Podokręg Sosnowiec 1928 - 1937 (Kielecki Okręgowy Związek Piłki Nożnej): Różnice pomiędzy wersjami
Nie podano opisu zmian |
Nie podano opisu zmian |
||
(Nie pokazano 34 wersji utworzonych przez jednego użytkownika) | |||
Linia 9: | Linia 9: | ||
==Mistrzowie Podokręgu w latach 1928 - 1936/1937== | ==Mistrzowie Podokręgu w latach [[1928]] - [[1936]]/[[1937]]== | ||
{| border="6" cellpadding="2" cellspacing="1" align="center" style="margin-left: 0.5em; margin-bottom: 1.5em" | {| border="6" cellpadding="2" cellspacing="1" align="center" style="margin-left: 0.5em; margin-bottom: 1.5em" | ||
Linia 16: | Linia 16: | ||
! WIDTH=10%|SEZON | ! WIDTH=10%|SEZON | ||
! WIDTH=24%|NAZWA KLUBU | ! WIDTH=24%|NAZWA KLUBU | ||
! WIDTH= | ! WIDTH=26%|MISTRZOSTWA OKRĘGU | ||
! WIDTH= | ! WIDTH=40%|UWAGI | ||
|- | |- | ||
| ALIGN=center|1928 | | ALIGN=center|[[1928]] | ||
| ALIGN=center|[[Victoria Sosnowiec]] | | ALIGN=center|[[Victoria Sosnowiec]] | ||
| ALIGN=center|[[ | | ALIGN=center|[[Kielecki Okręgowy Związek Piłki Nożnej 1928 - 1937|Mistrz Okręgu]] | ||
| ALIGN=center|Przegrane baraże o awans do Ligi Państwowej | | ALIGN=center|Przegrane baraże o awans do Ligi Państwowej | ||
|- | |- | ||
| ALIGN=center|1929 | | ALIGN=center|[[1929]] | ||
| ALIGN=center|[[ | | ALIGN=center|[[KS Sosnowiec]] | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|? | ||
| ALIGN=center|- | | ALIGN=center|- | ||
|- | |- | ||
| ALIGN=center|1930 | | ALIGN=center|[[1930]] | ||
| ALIGN=center|[[ | | ALIGN=center|[[Victoria Sosnowiec]] | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|? | ||
| ALIGN=center|- | | ALIGN=center|- | ||
|- | |- | ||
| ALIGN=center|1931 | | ALIGN=center|[[1931]] | ||
| ALIGN=center|[[ | | ALIGN=center|[[Unia Sosnowiec]] | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|? | ||
| ALIGN=center|- | | ALIGN=center|- | ||
|- | |- | ||
| ALIGN=center|1932 | | ALIGN=center|[[1932]] | ||
| ALIGN=center|[[ | | ALIGN=center|[[RKS Zagłębie Dąbrowa Górnicza|RKS Zagłębie DG]] | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|? | ||
| ALIGN=center|- | | ALIGN=center|- | ||
|- | |- | ||
| ALIGN=center|1933 | | ALIGN=center|[[1933]] | ||
| ALIGN=center|[[Unia Sosnowiec]] | | ALIGN=center|[[Unia Sosnowiec]] | ||
| ALIGN=center|[[ | | ALIGN=center|[[Kielecki Okręgowy Związek Piłki Nożnej 1928 - 1937|Mistrz Okręgu]] | ||
| ALIGN=center|Przegrane baraże o awans do Ligi Państwowej | | ALIGN=center|Przegrane baraże o awans do Ligi Państwowej | ||
|- | |- | ||
| ALIGN=center|1934 | | ALIGN=center|[[1934]] | ||
| ALIGN=center|[[Unia Sosnowiec]] | | ALIGN=center|[[Unia Sosnowiec]] | ||
| ALIGN=center|[[ | | ALIGN=center|[[Kielecki Okręgowy Związek Piłki Nożnej 1928 - 1937|Mistrz Okręgu]] | ||
| ALIGN=center|Przegrane baraże o awans do Ligi Państwowej | | ALIGN=center|Przegrane baraże o awans do Ligi Państwowej | ||
|- | |- | ||
| ALIGN=center|1934/1935 | | ALIGN=center|[[1934]]/[[1935]] | ||
| ALIGN=center|[[ | | ALIGN=center|[[CKS Czeladź]] | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|? | ||
| ALIGN=center|- | | ALIGN=center|- | ||
|- | |- | ||
| ALIGN=center|1935/1936 | | ALIGN=center|[[1935]]/[[1936]] | ||
| ALIGN=center|[[ | | ALIGN=center|[[CKS Czeladź]] | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|? | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|- | ||
|- | |- | ||
| ALIGN=center|1936/1937 | | ALIGN=center|[[1936]]/[[1937]] | ||
| ALIGN=center|[[ | | ALIGN=center|[[???]] | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|? | ||
| ALIGN=center|- | | ALIGN=center|- | ||
|} | |} | ||
Linia 309: | Linia 309: | ||
==Sezon 1931== | ==Sezon 1931== | ||
W sezonie 1931 rywalizacja w Klasie A Podokręgu Sosnowiec odbywała się w dwóch grupach. Mistrza Podokręgu Sosnowiec miał wskazać mecz barażowy pomiędzy mistrzami obu grup, rozegrany na neutralnym terenie. | |||
===[[Piłka nożna: Klasa A, Grupa I (Sosnowiec) - Sezon 1931|Klasa A, Grupa I (Sosnowiec)]]=== | |||
====Tabela końcowa==== | |||
{| border="6" cellpadding="2" cellspacing="1" align="center" style="margin-left: 0.5em; margin-bottom: 1.5em" | {| border="6" cellpadding="2" cellspacing="1" align="center" style="margin-left: 0.5em; margin-bottom: 1.5em" | ||
|-BGCOLOR="#808456" style="color: white" | |-BGCOLOR="#808456" style="color: white" | ||
Linia 326: | Linia 329: | ||
| ALIGN=center|1 | | ALIGN=center|1 | ||
| ALIGN=LEFT|'''[[Unia Sosnowiec]]''' | | ALIGN=LEFT|'''[[Unia Sosnowiec]]''' | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|10 | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|18 | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|9 | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|0 | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|1 | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|40 | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|10 | ||
|- | |- | ||
| ALIGN=center|2 | | ALIGN=center|2 | ||
| ALIGN=LEFT|[[ | | ALIGN=LEFT|[[CKS Czeladź]] | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|10 | ||
| ALIGN=center|18 | |||
| ALIGN=center|9 | |||
| ALIGN=center|0 | |||
| ALIGN=center|1 | |||
| ALIGN=center|38 | |||
| ALIGN=center|6 | |||
