Cyklon Rogoźnik

Z WikiZagłębie
'Cyklon Rogoźnik'
Data powstania 1929
Poprzednie nazwy KS Burza, KS Budowlani, KS Stal
Barwy czerwono-niebiesko-białe
Adres ul. 1 Maja 30, 42-582 Rogoźnik (gm. Bobrowniki)
Stadion ul. 1 Maja 30, 42-582 Rogoźnik (gm. Bobrowniki)
Hala sportowa brak
Sekcje sportowe piłka nożna oraz sekcje obecnie nieistniejące: Lekkoatletyki, tenisa stołowego, szachów, gier sportowych, oraz sekcja kulturalno-oświatowa.
(oficj.) Strona internetowa

Klub Sportowy Cyklon Rogoźnik

 • Adres: ul. 1 Maja 30, 42-582 Rogoźnik (gm. Bobrowniki)
 • telefon: (32) 287-74-50
 • www: brak
 • Stadion: pojemność - 600 miejsc (200 siedzących) / oświetlenie - brak / boisko - 110 m x 60 m

Nazwy Klubu:

 • 1924/25 Klub Sportowy "Burza" (drużyna działająca przy Towarzystwie Gimnastycznym Sokół
 • czerwiec 1929 - Klub Sportowy "Cyklon" niezrzeszony - wystąpienie z TG "Sokół"
 • maj 1931 klub uzyskał osobowość prawno-statutową i został zarejestrowany w kieleckim O.Z.P.N podokręg Będzin
 • 1945-III-23 RKS [Robotniczy Klub Sportowy] "Cyklon" Rogoźnik
 • 1946-II-22 RKS [Robotniczy Klub Sportowy] "Cyklon" Wojkowice Komorne (fuzja z RKS Jowisz Wojkowice Komorne)
 • 1947 jesień - rozpad fuzji
 • 1948-I-11 BZKS [Budowlany Związkowy Klub Sportowy] "Cyklon" Rogoźnik (patronat Zakładów Szamotowych)
 • 1950 Związkowe Koło Sportowe "Budowlani" Rogoźnik (patronat Związkowych Klubów Sportowych Budowlani Zagłębia; 1951 wystąpienie z federacji)
 • 1954 K.S [Koło Sportowe] "Stal" Rogoźnik (przystąpienie do federacji Hutnik; patronat Rogoźnickich Zakładów Materiałów Ogniotrwałych)
 • 1991-VI-26 K.S [Klub Sportowy] "Cyklon" Rogoźnik (patronat Urzędu Gminy Bobrowniki)

Najcenniejsze osiągnięcia:

 • Mistrzostwo Gminy Bobrowniki -1938
 • Pierwszy Awans do Zagłębiowskiej klasy "A" - sezon 1938/39
 • Pierwszy powojenny awans do Zagłębiowskiej klasy "A" - sezon 1945/46
 • II miejsce na Mistrzostwach Polski Zrzeszenia Sportowego "Budowlani" w rzucie oszczepem - Tadeusz Bińko -1951
 • IV miejsce na mityngu lekkoatletycznym Węgry-Czechosławacja-Rumunia-Polska -1951
 • Mistrzostwo klasy "C" w tenisie stołowym -1956
 • Szansa awansu do III ligi - przegrana w dodatkowym meczu 0:2 z Górnikiem "Piaski"- sezon 1960/61
 • Awans do III Ligi w tenisie stołowym -sezon 1995/96
 • Awans piłkarzy do Ligi Okręgowej - 2014 rok.

