Klasa B, Grupa II (Sosnowiec) - Sezon 1959: Różnice pomiędzy wersjami
Nie podano opisu zmian |
|||
(Nie pokazano 4 wersji utworzonych przez 2 użytkowników) | |||
Linia 17: | Linia 17: | ||
|- | |- | ||
| ALIGN=center|2 | | ALIGN=center|2 | ||
| ALIGN=LEFT|[[CKS Czeladź]] | | ALIGN=LEFT|[[CKS Czeladź|CKS II Czeladź]] | ||
| ALIGN=center|[[Czeladź]] | | ALIGN=center|[[Czeladź]] | ||
Linia 125: | Linia 125: | ||
[[Budowlani Grodziec|Budowlani II Grodziec]] | [[Budowlani Grodziec|Budowlani II Grodziec]] | ||
[[CKS Czeladź]] | [[CKS Czeladź]] | ||
[[Czarni Sosnowiec]] | [[Czarni przy SOS Sosnowiec|Czarni Sosnowiec]] | ||
[[DKS Dobieszowice]] | [[DKS Dobieszowice]] | ||
[[Górnik Wojkowice|Górnik II Wojkowice Komorne]] | [[Górnik Wojkowice|Górnik II Wojkowice Komorne]] | ||
[[KS Dąbrowa]] | [[TS Dąbrowa Dąbrowa Górnicza|KS Dąbrowa]] | ||
[[LZS Tuczna Baba]] | [[Zagłębiak Tucznawa|LZS Tuczna Baba]] | ||
[[LZS Żychcice-Kamyce]] | [[LZS Żychcice-Kamyce]] | ||
[[Sarmacja Będzin|Sarmacja II Będzin]] | [[Sarmacja Będzin|Sarmacja II Będzin]] | ||
[[Stal Rogoźnik]] | [[Cyklon Rogoźnik|Stal Rogoźnik]] | ||
===Kolejka 2=== | ===Kolejka 2=== | ||
Linia 196: | Linia 196: | ||
[[Budowlani Grodziec|Budowlani II Grodziec]] | [[Budowlani Grodziec|Budowlani II Grodziec]] | ||
[[CKS Czeladź]] | [[CKS Czeladź]] | ||
[[Czarni Sosnowiec]] | [[Czarni przy SOS Sosnowiec|Czarni Sosnowiec]] | ||
[[DKS Dobieszowice]] | [[DKS Dobieszowice]] | ||
[[Górnik Wojkowice|Górnik II Wojkowice Komorne]] | [[Górnik Wojkowice|Górnik II Wojkowice Komorne]] | ||
[[KS Dąbrowa]] | [[TS Dąbrowa Dąbrowa Górnicza|KS Dąbrowa]] | ||
[[LZS Tuczna Baba]] | [[Zagłębiak Tucznawa|LZS Tuczna Baba]] | ||
[[LZS Żychcice-Kamyce]] | [[LZS Żychcice-Kamyce]] | ||
[[Sarmacja Będzin|Sarmacja II Będzin]] | [[Sarmacja Będzin|Sarmacja II Będzin]] | ||
[[Stal Rogoźnik]] | [[Cyklon Rogoźnik|Stal Rogoźnik]] | ||
===Kolejka 3=== | ===Kolejka 3=== | ||
Linia 267: | Linia 267: | ||
[[Budowlani Grodziec|Budowlani II Grodziec]] | [[Budowlani Grodziec|Budowlani II Grodziec]] | ||
[[CKS Czeladź]] | [[CKS Czeladź]] | ||
[[Czarni Sosnowiec]] | [[Czarni przy SOS Sosnowiec|Czarni Sosnowiec]] | ||
[[DKS Dobieszowice]] | [[DKS Dobieszowice]] | ||
[[Górnik Wojkowice|Górnik II Wojkowice Komorne]] | [[Górnik Wojkowice|Górnik II Wojkowice Komorne]] | ||
[[KS Dąbrowa]] | [[TS Dąbrowa Dąbrowa Górnicza|KS Dąbrowa]] | ||
[[LZS Tuczna Baba]] | [[Zagłębiak Tucznawa|LZS Tuczna Baba]] | ||
