Wystawa Polskiego Przemysłu, Handlu i Rzemiosła Zagłębia Dąbrowskiego w Sosnowcu: Różnice pomiędzy wersjami
Linia 269: | Linia 269: | ||
| ALIGN=center|76 | | ALIGN=center|76 | ||
| ALIGN=center|"Hydro-Termo" Zakłady Przemysłowo-Handlowe Stempkowski Andrzej | | ALIGN=center|"Hydro-Termo" Zakłady Przemysłowo-Handlowe Stempkowski Andrzej | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|[[Sosnowiec]], ul. Swobodna 12 | ||
|- | |- | ||
Linia 279: | Linia 279: | ||
| ALIGN=center|17 | | ALIGN=center|17 | ||
| ALIGN=center|Izba Przemysłowo-Handlowa w Sosnowcu | | ALIGN=center|Izba Przemysłowo-Handlowa w Sosnowcu | ||
| ALIGN=center|Sosnowiec | | ALIGN=center|[[Sosnowiec]] | ||
|- | |- | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|190 | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|Jędrysik Emanuel Fabryka Kafli "Wancerzów", Fabryka Wózków i Samochodzików Dziecięcych "Torpedo" | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|Wancerzów, poczta Mstów | ||
|- | |||
| ALIGN=center|112 | |||
| ALIGN=center|"Karpaty" Sprzedaż Produktów Naftowych, Oddział w Dąbrowie Górniczej | |||
| ALIGN=center|[[Dąbrowa Górnicza]], ul. Sienkiewicza 3 | |||
|- | |||
| ALIGN=center|77 | |||
| ALIGN=center|Kinderman Edward Wyroby Metalowe | |||
| ALIGN=center|Częstochowa, Aleja Wolności 12 | |||
|- | |||
| ALIGN=center|85 | |||
| ALIGN=center|Klimkiewicz Franciszek "Lactolin" Skład Apteczny w Częstochowie | |||
| ALIGN=center|Częstochowa, Al. Wolności 44 | |||
|- | |||
| ALIGN=center|110 | |||
| ALIGN=center|Kowalczyk Stefan Odlewnia Żeliwa | |||
| ALIGN=center|[[Sosnowiec]], ul. Floriańska 42 | |||
|- | |||
| ALIGN=center|11 | |||
| ALIGN=center|"Kurier Zachodni", Dziennik, Sosnowiec | |||
| ALIGN=center|[[Sosnowiec]], ul. Piłsudskiego | |||
|- | |||
| ALIGN=center|6 | |||
| ALIGN=center|Kwaśniok Alojzy "Alka" Wytwórnia Soków Owocowych, Karmelów i Musztardy | |||
| ALIGN=center|Katowice, ul. Kozielska 79 | |||
|- | |||
| ALIGN=center|99 | |||
| ALIGN=center|Unierzyski Stefan Wojkowice Komorne | |||
| ALIGN=center|Wojkowice Komorne | |||
|- | |||
| ALIGN=center|96 | |||
| ALIGN=center|Łuczywo Stefan Skład Futer i Pracownia Kuśnierska | |||
| ALIGN=center|[[Sosnowiec]], ul. Piłsudskiego 8 | |||
|- | |||
| ALIGN=center|3 | |||
| ALIGN=center|Małopolski Związek Mleczarski, Oddział w Sosnowcu | |||
| ALIGN=center|[[Sosnowiec]] | |||
|- | |||
| ALIGN=center|101 | |||
| ALIGN=center|"Merkury" Biuro Techniczno-Handlowe w Sosnowcu | |||
| ALIGN=center|[[Sosnowiec]], ul. Pierackiego 4 | |||
|- | |||
| ALIGN=center|109 | |||
| ALIGN=center|"Mikavit" Zakłady S-ka z o. o. w Radomiu | |||
| ALIGN=center|Radom, ul. Limanowskiego 9 | |||
|- | |||
| ALIGN=center|163 | |||
| ALIGN=center|Modrzejów-Hantke Zjednoczone Zakłady Górniczo-Hutnicze S. A. w Sosnowcu | |||
| ALIGN=center|[[Sosnowiec]], ul. Francuska 12 | |||
|- | |||
| ALIGN=center|129 | |||
| ALIGN=center|Myszkowska Fabryka Sztucznego Jedwabiu S. A. | |||
| ALIGN=center|[[Myszków]] | |||
|- | |||
| ALIGN=center|169 | |||
| ALIGN=center|"Olkusz" Fabryka Naczyń Emaliowanych S. A. w Olkuszu | |||
