Kielecki Okręgowy Związek Piłki Nożnej 1928 - 1937: Różnice pomiędzy wersjami
(Nie pokazano 152 wersji utworzonych przez 2 użytkowników) | |||
Linia 1: | Linia 1: | ||
'''Kielecki Okręgowy Związek Piłki Nożnej 1928 - 1937''' | '''Kielecki Okręgowy Związek Piłki Nożnej 1928 - 1937''' | ||
=Informacje ogólne= | |||
[[15 stycznia]] [[1928]] – decyzją PZPN powstał nowy, dziesiąty w kraju Kielecki OZPN z siedzibą w [[Sosnowiec|Sosnowcu]], a następnie w Częstochowie, który funkcjonował do [[1937]] roku. W lipcu [[1937]] roku zlikwidowano Kielecki OZPN i na jego miejsce powołano [[Zagłębiowski Okręgowy Związek Piłki Nożnej|Zagłębiowski OZPN]] z siedzibą w [[Sosnowiec|Sosnowcu]], który działał do wybuchu II Wojny Światowej. | |||
W skład Kieleckiego OZPN wchodziły podokręgi w [[Sosnowiec|Sosnowcu]], Częstochowie, Radomiu oraz od roku [[19??]] wyłoniony z radomskiego w Kielcach. Podokręg radomski w [[1935]] roku przeszedł do Warszawskiego OZPN. | |||
Mistrzowie Klas A poszczególnych podokręgów, czyli mistrzowie podokręgów rozgrywali między sobą dodatkowe mecze o mistrzostwo okręgu. Wyłoniony w tych rozgrywkach mistrz okręgu uczestniczył dalej w rozgrywkach międzyokręgowych (barażach) o awans do ówczesnej ekstraklasy, czyli do '''Ligi Państwowej'''. | Mistrzowie Klas A poszczególnych podokręgów, czyli mistrzowie podokręgów rozgrywali między sobą dodatkowe mecze o mistrzostwo okręgu. Wyłoniony w tych rozgrywkach mistrz okręgu uczestniczył dalej w rozgrywkach międzyokręgowych (barażach) o awans do ówczesnej ekstraklasy, czyli do '''Ligi Państwowej'''. | ||
=Mistrzowie KOZPN w latach 1928 - 1936/1937= | |||
{| border="6" cellpadding="2" cellspacing="1" align="center" style="margin-left: 0.5em; margin-bottom: 1.5em" | {| border="6" cellpadding="2" cellspacing="1" align="center" style="margin-left: 0.5em; margin-bottom: 1.5em" | ||
Linia 20: | Linia 20: | ||
| ALIGN=center|1928 | | ALIGN=center|1928 | ||
| ALIGN=center|[[Victoria Sosnowiec]] | | ALIGN=center|[[Victoria Sosnowiec]] | ||
| ALIGN=center|[[Sosnowiec]] | | ALIGN=center|[[Podokręg Sosnowiec 1928 - 1937 (Kielecki Okręgowy Związek Piłki Nożnej)|Sosnowiec]] | ||
| ALIGN=center|Przegrane baraże o awans do Ligi Państwowej | | ALIGN=center|Przegrane baraże o awans do Ligi Państwowej | ||
|- | |- | ||
Linia 37: | Linia 37: | ||
| ALIGN=center|[[RKS Radom]] | | ALIGN=center|[[RKS Radom]] | ||
| ALIGN=center|Radom | | ALIGN=center|Radom | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|Przegrane baraże o awans do Ligi Państwowej | ||
|- | |- | ||
Linia 48: | Linia 48: | ||
| ALIGN=center|1933 | | ALIGN=center|1933 | ||
| ALIGN=center|[[Unia Sosnowiec]] | | ALIGN=center|[[Unia Sosnowiec]] | ||
| ALIGN=center|[[Sosnowiec]] | | ALIGN=center|[[Podokręg Sosnowiec 1928 - 1937 (Kielecki Okręgowy Związek Piłki Nożnej)|Sosnowiec]] | ||
| ALIGN=center|Przegrane baraże o awans do Ligi Państwowej | | ALIGN=center|Przegrane baraże o awans do Ligi Państwowej | ||
Linia 54: | Linia 54: | ||
| ALIGN=center|1934 | | ALIGN=center|1934 | ||
| ALIGN=center|[[Unia Sosnowiec]] | | ALIGN=center|[[Unia Sosnowiec]] | ||
| ALIGN=center|[[Sosnowiec]] | | ALIGN=center|[[Podokręg Sosnowiec 1928 - 1937 (Kielecki Okręgowy Związek Piłki Nożnej)|Sosnowiec]] | ||
| ALIGN=center|Przegrane baraże o awans do Ligi Państwowej | | ALIGN=center|Przegrane baraże o awans do Ligi Państwowej | ||
Linia 76: | Linia 76: | ||
|} | |} | ||
=Sezony piłkarskie w KOZPN= | |||
==Sezon 1928== | ==Sezon 1928== | ||
=== | ===[[Piłka nożna: Klasa A (KOZPN) - Sezon 1928|Klasa A]]=== | ||
==== | ====Przydział do Klasy A==== | ||
{| border="6" cellpadding="2" cellspacing="1" align="center" style="margin-left: 0.5em; margin-bottom: 1.5em" | {|border="6" cellpadding="2" cellspacing="1" align="center" style="margin-left: 0.5em; margin-bottom: 1.5em" | ||
|-BGCOLOR="#808456" style="color: white" | |-BGCOLOR="#808456" style="color: white" | ||
! WIDTH= | ! WIDTH=10%|LP | ||
! WIDTH=40%|NAZWA KLUBU (DRUŻYNY) | |||
! WIDTH=25%|PODOKRĘG | |||
! WIDTH=25%|MIEJSCOWOŚĆ | |||
! WIDTH= | |||
! WIDTH= | |||
! WIDTH= | |||
|- | |- | ||
| ALIGN=center|1 | | ALIGN=center|1 | ||
| ALIGN=LEFT| | | ALIGN=LEFT|[[KS Sosnowiec]] | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|Sosnowiec | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|[[Sosnowiec]] | ||
|- | |- | ||
| ALIGN=center|2 | | ALIGN=center|2 | ||
| ALIGN=LEFT|[[ | | ALIGN=LEFT|[[Victoria Sosnowiec|TS Victorja Sosnowiec]] | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|Sosnowiec | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|[[Sosnowiec]] | ||
|- | |- | ||
| ALIGN=center|3 | | ALIGN=center|3 | ||
| ALIGN=LEFT|[[ | | ALIGN=LEFT|[[Makabi Sosnowiec|ŻTGS Makabi Sosnowiec]] | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|Sosnowiec | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|[[Sosnowiec]] | ||
| ALIGN=center| | |||
| ALIGN=center| | |- | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|4 | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=LEFT|[[Strzała Sosnowiec|KS Strzała Sosnowiec]] | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|Sosnowiec | ||
| ALIGN=center|[[Sosnowiec]] | |||
|- | |||
| ALIGN=center|5 | |||
| ALIGN=LEFT|[[Świt Sosnowiec|TKO Świt Sosnowiec]] | |||
| ALIGN=center|Sosnowiec | |||
| ALIGN=center|[[Sosnowiec]] | |||
|- | |||
| ALIGN=center|6 | |||
| ALIGN=LEFT|[[RKS Zagłębie Dąbrowa Górnicza|RKGS Zagłębie Dąbrowa Górnicza]] | |||
| ALIGN=center|Sosnowiec | |||
| ALIGN=center|[[Dąbrowa Górnicza]] | |||
|-BGCOLOR=#94BE7E | |||
| ALIGN=center|7 | |||
| ALIGN=LEFT|[[Częstochowski KS]] lub [[KOS Victoria]] | |||
| ALIGN=center|Częstochowa | |||
| ALIGN=center|Częstochowa | |||
|- | |||
| ALIGN=center|8 | |||
| ALIGN=LEFT|[[Strzała Sosnowiec|KS Strzała Sosnowiec]] | |||
| ALIGN=center|Częstochowa | |||
| ALIGN=center|Częstochowa | |||
|-BGCOLOR=#BCE27F | |||
| ALIGN=center|9 | |||
| ALIGN=LEFT|[[KS Czarni Radom]] | |||
| ALIGN=center|Radom | |||
| ALIGN=center|Radom | |||
|- BGCOLOR=# | |-BGCOLOR=#BCE27F | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|10 | ||
| ALIGN=LEFT|[[ | | ALIGN=LEFT|[[Radomskie Koło Sportowe]] | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|Radom | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|Radom | ||
|} | |} | ||
=== | |||
====Klasa A ( | ====Eliminacje do Klasy A==== | ||
{| border="6" cellpadding="2" cellspacing="1" align="center" style="margin-left: 0.5em; margin-bottom: 1.5em" | |||
|-BGCOLOR="#808456" style="color: white" | |||
! WIDTH=18%|Rozgrywki | |||
! WIDTH=6%|mecz | |||
! WIDTH=15%|data | |||
! WIDTH=7%|godz. | |||
! WIDTH=22%|gospodarze | |||
! WIDTH=22%|goście | |||
! WIDTH=12%|wynik | |||
|- | |||
| Eliminacje do [[Piłka nożna: Klasa A (KOZPN) - Sezon 1928|Klasy A]] | |||
| ALIGN=center|1 | |||
| ALIGN=center|[[18 marca]] [[1928]] (n) | |||
| ALIGN=center|15.30 | |||
| ALIGN=center|[[KOS Victoria Częstochowa]] | |||
| ALIGN=center|[[CKS Częstochowa]] | |||
| ALIGN=center|'''1 : 3''' (1:1) | |||
|- | |||
| Eliminacje do [[Piłka nożna: Klasa A (KOZPN) - Sezon 1928|Klasy A]] | |||
| ALIGN=center|2 | |||
| ALIGN=center|[[25 marca]] [[1928]] (n) | |||
| ALIGN=center|15.30 | |||
| ALIGN=center|[[CKS Częstochowa]] | |||
| ALIGN=center|[[KOS Victoria Częstochowa]] | |||
| ALIGN=center|'''0 : 3''' (?:?) | |||
|-BGCOLOR=#94BE7E | |||
| Eliminacje do [[Piłka nożna: Klasa A (KOZPN) - Sezon 1928|Klasy A]] | |||
| ALIGN=center|3 | |||
| ALIGN=center|[[1 kwietnia]] [[1928]] (n) | |||
| ALIGN=center|? | |||
| ALIGN=center|[[CKS Częstochowa]] | |||
| ALIGN=center|[[KOS Victoria Częstochowa]] | |||
| ALIGN=center|'''2 : 0''' (1:0) | |||
|} | |||
====[[Piłka nożna: Klasa A (KOZPN) - Sezon 1928|Tabela końcowa]]==== | |||
{| border="6" cellpadding="2" cellspacing="1" align="center" style="margin-left: 0.5em; margin-bottom: 1.5em" | {| border="6" cellpadding="2" cellspacing="1" align="center" style="margin-left: 0.5em; margin-bottom: 1.5em" | ||
|-BGCOLOR="#808456" style="color: white" | |-BGCOLOR="#808456" style="color: white" | ||
Linia 151: | Linia 202: | ||
|- BGCOLOR=#FFD700 | |- BGCOLOR=#FFD700 | ||
| ALIGN=center|1 | | ALIGN=center|1 | ||
| ALIGN=LEFT|'''[[ | | ALIGN=LEFT|'''[[Victoria Sosnowiec]]''' | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|14 | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|20 | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
Linia 162: | Linia 213: | ||
|- | |- | ||
| ALIGN=center|2 | | ALIGN=center|2 | ||
| ALIGN=LEFT|[[ | | ALIGN=LEFT|[[KS Sosnowiec |TS Sosnowiec]] | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|14 | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|16 | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
Linia 171: | Linia 222: | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
|- | |- | ||
| ALIGN=center|3 | | ALIGN=center|3 | ||
| ALIGN=LEFT|[[ | | ALIGN=LEFT|[[CKS Częstochowa]] | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|14 | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|13 | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
Linia 182: | Linia 233: | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
|- | |- | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|4 | ||
| ALIGN=LEFT|[[ | | ALIGN=LEFT|[[RKS Zagłębie Dąbrowa Górnicza]] | ||
| ALIGN=center|14 | |||
| ALIGN=center|13 | |||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
Linia 190: | Linia 243: | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
| | |- | ||
| ALIGN=center|5 | |||
| ALIGN=LEFT|[[Warta Częstochowa]] | |||
| ALIGN=center| | |||
| ALIGN=LEFT| | |||
| ALIGN=center|14 | | ALIGN=center|14 | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|10 | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
Linia 218: | Linia 254: | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
|- | |- | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|6 | ||
| ALIGN=LEFT|[[ | | ALIGN=LEFT|[[Makabi Sosnowiec]] | ||
| ALIGN=center|14 | | ALIGN=center|14 | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|8 | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
Linia 228: | Linia 264: | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
|- | |||
|- | | ALIGN=center|7 | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=LEFT|[[Sarmacja Będzin]] | ||
| ALIGN=LEFT|[[ | |||
| ALIGN=center|14 | | ALIGN=center|14 | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|8 | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
Linia 239: | Linia 274: | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
|- | |||
|- | | ALIGN=center|8 | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=LEFT|[[Świt Sosnowiec]] | ||
| ALIGN=LEFT|[[ | |||
| ALIGN=center|14 | | ALIGN=center|14 | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|3 | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
Linia 250: | Linia 284: | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
|- | |} | ||
===Podokręgi KOZPN=== | |||
====Podokręg Sosnowiec==== | |||
=====Klasa B (Sosnowiec)===== | |||
{|border="6" cellpadding="2" cellspacing="1" align="center" style="margin-left: 0.5em; margin-bottom: 1.5em" | |||
|-BGCOLOR="#808456" style="color: white" | |||
! WIDTH=10%|LP | |||
! WIDTH=40%|NAZWA KLUBU (DRUŻYNY) | |||
! WIDTH=25%|GRUPA | |||
! WIDTH=25%|MIEJSCOWOŚĆ | |||
|- | |||
| ALIGN=center|1 | |||
| ALIGN=LEFT|[[Arja Sosnowiec|KS Arja Sosnowiec]] | |||
| ALIGN=center|[[Piłka nożna: Klasa B, Grupa I (Sosnowiec) - Sezon 1928|Grupa I (Sosnowiec)]] | |||
| ALIGN=center|[[Sosnowiec]] | |||
|- | |||
| ALIGN=center|2 | |||
| ALIGN=LEFT|[[Rozwój Sosnowiec|TS Rozwój Sosnowiec]] | |||
| ALIGN=center|[[Piłka nożna: Klasa B, Grupa I (Sosnowiec) - Sezon 1928|Grupa I (Sosnowiec)]] | |||
| ALIGN=center|[[Sosnowiec]] | |||
|- | |||
| ALIGN=center|3 | |||
| ALIGN=LEFT|[[Ruch Sosnowiec|KKS Ruch Sosnowiec]] | |||
| ALIGN=center|[[Piłka nożna: Klasa B, Grupa I (Sosnowiec) - Sezon 1928|Grupa I (Sosnowiec)]] | |||
| ALIGN=center|[[Sosnowiec]] | |||
|- | |||
| ALIGN=center|4 | |||
| ALIGN=LEFT|[[Strzała Sosnowiec|KS Strzała Sosnowiec]] | |||
| ALIGN=center|[[Piłka nożna: Klasa B, Grupa I (Sosnowiec) - Sezon 1928|Grupa I (Sosnowiec)]] | |||
| ALIGN=center|[[Sosnowiec]] | |||
|- | |||
| ALIGN=center|5 | | ALIGN=center|5 | ||
| ALIGN=LEFT|[[ | | ALIGN=LEFT|[[CKS Czeladź]] | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|[[Piłka nożna: Klasa B, Grupa I (Sosnowiec) - Sezon 1928|Grupa I (Sosnowiec)]] | ||
| | | ALIGN=center|[[Czeladź]] | ||
| ALIGN=center| | |||
|- | |- | ||
| ALIGN=center|6 | | ALIGN=center|6 | ||
| ALIGN=LEFT|[[ | | ALIGN=LEFT|[[Brynica Czeladź|KS Brynica]] | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|[[Piłka nożna: Klasa B, Grupa I (Sosnowiec) - Sezon 1928|Grupa I (Sosnowiec)]] | ||
| | | ALIGN=center|[[Czeladź]] | ||
| ALIGN=center| | |||
|- | |||
|- | |||
| ALIGN=center|7 | | ALIGN=center|7 | ||
| ALIGN=LEFT|[[ | | ALIGN=LEFT|[[Hakoach Będzin|ŻTGS Hakoach Będzin]] | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|[[Piłka nożna: Klasa B, Grupa II (Sosnowiec) - Sezon 1928|Grupa II (Sosnowiec)]] | ||
| ALIGN=center|[[Będzin]] | |||
|- | |||
| ALIGN=center|8 | | ALIGN=center|8 | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=LEFT|[[Zagłębianka Będzin|KS Zagłębianka Będzin]] | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|[[Piłka nożna: Klasa B, Grupa II (Sosnowiec) - Sezon 1928|Grupa II (Sosnowiec)]] | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|[[Będzin]] | ||
| ALIGN=center| | |||
| ALIGN=center| | |- | ||
|- | | ALIGN=center|9 | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=LEFT|[[TS Dąbrowa Dąbrowa Górnicza|TS Dąbrowa]] | ||
| ALIGN=LEFT|[[ | | ALIGN=center|[[Piłka nożna: Klasa B, Grupa II (Sosnowiec) - Sezon 1928|Grupa II (Sosnowiec)]] | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|[[Dąbrowa Górnicza]] | ||
| ALIGN=center| | |||
| | |- | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|10 | ||
| ALIGN= | | ALIGN=LEFT|[[Vesta Olkusz|TS Vesta Olkusz]] | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|[[Piłka nożna: Klasa B, Grupa II (Sosnowiec) - Sezon 1928|Grupa II (Sosnowiec)]] | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|[[Olkusz]] | ||
|- | |||
| ALIGN=center|11 | |||
| ALIGN=LEFT|[[Sarmata Wolbrom|TS Sarmata Wolbrom]] | |||
| ALIGN=center|[[Piłka nożna: Klasa B, Grupa II (Sosnowiec) - Sezon 1928|Grupa II (Sosnowiec)]] | |||
| ALIGN=center|[[Wolbrom]] | |||
|} | |} | ||
=== | ====[[Piłka nożna: Klasa B, Grupa II (Sosnowiec) - Sezon 1928|Tabela końcowa grupy II]]==== | ||
{| border="6" cellpadding="2" cellspacing="1" align="center" style="margin-left: 0.5em; margin-bottom: 1.5em" | {| border="6" cellpadding="2" cellspacing="1" align="center" style="margin-left: 0.5em; margin-bottom: 1.5em" | ||
|- | |-BGCOLOR="#808456" style="color: white" | ||
! WIDTH= | ! WIDTH=4%|M-ce | ||
! WIDTH= | ! Nazwa klubu | ||
! WIDTH= | ! WIDTH=8%|M | ||
! WIDTH= | ! WIDTH=8%|Pkt | ||
! WIDTH= | ! WIDTH=8%|Z | ||
! WIDTH= | ! WIDTH=8%|R | ||
! WIDTH= | ! WIDTH=8%|P | ||
! WIDTH=8%|Br+ | |||
! WIDTH=8%|Br- | |||
|- | |- BGCOLOR=#94BE7E | ||
| ALIGN=center|1 | | ALIGN=center|1 | ||
| ALIGN= | | ALIGN=LEFT|[[Hakoach Będzin|ŻTGS Hakoach Będzin]] (A) | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|7 | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|12 | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|6 | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|0 | ||
| ALIGN=center|1 | | ALIGN=center|1 | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|21 | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|4 | ||
|- | |||
| | | ALIGN=center|2 | ||
| ALIGN=LEFT|[[TS Dąbrowa Dąbrowa Górnicza|TS Dąbrowa]] | |||
| ALIGN=center|5 | |||
| ALIGN=center|6 | |||
| ALIGN=center|3 | |||
| ALIGN=center|0 | |||
| ALIGN=center| | |||
| ALIGN=center|2 | | ALIGN=center|2 | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|19 | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|8 | ||
|- | |- | ||
| ALIGN=center|[[ | | ALIGN=center|3 | ||
| ALIGN=LEFT|[[Vesta Olkusz|TS Vesta Olkusz]] | |||
| ALIGN=center|7 | |||
| ALIGN=center|4 | |||
| ALIGN=center|2 | | ALIGN=center|2 | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|0 | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|5 | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|11 | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|31 | ||
|- | |||
| | | ALIGN=center|4 | ||
| ALIGN=LEFT|[[Zagłębianka Będzin|KS Zagłębianka Będzin]] | |||
| ALIGN= | |||
| ALIGN=center|3 | | ALIGN=center|3 | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|2 | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|1 | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|0 | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|2 | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|4 | ||
| ALIGN=center|6 | |||
|- | |- | ||
| ALIGN=center|[[ | | ALIGN=center|5 | ||
| ALIGN=LEFT|[[Sarmata Wolbrom|TS Sarmata Wolbrom]] | |||
| ALIGN=center|4 | |||
| ALIGN=center|2 | |||
| ALIGN=center|1 | |||
| ALIGN=center|0 | |||
| ALIGN=center|3 | | ALIGN=center|3 | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|7 | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|13 | ||
|} | |} | ||
{| border="6" cellpadding="2" cellspacing="1" align="center" style="margin-left: 0.5em; margin-bottom: 1.5em" | * Uwaga: tabela została zestawiona po ustaleniu wyników 13 z 20 rozegranych meczów. | ||
|- | |||
! WIDTH= | =====Klasa C (Sosnowiec)===== | ||
! WIDTH= | {|border="6" cellpadding="2" cellspacing="1" align="center" style="margin-left: 0.5em; margin-bottom: 1.5em" | ||
! WIDTH= | |-BGCOLOR="#808456" style="color: white" | ||
! WIDTH= | ! WIDTH=10%|LP | ||
! WIDTH=40%|NAZWA KLUBU (DRUŻYNY) | |||
! WIDTH=25%|GRUPA | |||
! WIDTH=25%|MIEJSCOWOŚĆ | |||
|- | |||
| ALIGN=center|[[ | |- | ||
| ALIGN=center|1 | |||
| ALIGN=LEFT|[[Cynkownia Będzin|TS Cynkownia Będzin]] | |||
| ALIGN=center|1 | |||
| ALIGN=center|[[Będzin]] | |||
|- | |||
| ALIGN=center|2 | |||
| ALIGN=LEFT|TS Ząbkowice | |||
| ALIGN=center|1 | |||
| ALIGN=center|[[Ząbkowice (Dąbrowa Górnicza)|Ząbkowice]] | |||
|- | |||
| ALIGN=center|3 | |||
| ALIGN=LEFT|ŻKS Sport | |||
| ALIGN=center|1 | |||
| ALIGN=center|[[Dąbrowa Górnicza]] | |||
|- | |||
| ALIGN=center|4 | | ALIGN=center|4 | ||
| ALIGN= | | ALIGN=LEFT|[[KS Olkusz|TS Olkusz]] | ||
| ALIGN=center|1 | |||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|[[Olkusz]] | ||
| ALIGN=center|[[ | |||
|- | |- | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|5 | ||
| ALIGN= | | ALIGN=LEFT|KS Postęp | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|1 | ||
| ALIGN=center|[[Olkusz]] | |||
| ALIGN=center|[[ | |||
|} | |} | ||
{| border="6" cellpadding="2" cellspacing="1" align="center" style="margin-left: 0.5em; margin-bottom: 1.5em" | ====Podokręg Częstochowa==== | ||
|- | =====Klasa B (Częstochowa)===== | ||
! WIDTH= | {|border="6" cellpadding="2" cellspacing="1" align="center" style="margin-left: 0.5em; margin-bottom: 1.5em" | ||
! WIDTH= | |-BGCOLOR="#808456" style="color: white" | ||
! WIDTH= | ! WIDTH=10%|LP | ||
! WIDTH= | ! WIDTH=40%|NAZWA KLUBU (DRUŻYNY) | ||
! WIDTH=25%|GRUPA | |||
! WIDTH=25%|MIEJSCOWOŚĆ | |||
|- | |- | ||
| ALIGN=center|[[ | | ALIGN=center|1 | ||
| ALIGN=LEFT|[[Skra Częstochowa|RKS Skra]] | |||
| ALIGN=center|[[Piłka nożna: Klasa B, Grupa III (Częstochowa) - Sezon 1928|Grupa III (Częstochowa)]] | |||
| ALIGN=center|Częstochowa | |||
|- | |||
| ALIGN=center|2 | |||
| ALIGN=LEFT|[[Turyści Częstochowa|KS Turyści]] | |||
| ALIGN=center|[[Piłka nożna: Klasa B, Grupa III (Częstochowa) - Sezon 1928|Grupa III (Częstochowa)]] | |||
| ALIGN=center|Częstochowa | |||
|- | |||
| ALIGN=center|3 | |||
| ALIGN=LEFT|[[KS Sparta Raków|KS Sparta Raków]] | |||
| ALIGN=center|[[Piłka nożna: Klasa B, Grupa III (Częstochowa) - Sezon 1928|Grupa III (Częstochowa)]] | |||
