Spójnia Osiek-Zimnodół

Z WikiZagłębie
'Spójnia Osiek-Zimnodół'
Data powstania 1956
Poprzednie nazwy Awangarda Osiek (1960 r.), Orzeł Osiek (19?? - 197? r.), LZS Osiek (198? r. - 2000 r.)
Barwy niebiesko-biało-czerwone
Adres Osiek 165, 32-329 Gorenice
Stadion Osiek 165, 32-329 Gorenice, 500 miejsc, boisko 100m x 65m
Hala sportowa brak
Sekcje sportowe piłka nożna
[{{{stronawww}}} Strona internetowa]

Ludowy Klub Sportowy Spójnia Osiek-Zimnodół-Zawada - klub sportowy

HISTORIA KLUBU

LZS OSIEK/ AWANGARDA OSIEK/ ORZEŁ OSIEK

Historia osieckiej piłki nożnej sięga lat 50-tych XX w. Dokładnie w 1956 r. z pomysłu mieszkańców małej podolkuskiej miejscowości powstał LZS Osiek. Od samego początku istnienia klubu stawiano na piłkę nożną. W 1960 roku jest ślad istnienia LZS "Awangarda" Osiek. Pierwsze lata były trudne, grano na "leśnym" boisku w olkuskiej klasie C. Wówczas w Osieku nie było boiska, klub rozgrywał swojej mecze na nieistniejącym obecnie boisku Witeradowianki w Witeradowie. Na jego miejscu dziś jest „Spółdzielnia Inwalidów” Laski. W późniejszych latach klub przyjął nazwę LZS Orzeł Osiek (nazwę taką nosił w 1970 r.), a jego wieloletnim prezesem był wtedy Andrzej Solecki. W sezonie 1975/1976 Orzeł Osiek grając w olkuskiej Klasie C wywalczył awans do Klasy B, z której po jednym sezonie (1976/1977) spadł do Klasy C. W kolejnym sezonie klub już nie grał w Klasie C, więc został rozwiązany.

W lipcu i sierpniu 1972 roku odbyły się rozgrywki siatkówki w Klasie B organizowane przez Powiatowe Zrzeszenie LZS w Olkuszu. Grano na otwartych boiskach. Na szczeblu powiatowym w grupie I do gry zgłosił się LZS Osiek, ale wycofał się z rozgrywek przed ich rozpoczęciem. W grupie tej zwyciężył LZS Zimnodół, przed Leśnikiem Gorenice i Promieniem Przeginia. W 1977 roku Orzeł Osiek zakończył działalność.

LZS OSIEK

Około połowy lat 80-tych reaktywowano klub w Osieku pod nazwą LZS Osiek, który początkowo grał na przemian w olkuskich: Klasie C i Klasie B. Nadal nie było boiska w Osieku, więc klub grał w Gorenicach na boisku tamtejszego „Leśnika”. Od sezonu 1989/1990 po likwidacji Klasy C LZS Osiek grał już nieprzerwanie w B-Klasie, a w latach 90-tych stał się solidną B-klasową drużyną i w sezonie 1994/1995 wywalczył awans do Klasy A. Wówczas w Osieku zbudowano boisko przy lesie, którego znaczną część nawierzchni pokrywał piasek i mówiono na nią żartobliwie „piaskownica”, "Marakana" lub „Cobacabana”.

SPÓJNIA OSIEK-ZIMNODÓŁ/ SPÓJNIA OSIEK-ZIMNODÓŁ-ZAWADA

W 2000 roku LZS Osiek przekształcono w Ludowy Klub Sportowy o dźwięcznej nazwie Spójnia. Tak naprawdę, w Spójni drgnęło coś dopiero na początku XXI w. Do klubu weszło kilku nowych, prężnych sponsorów co od razu przełożyło się na wyniki osieckich piłkarzy. Do nazwy klubu dodano w 2002 roku człon sąsiedniej wioski "Zimnodół", dla podkreślenia, że jest to klub dwóch sołectw. Tak powstała Spójnia Osiek-Zimnodół.

