostwo Kieleckiego OZPN w którym wzięli udział mistrzowie Klas A, podokręgów; częstochowskiego (Brygada Częstochowa), kieleckiego (WKS Kielce), radomskiego (RKS Radom) i sosnowieckiego (Unia Sosnowiec), w systemie każdy z każdym, mecz i rewanż.
Rozgrywki | kolejka | data | godz. | gospodarze | goście | wynik |
---|---|---|---|---|---|---|
Mistrz KOZPN | 1 | ??? 1934 | ? | ??? | ??? | ? : ? (?:?) |
Mistrz KOZPN | 1 | ??? 1934 | ? | ??? | ??? | ? : ? (?:?) |
Rozgrywki | kolejka | data | godz. | gospodarze | goście | wynik |
---|---|---|---|---|---|---|
Mistrz KOZPN | 2 | ??? 1934 | ? | ??? | ??? | ? : ? (?:?) |
Mistrz KOZPN | 2 | ??? 1934 | ? | ??? | ??? | ? : ? (?:?) |
Rozgrywki | kolejka | data | godz. | gospodarze | goście | wynik |
---|---|---|---|---|---|---|
Mistrz KOZPN | 3 | ??? 1934 | ? | ??? | ??? | ? : ? (?:?) |
Mistrz KOZPN | 3 | ??? 1934 | ? | ??? | ??? | ? : ? (?:?) |
Rozgrywki | kolejka | data | godz. | gospodarze | goście | wynik |
---|---|---|---|---|---|---|
Mistrz KOZPN | 4 | ??? 1934 | ? | ??? | ??? | ? : ? (?:?) |
Mistrz KOZPN | 4 | ??? 1934 | ? | ??? | ??? | ? : ? (?:?) |
Rozgrywki | kolejka | data | godz. | gospodarze | goście | wynik |
---|---|---|---|---|---|---|
Mistrz KOZPN | 5 | ??? 1934 | ? | ??? | ??? | ? : ? (?:?) |
Mistrz KOZPN | 5 | ??? 1934 | ? | ??? | ??? | ? : ? (?:?) |
Rozgrywki | kolejka | data | godz. | gospodarze | goście | wynik |
---|---|---|---|---|---|---|
Mistrz KOZPN | 6 | ??? 1934 | ? | ??? | ??? | ? : ? (?:?) |
Mistrz KOZPN | 6 | ??? 1934 | ? | ??? | ??? | ? : ? (?:?) |
Tabela Mistrzostw KOZPN
M-ce | Nazwa klubu | M | Pkt | Z | R | P | Br+ | Br- |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Unia Sosnowiec | 6 | ? | ? | ? | ? | ? | ? |
2 | ??? | 6 | ? | ? | ? | ? | ? | ? |
3 | ??? | 6 | ? | ? | ? | ? | ? | ? |
4 | ??? | 6 | ? | ? | ? | ? | ? | ? |
Baraże o awans do Ligi Państwowej
Sezon 1934/1935
Podokręg Częstochowa
Klasa A (Częstochowa)
M-ce | Nazwa klubu | M | Pkt | Z | R | P | Br+ | Br- |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | ??? | ? | ? | ? | ? | ? | ? | ? |
2 | ??? | ? | ? | ? | ? | ? | ? | ? |
3 | ??? | ? | ? | ? | ? | ? | ? | ? |
... | ??? | ? | ? | ? | ? | ? | ? | ? |
Podokręg Kielce
Klasa A (Kielce)
M-ce | Nazwa klubu | M | Pkt | Z | R | P | Br+ | Br- |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | ??? | ? | ? | ? | ? | ? | ? | ? |
2 | ??? | ? | ? | ? | ? | ? | ? | ? |
3 | ??? | ? | ? | ? | ? | ? | ? | ? |
... | ??? | ? | ? | ? | ? | ? | ? | ? |