| ALIGN=center|Częstochowa | |||
|- | |||
| ALIGN=center|4 | |||
| ALIGN=LEFT|[[Victoria Częstochowa|KOS Victorja]] | |||
| ALIGN=center|[[Piłka nożna: Klasa B, Grupa III (Częstochowa) - Sezon 1928|Grupa III (Częstochowa)]] | |||
| ALIGN=center|Częstochowa | |||
|- | |||
| ALIGN=center|5 | | ALIGN=center|5 | ||
| ALIGN= | | ALIGN=LEFT|[[Warta Częstochowa|Warta II Częstochowa]] | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|[[Piłka nożna: Klasa B, Grupa III (Częstochowa) - Sezon 1928|Grupa III (Częstochowa)]] | ||
| ALIGN=center|[[ | | ALIGN=center|Częstochowa | ||
| ALIGN=center|[[ | |||
| ALIGN=center| | |- | ||
| ALIGN=center|6 | |||
| ALIGN=LEFT|[[CKS Częstochowa|CKS II Częstochowa]] | |||
| ALIGN=center|[[Piłka nożna: Klasa B, Grupa III (Częstochowa) - Sezon 1928|Grupa III (Częstochowa)]] | |||
| ALIGN=center|Częstochowa | |||
|- | |||
| ALIGN=center|7 | |||
| ALIGN=LEFT|[[Warta Zawiercie]] | |||
| ALIGN=center|[[Piłka nożna: Klasa B, Grupa III (Częstochowa) - Sezon 1928|Grupa III (Częstochowa)]] | |||
| ALIGN=center|[[Zawiercie]] | |||
|- | |- BGCOLOR=#D4C279 | ||
| ALIGN=center|8 | |||
| ALIGN=center| | | ALIGN=LEFT|[[Jordania Częstochowa|CKS Jordanja Częstochowa]] | ||
| ALIGN= | | ALIGN=center|[[Piłka nożna: Klasa B, Grupa III (Częstochowa) - Sezon 1928|Grupa III (Częstochowa)]] | ||
| ALIGN=center|- | | ALIGN=center|Częstochowa | ||
| ALIGN=center| | |||
|} | |} | ||
{| border="6" cellpadding="2" cellspacing="1" align="center" style="margin-left: 0.5em; margin-bottom: 1.5em" | =====Klasa C (Częstochowa)===== | ||
|- | {|border="6" cellpadding="2" cellspacing="1" align="center" style="margin-left: 0.5em; margin-bottom: 1.5em" | ||
! WIDTH= | |-BGCOLOR="#808456" style="color: white" | ||
! WIDTH= | ! WIDTH=10%|LP | ||
! WIDTH= | ! WIDTH=40%|NAZWA KLUBU (DRUŻYNY) | ||
! WIDTH= | ! WIDTH=25%|GRUPA | ||
! WIDTH=25%|MIEJSCOWOŚĆ | |||
|- | |||
| ALIGN=center|1 | |||
|- | | ALIGN=LEFT|[[Strzelecki KS Częstochowa]] | ||
| ALIGN=center|[[ | | ALIGN=center|[[Piłka nożna: Klasa C, Grupa I (Częstochowa) - Sezon 1928|Grupa I (Częstochowa)]] | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|Częstochowa | ||
| ALIGN=center|[[ | |||
| ALIGN=center| | |- | ||
| ALIGN=center|[[ | | ALIGN=center|2 | ||
| ALIGN=center|[[ | | ALIGN=LEFT|[[Policyjny KS Częstochowa]] | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|[[Piłka nożna: Klasa C, Grupa I (Częstochowa) - Sezon 1928|Grupa I (Częstochowa)]] | ||
| ALIGN=center|Częstochowa | |||
|- | |||
| ALIGN=center|3 | |||
| ALIGN=LEFT|[[Błyskawica Częstochowa|RKS Błyskawica Częstochowa]] | |||
| ALIGN=center|[[Piłka nożna: Klasa C, Grupa I (Częstochowa) - Sezon 1928|Grupa I (Częstochowa)]] | |||
| ALIGN=center|Częstochowa | |||
|- | |||
| ALIGN=center|4 | |||
| ALIGN=LEFT|[[Burza Częstochowa|CKS Burza Częstochowa]] | |||
| ALIGN=center|[[Piłka nożna: Klasa C, Grupa I (Częstochowa) - Sezon 1928|Grupa I (Częstochowa)]] | |||
| ALIGN=center|Częstochowa | |||
|- | |||
| ALIGN=center|5 | |||
| ALIGN=LEFT|[[Concordia Częstochowa|KS Concordia Częstochowa]] | |||
| ALIGN=center|[[Piłka nożna: Klasa C, Grupa I (Częstochowa) - Sezon 1928|Grupa I (Częstochowa)]] | |||
| ALIGN=center|Częstochowa | |||
|- | |- | ||
| ALIGN=center|6 | | ALIGN=center|6 | ||
| ALIGN= | | ALIGN=LEFT|[[Hagibor Częstochowa|KS Hagibor Częstochowa]] | ||
| ALIGN=center|- | | ALIGN=center|[[Piłka nożna: Klasa C, Grupa I (Częstochowa) - Sezon 1928|Grupa I (Częstochowa)]] | ||
| | | ALIGN=center|Częstochowa | ||
| ALIGN=center| | |||
==== | |- | ||
| ALIGN=center|7 | |||
| ALIGN=LEFT|[[Światowit Myszków|TOS Światowit Myszków]] | |||
| ALIGN=center|[[Piłka nożna: Klasa C, Grupa I (Częstochowa) - Sezon 1928|Grupa I (Częstochowa)]] | |||
| ALIGN=center|[[Myszków]] | |||
{| border="6" cellpadding="2" cellspacing="1" align="center" style="margin-left: 0.5em; margin-bottom: 1.5em" | |- | ||
|-BGCOLOR="#808456" style="color: white" | | ALIGN=center|8 | ||
! WIDTH= | | ALIGN=LEFT|[[Ascola Częstochowa]] | ||
! WIDTH=40%| | | ALIGN=center|[[Piłka nożna: Klasa C, Grupa II (Częstochowa) - Sezon 1928|Grupa II (Częstochowa)]] | ||
| ALIGN=center|Częstochowa | |||
|- | |||
! WIDTH= | | ALIGN=center|9 | ||
! WIDTH= | | ALIGN=LEFT|[[Częstochówka Częstochowa]] | ||
| ALIGN=center|[[Piłka nożna: Klasa C, Grupa II (Częstochowa) - Sezon 1928|Grupa II (Częstochowa)]] | |||
| ALIGN=center|Częstochowa | |||
|- BGCOLOR=#D4C279 | |||
| ALIGN=center|10 | |||
| ALIGN=LEFT|[[Jordania Częstochowa|CKS Jordanja Częstochowa]] | |||
| ALIGN=center|[[Piłka nożna: Klasa C, Grupa II (Częstochowa) - Sezon 1928|Grupa II (Częstochowa)]] | |||
| ALIGN=center|Częstochowa | |||
|- | |||
| ALIGN=center|11 | |||
| ALIGN=LEFT|[[Ogniwo Częstochowa|KS Ogniwo Częstochowa]] | |||
| ALIGN=center|[[Piłka nożna: Klasa C, Grupa II (Częstochowa) - Sezon 1928|Grupa II (Częstochowa)]] | |||
| ALIGN=center|Częstochowa | |||
|- | |||
| ALIGN=center|12 | |||
| ALIGN=LEFT|[[Splendid Częstochowa|CKS Splendid Częstochowa]] | |||
| ALIGN=center|[[Piłka nożna: Klasa C, Grupa II (Częstochowa) - Sezon 1928|Grupa II (Częstochowa)]] | |||
| ALIGN=center|Częstochowa | |||
|- | |||
| ALIGN=center|13 | |||
| ALIGN=LEFT|[[Gwiazda Zawiercie|KS Gwiazda Zawiercie]] | |||
| ALIGN=center|[[Piłka nożna: Klasa C, Grupa II (Częstochowa) - Sezon 1928|Grupa II (Częstochowa)]] | |||
| ALIGN=center|[[Zawiercie]] | |||
|- BGCOLOR=#F08099 | |||
| ALIGN=center|14 | |||
| ALIGN=LEFT|[[ŻTGS Częstochowa]] | |||
| ALIGN=center|- | |||
| ALIGN=center|Częstochowa | |||
|} | |||
====Podokręg Radom==== | |||
=====Klasa B (Radom)===== | |||
{|border="6" cellpadding="2" cellspacing="1" align="center" style="margin-left: 0.5em; margin-bottom: 1.5em" | |||
|-BGCOLOR="#808456" style="color: white" | |||
! WIDTH=10%|LP | |||
! WIDTH=40%|NAZWA KLUBU (DRUŻYNY) | |||
! WIDTH=25%|GRUPA | |||
! WIDTH=25%|MIEJSCOWOŚĆ | |||
|- | |- | ||
| ALIGN=center|1 | | ALIGN=center|1 | ||
| ALIGN=LEFT| | | ALIGN=LEFT|TKS Sokół | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|[[Piłka nożna: Klasa B, Grupa IV (Radom) - Sezon 1928|Grupa IV (Radom)]] | ||
| | | ALIGN=center|Kielce | ||
| ALIGN=center| | |||
|- | |- | ||
| ALIGN=center|2 | | ALIGN=center|2 | ||
| ALIGN=LEFT|[[ | | ALIGN=LEFT|ŻKS Makabi | ||
| ALIGN=center|[[Piłka nożna: Klasa B, Grupa IV (Radom) - Sezon 1928|Grupa IV (Radom)]] | |||
| ALIGN=center|Kielce | |||
|- | |||
| ALIGN=center|3 | |||
| ALIGN=LEFT|ŻTGS Bar-Kochba | |||
| ALIGN=center|[[Piłka nożna: Klasa B, Grupa IV (Radom) - Sezon 1928|Grupa IV (Radom)]] | |||
| ALIGN=center|Radom | |||
|- | |||
| ALIGN=center|4 | | ALIGN=center|4 | ||
| ALIGN=LEFT|KS Radomianka | |||
| ALIGN=center|[[Piłka nożna: Klasa B, Grupa IV (Radom) - Sezon 1928|Grupa IV (Radom)]] | |||
| ALIGN=center|Radom | |||
|- | |||
| ALIGN=center|5 | |||
| ALIGN=LEFT|[[?|?]] | |||
| ALIGN=LEFT|- | |||
| ALIGN=center|- | |||
|- | |||
| ALIGN=center|6 | |||
| ALIGN=LEFT|[[?|?]] | |||
| ALIGN=LEFT|- | |||
| ALIGN=center|- | |||
|} | |||
=====Klasa C (Radom)===== | |||
{|border="6" cellpadding="2" cellspacing="1" align="center" style="margin-left: 0.5em; margin-bottom: 1.5em" | |||
|-BGCOLOR="#808456" style="color: white" | |||
! WIDTH=10%|LP | |||
! WIDTH=40%|NAZWA KLUBU (DRUŻYNY) | |||
! WIDTH=25%|GRUPA | |||
! WIDTH=25%|MIEJSCOWOŚĆ | |||
|- | |||
| ALIGN=center|1 | |||
| ALIGN=LEFT|Błękitni Kielce | |||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
| ALIGN=center|Kielce | |||
|- | |||
| ALIGN=center|2 | |||
| ALIGN=LEFT|ŻKS Makabi Radom | |||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
| ALIGN=center|Radom | |||
|- | |||
| ALIGN=center|3 | |||
| ALIGN=LEFT|Hasmonea Radom | |||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|Radom | ||
|- | |- | ||
| ALIGN=center|4 | | ALIGN=center|4 | ||
| ALIGN=LEFT|Haszacha Radom | |||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
| ALIGN=center|Radom | |||
|- | |||
| ALIGN=center|5 | |||
| ALIGN=LEFT|Jutrznia Radom | |||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
| ALIGN=center|Radom | |||
|- | |||
| ALIGN=center|6 | |||
| ALIGN=LEFT|Strzelec Radom | |||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
| ALIGN=center|Radom | |||
|- | |||
| ALIGN=center|7 | |||
| ALIGN=LEFT|Sokół Radom | |||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
| ALIGN=center|Radom | |||
|- | |||
| ALIGN=center|8 | |||
| ALIGN=LEFT|Makabi Przytyk | |||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|Przytyk | ||
|- | |||
| ALIGN=center|9 | |||
| ALIGN=LEFT|Proch Zagożdżon | |||
| ALIGN=center|? | |||
| ALIGN=center|Zagożdżon | |||
|- | |||
| ALIGN=center|10 | |||
| ALIGN=LEFT|Kruki Zwoleń | |||
| ALIGN=center|? | |||
| ALIGN=center|Zwoleń | |||
|- | |||
| ALIGN=center|11 | |||
| ALIGN=LEFT|Strzelec Wierzbnik | |||
| ALIGN=center|? | |||
| ALIGN=center|Wierzbnik | |||
|} | |||
===Baraże o awans do Ligi Państwowej=== | ===Baraże o awans do Ligi Państwowej=== | ||
==Sezon 1929== | ==Sezon 1929== | ||
===Podokręg | ===[[Podokręg Sosnowiec 1928 - 1937 (Kielecki Okręgowy Związek Piłki Nożnej)|Podokręg Sosnowiec]]=== | ||
====Klasa A ( | ====[[Piłka nożna: Klasa A (Sosnowiec) - Sezon 1929|Klasa A (Sosnowiec)]]==== | ||
{| border="6" cellpadding="2" cellspacing="1" align="center" style="margin-left: 0.5em; margin-bottom: 1.5em" | {| border="6" cellpadding="2" cellspacing="1" align="center" style="margin-left: 0.5em; margin-bottom: 1.5em" | ||
|-BGCOLOR="#808456" style="color: white" | |-BGCOLOR="#808456" style="color: white" | ||
Linia 534: | Linia 759: | ||
|- BGCOLOR=#FFD700 | |- BGCOLOR=#FFD700 | ||
| ALIGN=center|1 | | ALIGN=center|1 | ||
| ALIGN=LEFT|'''[[ | | ALIGN=LEFT|'''[[KS Sosnowiec]]''' | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center| | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
Linia 545: | Linia 770: | ||
|- | |- | ||
| ALIGN=center|2 | | ALIGN=center|2 | ||
| ALIGN=LEFT|[[ | | ALIGN=LEFT|[[Ruch Sosnowiec]] | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
Linia 556: | Linia 781: | ||
|- | |- | ||
| ALIGN=center|3 | | ALIGN=center|3 | ||
| ALIGN=LEFT|[[???]] | | ALIGN=LEFT|[[Victoria Sosnowiec]] | ||
| ALIGN=center|? | |||
| ALIGN=center|? | |||
| ALIGN=center|? | |||
| ALIGN=center|? | |||
| ALIGN=center|? | |||
| ALIGN=center|? | |||
| ALIGN=center|? | |||
|- | |||
| ALIGN=center|4 | |||
| ALIGN=LEFT|[[Makabi Sosnowiec]] | |||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
Linia 565: | Linia 801: | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
|- | |- | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|5 | ||
| ALIGN=LEFT|[[ | | ALIGN=LEFT|[[Świt Sosnowiec]] | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
Linia 576: | Linia 812: | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
|} | |} | ||
===Podokręg | |||
====Klasa A ( | ===Podokręg Częstochowa=== | ||
====Klasa A (Częstochowa)==== | |||
{| border="6" cellpadding="2" cellspacing="1" align="center" style="margin-left: 0.5em; margin-bottom: 1.5em" | {| border="6" cellpadding="2" cellspacing="1" align="center" style="margin-left: 0.5em; margin-bottom: 1.5em" | ||
|-BGCOLOR="#808456" style="color: white" | |-BGCOLOR="#808456" style="color: white" | ||
Linia 693: | Linia 930: | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
|} | |} | ||
=== | ===Rozgrywki o Mistrzostwo KOZPN=== | ||
Rozgrywki o mistrzostwo Kieleckiego OZPN w którym wzięli udział '''mistrzowie Klas A''', podokręgów; częstochowskiego ('''[[???]]'''), kieleckiego ('''[[???]]'''), radomskiego ('''[[???]]''') i sosnowieckiego ('''[[???]]'''), w systemie każdy z każdym, mecz i rewanż. | |||
{| border="6" cellpadding="2" cellspacing="1" align="center" style="margin-left: 0.5em; margin-bottom: 1.5em" | {| border="6" cellpadding="2" cellspacing="1" align="center" style="margin-left: 0.5em; margin-bottom: 1.5em" | ||
|-BGCOLOR="#808456" style="color: white" | |- BGCOLOR="#808456" style="color: white" | ||
! WIDTH= | ! WIDTH=18%|Rozgrywki | ||
! WIDTH=6%|kolejka | |||
! WIDTH=17%|data | |||
! WIDTH= | ! WIDTH=7%|godz. | ||
! WIDTH= | ! WIDTH=22%|gospodarze | ||
! WIDTH= | ! WIDTH=22%|goście | ||
! WIDTH= | ! WIDTH=10%|wynik | ||
! WIDTH= | |||
! WIDTH= | |||
|- | |- | ||
| ALIGN=center|[[Mistrz KOZPN]] | |||
| ALIGN=center|1 | | ALIGN=center|1 | ||
| ALIGN= | | ALIGN=center|[[???]] [[1929]] | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
| ALIGN=center|[[???]] | |||
| ALIGN=center|[[???]] | |||
| ALIGN=center|'''? : ?''' (?:?) | |||
|- | |||
| ALIGN=center|[[Mistrz KOZPN]] | |||
| ALIGN=center|1 | |||
| ALIGN=center|[[???]] [[1929]] | |||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
| ALIGN=center|[[???]] | |||
| ALIGN=center|[[???]] | |||
| ALIGN=center | | ALIGN=center|'''? : ?''' (?:?) | ||
|} | |||
| ALIGN=center | |||
| ALIGN=center| | |||
{| border="6" cellpadding="2" cellspacing="1" align="center" style="margin-left: 0.5em; margin-bottom: 1.5em" | {| border="6" cellpadding="2" cellspacing="1" align="center" style="margin-left: 0.5em; margin-bottom: 1.5em" | ||
Linia 778: | Linia 974: | ||
|- | |- | ||
| ALIGN=center|[[Mistrz KOZPN]] | | ALIGN=center|[[Mistrz KOZPN]] | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|2 | ||
| ALIGN=center|[[???]] [[1929]] | | ALIGN=center|[[???]] [[1929]] | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
Linia 787: | Linia 983: | ||
|- | |- | ||
| ALIGN=center|[[Mistrz KOZPN]] | | ALIGN=center|[[Mistrz KOZPN]] | ||
| ALIGN=center|2 | |||
| ALIGN=center|2 | |||
| ALIGN=center|[[???]] [[1929]] | | ALIGN=center|[[???]] [[1929]] | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
Linia 1001: | Linia 1168: | ||
==Sezon 1930== | ==Sezon 1930== | ||
===Podokręg | ===[[Podokręg Sosnowiec 1928 - 1937 (Kielecki Okręgowy Związek Piłki Nożnej)|Podokręg Sosnowiec]]=== | ||
====Klasa A ( | ====[[Piłka nożna: Klasa A (Sosnowiec) - Sezon 1930|Klasa A (Sosnowiec)]]==== | ||
{| border="6" cellpadding="2" cellspacing="1" align="center" style="margin-left: 0.5em; margin-bottom: 1.5em" | {| border="6" cellpadding="2" cellspacing="1" align="center" style="margin-left: 0.5em; margin-bottom: 1.5em" | ||
|-BGCOLOR="#808456" style="color: white" | |-BGCOLOR="#808456" style="color: white" | ||
Linia 1017: | Linia 1184: | ||
|- BGCOLOR=#FFD700 | |- BGCOLOR=#FFD700 | ||
| ALIGN=center|1 | | ALIGN=center|1 | ||
| ALIGN=LEFT|'''[[ | | ALIGN=LEFT|'''[[Victoria Sosnowiec]]''' (B) | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
Linia 1028: | Linia 1195: | ||
|- | |- | ||
| ALIGN=center|2 | | ALIGN=center|2 | ||
| ALIGN=LEFT|[[ | | ALIGN=LEFT|[[Hakoach Będzin]] | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|14 | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
Linia 1039: | Linia 1206: | ||
|- | |- | ||
| ALIGN=center|3 | | ALIGN=center|3 | ||
| ALIGN=LEFT|[[ | | ALIGN=LEFT|[[CKS Czeladź]] | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|14 | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
Linia 1048: | Linia 1215: | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
|- | |- | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|4 | ||
| ALIGN=LEFT|[[ | | ALIGN=LEFT|[[RKS Zagłębie Dąbrowa Górnicza]] | ||
| ALIGN=center|14 | |||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
Linia 1057: | Linia 1225: | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
|- | |||
| ALIGN=center|5 | |||
| ALIGN=LEFT|[[KS Sosnowiec]] | |||
| ALIGN=center|14 | |||
| ALIGN=center| | |||
| ALIGN=LEFT| | |||
| ALIGN=center| | |||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
Linia 1086: | Linia 1237: | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
|- | |- | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|6 | ||
| ALIGN=LEFT|[[ | | ALIGN=LEFT|[[Makabi Sosnowiec]] | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|14 | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
Linia 1098: | Linia 1249: | ||
|- | |- | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|7 | ||
| ALIGN=LEFT|[[ | | ALIGN=LEFT|[[Sarmacja Będzin]] | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|14 | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
Linia 1109: | Linia 1260: | ||
|- BGCOLOR=#F08099 | |- BGCOLOR=#F08099 | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|8 | ||
| ALIGN=LEFT|[[ | | ALIGN=LEFT|[[Świt Sosnowiec]] (S) | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|14 | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
Linia 1119: | Linia 1270: | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
|} | |} | ||
===Podokręg Częstochowa=== | |||
====[[Piłka nożna: Klasa A (Częstochowa) - Sezon 1930|Klasa A (Częstochowa)]]==== | |||
{| border="6" cellpadding="2" cellspacing="1" align="center" style="margin-left: 0.5em; margin-bottom: 1.5em" | {| border="6" cellpadding="2" cellspacing="1" align="center" style="margin-left: 0.5em; margin-bottom: 1.5em" | ||
|-BGCOLOR="#808456" style="color: white" | |-BGCOLOR="#808456" style="color: white" | ||
Linia 1136: | Linia 1287: | ||
|- BGCOLOR=#FFD700 | |- BGCOLOR=#FFD700 | ||
| ALIGN=center|1 | | ALIGN=center|1 | ||
| ALIGN=LEFT|'''[[ | | ALIGN=LEFT|'''[[Warta Zawiercie]]''' (B) | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|10 | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|14 | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
Linia 1147: | Linia 1298: | ||
|- | |- | ||
| ALIGN=center|2 | | ALIGN=center|2 | ||
| ALIGN=LEFT|[[ | | ALIGN=LEFT|[[Victoria Częstochowa]] | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|10 | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|13 | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
Linia 1158: | Linia 1309: | ||
|- | |- | ||
| ALIGN=center|3 | | ALIGN=center|3 | ||
| ALIGN=LEFT|[[??? | | ALIGN=LEFT|[[Skra Częstochowa]] | ||
| ALIGN=center|10 | |||
| ALIGN=center|10 | |||
| ALIGN=center|? | |||
| ALIGN=center|? | |||
| ALIGN=center|? | |||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
|- | |||
| ALIGN=center|4 | |||
| ALIGN=LEFT|[[Częstochowski KS Częstochowa]] | |||
| ALIGN=center|10 | |||
| ALIGN=center|10 | |||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
Linia 1167: | Linia 1329: | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
|- | |- | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|5 | ||
| ALIGN=LEFT|[[?? | | ALIGN=LEFT|[[Warta Częstochowa]] | ||
| ALIGN=center|10 | |||
| ALIGN=center|7 | |||
| ALIGN=center|? | |||
| ALIGN=center|? | |||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
|- BGCOLOR=#F08099 | |||
| ALIGN=center|6 | |||
| ALIGN=LEFT|[[Ruch Sosnowiec]] (S) | |||
| ALIGN=center|10 | |||
| ALIGN=center|6 | |||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
| ALIGN=center|? | |||
|} | |||
===Podokręg Radom=== | |||
====Klasa A (Radom)==== | |||
{| border="6" cellpadding="2" cellspacing="1" align="center" style="margin-left: 0.5em; margin-bottom: 1.5em" | {| border="6" cellpadding="2" cellspacing="1" align="center" style="margin-left: 0.5em; margin-bottom: 1.5em" | ||
|-BGCOLOR="#808456" style="color: white" | |-BGCOLOR="#808456" style="color: white" | ||
Linia 1195: | Linia 1369: | ||
|- BGCOLOR=#FFD700 | |- BGCOLOR=#FFD700 | ||
| ALIGN=center|1 | | ALIGN=center|1 | ||
| ALIGN=LEFT|'''[[ | | ALIGN=LEFT|'''[[RKS Radom]]''' | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
Linia 1236: | Linia 1410: | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
|} | |} | ||
===Rozgrywki o Mistrzostwo KOZPN=== | ===Rozgrywki o Mistrzostwo KOZPN=== | ||
Rozgrywki o mistrzostwo Kieleckiego OZPN w którym wzięli udział '''mistrzowie Klas A''', podokręgów; częstochowskiego ('''[[???]]'''), kieleckiego ('''[[???]]'''), radomskiego ('''[[???]]''') i sosnowieckiego ('''[[???]]'''), w systemie każdy z każdym, mecz i rewanż. | Rozgrywki o mistrzostwo Kieleckiego OZPN w którym wzięli udział '''mistrzowie Klas A''', podokręgów; częstochowskiego ('''[[???]]'''), kieleckiego ('''[[???]]'''), radomskiego ('''[[???]]''') i sosnowieckiego ('''[[???]]'''), w systemie każdy z każdym, mecz i rewanż. | ||