 • Sezon 2001/2002

Spójnia Osiek zajęła 9-te miejsce na mecie rozgrywek olkuskiej Klasy A. Nie było to spełnieniem marzeń, ale gwarantowało spokojne utrzymanie. W klubie zaczęto mówić o czymś więcej aniżeli tylko o środku tabeli. Nowi członkowie zarządu, p. Ćwięczek, p.Szumera, p.Ziarno chcieli mieć drużynę godną rozwijającej się i stale ładniejącej pod względem infrastruktury miejscowości. Tak jak zapowiedzieli, tak też i zrobili.

 • Sezon 2002/2003

Spójnia wywalczyła drugie miejsce ze stratą 4 pkt. do zwycięzcy klasyfikacji. Awans do V ligi wywalczyła ekipa Nadwiślanina Gromiec. O ile kadrowo Spójnia była naprawdę solidna, to o tyle pod względem infrastruktury była daleko w lesie. W przenośni ale i w rzeczywistości. Ambitni piłkarze, swoje pojedynki rozgrywali na dużo mniej ambitnym boisku. Jeżeli słynną "Marakanę" można w ogóle nazwać boiskiem. Szatnia?!... Jaka szatnia?!... Najpierw w barze, potem u p.Kowala. Tyle z szatni... a goście?!... gdy przyjechali busem to mieli mniejszy problem. Przebierali się w nim, gdy jednak na ligowe, piaskowe batalie przybywali własnymi czterokołowymi pojazdami mieli spory problem i dyskomfort... Bo pogoda zmienną jest, więc nie zawsze można było się przebrać w pełnym słońcu przy letniej temperaturze. Często można było usłyszeć opinie, że nasza ukochana "Marakana" jest polską Cocacabaną. Beach soccer w mistrzowskim wydaniu. Było takie jedno pamiętne spotkanie, notabene derbowe: Spójnia - KS Olkusz. Pół tysiąca ludzi w lesie, a na boisku święta wojna. 8:1 dla miejscowych, Olkusz na kolanach(!) a jedna z bramek przejdzie do historii. Bendek uderzył w środek bramki, właściwie podał piłkę Białemu... ale, że ściany lubią pomagać gospodarzom, wiec i tym razem nie było inaczej, tylko z wyjątkiem, że to "Marakana", a nie ściana okazała się atutem. Piłka tocząca się po ziemi... wpadła do bramki odbijając się od poprzeczki. Takie rzeczy to tylko w Osieku ;) "Marakana"poszła w odstawkę... To był wyrok... Boisko nie zostało dopuszczone do następnych rozgrywek. Trzeba było szukać placu zastępczego przy jednoczesnej budowie obiektu na miarę coraz lepszej drużyny.

 • Sezon 2003/2004

To sezon gry jako gospodarze spędzony na stadionie Pomorzanina Olkusz. Zabrakło... 2pkt! do awansu (3 miejsce za Balinem i Kluczami)

 • Sezon 2004/2005

Ponownie jako gospodarze Spójnia gra na stadionie Pomorzanina Olkusz. Pamiętny mecz tamtego sezonu: Spójnia - Trzy Korony Żarnowiec 3:3. Spotkanie, które miało dać awans, przerodziło się w dramat. Ten remis zamknął drogę do awansu. Przegrana batalia bolała jeszcze bardziej, bowiem awansował Olkusz. Na mecie rozgrywek miał 3 pkt przewagi... a przecież w trakcie sezonu Spójniacy dwukrotnie ograli rywala zza miedzy (2:1 i 1:0). To jednak nie wystarczyło...