| ALIGN=center|[[Olkusz]] | |||
|- | |- | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|84 | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|"Pani" Wytwórnia Kapeluszy Damskich A. Wiżeniówna | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|Sosnowiec, ul. Piłsudskiego 14a | ||
|- | |- | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|114 | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|Państwowa Wytwórnia Prochu w Pionkach. | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|Pionki | ||
|- | |- | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|143 | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|"Perun" Francuskie Towarzystwo Akcyjne | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|Dąbrówka Mała, ul. Grażyńskiego 28 | ||
|- | |- | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|172 | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|Poczta i Telegraf, Dyrekcja Okręgowa w Krakowie | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|Kraków | ||
|- | |- | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|191 | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|"Polfamin" Fabryka Farb Mineralnych w Wołowie | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|Wołów, poczta Stąporków | ||
|- | |- | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|108 | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|"Radocha" S. A. Fabryk Chemicznych w Sosnowcu | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|Sosnowiec, Kolonia Radocha | ||
|- | |- | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|192 | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|"Rzemiosło" Spółdzielnia Wytwórcza Rzemieślnicza z o. o. w Radomiu | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|Radom, ul. Traugutta 29a | ||
|- | |- | ||
Linia 404: | Linia 474: | ||
cd. | cd. | ||
STOISKO | STOISKO |
Wersja z 17:43, 18 kwi 2014
Wystawa Polskiego Przemysłu, Handlu i Rzemiosła Zagłębia Dąbrowskiego w Sosnowcu 3 czerwca - 14 czerwca 1939 r.
PATRONAT
- Generał Stanisław Skwarczyński, szef O. Z. N.
- Dr Władysław Dziadosz, wojewoda kielecki
KOMITET HONOROWY
- Wacław Długosz, wicemarszałek Sejmu R. P., szef okręgu kieleckiego O. Z. N.
- Edward Balcer, prezes Izby Rzemieślniczej w Kielcach
- Tomasz Kozłowski, prezes Kieleckiej Izby Rolniczej
- Inż. Zygmunt Sowiński, poseł na Sejm R. P., prezes Izby Przemysłowo-Handlowej w Sosnowcu
PREZYDIUM KOMITETU
- Prezes: Paweł Jaguczański, wiceprezes Izby Przemysłowo-Handlowej w Sosnowcu, prezes Towarzystwa Przemysłowców Zagłębia Dąbrowskiego, członek Zarządu i dyrektor Towarzystwa Sosnowieckich Fabryk Rur i Żelaza S. A. w Sosnowcu
- I Wiceprezes: Mgr. Kazimierz Gadomski, dyrektor Izby Przemysłowo-Handlowej w Sosnowcu
- II Wiceprezes: Inż. Józef Galiot, b. wiceminister Komunikacji, ławnik Zarządu Miejskiego w Sosnowcu
- Skarbnik: Roman Walewski, starosta grodzki w Sosnowcu
CZŁONKOWIE
- Roman Cholewicki, dyrektor Ubezpieczalni Społecznej w Sosnowcu,
- Józef Kaczkowski, prezydent miasta Sosnowca,
- Mirosław Lipski, adwokat, szef obwodu będzińskiego O. Z. N.