Podokręg Radom
Klasa A (Radom)
M-ce | Nazwa klubu | M | Pkt | Z | R | P | Br+ | Br- |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | ??? | ? | ? | ? | ? | ? | ? | ? |
2 | ??? | ? | ? | ? | ? | ? | ? | ? |
3 | ??? | ? | ? | ? | ? | ? | ? | ? |
... | ??? | ? | ? | ? | ? | ? | ? | ? |
Podokręg Sosnowiec
Klasa A (Sosnowiec)
M-ce | Nazwa klubu | M | Pkt | Z | R | P | Br+ | Br- |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | CKS Czeladź | 18 | 30 | ? | ? | ? | ?? | ?? |
2 | Unia Sosnowiec | 18 | 26 | ? | ? | ? | ?? | ?? |
3 | Zagłębianka Będzin | 18 | 21 | ? | ? | ? | ?? | ?? |
4 | Solvay Grodziec | 18 | 21 | ? | ? | ? | ?? | ?? |
5 | Sarmacja Będzin | 18 | 21 | ? | ? | ? | ?? | ?? |
6 | Policyjny KS Sosnowiec | 18 | 16 | ? | ? | ? | ?? | ?? |
7 | RKS Zagłębie Dąbrowa Górnicza | 18 | 14 | ? | ? | ? | ?? | ?? |
8 | Brynica Czeladź | 18 | 12 | ? | ? | ? | ?? | ?? |
9 | Płomień Milowice | 18 | 11 | ? | ? | ? | ?? | ?? |
10 | Ruch Sosnowiec | 18 | 11 | ? | ? | ? | ?? | ?? |
Klasa B Grupa I (Sosnowiec)
Klasa B Grupa II (Sosnowiec)
Rozgrywki o Mistrzostwo KOZPN
Rozgrywki o mistrzostwo Kieleckiego OZPN w którym wzięli udział mistrzowie Klas A, podokręgów; częstochowskiego (???), kieleckiego (???), radomskiego (???) i sosnowieckiego (CKS Czeladź), w systemie każdy z każdym, mecz i rewanż.
Rozgrywki | kolejka | data | godz. | gospodarze | goście | wynik |
---|---|---|---|---|---|---|
Mistrz KOZPN | 1 | ??? 1935 | ? | ??? | ??? | ? : ? (?:?) |
Mistrz KOZPN | 1 | ??? 1935 | ? | ??? | ??? | ? : ? (?:?) |
Rozgrywki | kolejka | data | godz. | gospodarze | goście | wynik |
---|---|---|---|---|---|---|
Mistrz KOZPN | 2 | ??? 1935 | ? | ??? | ??? | ? : ? (?:?) |
Mistrz KOZPN | 2 | ??? 1935 | ? | ??? | ??? | ? : ? (?:?) |
Rozgrywki | kolejka | data | godz. | gospodarze | goście | wynik |
---|---|---|---|---|---|---|
Mistrz KOZPN | 3 | ??? 1935 | ? | ??? | ??? | ? : ? (?:?) |
Mistrz KOZPN | 3 | ??? 1935 | ? | ??? | ??? | ? : ? (?:?) |
Rozgrywki | kolejka | data | godz. | gospodarze | goście | wynik |
---|---|---|---|---|---|---|
Mistrz KOZPN | 4 | ??? 1935 | ? | ??? | ??? | ? : ? (?:?) |
Mistrz KOZPN | 4 | ??? 1935 | ? | ??? | ??? | ? : ? (?:?) |
Rozgrywki | kolejka | data | godz. | gospodarze | goście | wynik |
---|---|---|---|---|---|---|
Mistrz KOZPN | 5 | ??? 1935 | ? | ??? | ??? | ? : ? (?:?) |
Mistrz KOZPN | 5 | ??? 1935 | ? | ??? | ??? | ? : ? (?:?) |
Rozgrywki | kolejka | data | godz. | gospodarze | goście | wynik |