Historia klubu

Korzenie Klubu Sportowego " Cyklon" Rogoźnik sięgają przełomu lat 1924-1925, kiedy w wiosce Rogoźnik powstała pierwsza oficjalna drużyna piłki nożnej o nazwie "Burza" utworzona, przy Towarzystwie Gimnastycznym "Sokół". Inicjatorami jej powstania byli Stanisław Surowiec, Franciszek Przybyłek oraz Józef Cichoń. Pierwsze rozgrywki odbywały się na gromadzkich pastwiskach tzw. "Sucharach" niedaleko "Jaworznika". Niechęć gospodarzy, którym piłkarze niszczyli trawę, przeznaczoną na wypas bydła, spowodowała, że działacze klubu zaczęli się starać o nowy teren na boisko sportowe. W 1935 roku na mocy porozumienia pomiędzy Gromadą Rogoźnik a Towarzystwem Przemysłowo- Górniczym "Saturn", nastąpiła częściowo zmiana gruntu gromadzkiego "Dziad" na grunt "Folwark", na którym powstało nowe boisko sportowe- działającego do dnia dzisiejszego. W 1929 roku Klub wystąpił z Towarzystwa Gimnastycznego "Sokół" zmieniając nazwę na "Cyklon". W 1931 roku uzyskał osobowość prawno-statutową i rejestrację w Będzinie. Funkcję prezesa klubu " Cyklon" pełnił Antoni Karch ( lekarz medycyny ), kierownikiem drużyny byli Grzegorz Możdżeń oraz Stanisław Surowiec. Początkowo klub nie posiadał żadnego obiektu sportowego, dlatego lokal klubu sportowego mieścił się w prywatnych domach mieszkańców ul. 1-go Maja u Stanisława Surowca, Stanisława Nobisa, a po wojnie u Stanisława Drożdża.

W czasie II wojny światowej aktywność sportowa Polaków była przez Niemców surowo wzbroniona i klub zawiesił działalność.

U schyłku II wojny światowej już 23.03.1945 roku odbyło się pierwsze walne zebranie członków klubu sportowego " Cyklon " w wiejskiej świetlicy, tzw. "Sokolni". Na wniosek większości zgromadzonych zmieniono częściowo nazwę klubu na Robotniczy Klub Sportowy "Cyklon" Rogoźnik. Walne zebranie dokonało wyboru nowych władz RKS-u. Jednocześnie uchwalono, że w RKS-ie będzie nadal obowiązywał statut z okresu międzywojennego.

Porażki piłkarzy ze znacznie silniejszymi drużynami Zagłębia przyczyniły się do zbliżenia z RKS "Jowisz" Wojkowice Komorne. 22.02.1946 roku na walnym zebraniu członków obu klubów podjęto decyzję o ich połączeniu w jeden RKS "Cyklon" Wojkowice. Jednakże liczne nieporozumienia i niechęć z obydwu stron nie rokowały przyszłości. Jesienią 1947 roku nastąpił rozpad RKS "Cyklon" Wojkowice .

11 stycznia 1948 decyzją walnego zebrania członków i sympatyków RKS "Cyklon" dokonano zmiany na Budowlany Związkowy Klub Sportowy "Cyklon" Rogoźnik. To ważna karta w historii klubu - od tej pory pozyskano sponsora - Zakłady Szamotowe. Dyrektora tego zakładu -Stanisława Biegańskiego wybrano honorowym prezesem klubu.

Okres przynależności klubu do Zrzeszenia Budowlanych był najwspanialszą kartą w historii klubu- działało aż pięć sekcji: Lekkoatletyki, tenisa stołowego, szachów, gier sportowych (w tym piłka nożna), oraz sekcja kulturalno-oświatowa. Wiosną 1950 roku BZKS "Cyklon" wstąpił w barwy zrzeszenia grupujące kluby utrzymywane przez resort budownictwa pod nazwą "Budowlani" działając, jako koło pod nazwą Związkowe Koło Sportowe "Budowlani" Rogoźnik. W 1951 roku "Budowlani" Rogoźnik występują z Klubu Związkowego "Budowlani: Zagłębia". W 1954 roku dokonano zmiany nazwy na Koło Sportowe "Stal" Rogoźnik w wyniku przystąpienia do nowej federacji - Federacji Hutnik, związane to było z sponsorowaniem Klubu przez Rogoźnickie Zakłady Materiałów Ogniotrwałych.

W 1991 po reorganizacji G.Z.M.O Zakład Produkcyjny Rogoźnik wycofał swój patronat nad klubem sportowym "Stal". Dzięki przychylności władz lokalnych patronat nad klubem przejął urząd Gminy Bobrowniki. 26.06.1991 roku na wniosek członków Rady Sołeckiej zostało zwołane walne Zebranie działaczy, członków oraz mieszkańców Rogoźnika. uchwalono nowy statut, wybrano w demokratycznych wyborach zarząd i powrócono do nazwy "Cyklon", która funkcjonuje do dnia dzisiejszego.