KOMITET WYSTAWY
- Mgr. Grzegorz Axentowicz, dyrektor Izby Rzemieślniczej w Kielcach
- Józef Boxa, starosta powiatowy będziński
- Inż. Marian Czaplicki, dyrektor Warszawskiego Towarzystwa Kopalń Węgla S. A., Niemce k/Strzemieszyc
- Franciszek Czarniecki, kupiec, prezes Stowarzyszenia Kupców Polskich w Olkuszu,
- pr. Alfred Dąbrowski, dyrektor Towarzystwa Przemysłowców Zagłębia Dąbrowskiego w Sosnowcu,
- Franciszek Drożdż, poseł na Sejm R. P., Łagisza k. Będzina,
- Aleksander Erbe, prezes Zarządu firmy "Ernest Erbe" S. A. w Zawierciu, radca Izby Przemysłowo- Handlowej w Sosnowcu
- Bronisław Garliński, kupiec, radca Izby Przemysłowo-Handlowej w Sosnowcu, prezes Stowarzyszenia Kupców Polskich w Sosnowcu
- Edmund Gruszczyński, kupiec, wiceprezes Izby Przemysłowo - Handlowej w Sosnowcu
- Jan Gruszczyński, właściciel zakładu mechanicznego, radca Izby Rzemieślniczej w Kielcach, Zawiercie
- Leon de Hagen, prezes Towarzystwa Przemysłowców Okręgu Częstochowskiego, dyrektor zarządzający firmy Francuska S. A. T -wo Przemysłu Włókienniczego w Częstochowie
- Jan Jarno, właściciel zakładu mechanicznego w Olkuszu
- Antoni Kałkowski, kupiec, wiceprezes Stowarzyszenia Kupców Polskich w Dąbrowie Górniczej
- Euzebiusz Łada, dyrektor Fabryki Naczyń Emaliowanych "Olkusz" S. A. w Olkuszu
- Władysław Mazur, dyrektor Państwowego Liceum Pedagogicznego w Sosnowcu, radca Izby Rzemieślniczej w Kielcach
- Adam Musiał, właściciel zakładu stolarskiego, radca Izby Rzemieślniczej w Kielcach, Częstochowa
- Zygmunt Nowara, poseł na Sejm R. P., Sosnowiec
- Czesław Nowicki, kupiec, radca Izby Przemysłowo-Handlowej w Sosnowcu, Częstochowa,
- Ludwik Piątkowski, przemysłowiec, Sosnowiec
- Inż. Jan Rodziewicz, dyrektor Zjednoczonych Zakładów" Modrzejów-Hantke" S. A. w Sosnowcu, radca Izby Przemysłowo-Handlowej w Sosnowcu
- Zenon Salski, kupiec, prezes Stowarzyszenia Kupców Polskich w Będzinie
- Mgr. Tadeusz Siekański, wicedyrektor Izby Przemysłowo-Handlowej w Sosnowcu
- Wilhelm Schon, prezes Zarządu firmy C. G. Schon S. A. w Sosnowcu, radca Izby Przemysłowo-Handlowej w Sosnowcu
- Inż. Maciej Sieklucki, b. dł:rektor Towarzystwa Przemysłowców Okręgu Ząwierciańskiego w Zawierciu
- Franciszek Siłuszek, radca Izby Rzemieślniczej w Kielcach
- Mgr. Franciszek Soiński, naczelnik wydziału Zarządu Miejskiego w Częstochowie
- Aleksander Steinhagen, członek zarządu firmy Steinhagen i Saenger S. A. w Myszkowie, - wiceprezes Izby Przemysłowo - Handlowej w Sosnowcu, prezes Towarzystwa Przemysłowców Okręgu Zawierciańskiego, Myszków
- Zdzisław Szpineter, radny miasta Sosnowca
- Inż. Ludwik Ślaski, dyrektor Kieleckiej Izby Rolniczej w Kielcach
- Wincenty Wożniak, przedsiębiorca budowlany, radca Izby Rzemieślniczej w Kielcach, Dąbrowa Górnicza
- Edward Zając, przedsiębiorca budowlany, radca Izby Rzemieślniczej w Kielcach, Będzin
- Wincenty Zdanowicz, ppłk. s. s., dyrektor Towarzystwa Przemysłowców Okręgu Częstochowskiego
- Inż. Władysław Żukowski, dyrektor zarządzający Gwarectwa "Hr. Renard" w Sosnowcu, radca Izby Przemysłowo - Handlowej w Sosnowcu
KOMISJA REWIZYJNA
- Antoni Kalkowski,
- Inż. Tadeusz Nowak, poseł na sejm R. P., Olkusz,
- Franciszek Siłuszek,
- Wincenty Zdanowicz,
- Inż. Władysław Żukowski.