---|---|---|---|---|---|---|
Mistrz KOZPN | 6 | ??? 1935 | ? | ??? | ??? | ? : ? (?:?) |
Mistrz KOZPN | 6 | ??? 1935 | ? | ??? | ??? | ? : ? (?:?) |
Tabela Mistrzostw KOZPN
M-ce | Nazwa klubu | M | Pkt | Z | R | P | Br+ | Br- |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | ??? | 6 | ? | ? | ? | ? | ? | ? |
2 | ??? | 6 | ? | ? | ? | ? | ? | ? |
3 | ??? | 6 | ? | ? | ? | ? | ? | ? |
4 | ??? | 6 | ? | ? | ? | ? | ? | ? |
Baraże o awans do Ligi Państwowej
Sezon 1935/1936
Podokręg Częstochowa
Klasa A (Częstochowa)
M-ce | Nazwa klubu | M | Pkt | Z | R | P | Br+ | Br- |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Brygada Częstochowa (B) | 12 | 20 | ? | ? | ? | 33 | 7 |
2 | Skra Częstochowa | 12 | 18 | ? | ? | ? | 31 | 12 |
3 | Częstochówka Częstochowa | 12 | 15 | ? | ? | ? | 29 | 22 |
4 | Warta Zawiercie | 12 | 11 | ? | ? | ? | 33 | 34 |
5 | Victoria Częstochowa | 12 | 8 | ? | ? | ? | 20 | 32 |
6 | Turyści Częstochowa | 12 | 6 | ? | ? | ? | 28 | 39 |
7 | KS Myszków (S) | 12 | 6 | ? | ? | ? | 12 | 40 |
Podokręg Kielce
Klasa A (Kielce)
M-ce | Nazwa klubu | M | Pkt | Z | R | P | Br+ | Br- |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | STS Starachowice | ? | ? | ? | ? | ? | ? | ? |
2 | ??? | ? | ? | ? | ? | ? | ? | ? |
3 | ??? | ? | ? | ? | ? | ? | ? | ? |
... | ??? | ? | ? | ? | ? | ? | ? | ? |
Podokręg Sosnowiec
Klasa A (Sosnowiec)
M-ce | Nazwa klubu | M | Pkt | Z | R | P | Br+ | Br- |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | CKS Czeladź (B) | 18 | 32 | 15 | 2 | 1 | 72 | 28 |
2 | Unia Sosnowiec | 18 | 29 | 13 | 3 | 2 | 60 | 26 |
3 | RKS Zagłębie Dąbrowa Górnicza | 18 | 26 | 11 | 4 | 3 | 54 | 30 |
4 | Zagłębianka Będzin | 18 | 20 | 8 | 4 | 6 | 43 | 32 |
5 | Brynica Czeladź | 18 | 17 | 7 | 3 | 8 | 33 | 44 |
6 | Solvay Grodziec | 18 | 15 | 5 | 5 | 8 | 32 | 40 |
7 | Sarmacja Będzin | 18 | 14 | 5 | 4 | 9 | 35 | 53 |
8 | Płomień Milowice | 18 | 13 | 6 | 1 | 11 | 40 | 50 |
9 | Hakoach Będzin | 18 | 7 | 2 | 3 | 13 | 28 | 65 |
10 | Policyjny KS Sosnowiec (S) | 18 | 7 | 3 | 1 | 14 | 16 | 45 |
Klasa B, Grupa I (Sosnowiec)
Klasa B, Grupa II (Sosnowiec)
Klasa C, Grupa I (Sosnowiec)
Klasa C, Grupa II (Sosnowiec)
Rozgrywki o mistrzostwo KOZPN
Rozgrywki o mistrzostwo Kieleckiego OZPN w którym wzięli udział mistrzowie Klas A, podokręgów; częstochowskiego (Brygada Częstochowa), kieleckiego (STS Starachowice) i sosnowieckiego (CKS Czeladź), w systemie każdy z każdym, mecz i rewanż.