[[LZS Żychcice-Kamyce]] | [[LZS Żychcice-Kamyce]] | ||
[[Sarmacja Będzin|Sarmacja II Będzin]] | [[Sarmacja Będzin|Sarmacja II Będzin]] | ||
[[Stal Rogoźnik]] | [[Cyklon Rogoźnik|Stal Rogoźnik]] | ||
===Kolejka [[???]]=== | ===Kolejka [[???]]=== | ||
Linia 339: | Linia 338: | ||
[[Budowlani Grodziec|Budowlani II Grodziec]] | [[Budowlani Grodziec|Budowlani II Grodziec]] | ||
[[CKS Czeladź]] | [[CKS Czeladź]] | ||
[[Czarni Sosnowiec]] | [[Czarni przy SOS Sosnowiec|Czarni Sosnowiec]] | ||
[[DKS Dobieszowice]] | [[DKS Dobieszowice]] | ||
[[Górnik Wojkowice|Górnik II Wojkowice Komorne]] | [[Górnik Wojkowice|Górnik II Wojkowice Komorne]] | ||
[[KS Dąbrowa]] | [[TS Dąbrowa Dąbrowa Górnicza|KS Dąbrowa]] | ||
[[LZS Tuczna Baba]] | [[Zagłębiak Tucznawa|LZS Tuczna Baba]] | ||
[[LZS Żychcice-Kamyce]] | [[LZS Żychcice-Kamyce]] | ||
[[Sarmacja Będzin|Sarmacja II Będzin]] | [[Sarmacja Będzin|Sarmacja II Będzin]] | ||
[[Stal Rogoźnik]] | [[Cyklon Rogoźnik|Stal Rogoźnik]] | ||
==TABELA KOŃCOWA== | ==TABELA KOŃCOWA== | ||
Linia 365: | Linia 364: | ||
|- BGCOLOR=#FFD700 | |- BGCOLOR=#FFD700 | ||
| ALIGN=center|1 | | ALIGN=center|1 | ||
| ALIGN=LEFT|[[Stal Rogoźnik]] | | ALIGN=LEFT|[[Cyklon Rogoźnik|Stal Rogoźnik]] (B) | ||
| ALIGN=center|18 | | ALIGN=center|18 | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
Linia 473: | Linia 472: | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
|} | |} | ||
==BARAŻ O KLASĘ A== | |||
'''Turniej barażowy o awans do Klasy A w sezonie 1960:''' | |||
Zgodnie z regulaminem Zagłębiowskiego OZPN mistrzowie czterech grup Klasy B w sezonie 1959 rozegrali mecze eliminacyjne w systemie każdy z każdym, mecz i rewanż. Dwie najlepsze drużyny (Górnik Sosnowiec i Stal Rogoźnik) tych eliminacji uzyskały promocję do Klasy A | |||
[[Cyklon Rogoźnik| Stal Rogoźnik]] | |||
[[GKS Górnik Sosnowiec]] | |||
[[Budowlani Ogrodzieniec]] | |||
[[Skra II Częstochowa]] | |||
{| border="6" cellpadding="2" cellspacing="1" align="center" style="margin-left: 0.5em; margin-bottom: 1.5em" | |||
|- BGCOLOR="#808456" style="color: white" | |||
! WIDTH=16%|Rozgrywki | |||
! WIDTH=6%|kolejka | |||
! WIDTH=19%|data | |||
! WIDTH=7%|godz. | |||
! WIDTH=22%|gospodarze | |||
! WIDTH=22%|goście | |||
! WIDTH=10%|wynik | |||
|- | |||
| ALIGN=center|[[Baraż o Klasę A]] | |||
| ALIGN=center|1* | |||
| ALIGN=center|[[25 października]] [[1959]] | |||
| ALIGN=center|??? | |||
| ALIGN=center|[[Cyklon Rogoźnik| Stal Rogoźnik]] | |||