SEKCJE
Prasowo-Propagandowa
- Przewodniczący: Stefan Arnold, redaktor "Kuriera Zachodniego" w Sosnowcu
- Zastępca Przewodniczącego: Józef Oskólski, redaktor "Ekspressu Zagłębia" w Sosnowcu
Techniczno-Artystyczna
- Przewodniczący: Tadeusz Telatycki, inż. architekt, Sosnowiec
- Zastępca Przewodniczącego: Gustaw Martin, naczelnik Wydziału Zarządu Miejskiego w Sosnowcu
Organizacyjno-Finansowa
- Przewodniczący: Hugon Almstaedt, wiceprezydent miasta Sosnowca
- Zastępca Przewodniczącego: Dr. Juliusz Braun, adwokat, radca prawny Izby Przemysłowo-Handlowej w Sosnowcu
Przemysłowa
- Przewodniczący: Inż. Jan Rodziewicz, radca Izby Przemysłowo-Handlowej w Sosnowcu, dyrektor Zjednoczonych Zakładów "Modrzejów Hantke" S. A. w Sosnowcu
- Zastępca Przewodniczącego: Dr. Alfred Dąbrowski, dyrektor Towarzystwa Przemysłowców Zagłębia Dąbrowskiego w Sosnowcu
Kupiecka
- Przewodniczący: Edmund Gruszczyński, kupiec, wiceprezes Izby Przemysłowo-Handlowej w Sosnowcu,
- Zastępca Przewodniczącego: Bronisław Garliński, kupiec, radca Izby Przemysłowo-Handlowej w Sosnowcu, prezes Stowarzyszenia Kupców Polskich w Sosnowcu
- Zastępca Przewodniczącego: Zenon Salski, kupiec, prezes Stowarzyszenia Kupców Polskich w Będzinie
Rzemieślnicza
- Przewodniczący: Teofil Świerczyński, kierownik warsztatów stolarsko-modelarskich Szkoły Rzemieślniczo-Przemysłowej w Sosnowcu, Sosnowiec,
- Zastępca Przewodniczącego: Wincenty Woźniak, przedsiębiorca budowlany, radca Izby Rzemieślniczej w Kielcach, Dąbrowa Górnicza
Drobnej wytwórczości i przemysłu ludowego
- Przewodniczący: Wacław Krzyżkiewicz, dyrektor Szkoły Rzemieślniczo-Przemysłowej w Sosnowcu
- Zastępca Przewodniczącego: Mieczysław Kopczyński, Sosnowiec
Rolniczo-ogrodnicza
- Przewodniczący: Inż. Józef Krajewski, Dobieszowice p. Bobrowniki k Będzina
- Zastępca Przewodniczącego: Eleonora Boxowa, Będzin
Spółdzielcza
- Przewodniczący: Ludwik Berbecki, prezes Rady Okręgowej Związku Spółdzielni Spożywców R. P. "Społem", Oddział w Będzinie
- Zastępca Przewodniczącego: Stanisław Wolf, urzędnik, Czeladź 2
Samorządowa i instytucji użyteczności publicznej
- Przewodniczący: Mgr. Antoni Izydorczyk, prezydent miasta Będzina,
- Zastępca Przewodniczącego: Mgr. Franciszek Soiński, naczelnik wydziału Zarządu Miejskiego w Częstochowie
KIEROWNICTWO BIURA WYSTAWY
- Mgr. Jan Puchalski, b. dyrektor Targów Wschodnich we Lwowie (początkowo)
- Mgr. Włodzimierz Toczyłowski, referent Izby Przemysłowo-Handlowej w Sosnowcu (następnie)
ALFABETYCZNY SPIS WYSTAWCÓW