Linia 1430: | Linia 1604: | ||
|-BGCOLOR=#94BE7E | |-BGCOLOR=#94BE7E | ||
| ALIGN=center|1 | | ALIGN=center|1 | ||
| ALIGN=LEFT|'''[[ | | ALIGN=LEFT|'''[[Warta Zawiercie]]''' (A) | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|4 | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|5 | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
| ALIGN=center|13 | |||
| ALIGN=center|10 | |||
|- | |- | ||
| ALIGN=center|2 | | ALIGN=center|2 | ||
| ALIGN=LEFT|[[ | | ALIGN=LEFT|[[RKS Radom]] | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|4 | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|4 | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
| ALIGN=center|4 | |||
| ALIGN=center|8 | |||
|- | |- | ||
| ALIGN=center|3 | | ALIGN=center|3 | ||
| ALIGN=LEFT|[[ | | ALIGN=LEFT|[[Victoria Sosnowiec]] | ||
| ALIGN=center|4 | | ALIGN=center|4 | ||
| ALIGN=center|3 | |||
| ALIGN=center| | |||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
| ALIGN=center|9 | |||
| ALIGN=center|8 | |||
|} | |} | ||
===Baraże o awans do Ligi Państwowej=== | ===Baraże o awans do Ligi Państwowej=== | ||
{| border="6" cellpadding="2" cellspacing="1" align="center" style="margin-left: 0.5em; margin-bottom: 1.5em" | {| border="6" cellpadding="2" cellspacing="1" align="center" style="margin-left: 0.5em; margin-bottom: 1.5em" | ||
|-BGCOLOR="#808456" style="color: white" | |-BGCOLOR="#808456" style="color: white" | ||
Linia 1490: | Linia 1650: | ||
! WIDTH=8%|Br- | ! WIDTH=8%|Br- | ||
|- BGCOLOR=# | |-BGCOLOR=#94BE7E | ||
| ALIGN=center|1 | | ALIGN=center|1 | ||
| ALIGN=LEFT|'''[[???]]''' | | ALIGN=LEFT|'''[[AKS Królewska Huta]]''' (Chorzów) (A) | ||
| ALIGN=center|4 | |||
| ALIGN=center|6 | |||
| ALIGN=center|? | |||
| ALIGN=center|? | |||
| ALIGN=center|? | |||
| ALIGN=center|20 | |||
| ALIGN=center|10 | |||
|- | |||
| ALIGN=center|2 | |||
| ALIGN=LEFT|[[Wawel Kraków]] | |||
| ALIGN=center|4 | |||
| ALIGN=center|3 | |||
| ALIGN=center|? | |||
| ALIGN=center|? | |||
| ALIGN=center|? | |||
| ALIGN=center|8 | |||
| ALIGN=center|12 | |||
|- | |||
| ALIGN=center|3 | |||
| ALIGN=LEFT|[[Warta Zawiercie]] | |||
| ALIGN=center|4 | |||
| ALIGN=center|3 | |||
| ALIGN=center|? | |||
| ALIGN=center|? | |||
| ALIGN=center|? | |||
| ALIGN=center|10 | |||
| ALIGN=center|16 | |||
|} | |||
Awans do gier finałowych o Ligę Państwową wywalczył AKS Królewska Huta (Chorzów) | |||
==Sezon 1931== | |||
===Podokręg Częstochowa=== | |||
====Klasa A (Częstochowa)==== | |||
{| border="6" cellpadding="2" cellspacing="1" align="center" style="margin-left: 0.5em; margin-bottom: 1.5em" | |||
|-BGCOLOR="#808456" style="color: white" | |||
! WIDTH=4%|M-ce | |||
! Nazwa klubu | |||
! WIDTH=8%|M | |||
! WIDTH=8%|Pkt | |||
! WIDTH=8%|Z | |||
! WIDTH=8%|R | |||
! WIDTH=8%|P | |||
! WIDTH=8%|Br+ | |||
! WIDTH=8%|Br- | |||
|- BGCOLOR=#FFD700 | |||
| ALIGN=center|1 | |||
| ALIGN=LEFT|'''[[Victoria Częstochowa]]''' | |||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
Linia 1534: | Linia 1745: | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
|} | |} | ||
===Podokręg Kielce=== | ===Podokręg Kielce=== | ||
====Klasa A (Kielce)==== | ====Klasa A (Kielce)==== | ||
Linia 1653: | Linia 1865: | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
|} | |} | ||
===Podokręg Sosnowiec=== | ===[[Podokręg Sosnowiec 1928 - 1937 (Kielecki Okręgowy Związek Piłki Nożnej)|Podokręg Sosnowiec]]=== | ||
====[[Piłka nożna: Klasa A (Sosnowiec) - Sezon 1931|Klasa A (Sosnowiec)]]==== | |||
W sezonie 1931 rywalizacja w Klasie A Podokręgu Sosnowiec odbywała się w dwóch grupach. Mistrza Podokręgu Sosnowiec miał wskazać mecz barażowy pomiędzy mistrzami obu grup, rozegrany na neutralnym terenie. | |||
====[[Piłka nożna: Klasa A, Grupa I (Sosnowiec) - Sezon 1931|Klasa A, Grupa I (Sosnowiec)]]==== | |||
=====Tabela końcowa===== | |||
{| border="6" cellpadding="2" cellspacing="1" align="center" style="margin-left: 0.5em; margin-bottom: 1.5em" | {| border="6" cellpadding="2" cellspacing="1" align="center" style="margin-left: 0.5em; margin-bottom: 1.5em" | ||
|-BGCOLOR="#808456" style="color: white" | |-BGCOLOR="#808456" style="color: white" | ||
Linia 1669: | Linia 1886: | ||
|- BGCOLOR=#FFD700 | |- BGCOLOR=#FFD700 | ||
| ALIGN=center|1 | | ALIGN=center|1 | ||
| ALIGN=LEFT|'''[[Unia Sosnowiec]]''' | | ALIGN=LEFT|'''[[Unia Sosnowiec]]''' (B) | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|10 | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|18 | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|9 | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|0 | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|1 | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|40 | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|10 | ||
|- | |- | ||
| ALIGN=center|2 | | ALIGN=center|2 | ||
| ALIGN=LEFT|[[ | | ALIGN=LEFT|[[CKS Czeladź]] | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|10 | ||
| ALIGN=center|18 | |||
| ALIGN=center|9 | |||
| ALIGN=center|0 | |||
| ALIGN=center|1 | |||
| ALIGN=center|38 | |||
| ALIGN=center|6 | |||
|- | |||
| ALIGN=center|3 | |||
| ALIGN=LEFT|[[Ruch Sosnowiec]] | |||
| ALIGN=center|10 | |||
| ALIGN=center|9 | |||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
| ALIGN=center|23 | |||
| ALIGN=center|27 | |||
|- | |||
| ALIGN=center|4 | |||
| ALIGN=LEFT|[[Brynica Czeladź]] | |||
| ALIGN=center|10 | |||
| ALIGN=center|9 | |||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
| ALIGN=center|18 | |||
| ALIGN=center|36 | |||
|- | |- | ||
| ALIGN=center|5 | |||
| ALIGN=LEFT|[[Makabi Sosnowiec]] | |||
| ALIGN=center|10 | |||
| ALIGN=center|3 | | ALIGN=center|3 | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|10 | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|25 | ||
|- BGCOLOR=#F08099 | |- BGCOLOR=#F08099 | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|6 | ||
| ALIGN=LEFT|[[ | | ALIGN=LEFT|[[Świt Sosnowiec]] (S) | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|10 | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|3 | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
| ALIGN=center|10 | |||
| ALIGN=center|35 | |||
|} | |} | ||
W związku z tym że [[Unia Sosnowiec]] i [[CKS Czeladź]] skończyły rozgrywki sezonu 1931 z równą ilością punktów (18) o tytule mistrzowskim Grupy I, Klasy A Podokręgu Sosnowiec zadecydował dodatkowy mecz rozegrany na neutralnym terenie, w [[Zawiercie|Zawierciu]], który miał miejsce [[9 sierpnia]] [[1931]] roku. | |||
=== | {| border="6" cellpadding="2" cellspacing="1" align="center" style="margin-left: 0.5em; margin-bottom: 1.5em" | ||
|- BGCOLOR="#808456" style="color: white" | |- BGCOLOR="#808456" style="color: white" | ||
! WIDTH=18%|Rozgrywki | ! WIDTH=18%|Rozgrywki | ||
Linia 1726: | Linia 1964: | ||
|- | |- | ||
| ALIGN=center|[[ | | ALIGN=center|[[Klasa A (Sosnowiec)]] | ||
| ALIGN=center|BARAŻ | |||
| ALIGN=center|[[9 sierpnia]] [[1931]] | |||
| ALIGN=center|1? | |||
| ALIGN=center|[[Unia Sosnowiec]] | |||
| ALIGN=center|[[CKS Czeladź]] | |||
| ALIGN=center|'''9 : 0''' (?:?) | |||
| ALIGN=center| | |||
| ALIGN=center|[[ | |||
| ALIGN=center|? | |||
| ALIGN=center|[[ | |||
| ALIGN=center|[[ | |||
| ALIGN=center|''' | |||
|} | |} | ||
====[[Piłka nożna: Klasa A, Grupa II (Sosnowiec) - Sezon 1931|Klasa A, Grupa II (Sosnowiec)]]==== | |||
=====Tabela końcowa===== | |||
{| border="6" cellpadding="2" cellspacing="1" align="center" style="margin-left: 0.5em; margin-bottom: 1.5em" | {| border="6" cellpadding="2" cellspacing="1" align="center" style="margin-left: 0.5em; margin-bottom: 1.5em" | ||
|- | |-BGCOLOR="#808456" style="color: white" | ||
! WIDTH= | ! WIDTH=4%|M-ce | ||
! WIDTH= | ! Nazwa klubu | ||
! WIDTH= | ! WIDTH=8%|M | ||
! WIDTH= | ! WIDTH=8%|Pkt | ||
! WIDTH= | ! WIDTH=8%|Z | ||
! WIDTH= | ! WIDTH=8%|R | ||
! WIDTH= | ! WIDTH=8%|P | ||
! WIDTH=8%|Br+ | |||
! WIDTH=8%|Br- | |||
|- BGCOLOR=#FFD700 | |||
| ALIGN=center|1 | |||
| ALIGN=LEFT|'''[[Warta Zawiercie]]''' (B) | |||
| ALIGN=center|8 | |||
| ALIGN=center|13 | |||
| ALIGN=center|? | |||
| ALIGN=center|? | |||
| ALIGN=center|? | |||
| ALIGN=center|? | |||
| ALIGN=center|? | |||
|- | |- | ||
| ALIGN=center|2 | | ALIGN=center|2 | ||
| ALIGN= | | ALIGN=LEFT|[[Hakoach Będzin]] | ||
| ALIGN=center|8 | |||
| ALIGN=center|10 | |||
| ALIGN=center|? | |||
| ALIGN=center|? | |||
| ALIGN=center|? | |||
| ALIGN=center|? | |||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
|- | |- | ||
| ALIGN=center|[[ | | ALIGN=center|3 | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=LEFT|[[RKS Zagłębie Dąbrowa Górnicza]] | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|8 | ||
| ALIGN=center|9 | |||
| ALIGN=center|? | |||
| ALIGN=center|? | |||
| ALIGN=center|? | |||
| ALIGN=center|? | |||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
{| border="6" cellpadding="2" cellspacing="1" align="center" style="margin-left: 0.5em; margin-bottom: 1.5em" | |- | ||
| ALIGN=center|4 | |||
| ALIGN=LEFT|[[Zagłębianka Będzin]] | |||
| ALIGN=center|8 | |||
| ALIGN=center|8 | |||
| ALIGN=center|? | |||
| ALIGN=center|? | |||
| ALIGN=center|? | |||
| ALIGN=center|? | |||
| ALIGN=center|? | |||
|- BGCOLOR=#F08099 | |||
| ALIGN=center|5 | |||
| ALIGN=LEFT|[[Sarmacja Będzin]] (S) | |||
| ALIGN=center|8 | |||
| ALIGN=center|0 | |||
| ALIGN=center|? | |||
| ALIGN=center|? | |||
| ALIGN=center|? | |||
| ALIGN=center|? | |||
| ALIGN=center|? | |||
|} | |||
W dniu 12 sierpnia 1931 roku doszło do rozstrzygającego meczu o tytuł Mistrza Klasy A Podokręgu Sosnowiec pomiędzy zwycięzcami rozgrywek grupowych: Unii Sosnowiec (Grupa I) i Warty Zawiercie (Grupa II). Mecz odbył się w Będzinie, na stadionie miejscowego klubu Hakoach, w obecności 3 tysięcy widzów. | |||
{| border="6" cellpadding="2" cellspacing="1" align="center" style="margin-left: 0.5em; margin-bottom: 1.5em" | |||
|- BGCOLOR="#808456" style="color: white" | |- BGCOLOR="#808456" style="color: white" | ||
! WIDTH=18%|Rozgrywki | ! WIDTH=18%|Rozgrywki | ||
Linia 1784: | Linia 2056: | ||
|- | |- | ||
| ALIGN=center|[[ | | ALIGN=center|[[Klasa A (Sosnowiec)]] | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|BARAŻ | ||
| ALIGN=center|[[ | | ALIGN=center|[[12 sierpnia]] [[1931]] | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
| ALIGN=center|[[ | | ALIGN=center|[[Unia Sosnowiec]] | ||
| ALIGN=center|[[ | | ALIGN=center|[[Warta Zawiercie]] | ||
| ALIGN=center|''' | | ALIGN=center|'''3 : 1''' (?:?) | ||
|} | |||
Mistrzem Klasy A Podokręgu Sosnowiec w sezonie piłkarskim 1931 została Unia Sosnowiec, uzyskując tym samym prawo do dalszych rozgrywek o tytuł Mistrza Okręgu. | |||
===Rozgrywki o Mistrzostwo KOZPN=== | |||
Rozgrywki o mistrzostwo Kieleckiego OZPN w którym wzięli udział '''mistrzowie Klas A''', podokręgów; częstochowskiego ('''[[Victoria Częstochowa]]'''), radomskiego ('''[[RKS Radom]]''') i sosnowieckiego ('''[[Unia Sosnowiec]]'''), w systemie każdy z każdym, mecz i rewanż. Przedstawiciel Podokręgu kieleckiego nie uczestniczył w tych rozgrywkach. | |||
{| border="6" cellpadding="2" cellspacing="1" align="center" style="margin-left: 0.5em; margin-bottom: 1.5em" | {| border="6" cellpadding="2" cellspacing="1" align="center" style="margin-left: 0.5em; margin-bottom: 1.5em" | ||
Linia 1814: | Linia 2082: | ||
|- | |- | ||
| ALIGN=center|[[Mistrz KOZPN]] | | ALIGN=center|[[Mistrz KOZPN]] | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|1 | ||
| ALIGN=center|[[ | | ALIGN=center|[[16 sierpnia]] [[1931]] | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
| ALIGN=center|[[ | | ALIGN=center|[[Unia Sosnowiec]] | ||
| ALIGN=center|[[ | | ALIGN=center|[[RKS Radom]] | ||
| ALIGN=center|''' | | ALIGN=center|'''2 : 1''' (?:?) | ||
|- | |- | ||
| ALIGN=center|[[Mistrz KOZPN]] | | ALIGN=center|[[Mistrz KOZPN]] | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|1 | ||
| ALIGN=center|[[???]] [[ | | ALIGN=center|[[???]] [[1931]] | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
| ALIGN=center|[[???]] | | ALIGN=center|[[???]] | ||
Linia 1843: | Linia 2111: | ||
|- | |- | ||
| ALIGN=center|[[Mistrz KOZPN]] | | ALIGN=center|[[Mistrz KOZPN]] | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|2 | ||
| ALIGN=center|[[ | | ALIGN=center|[[19 sierpnia]] [[1931]] | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
| ALIGN=center|[[ | | ALIGN=center|[[Victoria Częstochowa]] | ||
| ALIGN=center|[[ | | ALIGN=center|[[Unia Sosnowiec]] | ||
| ALIGN=center|''' | | ALIGN=center|'''1 : 3''' (?:?) | ||
|- | |- | ||
| ALIGN=center|[[Mistrz KOZPN]] | | ALIGN=center|[[Mistrz KOZPN]] | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|2 | ||
| ALIGN=center|[[???]] [[ | | ALIGN=center|[[???]] [[1931]] | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
| ALIGN=center|[[???]] | | ALIGN=center|[[???]] | ||
Linia 1872: | Linia 2140: | ||
|- | |- | ||
| ALIGN=center|[[Mistrz KOZPN]] | | ALIGN=center|[[Mistrz KOZPN]] | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|3 | ||
| ALIGN=center|[[ | | ALIGN=center|[[23 sierpnia]] [[1931]] | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
| ALIGN=center|[[ | | ALIGN=center|[[RKS Radom]] | ||
| ALIGN=center|[[ | | ALIGN=center|[[Unia Sosnowiec]] | ||
| ALIGN=center|''' | | ALIGN=center|'''1 : 1''' (?:?) | ||
|- | |- | ||
| ALIGN=center|[[Mistrz KOZPN]] | | ALIGN=center|[[Mistrz KOZPN]] | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|3 | ||
| ALIGN=center|[[???]] [[ | | ALIGN=center|[[???]] [[1931]] | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
| ALIGN=center|[[???]] | | ALIGN=center|[[???]] | ||
Linia 1889: | Linia 2157: | ||
|} | |} | ||
{| border="6" cellpadding="2" cellspacing="1" align="center" style="margin-left: 0.5em; margin-bottom: 1.5em" | {| border="6" cellpadding="2" cellspacing="1" align="center" style="margin-left: 0.5em; margin-bottom: 1.5em" | ||
|-BGCOLOR="#808456" style="color: white" | |- BGCOLOR="#808456" style="color: white" | ||
! WIDTH=4%|M-ce | ! WIDTH=18%|Rozgrywki | ||
! Nazwa klubu | ! WIDTH=6%|kolejka | ||
! WIDTH=8%|M | ! WIDTH=17%|data | ||
! WIDTH=8%|Pkt | ! WIDTH=7%|godz. | ||
! WIDTH=8%|Z | ! WIDTH=22%|gospodarze | ||
! WIDTH=8%|R | ! WIDTH=22%|goście | ||
! WIDTH=8%|P | ! WIDTH=10%|wynik | ||
|- | |||
| ALIGN=center|[[Mistrz KOZPN]] | |||
| ALIGN=center|4 | |||
| ALIGN=center|[[27 sierpnia]] [[1931]] | |||
| ALIGN=center|? | |||
| ALIGN=center|[[Unia Sosnowiec]] | |||
| ALIGN=center|[[Victoria Częstochowa]] | |||
| ALIGN=center|'''1 : 0''' (?:?) | |||
|- | |||
| ALIGN=center|[[Mistrz KOZPN]] | |||
| ALIGN=center|4 | |||
| ALIGN=center|[[???]] [[1931]] | |||
| ALIGN=center|? | |||
| ALIGN=center|[[???]] | |||
| ALIGN=center|[[???]] | |||
| ALIGN=center|'''? : ?''' (?:?) | |||
|} | |||
|} | |||
====Tabela Mistrzostw KOZPN==== | |||
{| border="6" cellpadding="2" cellspacing="1" align="center" style="margin-left: 0.5em; margin-bottom: 1.5em" | |||
|-BGCOLOR="#808456" style="color: white" | |||
! WIDTH=4%|M-ce | |||
! Nazwa klubu | |||
! WIDTH=8%|M | |||
! WIDTH=8%|Pkt | |||
! WIDTH=8%|Z | |||
! WIDTH=8%|R | |||
! WIDTH=8%|P | |||
! WIDTH=8%|Br+ | ! WIDTH=8%|Br+ | ||
! WIDTH=8%|Br- | ! WIDTH=8%|Br- | ||
Linia 1966: | Linia 2264: | ||
|- BGCOLOR=#FFD700 | |- BGCOLOR=#FFD700 | ||
| ALIGN=center|1 | | ALIGN=center|1 | ||
| ALIGN=LEFT|'''[[ | | ALIGN=LEFT|'''[[Warta Zawiercie]]''' (B) | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|12 | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|21 | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
| ALIGN=center|45 | |||
| ALIGN=center|11 | |||
|- | |- | ||
| ALIGN=center|2 | | ALIGN=center|2 | ||
| ALIGN=LEFT|[[ | | ALIGN=LEFT|[[Skra Częstochowa]] | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|12 | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|16 | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
| ALIGN=center|25 | |||
| ALIGN=center|19 | |||
|- | |- | ||
| ALIGN=center|3 | | ALIGN=center|3 | ||
| ALIGN=LEFT|[[?? | | ALIGN=LEFT|[[Victoria Częstochowa]] | ||
| ALIGN=center|12 | |||
| ALIGN=center|15 | |||
| ALIGN=center|? | |||
| ALIGN=center|? | |||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
| ALIGN=center|14 | |||
| ALIGN=center|15 | |||
|- | |||
| ALIGN=center|4 | |||
| ALIGN=LEFT|[[Brygada Częstochowa]] | |||
| ALIGN=center|12 | |||
| ALIGN=center|11 | |||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
| ALIGN=center|29 | |||
| ALIGN=center|22 | |||
|- | |||
| ALIGN=center|5 | |||
| ALIGN=LEFT|[[MKS Myszków|KS Myszków]] | |||
| ALIGN=center|12 | |||
| ALIGN=center|11 | |||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
| ALIGN=center|23 | |||
| ALIGN=center|22 | |||
|- | |- | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|6 | ||
| ALIGN=LEFT|[[ | | ALIGN=LEFT|[[Turyści Częstochowa]] | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|12 | ||
| ALIGN=center|10 | |||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
| ALIGN=center|24 | |||
| ALIGN=center|27 | |||
|- BGCOLOR=#F08099 | |||
| ALIGN=center|7 | |||
| ALIGN=LEFT|[[Warta Częstochowa]] (S) | |||
| ALIGN=center|12 | |||
| ALIGN=center|0 | |||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
| ALIGN=center|2 | |||
| ALIGN=center|66 | |||
|} | |} | ||
===Podokręg Kielce=== | ===Podokręg Kielce=== | ||
====Klasa A (Kielce)==== | ====Klasa A (Kielce)==== | ||
Linia 2126: | Linia 2458: | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
|} | |} | ||
=== | ===[[Podokręg Sosnowiec 1928 - 1937 (Kielecki Okręgowy Związek Piłki Nożnej)|Podokręg Sosnowiec]]=== | ||
====[[Piłka nożna: Klasa A (Sosnowiec) - Sezon 1932|Klasa A (Sosnowiec)]]==== | ====[[Piłka nożna: Klasa A (Sosnowiec) - Sezon 1932|Klasa A (Sosnowiec)]]==== | ||
{| border="6" cellpadding="2" cellspacing="1" align="center" style="margin-left: 0.5em; margin-bottom: 1.5em" | {| border="6" cellpadding="2" cellspacing="1" align="center" style="margin-left: 0.5em; margin-bottom: 1.5em" | ||
Linia 2142: | Linia 2475: | ||
|- BGCOLOR=#FFD700 | |- BGCOLOR=#FFD700 | ||
| ALIGN=center|1 | | ALIGN=center|1 | ||
| ALIGN=LEFT| | | ALIGN=LEFT|[[RKS Zagłębie Dąbrowa Górnicza|RKS Zagłębie Dąbrowa Górnicza]] (B) | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|18 | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|26 | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|12 | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|2 | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|4 | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|62 | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|28 | ||
|- | |- | ||
| ALIGN=center|2 | | ALIGN=center|2 | ||
| ALIGN=LEFT|[[Unia Sosnowiec]] | | ALIGN=LEFT|[[Unia Sosnowiec]] | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|18 | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|26 | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|12 | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|2 | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|4 | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|58 | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|26 | ||
|- | |- | ||
| ALIGN=center|3 | | ALIGN=center|3 | ||
| ALIGN=LEFT|[[ | | ALIGN=LEFT|[[Policyjny KS Będzin]] | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|18 | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|25 | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|9 | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|7 | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|2 | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|41 | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|22 | ||
|- | |- | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|4 | ||
