Piłka Nożna Klasa C 1986/1987 grupa Olkusz

Z WikiZagłębie

Piłka Nożna Klasa C 1986/1987 grupa Olkusz

  • Brak końcowej tabeli. W rozgrywkach brało udział prawdopodobnie 9 drużyn (w terminarzu przewidziano 9 kolejek w każdej z rund):

- Piliczanka Pilica (A),

- LZS Osiek (A),

- Trzy Korony Żarnowiec,

- Zryw Kamienna Góra,

- Pomorzanin Olkusz,

- Strumyk Zarzecze

i prawdopodobnie także:

- Orzeł Kwaśniów Górny,

- Błyskawica Kolbark,

- LZS Hutki.

  • Po rundzie jesiennej w tabeli prowadziła bez straty punktu Piliczanka Pilica, która wygrała wszystkie mecze, ale tylko 2 na boisku - oba na wyjazdach: 3-0 z LZS Osiek i 1-0 z Trzema Koronami Żarnowiec. Pozostałe mecze Piliczanka wygrała walkowerem, bowiem jej rywale nie przyjechali do Pilicy lub jak Zryw Kamienna Góra nie wyszli na boisko u siebie. W związku z wycofaniem się po rundzie jesiennej w sezonie 1986/1987 z Klasy B grupy I Olimpii Domaniewice Zarząd Piliczanki Pilica wystąpił z wnioskiem do Podokręgu Olkusz o przesuniecie do Klasy B od rundy wiosennej 1986/1987 Piliczanki Pilica w miejsce Olimpii Domaniewice do czego przychyliły się władze Podokręgu. Piliczanka miała potencjał sportowy i organizacyjny, bowiem po przesunięciu do Klasy B wystawiła również drużynę juniorów w przedmeczach Klasy B. Po zakończeniu sezonu awans do Klasy "B" grupa Olkusz wywalczył: LZS Osiek. Za zwycięstwo 2 pkt, za remis 1 pkt.
  • Jako gospodarze swoje mecze:

- Zryw Kamienna Góra i Strumyk Zarzecze rozgrywały w Wolbromiu na boisku "za torami kolejowymi",

- LZS Osiek rozgrywał w Gorenicach.

Bibliografia (źródła)

  • Relacje działaczy Piliczanki Pilica.
  • Michał Kowalski "Przyczynek do dziejów Gminno-Miejskiego Ludowego Klubu Sportowego w Pilicy", praca magisterska, Akademia Wychowania Fizycznego, Katowice 2013.