| ALIGN=center|[[Skra II Częstochowa]] | |||
| ALIGN=center|'''5 : 0''' | |||
|- | |||
| ALIGN=center|[[Baraż o Klasę A]] | |||
| ALIGN=center|1* | |||
| ALIGN=center|[[4 listopada]] [[1959]] (śr) | |||
| ALIGN=center|??? | |||
| ALIGN=center|[[Budowlani Ogrodzieniec]] | |||
| ALIGN=center|[[GKS Górnik Sosnowiec]] | |||
| ALIGN=center|'''2 : 3''' (1:3) | |||
|- | |||
| ALIGN=center|[[Baraż o Klasę A]] | |||
| ALIGN=center|2 | |||
| ALIGN=center|[[31 października]] [[1959]] (s) | |||
| ALIGN=center|??? | |||
| ALIGN=center|[[GKS Górnik Sosnowiec]] | |||
| ALIGN=center|[[Cyklon Rogoźnik| Stal Rogoźnik]] | |||
| ALIGN=center|'''2 : 0''' (1:0) | |||
|- | |||
| ALIGN=center|[[Baraż o Klasę A]] | |||
| ALIGN=center|2 | |||
| ALIGN=center|[[31 października]] [[1959]] (s) | |||
| ALIGN=center|??? | |||
| ALIGN=center|[[Skra II Częstochowa]] | |||
| ALIGN=center|[[Budowlani Ogrodzieniec]] | |||
| ALIGN=center|'''2 : 0''' (1:0) | |||
|- | |||
| ALIGN=center|[[Baraż o Klasę A]] | |||
| ALIGN=center|3 | |||
| ALIGN=center|[[8 listopada]] [[1959]] (n) | |||
| ALIGN=center|??? | |||
| ALIGN=center|[[Cyklon Rogoźnik| Stal Rogoźnik]] | |||
| ALIGN=center|[[Budowlani Ogrodzieniec]] | |||
| ALIGN=center|'''4 : 2''' (3:2) | |||
|- | |||
| ALIGN=center|[[Baraż o Klasę A]] | |||
| ALIGN=center|3 | |||
| ALIGN=center|[[8 listopada]] [[1959]] (n) | |||
| ALIGN=center|??? | |||
| ALIGN=center|[[Skra II Częstochowa]] | |||
| ALIGN=center|[[GKS Górnik Sosnowiec]] | |||
| ALIGN=center|'''3 : 5''' (0:2) | |||
|- | |||
| ALIGN=center|[[Baraż o Klasę A]] | |||
| ALIGN=center|4 | |||
| ALIGN=center|[[15 listopada]] [[1959]] (n) | |||
| ALIGN=center|??? | |||
| ALIGN=center|[[GKS Górnik Sosnowiec]] | |||
| ALIGN=center|[[Budowlani Ogrodzieniec]] | |||
| ALIGN=center|'''3 : 0''' (?:?) | |||
|- | |||
| ALIGN=center|[[Baraż o Klasę A]] | |||
| ALIGN=center|4 | |||
| ALIGN=center|[[15 listopada]] [[1959]] (n) | |||
| ALIGN=center|??? | |||
| ALIGN=center|[[Skra II Częstochowa]] | |||
| ALIGN=center|[[Cyklon Rogoźnik| Stal Rogoźnik]] | |||
| ALIGN=center|'''2 : 7''' (?:?) | |||
|- | |||
| ALIGN=center|[[Baraż o Klasę A]] | |||
| ALIGN=center|5 | |||
| ALIGN=center|[[22 listopada]] [[1959]] (n) | |||
| ALIGN=center|??? | |||
| ALIGN=center|[[Cyklon Rogoźnik| Stal Rogoźnik]] | |||
| ALIGN=center|[[GKS Górnik Sosnowiec]] | |||
| ALIGN=center|'''0 : 2''' (0:0) | |||
|- | |||
| ALIGN=center|[[Baraż o Klasę A]] | |||