| ALIGN=LEFT|[[ | | ALIGN=LEFT|[[CKS Czeladź]] | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|18 | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|23 | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|10 | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|3 | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|5 | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|34 | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|24 | ||
| | |- | ||
| ALIGN=center|5 | |||
| ALIGN=LEFT|[[Sarmacja Będzin]] | |||
| ALIGN=center|18 | |||
| ALIGN=center|20 | |||
| ALIGN=center|9 | |||
| ALIGN=center|2 | |||
| ALIGN=center|7 | |||
| ALIGN=center|34 | |||
| ALIGN=center|31 | |||
|- | |||
| ALIGN=center|6 | |||
| ALIGN=LEFT|[[Hakoach Będzin]] | |||
| ALIGN=center|18 | |||
| ALIGN=center|16 | |||
| ALIGN=center|7 | |||
| ALIGN=center|2 | |||
| ALIGN=center|9 | |||
| ALIGN=center|27 | |||
| ALIGN=center|32 | |||
|- | |||
| ALIGN=center|7 | |||
| ALIGN=LEFT|[[Ruch Sosnowiec]] | |||
| ALIGN=center|18 | |||
| ALIGN=center|16 | |||
| ALIGN=center|6 | |||
| ALIGN=center|4 | |||
| ALIGN=center|8 | |||
| ALIGN=center|30 | |||
| ALIGN=center|41 | |||
|- | |||
| ALIGN=center|8 | |||
| ALIGN=LEFT|[[Zagłębianka Będzin]] | |||
| ALIGN=center|18 | |||
| ALIGN=center|11 | |||
| ALIGN=center|5 | |||
| ALIGN=center|1 | |||
| ALIGN=center|12 | |||
| ALIGN=center|27 | |||
| ALIGN=center|49 | |||
|- | |||
| ALIGN=center|9 | |||
| ALIGN=LEFT|[[Makabi Sosnowiec]] | |||
| ALIGN=center|18 | |||
| ALIGN=center|9 | |||
| ALIGN=center|3 | |||
| ALIGN=center|3 | |||
| ALIGN=center|12 | |||
| ALIGN=center|19 | |||
| ALIGN=center|48 | |||
===Rozgrywki o Mistrzostwo KOZPN=== | |- BGCOLOR=#F08099 | ||
| ALIGN=center|10 | |||
| ALIGN=LEFT|[[Brynica Czeladź]] (S) | |||
| ALIGN=center|18 | |||
| ALIGN=center|8 | |||
| ALIGN=center|3 | |||
| ALIGN=center|2 | |||
| ALIGN=center|13 | |||
| ALIGN=center|17 | |||
| ALIGN=center|48 | |||
|} | |||
Wobec równej liczby punktów najlepszych drużyn o tytule mistrzowskim zadecydował dodatkowy mecz rozegrany w [[Sosnowiec|Sosnowcu]]. | |||
{| border="6" cellpadding="2" cellspacing="1" align="center" style="margin-left: 0.5em; margin-bottom: 1.5em" | |||
|- BGCOLOR="#808456" style="color: white" | |||
! WIDTH=18%|Rozgrywki | |||
! WIDTH=6%|kolejka | |||
! WIDTH=17%|data | |||
! WIDTH=7%|godz. | |||
! WIDTH=22%|gospodarze | |||
! WIDTH=22%|goście | |||
! WIDTH=10%|wynik | |||
|- | |||
| ALIGN=center|[[Piłka nożna: Klasa A (Sosnowiec) - Sezon 1932|Klasa A (Sosnowiec)]] | |||
| ALIGN=center|BARAŻ | |||
| ALIGN=center|[[19 lipca]] [[1932]] | |||
| ALIGN=center|17.00 | |||
| ALIGN=center|Unja Sosnowiec | |||
| ALIGN=center|Zagłębie Dąbrowa Górnicza | |||
| ALIGN=center|0:1 (0:1) | |||
|} | |||
===Rozgrywki o Mistrzostwo KOZPN=== | |||
Rozgrywki o mistrzostwo Kieleckiego OZPN w którym wzięli udział '''mistrzowie Klas A''', podokręgów; częstochowskiego ('''[[???]]'''), kieleckiego ('''[[???]]'''), radomskiego ('''[[???]]''') i sosnowieckiego ('''[[???]]'''), w systemie każdy z każdym, mecz i rewanż. | Rozgrywki o mistrzostwo Kieleckiego OZPN w którym wzięli udział '''mistrzowie Klas A''', podokręgów; częstochowskiego ('''[[???]]'''), kieleckiego ('''[[???]]'''), radomskiego ('''[[???]]''') i sosnowieckiego ('''[[???]]'''), w systemie każdy z każdym, mecz i rewanż. | ||
Linia 2377: | Linia 2794: | ||
|-BGCOLOR=#94BE7E | |-BGCOLOR=#94BE7E | ||
| ALIGN=center|1 | | ALIGN=center|1 | ||
| ALIGN=LEFT|'''[[ | | ALIGN=LEFT|'''[[Warta Zawiercie]]''' (A) | ||
| ALIGN=center|6 | | ALIGN=center|6 | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|12 | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
Linia 2388: | Linia 2805: | ||
|- | |- | ||
| ALIGN=center|2 | | ALIGN=center|2 | ||
| ALIGN=LEFT|[[ | | ALIGN=LEFT|[[RKS Radom]] | ||
| ALIGN=center|6 | | ALIGN=center|6 | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
Linia 2399: | Linia 2816: | ||
|- | |- | ||
| ALIGN=center|3 | | ALIGN=center|3 | ||
| ALIGN=LEFT|[[ | | ALIGN=LEFT|[[4 pp Legionów Kielce]] | ||
| ALIGN=center|6 | | ALIGN=center|6 | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
Linia 2410: | Linia 2827: | ||
|- | |- | ||
| ALIGN=center|4 | | ALIGN=center|4 | ||
| ALIGN=LEFT|[[ | | ALIGN=LEFT|[[RKS Zagłębie Dąbrowa Górnicza]] | ||
| ALIGN=center|6 | | ALIGN=center|6 | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
Linia 2422: | Linia 2839: | ||
===Baraże o awans do Ligi Państwowej=== | ===Baraże o awans do Ligi Państwowej=== | ||
{| border="6" cellpadding="2" cellspacing="1" align="center" style="margin-left: 0.5em; margin-bottom: 1.5em" | {| border="6" cellpadding="2" cellspacing="1" align="center" style="margin-left: 0.5em; margin-bottom: 1.5em" | ||
|-BGCOLOR="#808456" style="color: white" | |-BGCOLOR="#808456" style="color: white" | ||
Linia 2437: | Linia 2851: | ||
! WIDTH=8%|Br- | ! WIDTH=8%|Br- | ||
|- BGCOLOR=# | |-BGCOLOR=#94BE7E | ||
| ALIGN=center|1 | |||
| ALIGN=LEFT|'''[[Podgórze Kraków]]''' (A) | |||
| ALIGN=center|4 | |||
| ALIGN=center|7 | |||
| ALIGN=center|3 | |||
| ALIGN=center|1 | | ALIGN=center|1 | ||
| ALIGN=center|0 | |||
| ALIGN=center|9 | |||
| ALIGN=center|4 | |||
| ALIGN=center| | |||
| ALIGN=center| | |||
| ALIGN=center| | |||
|- | |- | ||
| ALIGN=center|2 | | ALIGN=center|2 | ||
| ALIGN=LEFT|[[ | | ALIGN=LEFT|[[1 FC Katowice]] | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|4 | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|4 | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|2 | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|0 | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|2 | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|13 | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|9 | ||
|- | |- | ||
| ALIGN=center|3 | | ALIGN=center|3 | ||
| ALIGN=LEFT|[[ | | ALIGN=LEFT|[[Warta Zawiercie]] | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|4 | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|1 | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|0 | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|1 | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|3 | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|6 | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|15 | ||
|} | |||
Awans do finałów baraży o Ligę Państwową wywalczyło Podgórze Kraków. | |||
==Sezon 1933== | |||
===Podokręg Częstochowa=== | |||
====Klasa A (Częstochowa)==== | |||
{| border="6" cellpadding="2" cellspacing="1" align="center" style="margin-left: 0.5em; margin-bottom: 1.5em" | {| border="6" cellpadding="2" cellspacing="1" align="center" style="margin-left: 0.5em; margin-bottom: 1.5em" | ||
|-BGCOLOR="#808456" style="color: white" | |-BGCOLOR="#808456" style="color: white" | ||
Linia 2499: | Linia 2904: | ||
|- BGCOLOR=#FFD700 | |- BGCOLOR=#FFD700 | ||
| ALIGN=center|1 | | ALIGN=center|1 | ||
| ALIGN=LEFT|'''[[ | | ALIGN=LEFT|'''[[Victoria Częstochowa]]''' (B) | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|11 | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|20 | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
| ALIGN=center|45 | |||
| ALIGN=center|10 | |||
|- | |- | ||
| ALIGN=center|2 | | ALIGN=center|2 | ||
| ALIGN=LEFT|[[ | | ALIGN=LEFT|[[Częstochówka Częstochowa]] | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|12 | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|16 | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
| ALIGN=center|34 | |||
| ALIGN=center|18 | |||
|- | |- | ||
| ALIGN=center|3 | | ALIGN=center|3 | ||
| ALIGN=LEFT|[[ | | ALIGN=LEFT|[[Brygada Częstochowa]] | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|12 | ||
| ALIGN=center|14 | |||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
| ALIGN=center|31 | |||
| ALIGN=center|18 | |||
|- | |||
| ALIGN=center|4 | |||
| ALIGN=LEFT|[[Turyści Częstochowa]] | |||
| ALIGN=center|12 | |||
| ALIGN=center|12 | |||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
| ALIGN=center|26 | |||
| ALIGN=center|27 | |||
|- | |- | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|5 | ||
| ALIGN=LEFT|[[ | | ALIGN=LEFT|[[Warta Zawiercie]] | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|11 | ||
| ALIGN=center|7 | |||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
| ALIGN=center|18 | |||
| ALIGN=center|34 | |||
|- | |||
| ALIGN=center|6 | |||
| ALIGN=LEFT|[[Skra Częstochowa]] | |||
| ALIGN=center|10 | |||
| ALIGN=center|7 | |||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
| ALIGN=center|11 | |||
| ALIGN=center|53 | |||
|- BGCOLOR=#F08099 | |||
| ALIGN=center|7 | |||
| ALIGN=LEFT|[[MKS Myszków|KS Myszków]] (S) | |||
| ALIGN=center|12 | |||
| ALIGN=center|4 | |||
| ALIGN=center|? | |||
| ALIGN=center|? | |||
| ALIGN=center|? | |||
| ALIGN=center|20 | |||
| ALIGN=center|53 | |||
|} | |} | ||
===Podokręg | |||
====Klasa A ( | Uwaga: mecze Skra - Warta i Skra - Victoria nie zostały rozegrane. Nie miały one wpływu na spadki i awanse. | ||
===Podokręg Kielce=== | |||
====Klasa A (Kielce)==== | |||
{| border="6" cellpadding="2" cellspacing="1" align="center" style="margin-left: 0.5em; margin-bottom: 1.5em" | {| border="6" cellpadding="2" cellspacing="1" align="center" style="margin-left: 0.5em; margin-bottom: 1.5em" | ||
Linia 2559: | Linia 2999: | ||
|- BGCOLOR=#FFD700 | |- BGCOLOR=#FFD700 | ||
| ALIGN=center|1 | | ALIGN=center|1 | ||
| ALIGN=LEFT|'''[[ | | ALIGN=LEFT|'''[[Strzelec Kielce]]''' | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
Linia 2602: | Linia 3042: | ||
|} | |} | ||
===Podokręg | ===Podokręg Radom=== | ||
==== | ====Klasa A (Radom)==== | ||
{| border="6" cellpadding="2" cellspacing="1" align="center" style="margin-left: 0.5em; margin-bottom: 1.5em" | {| border="6" cellpadding="2" cellspacing="1" align="center" style="margin-left: 0.5em; margin-bottom: 1.5em" | ||
|-BGCOLOR="#808456" style="color: white" | |-BGCOLOR="#808456" style="color: white" | ||
! WIDTH=4%|M-ce | ! WIDTH=4%|M-ce | ||
Linia 2620: | Linia 3059: | ||
|- BGCOLOR=#FFD700 | |- BGCOLOR=#FFD700 | ||
| ALIGN=center|1 | | ALIGN=center|1 | ||
| ALIGN=LEFT|[[ | | ALIGN=LEFT|'''[[RKS Radom]]''' | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
Linia 2651: | Linia 3090: | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
|- | |- BGCOLOR=#F08099 | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|... | ||
| ALIGN=LEFT|[[???]] | | ALIGN=LEFT|[[???]] | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
Linia 2662: | Linia 3101: | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
| | |} | ||
===[[Podokręg Sosnowiec 1928 - 1937 (Kielecki Okręgowy Związek Piłki Nożnej)|Podokręg Sosnowiec]]=== | |||
W sezonie 1933 rywalizacja w Klasie A Podokręgu Sosnowiec odbywała się w dwóch grupach. Mistrza Podokręgu Sosnowiec miał wskazać mecz barażowy pomiędzy mistrzami obu grup. | |||
====[[Piłka nożna: Klasa A, Grupa I (Sosnowiec) - Sezon 1933|Klasa A, Grupa I (Sosnowiec)]]==== | |||
|- | {| border="6" cellpadding="2" cellspacing="1" align="center" style="margin-left: 0.5em; margin-bottom: 1.5em" | ||
| | |- BGCOLOR="#808456" style="color: white" | ||
! WIDTH=4%|M-ce | |||
! Nazwa klubu | |||
! WIDTH=8%|M | |||
! WIDTH=8%|Pkt | |||
! WIDTH=8%|Z | |||
! WIDTH=8%|R | |||
! WIDTH=8%|P | |||
! WIDTH=8%|Br+ | |||
! WIDTH=8%|Br- | |||
|- | |- BGCOLOR=#ffff55 | ||
| ALIGN=center|1 | |||
| ALIGN=LEFT|[[Sarmacja Będzin]] | |||
| ALIGN=center|8 | |||
| ALIGN=center|11 | |||
| ALIGN=center|4 | |||
| ALIGN=center|3 | |||
| ALIGN=center|1 | |||
| ALIGN=center|12 | |||
| ALIGN=center|8 | | ALIGN=center|8 | ||
|- | |- | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|2 | ||
| ALIGN=LEFT|[[ | | ALIGN=LEFT|[[Hakoach Będzin]] | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|8 | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|11 | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|5 | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|1 | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|2 | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|17 | ||
| ALIGN=center|10 | | ALIGN=center|10 | ||
=== | |- | ||
| ALIGN=center|3 | |||
| ALIGN=LEFT|[[Policyjny KS Sosnowiec]] | |||
| ALIGN=center|8 | |||
| ALIGN=center|9 | |||
| ALIGN=center|4 | |||
| ALIGN=center|1 | |||
| ALIGN=center|3 | |||
| ALIGN=center|18 | |||
| ALIGN=center|13 | |||
|- | |||
| ALIGN=center|4 | |||
| | | ALIGN=LEFT|[[RKS Zagłębie Dąbrowa Górnicza]] | ||
| ALIGN=center|8 | |||
| ALIGN=center|7 | |||
| ALIGN=center|3 | |||
| ALIGN=center|1 | |||
| ALIGN=center|4 | |||
| ALIGN=center|15 | |||
| ALIGN=center|15 | |||
|- | |-BGCOLOR=#F08099 | ||
| ALIGN=center|[[ | | ALIGN=center|5 | ||
| ALIGN=LEFT|[[Ruch Sosnowiec]] | |||
| ALIGN=center|8 | |||
| ALIGN=center|2 | |||
| ALIGN=center|1 | | ALIGN=center|1 | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|0 | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|7 | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|6 | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|22 | ||
|} | |} | ||
====[[Piłka nożna: Klasa A, Grupa II (Sosnowiec) - Sezon 1933|Klasa A, Grupa II (Sosnowiec)]]==== | |||
{| border="6" cellpadding="2" cellspacing="1" align="center" style="margin-left: 0.5em; margin-bottom: 1.5em" | {| border="6" cellpadding="2" cellspacing="1" align="center" style="margin-left: 0.5em; margin-bottom: 1.5em" | ||
|- BGCOLOR="#808456" style="color: white" | |- BGCOLOR="#808456" style="color: white" | ||
! WIDTH= | ! WIDTH=4%|M-ce | ||
! WIDTH= | ! Nazwa klubu | ||
! WIDTH= | ! WIDTH=8%|M | ||
! WIDTH= | ! WIDTH=8%|Pkt | ||
! WIDTH= | ! WIDTH=8%|Z | ||
! WIDTH= | ! WIDTH=8%|R | ||
! WIDTH= | ! WIDTH=8%|P | ||
! WIDTH=8%|Br+ | |||
! WIDTH=8%|Br- | |||
|- | |- BGCOLOR=#ffff55 | ||
| ALIGN=center|[[ | | ALIGN=center|1 | ||
| ALIGN=LEFT|[[Unia Sosnowiec|Unja Sosnowiec]] | |||
| ALIGN=center|8 | |||
| ALIGN=center|11 | |||
| ALIGN=center|5 | |||
| ALIGN=center|1 | |||
| ALIGN=center|2 | | ALIGN=center|2 | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|25 | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|13 | ||
|- | |- | ||
| ALIGN=center|[[ | | ALIGN=center|2 | ||
| ALIGN=LEFT|[[CKS Czeladź]] | |||
| ALIGN=center|8 | |||
| ALIGN=center|10 | |||
| ALIGN=center|4 | |||
| ALIGN=center|2 | |||
| ALIGN=center|2 | | ALIGN=center|2 | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|16 | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|9 | ||
|- | |||
| ALIGN=center|3 | | ALIGN=center|3 | ||
| ALIGN= | | ALIGN=LEFT|[[Solvay Grodziec]] | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|8 | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|10 | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|4 | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|2 | ||
| ALIGN=center|2 | |||
| ALIGN=center|18 | |||
| ALIGN=center|11 | |||
|- | |- | ||
| ALIGN=center|[[ | | ALIGN=center|4 | ||
| ALIGN=LEFT|[[Zagłębianka Będzin]] | |||
| ALIGN=center|8 | |||
| ALIGN=center|8 | |||
| ALIGN=center|3 | |||
| ALIGN=center|2 | |||
| ALIGN=center|3 | | ALIGN=center|3 | ||
| ALIGN=center|[[ | | ALIGN=center|10 | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|14 | ||
| ALIGN=center| | |||
| ALIGN=center| | |-BGCOLOR=#F08099 | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|5 | ||
| ALIGN=LEFT|[[Makabi Sosnowiec]] | |||
| ALIGN=center|8 | |||
| ALIGN=center|1 | |||
| ALIGN=center|0 | |||
| ALIGN=center|1 | |||
| ALIGN=center|7 | |||
| ALIGN=center|0 | |||
| ALIGN=center|22 | |||
|} | |} | ||
{| border="6" cellpadding="2" cellspacing="1" align="center" style="margin-left: 0.5em; margin-bottom: 1.5em" | |||
|- BGCOLOR="#808456" style="color: white" | |- BGCOLOR="#808456" style="color: white" | ||
! WIDTH=18%|Rozgrywki | ! WIDTH=18%|Rozgrywki | ||
Linia 2828: | Linia 3256: | ||
! WIDTH=22%|goście | ! WIDTH=22%|goście | ||
! WIDTH=10%|wynik | ! WIDTH=10%|wynik | ||
|- | |- | ||
| ALIGN=center|[[ | | ALIGN=center|[[Klasa A (Sosnowiec)]] | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|BARAŻ | ||
| ALIGN=center|[[ | | ALIGN=center|[[25 czerwca]] [[1933]] (?) | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
| ALIGN=center|[[Unia Sosnowiec]] | | ALIGN=center|[[Unia Sosnowiec]] | ||
| ALIGN=center|[[ | | ALIGN=center|[[Sarmacja Będzin]] | ||
| ALIGN=center|''' | | ALIGN=center|'''2 : 0''' (?:?) | ||
|} | |} | ||
===Rozgrywki o mistrzostwo KOZPN=== | |||
Rozgrywki o mistrzostwo Kieleckiego OZPN w którym wzięli udział '''mistrzowie Klas A''', podokręgów; częstochowskiego ('''[[Vitoria Częstochowa]]'''), kieleckiego ('''[[Strzelec Kielce]]'''), radomskiego ('''[[RKS Radom]]''') i sosnowieckiego ('''[[Unia Sosnowiec]]'''), w systemie każdy z każdym, mecz i rewanż. | |||
{| border="6" cellpadding="2" cellspacing="1" align="center" style="margin-left: 0.5em; margin-bottom: 1.5em" | {| border="6" cellpadding="2" cellspacing="1" align="center" style="margin-left: 0.5em; margin-bottom: 1.5em" | ||
|- BGCOLOR="#808456" style="color: white" | |- BGCOLOR="#808456" style="color: white" | ||
! WIDTH=18%|Rozgrywki | ! WIDTH=18%|Rozgrywki | ||
Linia 2856: | Linia 3280: | ||
! WIDTH=22%|goście | ! WIDTH=22%|goście | ||
! WIDTH=10%|wynik | ! WIDTH=10%|wynik | ||
|- | |- | ||
| ALIGN=center|[[Mistrz KOZPN]] | | ALIGN=center|[[Mistrz KOZPN]] | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|1 | ||
| ALIGN=center|[[ | | ALIGN=center|[[24 czerwca]] [[1933]] | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
| ALIGN=center|[[Strzelec Kielce]] | | ALIGN=center|[[Strzelec Kielce]] | ||
| ALIGN=center|''' | | ALIGN=center|[[Vitoria Częstochowa]] | ||
| ALIGN=center|'''? : ?''' (?:?) | |||
|- | |- | ||
| ALIGN=center|[[Mistrz KOZPN]] | | ALIGN=center|[[Mistrz KOZPN]] | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|1 | ||
| ALIGN=center|[[ | | ALIGN=center|[[15 lipca]] [[1933]] | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
| ALIGN=center|[[ | | ALIGN=center|[[RKS Radom]] | ||
| ALIGN=center|[[ | | ALIGN=center|[[Unia Sosnowiec]] | ||
| ALIGN=center|''' | | ALIGN=center|'''3 : 2''' (?:?) | ||
|} | |} | ||
Linia 2884: | Linia 3309: | ||
! WIDTH=22%|goście | ! WIDTH=22%|goście | ||
! WIDTH=10%|wynik | ! WIDTH=10%|wynik | ||
|- | |- | ||
| ALIGN=center|[[Mistrz KOZPN]] | | ALIGN=center|[[Mistrz KOZPN]] | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|2 | ||
| ALIGN=center|[[ | | ALIGN=center|[[25 czerwca]] [[1933]] | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
| ALIGN=center|[[RKS Radom]] | | ALIGN=center|[[RKS Radom]] | ||
| ALIGN=center|[[ | | ALIGN=center|[[Victoria Częstochowa]] | ||
| ALIGN=center|''' | | ALIGN=center|'''? : ?''' (?:?) | ||
|- | |- | ||
| ALIGN=center|[[Mistrz KOZPN]] | | ALIGN=center|[[Mistrz KOZPN]] | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|2 | ||
| ALIGN=center|[[ | | ALIGN=center|[[16 lipca]] [[1933]] | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
| ALIGN=center|[[ | | ALIGN=center|[[Strzelec Kielce]] | ||
| ALIGN=center|[[ | | ALIGN=center|[[Unia Sosnowiec]] | ||
| ALIGN=center|''' | | ALIGN=center|'''1 : 6''' (?:?) | ||
|} | |} | ||
{| border="6" cellpadding="2" cellspacing="1" align="center" style="margin-left: 0.5em; margin-bottom: 1.5em" | {| border="6" cellpadding="2" cellspacing="1" align="center" style="margin-left: 0.5em; margin-bottom: 1.5em" | ||
|-BGCOLOR="#808456" style="color: white" | |- BGCOLOR="#808456" style="color: white" | ||
! WIDTH= | ! WIDTH=18%|Rozgrywki | ||
! WIDTH=6%|kolejka | |||
! WIDTH= | ! WIDTH=17%|data | ||
! WIDTH= | ! WIDTH=7%|godz. | ||
! WIDTH= | ! WIDTH=22%|gospodarze | ||
! WIDTH= | ! WIDTH=22%|goście | ||
! WIDTH= | ! WIDTH=10%|wynik | ||
! WIDTH= | |- | ||
| ALIGN=center|[[Mistrz KOZPN]] | |||
| ALIGN=center|3 | |||
| ALIGN=center|[[29 czerwca]] [[1933]] | |||
| ALIGN=center|? | |||
| ALIGN=center|[[Strzelec Kielce]] | |||
| ALIGN=center|[[RKS Radom]] | |||
| ALIGN=center|'''? : ?''' (?:?) | |||
|- | |- | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|[[Mistrz KOZPN]] | ||
| ALIGN=center|3 | |||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|[[29 czerwca]] [[1933]] | ||