Plik:Plakat na mecz Zagłębianka Będzin Warta Zawiercie.jpg
Plakat reklamujący mecze piłki nożnej

Sekcja piłki nożnej

"Cyklon" największe swoje sukcesy przedwojenne odnosił w latach trzydziestych, kiedy to piłkarze awansując z klasy "C", poprzez klasę "B" w połowie lat trzydziestych (grał w niej w sezonie 1934), uzyskując awans do zagłębiowskiej klasy "A" w sezonie 1938/1939. Niestety "Cyklon" rozegrał w niej tylko jeden mecz z "Zewem" Ostrowy Górnicze ( wygrywając 2:1 ), gdyż na dwa dni przed kolejnym meczem, napad hitlerowski na Polskę zmienił bieg historii.

W czasie II wojny światowej aktywność sportowa Polaków była przez Niemców surowo wzbroniona i klub zawiesił działalność.

Od maja 1945 roku "Cyklon" Rogoźnik rozpoczął rozgrywki piłkarskie w grupie eliminacyjnej Podokręgu Zagłębiowskiego, uzyskując awans do zagłębiowskiej klasy "A". W decydującym pojedynku pokonał drużynę Sarmacji Będzin 2:1. Porażki ze znacznie silniejszymi drużynami Zagłębia przyczyniły się do zbliżenia z RKS "Jowisz" Wojkowice Komorne. 22.02.1946 roku na walnym zebraniu członków obu klubów podjęto decyzję o ich połączeniu w jeden RKS "Cyklon" Wojkowice Komorne. Ten krok uchronił drużynę przed degradacją z klasy "A", jednakże liczne nieporozumienia i niechęć z obydwu stron nie rokowały przyszłości. Jesienią 1947 roku nastąpił rozpad RKS "Cyklon " Wojkowice. 11 stycznia 1948 decyzją walnego zebrania członków i sympatyków RKS "Cyklon" dokonano zmiany na Budowlany Związkowy Klub Sportowy "Cyklon" Rogoźnik. Lata 1951-54 były okresem , w którym drużyna piłkarska z Rogoźnika zdaniem wielu działaczy była "najsilniejsza" w okolicy. 15 lipca 1951 rozegrano w Będzinie finałowy mecz o tytuł "moralnego" Mistrza Zagłębia Dąbrowskiego pomiędzy Rogoźnikiem a "Polonią" Sosnowiec. Mecz zakończył się remisem 4:4. W 1952 roku dwukrotnie rozegrano towarzyskie mecze z ówczesnym I-ligowym AKS-em "Chorzów". "Budowlani" przegrali je tylko niewielką różnicą bramek 2:1 i 6:4 dla AKS - nieźle jak na drużynę prowincjonalną. W połowie lat 50-tych Cyklon spada do Klasy B, z której powraca do A-klasy dopiero w 1959 r. po wygraniu turnieju barażowego wśród mistrzów czterech grup zagłębiowskiej Klasy B.

Sezon 1960/61 pozostanie w pamięci mieszkańców Rogoźnika jako szczyt możliwości lokalnego sportu. Jedyny, niepowtarzalny raz w historii drużyna miała olbrzymie szanse na awans do III ligi. Ówczesna "Stal" grała w Klasie A, która była wtedy czwartym szczeblem rozgrywek ostatni mecz u siebie z KS "Górnik" Piaski z Czeladzi. Aby utrzymać pierwszą pozycję w tabeli Cyklonowi wystarczył remis. Niestety szansa została zaprzepaszczona – Cyklon przegrał 0:1. Piotr Tyrol nie strzelił bramki z rzutu karnego. W efekcie wygranej "Górnik" zrównał się punktami z "Stalą" i trzeba było rozegrać jeszcze jeden barażowy mecz, który decydowałby o awansie. W czerwcu 1961 roku na neutralnym boisku w Dąbrowie Górniczej Cyklon przegrał 0:2 tracąc szansę na sukces. Długo nie można było otrząsnąć się z porażki. Wyniki były coraz słabsze, aż w sezonie 1966/1967 Stal spadła do Klasy B. Jesienią 1970 roku zarząd klubu zawiesił w rozgrywkach I drużynę seniorów - nie było odpowiedniej liczby zawodników i nastąpiło wycofanie jej z rozgrywek Klasy B.