|- | |||
| ALIGN=center|3 | |||
| ALIGN=LEFT|[[Ruch Sosnowiec]] | |||
| ALIGN=center|10 | |||
| ALIGN=center|9 | |||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
| ALIGN=center|23 | |||
| ALIGN=center|27 | |||
|- | |||
| ALIGN=center|4 | |||
| ALIGN=LEFT|[[Brynica Czeladź]] | |||
| ALIGN=center|10 | |||
| ALIGN=center|9 | |||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
| ALIGN=center|18 | |||
| ALIGN=center|36 | |||
|- | |- | ||
| ALIGN=center|5 | |||
| ALIGN=LEFT|[[Makabi Sosnowiec]] | |||
| ALIGN=center|10 | |||
| ALIGN=center|3 | | ALIGN=center|3 | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
| ALIGN=center|10 | |||
| ALIGN=center|25 | |||
|- BGCOLOR=#F08099 | |- BGCOLOR=#F08099 | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|6 | ||
| ALIGN=LEFT|[[ | | ALIGN=LEFT|[[Świt Sosnowiec]] | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|10 | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|3 | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
| ALIGN=center|10 | |||
| ALIGN=center|35 | |||
|} | |||
W związku z tym że [[Unia Sosnowiec]] i [[CKS Czeladź]] skończyły reozgrywki sezonu 1931 z równą ilością punktów (18) o tytule mistrzowskim Grupy I, Klasy A Podokręgu Sosnowiec zadecydował dodatkowy mecz rozegrany na neutralnym terenie, w [[Zawiercie|Zawierciu]], który miał miejsce [[9 sierpnia]] [[1931]] roku. | |||
{| border="6" cellpadding="2" cellspacing="1" align="center" style="margin-left: 0.5em; margin-bottom: 1.5em" | |||
|- BGCOLOR="#808456" style="color: white" | |||
! WIDTH=18%|Rozgrywki | |||
! WIDTH=6%|kolejka | |||
! WIDTH=17%|data | |||
! WIDTH=7%|godz. | |||
! WIDTH=22%|gospodarze | |||
! WIDTH=22%|goście | |||
! WIDTH=10%|wynik | |||
|- | |||
| ALIGN=center|[[Klasa A (Sosnowiec)]] | |||
| ALIGN=center|BARAŻ | |||
| ALIGN=center|[[9 sierpnia]] [[1931]] (?) | |||
| ALIGN=center|1? | |||
| ALIGN=center|[[Unia Sosnowiec]] | |||
| ALIGN=center|[[CKS Czeladź]] | |||
| ALIGN=center|'''9 : 0''' (?:?) | |||
|} | |} | ||
===[[Piłka nożna: Klasa A, Grupa II (Sosnowiec) - Sezon 1931|Klasa A, Grupa II (Sosnowiec)]]=== | |||
===[[Piłka nożna: Klasa A (Sosnowiec) - Sezon | ====Tabela końcowa==== | ||
{| border="6" cellpadding="2" cellspacing="1" align="center" style="margin-left: 0.5em; margin-bottom: 1.5em" | {| border="6" cellpadding="2" cellspacing="1" align="center" style="margin-left: 0.5em; margin-bottom: 1.5em" | ||
|-BGCOLOR="#808456" style="color: white" | |-BGCOLOR="#808456" style="color: white" | ||
Linia 384: | Linia 432: | ||
|- BGCOLOR=#FFD700 | |- BGCOLOR=#FFD700 | ||
| ALIGN=center|1 | | ALIGN=center|1 | ||
| ALIGN=LEFT|'''[[ | | ALIGN=LEFT|'''[[Warta Zawiercie]]''' | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
Linia 395: | Linia 443: | ||
|- | |- | ||
| ALIGN=center|2 | | ALIGN=center|2 | ||
| ALIGN=LEFT|[[ | | ALIGN=LEFT|[[???]] | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
Linia 427: | Linia 475: | ||
|} | |} | ||
W dniu 12 sierpnia 1931 roku doszło do rozstrzygajacego meczu o tytuł Mistrza Klasy A Podokręgu Sosnowiec pomiędzy zwycięscami rogrywek grupowych; Unii Sosnowiec (Grupa I) i Warty Zawiercie (Grupa II). Mecz odbył się w Będzinie, na stadionie miejscowego klubu Hakoach, w obecności 3 tysięcy widzów. | |||
{| border="6" cellpadding="2" cellspacing="1" align="center" style="margin-left: 0.5em; margin-bottom: 1.5em" | {| border="6" cellpadding="2" cellspacing="1" align="center" style="margin-left: 0.5em; margin-bottom: 1.5em" | ||
|- BGCOLOR="#808456" style="color: white" | |||
! WIDTH=18%|Rozgrywki | |||
! WIDTH=6%|kolejka | |||
! WIDTH=17%|data | |||
! WIDTH=7%|godz. | |||
! WIDTH=22%|gospodarze | |||
! WIDTH=22%|goście | |||
! WIDTH=10%|wynik | |||
|- | |||
| ALIGN=center|[[Klasa A (Sosnowiec)]] | |||
| ALIGN=center|BARAŻ | |||
| ALIGN=center|[[12 sierpnia]] [[1931]] (?) | |||
| ALIGN=center|? | |||
| ALIGN=center|[[Unia Sosnowiec]] | |||
| ALIGN=center|[[Warta Zawiercie]] | |||
| ALIGN=center|'''3 : 1''' (?:?) | |||
|} | |||
Mistrzem Klasy A Podokręgu Sosnowiec w sezonie piłkarskim 1931 została Unia Sosnowiec, usyskując tym samym prawo do dalszych rozgrywek o tytuł Mistrza Okręgu. | |||
==Sezon 1932== | |||
W sezonie 1932 rywalizacja w Klasie A Podokręgu Sosnowiec odbywała się tylko w jednej grupie liczącej 10 drużyn. | |||
===[[Piłka nożna: Klasa A (Sosnowiec) - Sezon 1932|Klasa A (Sosnowiec)]]=== | |||
{| border="6" cellpadding="2" cellspacing="1" align="center" style="margin-left: 0.5em; margin-bottom: 1.5em" | |||
|-BGCOLOR="#808456" style="color: white" | |-BGCOLOR="#808456" style="color: white" | ||
! WIDTH=4%|M-ce | ! WIDTH=4%|M-ce | ||
Linia 445: | Linia 518: | ||
|- BGCOLOR=#FFD700 | |- BGCOLOR=#FFD700 | ||
| ALIGN=center|1 | | ALIGN=center|1 | ||
| ALIGN=LEFT|[[ | | ALIGN=LEFT|'''[[RKS Zagłębie Dąbrowa Górnicza]]''' | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|18 | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|26 | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
Linia 456: | Linia 529: | ||
|- | |- | ||
| ALIGN=center|2 | | ALIGN=center|2 | ||