Rozgrywki | kolejka | data | godz. | gospodarze | goście | wynik |
---|---|---|---|---|---|---|
Mistrz KOZPN | 1 | ??? 1936 | ? | ??? | ??? | ? : ? (?:?) |
Mistrz KOZPN | 1 | ??? 1936 | - | ??? | XXX | PAUZA |
Rozgrywki | kolejka | data | godz. | gospodarze | goście | wynik |
---|---|---|---|---|---|---|
Mistrz KOZPN | 2 | ??? 1936 | ? | ??? | ??? | ? : ? (?:?) |
Mistrz KOZPN | 2 | ??? 1936 | - | ??? | XXX | PAUZA |
Rozgrywki | kolejka | data | godz. | gospodarze | goście | wynik |
---|---|---|---|---|---|---|
Mistrz KOZPN | 3 | ??? 1936 | ? | ??? | ??? | ? : ? (?:?) |
Mistrz KOZPN | 3 | ??? 1936 | - | ??? | XXX | PAUZA |
Rozgrywki | kolejka | data | godz. | gospodarze | goście | wynik |
---|---|---|---|---|---|---|
Mistrz KOZPN | 4 | ??? 1936 | ? | ??? | ??? | ? : ? (?:?) |
Mistrz KOZPN | 4 | ??? 1936 | ? | ??? | XXX | PAUZA |
Rozgrywki | kolejka | data | godz. | gospodarze | goście | wynik |
---|---|---|---|---|---|---|
Mistrz KOZPN | 5 | ??? 1936 | ? | ??? | ??? | ? : ? (?:?) |
Mistrz KOZPN | 5 | ??? 1936 | - | ??? | XXX | PAUZA |
Rozgrywki | kolejka | data | godz. | gospodarze | goście | wynik |
---|---|---|---|---|---|---|
Mistrz KOZPN | 6 | ??? 1936 | ? | ??? | ??? | ? : ? (?:?) |
Mistrz KOZPN | 6 | ??? 1936 | - | ??? | XXX | PAUZA |
Tabela mistrzostw KOZPN
M-ce | Nazwa klubu | M | Pkt | Z | R | P | Br+ | Br- |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Brygada Częstochowa (A) | 4 | 8 | 4 | 0 | 0 | 7 | 2 |
2 | CKS Czeladź | 4 | 2 | 1 | 0 | 3 | 11 | 11 |
3 | SKS Starachowice | 4 | 2 | 1 | 0 | 3 | 9 | 14 |
- Mistrzem Kieleckiego OZPN została Brygada Częstochowa i awansowała do rozgrywek międzyokręgowych.
Baraże o awans do Ligi Państwowej
Mistrz Kieleckiego OZPN Brygada Częstochowa została przydzielona do Grupy I rozgrywek międzyokręgowych (półfinałów) o wejście do Ligi Państwowej. W tej grupie znalazły się także (jako mistrzowie swoich okręgów) drużyny Skoda Warszawa, Unia Lublin (w org. pisowni Unja) oraz ŁTSG Łódź (Łódzkie Towarzystwo Sportowo Gimnastyczne). Mecze pomiędzy tymi drużynami zostały rozegrane w systemie każdy z każdym, mecz i rewanż.
Półfinał
Tabela Grupy I
M-ce | Nazwa klubu | M | Pkt | Z | R | P | Br+ | Br- |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Brygada Częstochowa | 6 | ? | ? | ? | ? | ? | ? |
2 | ??? | 6 | ? | ? | ? | ? | ? | ? |
3 | ??? | 6 | ? | ? | ? | ? | ? | ? |
4 | ??? | 6 | ? | ? | ? | ? | ? | ? |
Do dalszych rozgrywek (finałów) o wejście do Ligi Państwowej awansował mistrz Grupy I, Brygada Częstochowa i w finale zmierzył się z mistrzami pozostałych grup. Rozgrywki finałowe odbyły się w miesiącach wrzesień i październik, w systemie każdy z każdym, mecz i rewanż.
Finał
Tabela końcowa
M-ce | Nazwa klubu | M | Pkt | Z | R | P | Br+ | Br- |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Cracovia Kraków | 6 | 10 | ? | ? | ? | 15 | 4 |
2 | AKS Chorzów | 6 | 9 | ? | ? | ? | 19 | 8 |
3 | Śmigły Wilno | 6 | 3 | 1 | 1 | 4 | 7 | 18 |
4 | Brygada Częstochowa | 6 | 2 | 1 | 0 | 5 | 3 | 14 |
Awans do Ligi Państwowej w sezonie 1935/1936 uzyskały drużyny: Cracovia Kraków i AKS Chorzów, które zajęły miejsca po spadkowiczach: Śląsku Świętochłowice i Legi Warszawa.