STOISKO NR | NAZWA WYSTAWCY | ADRES |
---|---|---|
40 | Arct M. Zakłady Wydawnicze S. A. w Warszawie, Okręg Śląski w Katowicach | Katowice, ul. Kościuszki 28 |
140 | Banachiewicz J. inż. Wytwórnia Maszyn w Zawierciu S. A. | Zawiercie, ul. Paderewskiego 32 |
109 | Belgijska S. A. Południowo Polskich Hut Szklanych w Ząbkowicach i Szczakowie | Ząbkowice i Szczakowa |
52 | Brózda Walenty "Kons. Rapid" Wytwórnia Aparatów do konserwowania owoców i artykułów gospodarstwa domowego | Poznań, ul. Małeckiego 23 m. 3 |
57 | Cech Stolarzy w Sosnowcu | Sosnowiec, ul. Piłsudskiego 16 |
193 | Cech Ślusarzy, Kowali, Tokarzy, Pilnikarzy i Kotlarzy w Sosnowcu | Sosnowiec, ul. Piłsudskiego 16 |
184 | Cech Zdunów w Sosnowcu | Sosnowiec, ul. Nowa 10 |
51 | Centrala Handlowa Przemysłu Ludowego i Chałupniczego Sp. z o. o. w Kielcach | Kielce, ul. Sienkiewicza 47. |
93 | Chrześcijańskie Towarzystwo Dobroczynności Hurtownia w Sosnowcu | Sosnowiec, ul. 3 Maja 20 |
135 | Czechowski H. Zakłady Przemysłowe w Sosnowcu | Sosnowiec |
73 | Czechowski Władysław Skład Materiałów Piśmiennych, Ram i Tapet | Sosnowiec, ul. 3 Maja 8 |
162 | "Czeladź" Francuska S. A. Bezimiennych Kopalń Węgla | Czeladź 2 kolonia Piaski |
132 | Dietel H. S. A. Przemysłu Włókienniczego w Sosnowcu | Sosnowiec, ul. Żeromskiego 1. |
104 | Elektrownia Okręgowa w Zagłębiu Dąbrowskim | Będzin, ul. Małobądzka 193-149. |
106 | "Elektryczność" T-wa Akc. Zakłady Elektrochemiczne w Ząbkowicach | Ząbkowice |
139 | Erbe Ernest Fabryka Łączników i Wyrobów Lano-Kutych S. A. w Zawierciu | Zawiercie, ul. Pierackiego 2 |
173a | "Expres Zagłębia" Dziennik | Sosnowiec, ul. Teatralna 1a. |
118 | Fabryka Szkła, dawna S. Reich S. A. w Zawierciu | Zawiercie |
82 | Florek Andrzej i S-ka, Polski Samodział Zdobniczy | Piotrków Trybunalski, ul. Krakowska 20 |
124 | Aulich B. Wyrób Krawatów i Spinek | Zawiercie, ul. Piaskowa 28 |
186 | Grenda Jan Warsztaty Mechaniczne i Miedziano-Kotlarskię | Sosnowiec, ul. Grabowa 9 |
102 | "Gródków" Klinkiernia Będzińskiego Powiatowego Związku Samorządowego | Gródków, gm. Łagisza, p-ta Będzin |
156 | Gwarectwo "Hrabia Renard" w Sosnowcu | Sosnowiec |
38 | Hartman Oskar Wytwórnia Szmerglowych Osełek | Będzin, ul. Sielecka 55 |
88 | Herllich Bolesław Aparaty do włosów | Katowice, ul. Teatralna 12 |
188 | Hesse Adam Przedsiębiorstwo Robót Blacharsko-Dekarskich | Sosnowiec, ul. Orla 11 |
196 | Hlawski Józef Materiały Piśmienne, Kolektura Loterii Klasowej, Dzienniki i Czasopisma, Ogłoszenia w Sosnowcu | Sosnowiec, ul. 3 Maja 23 |