 • Sezon 2005/2006

Upragniona przeprowadzka do Osieka na zmodernizowane boisko. Obiekt marzenie. Płyta z prawdziwego zdarzenia, solidne zaplecze z szatniami i gorącą wodą. Czas na "wielką" piłkę! Teraz musiało się udać! i rzeczywiście się udało - podwójny awans. Bezsprzeczna hegemonia w stawce olkuskich A-klasowców. Na otwarcie boiska 9:0 z Jutrzenką Ostrężnica, później 12:1 z Unią Jaroszowiec. Spójnia wreszcie wywalczyła upragniony awans! 11 pkt przewagi nad drugim w tabeli Sokołem Gołaczewy nie pozostawiały złudzeń. Piłkarze z Osieka awansowali po to, aby w VI lidze (wadowickiej klasie okręgowej) powalczyć o coś więcej niż środek tabeli. Drużyna rezerwowa Spójni wygrywa olkuską Klasę C i awansuje do Klasy B.

 • Sezon 2006/2007

Trener Adam Borecki rozpoczął kapitalnie. Runda jesienna dawała spore nadzieje na dokonanie rzeczy sporego kalibru, czym z pewnością byłby kolejny awans z rzędu. 3 miejsce na półmetku rozgrywek zapewniało spokojną zimę. Wiosną nie zawsze było kolorowo i ostatecznie Spójnia zakończyła rozgrywki na pozycji nr 5. Jeszcze w trakcie rundy rewanżowej z drużyną musiał się pożegnać szkoleniowiec Borecki. Jego pozycję miał zająć Krzysztof Sadzawicki, który w następnym sezonie, spełnił marzenia piłkarskiej Spójni!. Drużyna rezerwowa Spójni znów awansuje, bo wygrywa olkuską Klasę b i jest już w Klasie A !.

 • Sezon 2007/2008

Historyczny sezon w wykonaniu piłkarzy z Osieka. To był swoisty nokaut. Pierwsza runda bez porażki, cały sezon zakończony z przewagą 7 oczek nad drugą w tabeli Niwą Nowa Wieś i awans do V ligi krakowsko-wadowickiej. Strzelec wyborowy - Daniel Tukaj z blisko 40 trafieniami przegrał wyścig "torreadorów" tylko z genialnym Przemysławem Dudzicem.

 • Sezon 2008/2009

Już nie jest tak różowo jak w ostatnich latach. V liga to, nowe drużyny, nowe realia. Zdecydowanie inna rzeczywistość niż w wadowickiej okręgówce. Ale chyba nikt nie mówił że będzie łatwo. Pietrzyk, Kasprzyk, Dąbek, Sadzawicki, Mróz, Tukaj, Kryger, Gawełczyk, Szwagrzyk... długo by można tak wymieniać. Oni walczą. Walczą o przyszłość. Teraz nadszedł czas na trenera Krzysztofa Ducha. "Nowa miotła" często daje zastrzyk świeżości, może więc i tym razem Spójnia podniesie się i powalczy o marzenia, które z roku na rok stają się coraz bardziej ambitne.

 • Po 2009 roku:

Po kilku latach występów z powodzeniem w V lidze (będącej faktycznie VI szczeblem rozgrywek) w 2011 roku nastąpiła reorganizacja polegająca na lekkim "spłaszczeniu" struktury lig w Małopolsce. Mianowicie zlikwidowano V Ligę i Spójnia zajmując w niej piąte miejsce w sezonie 2010/2011 wylądowała w małopolskiej IV Lidze (V szczebel rozgrywek). Niestety były to za wysokie progi dla Spójni i po roku spadła ona do krakowskiej Klasy Okręgowej (VI szczebel rozgrywek), w której grały drużyny głównie z powiatów olkuskiego, krakowskiego i miasta Krakowa. Po dwóch latach w gry w niej w sezonie 2013/2014 Spójnia wygrywając swoją grupę "okręgówki" powtórzyła swój największy sukces znowu awansując do małopolskiej IV Ligi, w której grała 2 lata. Jako beniaminek w sezonie 2014/2015 zajęła w niej 9 miejsce na 16 drużyn, ale rok później (2015/2016) była 15 lokata na 16 drużyn i spadek do Ligi Okręgowej, w której Spójnia występowała przez dobre kilka lat. W sezonie 2021/2022 Spójnia zwyciężyła Ligę Okręgową (grupa I) i w związku z reorganizacją ponownie tworzącą V Ligę pomiędzy IV Ligą, a Ligami Okręgowymi Spójnia wywalczyła awans do V Ligi jednocześnie otrzymują szansę gry w barażu o IV Ligę. Niestety w barażu dwukrotnie po 0-1 przegrała z Kalwiarianką Kalwaria Zebrzydowska. W V Lidze w sezonie 2022/2023 Spójnia zakończyła sezon na 11 miejscu na 15 drużyn.

