Piłka nożna: Liga Wojewódzka (III Liga) - Sezon 1955: Różnice pomiędzy wersjami
Z WikiZagłębie
Nie podano opisu zmian |
|||
Linia 3: | Linia 3: | ||
Od [[8 maja]] [[1955]] r. na mocy zarządzenia przewodniczącego GKKF o możliwości powrotu do tradycyjnych nazw, niektóre z klubów zaczęły sukcesywnie wracać do swoich historycznych nazw. | Od [[8 maja]] [[1955]] r. na mocy zarządzenia przewodniczącego GKKF o możliwości powrotu do tradycyjnych nazw, niektóre z klubów zaczęły sukcesywnie wracać do swoich historycznych nazw. | ||
'''[[ | '''[[DO PRZEROBIENIA !!!]]''' | ||
==TABELA KOŃCOWA== | |||
{| border="6" cellpadding="2" cellspacing="1" align="center" style="margin-left: 0.5em; margin-bottom: 1.5em" | |||
|- BGCOLOR="#808456" style="color: white" | |||
! WIDTH=4%|M-ce | |||
! Nazwa klubu | |||
! WIDTH=8%|M | |||
! WIDTH=8%|Pkt | |||
! WIDTH=8%|Z | |||
! WIDTH=8%|R | |||
! WIDTH=8%|P | |||
! WIDTH=8%|Br+ | |||
! WIDTH=8%|Br- | |||
|- BGCOLOR=#94BE7E | |||
| ALIGN=center|'''1''' | |||
| ALIGN=LEFT|'''[[AKS Niwka|Górnika Niwka]]''' | |||
| ALIGN=center|'''26''' | |||
| ALIGN=center|'''42''' | |||
| ALIGN=center|'''?''' | |||
| ALIGN=center|'''?''' | |||
| ALIGN=center|'''?''' | |||
| ALIGN=center|'''75''' | |||
| ALIGN=center|'''30''' | |||
|- | |||
| ALIGN=center|2 | |||
| ALIGN=LEFT|[[Górnik Będzin]] | |||
| ALIGN=center|26 | |||
| ALIGN=center|39 | |||
| ALIGN=center|? | |||
| ALIGN=center|? | |||
| ALIGN=center|? | |||
| ALIGN=center|76 | |||
| ALIGN=center|30 | |||
|- | |||
| ALIGN=center|3 | |||
| ALIGN=LEFT|[[Górnik Piaski]] | |||
| ALIGN=center|26 | |||
| ALIGN=center|34 | |||
| ALIGN=center|? | |||
| ALIGN=center|? | |||
| ALIGN=center|? | |||
| ALIGN=center|65 | |||
| ALIGN=center|49 | |||
|- | |||
| ALIGN=center|4 | |||
| ALIGN=LEFT|[[Stal Myszków]] | |||
| ALIGN=center|26 | |||
| ALIGN=center|31 | |||
| ALIGN=center|? | |||
| ALIGN=center|? | |||
| ALIGN=center|? | |||
| ALIGN=center|57 | |||
| ALIGN=center|52 | |||
|- | |||
| ALIGN=center|5 | |||
| ALIGN=LEFT|[[Huta Cedler Sosnowiec]] | |||
| ALIGN=center|26 | |||
| ALIGN=center|30 | |||
| ALIGN=center|? | |||
| ALIGN=center|? | |||
| ALIGN=center|? | |||
| ALIGN=center|63 | |||
| ALIGN=center|41 | |||
|- | |||
| ALIGN=center|6 | |||
| ALIGN=LEFT|Motor Siemianowice | |||
| ALIGN=center|26 | |||
| ALIGN=center|30 | |||
| ALIGN=center|? | |||
| ALIGN=center|? | |||
| ALIGN=center|? | |||
| ALIGN=center|71 | |||
| ALIGN=center|60 | |||
|- | |||
| ALIGN=center|7 | |||
| ALIGN=LEFT|Huta Ferrum | |||
| ALIGN=center|26 | |||
| ALIGN=center|29 | |||
| ALIGN=center|? | |||
| ALIGN=center|? | |||
| ALIGN=center|? | |||
| ALIGN=center|47 | |||
| ALIGN=center|29 | |||
|- | |||
| ALIGN=center|8 | |||
| ALIGN=LEFT|[[Warta Zawiercie|Stal Zawiercie]] | |||
| ALIGN=center|26 | |||
| ALIGN=center|28 | |||
| ALIGN=center|? | |||
| ALIGN=center|? | |||
| ALIGN=center|? | |||
| ALIGN=center|50 | |||
| ALIGN=center|46 | |||
|- | |||
| ALIGN=center|9 | |||
| ALIGN=LEFT|[[Cyklon Rogoźnik|Budowlani Rogoźnik]] | |||
| ALIGN=center|26 | |||
| ALIGN=center|28 | |||
| ALIGN=center|? | |||
| ALIGN=center|? | |||