| ALIGN=LEFT|[[ | | ALIGN=LEFT|[[Unia Sosnowiec]] | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|18 | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|26 | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
Linia 467: | Linia 540: | ||
|- | |- | ||
| ALIGN=center|3 | | ALIGN=center|3 | ||
| ALIGN=LEFT|[[ | | ALIGN=LEFT|[[KS Policyjny Będzin]] | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|18 | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|25 | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
Linia 476: | Linia 549: | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
|- | |- | ||
| ALIGN=center|4 | | ALIGN=center|4 | ||
| ALIGN=LEFT|[[ | | ALIGN=LEFT|[[CKS Czeladź]] | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|18 | ||
| ALIGN=center|23 | |||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
Linia 485: | Linia 559: | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
|- | |- | ||
| ALIGN=center|5 | | ALIGN=center|5 | ||
| ALIGN=LEFT|[[ | | ALIGN=LEFT|[[Sarmacja Będzin]] | ||
| ALIGN=center|18 | |||
| ALIGN=center|20 | |||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
Linia 495: | Linia 569: | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
|- | |||
|- | |||
| ALIGN=center|6 | | ALIGN=center|6 | ||
| ALIGN=LEFT|[[ | | ALIGN=LEFT|[[Hakoach Będzin]] | ||
| ALIGN=center|18 | |||
| ALIGN=center|16 | |||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
Linia 506: | Linia 579: | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
|- | |- | ||
| ALIGN=center|7 | | ALIGN=center|7 | ||
| ALIGN=LEFT|[[ | | ALIGN=LEFT|[[Ruch Sosnowiec]] | ||
| ALIGN=center|18 | |||
| ALIGN=center|16 | |||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
Linia 517: | Linia 589: | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
|- | |||
|- | |||
| ALIGN=center|8 | | ALIGN=center|8 | ||
| ALIGN=LEFT|[[ | | ALIGN=LEFT|[[Zagłębianka Będzin]] | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|18 | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|11 | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
Linia 530: | Linia 599: | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
|- | |- | ||
| ALIGN=center|9 | | ALIGN=center|9 | ||
| ALIGN=LEFT|[[ | | ALIGN=LEFT|[[Makabi Sosnowiec]] | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|18 | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|9 | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
Linia 542: | Linia 610: | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
|-BGCOLOR=#F08099 | |- BGCOLOR=#F08099 | ||
| ALIGN=center|10 | | ALIGN=center|10 | ||
| ALIGN=LEFT|[[ | | ALIGN=LEFT|[[Brynica Czeladź]] | ||
| ALIGN=center|18 | |||
| ALIGN=center|8 | |||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
Linia 550: | Linia 620: | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
|} | |||
W związku z tym że [[Unia Sosnowiec]] i [[RKS Zagłębie Dąbrowa Górnicza ]] skończyły reozgrywki sezonu 1931 z równą ilością punktów (26) o tytule mistrzowskim Klasy A Podokręgu Sosnowiec zadecydował dodatkowy mecz rozegrany w [[Sosnowiec|Sosnowcu]], który miał miejsce [[20 lipca]] [[1932]] roku. | |||
{| border="6" cellpadding="2" cellspacing="1" align="center" style="margin-left: 0.5em; margin-bottom: 1.5em" | |||
|- BGCOLOR="#808456" style="color: white" | |||
! WIDTH=18%|Rozgrywki | |||
! WIDTH=6%|kolejka | |||
! WIDTH=17%|data | |||
! WIDTH=7%|godz. | |||
! WIDTH=22%|gospodarze | |||
! WIDTH=22%|goście | |||
! WIDTH=10%|wynik | |||
|- | |||
| ALIGN=center|[[Klasa A (Sosnowiec)]] | |||
| ALIGN=center|BARAŻ | |||
| ALIGN=center|[[20 lipca]] [[1932]] (?) | |||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
| ALIGN=center|[[Unia Sosnowiec]] | |||
| ALIGN=center|[[RKS Zagłębie Dąbrowa Górnicza]] | |||
| ALIGN=center|'''0 : 1''' (?:?) | |||
|} | |||
==Sezon 1933== | |||
W sezonie 1933 rywalizacja w Klasie A Podokręgu Sosnowiec odbywała się w dwóch grupach. Mistrza Podokręgu Sosnowiec miał wskazać mecz barażowy pomiędzy mistrzami obu grup. | |||
===[[Piłka nożna: Klasa A, Grupa I (Sosnowiec) - Sezon 1933|Klasa A, Grupa I (Sosnowiec)]]=== | |||
{| border="6" cellpadding="2" cellspacing="1" align="center" style="margin-left: 0.5em; margin-bottom: 1.5em" | |||
|- BGCOLOR="#808456" style="color: white" | |||
! WIDTH=4%|M-ce | |||
! Nazwa klubu | |||
! WIDTH=8%|M | |||
! WIDTH=8%|Pkt | |||
! WIDTH=8%|Z | |||
! WIDTH=8%|R | |||
! WIDTH=8%|P | |||
! WIDTH=8%|Br+ | |||
! WIDTH=8%|Br- | |||
|- BGCOLOR=#ffff55 | |||
| ALIGN=center|1 | |||
| ALIGN=LEFT|[[Sarmacja Będzin]] | |||
| ALIGN=center|8 | |||
| ALIGN=center|11 | |||
| ALIGN=center|4 | |||
| ALIGN=center|3 | |||
| ALIGN=center|1 | |||
| ALIGN=center|12 | |||
| ALIGN=center|8 | |||
|- | |||
| ALIGN=center|2 | |||
| ALIGN=LEFT|[[Hakoach Będzin]] | |||
| ALIGN=center|8 | |||
| ALIGN=center|11 | |||
| ALIGN=center|5 | |||
| ALIGN=center|1 | |||
| ALIGN=center|2 | |||
| ALIGN=center|17 | |||
| ALIGN=center|10 | |||
|- | |||
| ALIGN=center|3 | |||
| ALIGN=LEFT|[[Policyjny KS Sosnowiec]] | |||
| ALIGN=center|8 | |||
| ALIGN=center|9 | |||
| ALIGN=center|4 | |||
| ALIGN=center|1 | |||
| ALIGN=center|3 | |||
| ALIGN=center|18 | |||
| ALIGN=center|13 | |||
|- | |||
| ALIGN=center|4 | |||