Stagnacja nie trwała długo, dzięki zaangażowaniu grupy piłkarzy: Jerzego Gajdzika, Włodzimierza Kłosińskiego, Jacka Szafrugi, Włodzimierza Trzcionki już latem 1971 roku wznowiono rozgrywki w sosnowieckiej Klasie B, a w sezonie 1971/72 zagwarantowano sobie awans do klasy "A". Po sezonie 1975/1976 Stal została przeniesiona do bytomskiego podokręgu, do tamtejszej Klasy A.

Do rozgrywek sosnowieckich Stal powróciła w sezonie 1983/1984 grając w Klasie B, z której w kolejnym sezonie (1984/1985) awansowała do Klasy A, w której grała do 1990 roku. Najlepszym był sezon 1986/1987, w którym Stal zajęła 5 miejsce. W 1990 roku nastąpił spadek do Klasy B, w której Cyklon spędził 5 lat, bo dopiero w sezonie 1994/1995 udało mu się powrócić w szeregi A-klasowców. Po sezonie 1990/1991 nastąpił powrót do historycznej nazwy Cyklon. Cyklon grał w Klasie A 11 lat najlepsze wyniki uzyskując w sezonach 1998/1999 i 1999/2000 kiedy zajmował dwa razy 3 miejsce. Potem przyszły słabsze lata i w sezonie 2005/2006 Cyklon spadł do Klasy B. Grał w niej 5 sezonów by w sezonie 2010/2011 wywalczyć kolejny awans do Klasy A. Rozpoczęło to marsz w górę, bowiem już w sezonie 2013/2014 Cyklon wywalczył awans do Ligi Okręgowej, w której gra do dziś.

W XXI wieku w Cyklonie grali min: Attah Teche Abanda, Sebastian Dudek, Wojciech Gałęziok, Sebastian Gielza, Mateusz Gruszka, Adam Kostępski, Bartłomiej Maciejewski, Krzysztof Markowski, Kamil Pysno, Sebastian Sarzała, Robert Wojsyk, Adam Wolniewicz, Robert Wolniewicz.

Sezony piłkarskie

UWAGA: cyfra w nawiasie po nazwie ligi/klasy w której w danym sezonie grała drużyna Cyklonu/Stali/Cyklonu oznacza jaki kolejny szczebel rozgrywek w tym sezonie stanowiła podana liga/klasa.

Lata 1934 - 1939 - PIERWSZA DRUŻYNA

SEZON POZIOM ROZGRYWKOWY MIEJSCE MECZE PUNKTY BRAMKI (+) BRAMKI (-) UWAGI
1934 Klasa B (Sosnowiec), (3) ?/6 10 ? ? ? Brak końcowej tabeli rozgrywek
1934/1935 Klasa B, Grupa I (Sosnowiec), (3) ?/7 12 ? ? ? Brak końcowej tabeli rozgrywek
1935/1936 Klasa B, Grupa II (Sosnowiec), (3) 6/8 14 ? ? ? Brak dokładnej tabeli końcowej rozgrywek.
1936/1937 Piłka nożna: Klasa B, Grupa I (Sosnowiec) - Sezon 1936/1937 (3) 3(?)/8 14 ? ? ? Brak końcowej tabeli rozgrywek.
1937/1938 Piłka Nożna: Klasa B, Grupa II (Sosnowiec) - Sezon 1937/1938 (4) ?/8 14 ? ? ? Brak końcowej tabeli rozgrywek.
1938/1939 Piłka Nożna: Klasa B, Grupa I (Sosnowiec) - Sezon 1938/1939 (4) 1/10 ? ? ? ? AWANS DO KLASY A SOSNOWIEC pomimo przegranego barażu z Polonią Sosnowiec 2-7, 2-0, 0-3 w.o. z uwagi na powiększenie Klasy A. Brak końcowej tabeli rozgrywek
1939/1940 Piłka nożna: Klasa A (Sosnowiec) - Sezon 1939/1940 (3) - - - - - z uwagi na wybuch 1.09.1939 r. II wojny światowej rozegrano tylko 1 kolejkę spotkań 27.08.1939 r. Zew Niemce-Cyklon Rogoźnik 1-5

