II Zagłębiowski Festiwal Organowy: Różnice pomiędzy wersjami
Z WikiZagłębie
(Utworzył nową stronę „thumb|300px|right|Plakat II edycji festiwalu '''II Zagłębiowski Festiwal Organowy''' - druga edycja festiwalu odbywaj<ellipsis>”) |
Nie podano opisu zmian |
||
Linia 1: | Linia 1: | ||
[[Plik:II-Zagłębiowski-Festiwal-Organowy.jpg|thumb|300px|right|Plakat II edycji festiwalu]] | [[Plik:II-Zagłębiowski-Festiwal-Organowy.jpg|thumb|300px|right|Plakat II edycji festiwalu]] | ||
'''II Zagłębiowski Festiwal Organowy''' - druga edycja festiwalu odbywającego się od [[24 lipca]] do [[2 października]] [[2016]] r. w [[Będzin|Będzinie]], [[Wojkowice|Wojkowicach]], [[Sosnowiec|Sosnowcu]], [[Dąbrowa Górnicza|Dąbrowie Górniczej]] i w [[ | '''II Zagłębiowski Festiwal Organowy''' - druga edycja festiwalu odbywającego się od [[24 lipca]] do [[2 października]] [[2016]] r. w [[Będzin|Będzinie]], [[Jaworznie]], [[Wojkowice|Wojkowicach]], [[Pilica|Pilicy]], [[Łazy|Łazach]] [[Sosnowiec|Sosnowcu]], [[Dąbrowa Górnicza|Dąbrowie Górniczej]], [[Czeladź|Czeladzi]] i w [[Sławków|Sławkowie]] | ||
. | |||
==Program== | ==Program== | ||
{| border="6" cellpadding="2" cellspacing="1" align="center" style="margin-left: 0.5em; margin-bottom: 1.5em" | {| border="6" cellpadding="2" cellspacing="1" align="center" style="margin-left: 0.5em; margin-bottom: 1.5em" | ||
Linia 9: | Linia 9: | ||
! WIDTH=32%|MIEJSCE KONCERTU | ! WIDTH=32%|MIEJSCE KONCERTU | ||
! WIDTH=35%|WYKONAWCA | ! WIDTH=35%|WYKONAWCA | ||
|- | |- | ||
| ALIGN=center|[[24 lipca|24.07]].[[2016]] | | ALIGN=center|[[24 lipca|24.07]].[[2016]] | ||
| ALIGN=center|19:00 | | ALIGN=center|19:00 | ||
| ALIGN=center|[[Dąbrowa Górnicza]], [[Parafia p.w. Najświętszej Maryi Panny Anielskiej w Dąbrowie Górniczej|bazylika p.w NMP Anielskiej]] | | ALIGN=center|[[Dąbrowa Górnicza]], [[Parafia p.w. Najświętszej Maryi Panny Anielskiej w Dąbrowie Górniczej|bazylika p.w. NMP Anielskiej]] | ||
| ALIGN=center|Koncert Inauguracyjny - Molte Voci Organ Duo w składzie Ewelina Bachul i Barbara Lorenc | | ALIGN=center|Koncert Inauguracyjny - Molte Voci Organ Duo w składzie Ewelina Bachul i Barbara Lorenc | ||
Linia 20: | Linia 19: | ||
| ALIGN=center|[[31 lipca|31.07]].[[2016]] | | ALIGN=center|[[31 lipca|31.07]].[[2016]] | ||
| ALIGN=center|19.00 | | ALIGN=center|19.00 | ||
| ALIGN=center|[[Dąbrowa Górnicza – Strzemieszyce Wielkie]], [[ | | ALIGN=center|[[Dąbrowa Górnicza]] – [[Strzemieszyce (Dąbrowa Górnicza)|Strzemieszyce Wielkie]], [[Parafia p.w. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Dąbrowie Górniczej-Strzemieszycach Wielkich|bazylika p.w. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Dąbrowie Górniczej]] | ||
| ALIGN=center|Władysław Szymański | | ALIGN=center|Władysław Szymański | ||
Linia 26: | Linia 25: | ||
| ALIGN=center|[[5 sierpnia|05.08]].[[2016]] | | ALIGN=center|[[5 sierpnia|05.08]].[[2016]] | ||
| ALIGN=center|19.00 | | ALIGN=center|19.00 | ||