| ALIGN=center| | |||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
| ALIGN=center|[[Victoria Częstochowa]] | |||
| ALIGN=center|[[Unia Sosnowiec]] | |||
| ALIGN=center|'''1 : 1''' (?:?) | |||
|} | |||
{| border="6" cellpadding="2" cellspacing="1" align="center" style="margin-left: 0.5em; margin-bottom: 1.5em" | |||
|- BGCOLOR="#808456" style="color: white" | |||
! WIDTH=18%|Rozgrywki | |||
! WIDTH=6%|kolejka | |||
! WIDTH=17%|data | |||
! WIDTH=7%|godz. | |||
! WIDTH=22%|gospodarze | |||
! WIDTH=22%|goście | |||
! WIDTH=10%|wynik | |||
|- | |||
| ALIGN=center|[[Mistrz KOZPN]] | |||
| ALIGN=center|4 | |||
| ALIGN=center|[[2 lipca]] [[1933]] | |||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
| ALIGN=center|[[RKS Radom]] | |||
| ALIGN=center|[[Strzelec Kielce]] | |||
| ALIGN=center|'''5 : 0''' (?:?) | |||
|- | |- | ||
| ALIGN=center | | ALIGN=center|[[Mistrz KOZPN]] | ||
| ALIGN=center|4 | |||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|[[2 lipca]] [[1933]] | ||
| ALIGN=center| | |||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
| ALIGN=center|[[Unia Sosnowiec]] | |||
| ALIGN=center|[[Victoria Częstochowa]] | |||
| ALIGN=center|'''3 : 0''' (0:0) | |||
|} | |||
|- | {| border="6" cellpadding="2" cellspacing="1" align="center" style="margin-left: 0.5em; margin-bottom: 1.5em" | ||
| | |- BGCOLOR="#808456" style="color: white" | ||
! WIDTH=18%|Rozgrywki | |||
! WIDTH=6%|kolejka | |||
! WIDTH=17%|data | |||
! WIDTH=7%|godz. | |||
! WIDTH=22%|gospodarze | |||
! WIDTH=22%|goście | |||
! WIDTH=10%|wynik | |||
|- | |- | ||
| ALIGN=center | | ALIGN=center|[[Mistrz KOZPN]] | ||
| ALIGN=center|5 | |||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|[[8 lipca]] [[1933]] | ||
| ALIGN=center| | |||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
| ALIGN=center|[[Victoria Częstochowa]] | |||
| ALIGN=center|[[RKS Radom]] | |||
| ALIGN=center|'''? : ?''' (?:?) | |||
|- | |||
| ALIGN=center|[[Mistrz KOZPN]] | |||
| ALIGN=center|5 | |||
| ALIGN=center|[[8 lipca]] [[1933]] | |||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
| ALIGN=center|[[Unia Sosnowiec]] | |||
| ALIGN=center|[[Strzelec Kielce]] | |||
| ALIGN=center|'''2 : 0''' (?:?) | |||
|} | |} | ||
=== | {| border="6" cellpadding="2" cellspacing="1" align="center" style="margin-left: 0.5em; margin-bottom: 1.5em" | ||
|- BGCOLOR="#808456" style="color: white" | |||
== | ! WIDTH=18%|Rozgrywki | ||
=== | ! WIDTH=6%|kolejka | ||
==== | ! WIDTH=17%|data | ||
! WIDTH=7%|godz. | |||
! WIDTH=22%|gospodarze | |||
! WIDTH=22%|goście | |||
! WIDTH=10%|wynik | |||
|- | |||
| ALIGN=center|[[Mistrz KOZPN]] | |||
| ALIGN=center|6 | |||
| ALIGN=center|[[9 lipca]] [[1933]] | |||
| ALIGN=center|? | |||
| ALIGN=center|[[Victoria Częstochowa]] | |||
| ALIGN=center|[[Strzelec Kielce]] | |||
| ALIGN=center|'''? : ?''' (?:?) | |||
|- | |||
| ALIGN=center|[[Mistrz KOZPN]] | |||
| ALIGN=center|6 | |||
| ALIGN=center|[[9 lipca]] [[1933]] | |||
| ALIGN=center|? | |||
| ALIGN=center|[[Unia Sosnowiec]] | |||
| ALIGN=center|[[RKS Radom]] | |||
| ALIGN=center|'''3 : 1''' (?:?) | |||
|} | |||
====Tabela Mistrzostw KOZPN==== | |||
{| border="6" cellpadding="2" cellspacing="1" align="center" style="margin-left: 0.5em; margin-bottom: 1.5em" | {| border="6" cellpadding="2" cellspacing="1" align="center" style="margin-left: 0.5em; margin-bottom: 1.5em" | ||
|-BGCOLOR="#808456" style="color: white" | |-BGCOLOR="#808456" style="color: white" | ||
Linia 2978: | Linia 3453: | ||
! WIDTH=8%|Br- | ! WIDTH=8%|Br- | ||
|- BGCOLOR=# | |-BGCOLOR=#94BE7E | ||
| ALIGN=center|1 | | ALIGN=center|1 | ||
| ALIGN=LEFT|'''[[ | | ALIGN=LEFT|'''[[Unia Sosnowiec]]''' | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|6 | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
Linia 2992: | Linia 3467: | ||
| ALIGN=center|2 | | ALIGN=center|2 | ||
| ALIGN=LEFT|[[???]] | | ALIGN=LEFT|[[???]] | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|6 | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
Linia 3003: | Linia 3478: | ||
| ALIGN=center|3 | | ALIGN=center|3 | ||
| ALIGN=LEFT|[[???]] | | ALIGN=LEFT|[[???]] | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|6 | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
Linia 3011: | Linia 3486: | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
|- | |- | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|4 | ||
| ALIGN=LEFT|[[???]] | | ALIGN=LEFT|[[???]] | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|6 | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
Linia 3022: | Linia 3497: | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
|} | |} | ||
{| border="6" cellpadding="2" cellspacing="1" align="center" style="margin-left: 0.5em; margin-bottom: 1.5em" | ===Baraże o awans do Ligi Państwowej=== | ||
|-BGCOLOR="#808456" style="color: white" | |||
==Sezon 1933/1934== | |||
===Podokręg Częstochowa=== | |||
[[Jaki podział na klasy ?]] | |||
1934 roku w rozgrywkach podokręgu częstochowskiego oprócz Brygady uczestniczyły także: RKS Błyskawica Częstochowa, KS Częstochówka, ŻTGS Hakoach Radomsko, ŻRKS Hapoel Radomsko, SRWF Jutrznia Częstochowa, RSWF Jutrznia Radomsko, KS Korona Radomsko, SKS Legia Wieluń, ŻTGS Makkabi Częstochowa, TS Myszków, ŻRSS Naprzód Radomsko, KS Orlę Częstochowa, RKS Skra Częstochowa, KS Turyści, KS Warta Zawiercie i KOS Viktoria Częstochowa. | |||
====Klasa A (Częstochowa)==== | |||
===KOŃCOWA TABELA=== | |||
{| border="6" cellpadding="2" cellspacing="1" align="center" style="margin-left: 0.5em; margin-bottom: 1.5em" | |||
|- BGCOLOR="#808456" style="color: white" | |||
! WIDTH=4%|M-ce | ! WIDTH=4%|M-ce | ||
! Nazwa klubu | ! Nazwa klubu | ||
Linia 3039: | Linia 3526: | ||
|- BGCOLOR=#FFD700 | |- BGCOLOR=#FFD700 | ||
| ALIGN=center|1 | | ALIGN=center|1 | ||
| ALIGN=LEFT|'''[[ | | ALIGN=LEFT|'''[[Brygada Częstochowa]]''' (B) | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|12 | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|21 | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
| ALIGN=center|30 | |||
| ALIGN=center|9 | |||
|- | |- | ||
| ALIGN=center|2 | | ALIGN=center|2 | ||
| ALIGN=LEFT|[[ | | ALIGN=LEFT|[[Częstochówka Częstochowa]] | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|12 | ||
| ALIGN=center|12 | |||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
| ALIGN=center|36 | |||
| ALIGN=center|25 | |||
|- | |||
| ALIGN=center|3 | |||
| ALIGN=LEFT|[[Victoria Częstochowa]] | |||
| ALIGN=center|12 | |||
| ALIGN=center|13 | |||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
| ALIGN=center|35 | |||
| ALIGN=center|19 | |||
|- | |- | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|4 | ||
| ALIGN=LEFT|[[ | | ALIGN=LEFT|[[Legia Wieluń]] | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|12 | ||
| ALIGN=center|11 | |||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
| ALIGN=center|17 | |||
| ALIGN=center|26 | |||
|- | |||
| ALIGN=center|5 | |||
| ALIGN=LEFT|[[Skra Częstochowa]] | |||
| ALIGN=center|12 | |||
| ALIGN=center|10 | |||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
| ALIGN=center|21 | |||
| ALIGN=center|28 | |||
|- | |- | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|6 | ||
| ALIGN=LEFT|[[ | | ALIGN=LEFT|[[Turyści Częstochowa]] | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|12 | ||
| ALIGN=center|9 | |||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
| ALIGN=center|23 | |||
| ALIGN=center|29 | |||
|- | |||
| ALIGN=center|7 | |||
| ALIGN=LEFT|[[Warta Zawiercie]] | |||
| ALIGN=center|12 | |||
| ALIGN=center|4 | |||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
| ALIGN=center|20 | |||
| ALIGN=center|46 | |||
|} | |} | ||
===Podokręg | |||
====Klasa A ( | ===Podokręg Kielce=== | ||
====Klasa A (Kielce)==== | |||
{| border="6" cellpadding="2" cellspacing="1" align="center" style="margin-left: 0.5em; margin-bottom: 1.5em" | {| border="6" cellpadding="2" cellspacing="1" align="center" style="margin-left: 0.5em; margin-bottom: 1.5em" | ||
Linia 3099: | Linia 3620: | ||
|- BGCOLOR=#FFD700 | |- BGCOLOR=#FFD700 | ||
| ALIGN=center|1 | | ALIGN=center|1 | ||
| ALIGN=LEFT|'''[[ | | ALIGN=LEFT|'''[[WKS Kielce]]''' | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
Linia 3142: | Linia 3663: | ||
|} | |} | ||
===Podokręg | ===Podokręg Radom=== | ||
==== | ====Klasa A (Radom)==== | ||
{| border="6" cellpadding="2" cellspacing="1" align="center" style="margin-left: 0.5em; margin-bottom: 1.5em" | {| border="6" cellpadding="2" cellspacing="1" align="center" style="margin-left: 0.5em; margin-bottom: 1.5em" | ||
Linia 3159: | Linia 3680: | ||
|- BGCOLOR=#FFD700 | |- BGCOLOR=#FFD700 | ||
| ALIGN=center|1 | | ALIGN=center|1 | ||
| ALIGN=LEFT|'''[[ | | ALIGN=LEFT|'''[[RKS Radom]]''' | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
Linia 3190: | Linia 3711: | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
|- | |- BGCOLOR=#F08099 | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|... | ||
| ALIGN=LEFT|[[???]] | | ALIGN=LEFT|[[???]] | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
Linia 3201: | Linia 3722: | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
|- | |} | ||
| ALIGN=center| | ===Podokręg Sosnowiec=== | ||
| ALIGN=LEFT|[[ | ====[[Piłka nożna: Klasa A (Sosnowiec) - Sezon 1934|Klasa A (Sosnowiec)]]==== | ||
| ALIGN=center| | ==TABELA KOŃCOWA== | ||
| ALIGN=center| | {| border="6" cellpadding="2" cellspacing="1" align="center" style="margin-left: 0.5em; margin-bottom: 1.5em" | ||
| ALIGN=center| | |||
| ALIGN=center| | |-BGCOLOR="#808456" style="color: white" | ||
| ALIGN=center| | ! WIDTH=4%|M-ce | ||
| ALIGN=center| | ! Nazwa klubu | ||
| ALIGN=center| | ! WIDTH=8%|M | ||
! WIDTH=8%|Pkt | |||
! WIDTH=8%|Z | |||
! WIDTH=8%|R | |||
! WIDTH=8%|P | |||
! WIDTH=8%|Br+ | |||
! WIDTH=8%|Br- | |||
|- BGCOLOR=#FFD700 | |||
| ALIGN=center|1 | |||
| ALIGN=LEFT|[[Unia Sosnowiec]] (B) | |||
| ALIGN=center|9 | |||
| ALIGN=center|14 | |||
| ALIGN=center|6 | |||
| ALIGN=center|2 | |||
| ALIGN=center|1 | |||
| ALIGN=center|41 | |||
| ALIGN=center|19 | |||
|- | |- | ||
| ALIGN=center|2 | |||
| ALIGN=LEFT|[[CKS Czeladź]] | |||
| ALIGN=center|9 | |||
| ALIGN=center|14 | |||
| ALIGN=center|6 | | ALIGN=center|6 | ||
| ALIGN=center|2 | |||
| ALIGN=center|1 | |||
| ALIGN=center|31 | |||
| ALIGN=center|13 | |||
| ALIGN=center| | |||
| ALIGN=center| | |||
| ALIGN=center| | |||
| ALIGN=center| | |||
|- | |- | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|3 | ||
| ALIGN=LEFT|[[ | | ALIGN=LEFT|[[Solvay Grodziec]] | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|9 | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|12 | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|4 | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|4 | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|1 | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|20 | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|19 | ||
|- | |||
| ALIGN=center|4 | |||
| ALIGN=LEFT|[[Policyjny KS Sosnowiec]] | |||
| ALIGN=center|9 | |||
| ALIGN=center|10 | |||
| ALIGN=center|4 | |||
| ALIGN=center|2 | |||
| ALIGN=center|3 | |||
| ALIGN=center|20 | |||
| ALIGN=center|21 | |||
|- | |- | ||
| ALIGN=center|5 | |||
| ALIGN=LEFT|[[RKS Zagłębie Dąbrowa Górnicza]] | |||
| ALIGN=center|9 | |||
| ALIGN=center|8 | | ALIGN=center|8 | ||
| ALIGN=center|3 | |||
| ALIGN=center|2 | |||
| ALIGN=center|4 | |||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|26 | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|20 | ||
| ALIGN=center| | |||
| ALIGN=center| | |||
| ALIGN=center| | |||
|- | |- | ||
| ALIGN=center|6 | |||
| ALIGN=LEFT|[[Zagłębianka Będzin]] | |||
| ALIGN=center|9 | | ALIGN=center|9 | ||
| ALIGN=center|8 | |||
| ALIGN=center|3 | |||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|2 | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|4 | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|19 | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|20 | ||
| ALIGN=center| | |||
| ALIGN=center| | |||
|- | |- | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|7 | ||
| ALIGN=LEFT|[[ | | ALIGN=LEFT|[[Brynica Czeladź]] | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|9 | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|8 | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|4 | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|0 | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|5 | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|20 | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|29 | ||
== | |- | ||
=== | | ALIGN=center|8 | ||
| ALIGN=LEFT|[[Sarmacja Będzin]] | |||
| ALIGN=center|9 | |||
| ALIGN=center|6 | |||
| ALIGN=center|3 | |||
| ALIGN=center|0 | |||
| ALIGN=center|6 | |||
| ALIGN=center|15 | |||
| ALIGN=center|19 | |||
===Rozgrywki o mistrzostwo KOZPN=== | |- | ||
Rozgrywki o mistrzostwo Kieleckiego OZPN w którym wzięli udział '''mistrzowie Klas A''', podokręgów; częstochowskiego ('''[[Brygada Częstochowa]]'''), kieleckiego ('''[[WKS Kielce]]'''), radomskiego ('''[[RKS Radom]]''') i sosnowieckiego ('''[[Unia Sosnowiec]]'''), w systemie każdy z każdym, mecz i rewanż. | | ALIGN=center|9 | ||
| ALIGN=LEFT|[[Ruch Sosnowiec]] | |||
{| border="6" cellpadding="2" cellspacing="1" align="center" style="margin-left: 0.5em; margin-bottom: 1.5em" | | ALIGN=center|9 | ||
|- BGCOLOR="#808456" style="color: white" | | ALIGN=center|6 | ||
| ALIGN=center|1 | |||
| ALIGN=center|4 | |||
| ALIGN=center|4 | |||
| ALIGN=center|13 | |||
| ALIGN=center|24 | |||
|-BGCOLOR=#F08099 | |||
| ALIGN=center|10 | |||
| ALIGN=LEFT|[[Hakoach Będzin]] (S) | |||
| ALIGN=center|9 | |||
| ALIGN=center|4 | |||
| ALIGN=center|1 | |||
| ALIGN=center|2 | |||
| ALIGN=center|6 | |||
| ALIGN=center|9 | |||
| ALIGN=center|32 | |||
|} | |||
'''[[UWAGA! Decyzją Zarządu PZPN anulowano wyniki całej rundy jesiennej sezonu 1933/1934. Tabela rundy wiosennej (rewanżowej) stała się więc ostatecznie tabelą końcową całego sezonu 1933/1934]]''' | |||
====[[Piłka nożna: Klasa B (Sosnowiec) - Sezon 1934|Klasa B (Sosnowiec)]]==== | |||
====[[Piłka nożna: Klasa C (Sosnowiec) - Sezon 1934|Klasa C (Sosnowiec)]]==== | |||
===Rozgrywki o mistrzostwo KOZPN=== | |||
Rozgrywki o mistrzostwo Kieleckiego OZPN w którym wzięli udział '''mistrzowie Klas A''', podokręgów; częstochowskiego ('''[[Brygada Częstochowa]]'''), kieleckiego ('''[[WKS Kielce]]'''), radomskiego ('''[[RKS Radom]]''') i sosnowieckiego ('''[[Unia Sosnowiec]]'''), w systemie każdy z każdym, mecz i rewanż. | |||
{| border="6" cellpadding="2" cellspacing="1" align="center" style="margin-left: 0.5em; margin-bottom: 1.5em" | |||
|- BGCOLOR="#808456" style="color: white" | |||
! WIDTH=18%|Rozgrywki | ! WIDTH=18%|Rozgrywki | ||
! WIDTH=6%|kolejka | ! WIDTH=6%|kolejka | ||
Linia 3687: | Linia 4270: | ||
|} | |} | ||
===Podokręg Sosnowiec=== | ===[[Podokręg Sosnowiec 1928 - 1937 (Kielecki Okręgowy Związek Piłki Nożnej)|Podokręg Sosnowiec]]=== | ||
====[[Piłka nożna: Klasa A (Sosnowiec) - Sezon 1934/1935|Klasa A (Sosnowiec)]]==== | ====[[Piłka nożna: Klasa A (Sosnowiec) - Sezon 1934/1935|Klasa A (Sosnowiec)]]==== | ||
Linia 3771: | Linia 4354: | ||
|- | |- | ||
| ALIGN=center|7 | | ALIGN=center|7 | ||
| ALIGN=LEFT|[[Zagłębie Dąbrowa Górnicza]] | | ALIGN=LEFT|[[RKS Zagłębie Dąbrowa Górnicza]] | ||
| ALIGN=center|18 | | ALIGN=center|18 | ||
| ALIGN=center|14 | | ALIGN=center|14 | ||
Linia 4074: | Linia 4657: | ||
|- BGCOLOR=#FFD700 | |- BGCOLOR=#FFD700 | ||
| ALIGN=center|1 | | ALIGN=center|1 | ||
| ALIGN=LEFT|'''[[Brygada Częstochowa]]''' | | ALIGN=LEFT|'''[[Brygada Częstochowa]]''' (B) | ||
| ALIGN=center|12 | | ALIGN=center|12 | ||
| ALIGN=center|20 | | ALIGN=center|20 | ||
Linia 4140: | Linia 4723: | ||
|- BGCOLOR=#F08099 | |- BGCOLOR=#F08099 | ||
| ALIGN=center|7 | | ALIGN=center|7 | ||
| ALIGN=LEFT|[[KS Myszków]] | | ALIGN=LEFT|[[KS Myszków]] (S) | ||
| ALIGN=center|12 | | ALIGN=center|12 | ||
| ALIGN=center|6 | | ALIGN=center|6 | ||
Linia 4150: | Linia 4733: | ||
|} | |} | ||
===Podokręg Kielce=== | ===Podokręg Kielce=== | ||
====Klasa A (Kielce)==== | ====Klasa A (Kielce)==== | ||
Linia 4211: | Linia 4795: | ||
|} | |} | ||
===Podokręg Sosnowiec=== | ===[[Podokręg Sosnowiec 1928 - 1937 (Kielecki Okręgowy Związek Piłki Nożnej)|Podokręg Sosnowiec]]=== | ||
====[[Piłka nożna: Klasa A (Sosnowiec) - Sezon 1935/1936|Klasa A (Sosnowiec)]]==== | ====[[Piłka nożna: Klasa A (Sosnowiec) - Sezon 1935/1936|Klasa A (Sosnowiec)]]==== | ||
Linia 4337: | Linia 4921: | ||
| ALIGN=center|47 | | ALIGN=center|47 | ||
|} | |} | ||
===[[Piłka nożna: Klasa B, Grupa I (Sosnowiec) - Sezon 1935/1936|Klasa B, Grupa I (Sosnowiec)]]=== | |||
===[[Piłka nożna: Klasa B, Grupa II (Sosnowiec) - Sezon 1935/1936|Klasa B, Grupa II (Sosnowiec)]]=== | |||
===[[Piłka nożna: Klasa C, Grupa I (Sosnowiec) - Sezon 1935/1936|Klasa C, Grupa I (Sosnowiec)]]=== | |||
===[[Piłka nożna: Klasa C, Grupa II (Sosnowiec) - Sezon 1935/1936|Klasa C, Grupa II (Sosnowiec)]]=== | |||
===Rozgrywki o mistrzostwo KOZPN=== | ===Rozgrywki o mistrzostwo KOZPN=== | ||
Linia 4526: | Linia 5117: | ||
|-BGCOLOR=#94BE7E | |-BGCOLOR=#94BE7E | ||
| ALIGN=center|1 | | ALIGN=center|1 | ||
| ALIGN=LEFT|'''[[Brygada Częstochowa]]''' | | ALIGN=LEFT|'''[[Brygada Częstochowa]]''' (A) | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|4 | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|8 | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|4 | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|0 | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|0 | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|7 | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|2 | ||
|- | |- | ||
| ALIGN=center|2 | | ALIGN=center|2 | ||
| ALIGN=LEFT|[[ | | ALIGN=LEFT|[[SKS Starachowice]] | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|3 | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|2 | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|1 | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|0 | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|2 | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|9 | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|5 | ||
|- | |- | ||
| ALIGN=center|3 | | ALIGN=center|3 | ||
| ALIGN=LEFT|[[ | | ALIGN=LEFT|[[CKS Czeladź]] | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|3 | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|0 | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|0 | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|0 | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|3 | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|2 | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|11 | ||
|} | |||
* Jeden z meczy CKS Czeladź - SKS Starachowice jako nie mający wpływu na zwycięstwo w grupie nie został rozegrany. | |||
Mistrzem Kieleckiego OZPN została [[Brygada Częstochowa]] i awansowała do rozgrywek międzyokręgowych. | * Mistrzem Kieleckiego OZPN została [[Brygada Częstochowa]] i awansowała do rozgrywek międzyokręgowych. | ||
===Baraże o awans do Ligi Państwowej=== | ===Baraże o awans do Ligi Państwowej=== | ||
Linia 4932: | Linia 5514: | ||
! WIDTH=8%|Br- | ! WIDTH=8%|Br- | ||
|- BGCOLOR=# | |- BGCOLOR=#94BE7E | ||
| ALIGN=center|1 | | ALIGN=center|1 | ||
| ALIGN=LEFT|'''[[ | | ALIGN=LEFT|'''[[Brygada Częstochowa]]''' (A) - grała tylko w rundzie wiosennej | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|14 | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
Linia 4943: | Linia 5525: | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
|- | |- BGCOLOR=#94BE7E | ||
| ALIGN=center|2 | | ALIGN=center|2 | ||
| ALIGN=LEFT|[[ | | ALIGN=LEFT|[[Warta Zawiercie]] (A) | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|14 | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