LATA 1926 - 1937 - DRUGA DRUŻYNA

SEZON POZIOM ROZGRYWKOWY MIEJSCE MECZE PUNKTY BRAMKI (+) BRAMKI (-) UWAGI
1926 ? ? - - - - -
1927 ? ? - - - - -
1928 ? ? - - - - -
1929 ? ? - - - - -
1930 ? ? - - - - -
1931 - - - -
1932 ? ? - - - - -
1933 ? ? - - - - -
1934 Piłka nożna: Klasa C (Sosnowiec) - Sezon 1934 (4) (?) ?/? - - - -
1934/1935 ? ? ? ?
1935/1936 Piłka nożna: Klasa B, Grupa II (Sosnowiec) - Sezon 1935/1936 (3) ?/7 12 ? ? ? Brak końcowej tabeli rozgrywek
1936/1937 ? ? - - - - -

Lata 1945 - 1960 - PIERWSZA DRUŻYNA

SEZON POZIOM ROZGRYWKOWY MIEJSCE MECZE PUNKTY Z R P BRAMKI (+) BRAMKI (-) UWAGI
1945 Piłka nożna: Eliminacje - Grupa II (Zagłębie) - Sezon 1945 1-4/11 20 - - - - - - Brak końcowej tabeli rozgrywek. AWANS DO KLASY A ZAGŁĘBIE
1945/1946 Piłka nożna: Klasa A (Zagłębie) - Sezon 1945/1946 (1) 8/10 17 12 4 4 9 27 38 Brak wyniku meczu RCKS Czeladź - Cyklon. Od rundy wiosennej jako Cyklon Wojkowice Komorne po fuzji z Jowiszem Wojkowice Komorne.
1946/1947 Piłka nożna: Klasa A (Zagłębie) - Sezon 1946/1947 (1) 7/9 16 12 4 4 8 36 46 Jako Cyklon Wojkowice Komorne.
1947/1948 Piłka nożna: Klasa A (Sosnowiec) - Sezon 1947/1948 (2) 9/10 18 14 5 4 9 34 54 SPADEK DO KLASY B SOSNOWIEC
1949 ???, ?/? - - - - - - - -
1950 ???, ?/? - - - - - - - -
1951 ???, ?/? - - - - - - - -
1952 Piłka nożna: Klasa A Katowice, grupa X (Będzin II) - Sezon 1952 (3) 2-4/6 10 ? ? ? ? ? ? Jako Budowlani Rogoźnik. Brak końcowej tabeli rozgrywek
1953 Piłka nożna: Klasa A, Grupa III - Sezon 1953 (4) 10/14 26 22 - - - ? ? jako Budowlani Rogoźnik
1954 Klasa A, Grupa III (4) 9/14 26 28 ? ? ? 44 44 jako Budowlani Rogoźnik
1955 ? ???, ?/? - - - - - - -
1956 ???, ?/? - - - - - - -
1957 Piłka nożna: Klasa B, Grupa I (Sosnowiec) - Sezon 1957 (5) 4/10 18 22 - - - 42 20 -
1958 Piłka nożna: Klasa B, Grupa II (Sosnowiec) - Sezon 1958 (5) 2/10 18 26 11 4 3 57 25 jako Stal Rogoźnik
1959 Klasa B, Grupa II (Sosnowiec) - Sezon 1959 (5) 1/10 18 ? - - - - - jako Stal Rogoźnik. AWANS DO TURNIEJU BARAŻOWEGO O KLASĘ A SOSNOWIEC
1959 Klasa B, Grupa II (Sosnowiec) - Sezon 1959 - turniej barażowy o awans do Klasy A Sosnowiec 2/4 6 7 3 1 2 15 9 jako Stal Rogoźnik. AWANS DO KLASY A SOSNOWIEC
1960 Piłka nożna: Klasa A, Grupa I (Zagłębie) - Sezon 1960 (4) 6/9 16 14 ? ? ? ? ? Brak informacji o strzelonych i straconych bramkach.
1960 Piłka nożna: Klasa A, Grupa I (Zagłębie) - Sezon 1960/1961 (4) 1-9/9 16 ? ? ? Brak końcowej tabeli rozgrywek

Lata 1957-1962 - DRUGA DRUŻYNA

SEZON POZIOM ROZGRYWKOWY MIEJSCE MECZE PUNKTY BRAMKI (+) BRAMKI (-) UWAGI
1957 Klasa C, Grupa IV (Sosnowiec) - Sezon 1957 (6) 2-8/8 14 ? ? ? Jako Stal II Rogoźnik. Brak końcowej tabeli rozgrywek
1958 -
1959 -
1960
1960/1961 -