| ALIGN=LEFT|[[RKS Zagłębie Dąbrowa Górnicza]] | |||
| ALIGN=center|8 | |||
| ALIGN=center|7 | |||
| ALIGN=center|3 | |||
| ALIGN=center|1 | |||
| ALIGN=center|4 | |||
| ALIGN=center|15 | |||
| ALIGN=center|15 | |||
|-BGCOLOR=#F08099 | |||
| ALIGN=center|5 | |||
| ALIGN=LEFT|[[Ruch Sosnowiec]] | |||
| ALIGN=center|8 | |||
| ALIGN=center|2 | |||
| ALIGN=center|1 | |||
| ALIGN=center|0 | |||
| ALIGN=center|7 | |||
| ALIGN=center|6 | |||
| ALIGN=center|22 | |||
|} | |||
===[[Piłka nożna: Klasa A, Grupa II (Sosnowiec) - Sezon 1933|Klasa A, Grupa II (Sosnowiec)]]=== | |||
{| border="6" cellpadding="2" cellspacing="1" align="center" style="margin-left: 0.5em; margin-bottom: 1.5em" | |||
|- BGCOLOR="#808456" style="color: white" | |||
! WIDTH=4%|M-ce | |||
! Nazwa klubu | |||
! WIDTH=8%|M | |||
! WIDTH=8%|Pkt | |||
! WIDTH=8%|Z | |||
! WIDTH=8%|R | |||
! WIDTH=8%|P | |||
! WIDTH=8%|Br+ | |||
! WIDTH=8%|Br- | |||
|- BGCOLOR=#ffff55 | |||
| ALIGN=center|1 | |||
| ALIGN=LEFT|[[Unia Sosnowiec|Unja Sosnowiec]] | |||
| ALIGN=center|8 | |||
| ALIGN=center|11 | |||
| ALIGN=center|5 | |||
| ALIGN=center|1 | |||
| ALIGN=center|2 | |||
| ALIGN=center|25 | |||
| ALIGN=center|13 | |||
|- | |||
| ALIGN=center|2 | |||
| ALIGN=LEFT|[[CKS Czeladź]] | |||
| ALIGN=center|8 | |||
| ALIGN=center|10 | |||
| ALIGN=center|4 | |||
| ALIGN=center|2 | |||
| ALIGN=center|2 | |||
| ALIGN=center|16 | |||
| ALIGN=center|9 | |||
|- | |||
| ALIGN=center|3 | |||
| ALIGN=LEFT|[[Solvay Grodziec]] | |||
| ALIGN=center|8 | |||
| ALIGN=center|10 | |||
| ALIGN=center|4 | |||
| ALIGN=center|2 | |||
| ALIGN=center|2 | |||
| ALIGN=center|18 | |||
| ALIGN=center|11 | |||
|- | |||
| ALIGN=center|4 | |||
| ALIGN=LEFT|[[Zagłębianka Będzin]] | |||
| ALIGN=center|8 | |||
| ALIGN=center|8 | |||
| ALIGN=center|3 | |||
| ALIGN=center|2 | |||
| ALIGN=center|3 | |||
| ALIGN=center|10 | |||
| ALIGN=center|14 | |||
|-BGCOLOR=#F08099 | |||
| ALIGN=center|5 | |||
| ALIGN=LEFT|[[Makabi Sosnowiec]] | |||
| ALIGN=center|8 | |||
| ALIGN=center|1 | |||
| ALIGN=center|0 | |||
| ALIGN=center|1 | |||
| ALIGN=center|7 | |||
| ALIGN=center|0 | |||
| ALIGN=center|22 | |||
|} | |||
{| border="6" cellpadding="2" cellspacing="1" align="center" style="margin-left: 0.5em; margin-bottom: 1.5em" | |||
|- BGCOLOR="#808456" style="color: white" | |||
! WIDTH=18%|Rozgrywki | |||
! WIDTH=6%|kolejka | |||
! WIDTH=17%|data | |||
! WIDTH=7%|godz. | |||
! WIDTH=22%|gospodarze | |||
! WIDTH=22%|goście | |||
! WIDTH=10%|wynik | |||
|- | |||
| ALIGN=center|[[Klasa A (Sosnowiec)]] | |||
| ALIGN=center|BARAŻ | |||
| ALIGN=center|[[25 czerwca]] [[1933]] (?) | |||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
| ALIGN=center|[[Unia Sosnowiec]] | |||
| ALIGN=center|[[Sarmacja Będzin]] | |||
| ALIGN=center|'''2 : 0''' (?:?) | |||
|} | |} | ||
==Sezon 1934== | ==Sezon 1933/1934== | ||
===[[Piłka nożna: Klasa A (Sosnowiec) - Sezon 1934|Klasa A (Sosnowiec)]]=== | ===[[Piłka nożna: Klasa A (Sosnowiec) - Sezon 1933/1934|Klasa A (Sosnowiec)]]=== | ||
====TABELA KOŃCOWA==== | |||
{| border="6" cellpadding="2" cellspacing="1" align="center" style="margin-left: 0.5em; margin-bottom: 1.5em" | {| border="6" cellpadding="2" cellspacing="1" align="center" style="margin-left: 0.5em; margin-bottom: 1.5em" | ||
|-BGCOLOR="#808456" style="color: white" | |-BGCOLOR="#808456" style="color: white" | ||
! WIDTH=4%|M-ce | ! WIDTH=4%|M-ce | ||
Linia 571: | Linia 829: | ||
|- BGCOLOR=#FFD700 | |- BGCOLOR=#FFD700 | ||
| ALIGN=center|1 | | ALIGN=center|1 | ||
| ALIGN=LEFT| | | ALIGN=LEFT|[[Unia Sosnowiec]] | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|9 | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|14 | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
| ALIGN=center|41 | |||
| ALIGN=center|19 | |||
|- | |- | ||
| ALIGN=center|2 | | ALIGN=center|2 | ||
| ALIGN=LEFT|[[CKS Czeladź]] | | ALIGN=LEFT|[[CKS Czeladź]] | ||
| ALIGN=center|9 | |||
| ALIGN=center|14 | |||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|31 | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|13 | ||
|- | |- | ||
| ALIGN=center|3 | | ALIGN=center|3 | ||
| ALIGN=LEFT|[[ | | ALIGN=LEFT|[[Solvay Grodziec]] | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|9 | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|12 | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
| ALIGN=center|20 | |||
| ALIGN=center|17 | |||
|- | |- | ||
| ALIGN=center|4 | | ALIGN=center|4 | ||
| ALIGN=LEFT|[[ | | ALIGN=LEFT|[[Policyjny KS Sosnowiec]] | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|9 | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|10 | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
| ALIGN=center|20 | |||
| ALIGN=center|21 | |||
|- | |- | ||
| ALIGN=center|5 | | ALIGN=center|5 | ||
| ALIGN=LEFT|[[ | | ALIGN=LEFT|[[RKS Zagłębie Dąbrowa Górnicza]] | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|9 | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|8 | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
| ALIGN=center|24 | |||
| ALIGN=center|17 | |||
|- | |- | ||
| ALIGN=center|6 | | ALIGN=center|6 | ||