| ALIGN=center|5 | |||
| ALIGN=center|[[22 listopada]] [[1959]] (n) | |||
| ALIGN=center|??? | |||
| ALIGN=center|[[Budowlani Ogrodzieniec]] | |||
| ALIGN=center|[[Skra II Częstochowa]] | |||
| ALIGN=center|'''3 : 0''' w.o. | |||
|- | |||
| ALIGN=center|[[Baraż o Klasę A]] | |||
| ALIGN=center|6 | |||
| ALIGN=center|[[29 listopada]] [[1959]] (n) | |||
| ALIGN=center|??? | |||
| ALIGN=center|[[GKS Górnik Sosnowiec]] | |||
| ALIGN=center|[[Skra II Częstochowa]] | |||
| ALIGN=center|'''5 : 2''' (1:0) | |||
|- | |||
| ALIGN=center|[[Baraż o Klasę A]] | |||
| ALIGN=center|6 | |||
| ALIGN=center|[[29 listopada]] [[1959]] (n) | |||
| ALIGN=center|??? | |||
| ALIGN=center|[[Budowlani Ogrodzieniec]] | |||
| ALIGN=center|[[Cyklon Rogoźnik| Stal Rogoźnik]] | |||
| ALIGN=center|'''1 : 1''' (0:0) | |||
|} | |||
==TABELA TURNIEJU BARAŻOWEGO== | |||
{| border="6" cellpadding="2" cellspacing="1" align="center" style="margin-left: 0.5em; margin-bottom: 1.5em" | |||
|- BGCOLOR="#808456" style="color: white" | |||
! WIDTH=4%|M-ce | |||
! Nazwa klubu | |||
! WIDTH=8%|M | |||
! WIDTH=8%|Pkt | |||
! WIDTH=8%|Z | |||
! WIDTH=8%|R | |||
! WIDTH=8%|P | |||
! WIDTH=8%|Br+ | |||
! WIDTH=8%|Br- | |||
|-BGCOLOR=#94BE7E | |||
| ALIGN=center|1 | |||
| ALIGN=LEFT|[[Górnik Sosnowiec]] (A) | |||
| ALIGN=center|6 | |||
| ALIGN=center|12 | |||
| ALIGN=center|6 | |||
| ALIGN=center|0 | |||
| ALIGN=center|0 | |||
| ALIGN=center|20 | |||
| ALIGN=center|7 | |||
|-BGCOLOR=#94BE7E | |||
| ALIGN=center|2 | |||
| ALIGN=LEFT|[[Cyklon Rogoźnik| Stal Rogoźnik]] (A) | |||
| ALIGN=center|6 | |||
| ALIGN=center|7 | |||
| ALIGN=center|3 | |||
| ALIGN=center|1 | |||
| ALIGN=center|2 | |||
| ALIGN=center|15 | |||
| ALIGN=center|9 | |||
|- | |||
| ALIGN=center|3 | |||
| ALIGN=LEFT|[[Budowlani Ogrodzieniec]] | |||
| ALIGN=center|6 | |||
| ALIGN=center|3 | |||
| ALIGN=center|1 | |||
| ALIGN=center|1 | |||
| ALIGN=center|4 | |||
| ALIGN=center|8 | |||
| ALIGN=center|13 | |||
|- | |||
| ALIGN=center|4 | |||
| ALIGN=LEFT|[[Skra II Częstochowa]] | |||
| ALIGN=center|6 | |||
| ALIGN=center|2 | |||
| ALIGN=center|1 | |||
| ALIGN=center|0 | |||
| ALIGN=center|5 | |||
| ALIGN=center|9 | |||
| ALIGN=center|23 | |||
|} | |||
[[Kategoria: Sezon|1959]] | |||
[[Kategoria: Sezon 1959|Klasa B]] | |||
[[Kategoria: Klasa B|1959]] | |||
[[Kategoria: Klasa B ZOZPN|1959]] | |||
[[Kategoria: ZOZPN|1959]] |
Aktualna wersja na dzień 07:23, 8 sie 2022