Jednak w tym sezonie (2022/2023) klub z Osieka wywalczył swój największy sukces docierając do finału Pucharu Polski województwa małopolskiego ocierając się o awans na szczebel centralny tych rozgrywek. Najpierw Spójnia wygrała Puchar Polski w ramach olkuskiego Podokręgu. W drodze do tego sukcesu pokonała kolejno: Pogoń Miechów 3-3 i w karnych 4-3, Centurię Chechło 7-1, Legion Bydlin 4-3 po dramatycznym meczu, w którym Spójnia przegrywała do przerwy 0-2 i zdobyła zwycięskiego gola na 4-3 w 90 minucie po strzale Krzysztofa Cudejko. W półfinale osieczanie mieli wolny los. W finale Spójnia była lepsza od Piliczanki Pilica dopiero po rzutach karnych 4-3 bowiem w normalnym czasie był remis 0-0. Warto nadmienić, że wszystkie te mecze Spójnia rozegrała na wyjazdach. Na szczeblu wojewódzkim piłkarze z Osieka wygrali kolejno: Z Koroną Niedzieliska 3-2 na wyjeździe, z Bruk-Betem II Nieciecza 3-1 u siebie, z rezerwami Wieczystej Kraków 1-1 i w rzutach karnych 4-3 na wyjeździe. W finale rozegranym w Zabierzowie Spójnia uległa 0-5 Wieczystej Kraków, która wywalczyła 3 miejsce w III Lidze i ma ogromne aspiracje i budżet klubowe, a w jej składzie gra min. Sławomir Peszko – były reprezentant Polski.

W sezonie 2005/2006 do Klasy C została zgłoszona drużyna rezerwowa Spójni. Wygrała ona te rozgrywki, a rok później jako vicemistrz Klasy B awansowała do Klasy A. W ciągu 2 lat dublerzy Spójni z Klasy C awansowali do Klasy A. W niej rezerwy Spójni grały 6 lat (najlepsze 5 miejsce w sezonie 2008/2009) do sezonu 2012/2013, kiedy to spadli do Klasy B i zespół rezerw został rozwiązany. Potem jeszcze dublerzy Spójni zaistnieli w Klasie B w latach 2016-2018.

Obecna nazwa klubu brzmi LKS Spójnia Osiek-Zimnodół-Zawada, dla podkreślenia, że jest to klub trzech sąsiednich sołectw, a jego prezesem jest Władysław Ziarno. W XXI wieku stał się on jednym z najlepszych klubów piłkarskich w powiecie olkuskim. W przeszłości w czasach PRL-u w Zimnolole i w Zawadzie istniały odrębne Ludowe Zespoły Sportowe, ale zakończyły one działalność około połowy lat 80-tych XX wieku.

SEKCJA PIŁKI NOŻNEJ

SEZONY PIŁKARSKIE

UWAGA: cyfra w nawiasie po nazwie ligi/klasy w której w danym sezonie grała drużyna LZS Osiek/Spójni Osiek/Spójni Osiek-Zimnodół oznacza jaki kolejny szczebel rozgrywek w tym sezonie stanowiła podana liga/klasa.