| ALIGN=center|[[Pilica]], [[ | | ALIGN=center|[[Pilica]], [[Parafia p.w. Najświętszego Imienia Jezus w Pilicy-Biskupicach|sanktuarium Matki Boskiej Śnieżnej]] | ||
| ALIGN=center|Konrad Bargieł, Daniel Strządała | | ALIGN=center|Konrad Bargieł, Daniel Strządała | ||
Linia 32: | Linia 31: | ||
| ALIGN=center|[[7 sierpnia|07.08]].[[2016]] | | ALIGN=center|[[7 sierpnia|07.08]].[[2016]] | ||
| ALIGN=center|19.00 | | ALIGN=center|19.00 | ||
| ALIGN=center|[[Łazy]], [[Parafia św. Michała Archanioła w Łazach]] | | ALIGN=center|[[Łazy]], [[Parafia p.w. św. Michała Archanioła w Łazach|kościół p.w. św. Michała Archanioła]] | ||
| ALIGN=center|Karolona Borodziuk, Przemysław Kadłubek, Wojciech Kaszuba, Jakub Plewa | | ALIGN=center|Karolona Borodziuk, Przemysław Kadłubek, Wojciech Kaszuba, Jakub Plewa | ||
Linia 38: | Linia 37: | ||
| ALIGN=center|[[14 sierpnia|14.08]].[[2016]] | | ALIGN=center|[[14 sierpnia|14.08]].[[2016]] | ||
| ALIGN=center|19.00 | | ALIGN=center|19.00 | ||
| ALIGN=center|[[ | | ALIGN=center|[[Parafia p.w. Matki Bożej Bolesnej w Czeladzi-Piaskach|sanktuarium św. Jana Vianney’a]] | ||
| ALIGN=center|Barbora Čechová, Jozef Kratochvíl | | ALIGN=center|Barbora Čechová, Jozef Kratochvíl | ||
Linia 47: | Linia 46: | ||
| ALIGN=center|Kamil Bień, Paulina Horajska, [[Roman Hyla]], Magdalena Pikuła | | ALIGN=center|Kamil Bień, Paulina Horajska, [[Roman Hyla]], Magdalena Pikuła | ||
|- | |||
| ALIGN=center|[[28 sierpnia|28.08]].[[2016]] | |||
| ALIGN=center|18.00 | |||
| ALIGN=center|[[Wojkowice]], [[Parafia p.w. św. Antoniego z Padwy w Wojkowicach|kościół p.w. św. Antoniego z Padwy]] | |||
| ALIGN=center|Jakub Baszczyk, Barbara Dratwińska | |||
|- | |||
| ALIGN=center|[[4 września|04.09]].[[2016]] | |||
| ALIGN=center|18.00 | |||
| ALIGN=center|[[Sosnowiec]], [[Parafia p.w. św. Tomasza Apostoła w Sosnowcu|kościół p.w. św. Tomasza]] | |||
| ALIGN=center|Barbara Lorenc, Łukasz Sadło | |||
|- | |||
| ALIGN=center|[[11 września|11.09]].[[2016]] | |||
| ALIGN=center|19.00 | |||
| ALIGN=center|[[Dąbrowa Górnicza]], [[Parafia p.w. św. Jadwigi Królowej w Dąbrowie Górniczej|kościół p.w. św. Jadwigi Śląskiej]] | |||
| ALIGN=center|Witold Zaborny | |||
|- | |||
| ALIGN=center|[[18 września|18.09]].[[2016]] | |||
| ALIGN=center|19.00 | |||
| ALIGN=center|[[Sławków]], [[Parafia p.w. Podwyższenia Krzyża Świętego w Sławkowie|kościół p.w. Podwyższenia Krzyża Świętego]] | |||
| ALIGN=center|Rafał Kozubek, Klaudia Camilla Twardzik, Mateusz Mikołajczyk | |||
|- | |||
| ALIGN=center|[[22 września|22.09]].[[2016]] | |||
| ALIGN=center|17.00 | |||
| ALIGN=center|[[Sosnowiec]], [[Zespół Szkół Muzycznych im. Jana Kiepury]] | |||
| ALIGN=center|Organy: Tradycja i jazz | |||
|- | |||
| ALIGN=center|[[23 września|23.09]].[[2016]] | |||
| ALIGN=center|17.00 | |||
| ALIGN=center|[[Będzin]], [[Zamek w Będzinie|Dziedziniec na Zamku Królewskim]] | |||
| ALIGN=center|Organy: Tradycja i jazz | |||
|- | |||
| ALIGN=center|[[24 września|24.09]].[[2016]] | |||
| ALIGN=center|19.00 | |||