LATA 1960 - 1980 - PIERWSZA DRUŻYNA

SEZON POZIOM ROZGRYWKOWY MIEJSCE MECZE PUNKTY Z R P BRAMKI (+) BRAMKI (-) UWAGI
1960/1961 Piłka nożna: Klasa A, Grupa I (Zagłębie) - Sezon 1960/1961 (4) 2/? ? ? - - - ? ? Brak końcowej tabeli rozgrywek. Jako Stal Rogoźnik. Porażka 0-2 w meczu barażowym o I miejsce w grupie z Górnikiem Piaski.
1961/1962 Piłka nożna: Klasa A, Grupa I (Zagłębie) - Sezon 1961/1962 (4) 1-9/9 16 ? - - - ? ? Brak końcowej tabeli rozgrywek. Jako Stal Rogoźnik
1962/1963 Piłka nożna: Klasa A, Grupa I (Sosnowiec) - Sezon 1962/63 (4) 5/10 18 18 - - - 32 36 Jako Stal Rogoźnik
1963/1964 Piłka Nożna Klasa A 1963/1964 grupa II Sosnowiec (4) 12/12 22 12 - - - 34 57 Jako Stal Rogoźnik
1964/1965 Piłka Nożna Klasa A 1964/1965 grupa Sosnowiec ?/14 (11/14) 26 (25) ? (20) - - - ? (45) ? (52) Jako Stal Rogoźnik. Tabela po 25 kolejce z 26 kolejek, brak końcowej tabeli. W nawiasach podano wyniki po 25 kolejce, z 26 kolejek.
1965/1966 Piłka Nożna Klasa A 1965/1966 grupa Sosnowiec 11/14 26 (25) ? (20) - - - ? (33) ? (57) Jako Stal Rogoźnik. Tabela po 25 kolejce z 26 kolejek. Brak końcowej tabeli rozgrywek
1966/1967 Piłka Nożna Klasa A 1966/1967 grupa Sosnowiec (5) 14/14 26 13 - - - 24 61 Jako Stal Rogoźnik. SPADEK DO KLASY B SOSNOWIEC
1967/1968 ? ?/? - - - - - - - -
1968/1969 ? ?/? - - - - - - - -
1969/1970 Piłka Nożna Klasa B 1969/1970 grupa II Sosnowiec (6) 8/10 18 8 - - - 33 42 Jako Stal Rogoźnik
1970/1971 Piłka Nożna Klasa B 1970/1971 grupa I Sosnowiec (6) - - - - - - - - Jako Stal Rogoźnik. Stal wycofała się w trakcie rundy jesiennej. Jej mecze zostały anulowane
1971/1972 Piłka nożna: Klasa B, Grupa II (Sosnowiec) - Sezon 1971/1972 (6) 1/9 16 29 - - - 68 11 Jako Stal Rogoźnik. AWANS DO KLASY A SOSNOWIEC
1972/1973 Piłka Nożna Klasa A 1972/1973 grupa Sosnowiec (5) 12/14 26 17 - - - 29 76 jako Stal Rogoźnik
1973/1974 Piłka Nożna Klasa A 1973/1974 grupa Sosnowiec (5) 11/14 26 19 - - - 32 67 jako Stal Rogoźnik
1974/1975 Klasa A (Sosnowiec) (5) 7/14 26 23 - - - 39 68 jako Stal Rogoźnik
1975/1976 Piłka nożna: Klasa A (Sosnowiec) - Sezon 1975/1976 (5) 9/14 26 23 10 3 13 45 62 jako Stal Rogoźnik. Przeniesienie do Klasy A Bytom
1976/1977 ? ?/? - - - - - - - -
1977/1978 ? ?/? - - - - - - - -
1978/1979 ? ?/? - - - - - - - -
1979/1980 ? ?/? - - - - - - - -