1959 Klasa B, Grupa II - Zagłębiowski Okręgowy Związek Piłki Nożnej
SKŁAD GRUPY II (B)
LP | NAZWA KLUBU (DRUŻYNY) | MIEJSCOWOŚĆ |
---|---|---|
1 | Budowlani II Grodziec | Grodziec |
2 | CKS II Czeladź | Czeladź |
3 | Czarni Sosnowiec | Sosnowiec |
4 | DKS Dobieszowice | Dobieszowice |
5 | Górnik II Wojkowice Komorne | Wojkowice Komorne |
6 | KS Dąbrowa | Dąbrowa Górnicza |
7 | LZS Tuczna Baba | Tuczna Baba |
8 | LZS Żychcice-Kamyce | Żychcice |
9 | Sarmacja II Będzin | Będzin |
10 | Stal Rogoźnik | Rogoźnik |
RUNDA WIOSENNA
Kolejka 1
Rozgrywki | kolejka | data | godz. | gospodarze | goście | wynik |
---|---|---|---|---|---|---|
Klasa B, Grupa II | 1 | 12 kwietnia 1959 (n) | ??? | ??? | ??? | ? : ? (?:?) |
Klasa B, Grupa II | 1 | 12 kwietnia 1959 (n) | ??? | ??? | ??? | ? : ? (?:?) |
Klasa B, Grupa II | 1 | 12 kwietnia 1959 (n) | ??? | ??? | ??? | ? : ? (?:?) |
Klasa B, Grupa II | 1 | 12 kwietnia 1959 (n) | ??? | ??? | ??? | ? : ? (?:?) |
Klasa B, Grupa II | 1 | 12 kwietnia 1959 (n) | ??? | ??? | ??? | ? : ? (?:?) |
Budowlani II Grodziec
CKS Czeladź
Czarni Sosnowiec
DKS Dobieszowice
Górnik II Wojkowice Komorne
KS Dąbrowa
LZS Tuczna Baba
LZS Żychcice-Kamyce
Sarmacja II Będzin
Stal Rogoźnik
Kolejka 2
Rozgrywki | kolejka | data | godz. | gospodarze | goście | wynik |
---|---|---|---|---|---|---|
Klasa B, Grupa II | 2 | ??? 1959 | ??? | ??? | ??? | ? : ? (?:?) |
Klasa B, Grupa II | 2 | ??? 1959 | ??? | ??? | ??? | ? : ? (?:?) |
Klasa B, Grupa II | 2 | ??? 1959 | ??? | ??? | ??? | ? : ? (?:?) |
Klasa B, Grupa II | 2 | ??? 1959 | ??? | ??? | ??? | ? : ? (?:?) |
Klasa B, Grupa II | 2 | ??? 1959 | ??? | ??? | ??? | ? : ? (?:?) |
Budowlani II Grodziec
CKS Czeladź
Czarni Sosnowiec
DKS Dobieszowice
Górnik II Wojkowice Komorne
KS Dąbrowa
LZS Tuczna Baba
LZS Żychcice-Kamyce
Sarmacja II Będzin
Stal Rogoźnik
Kolejka 3
Rozgrywki | kolejka | data | godz. | gospodarze | goście | wynik |
---|---|---|---|---|---|---|
Klasa B, Grupa II | 3 | ??? 1959 | ??? | ??? | ??? | ? : ? (?:?) |
Klasa B, Grupa II | 3 | ??? 1959 | ??? | ??? | ??? | ? : ? (?:?) |
Klasa B, Grupa II | 3 | ??? 1959 | ??? | ??? | ??? | ? : ? (?:?) |
Klasa B, Grupa II | 3 | ??? 1959 | ??? | ??? | ??? | ? : ? (?:?) |
Klasa B, Grupa II | 3 | ??? 1959 | ??? | ??? | ??? | ? : ? (?:?) |
Budowlani II Grodziec
CKS Czeladź
Czarni Sosnowiec
DKS Dobieszowice
Górnik II Wojkowice Komorne
KS Dąbrowa
LZS Tuczna Baba
LZS Żychcice-Kamyce
Sarmacja II Będzin
Stal Rogoźnik
Kolejka ???