Sezon 1936/1937
Podokręg Częstochowa
Klasa A (Częstochowa)
M-ce | Nazwa klubu | M | Pkt | Z | R | P | Br+ | Br- |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Brygada Częstochowa (A) - grała tylko w rundzie wiosennej | 14 | ? | ? | ? | ? | ? | ? |
2 | Warta Zawiercie (A) | 14 | ? | ? | ? | ? | ? | ? |
3 | Częstochówka Częstochowa (A) | 14 | ? | ? | ? | ? | ? | ? |
4 | Turyści Częstochowa (A) | 14 | ? | ? | ? | ? | ? | ? |
5 | Skra Częstochowa (A) | 14 | ? | ? | ? | ? | ? | ? |
6 | Victoria Częstochowa | 14 | ? | ? | ? | ? | ? | ? |
7 | Wysoka Łazy | 14 | ? | ? | ? | ? | ? | ? |
8 | KS Myszków | 14 | ? | ? | ? | ? | ? | ? |
- W związku z reorganizacją rozgrywek i utworzeniem od następnego sezonu 1937/1938 Zagłębiowskiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej, który będzie prowadził swoją Ligę Okręgową awans do niej uzyskały drużyny z miejsc od 1 do 5. Natomiast drużyny z miejsc od 6 do 8 w kolejnym sezonie 1937/1938 zagrały w Klasie A prowadzonej przez Zagłębiowski Okręgowy Związek Piłki Nożnej.
Podokręg Kielce
Klasa A (Kielce)
M-ce | Nazwa klubu | M | Pkt | Z | R | P | Br+ | Br- |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | ??? | ? | ? | ? | ? | ? | ? | ? |
2 | ??? | ? | ? | ? | ? | ? | ? | ? |
3 | ??? | ? | ? | ? | ? | ? | ? | ? |
... | ??? | ? | ? | ? | ? | ? | ? | ? |
Podokręg Sosnowiec
Klasa A (Sosnowiec)
M-ce | Nazwa klubu | M | Pkt | Z | R | P | Br+ | Br- |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | RKS Zagłębie Dąbrowa Górnicza (A) | 18 | ? | ? | ? | ? | ? | ? |
2 | CKS Czeladź (A) | 18 | ? | ? | ? | ? | ? | ? |
3 | Brynica Czeladź (A) | 18 | ? | ? | ? | ? | ? | ? |
4 | Sarmacja Będzin (A) | 18 | ? | ? | ? | ? | ? | ? |
5 | Unia Sosnowiec (A) | 18 | ? | ? | ? | ? | ? | ? |
6 | Płomień Milowice | 18 | ? | ? | ? | ? | ? | ? |
7 | Solvay Grodziec | 18 | ? | ? | ? | ? | ? | ? |
8 | AKS Niwka | 18 | ? | ? | ? | ? | ? | ? |
9 | Hakoach Będzin | 18 | ? | ? | ? | ? | ? | ? |
10 | Zagłębianka Będzin | 18 | ? | ? | ? | ? | ? | ? |
- W związku z reorganizacją rozgrywek i utworzeniem od następnego sezonu 1937/1938 Zagłębiowskiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej, który będzie prowadził swoją Ligę Okręgową awans do niej uzyskały drużyny z miejsc od 1 do 5. Natomiast drużyny z miejsc od 6 do 10 w kolejnym sezonie 1937/1938 zagrały w Klasie A prowadzonej przez Zagłębiowski Okręgowy Związek Piłki Nożnej. Za zwycięstwo 2 pkt, za remis 1 pkt.
Rozgrywki o mistrzostwo KOZPN
Rozgrywki o mistrzostwo Kieleckiego OZPN w którym wzięli udział mistrzowie Klas A, podokręgów: częstochowskiego (Brygada Częstochowa), kieleckiego (STS Starachowice) i sosnowieckiego (RKS Zagłębie Dąbrowa Górnicza) oraz zwycięzca grupy robotniczej, w której grały takze drużyny z woj. śląskiego (TUR Mysłowice"'), w systemie każdy z każdym, mecz i rewanż.
Tabela mistrzostw KOZPN
M-ce | Nazwa klubu | M | Pkt | Z | R | P | Br+ | Br- |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Brygada Częstochowa (A) | |||||||
2 | RKS Zagłębie Dąbrowa Górnicza | |||||||
3 | TUR Mysłowice | |||||||
4 | SKS Starachowice |
- Mistrzem Kieleckiego OZPN została Brygada Częstochowa i awansowała do rozgrywek międzyokręgowych o awans do Ligi Państwowej.