Lata 1980 - 2000 - PIERWSZA DRUŻYNA

SEZON POZIOM ROZGRYWKOWY MIEJSCE MECZE PUNKTY Z R P BRAMKI (+) BRAMKI (-) UWAGI
1980/1981 ? ? - - - - - - - -
1981/1982 ? ? - - - - - - - -
1982/1983 ? ? - - - - - - - -
1983/1984 Piłka Nożna Klasa B 1983/1984 grupa I Sosnowiec 3/9 16 25 - - - 47 23 jako Stal Rogoźnik
1984/1985 Piłka Nożna Klasa B 1984/1985 grupa I Sosnowiec 1/10 18 31 - - - 72 17 jako Stal Rogoźnik. AWANS DO KLASY A SOSNOWIEC
1985/1986 Piłka Nożna Klasa A 1985/1986 grupa Sosnowiec 11/14 26 21 - - - 41 54 jako Stal Rogoźnik
1986/1987 Piłka Nożna Klasa A 1986/1987 grupa Sosnowiec 5/14 26 28 - - - 43 47 jako Stal Rogoźnik
1987/1988 Piłka Nożna Klasa A 1987/1988 grupa Sosnowiec 11/14 26 21 - - - 31 55 jako Stal Rogoźnik
1988/1989 Piłka Nożna Klasa A 1988/1989 grupa Sosnowiec 12/14 26 20 - - - 28 53 jako Stal Rogoźnik
1989/1990 Piłka Nożna Klasa A 1989/1990 grupa Sosnowiec 12/14 26 18 - - - 35 65 jako Stal Rogoźnik. SPADEK DO KLASY B SOSNOWIEC
1990/1991 Piłka Nożna Klasa B 1990/1991 grupa II Sosnowiec 3/8 14 19 - - - 55 30 jako Stal Rogoźnik
1991/1992 Piłka Nożna Klasa B 1991/1992 grupa II Sosnowiec 2/8 14 20 8 4 2 42 19 -
1992/1993 Piłka Nożna Klasa B 1992/1993 grupa II Sosnowiec 4/8 14 16 6 4 4 40 23 -
1993/1994 Piłka Nożna Klasa B 1993/1994 grupa II Sosnowiec 2/10 18 29 - - - 51 28 -
1994/1995 Piłka Nożna Klasa B 1994/1995 grupa II Sosnowiec 1/10 18 29 - - - 57 17 AWANS DO KLASY A SOSNOWIEC
1995/1996 Piłka Nożna Klasa A 1995/1996 grupa Sosnowiec 6/14 26 39 11 6 9 54 39 -
1996/1997 Piłka Nożna Klasa A 1996/1997 grupa Sosnowiec 7/15 28 38 - - - 56 58 -
1997/1998 Piłka Nożna Klasa A 1997/1998 grupa Sosnowiec 6/15 28 41 - - - 50 45 -
1998/1999 Klasa A (Sosnowiec) 3/16 30 65 - - - 81 53 -
1999/2000 Piłka Nożna Klasa A 1999/2000 grupa Sosnowiec 3/15 28 60 - - - 68 31 -