156 | "Huta Bankowa" Zakłady Hutnicze T-wo Akcyjne w Dąbrowie Górniczej | Dąbrowa Górnicza, ul. Sobieskiego 18 |
114 | "Huta Ludwików" S. A. w Kielcach | Kielce |
76 | "Hydro-Termo" Zakłady Przemysłowo-Handlowe Stempkowski Andrzej | Sosnowiec, ul. Swobodna 12 |
48 | Izba Rolnicza w Kielcach. | Kielce |
17 | Izba Przemysłowo-Handlowa w Sosnowcu | Sosnowiec |
190 | Jędrysik Emanuel Fabryka Kafli "Wancerzów", Fabryka Wózków i Samochodzików Dziecięcych "Torpedo" | Wancerzów, poczta Mstów |
112 | "Karpaty" Sprzedaż Produktów Naftowych, Oddział w Dąbrowie Górniczej | Dąbrowa Górnicza, ul. Sienkiewicza 3 |
77 | Kinderman Edward Wyroby Metalowe | Częstochowa, Aleja Wolności 12 |
85 | Klimkiewicz Franciszek "Lactolin" Skład Apteczny w Częstochowie | Częstochowa, Al. Wolności 44 |
110 | Kowalczyk Stefan Odlewnia Żeliwa | Sosnowiec, ul. Floriańska 42 |
11 | "Kurier Zachodni", Dziennik, Sosnowiec | Sosnowiec, ul. Piłsudskiego |
6 | Kwaśniok Alojzy "Alka" Wytwórnia Soków Owocowych, Karmelów i Musztardy | Katowice, ul. Kozielska 79 |
99 | Unierzyski Stefan Wojkowice Komorne | Wojkowice Komorne |
96 | Łuczywo Stefan Skład Futer i Pracownia Kuśnierska | Sosnowiec, ul. Piłsudskiego 8 |
3 | Małopolski Związek Mleczarski, Oddział w Sosnowcu | Sosnowiec |
101 | "Merkury" Biuro Techniczno-Handlowe w Sosnowcu | Sosnowiec, ul. Pierackiego 4 |
109 | "Mikavit" Zakłady S-ka z o. o. w Radomiu | Radom, ul. Limanowskiego 9 |
163 | Modrzejów-Hantke Zjednoczone Zakłady Górniczo-Hutnicze S. A. w Sosnowcu | Sosnowiec, ul. Francuska 12 |
129 | Myszkowska Fabryka Sztucznego Jedwabiu S. A. | Myszków |
169 | "Olkusz" Fabryka Naczyń Emaliowanych S. A. w Olkuszu | Olkusz |
84 | "Pani" Wytwórnia Kapeluszy Damskich A. Wiżeniówna | Sosnowiec, ul. Piłsudskiego 14a |
114 | Państwowa Wytwórnia Prochu w Pionkach. | Pionki |
143 | "Perun" Francuskie Towarzystwo Akcyjne | Dąbrówka Mała, ul. Grażyńskiego 28 |
172 | Poczta i Telegraf, Dyrekcja Okręgowa w Krakowie | Kraków |
191 | "Polfamin" Fabryka Farb Mineralnych w Wołowie | Wołów, poczta Stąporków |
108 | "Radocha" S. A. Fabryk Chemicznych w Sosnowcu | Sosnowiec, Kolonia Radocha |
192 | "Rzemiosło" Spółdzielnia Wytwórcza Rzemieślnicza z o. o. w Radomiu | Radom, ul. Traugutta 29a |
? | ? | ? |
? | ? | ? |
? | ? | ? |
? | ? | ? |
? | ? | ? |
? | ? | ? |
? | ? | ? |
? | ? | ? |
? | ? | ? |
? | ? | ? |
? | ? | ? |
? | ? | ? |
? | ? | ? |
? | ? | ? |
? | ? | ? |
? | ? | ? |
cd.