| ALIGN=LEFT|[[ | | ALIGN=LEFT|[[Zagłębianka Będzin]] | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|9 | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|8 | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
| ALIGN=center|19 | |||
| ALIGN=center|20 | |||
|- | |- | ||
| ALIGN=center|7 | | ALIGN=center|7 | ||
| ALIGN=LEFT|[[ | | ALIGN=LEFT|[[Brynica Czeladź]] | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|9 | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|8 | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
| ALIGN=center|21 | |||
| ALIGN=center|31 | |||
|- | |- | ||
| ALIGN=center|8 | | ALIGN=center|8 | ||
| ALIGN=LEFT|[[ | | ALIGN=LEFT|[[Sarmacja Będzin]] | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|9 | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|6 | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
| ALIGN=center|16 | |||
| ALIGN=center|19 | |||
|- | |- | ||
| ALIGN=center|9 | | ALIGN=center|9 | ||
| ALIGN=LEFT|[[ | | ALIGN=LEFT|[[Ruch Sosnowiec]] | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|9 | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|6 | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
| ALIGN=center|13 | |||
| ALIGN=center|25 | |||
|- BGCOLOR=#F08099 | |-BGCOLOR=#F08099 | ||
| ALIGN=center|10 | | ALIGN=center|10 | ||
| ALIGN=LEFT|[[Hakoach Będzin]] | | ALIGN=LEFT|[[Hakoach Będzin]] | ||
| ALIGN=center|9 | |||
| ALIGN=center|4 | |||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|9 | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|32 | ||
|} | |} | ||
'''[[UWAGA! Decyzją Zarządu PZPN anulowano wyniki całej rundy jesiennej sezonu 1933/1934. Tabela rundy wiosennej (rewanżowej) stała się więc ostatecznie tabelą końcową całego sezonu 1933/1934]]''' | |||
===[[Piłka nożna: Klasa B (Sosnowiec) - Sezon 1934|Klasa B (Sosnowiec)]]=== | ===[[Piłka nożna: Klasa B (Sosnowiec) - Sezon 1934|Klasa B (Sosnowiec)]]=== | ||
Linia 767: | Linia 1026: | ||
|- | |- | ||
| ALIGN=center|7 | | ALIGN=center|7 | ||
| ALIGN=LEFT|[[Zagłębie Dąbrowa Górnicza]] | | ALIGN=LEFT|[[RKS Zagłębie Dąbrowa Górnicza]] | ||
| ALIGN=center|18 | | ALIGN=center|18 | ||
| ALIGN=center|14 | | ALIGN=center|14 | ||
Linia 853: | Linia 1112: | ||
|- | |- | ||
| ALIGN=center|3 | | ALIGN=center|3 | ||
| ALIGN=LEFT|[[Zagłębie Dąbrowa Górnicza]] | | ALIGN=LEFT|[[RKS Zagłębie Dąbrowa Górnicza]] | ||
| ALIGN=center|18 | | ALIGN=center|18 | ||
| ALIGN=center|26 | | ALIGN=center|26 | ||
Linia 939: | Linia 1198: | ||
| ALIGN=center|47 | | ALIGN=center|47 | ||
|} | |} | ||
===[[Piłka nożna: Klasa B, Grupa I (Sosnowiec) - Sezon 1935/1936|Klasa B, Grupa I (Sosnowiec)]]=== | |||
===[[Piłka nożna: Klasa B, Grupa II (Sosnowiec) - Sezon 1935/1936|Klasa B, Grupa II (Sosnowiec)]]=== | |||
===[[Piłka nożna: Klasa C, Grupa I (Sosnowiec) - Sezon 1935/1936|Klasa C, Grupa I (Sosnowiec)]]=== | |||
===[[Piłka nożna: Klasa C, Grupa II (Sosnowiec) - Sezon 1935/1936|Klasa C, Grupa II (Sosnowiec)]]=== | |||
==Sezon 1936/1937== | ==Sezon 1936/1937== | ||
===[[Piłka nożna: Klasa A (Sosnowiec) - Sezon 1936/1937|Klasa A (Sosnowiec)]]=== | ===[[Piłka nożna: Klasa A (Sosnowiec) - Sezon 1936/1937|Klasa A (Sosnowiec)]]=== | ||
* W związku z reorganizacją rozgrywek i utworzeniem od następnego sezonu 1937/1938 [[Zagłębiowski Okręgowy Związek Piłki Nożnej|Zagłębiowskiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej]], który będzie prowadził swoją Ligę Okręgową awans do niej uzyskały drużyny z miejsc od 1 do 5. Natomiast drużyny z miejsc od 6 do 10 w kolejnym sezonie 1937/1938 zagrały w Klasie A prowadzonej przez [[Zagłębiowski Okręgowy Związek Piłki Nożnej]]. Za zwycięstwo 2 pkt, za remis 1 pkt. | |||
* Oprócz tego zwycięzca grupy RKS Zagłębie Dąbrowa Górnicza uzyskał awans do [[Piłka Nożna Rozgrywki o mistrzostwo Kieleckiego OZPN - Sezon 1937|gier finałowych o mistrzostwo Kieleckiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej]], których zwycięzca grał o awans do Ligi Państwowej. | |||
==TABELA KOŃCOWA== | |||
{| border="6" cellpadding="2" cellspacing="1" align="center" style="margin-left: 0.5em; margin-bottom: 1.5em" | {| border="6" cellpadding="2" cellspacing="1" align="center" style="margin-left: 0.5em; margin-bottom: 1.5em" | ||
Linia 956: | Linia 1229: | ||
! WIDTH=8%|Br- | ! WIDTH=8%|Br- | ||
|- BGCOLOR=# | |- BGCOLOR=#94BE7E | ||
| ALIGN=center|1 | | ALIGN=center|1 | ||
| ALIGN=LEFT|[[ | | ALIGN=LEFT|[[RKS Zagłębie Dąbrowa Górnicza]] (A) | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|18 | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
Linia 967: | Linia 1240: | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
|- | |- BGCOLOR=#94BE7E | ||
| ALIGN=center|2 | | ALIGN=center|2 | ||
| ALIGN=LEFT|[[ | | ALIGN=LEFT|[[CKS Czeladź]] (A) | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|18 | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
Linia 978: | Linia 1251: | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
|- | |- BGCOLOR=#94BE7E | ||
| ALIGN=center|3 | | ALIGN=center|3 | ||
| ALIGN=LEFT|[[ | | ALIGN=LEFT|[[Brynica Czeladź]] (A) | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|18 | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