Linia 4954: | Linia 5536: | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
|- | |- BGCOLOR=#94BE7E | ||
| ALIGN=center|3 | | ALIGN=center|3 | ||
| ALIGN=LEFT|[[ | | ALIGN=LEFT|[[Częstochówka Częstochowa]] (A) | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|14 | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
Linia 4965: | Linia 5547: | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
|- BGCOLOR=# | |- BGCOLOR=#94BE7E | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|4 | ||
| ALIGN=LEFT|[[ | | ALIGN=LEFT|[[Turyści Częstochowa]] (A) | ||
| ALIGN=center|14 | |||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
Linia 4974: | Linia 5557: | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
|- BGCOLOR=# | |- BGCOLOR=#94BE7E | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|5 | ||
| ALIGN=LEFT| | | ALIGN=LEFT|[[Skra Częstochowa]] (A) | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|14 | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
Linia 5001: | Linia 5569: | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
|- | |- | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|6 | ||
| ALIGN=LEFT|[[ | | ALIGN=LEFT|[[Victoria Częstochowa]] | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|14 | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
Linia 5013: | Linia 5581: | ||
|- | |- | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|7 | ||
| ALIGN=LEFT|[[ | | ALIGN=LEFT|[[KS Wysoka|Wysoka Łazy]] | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|14 | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
Linia 5023: | Linia 5591: | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
|- | |- | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|8 | ||
| ALIGN=LEFT|[[ | | ALIGN=LEFT|[[MKS Myszków|KS Myszków]] | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|14 | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
Linia 5035: | Linia 5603: | ||
|} | |} | ||
* W związku z reorganizacją rozgrywek i utworzeniem od następnego sezonu 1937/1938 [[Zagłębiowski Okręgowy Związek Piłki Nożnej|Zagłębiowskiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej]], który będzie prowadził swoją Ligę Okręgową awans do niej uzyskały drużyny z miejsc od 1 do 5. Natomiast drużyny z miejsc od 6 do 8 w kolejnym sezonie 1937/1938 zagrały w Klasie A prowadzonej przez [[Zagłębiowski Okręgowy Związek Piłki Nożnej]]. | |||
===Podokręg Kielce=== | |||
====Klasa A (Kielce)==== | |||
{| border="6" cellpadding="2" cellspacing="1" align="center" style="margin-left: 0.5em; margin-bottom: 1.5em" | {| border="6" cellpadding="2" cellspacing="1" align="center" style="margin-left: 0.5em; margin-bottom: 1.5em" | ||
|-BGCOLOR="#808456" style="color: white" | |-BGCOLOR="#808456" style="color: white" | ||
! WIDTH=4%|M-ce | ! WIDTH=4%|M-ce | ||
Linia 5084: | Linia 5652: | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
|- | |- BGCOLOR=#F08099 | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|... | ||
| ALIGN=LEFT|[[???]] | | ALIGN=LEFT|[[???]] | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
Linia 5094: | Linia 5662: | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
|} | |||
===[[Podokręg Sosnowiec 1928 - 1937 (Kielecki Okręgowy Związek Piłki Nożnej)|Podokręg Sosnowiec]]=== | |||
====[[Piłka nożna: Klasa A (Sosnowiec) - Sezon 1936/1937|Klasa A (Sosnowiec)]]==== | |||
|- | {| border="6" cellpadding="2" cellspacing="1" align="center" style="margin-left: 0.5em; margin-bottom: 1.5em" | ||
| ALIGN=center| | |||
| ALIGN=LEFT|[[ | |-BGCOLOR="#808456" style="color: white" | ||
| ALIGN=center| | ! WIDTH=4%|M-ce | ||
! Nazwa klubu | |||
! WIDTH=8%|M | |||
! WIDTH=8%|Pkt | |||
! WIDTH=8%|Z | |||
! WIDTH=8%|R | |||
! WIDTH=8%|P | |||
! WIDTH=8%|Br+ | |||
! WIDTH=8%|Br- | |||
|- BGCOLOR=#94BE7E | |||
| ALIGN=center|1 | |||
| ALIGN=LEFT|[[RKS Zagłębie Dąbrowa Górnicza]] (A) | |||
| ALIGN=center|18 | |||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
Linia 5106: | Linia 5691: | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
|- | |- BGCOLOR=#94BE7E | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|2 | ||
| ALIGN=LEFT|[[???]] | | ALIGN=LEFT|[[CKS Czeladź]] (A) | ||
| ALIGN=center|18 | |||
| ALIGN=center|? | |||
| ALIGN=center|? | |||
| ALIGN=center|? | |||
| ALIGN=center|? | |||
| ALIGN=center|? | |||
| ALIGN=center|? | |||
|- BGCOLOR=#94BE7E | |||
| ALIGN=center|3 | |||
| ALIGN=LEFT|[[Brynica Czeladź]] (A) | |||
| ALIGN=center|18 | |||
| ALIGN=center|? | |||
| ALIGN=center|? | |||
| ALIGN=center|? | |||
| ALIGN=center|? | |||
| ALIGN=center|? | |||
| ALIGN=center|? | |||
|- BGCOLOR=#94BE7E | |||
| ALIGN=center|4 | |||
| ALIGN=LEFT|[[Sarmacja Będzin]] (A) | |||
| ALIGN=center|18 | |||
| ALIGN=center|? | |||
| ALIGN=center|? | |||
| ALIGN=center|? | |||
| ALIGN=center|? | |||
| ALIGN=center|? | |||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
|- BGCOLOR=#94BE7E | |||
| ALIGN=center|5 | |||
| ALIGN=LEFT|[[Unia Sosnowiec]] (A) | |||
| ALIGN=center|18 | |||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
Linia 5117: | Linia 5735: | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
|- | |- | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|6 | ||
| ALIGN=LEFT|[[??? | | ALIGN=LEFT|[[Płomień Milowice]] | ||
| ALIGN=center|18 | |||
| ALIGN=center|? | |||
| ALIGN=center|? | |||
| ALIGN=center|? | |||
| ALIGN=center|? | |||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
| ALIGN=center|? | |||
|- | |||
| ALIGN=center|7 | |||
| ALIGN=LEFT|[[Solvay Grodziec]] | |||
| ALIGN=center|18 | |||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
Linia 5128: | Linia 5757: | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
|- | |||
| ALIGN=center|8 | |||
| ALIGN=LEFT|[[AKS Niwka]] | |||
| ALIGN=center|18 | |||
| ALIGN=center|? | |||
| ALIGN=center|? | |||
| ALIGN=center|? | |||
| ALIGN=center|? | |||
| ALIGN=center|? | |||
| ALIGN=center|? | |||
|- | |||
| ALIGN=center|9 | |||
| ALIGN=LEFT|[[Hakoach Będzin]] | |||
| ALIGN=center|18 | |||
| ALIGN=center|? | |||
| ALIGN=center|? | |||
| ALIGN=center|? | |||
| ALIGN=center|? | |||
| ALIGN=center|? | |||
| ALIGN=center|? | |||
|- | |||
| ALIGN=center|10 | |||
| ALIGN=LEFT|[[Zagłębianka Będzin]] | |||
| ALIGN=center|18 | |||
| ALIGN=center|? | |||
| ALIGN=center|? | |||
| ALIGN=center|? | |||
| ALIGN=center|? | |||
| ALIGN=center|? | |||
| ALIGN=center|? | |||
|} | |||
* W związku z reorganizacją rozgrywek i utworzeniem od następnego sezonu 1937/1938 [[Zagłębiowski Okręgowy Związek Piłki Nożnej|Zagłębiowskiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej]], który będzie prowadził swoją Ligę Okręgową awans do niej uzyskały drużyny z miejsc od 1 do 5. Natomiast drużyny z miejsc od 6 do 10 w kolejnym sezonie 1937/1938 zagrały w Klasie A prowadzonej przez [[Zagłębiowski Okręgowy Związek Piłki Nożnej]]. Za zwycięstwo 2 pkt, za remis 1 pkt. | |||
===Rozgrywki o mistrzostwo KOZPN=== | |||
Rozgrywki o mistrzostwo Kieleckiego OZPN w którym wzięli udział '''mistrzowie Klas A''', podokręgów: częstochowskiego ('''[[Brygada Częstochowa]]'''), kieleckiego ('''[[STS Starachowice]]''') i sosnowieckiego ('''[[RKS Zagłębie Dąbrowa Górnicza]]''') oraz zwycięzca grupy robotniczej, w której grały takze drużyny z woj. śląskiego ('''[[TUR Mysłowice]]"'), w systemie każdy z każdym, mecz i rewanż. | |||
====Tabela mistrzostw KOZPN==== | |||
{| border="6" cellpadding="2" cellspacing="1" align="center" style="margin-left: 0.5em; margin-bottom: 1.5em" | |||
|-BGCOLOR="#808456" style="color: white" | |||
! WIDTH=4%|M-ce | |||
! WIDTH=40%|Nazwa klubu | |||
! WIDTH=8%|M | |||
! WIDTH=8%|Pkt | |||
! WIDTH=8%|Z | |||
! WIDTH=8%|R | |||
! WIDTH=8%|P | |||
! WIDTH=8%|Br+ | |||
! WIDTH=8%|Br- | |||
|-BGCOLOR=#94BE7E | |||
| ALIGN=center|1 | |||
| ALIGN=LEFT|'''[[Brygada Częstochowa]]''' (A) | |||
| ALIGN=center| | |||
| ALIGN=center| | |||
| ALIGN=center| | |||
| ALIGN=center| | |||
| ALIGN=center| | |||
| ALIGN=center| | |||
| ALIGN=center| | |||
|- | |||
| ALIGN=center|2 | |||
| ALIGN=LEFT|[[RKS Zagłębie Dąbrowa Górnicza]] | |||
| ALIGN=center| | |||
| ALIGN=center| | |||
| ALIGN=center| | |||
| ALIGN=center| | |||
| ALIGN=center| | |||
| ALIGN=center| | |||
| ALIGN=center| | |||
|- | |||
| ALIGN=center|3 | |||
| ALIGN=LEFT|[[TUR Mysłowice]] | |||
| ALIGN=center| | |||
| ALIGN=center| | |||
| ALIGN=center| | |||
| ALIGN=center| | |||
| ALIGN=center| | |||
| ALIGN=center| | |||
| ALIGN=center| | |||
|- | |||
| ALIGN=center|4 | |||
| ALIGN=LEFT|[[SKS Starachowice]] | |||
| ALIGN=center| | |||
| ALIGN=center| | |||
| ALIGN=center| | |||
| ALIGN=center| | |||
| ALIGN=center| | |||
| ALIGN=center| | |||
| ALIGN=center| | |||
|} | |} | ||
* Mistrzem Kieleckiego OZPN została [[Brygada Częstochowa]] i awansowała do rozgrywek międzyokręgowych o awans do Ligi Państwowej. |
Aktualna wersja na dzień 00:18, 20 gru 2023
Kielecki Okręgowy Związek Piłki Nożnej 1928 - 1937
Informacje ogólne
15 stycznia 1928 – decyzją PZPN powstał nowy, dziesiąty w kraju Kielecki OZPN z siedzibą w Sosnowcu, a następnie w Częstochowie, który funkcjonował do 1937 roku. W lipcu 1937 roku zlikwidowano Kielecki OZPN i na jego miejsce powołano Zagłębiowski OZPN z siedzibą w Sosnowcu, który działał do wybuchu II Wojny Światowej.
W skład Kieleckiego OZPN wchodziły podokręgi w Sosnowcu, Częstochowie, Radomiu oraz od roku 19?? wyłoniony z radomskiego w Kielcach. Podokręg radomski w 1935 roku przeszedł do Warszawskiego OZPN.
Mistrzowie Klas A poszczególnych podokręgów, czyli mistrzowie podokręgów rozgrywali między sobą dodatkowe mecze o mistrzostwo okręgu. Wyłoniony w tych rozgrywkach mistrz okręgu uczestniczył dalej w rozgrywkach międzyokręgowych (barażach) o awans do ówczesnej ekstraklasy, czyli do Ligi Państwowej.
Mistrzowie KOZPN w latach 1928 - 1936/1937
SEZON | NAZWA KLUBU | PODOKRĘG | UWAGI |
---|---|---|---|
1928 | Victoria Sosnowiec | Sosnowiec | Przegrane baraże o awans do Ligi Państwowej |
1929 | RKS Radom | Radom | - |
1930 | Warta Zawiercie | Częstochowa | - |
1931 | RKS Radom | Radom | Przegrane baraże o awans do Ligi Państwowej |
1932 | Warta Zawiercie | Częstochowa | - |
1933 | Unia Sosnowiec | Sosnowiec | Przegrane baraże o awans do Ligi Państwowej |
1934 | Unia Sosnowiec | Sosnowiec | Przegrane baraże o awans do Ligi Państwowej |
1934/1935 | Brygada Częstochowa | Częstochowa | - |
1935/1936 | Brygada Częstochowa | Częstochowa | Przegrane baraże o awans do Ligi Państwowej (finał) |
1936/1937 | Brygada Częstochowa | Częstochowa | - |
Sezony piłkarskie w KOZPN
Sezon 1928
Klasa A
Przydział do Klasy A
LP | NAZWA KLUBU (DRUŻYNY) | PODOKRĘG | MIEJSCOWOŚĆ |
---|---|---|---|
1 | KS Sosnowiec | Sosnowiec | Sosnowiec |
2 | TS Victorja Sosnowiec | Sosnowiec | Sosnowiec |
3 | ŻTGS Makabi Sosnowiec | Sosnowiec | Sosnowiec |
4 | KS Strzała Sosnowiec | Sosnowiec | Sosnowiec |
5 | TKO Świt Sosnowiec | Sosnowiec | Sosnowiec |
6 | RKGS Zagłębie Dąbrowa Górnicza | Sosnowiec | Dąbrowa Górnicza |
7 | Częstochowski KS lub KOS Victoria | Częstochowa | Częstochowa |
8 | KS Strzała Sosnowiec | Częstochowa | Częstochowa |
9 | KS Czarni Radom | Radom | Radom |
10 | Radomskie Koło Sportowe | Radom | Radom |
Eliminacje do Klasy A
Rozgrywki | mecz | data | godz. | gospodarze | goście | wynik |
---|---|---|---|---|---|---|
Eliminacje do Klasy A | 1 | 18 marca 1928 (n) | 15.30 | KOS Victoria Częstochowa | CKS Częstochowa | 1 : 3 (1:1) |
Eliminacje do Klasy A | 2 | 25 marca 1928 (n) | 15.30 | CKS Częstochowa | KOS Victoria Częstochowa | 0 : 3 (?:?) |
Eliminacje do Klasy A | 3 | 1 kwietnia 1928 (n) | ? | CKS Częstochowa | KOS Victoria Częstochowa | 2 : 0 (1:0) |
Tabela końcowa
M-ce | Nazwa klubu | M | Pkt | Z | R | P | Br+ | Br- |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Victoria Sosnowiec | 14 | 20 | ? | ? | ? | ? | ? |
2 | TS Sosnowiec | 14 | 16 | ? | ? | ? | ? | ? |
3 | CKS Częstochowa | 14 | 13 | ? | ? | ? | ? | ? |
4 | RKS Zagłębie Dąbrowa Górnicza | 14 | 13 | ? | ? | ? | ? | ? |
5 | Warta Częstochowa | 14 | 10 | ? | ? | ? | ? | ? |
6 | Makabi Sosnowiec | 14 | 8 | ? | ? | ? | ? | ? |
7 | Sarmacja Będzin | 14 | 8 | ? | ? | ? | ? | ? |
8 | Świt Sosnowiec | 14 | 3 | ? | ? | ? | ? | ? |
Podokręgi KOZPN
Podokręg Sosnowiec
Klasa B (Sosnowiec)
Tabela końcowa grupy II
M-ce | Nazwa klubu | M | Pkt | Z | R | P | Br+ | Br- |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | ŻTGS Hakoach Będzin (A) | 7 | 12 | 6 | 0 | 1 | 21 | 4 |
2 | TS Dąbrowa | 5 | 6 | 3 | 0 | 2 | 19 | 8 |
3 | TS Vesta Olkusz | 7 | 4 | 2 | 0 | 5 | 11 | 31 |
4 | KS Zagłębianka Będzin | 3 | 2 | 1 | 0 | 2 | 4 | 6 |
5 | TS Sarmata Wolbrom | 4 | 2 | 1 | 0 | 3 | 7 | 13 |
- Uwaga: tabela została zestawiona po ustaleniu wyników 13 z 20 rozegranych meczów.
Klasa C (Sosnowiec)
LP | NAZWA KLUBU (DRUŻYNY) | GRUPA | MIEJSCOWOŚĆ |
---|---|---|---|
1 | TS Cynkownia Będzin | 1 | Będzin |
2 | TS Ząbkowice | 1 | Ząbkowice |
3 | ŻKS Sport | 1 | Dąbrowa Górnicza |
4 | TS Olkusz | 1 | Olkusz |
5 | KS Postęp | 1 | Olkusz |
Podokręg Częstochowa
Klasa B (Częstochowa)
LP | NAZWA KLUBU (DRUŻYNY) | GRUPA | MIEJSCOWOŚĆ |
---|---|---|---|
1 | RKS Skra | Grupa III (Częstochowa) | Częstochowa |
2 | KS Turyści | Grupa III (Częstochowa) | Częstochowa |
3 | KS Sparta Raków | Grupa III (Częstochowa) | Częstochowa |
4 | KOS Victorja | Grupa III (Częstochowa) | Częstochowa |
5 | Warta II Częstochowa | Grupa III (Częstochowa) | Częstochowa |
6 | CKS II Częstochowa | Grupa III (Częstochowa) | Częstochowa |
7 | Warta Zawiercie | Grupa III (Częstochowa) | Zawiercie |
8 | CKS Jordanja Częstochowa | Grupa III (Częstochowa) | Częstochowa |
Klasa C (Częstochowa)
LP | NAZWA KLUBU (DRUŻYNY) | GRUPA | MIEJSCOWOŚĆ |
---|---|---|---|
1 | Strzelecki KS Częstochowa | Grupa I (Częstochowa) | Częstochowa |
2 | Policyjny KS Częstochowa | Grupa I (Częstochowa) | Częstochowa |
3 | RKS Błyskawica Częstochowa | Grupa I (Częstochowa) | Częstochowa |
4 | CKS Burza Częstochowa | Grupa I (Częstochowa) | Częstochowa |
5 | KS Concordia Częstochowa | Grupa I (Częstochowa) | Częstochowa |
6 | KS Hagibor Częstochowa | Grupa I (Częstochowa) | Częstochowa |
7 | TOS Światowit Myszków | Grupa I (Częstochowa) | Myszków |
8 | Ascola Częstochowa | Grupa II (Częstochowa) | Częstochowa |
9 | Częstochówka Częstochowa | Grupa II (Częstochowa) | Częstochowa |
10 | CKS Jordanja Częstochowa | Grupa II (Częstochowa) | Częstochowa |
11 | KS Ogniwo Częstochowa | Grupa II (Częstochowa) | Częstochowa |
12 | CKS Splendid Częstochowa | Grupa II (Częstochowa) | Częstochowa |
13 | KS Gwiazda Zawiercie | Grupa II (Częstochowa) | Zawiercie |
14 | ŻTGS Częstochowa | - | Częstochowa |
Podokręg Radom
Klasa B (Radom)
LP | NAZWA KLUBU (DRUŻYNY) | GRUPA | MIEJSCOWOŚĆ |
---|---|---|---|
1 | TKS Sokół | Grupa IV (Radom) | Kielce |
2 | ŻKS Makabi | Grupa IV (Radom) | Kielce |
3 | ŻTGS Bar-Kochba | Grupa IV (Radom) | Radom |
4 | KS Radomianka | Grupa IV (Radom) | Radom |
5 | ? | - | - |
6 | ? | - | - |
Klasa C (Radom)
LP | NAZWA KLUBU (DRUŻYNY) | GRUPA | MIEJSCOWOŚĆ |
---|---|---|---|
1 | Błękitni Kielce | ? | Kielce |
2 | ŻKS Makabi Radom | ? | Radom |
3 | Hasmonea Radom | ? | Radom |
4 | Haszacha Radom | ? | Radom |
5 | Jutrznia Radom | ? | Radom |
6 | Strzelec Radom | ? | Radom |
7 | Sokół Radom | ? | Radom |
8 | Makabi Przytyk | ? | Przytyk |
9 | Proch Zagożdżon | ? | Zagożdżon |
10 | Kruki Zwoleń | ? | Zwoleń |
11 | Strzelec Wierzbnik | ? | Wierzbnik |
Baraże o awans do Ligi Państwowej
Sezon 1929
Podokręg Sosnowiec
Klasa A (Sosnowiec)
M-ce | Nazwa klubu | M | Pkt | Z | R | P | Br+ | Br- |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | KS Sosnowiec | ? | ? | ? | ? | ? | ? | |
2 | Ruch Sosnowiec | ? | ? | ? | ? | ? | ? | ? |
3 | Victoria Sosnowiec | ? | ? | ? | ? | ? | ? | ? |
4 | Makabi Sosnowiec | ? | ? | ? | ? | ? | ? | ? |
5 | Świt Sosnowiec | ? | ? | ? | ? | ? | ? | ? |
Podokręg Częstochowa
Klasa A (Częstochowa)
M-ce | Nazwa klubu | M | Pkt | Z | R | P | Br+ | Br- |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | ??? | ? | ? | ? | ? | ? | ? | ? |
2 | ??? | ? | ? | ? | ? | ? | ? | ? |
3 | ??? | ? | ? | ? | ? | ? | ? | ? |
... | ??? | ? | ? | ? | ? | ? | ? | ? |
Podokręg Radom
Klasa A (Radom)
M-ce | Nazwa klubu | M | Pkt | Z | R | P | Br+ | Br- |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | RKS Radom | ? | ? | ? | ? | ? | ? | ? |
2 | ??? | ? | ? | ? | ? | ? | ? | ? |
3 | ??? | ? | ? | ? | ? | ? | ? | ? |
... | ??? | ? | ? | ? | ? | ? | ? | ? |
Rozgrywki o Mistrzostwo KOZPN
Rozgrywki o mistrzostwo Kieleckiego OZPN w którym wzięli udział mistrzowie Klas A, podokręgów; częstochowskiego (???), kieleckiego (???), radomskiego (???) i sosnowieckiego (???), w systemie każdy z każdym, mecz i rewanż.
Rozgrywki | kolejka | data | godz. | gospodarze | goście | wynik |
---|---|---|---|---|---|---|
Mistrz KOZPN | 1 | ??? 1929 | ? | ??? | ??? | ? : ? (?:?) |
Mistrz KOZPN | 1 | ??? 1929 | ? | ??? | ??? | ? : ? (?:?) |
Rozgrywki | kolejka | data | godz. | gospodarze | goście | wynik |
---|---|---|---|---|---|---|
Mistrz KOZPN | 2 | ??? 1929 | ? | ??? | ??? | ? : ? (?:?) |
Mistrz KOZPN | 2 | ??? 1929 | ? | ??? | ??? | ? : ? (?:?) |
Rozgrywki | kolejka | data | godz. | gospodarze | goście | wynik |
---|---|---|---|---|---|---|
Mistrz KOZPN | 3 | ??? 1929 | ? | ??? | ??? | ? : ? (?:?) |
Mistrz KOZPN | 3 | ??? 1929 | ? | ??? | ??? | ? : ? (?:?) |
Rozgrywki | kolejka | data | godz. | gospodarze | goście | wynik |
---|---|---|---|---|---|---|
Mistrz KOZPN | 4 | ??? 1929 | ? | ??? | ??? | ? : ? (?:?) |
Mistrz KOZPN | 4 | ??? 1929 | ? | ??? | ??? | ? : ? (?:?) |
Rozgrywki | kolejka | data | godz. | gospodarze | goście | wynik |
---|---|---|---|---|---|---|
Mistrz KOZPN | 5 | ??? 1929 | ? | ??? | ??? | ? : ? (?:?) |
Mistrz KOZPN | 5 | ??? 1929 | ? | ??? | ??? | ? : ? (?:?) |
Rozgrywki | kolejka | data | godz. | gospodarze | goście | wynik |
---|---|---|---|---|---|---|
Mistrz KOZPN | 6 | ??? 1929 | ? | ??? | ??? | ? : ? (?:?) |
Mistrz KOZPN | 6 | ??? 1929 | ? | ??? | ??? | ? : ? (?:?) |
Tabela Mistrzostw KOZPN
M-ce | Nazwa klubu | M | Pkt | Z | R | P | Br+ | Br- |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | ??? | 6 | ? | ? | ? | ? | ? | ? |
2 | ??? | 6 | ? | ? | ? | ? | ? | ? |
3 | ??? | 6 | ? | ? | ? | ? | ? | ? |
4 | ??? | 6 | ? | ? | ? | ? | ? | ? |
Baraże o awans do Ligi Państwowej
Sezon 1930
Podokręg Sosnowiec
Klasa A (Sosnowiec)
M-ce | Nazwa klubu | M | Pkt | Z | R | P | Br+ | Br- |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Victoria Sosnowiec (B) | ? | ? | ? | ? | ? | ? | ? |
2 | Hakoach Będzin | 14 | ? | ? | ? | ? | ? | ? |
3 | CKS Czeladź | 14 | ? | ? | ? | ? | ? | ? |
4 | RKS Zagłębie Dąbrowa Górnicza | 14 | ? | ? | ? | ? | ? | ? |
5 | KS Sosnowiec | 14 | ? | ? | ? | ? | ? | ? |
6 | Makabi Sosnowiec | 14 | ? | ? | ? | ? | ? | ? |
7 | Sarmacja Będzin | 14 | ? | ? | ? | ? | ? | ? |
8 | Świt Sosnowiec (S) | 14 | ? | ? | ? | ? | ? | ? |
Podokręg Częstochowa
Klasa A (Częstochowa)
M-ce | Nazwa klubu | M | Pkt | Z | R | P | Br+ | Br- |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Warta Zawiercie (B) | 10 | 14 | ? | ? | ? | ? | ? |
2 | Victoria Częstochowa | 10 | 13 | ? | ? | ? | ? | ? |
3 | Skra Częstochowa | 10 | 10 | ? | ? | ? | ? | ? |
4 | Częstochowski KS Częstochowa | 10 | 10 | ? | ? | ? | ? | ? |
5 | Warta Częstochowa | 10 | 7 | ? | ? | ? | ? | ? |
6 | Ruch Sosnowiec (S) | 10 | 6 | ? | ? | ? | ? | ? |
Podokręg Radom
Klasa A (Radom)
M-ce | Nazwa klubu | M | Pkt | Z | R | P | Br+ | Br- |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | RKS Radom | ? | ? | ? | ? | ? | ? | ? |
2 | ??? | ? | ? | ? | ? | ? | ? | ? |
3 | ??? | ? | ? | ? | ? | ? | ? | ? |
... | ??? | ? | ? | ? | ? | ? | ? | ? |
Rozgrywki o Mistrzostwo KOZPN
Rozgrywki o mistrzostwo Kieleckiego OZPN w którym wzięli udział mistrzowie Klas A, podokręgów; częstochowskiego (???), kieleckiego (???), radomskiego (???) i sosnowieckiego (???), w systemie każdy z każdym, mecz i rewanż.