| ALIGN=center|? | |||
| ALIGN=center|44 | |||
| ALIGN=center|44 | |||
|- | |||
| ALIGN=center|10 | |||
| ALIGN=LEFT|[[Budowlani Grodziec]] | |||
| ALIGN=center|26 | |||
| ALIGN=center|21 | |||
| ALIGN=center|? | |||
| ALIGN=center|? | |||
| ALIGN=center|? | |||
| ALIGN=center|39 | |||
| ALIGN=center|57 | |||
|- | |||
| ALIGN=center|11 | |||
| ALIGN=LEFT|Huta Bierut Częstochowa | |||
| ALIGN=center|26 | |||
| ALIGN=center|18 | |||
| ALIGN=center|? | |||
| ALIGN=center|? | |||
| ALIGN=center|? | |||
| ALIGN=center|41 | |||
| ALIGN=center|59 | |||
|- | |||
| ALIGN=center|12 | |||
| ALIGN=LEFT|[[Górnik Grodziec]] | |||
| ALIGN=center|26 | |||
| ALIGN=center|15 | |||
| ALIGN=center|? | |||
| ALIGN=center|? | |||
| ALIGN=center|? | |||
| ALIGN=center|30 | |||
| ALIGN=center|70 | |||
|- | |||
| ALIGN=center|13 | |||
| ALIGN=LEFT|Włókniarz Stradom | |||
| ALIGN=center|26 | |||
| ALIGN=center|11 | |||
| ALIGN=center|? | |||
| ALIGN=center|? | |||
| ALIGN=center|? | |||
| ALIGN=center|26 | |||
| ALIGN=center|75 | |||
|- | |||
| ALIGN=center|14 | |||
| ALIGN=LEFT|Górnik Siemianowice | |||
| ALIGN=center|26 | |||
| ALIGN=center|8 | |||
| ALIGN=center|? | |||
| ALIGN=center|? | |||
| ALIGN=center|? | |||
| ALIGN=center|19 | |||
| ALIGN=center|61 | |||
|} | |||
==SKŁAD LIGI WOJEWÓDZKIEJ== | ==SKŁAD LIGI WOJEWÓDZKIEJ== |
Wersja z 22:20, 22 gru 2013
Piłka nożna: Liga Wojewódzka - Sezon 1955
Od 8 maja 1955 r. na mocy zarządzenia przewodniczącego GKKF o możliwości powrotu do tradycyjnych nazw, niektóre z klubów zaczęły sukcesywnie wracać do swoich historycznych nazw.
TABELA KOŃCOWA
M-ce | Nazwa klubu | M | Pkt | Z | R | P | Br+ | Br- |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Górnika Niwka | 26 | 42 | ? | ? | ? | 75 | 30 |
2 | Górnik Będzin | 26 | 39 | ? | ? | ? | 76 | 30 |
3 | Górnik Piaski | 26 | 34 | ? | ? | ? | 65 | 49 |
4 | Stal Myszków | 26 | 31 | ? | ? | ? | 57 | 52 |
5 | Huta Cedler Sosnowiec | 26 | 30 | ? | ? | ? | 63 | 41 |
6 | Motor Siemianowice | 26 | 30 | ? | ? | ? | 71 | 60 |
7 | Huta Ferrum | 26 | 29 | ? | ? | ? | 47 | 29 |
8 | Stal Zawiercie | 26 | 28 | ? | ? | ? | 50 | 46 |
9 | Budowlani Rogoźnik | 26 | 28 | ? | ? | ? | 44 | 44 |
10 | Budowlani Grodziec | 26 | 21 | ? | ? | ? | 39 | 57 |
11 | Huta Bierut Częstochowa | 26 | 18 | ? | ? | ? | 41 | 59 |
12 | Górnik Grodziec | 26 | 15 | ? | ? | ? | 30 | 70 |
13 | Włókniarz Stradom | 26 | 11 | ? | ? | ? | 26 | 75 |
14 | Górnik Siemianowice | 26 | 8 | ? | ? | ? | 19 | 61 |
SKŁAD LIGI WOJEWÓDZKIEJ
LP | NAZWA KLUBU (DRUŻYNY) | MIEJSCOWOŚĆ |
---|---|---|
1 | Budowlani Grodziec | Grodziec |
2 | Budowlani Rogoźnik | Rogoźnik |
3 | Górnik Będzin | Będzin |
4 | Górnik Grodziec | Grodziec |
5 | Górnika Niwka | Sosnowiec |
6 | Górnik Piaski | Czeladź |
7 | Górnik Siemianowice | Siemianowice Śl. |
8 | Huta Bieruta Częstochowa | Częstochowa |
9 | Huta Cedler Sosnowiec | Sosnowiec |
10 | Huta Ferrum Siemianowice Śl. | Siemianowice Śl. |
11 | Motor Siemianowice | Siemianowice Śl. |
12 | Stal Myszków | Myszków |
13 | Stal Zawiercie | Zawiercie |
14 | Włókniarz Stradom | Częstochowa |