Linia 989: | Linia 1262: | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
|- | |- BGCOLOR=#94BE7E | ||
| ALIGN=center|4 | | ALIGN=center|4 | ||
| ALIGN=LEFT|[[ | | ALIGN=LEFT|[[Sarmacja Będzin]] (A) | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|18 | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
Linia 1000: | Linia 1273: | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
|- | |- BGCOLOR=#94BE7E | ||
| ALIGN=center|5 | | ALIGN=center|5 | ||
| ALIGN=LEFT|[[Unia Sosnowiec]] | | ALIGN=LEFT|[[Unia Sosnowiec]] (A) | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|18 | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
Linia 1013: | Linia 1286: | ||
|- | |- | ||
| ALIGN=center|6 | | ALIGN=center|6 | ||
| ALIGN=LEFT|[[ | | ALIGN=LEFT|[[Płomień Milowice]] | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|18 | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
Linia 1024: | Linia 1297: | ||
|- | |- | ||
| ALIGN=center|7 | | ALIGN=center|7 | ||
| ALIGN=LEFT|[[ | | ALIGN=LEFT|[[Solvay Grodziec]] | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|18 | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
Linia 1035: | Linia 1308: | ||
|- | |- | ||
| ALIGN=center|8 | | ALIGN=center|8 | ||
| ALIGN=LEFT|[[ | | ALIGN=LEFT|[[AKS Niwka]] | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|18 | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
Linia 1046: | Linia 1319: | ||
|- | |- | ||
| ALIGN=center|9 | | ALIGN=center|9 | ||
| ALIGN=LEFT|[[ | | ALIGN=LEFT|[[Hakoach Będzin]] | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|18 | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
Linia 1055: | Linia 1328: | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
|- | |- | ||
| ALIGN=center|10 | | ALIGN=center|10 | ||
| ALIGN=LEFT|[[ | | ALIGN=LEFT|[[Zagłębianka Będzin]] | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|18 | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
Linia 1065: | Linia 1338: | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
|} | |||
|} | |} |
Aktualna wersja na dzień 10:24, 12 wrz 2022
Podokręg Sosnowiec 1928 - 1937 (Kielecki Okręgowy Związek Piłki Nożnej)
Informacje ogólne
15 stycznia 1928 – decyzją PZPN powstaje nowy, dziesiąty w kraju Kielecki OZPN z siedzibą w Sosnowcu, a następnie w Częstochowie, który funkcjonował do 1937 roku. W lipcu 1937 roku zlikwidowano Kielecki OZPN i na jego miejsce powołano Zagłębiowski OZPN z siedzibą w Sosnowcu, który działał do wybuchu II Wojny Światowej.
W skład Kieleckiego OZPN wchodziły podokręgi w Częstochowie, Kielcach i Sosnowcu oraz w latach 1929 - 1935 w Radomiu. Podokręg ten w 1928 należał do Lubelskiego OZPN a w 1935 przeszedł do Warszawskiego OZPN.
Mistrzowie Klas A poszczególnych podokręgów, czyli mistrzowie podokręgów rozgrywali między sobą dodatkowe mecze o mistrzostwo okręgu. Wyłoniony w tych rozgrywkach mistrz okręgu uczestniczył dalej w rozgrywkach międzyokręgowych (barażach) o awans do ówczesnej ekstraklasy, czyli do Ligi Państwowej.
Mistrzowie Podokręgu w latach 1928 - 1936/1937
SEZON | NAZWA KLUBU | MISTRZOSTWA OKRĘGU | UWAGI |
---|---|---|---|
1928 | Victoria Sosnowiec | Mistrz Okręgu | Przegrane baraże o awans do Ligi Państwowej |
1929 | KS Sosnowiec | ? | - |
1930 | Victoria Sosnowiec | ? | - |
1931 | Unia Sosnowiec | ? | - |
1932 | RKS Zagłębie DG | ? | - |
1933 | Unia Sosnowiec | Mistrz Okręgu | Przegrane baraże o awans do Ligi Państwowej |
1934 | Unia Sosnowiec | Mistrz Okręgu | Przegrane baraże o awans do Ligi Państwowej |
1934/1935 | CKS Czeladź | ? | - |
1935/1936 | CKS Czeladź | ? | - |
1936/1937 | ??? | ? | - |
Sezon 1928
Klasa A (Sosnowiec)
M-ce | Nazwa klubu | M | Pkt | Z | R | P | Br+ | Br- |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Victoria Sosnowiec | 14 | 20 | ? | ? | ? | ? | ? |
2 | TS Sosnowiec | 14 | 16 | ? | ? | ? | ? | ? |
3 | CKS Częstochowa ??? | 14 | 13 | ? | ? | ? | ? | ? |
4 | Zagłębie Dąbrowa Górnicza | 14 | 13 | ? | ? | ? | ? | ? |
5 | Warta Częstochowa ??? | 14 | 10 | ? | ? | ? | ? | ? |
6 | Makabi Sosnowiec | 14 | 8 | ? | ? | ? | ? | ? |
7 | Sarmacja Będzin | 14 | 8 | ? | ? | ? | ? | ? |
8 | Świt Sosnowiec | 14 | 3 | ? | ? | ? | ? | ? |
Mistrzem Podokręgu Sosnowiec została Victoria Sosnowiec i awansowała do rozgrywek okręgowych.
Sezon 1929
Klasa A (Sosnowiec)
M-ce | Nazwa klubu | M | Pkt | Z | R | P | Br+ | Br- |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | KS Sosnowiec | ? | ? | ? | ? | ? | ? | |
2 | Ruch Sosnowiec | ? | ? | ? | ? | ? | ? | ? |
3 | Victoria Sosnowiec | ? | ? | ? | ? | ? | ? | ? |
4 | Makabi Sosnowiec | ? | ? | ? | ? | ? | ? | ? |
5 | Świt Sosnowiec | ? | ? | ? | ? | ? | ? | ? |
Sezon 1930
Klasa A (Sosnowiec)
M-ce | Nazwa klubu | M | Pkt | Z | R | P | Br+ | Br- |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Victoria Sosnowiec | ? | ? | ? | ? | ? | ? | ? |
2 | ??? | ? | ? | ? | ? | ? | ? | ? |
3 | ??? | ? | ? | ? | ? | ? | ? | ? |
... | ??? | ? | ? | ? | ? | ? | ? | ? |
Sezon 1931
W sezonie 1931 rywalizacja w Klasie A Podokręgu Sosnowiec odbywała się w dwóch grupach. Mistrza Podokręgu Sosnowiec miał wskazać mecz barażowy pomiędzy mistrzami obu grup, rozegrany na neutralnym terenie.