Rozgrywki | kolejka | data | godz. | gospodarze | goście | wynik |
---|---|---|---|---|---|---|
Mistrz KOZPN | 1 | ??? 1935 | ? | ??? | ??? | ? : ? (?:?) |
Mistrz KOZPN | 1 | ??? 1935 | ? | ??? | ??? | ? : ? (?:?) |
Rozgrywki | kolejka | data | godz. | gospodarze | goście | wynik |
---|---|---|---|---|---|---|
Mistrz KOZPN | 2 | ??? 1935 | ? | ??? | ??? | ? : ? (?:?) |
Mistrz KOZPN | 2 | ??? 1935 | ? | ??? | ??? | ? : ? (?:?) |
Rozgrywki | kolejka | data | godz. | gospodarze | goście | wynik |
---|---|---|---|---|---|---|
Mistrz KOZPN | 3 | ??? 1935 | ? | ??? | ??? | ? : ? (?:?) |
Mistrz KOZPN | 3 | ??? 1935 | ? | ??? | ??? | ? : ? (?:?) |
Rozgrywki | kolejka | data | godz. | gospodarze | goście | wynik |
---|---|---|---|---|---|---|
Mistrz KOZPN | 4 | ??? 1935 | ? | ??? | ??? | ? : ? (?:?) |
Mistrz KOZPN | 4 | ??? 1935 | ? | ??? | ??? | ? : ? (?:?) |
Rozgrywki | kolejka | data | godz. | gospodarze | goście | wynik |
---|---|---|---|---|---|---|
Mistrz KOZPN | 5 | ??? 1935 | ? | ??? | ??? | ? : ? (?:?) |
Mistrz KOZPN | 5 | ??? 1935 | ? | ??? | ??? | ? : ? (?:?) |
Rozgrywki | kolejka | data | godz. | gospodarze | goście | wynik |
---|---|---|---|---|---|---|
Mistrz KOZPN | 6 | ??? 1935 | ? | ??? | ??? | ? : ? (?:?) |
Mistrz KOZPN | 6 | ??? 1935 | ? | ??? | ??? | ? : ? (?:?) |
Tabela Mistrzostw KOZPN
M-ce | Nazwa klubu | M | Pkt | Z | R | P | Br+ | Br- |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Warta Zawiercie (A) | 4 | 5 | ? | ? | ? | 13 | 10 |
2 | RKS Radom | 4 | 4 | ? | ? | ? | 4 | 8 |
3 | Victoria Sosnowiec | 4 | 3 | ? | ? | ? | 9 | 8 |
Baraże o awans do Ligi Państwowej
M-ce | Nazwa klubu | M | Pkt | Z | R | P | Br+ | Br- |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | AKS Królewska Huta (Chorzów) (A) | 4 | 6 | ? | ? | ? | 20 | 10 |
2 | Wawel Kraków | 4 | 3 | ? | ? | ? | 8 | 12 |
3 | Warta Zawiercie | 4 | 3 | ? | ? | ? | 10 | 16 |
Awans do gier finałowych o Ligę Państwową wywalczył AKS Królewska Huta (Chorzów)
Sezon 1931
Podokręg Częstochowa
Klasa A (Częstochowa)
M-ce | Nazwa klubu | M | Pkt | Z | R | P | Br+ | Br- |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Victoria Częstochowa | ? | ? | ? | ? | ? | ? | ? |
2 | ??? | ? | ? | ? | ? | ? | ? | ? |
3 | ??? | ? | ? | ? | ? | ? | ? | ? |
... | ??? | ? | ? | ? | ? | ? | ? | ? |
Podokręg Kielce
Klasa A (Kielce)
M-ce | Nazwa klubu | M | Pkt | Z | R | P | Br+ | Br- |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | ??? | ? | ? | ? | ? | ? | ? | ? |
2 | ??? | ? | ? | ? | ? | ? | ? | ? |
3 | ??? | ? | ? | ? | ? | ? | ? | ? |
... | ??? | ? | ? | ? | ? | ? | ? | ? |
Podokręg Radom
Klasa A (Radom)
M-ce | Nazwa klubu | M | Pkt | Z | R | P | Br+ | Br- |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | RKS Radom | ? | ? | ? | ? | ? | ? | ? |
2 | ??? | ? | ? | ? | ? | ? | ? | ? |
3 | ??? | ? | ? | ? | ? | ? | ? | ? |
... | ??? | ? | ? | ? | ? | ? | ? | ? |
Podokręg Sosnowiec
W sezonie 1931 rywalizacja w Klasie A Podokręgu Sosnowiec odbywała się w dwóch grupach. Mistrza Podokręgu Sosnowiec miał wskazać mecz barażowy pomiędzy mistrzami obu grup, rozegrany na neutralnym terenie.
Klasa A, Grupa I (Sosnowiec)
Tabela końcowa
M-ce | Nazwa klubu | M | Pkt | Z | R | P | Br+ | Br- |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Unia Sosnowiec (B) | 10 | 18 | 9 | 0 | 1 | 40 | 10 |
2 | CKS Czeladź | 10 | 18 | 9 | 0 | 1 | 38 | 6 |
3 | Ruch Sosnowiec | 10 | 9 | ? | ? | ? | 23 | 27 |
4 | Brynica Czeladź | 10 | 9 | ? | ? | ? | 18 | 36 |
5 | Makabi Sosnowiec | 10 | 3 | ? | ? | ? | 10 | 25 |
6 | Świt Sosnowiec (S) | 10 | 3 | ? | ? | ? | 10 | 35 |
W związku z tym że Unia Sosnowiec i CKS Czeladź skończyły rozgrywki sezonu 1931 z równą ilością punktów (18) o tytule mistrzowskim Grupy I, Klasy A Podokręgu Sosnowiec zadecydował dodatkowy mecz rozegrany na neutralnym terenie, w Zawierciu, który miał miejsce 9 sierpnia 1931 roku.
Rozgrywki | kolejka | data | godz. | gospodarze | goście | wynik |
---|---|---|---|---|---|---|
Klasa A (Sosnowiec) | BARAŻ | 9 sierpnia 1931 | 1? | Unia Sosnowiec | CKS Czeladź | 9 : 0 (?:?) |
Klasa A, Grupa II (Sosnowiec)
Tabela końcowa
M-ce | Nazwa klubu | M | Pkt | Z | R | P | Br+ | Br- |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Warta Zawiercie (B) | 8 | 13 | ? | ? | ? | ? | ? |
2 | Hakoach Będzin | 8 | 10 | ? | ? | ? | ? | ? |
3 | RKS Zagłębie Dąbrowa Górnicza | 8 | 9 | ? | ? | ? | ? | ? |
4 | Zagłębianka Będzin | 8 | 8 | ? | ? | ? | ? | ? |
5 | Sarmacja Będzin (S) | 8 | 0 | ? | ? | ? | ? | ? |
W dniu 12 sierpnia 1931 roku doszło do rozstrzygającego meczu o tytuł Mistrza Klasy A Podokręgu Sosnowiec pomiędzy zwycięzcami rozgrywek grupowych: Unii Sosnowiec (Grupa I) i Warty Zawiercie (Grupa II). Mecz odbył się w Będzinie, na stadionie miejscowego klubu Hakoach, w obecności 3 tysięcy widzów.
Rozgrywki | kolejka | data | godz. | gospodarze | goście | wynik |
---|---|---|---|---|---|---|
Klasa A (Sosnowiec) | BARAŻ | 12 sierpnia 1931 | ? | Unia Sosnowiec | Warta Zawiercie | 3 : 1 (?:?) |
Mistrzem Klasy A Podokręgu Sosnowiec w sezonie piłkarskim 1931 została Unia Sosnowiec, uzyskując tym samym prawo do dalszych rozgrywek o tytuł Mistrza Okręgu.
Rozgrywki o Mistrzostwo KOZPN
Rozgrywki o mistrzostwo Kieleckiego OZPN w którym wzięli udział mistrzowie Klas A, podokręgów; częstochowskiego (Victoria Częstochowa), radomskiego (RKS Radom) i sosnowieckiego (Unia Sosnowiec), w systemie każdy z każdym, mecz i rewanż. Przedstawiciel Podokręgu kieleckiego nie uczestniczył w tych rozgrywkach.
Rozgrywki | kolejka | data | godz. | gospodarze | goście | wynik |
---|---|---|---|---|---|---|
Mistrz KOZPN | 1 | 16 sierpnia 1931 | ? | Unia Sosnowiec | RKS Radom | 2 : 1 (?:?) |
Mistrz KOZPN | 1 | ??? 1931 | ? | ??? | ??? | ? : ? (?:?) |
Rozgrywki | kolejka | data | godz. | gospodarze | goście | wynik |
---|---|---|---|---|---|---|
Mistrz KOZPN | 2 | 19 sierpnia 1931 | ? | Victoria Częstochowa | Unia Sosnowiec | 1 : 3 (?:?) |
Mistrz KOZPN | 2 | ??? 1931 | ? | ??? | ??? | ? : ? (?:?) |
Rozgrywki | kolejka | data | godz. | gospodarze | goście | wynik |
---|---|---|---|---|---|---|
Mistrz KOZPN | 3 | 23 sierpnia 1931 | ? | RKS Radom | Unia Sosnowiec | 1 : 1 (?:?) |
Mistrz KOZPN | 3 | ??? 1931 | ? | ??? | ??? | ? : ? (?:?) |
Rozgrywki | kolejka | data | godz. | gospodarze | goście | wynik |
---|---|---|---|---|---|---|
Mistrz KOZPN | 4 | 27 sierpnia 1931 | ? | Unia Sosnowiec | Victoria Częstochowa | 1 : 0 (?:?) |
Mistrz KOZPN | 4 | ??? 1931 | ? | ??? | ??? | ? : ? (?:?) |
|}
Tabela Mistrzostw KOZPN
M-ce | Nazwa klubu | M | Pkt | Z | R | P | Br+ | Br- |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | ??? | 6 | ? | ? | ? | ? | ? | ? |
2 | ??? | 6 | ? | ? | ? | ? | ? | ? |
3 | ??? | 6 | ? | ? | ? | ? | ? | ? |
4 | ??? | 6 | ? | ? | ? | ? | ? | ? |
Baraże o awans do Ligi Państwowej
Sezon 1932
Podokręg Częstochowa
Klasa A (Częstochowa)
M-ce | Nazwa klubu | M | Pkt | Z | R | P | Br+ | Br- |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Warta Zawiercie (B) | 12 | 21 | ? | ? | ? | 45 | 11 |
2 | Skra Częstochowa | 12 | 16 | ? | ? | ? | 25 | 19 |
3 | Victoria Częstochowa | 12 | 15 | ? | ? | ? | 14 | 15 |
4 | Brygada Częstochowa | 12 | 11 | ? | ? | ? | 29 | 22 |
5 | KS Myszków | 12 | 11 | ? | ? | ? | 23 | 22 |
6 | Turyści Częstochowa | 12 | 10 | ? | ? | ? | 24 | 27 |
7 | Warta Częstochowa (S) | 12 | 0 | ? | ? | ? | 2 | 66 |
Podokręg Kielce
Klasa A (Kielce)
M-ce | Nazwa klubu | M | Pkt | Z | R | P | Br+ | Br- |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | ??? | ? | ? | ? | ? | ? | ? | ? |
2 | ??? | ? | ? | ? | ? | ? | ? | ? |
3 | ??? | ? | ? | ? | ? | ? | ? | ? |
... | ??? | ? | ? | ? | ? | ? | ? | ? |
Podokręg Radom
Klasa A (Radom)
M-ce | Nazwa klubu | M | Pkt | Z | R | P | Br+ | Br- |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | RKS Radom | ? | ? | ? | ? | ? | ? | ? |
2 | ??? | ? | ? | ? | ? | ? | ? | ? |
3 | ??? | ? | ? | ? | ? | ? | ? | ? |
... | ??? | ? | ? | ? | ? | ? | ? | ? |
Podokręg Sosnowiec
Klasa A (Sosnowiec)
M-ce | Nazwa klubu | M | Pkt | Z | R | P | Br+ | Br- |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | RKS Zagłębie Dąbrowa Górnicza (B) | 18 | 26 | 12 | 2 | 4 | 62 | 28 |
2 | Unia Sosnowiec | 18 | 26 | 12 | 2 | 4 | 58 | 26 |
3 | Policyjny KS Będzin | 18 | 25 | 9 | 7 | 2 | 41 | 22 |
4 | CKS Czeladź | 18 | 23 | 10 | 3 | 5 | 34 | 24 |
5 | Sarmacja Będzin | 18 | 20 | 9 | 2 | 7 | 34 | 31 |
6 | Hakoach Będzin | 18 | 16 | 7 | 2 | 9 | 27 | 32 |
7 | Ruch Sosnowiec | 18 | 16 | 6 | 4 | 8 | 30 | 41 |
8 | Zagłębianka Będzin | 18 | 11 | 5 | 1 | 12 | 27 | 49 |
9 | Makabi Sosnowiec | 18 | 9 | 3 | 3 | 12 | 19 | 48 |
10 | Brynica Czeladź (S) | 18 | 8 | 3 | 2 | 13 | 17 | 48 |
Wobec równej liczby punktów najlepszych drużyn o tytule mistrzowskim zadecydował dodatkowy mecz rozegrany w Sosnowcu.
Rozgrywki | kolejka | data | godz. | gospodarze | goście | wynik |
---|---|---|---|---|---|---|
Klasa A (Sosnowiec) | BARAŻ | 19 lipca 1932 | 17.00 | Unja Sosnowiec | Zagłębie Dąbrowa Górnicza | 0:1 (0:1) |
Rozgrywki o Mistrzostwo KOZPN
Rozgrywki o mistrzostwo Kieleckiego OZPN w którym wzięli udział mistrzowie Klas A, podokręgów; częstochowskiego (???), kieleckiego (???), radomskiego (???) i sosnowieckiego (???), w systemie każdy z każdym, mecz i rewanż.
Rozgrywki | kolejka | data | godz. | gospodarze | goście | wynik |
---|---|---|---|---|---|---|
Mistrz KOZPN | 1 | ??? 1935 | ? | ??? | ??? | ? : ? (?:?) |
Mistrz KOZPN | 1 | ??? 1935 | ? | ??? | ??? | ? : ? (?:?) |
Rozgrywki | kolejka | data | godz. | gospodarze | goście | wynik |
---|---|---|---|---|---|---|
Mistrz KOZPN | 2 | ??? 1935 | ? | ??? | ??? | ? : ? (?:?) |
Mistrz KOZPN | 2 | ??? 1935 | ? | ??? | ??? | ? : ? (?:?) |
Rozgrywki | kolejka | data | godz. | gospodarze | goście | wynik |
---|---|---|---|---|---|---|
Mistrz KOZPN | 3 | ??? 1935 | ? | ??? | ??? | ? : ? (?:?) |
Mistrz KOZPN | 3 | ??? 1935 | ? | ??? | ??? | ? : ? (?:?) |
Rozgrywki | kolejka | data | godz. | gospodarze | goście | wynik |
---|---|---|---|---|---|---|
Mistrz KOZPN | 4 | ??? 1935 | ? | ??? | ??? | ? : ? (?:?) |
Mistrz KOZPN | 4 | ??? 1935 | ? | ??? | ??? | ? : ? (?:?) |
Rozgrywki | kolejka | data | godz. | gospodarze | goście | wynik |
---|---|---|---|---|---|---|
Mistrz KOZPN | 5 | ??? 1935 | ? | ??? | ??? | ? : ? (?:?) |
Mistrz KOZPN | 5 | ??? 1935 | ? | ??? | ??? | ? : ? (?:?) |
Rozgrywki | kolejka | data | godz. | gospodarze | goście | wynik |
---|---|---|---|---|---|---|
Mistrz KOZPN | 6 | ??? 1935 | ? | ??? | ??? | ? : ? (?:?) |
Mistrz KOZPN | 6 | ??? 1935 | ? | ??? | ??? | ? : ? (?:?) |
Tabela Mistrzostw KOZPN
M-ce | Nazwa klubu | M | Pkt | Z | R | P | Br+ | Br- |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Warta Zawiercie (A) | 6 | 12 | ? | ? | ? | ? | ? |
2 | RKS Radom | 6 | ? | ? | ? | ? | ? | ? |
3 | 4 pp Legionów Kielce | 6 | ? | ? | ? | ? | ? | ? |
4 | RKS Zagłębie Dąbrowa Górnicza | 6 | ? | ? | ? | ? | ? | ? |
Baraże o awans do Ligi Państwowej
M-ce | Nazwa klubu | M | Pkt | Z | R | P | Br+ | Br- |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Podgórze Kraków (A) | 4 | 7 | 3 | 1 | 0 | 9 | 4 |
2 | 1 FC Katowice | 4 | 4 | 2 | 0 | 2 | 13 | 9 |
3 | Warta Zawiercie | 4 | 1 | 0 | 1 | 3 | 6 | 15 |
Awans do finałów baraży o Ligę Państwową wywalczyło Podgórze Kraków.
Sezon 1933
Podokręg Częstochowa
Klasa A (Częstochowa)
M-ce | Nazwa klubu | M | Pkt | Z | R | P | Br+ | Br- |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Victoria Częstochowa (B) | 11 | 20 | ? | ? | ? | 45 | 10 |
2 | Częstochówka Częstochowa | 12 | 16 | ? | ? | ? | 34 | 18 |
3 | Brygada Częstochowa | 12 | 14 | ? | ? | ? | 31 | 18 |
4 | Turyści Częstochowa | 12 | 12 | ? | ? | ? | 26 | 27 |
5 | Warta Zawiercie | 11 | 7 | ? | ? | ? | 18 | 34 |
6 | Skra Częstochowa | 10 | 7 | ? | ? | ? | 11 | 53 |
7 | KS Myszków (S) | 12 | 4 | ? | ? | ? | 20 | 53 |
Uwaga: mecze Skra - Warta i Skra - Victoria nie zostały rozegrane. Nie miały one wpływu na spadki i awanse.
Podokręg Kielce
Klasa A (Kielce)
M-ce | Nazwa klubu | M | Pkt | Z | R | P | Br+ | Br- |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Strzelec Kielce | ? | ? | ? | ? | ? | ? | ? |
2 | ??? | ? | ? | ? | ? | ? | ? | ? |
3 | ??? | ? | ? | ? | ? | ? | ? | ? |
... | ??? | ? | ? | ? | ? | ? | ? | ? |
Podokręg Radom
Klasa A (Radom)
M-ce | Nazwa klubu | M | Pkt | Z | R | P | Br+ | Br- |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | RKS Radom | ? | ? | ? | ? | ? | ? | ? |
2 | ??? | ? | ? | ? | ? | ? | ? | ? |
3 | ??? | ? | ? | ? | ? | ? | ? | ? |
... | ??? | ? | ? | ? | ? | ? | ? | ? |
Podokręg Sosnowiec
W sezonie 1933 rywalizacja w Klasie A Podokręgu Sosnowiec odbywała się w dwóch grupach. Mistrza Podokręgu Sosnowiec miał wskazać mecz barażowy pomiędzy mistrzami obu grup.
Klasa A, Grupa I (Sosnowiec)
M-ce | Nazwa klubu | M | Pkt | Z | R | P | Br+ | Br- |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Sarmacja Będzin | 8 | 11 | 4 | 3 | 1 | 12 | 8 |
2 | Hakoach Będzin | 8 | 11 | 5 | 1 | 2 | 17 | 10 |
3 | Policyjny KS Sosnowiec | 8 | 9 | 4 | 1 | 3 | 18 | 13 |
4 | RKS Zagłębie Dąbrowa Górnicza | 8 | 7 | 3 | 1 | 4 | 15 | 15 |
5 | Ruch Sosnowiec | 8 | 2 | 1 | 0 | 7 | 6 | 22 |
Klasa A, Grupa II (Sosnowiec)
M-ce | Nazwa klubu | M | Pkt | Z | R | P | Br+ | Br- |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Unja Sosnowiec | 8 | 11 | 5 | 1 | 2 | 25 | 13 |
2 | CKS Czeladź | 8 | 10 | 4 | 2 | 2 | 16 | 9 |
3 | Solvay Grodziec | 8 | 10 | 4 | 2 | 2 | 18 | 11 |
4 | Zagłębianka Będzin | 8 | 8 | 3 | 2 | 3 | 10 | 14 |
5 | Makabi Sosnowiec | 8 | 1 | 0 | 1 | 7 | 0 | 22 |
Rozgrywki | kolejka | data | godz. | gospodarze | goście | wynik |
---|---|---|---|---|---|---|
Klasa A (Sosnowiec) | BARAŻ | 25 czerwca 1933 (?) | ? | Unia Sosnowiec | Sarmacja Będzin | 2 : 0 (?:?) |
Rozgrywki o mistrzostwo KOZPN
Rozgrywki o mistrzostwo Kieleckiego OZPN w którym wzięli udział mistrzowie Klas A, podokręgów; częstochowskiego (Vitoria Częstochowa), kieleckiego (Strzelec Kielce), radomskiego (RKS Radom) i sosnowieckiego (Unia Sosnowiec), w systemie każdy z każdym, mecz i rewanż.
Rozgrywki | kolejka | data | godz. | gospodarze | goście | wynik |
---|---|---|---|---|---|---|
Mistrz KOZPN | 1 | 24 czerwca 1933 | ? | Strzelec Kielce | Vitoria Częstochowa | ? : ? (?:?) |
Mistrz KOZPN | 1 | 15 lipca 1933 | ? | RKS Radom | Unia Sosnowiec | 3 : 2 (?:?) |
Rozgrywki | kolejka | data | godz. | gospodarze | goście | wynik |
---|---|---|---|---|---|---|
Mistrz KOZPN | 2 | 25 czerwca 1933 | ? | RKS Radom | Victoria Częstochowa | ? : ? (?:?) |
Mistrz KOZPN | 2 | 16 lipca 1933 | ? | Strzelec Kielce | Unia Sosnowiec | 1 : 6 (?:?) |
Rozgrywki | kolejka | data | godz. | gospodarze | goście | wynik |
---|---|---|---|---|---|---|
Mistrz KOZPN | 3 | 29 czerwca 1933 | ? | Strzelec Kielce | RKS Radom | ? : ? (?:?) |
Mistrz KOZPN | 3 | 29 czerwca 1933 | ? | Victoria Częstochowa | Unia Sosnowiec | 1 : 1 (?:?) |
Rozgrywki | kolejka | data | godz. | gospodarze | goście | wynik |
---|---|---|---|---|---|---|
Mistrz KOZPN | 4 | 2 lipca 1933 | ? | RKS Radom | Strzelec Kielce | 5 : 0 (?:?) |
Mistrz KOZPN | 4 | 2 lipca 1933 | ? | Unia Sosnowiec | Victoria Częstochowa | 3 : 0 (0:0) |
Rozgrywki | kolejka | data | godz. | gospodarze | goście | wynik |
---|---|---|---|---|---|---|
Mistrz KOZPN | 5 | 8 lipca 1933 | ? | Victoria Częstochowa | RKS Radom | ? : ? (?:?) |
Mistrz KOZPN | 5 | 8 lipca 1933 | ? | Unia Sosnowiec | Strzelec Kielce | 2 : 0 (?:?) |
Rozgrywki | kolejka | data | godz. | gospodarze | goście | wynik |
---|---|---|---|---|---|---|
Mistrz KOZPN | 6 | 9 lipca 1933 | ? | Victoria Częstochowa | Strzelec Kielce | ? : ? (?:?) |
Mistrz KOZPN | 6 | 9 lipca 1933 | ? | Unia Sosnowiec | RKS Radom | 3 : 1 (?:?) |
Tabela Mistrzostw KOZPN
M-ce | Nazwa klubu | M | Pkt | Z | R | P | Br+ | Br- |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Unia Sosnowiec | 6 | ? | ? | ? | ? | ? | ? |
2 | ??? | 6 | ? | ? | ? | ? | ? | ? |
3 | ??? | 6 | ? | ? | ? | ? | ? | ? |
4 | ??? | 6 | ? | ? | ? | ? | ? | ? |
Baraże o awans do Ligi Państwowej
Sezon 1933/1934
Podokręg Częstochowa
1934 roku w rozgrywkach podokręgu częstochowskiego oprócz Brygady uczestniczyły także: RKS Błyskawica Częstochowa, KS Częstochówka, ŻTGS Hakoach Radomsko, ŻRKS Hapoel Radomsko, SRWF Jutrznia Częstochowa, RSWF Jutrznia Radomsko, KS Korona Radomsko, SKS Legia Wieluń, ŻTGS Makkabi Częstochowa, TS Myszków, ŻRSS Naprzód Radomsko, KS Orlę Częstochowa, RKS Skra Częstochowa, KS Turyści, KS Warta Zawiercie i KOS Viktoria Częstochowa.