| ALIGN=center|[[Jaworzno]], [[Parafia p.w. św. Elżbiety Węgierskiej w Jaworznie|kościół p.w. św. Elżbiety]] | |||
| ALIGN=center|Jaworznicki Weekend Organowy Ewelina Bachul, Madgalena Marcinowicz-Tomanek, Julianna Petzuch | |||
|- | |||
| ALIGN=center|[[25 września|25.09]].[[2016]] | |||
| ALIGN=center|18.00 | |||
| ALIGN=center|[[Jaworzno]], [[Parafia p.w. Najświętszej Maryi Panny Nieustającej Pomocy w Jaworznie|kościół p.w. NMP Nieustającej Pomocy]] | |||
| ALIGN=center|Jaworznicki Weekend Organowy | |||
|- | |||
| ALIGN=center|[[2 października|02.10]].[[2016]] | |||
| ALIGN=center|19.00 | |||
| ALIGN=center|[[Dąbrowa Górnicza]], [[Parafia p.w. Najświętszej Maryi Panny Anielskiej w Dąbrowie Górniczej|bazylika p.w. NMP Anielskiej]] | |||
| ALIGN=center| Julian Gembalski | |||
[[Kategoria:Festiwale zagłębiowskie|II Zagłębiowski Festiwal Organowy]] | [[Kategoria:Festiwale zagłębiowskie|II Zagłębiowski Festiwal Organowy]] | ||
Aktualna wersja na dzień 08:02, 13 lut 2018
II Zagłębiowski Festiwal Organowy - druga edycja festiwalu odbywającego się od 24 lipca do 2 października 2016 r. w Będzinie, Jaworznie, Wojkowicach, Pilicy, Łazach Sosnowcu, Dąbrowie Górniczej, Czeladzi i w Sławkowie .
Program
DATA | GODZ. | MIEJSCE KONCERTU | WYKONAWCA |
---|---|---|---|
24.07.2016 | 19:00 | Dąbrowa Górnicza, bazylika p.w. NMP Anielskiej | Koncert Inauguracyjny - Molte Voci Organ Duo w składzie Ewelina Bachul i Barbara Lorenc |
31.07.2016 | 19.00 | Dąbrowa Górnicza – Strzemieszyce Wielkie, bazylika p.w. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Dąbrowie Górniczej | Władysław Szymański |
05.08.2016 | 19.00 | Pilica, sanktuarium Matki Boskiej Śnieżnej | Konrad Bargieł, Daniel Strządała |
07.08.2016 | 19.00 | Łazy, kościół p.w. św. Michała Archanioła | Karolona Borodziuk, Przemysław Kadłubek, Wojciech Kaszuba, Jakub Plewa |
14.08.2016 | 19.00 | sanktuarium św. Jana Vianney’a | Barbora Čechová, Jozef Kratochvíl |
21.08.2016 | 19.00 | Będzin, kościół p.w. św. Jadwigi | Kamil Bień, Paulina Horajska, Roman Hyla, Magdalena Pikuła |
28.08.2016 | 18.00 | Wojkowice, kościół p.w. św. Antoniego z Padwy | Jakub Baszczyk, Barbara Dratwińska |
04.09.2016 | 18.00 | Sosnowiec, kościół p.w. św. Tomasza | Barbara Lorenc, Łukasz Sadło |
11.09.2016 | 19.00 | Dąbrowa Górnicza, kościół p.w. św. Jadwigi Śląskiej | Witold Zaborny |
18.09.2016 | 19.00 | Sławków, kościół p.w. Podwyższenia Krzyża Świętego | Rafał Kozubek, Klaudia Camilla Twardzik, Mateusz Mikołajczyk |
22.09.2016 | 17.00 | Sosnowiec, Zespół Szkół Muzycznych im. Jana Kiepury | Organy: Tradycja i jazz |
23.09.2016 | 17.00 | Będzin, Dziedziniec na Zamku Królewskim | Organy: Tradycja i jazz |
24.09.2016 | 19.00 | Jaworzno, kościół p.w. św. Elżbiety | Jaworznicki Weekend Organowy Ewelina Bachul, Madgalena Marcinowicz-Tomanek, Julianna Petzuch |
25.09.2016 | 18.00 | Jaworzno, kościół p.w. NMP Nieustającej Pomocy | Jaworznicki Weekend Organowy |
02.10.2016 | 19.00 | Dąbrowa Górnicza, bazylika p.w. NMP Anielskiej | Julian Gembalski |