Klasa A, Grupa I (Sosnowiec)
Tabela końcowa
M-ce | Nazwa klubu | M | Pkt | Z | R | P | Br+ | Br- |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Unia Sosnowiec | 10 | 18 | 9 | 0 | 1 | 40 | 10 |
2 | CKS Czeladź | 10 | 18 | 9 | 0 | 1 | 38 | 6 |
3 | Ruch Sosnowiec | 10 | 9 | ? | ? | ? | 23 | 27 |
4 | Brynica Czeladź | 10 | 9 | ? | ? | ? | 18 | 36 |
5 | Makabi Sosnowiec | 10 | 3 | ? | ? | ? | 10 | 25 |
6 | Świt Sosnowiec | 10 | 3 | ? | ? | ? | 10 | 35 |
W związku z tym że Unia Sosnowiec i CKS Czeladź skończyły reozgrywki sezonu 1931 z równą ilością punktów (18) o tytule mistrzowskim Grupy I, Klasy A Podokręgu Sosnowiec zadecydował dodatkowy mecz rozegrany na neutralnym terenie, w Zawierciu, który miał miejsce 9 sierpnia 1931 roku.
Rozgrywki | kolejka | data | godz. | gospodarze | goście | wynik |
---|---|---|---|---|---|---|
Klasa A (Sosnowiec) | BARAŻ | 9 sierpnia 1931 (?) | 1? | Unia Sosnowiec | CKS Czeladź | 9 : 0 (?:?) |
Klasa A, Grupa II (Sosnowiec)
Tabela końcowa
M-ce | Nazwa klubu | M | Pkt | Z | R | P | Br+ | Br- |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Warta Zawiercie | ? | ? | ? | ? | ? | ? | ? |
2 | ??? | ? | ? | ? | ? | ? | ? | ? |
3 | ??? | ? | ? | ? | ? | ? | ? | ? |
... | ??? | ? | ? | ? | ? | ? | ? | ? |
W dniu 12 sierpnia 1931 roku doszło do rozstrzygajacego meczu o tytuł Mistrza Klasy A Podokręgu Sosnowiec pomiędzy zwycięscami rogrywek grupowych; Unii Sosnowiec (Grupa I) i Warty Zawiercie (Grupa II). Mecz odbył się w Będzinie, na stadionie miejscowego klubu Hakoach, w obecności 3 tysięcy widzów.
Rozgrywki | kolejka | data | godz. | gospodarze | goście | wynik |
---|---|---|---|---|---|---|
Klasa A (Sosnowiec) | BARAŻ | 12 sierpnia 1931 (?) | ? | Unia Sosnowiec | Warta Zawiercie | 3 : 1 (?:?) |
Mistrzem Klasy A Podokręgu Sosnowiec w sezonie piłkarskim 1931 została Unia Sosnowiec, usyskując tym samym prawo do dalszych rozgrywek o tytuł Mistrza Okręgu.
Sezon 1932
W sezonie 1932 rywalizacja w Klasie A Podokręgu Sosnowiec odbywała się tylko w jednej grupie liczącej 10 drużyn.
Klasa A (Sosnowiec)
M-ce | Nazwa klubu | M | Pkt | Z | R | P | Br+ | Br- |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | RKS Zagłębie Dąbrowa Górnicza | 18 | 26 | ? | ? | ? | ? | ? |
2 | Unia Sosnowiec | 18 | 26 | ? | ? | ? | ? | ? |
3 | KS Policyjny Będzin | 18 | 25 | ? | ? | ? | ? | ? |
4 | CKS Czeladź | 18 | 23 | ? | ? | ? | ? | ? |
5 | Sarmacja Będzin | 18 | 20 | ? | ? | ? | ? | ? |
6 | Hakoach Będzin | 18 | 16 | ? | ? | ? | ? | ? |
7 | Ruch Sosnowiec | 18 | 16 | ? | ? | ? | ? | ? |
8 | Zagłębianka Będzin | 18 | 11 | ? | ? | ? | ? | ? |
9 | Makabi Sosnowiec | 18 | 9 | ? | ? | ? | ? | ? |
10 | Brynica Czeladź | 18 | 8 | ? | ? | ? | ? | ? |
W związku z tym że Unia Sosnowiec i RKS Zagłębie Dąbrowa Górnicza skończyły reozgrywki sezonu 1931 z równą ilością punktów (26) o tytule mistrzowskim Klasy A Podokręgu Sosnowiec zadecydował dodatkowy mecz rozegrany w Sosnowcu, który miał miejsce 20 lipca 1932 roku.
Rozgrywki | kolejka | data | godz. | gospodarze | goście | wynik |
---|---|---|---|---|---|---|
Klasa A (Sosnowiec) | BARAŻ | 20 lipca 1932 (?) | ? | Unia Sosnowiec | RKS Zagłębie Dąbrowa Górnicza | 0 : 1 (?:?) |
Sezon 1933
W sezonie 1933 rywalizacja w Klasie A Podokręgu Sosnowiec odbywała się w dwóch grupach. Mistrza Podokręgu Sosnowiec miał wskazać mecz barażowy pomiędzy mistrzami obu grup.