Klasa A (Częstochowa)
KOŃCOWA TABELA
M-ce | Nazwa klubu | M | Pkt | Z | R | P | Br+ | Br- |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Brygada Częstochowa (B) | 12 | 21 | ? | ? | ? | 30 | 9 |
2 | Częstochówka Częstochowa | 12 | 12 | ? | ? | ? | 36 | 25 |
3 | Victoria Częstochowa | 12 | 13 | ? | ? | ? | 35 | 19 |
4 | Legia Wieluń | 12 | 11 | ? | ? | ? | 17 | 26 |
5 | Skra Częstochowa | 12 | 10 | ? | ? | ? | 21 | 28 |
6 | Turyści Częstochowa | 12 | 9 | ? | ? | ? | 23 | 29 |
7 | Warta Zawiercie | 12 | 4 | ? | ? | ? | 20 | 46 |
Podokręg Kielce
Klasa A (Kielce)
M-ce | Nazwa klubu | M | Pkt | Z | R | P | Br+ | Br- |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | WKS Kielce | ? | ? | ? | ? | ? | ? | ? |
2 | ??? | ? | ? | ? | ? | ? | ? | ? |
3 | ??? | ? | ? | ? | ? | ? | ? | ? |
... | ??? | ? | ? | ? | ? | ? | ? | ? |
Podokręg Radom
Klasa A (Radom)
M-ce | Nazwa klubu | M | Pkt | Z | R | P | Br+ | Br- |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | RKS Radom | ? | ? | ? | ? | ? | ? | ? |
2 | ??? | ? | ? | ? | ? | ? | ? | ? |
3 | ??? | ? | ? | ? | ? | ? | ? | ? |
... | ??? | ? | ? | ? | ? | ? | ? | ? |
Podokręg Sosnowiec
Klasa A (Sosnowiec)
TABELA KOŃCOWA
M-ce | Nazwa klubu | M | Pkt | Z | R | P | Br+ | Br- |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Unia Sosnowiec (B) | 9 | 14 | 6 | 2 | 1 | 41 | 19 |
2 | CKS Czeladź | 9 | 14 | 6 | 2 | 1 | 31 | 13 |
3 | Solvay Grodziec | 9 | 12 | 4 | 4 | 1 | 20 | 19 |
4 | Policyjny KS Sosnowiec | 9 | 10 | 4 | 2 | 3 | 20 | 21 |
5 | RKS Zagłębie Dąbrowa Górnicza | 9 | 8 | 3 | 2 | 4 | 26 | 20 |
6 | Zagłębianka Będzin | 9 | 8 | 3 | 2 | 4 | 19 | 20 |
7 | Brynica Czeladź | 9 | 8 | 4 | 0 | 5 | 20 | 29 |
8 | Sarmacja Będzin | 9 | 6 | 3 | 0 | 6 | 15 | 19 |
9 | Ruch Sosnowiec | 9 | 6 | 1 | 4 | 4 | 13 | 24 |
10 | Hakoach Będzin (S) | 9 | 4 | 1 | 2 | 6 | 9 | 32 |
Klasa B (Sosnowiec)
Klasa C (Sosnowiec)
Rozgrywki o mistrzostwo KOZPN
Rozgrywki o mistrzostwo Kieleckiego OZPN w którym wzięli udział mistrzowie Klas A, podokręgów; częstochowskiego (Brygada Częstochowa), kieleckiego (WKS Kielce), radomskiego (RKS Radom) i sosnowieckiego (Unia Sosnowiec), w systemie każdy z każdym, mecz i rewanż.
Rozgrywki | kolejka | data | godz. | gospodarze | goście | wynik |
---|---|---|---|---|---|---|
Mistrz KOZPN | 1 | ??? 1934 | ? | ??? | ??? | ? : ? (?:?) |
Mistrz KOZPN | 1 | ??? 1934 | ? | ??? | ??? | ? : ? (?:?) |
Rozgrywki | kolejka | data | godz. | gospodarze | goście | wynik |
---|---|---|---|---|---|---|
Mistrz KOZPN | 2 | ??? 1934 | ? | ??? | ??? | ? : ? (?:?) |
Mistrz KOZPN | 2 | ??? 1934 | ? | ??? | ??? | ? : ? (?:?) |
Rozgrywki | kolejka | data | godz. | gospodarze | goście | wynik |
---|---|---|---|---|---|---|
Mistrz KOZPN | 3 | ??? 1934 | ? | ??? | ??? | ? : ? (?:?) |
Mistrz KOZPN | 3 | ??? 1934 | ? | ??? | ??? | ? : ? (?:?) |
Rozgrywki | kolejka | data | godz. | gospodarze | goście | wynik |
---|---|---|---|---|---|---|
Mistrz KOZPN | 4 | ??? 1934 | ? | ??? | ??? | ? : ? (?:?) |
Mistrz KOZPN | 4 | ??? 1934 | ? | ??? | ??? | ? : ? (?:?) |
Rozgrywki | kolejka | data | godz. | gospodarze | goście | wynik |
---|---|---|---|---|---|---|
Mistrz KOZPN | 5 | ??? 1934 | ? | ??? | ??? | ? : ? (?:?) |
Mistrz KOZPN | 5 | ??? 1934 | ? | ??? | ??? | ? : ? (?:?) |
Rozgrywki | kolejka | data | godz. | gospodarze | goście | wynik |
---|---|---|---|---|---|---|
Mistrz KOZPN | 6 | ??? 1934 | ? | ??? | ??? | ? : ? (?:?) |
Mistrz KOZPN | 6 | ??? 1934 | ? | ??? | ??? | ? : ? (?:?) |
Tabela Mistrzostw KOZPN
M-ce | Nazwa klubu | M | Pkt | Z | R | P | Br+ | Br- |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Unia Sosnowiec | 6 | ? | ? | ? | ? | ? | ? |
2 | ??? | 6 | ? | ? | ? | ? | ? | ? |
3 | ??? | 6 | ? | ? | ? | ? | ? | ? |
4 | ??? | 6 | ? | ? | ? | ? | ? | ? |
Baraże o awans do Ligi Państwowej
Sezon 1934/1935
Podokręg Częstochowa
Klasa A (Częstochowa)
M-ce | Nazwa klubu | M | Pkt | Z | R | P | Br+ | Br- |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | ??? | ? | ? | ? | ? | ? | ? | ? |
2 | ??? | ? | ? | ? | ? | ? | ? | ? |
3 | ??? | ? | ? | ? | ? | ? | ? | ? |
... | ??? | ? | ? | ? | ? | ? | ? | ? |
Podokręg Kielce
Klasa A (Kielce)
M-ce | Nazwa klubu | M | Pkt | Z | R | P | Br+ | Br- |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | ??? | ? | ? | ? | ? | ? | ? | ? |
2 | ??? | ? | ? | ? | ? | ? | ? | ? |
3 | ??? | ? | ? | ? | ? | ? | ? | ? |
... | ??? | ? | ? | ? | ? | ? | ? | ? |
Podokręg Radom
Klasa A (Radom)
M-ce | Nazwa klubu | M | Pkt | Z | R | P | Br+ | Br- |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | ??? | ? | ? | ? | ? | ? | ? | ? |
2 | ??? | ? | ? | ? | ? | ? | ? | ? |
3 | ??? | ? | ? | ? | ? | ? | ? | ? |
... | ??? | ? | ? | ? | ? | ? | ? | ? |
Podokręg Sosnowiec
Klasa A (Sosnowiec)
M-ce | Nazwa klubu | M | Pkt | Z | R | P | Br+ | Br- |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | CKS Czeladź | 18 | 30 | ? | ? | ? | ?? | ?? |
2 | Unia Sosnowiec | 18 | 26 | ? | ? | ? | ?? | ?? |
3 | Zagłębianka Będzin | 18 | 21 | ? | ? | ? | ?? | ?? |
4 | Solvay Grodziec | 18 | 21 | ? | ? | ? | ?? | ?? |
5 | Sarmacja Będzin | 18 | 21 | ? | ? | ? | ?? | ?? |
6 | Policyjny KS Sosnowiec | 18 | 16 | ? | ? | ? | ?? | ?? |
7 | RKS Zagłębie Dąbrowa Górnicza | 18 | 14 | ? | ? | ? | ?? | ?? |
8 | Brynica Czeladź | 18 | 12 | ? | ? | ? | ?? | ?? |
9 | Płomień Milowice | 18 | 11 | ? | ? | ? | ?? | ?? |
10 | Ruch Sosnowiec | 18 | 11 | ? | ? | ? | ?? | ?? |
Klasa B Grupa I (Sosnowiec)
Klasa B Grupa II (Sosnowiec)
Rozgrywki o Mistrzostwo KOZPN
Rozgrywki o mistrzostwo Kieleckiego OZPN w którym wzięli udział mistrzowie Klas A, podokręgów; częstochowskiego (???), kieleckiego (???), radomskiego (???) i sosnowieckiego (CKS Czeladź), w systemie każdy z każdym, mecz i rewanż.
Rozgrywki | kolejka | data | godz. | gospodarze | goście | wynik |
---|---|---|---|---|---|---|
Mistrz KOZPN | 1 | ??? 1935 | ? | ??? | ??? | ? : ? (?:?) |
Mistrz KOZPN | 1 | ??? 1935 | ? | ??? | ??? | ? : ? (?:?) |
Rozgrywki | kolejka | data | godz. | gospodarze | goście | wynik |
---|---|---|---|---|---|---|
Mistrz KOZPN | 2 | ??? 1935 | ? | ??? | ??? | ? : ? (?:?) |
Mistrz KOZPN | 2 | ??? 1935 | ? | ??? | ??? | ? : ? (?:?) |
Rozgrywki | kolejka | data | godz. | gospodarze | goście | wynik |
---|---|---|---|---|---|---|
Mistrz KOZPN | 3 | ??? 1935 | ? | ??? | ??? | ? : ? (?:?) |
Mistrz KOZPN | 3 | ??? 1935 | ? | ??? | ??? | ? : ? (?:?) |
Rozgrywki | kolejka | data | godz. | gospodarze | goście | wynik |
---|---|---|---|---|---|---|
Mistrz KOZPN | 4 | ??? 1935 | ? | ??? | ??? | ? : ? (?:?) |
Mistrz KOZPN | 4 | ??? 1935 | ? | ??? | ??? | ? : ? (?:?) |
Rozgrywki | kolejka | data | godz. | gospodarze | goście | wynik |
---|---|---|---|---|---|---|
Mistrz KOZPN | 5 | ??? 1935 | ? | ??? | ??? | ? : ? (?:?) |
Mistrz KOZPN | 5 | ??? 1935 | ? | ??? | ??? | ? : ? (?:?) |
Rozgrywki | kolejka | data | godz. | gospodarze | goście | wynik |
---|---|---|---|---|---|---|
Mistrz KOZPN | 6 | ??? 1935 | ? | ??? | ??? | ? : ? (?:?) |
Mistrz KOZPN | 6 | ??? 1935 | ? | ??? | ??? | ? : ? (?:?) |
Tabela Mistrzostw KOZPN
M-ce | Nazwa klubu | M | Pkt | Z | R | P | Br+ | Br- |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | ??? | 6 | ? | ? | ? | ? | ? | ? |
2 | ??? | 6 | ? | ? | ? | ? | ? | ? |
3 | ??? | 6 | ? | ? | ? | ? | ? | ? |
4 | ??? | 6 | ? | ? | ? | ? | ? | ? |
Baraże o awans do Ligi Państwowej
Sezon 1935/1936
Podokręg Częstochowa
Klasa A (Częstochowa)
M-ce | Nazwa klubu | M | Pkt | Z | R | P | Br+ | Br- |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Brygada Częstochowa (B) | 12 | 20 | ? | ? | ? | 33 | 7 |
2 | Skra Częstochowa | 12 | 18 | ? | ? | ? | 31 | 12 |
3 | Częstochówka Częstochowa | 12 | 15 | ? | ? | ? | 29 | 22 |
4 | Warta Zawiercie | 12 | 11 | ? | ? | ? | 33 | 34 |
5 | Victoria Częstochowa | 12 | 8 | ? | ? | ? | 20 | 32 |
6 | Turyści Częstochowa | 12 | 6 | ? | ? | ? | 28 | 39 |
7 | KS Myszków (S) | 12 | 6 | ? | ? | ? | 12 | 40 |
Podokręg Kielce
Klasa A (Kielce)
M-ce | Nazwa klubu | M | Pkt | Z | R | P | Br+ | Br- |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | STS Starachowice | ? | ? | ? | ? | ? | ? | ? |
2 | ??? | ? | ? | ? | ? | ? | ? | ? |
3 | ??? | ? | ? | ? | ? | ? | ? | ? |
... | ??? | ? | ? | ? | ? | ? | ? | ? |
Podokręg Sosnowiec
Klasa A (Sosnowiec)
M-ce | Nazwa klubu | M | Pkt | Z | R | P | Br+ | Br- |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | CKS Czeladź | 18 | 32 | ? | ? | ? | 72 | 28 |
2 | Unia Sosnowiec | 18 | 29 | ? | ? | ? | 60 | 26 |
3 | Zagłębie Dąbrowa Górnicza | 18 | 26 | ? | ? | ? | 65 | 30 |
4 | Zagłębianka Będzin | 18 | 20 | ? | ? | ? | 43 | 32 |
5 | Brynica Czeladź | 18 | 17 | ? | ? | ? | 33 | 44 |
6 | Solvay Grodziec | 18 | 15 | ? | ? | ? | 32 | 40 |
7 | Sarmacja Będzin | 18 | 14 | ? | ? | ? | 34 | 47 |
8 | Płomień Milowice | 18 | 13 | ? | ? | ? | 40 | 45 |
9 | Hakoach Będzin | 18 | 7 | ? | ? | ? | 28 | 67 |
10 | Policyjny KS Sosnowiec | 18 | 7 | ? | ? | ? | 16 | 47 |
Klasa B, Grupa I (Sosnowiec)
Klasa B, Grupa II (Sosnowiec)
Klasa C, Grupa I (Sosnowiec)
Klasa C, Grupa II (Sosnowiec)
Rozgrywki o mistrzostwo KOZPN
Rozgrywki o mistrzostwo Kieleckiego OZPN w którym wzięli udział mistrzowie Klas A, podokręgów; częstochowskiego (Brygada Częstochowa), kieleckiego (STS Starachowice) i sosnowieckiego (CKS Czeladź), w systemie każdy z każdym, mecz i rewanż.
Rozgrywki | kolejka | data | godz. | gospodarze | goście | wynik |
---|---|---|---|---|---|---|
Mistrz KOZPN | 1 | ??? 1936 | ? | ??? | ??? | ? : ? (?:?) |
Mistrz KOZPN | 1 | ??? 1936 | - | ??? | XXX | PAUZA |
Rozgrywki | kolejka | data | godz. | gospodarze | goście | wynik |
---|---|---|---|---|---|---|
Mistrz KOZPN | 2 | ??? 1936 | ? | ??? | ??? | ? : ? (?:?) |
Mistrz KOZPN | 2 | ??? 1936 | - | ??? | XXX | PAUZA |
Rozgrywki | kolejka | data | godz. | gospodarze | goście | wynik |
---|---|---|---|---|---|---|
Mistrz KOZPN | 3 | ??? 1936 | ? | ??? | ??? | ? : ? (?:?) |
Mistrz KOZPN | 3 | ??? 1936 | - | ??? | XXX | PAUZA |
Rozgrywki | kolejka | data | godz. | gospodarze | goście | wynik |
---|---|---|---|---|---|---|
Mistrz KOZPN | 4 | ??? 1936 | ? | ??? | ??? | ? : ? (?:?) |
Mistrz KOZPN | 4 | ??? 1936 | ? | ??? | XXX | PAUZA |
Rozgrywki | kolejka | data | godz. | gospodarze | goście | wynik |
---|---|---|---|---|---|---|
Mistrz KOZPN | 5 | ??? 1936 | ? | ??? | ??? | ? : ? (?:?) |
Mistrz KOZPN | 5 | ??? 1936 | - | ??? | XXX | PAUZA |
Rozgrywki | kolejka | data | godz. | gospodarze | goście | wynik |
---|---|---|---|---|---|---|
Mistrz KOZPN | 6 | ??? 1936 | ? | ??? | ??? | ? : ? (?:?) |
Mistrz KOZPN | 6 | ??? 1936 | - | ??? | XXX | PAUZA |
Tabela mistrzostw KOZPN
M-ce | Nazwa klubu | M | Pkt | Z | R | P | Br+ | Br- |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Brygada Częstochowa (A) | 4 | 8 | 4 | 0 | 0 | 7 | 2 |
2 | SKS Starachowice | 3 | 2 | 1 | 0 | 2 | 9 | 5 |
3 | CKS Czeladź | 3 | 0 | 0 | 0 | 3 | 2 | 11 |
- Jeden z meczy CKS Czeladź - SKS Starachowice jako nie mający wpływu na zwycięstwo w grupie nie został rozegrany.
- Mistrzem Kieleckiego OZPN została Brygada Częstochowa i awansowała do rozgrywek międzyokręgowych.
Baraże o awans do Ligi Państwowej
Mistrz Kieleckiego OZPN Brygada Częstochowa została przydzielona do Grupy I rozgrywek międzyokręgowych (półfinałów) o wejście do Ligi Państwowej. W tej grupie znalazły się także (jako mistrzowie swoich okręgów) drużyny Skoda Warszawa, Unia Lublin (w org. pisowni Unja) oraz ŁTSG Łódź (Łódzkie Towarzystwo Sportowo Gimnastyczne). Mecze pomiędzy tymi drużynami zostały rozegrane w systemie każdy z każdym, mecz i rewanż.
Półfinał
Tabela Grupy I
M-ce | Nazwa klubu | M | Pkt | Z | R | P | Br+ | Br- |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Brygada Częstochowa | 6 | ? | ? | ? | ? | ? | ? |
2 | ??? | 6 | ? | ? | ? | ? | ? | ? |
3 | ??? | 6 | ? | ? | ? | ? | ? | ? |
4 | ??? | 6 | ? | ? | ? | ? | ? | ? |
Do dalszych rozgrywek (finałów) o wejście do Ligi Państwowej awansował mistrz Grupy I, Brygada Częstochowa i w finale zmierzył się z mistrzami pozostałych grup. Rozgrywki finałowe odbyły się w miesiącach wrzesień i październik, w systemie każdy z każdym, mecz i rewanż.
Finał
Tabela końcowa
M-ce | Nazwa klubu | M | Pkt | Z | R | P | Br+ | Br- |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Cracovia Kraków | 6 | 10 | ? | ? | ? | 15 | 4 |
2 | AKS Chorzów | 6 | 9 | ? | ? | ? | 19 | 8 |
3 | Śmigły Wilno | 6 | 3 | 1 | 1 | 4 | 7 | 18 |
4 | Brygada Częstochowa | 6 | 2 | 1 | 0 | 5 | 3 | 14 |
Awans do Ligi Państwowej w sezonie 1935/1936 uzyskały drużyny: Cracovia Kraków i AKS Chorzów, które zajęły miejsca po spadkowiczach: Śląsku Świętochłowice i Legi Warszawa.
Sezon 1936/1937
Podokręg Częstochowa
Klasa A (Częstochowa)
M-ce | Nazwa klubu | M | Pkt | Z | R | P | Br+ | Br- |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Brygada Częstochowa (A) - grała tylko w rundzie wiosennej | 14 | ? | ? | ? | ? | ? | ? |
2 | Warta Zawiercie (A) | 14 | ? | ? | ? | ? | ? | ? |
3 | Częstochówka Częstochowa (A) | 14 | ? | ? | ? | ? | ? | ? |
4 | Turyści Częstochowa (A) | 14 | ? | ? | ? | ? | ? | ? |
5 | Skra Częstochowa (A) | 14 | ? | ? | ? | ? | ? | ? |
6 | Victoria Częstochowa | 14 | ? | ? | ? | ? | ? | ? |
7 | Wysoka Łazy | 14 | ? | ? | ? | ? | ? | ? |
8 | KS Myszków | 14 | ? | ? | ? | ? | ? | ? |
- W związku z reorganizacją rozgrywek i utworzeniem od następnego sezonu 1937/1938 Zagłębiowskiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej, który będzie prowadził swoją Ligę Okręgową awans do niej uzyskały drużyny z miejsc od 1 do 5. Natomiast drużyny z miejsc od 6 do 8 w kolejnym sezonie 1937/1938 zagrały w Klasie A prowadzonej przez Zagłębiowski Okręgowy Związek Piłki Nożnej.
Podokręg Kielce
Klasa A (Kielce)
M-ce | Nazwa klubu | M | Pkt | Z | R | P | Br+ | Br- |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | ??? | ? | ? | ? | ? | ? | ? | ? |
2 | ??? | ? | ? | ? | ? | ? | ? | ? |
3 | ??? | ? | ? | ? | ? | ? | ? | ? |
... | ??? | ? | ? | ? | ? | ? | ? | ? |
Podokręg Sosnowiec
Klasa A (Sosnowiec)
M-ce | Nazwa klubu | M | Pkt | Z | R | P | Br+ | Br- |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | RKS Zagłębie Dąbrowa Górnicza (A) | 18 | ? | ? | ? | ? | ? | ? |
2 | CKS Czeladź (A) | 18 | ? | ? | ? | ? | ? | ? |
3 | Brynica Czeladź (A) | 18 | ? | ? | ? | ? | ? | ? |
4 | Sarmacja Będzin (A) | 18 | ? | ? | ? | ? | ? | ? |
5 | Unia Sosnowiec (A) | 18 | ? | ? | ? | ? | ? | ? |
6 | Płomień Milowice | 18 | ? | ? | ? | ? | ? | ? |
7 | Solvay Grodziec | 18 | ? | ? | ? | ? | ? | ? |
8 | AKS Niwka | 18 | ? | ? | ? | ? | ? | ? |
9 | Hakoach Będzin | 18 | ? | ? | ? | ? | ? | ? |
10 | Zagłębianka Będzin | 18 | ? | ? | ? | ? | ? | ? |
- W związku z reorganizacją rozgrywek i utworzeniem od następnego sezonu 1937/1938 Zagłębiowskiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej, który będzie prowadził swoją Ligę Okręgową awans do niej uzyskały drużyny z miejsc od 1 do 5. Natomiast drużyny z miejsc od 6 do 10 w kolejnym sezonie 1937/1938 zagrały w Klasie A prowadzonej przez Zagłębiowski Okręgowy Związek Piłki Nożnej. Za zwycięstwo 2 pkt, za remis 1 pkt.
Rozgrywki o mistrzostwo KOZPN
Rozgrywki o mistrzostwo Kieleckiego OZPN w którym wzięli udział mistrzowie Klas A, podokręgów: częstochowskiego (Brygada Częstochowa), kieleckiego (STS Starachowice) i sosnowieckiego (RKS Zagłębie Dąbrowa Górnicza) oraz zwycięzca grupy robotniczej, w której grały takze drużyny z woj. śląskiego (TUR Mysłowice"'), w systemie każdy z każdym, mecz i rewanż.
Tabela mistrzostw KOZPN
M-ce | Nazwa klubu | M | Pkt | Z | R | P | Br+ | Br- |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Brygada Częstochowa (A) | |||||||
2 | RKS Zagłębie Dąbrowa Górnicza | |||||||
3 | TUR Mysłowice | |||||||
4 | SKS Starachowice |
- Mistrzem Kieleckiego OZPN została Brygada Częstochowa i awansowała do rozgrywek międzyokręgowych o awans do Ligi Państwowej.