Rozgrywki | kolejka | data | godz. | gospodarze | goście | wynik |
---|---|---|---|---|---|---|
Klasa B, Grupa II | ??? | ?? maj 1959 | ??? | ??? | ??? | ? : ? (?:?) |
Klasa B, Grupa II | ??? | ?? maj 1959 | ??? | ??? | ??? | ? : ? (?:?) |
Klasa B, Grupa II | ??? | ?? maj 1959 | ??? | ??? | ??? | ? : ? (?:?) |
Klasa B, Grupa II | ??? | ?? maj 1959 | ??? | ??? | ??? | ? : ? (?:?) |
Klasa B, Grupa II | ??? | ?? maj 1959 | ??? | ??? | ??? | ? : ? (?:?) |
Budowlani II Grodziec
CKS Czeladź
Czarni Sosnowiec
DKS Dobieszowice
Górnik II Wojkowice Komorne
KS Dąbrowa
LZS Tuczna Baba
LZS Żychcice-Kamyce
Sarmacja II Będzin
Stal Rogoźnik
TABELA KOŃCOWA
M-ce | Nazwa klubu | M | Pkt | Z | R | P | Br+ | Br- |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Stal Rogoźnik (B) | 18 | ? | ? | ? | ? | ? | ? |
2 | ??? | 18 | ? | ? | ? | ? | ? | ? |
3 | ??? | 18 | ? | ? | ? | ? | ? | ? |
4 | ??? | 18 | ? | ? | ? | ? | ? | ? |
5 | ??? | 18 | ? | ? | ? | ? | ? | ? |
6 | ??? | 18 | ? | ? | ? | ? | ? | ? |
7 | ??? | 18 | ? | ? | ? | ? | ? | ? |
8 | ??? | 18 | ? | ? | ? | ? | ? | ? |
9 | ??? | 18 | ? | ? | ? | ? | ? | ? |
10 | ??? | 18 | ? | ? | ? | ? | ? | ? |
BARAŻ O KLASĘ A
Turniej barażowy o awans do Klasy A w sezonie 1960:
Zgodnie z regulaminem Zagłębiowskiego OZPN mistrzowie czterech grup Klasy B w sezonie 1959 rozegrali mecze eliminacyjne w systemie każdy z każdym, mecz i rewanż. Dwie najlepsze drużyny (Górnik Sosnowiec i Stal Rogoźnik) tych eliminacji uzyskały promocję do Klasy A
Stal Rogoźnik GKS Górnik Sosnowiec Budowlani Ogrodzieniec Skra II Częstochowa
TABELA TURNIEJU BARAŻOWEGO
M-ce | Nazwa klubu | M | Pkt | Z | R | P | Br+ | Br- |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Górnik Sosnowiec (A) | 6 | 12 | 6 | 0 | 0 | 20 | 7 |
2 | Stal Rogoźnik (A) | 6 | 7 | 3 | 1 | 2 | 15 | 9 |
3 | Budowlani Ogrodzieniec | 6 | 3 | 1 | 1 | 4 | 8 | 13 |
4 | Skra II Częstochowa | 6 | 2 | 1 | 0 | 5 | 9 | 23 |