Lata 2000 - 2020 - PIERWSZA DRUŻYNA

SEZON POZIOM ROZGRYWKOWY MIEJSCE MECZE PUNKTY Z R P BRAMKI (+) BRAMKI (-) UWAGI
2000/2001 Piłka Nożna Klasa A 2000/2001 grupa Sosnowiec (6) 12/16 30 33 - - - 59 70 -
2001/2002 Piłka nożna: Klasa A (Sosnowiec) - Sezon 2001/2002 (6) 6/16 30 45 - - - 56 52 -
2002/2003 Klasa A (Sosnowiec) (6) 5/16 30 58 16 10 4 78 28 -
2003/2004 Klasa A (Sosnowiec) (6) 5/17 32 62 19 5 8 81 41 -
2004/2005 Klasa A (Sosnowiec) (6) 9/16 30 41 13 2 15 48 67 -
2005/2006 Klasa A (Sosnowiec) (6) 14/18 34 36 10 6 18 43 70 SPADEK DO KLASY B SOSNOWIEC
2006/2007 Klasa B, Grupa I (Sosnowiec) (7) 8/11 20 23 7 2 11 32 32 -
2007/2008 Klasa B, Grupa I (Sosnowiec) (7) 6/8 14 18 5 3 6 21 22 -
2008/2009 Klasa B (Sosnowiec) (8) 5/13 24 45 14 3 7 75 40 -
2009/2010 Klasa B (Sosnowiec) (8) 4/11 20 37 12 1 7 53 27 -
2010/2011 Klasa B (Sosnowiec) (8) 2/12 22 52 17 1 4 96 28 AWANS DO KLASY A SOSNOWIEC
2011/2012 Klasa A (Sosnowiec) (7) 5/16 30 49 14 7 9 78 45 -
2012/2013 Klasa A (Sosnowiec) (7) 6/16 30 41 12 5 13 61 62 -
2013/2014 Klasa A (Sosnowiec) (7) 1/15 28 71 23 2 3 90 28 AWANS DO LIGI OKRĘGOWEJ KATOWICE
2014/2015 Liga Okręgowa, Grupa IV (Katowice) (6) 9/16 30 38 11 5 14 43 64 -
2015/2016 Liga Okręgowa, Grupa IV (Katowice) (6) 12/16 30 34 10 4 16 53 65 -
2016/2017 Liga Okręgowa, Grupa IV (Katowice) (6) 4/16 30 51 15 6 9 52 36 -
2017/2018 Klasa Okręgowa, Grupa IV (Katowice) (6) 9/16 30 42 13 3 14 54 51 -
2018/2019 Klasa Okręgowa, Grupa IV (Katowice) (6) 11/16 30 32 9 5 16 42 58 -
2019/2020 Piłka nożna: Klasa Okręgowa, Grupa IV (Katowice) - Sezon 2019/2020 (6) 5/18 17 33 10 3 4 44 19 Z uwagi na ogólnoświatową pandemię COVID-19 rozgrywki zostały przerwane po rundzie jesiennej i uznane za zakończone.

LATA 2000-2020 - DRUGA DRUŻYNA

W latach 2000-2014 druga drużyna Cyklonu Rogoźnik nie była zgłoszona do rozgrywek.

SEZON POZIOM ROZGRYWKOWY MIEJSCE MECZE PUNKTY Z R P BRAMKI (+) BRAMKI (-) UWAGI
2014/2015 Piłka nożna: Klasa B (Sosnowiec) - Sezon 2014/2015 (8) 13/13 24 15 5 0 19 21 68 Cyklon II wycofał się po rundzie jesiennej. W r. wiosennej jego mecze zostały zweryfikowane jako walkowery po 3-0 dla przeciwników.

W latach 2015-2020 druga drużyna Cyklonu Rogoźnik nie była zgłoszona do rozgrywek.

LATA OD 2020 ROKU - PIERWSZA DRUŻYNA

SEZON POZIOM ROZGRYWKOWY MIEJSCE MECZE PUNKTY Z R P BRAMKI (+) BRAMKI (-) UWAGI
2020/2021 - runda zasadnicza Piłka nożna: Klasa Okręgowa, Grupa IV (Katowice) - Sezon 2020/2021 (6) 1/10 18 40 11 7 0 58 21 -
2020/2021 - grupa mistrzowska Piłka nożna: Klasa Okręgowa, Grupa IV (Katowice) - Sezon 2020/2021 (6) 4/8 14 21 6 3 5 25 24 -
2021/2022 Piłka nożna: Klasa Okręgowa, Grupa IV (Katowice) - Sezon 2021/2022 (6) 4/18 34 74 23 5 6 92 33 -

Sekcja Lekkoatletyki

W latach pięćdziesiątych drugą mocną sekcją "Budowlanych" była lekkoatletyka. Jej czołowym przedstawicielem był Tadeusz Bińko -specjalista w rzucie oszczepem i granatem. Wygrywał wszystkie zawody w swoich koronnych konkurencjach na Mistrzostwach Zagłębia w Czeladzi, Mistrzostwach "Budowlanych" Okręgu Śląskiego w Chorzowie, Mistrzostwach Polski Zrzeszenia "Budowlanych" w Gliwicach, Lekkoatletycznych Mistrzostwach Śląska w Katowicach, Zawodach Lekkoatletycznych Zrzeszenia Sportowego "Budowlani". W 1951 zajął II miejsce na Mistrzostwach Polski Zrzeszenia Sportowego "Budowlanych". Pan Tadeusz Bińko w 1953 roku reprezentował Polskę na meczu międzypaństwowym Polska – Finlandia.

Linki zewnętrzne

Bibliografia

 • "Wiadomości Zagłębia", lata 1973-1996
 • "Tempo", lata 1996-1999
 • "Sport Śląski", lata 1986-1991