Klasa A, Grupa I (Sosnowiec)
M-ce | Nazwa klubu | M | Pkt | Z | R | P | Br+ | Br- |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Sarmacja Będzin | 8 | 11 | 4 | 3 | 1 | 12 | 8 |
2 | Hakoach Będzin | 8 | 11 | 5 | 1 | 2 | 17 | 10 |
3 | Policyjny KS Sosnowiec | 8 | 9 | 4 | 1 | 3 | 18 | 13 |
4 | RKS Zagłębie Dąbrowa Górnicza | 8 | 7 | 3 | 1 | 4 | 15 | 15 |
5 | Ruch Sosnowiec | 8 | 2 | 1 | 0 | 7 | 6 | 22 |
Klasa A, Grupa II (Sosnowiec)
M-ce | Nazwa klubu | M | Pkt | Z | R | P | Br+ | Br- |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Unja Sosnowiec | 8 | 11 | 5 | 1 | 2 | 25 | 13 |
2 | CKS Czeladź | 8 | 10 | 4 | 2 | 2 | 16 | 9 |
3 | Solvay Grodziec | 8 | 10 | 4 | 2 | 2 | 18 | 11 |
4 | Zagłębianka Będzin | 8 | 8 | 3 | 2 | 3 | 10 | 14 |
5 | Makabi Sosnowiec | 8 | 1 | 0 | 1 | 7 | 0 | 22 |
Rozgrywki | kolejka | data | godz. | gospodarze | goście | wynik |
---|---|---|---|---|---|---|
Klasa A (Sosnowiec) | BARAŻ | 25 czerwca 1933 (?) | ? | Unia Sosnowiec | Sarmacja Będzin | 2 : 0 (?:?) |
Sezon 1933/1934
Klasa A (Sosnowiec)
TABELA KOŃCOWA
M-ce | Nazwa klubu | M | Pkt | Z | R | P | Br+ | Br- |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Unia Sosnowiec | 9 | 14 | ? | ? | ? | 41 | 19 |
2 | CKS Czeladź | 9 | 14 | ? | ? | ? | 31 | 13 |
3 | Solvay Grodziec | 9 | 12 | ? | ? | ? | 20 | 17 |
4 | Policyjny KS Sosnowiec | 9 | 10 | ? | ? | ? | 20 | 21 |
5 | RKS Zagłębie Dąbrowa Górnicza | 9 | 8 | ? | ? | ? | 24 | 17 |
6 | Zagłębianka Będzin | 9 | 8 | ? | ? | ? | 19 | 20 |
7 | Brynica Czeladź | 9 | 8 | ? | ? | ? | 21 | 31 |
8 | Sarmacja Będzin | 9 | 6 | ? | ? | ? | 16 | 19 |
9 | Ruch Sosnowiec | 9 | 6 | ? | ? | ? | 13 | 25 |
10 | Hakoach Będzin | 9 | 4 | ? | ? | ? | 9 | 32 |
Klasa B (Sosnowiec)
Klasa C (Sosnowiec)
Sezon 1934/1935
Klasa A (Sosnowiec)
M-ce | Nazwa klubu | M | Pkt | Z | R | P | Br+ | Br- |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | CKS Czeladź | 18 | 30 | ? | ? | ? | ?? | ?? |
2 | Unia Sosnowiec | 18 | 26 | ? | ? | ? | ?? | ?? |
3 | Zagłębianka Będzin | 18 | 21 | ? | ? | ? | ?? | ?? |
4 | Solvay Grodziec | 18 | 21 | ? | ? | ? | ?? | ?? |
5 | Sarmacja Będzin | 18 | 21 | ? | ? | ? | ?? | ?? |
6 | Policyjny KS Sosnowiec | 18 | 16 | ? | ? | ? | ?? | ?? |
7 | RKS Zagłębie Dąbrowa Górnicza | 18 | 14 | ? | ? | ? | ?? | ?? |
8 | Brynica Czeladź | 18 | 12 | ? | ? | ? | ?? | ?? |
9 | Płomień Milowice | 18 | 11 | ? | ? | ? | ?? | ?? |
10 | Ruch Sosnowiec | 18 | 11 | ? | ? | ? | ?? | ?? |
Klasa B Grupa I (Sosnowiec)
Klasa B Grupa II (Sosnowiec)
Sezon 1935/1936
Klasa A (Sosnowiec)
M-ce | Nazwa klubu | M | Pkt | Z | R | P | Br+ | Br- |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | CKS Czeladź | 18 | 32 | ? | ? | ? | 72 | 28 |
2 | Unia Sosnowiec | 18 | 29 | ? | ? | ? | 60 | 26 |
3 | RKS Zagłębie Dąbrowa Górnicza | 18 | 26 | ? | ? | ? | 65 | 30 |
4 | Zagłębianka Będzin | 18 | 20 | ? | ? | ? | 43 | 32 |
5 | Brynica Czeladź | 18 | 17 | ? | ? | ? | 33 | 44 |
6 | Solvay Grodziec | 18 | 15 | ? | ? | ? | 32 | 40 |
7 | Sarmacja Będzin | 18 | 14 | ? | ? | ? | 34 | 47 |
8 | Płomień Milowice | 18 | 13 | ? | ? | ? | 40 | 45 |
9 | Hakoach Będzin | 18 | 7 | ? | ? | ? | 28 | 67 |
10 | Policyjny KS Sosnowiec | 18 | 7 | ? | ? | ? | 16 | 47 |
Klasa B, Grupa I (Sosnowiec)
Klasa B, Grupa II (Sosnowiec)
Klasa C, Grupa I (Sosnowiec)
Klasa C, Grupa II (Sosnowiec)
Sezon 1936/1937
Klasa A (Sosnowiec)
- W związku z reorganizacją rozgrywek i utworzeniem od następnego sezonu 1937/1938 Zagłębiowskiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej, który będzie prowadził swoją Ligę Okręgową awans do niej uzyskały drużyny z miejsc od 1 do 5. Natomiast drużyny z miejsc od 6 do 10 w kolejnym sezonie 1937/1938 zagrały w Klasie A prowadzonej przez Zagłębiowski Okręgowy Związek Piłki Nożnej. Za zwycięstwo 2 pkt, za remis 1 pkt.
- Oprócz tego zwycięzca grupy RKS Zagłębie Dąbrowa Górnicza uzyskał awans do gier finałowych o mistrzostwo Kieleckiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej, których zwycięzca grał o awans do Ligi Państwowej.
TABELA KOŃCOWA
M-ce | Nazwa klubu | M | Pkt | Z | R | P | Br+ | Br- |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | RKS Zagłębie Dąbrowa Górnicza (A) | 18 | ? | ? | ? | ? | ? | ? |
2 | CKS Czeladź (A) | 18 | ? | ? | ? | ? | ? | ? |
3 | Brynica Czeladź (A) | 18 | ? | ? | ? | ? | ? | ? |
4 | Sarmacja Będzin (A) | 18 | ? | ? | ? | ? | ? | ? |
5 | Unia Sosnowiec (A) | 18 | ? | ? | ? | ? | ? | ? |
6 | Płomień Milowice | 18 | ? | ? | ? | ? | ? | ? |
7 | Solvay Grodziec | 18 | ? | ? | ? | ? | ? | ? |
8 | AKS Niwka | 18 | ? | ? | ? | ? | ? | ? |
9 | Hakoach Będzin | 18 | ? | ? | ? | ? | ? | ? |
10 | Zagłębianka Będzin | 18 | ? | ? | ? | ? | ? | ? |
|}