LATA 1973 - 1980

SEZON POZIOM ROZGRYWKOWY MIEJSCE MECZE PUNKTY BRAMKI (+) BRAMKI (-) UWAGI
1973/1974 ? -
1974/1975 ? -
1975/1976 Piłka Nożna Klasa C 1975/1976 grupa Olkusz (6) 1-3/8 14 ? ? ? AWANS DO KLASY B OLKUSZ. Jako Orzeł Osiek. Brak końcowej tabeli rozgrywek
1976/1977 Piłka Nożna Klasa B 1976/1977 grupa Olkusz 5-9/9 16 ? ? ? SPADEK DO KLASY C OLKUSZ. Jako Orzeł Osiek. Brak danych miejsc w tabeli od 5 do 9.
1977/1978 LZS Osiek nie został zgłoszony ro rozgrywek. - - - - - -
1978/1979 LZS Osiek nie został zgłoszony ro rozgrywek. ? ? ? ? ? -
1979/1980 LZS Osiek nie został zgłoszony ro rozgrywek. ? ? ? ? ? -

LATA 1980 - 2000

SEZON POZIOM ROZGRYWKOWY MIEJSCE MECZE PUNKTY Z R P BRAMKI (+) BRAMKI (-) UWAGI
1980/1981 LZS Osiek nie został zgłoszony ro rozgrywek. - - - - - - - - -
1981/1982 ? - - - - - - - - -
1982/1983 ? - - - - - - - - -
1983/1984 ? - - - - - - - - -
1984/1985 ? - - - - - - - - -
1985/1986 Piłka Nożna Klasa B 1985/1986 grupa II Olkusz (7) 7/10 17 10 ? ? ? 30 79 SPADEK DO KLASY C OLKUSZ. Pomorzanin Olkusz grał tylko w rundzie jesiennej, stąd nieparzysta ilość meczy.
1986/1987 Piłka Nożna Klasa C 1986/1987 grupa Olkusz (8) 1/? ? ? ? ? ? ? ? AWANS DO KLASY B OLKUSZ
1987/1988 Piłka Nożna Klasa B 1987/1988 grupa I Olkusz (7) 9/9 16 5 ? ? ? 21 67 SPADEK DO KLASY C OLKUSZ
1988/1989 Piłka Nożna Klasa C 1988/1989 grupa Olkusz (8) 3/7 12 17 8 1 3 30 14 W WYNIKU REORGANIZACJI (LIKWIDACJA KLASY C) PRZESUNIĘCIE DO KLASY B
1989/1990 Piłka Nożna Klasa B 1989/1990 grupa I Olkusz (8) 7/11 20 17 7 3 10 50 59 -
1990/1991 Piłka Nożna Klasa B 1990/1991 grupa I Olkusz (8) 4/8 14 16 8 0 6 33 27 -
1991/1992 Piłka Nożna Klasa B 1991/1992 grupa I Olkusz (7) 5/12 22 29 14 1 7 63 33 -
1992/1993 Piłka Nożna Klasa B 1992/1993 grupa I Olkusz (7) 4/10 18 23 10 3 5 42 31 -
1993/1994 Piłka Nożna Klasa B 1993/1994 grupa I Olkusz (7) 10/12 22 11 3 5 14 25 59 -
1994/1995 Piłka Nożna Klasa B 1994/1995 grupa I Olkusz (7) 1/13 24 40 19 2 3 74 22 AWANS DO KLASY A OLKUSZ
1995/1996 Piłka Nożna Klasa A 1995/1996 grupa Olkusz (6) 3/16 30 46 12 10 8 54 49 -
1996/1997 Piłka Nożna Klasa A 1996/1997 grupa Olkusz (6) 8/16 30 42 - - - 55 56 -
1997/1998 Piłka Nożna Klasa A 1997/1998 grupa Olkusz (6) 3/15 28 50 - - - 64 37 -
1998/1999 Piłka nożna: Klasa A (Olkusz) - Sezon 1998/1999 (6) 2/14 26 46 - - - 44 43 -
1999/2000 Piłka Nożna Klasa A 1999/2000 grupa Olkusz (6) 5/15 28 49 - - - 55 41 -