STOISKO 174 "Saturn" T -wo Górniczo-Przemysłowe S. A. w Sosnowcu, Kol. Saturn. 132 Schon C. G. S. A. Przemysłu Włókienniczego w Sosnowcu, ul. Chemiczna. 29 Składnica Harcerska, Sosnowiec Warszawska 1. Namioty, mundury, ekwipunek polowy, odzież zawodowa. 24 Śliwa Stanisław Sosnowiec, Rudna 15a (Spożywczy). 182 Solvay Zakłady w Polsce z o. o. Kopalnie i Cementownie "Grodziec" w Grodżcu k. Będzina. 22 Sołtysik Stanisław Wyroby Betonowe - Wojkowice Ko- morne, Cmentarna 18. 168 Sosnowieckich Fabryk Rur i Żelaza Two Akc. w Sos- nowcu, ul. Nowopogońska 1. 151 Sosnowieckie Two Kopalń i Zakładów Hutniczych S. A. w Sosnowcu, ul. 3 Maja 27. 89 "Spójnia" Strzemieszyckie Zakłady Szczotkarskie K. Mi- chalski i S-ka w Strzemieszycach, ul. Stacyjna 75. 191a Spółdzielnia Szewców "Opatrzność" w Wolbromiu, ul. Krakowska 20. 3 Spółdzielnia Ziemiańska z ogr. odp. dla zbyte mleka w Sosnowcu. 60 Spółdzielnia Zjednoczonych Stolarzy w Sosnowcu, Pił- sudskiego 17. 127 Stara Sosnowiczanka Fabryka Pończoch Jana Gaika w Sos- nowcu, ul. Warszawska 8. 139 Steinhagen Saenger Fabryka Papieru i Celulozy S. A. w Myszkowie. 124 "Stradom" Częstochowskie Zakłady Wyrobów Włókienni- czych S. A. w Częstochowie, (Zarząd Warszawa, pl. Napo- leona 9. 5 Szczeciński Zdzisław Ogrodnictwo. 86 Szczerbowski R. Nowości i Wynalazki Gospodarcze, Biała k. Bielska, Komorowiec 355.
STOISKO 76 Szczurek Jan Poznań, Kopczyńskiego 69 (Metalowe). 130 Szencer August Myszkowska Przędzalnia S. A. Warszawa, Trębacka 4. 78 Taran Zakład Druciany w Sosnowcu, ul. Będzińska. 81 Tomczyk J. Wytwórnia Mebli Sosnowiec, Pierackiego 1. 168a Torpeda Sosnowiec, Sobieskiego 42a. 156 Towarzystwo Akcyjne Przemysłu Metalurgicznego w Pol- sce Francuska S. A: w Radomsku. 123 Towarzystwo Eksploatacyjne dla Przemysłu Trykota- żowego z o. o. w Sosnowcu, ul. Żeromskiego 1. 132 T owo Przemysłu Włókniczego Societe Anonyme de L'Indu- strie Textile w Częstochowie, l-go Maja 19. 48 T owo Stałej Wystawy Wyrobów Szkolnych w Sosnowcu, Warszawska 6. 24 Tramwaje Elektryczne w Zagłębiu Dąbrowskim S. A., Katowice, pl. Wolności. 19la Trąmpczyńska Józefa, Pracownia Firanek i Kap, Chosz- czówka k Warszawy. 8 Trąmpczyński Przemysław, Wytwórnia Preparatów i Prze- tworów Soji i Zielarnia, Choszczówka kjWarszawy. 90 Trzaska, Evert i Michalski S. A. w Warszawie, oddział w Katowicach, Mikołowska 15. 20 Ubezpieczalnia Społeczna w Sosnowcu. 132 "Union Textile" S-ka Akc. Przędzalnia Wełny Czesanko- wej w Częstochowie, ul. Narutowicza 80. (Włókiennictwo). 180 "Wiek" S. A. Przemysłu Cementowego w Ogrodzieńcu kjZawiercia. 27-8 Wilczyński Stefan Wytwórnia Win i Miodów. Dąbrowa Górnicza, 3-go Maja 14 (Spożywca). 87 Witwicki Stefan, Zakład Mechaniczno-Stolarsko-Ciesielski, Czeladż, Wjazdowa 6. 115 Wolbrom S. A. Fabryka Wyrobów Gumowych w Wolbromiu 2.
STOISKO - Wrzesiński józef, Artyści Malarze Zagłębia Dąbrowskiego w Sosnowcu, ul Czysta 7. 178. "Wysoka" Fabryka Portland Cementu Sp. Akc. w Wysokiej. 6 Zarząd Miejski miasta Będzina. 12 Zarząd Miejski miasta Częstochowy. 9 Zarząd Miejski miasta Dąbrowy Górniczej. 2 Zarząd Miejski miasta Sosnowca. 43 Żeńska Szkoła Rzemiosł i Gimnazjum Krawieckie im. ks. kan. Fr. Raczyńskiego w Sosnowcu, ul. Kaliska 58.