Lata 2000 - 2020 - PIERWSZA DRUŻYNA

SEZON POZIOM ROZGRYWKOWY MIEJSCE MECZE PUNKTY Z R P BRAMKI (+) BRAMKI (-) UWAGI
2000/2001 Piłka Nożna Klasa A 2000/2001 grupa Olkusz (6) 4/15 28 50 - - - 63 39 jako Spójnia Osiek
2001/2002 Piłka Nożna Klasa A 2001/2002 grupa Olkusz (6) 9/16 30 39 - - - 46 69 jako Spójnia Osiek
2002/2003 Piłka Nożna Klasa A 2002/2003 grupa Olkusz (6) 2/16 30 62 19 5 6 95 45 -
2003/2004 Piłka Nożna Klasa A 2003/2004 grupa Chrzanów (6) 3/16 30 73 23 4 3 87 20 -
2004/2005 Piłka Nożna Klasa A 2004/2005 grupa Olkusz (6) 2/13 26 61 19 4 1 78 19 -
2005/2006 Piłka Nożna Klasa A 2005/2006 grupa Olkusz (6) 1/14 26 65 21 2 3 124 22 AWANS DO LIGI OKRĘGOWEJ WADOWICE
2006/2007 Piłka nożna Liga Okręgowa Grupa Wadowice - Sezon 2006/2007 (6) 5/16 30 51 15 6 9 77 42 -
2007/2008 Piłka nożna Liga Okręgowa Grupa Wadowice - Sezon 2007/2008 (6) 1/16 30 72 22 6 2 106 24 AWANS DO V LIGI KRAKÓW-WADOWICE
2008/2009 -
2009/2010 ? ?/? - - - - - - - -
2010/2011 Piłka nożna V Liga Grupa Kraków-Wadowice - Sezon 2010/2011 (6) 5/16 30 54 17 3 10 47 34 AWANS DO IV LIGI KRAKÓW. W związku z likwidacją V Ligi zespoły z miejsc 1-8 awansowały do IV Ligi Kraków, w której utworzono dwie grupy.
2011/2012 ? ?/? - - - - - - - -
2012/2013 Piłka nożna: Liga Okręgowa (Kraków I) - Sezon 2012/2013 (6) 8/17 32 45 11 12 9 44 48 -
2013/2014 Piłka nożna: Liga Okręgowa (Kraków I) - Sezon 2013/2014 (6) 1/13 24 60 19 3 2 64 26 AWANS DO IV LIGI KRAKÓW
2014/2015 ? ?/? - - - - - - - -
2015/2016 ? ?/? - - - - - - - -
2016/2017 Piłka nożna: Liga Okręgowa (Kraków I) - Sezon 2016/2017 (6) 11/14 26 27 8 3 15 40 59 -
2017/2018 Piłka nożna: Liga Okręgowa (Kraków I) - Sezon 2017/2018 (6) 7/14 26 34 10 4 12 40 48 -
2018/2019 Piłka nożna: Liga Okręgowa (Kraków I) - Sezon 2018/2019 (6) 5/14 26 40 11 7 8 59 40 -
2019/2020 Piłka nożna: Liga Okręgowa (Kraków I) - Sezon 2019/2020 (6) 5/14 13 21 5 6 2 16 12 Z uwagi na ogólnoświatową pandemię COVID-19 rozgrywki zostały przerwane po rundzie jesiennej i uznane za zakończone.

LATA 2000-2020 - DRUGA DRUŻYNA

SEZON POZIOM ROZGRYWKOWY MIEJSCE MECZE PUNKTY Z R P BRAMKI (+) BRAMKI (-) UWAGI
2000/2001 Druga drużyna Spójni Osiek nie została zgłoszona do rozgrywek - - - - - - - - -
2001/2002 Druga drużyna Spójni Osiek nie została zgłoszona do rozgrywek - - - - - - - - -
2002/2003 Druga drużyna Spójni Osiek-Zimnodół nie została zgłoszona do rozgrywek - - - - - - - - -
2003/2004 Druga drużyna Spójni Osiek-Zimnodół nie została zgłoszona do rozgrywek - - - - - - - - -
2004/2005 Druga drużyna Spójni Osiek-Zimnodół nie została zgłoszona do rozgrywek - - - - - - - - -
2005/2006 Piłka Nożna Klasa C 2005/2006 grupa Olkusz (8) 1/7 12 31 10 1 1 56 8 AWANS DO KLASY B OLKUSZ
2006/2007 Piłka Nożna Klasa B 2006/2007 grupa Olkusz (8) 2/12 22 49 15 4 3 109 25 AWANS DO KLASY A OLKUSZ
2007/2008 Piłka Nożna Klasa A 2007/2008 grupa Olkusz (7) 8/14 26 34 10 4 12 54 51 -
2008/2009 Piłka Nożna Klasa A 2008/2009 grupa Olkusz (8) 5/16 30 48 14 6 10 70 47 -
2009/2010 Piłka Nożna Klasa A 2009/2010 grupa Olkusz (8) 10/13 24 26 8 2 14 32 64 -
2010/2011 Piłka Nożna Klasa A 2010/2011 grupa Olkusz (8) 13/14 26 20 6 2 18 40 80 -
2011/2012 Piłka Nożna Klasa A 2011/2012 grupa Olkusz (7) 11/14 26 26 8 2 16 42 98 -
2012/2013 Piłka Nożna Klasa A 2012/2013 grupa Olkusz (7) 15/15 28 9 3 0 25 31 129 SPADEK DO KLASY B OLKUSZ
2013/2014 Druga drużyna Spójni Osiek-Zimnodół nie została zgłoszona do rozgrywek - - - - - - - - -
2014/2015 Druga drużyna Spójni Osiek-Zimnodół nie została zgłoszona do rozgrywek - - - - - - - - -
2015/2016 Druga drużyna Spójni Osiek-Zimnodół nie została zgłoszona do rozgrywek - - - - - - - - -
2016/2017 Piłka Nożna Klasa B 2016/2017 grupa I Olkusz (8) 4/4 12 9 2 3 7 17 27 -
2017/2018 Piłka Nożna Klasa B 2017/2018 grupa I Olkusz (8) 7/9 16 14 4 2 10 34 53 -
2018/2019 Druga drużyna Spójni Osiek-Zimnodół nie została zgłoszona do rozgrywek - - - - - - - - -
2019/2020 Druga drużyna Spójni Osiek-Zimnodół nie została zgłoszona do rozgrywek - - - - - - - - Z uwagi na ogólnoświatową pandemię COVID-19 rozgrywki zostały przerwane po rundzie jesiennej i uznane za zakończone.

LATA OD 2020 ROKU - PIERWSZA DRUŻYNA

SEZON POZIOM ROZGRYWKOWY MIEJSCE MECZE PUNKTY Z R P BRAMKI (+) BRAMKI (-) UWAGI
2020/2021 Piłka nożna: Liga Okręgowa (Kraków I) - Sezon 2020/2021 (6) 4/15 28 47 13 8 7 65 38 -
2021/2022 Piłka nożna: Liga Okręgowa (Kraków I) - Sezon 2021/2022 (6) 1/14 26 63 20 3 3 72 34 AWANS DO V LIGI. Przegrane baraże o awans do IV Ligi z Kalwarianką Kalwaria Zebrzydowska 0-1 i 0-1.

LINKI ZEWNĘTRZNE

BIBLIOGRAFIA

 • "Wiadomości Zagłębia", lata 1987-1996
 • "Sport Śląski", lata 1986-1991
 • "Dziennik Polski", od 2002 roku
 • Kroniki: Legionu Bydlin, Unii Jaroszowiec, Sokoła Gołaczewy
 • Janusz Mentlewicz "701 i inni, Historia Ludowych Zespołów Sportowych w powiecie olkuskim", Klucze 2020 rok.

Tekst i wyniki NK