Anna Rozenau

Z WikiZagłębie
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Zagłębiowskie Biogramy
Anna Rozenau
Anna Rozenau
Imię i nazwisko Anna Rozenau

Anna Rozenau - plastyczka.

Początkowo uczestniczyła w warsztatach plastycznych w SCZ – Zamek Sielecki, pod kierunkiem Ady Pionki, a następnie w Grupie Plastycznej Relacje w Miejskim Klubie im. J. Kiepury, pod opieką artysty plastyka Czesława Gałużnego. Bierze czynny udział w życiu Grupy, uczestniczy w realizacjach projektów i spotkań jej członków, a także organizuje plenery artystyczne.

Prace były eksponowane na licznych wystawach, zbiorowych i indywidualnych w kraju i za granicą. Uczestniczy w konkursach plastycznych, m.in. w Małopolskich Derbach Artystycznych oraz ogólnopolskim konkursie ,,Znaszli ten kraj”, organizowanym przez Stowarzyszenie Twórców Zagłębia Dąbrowskiego (wyróżnienie w 2015 r.). Do ulubionych technik malarskich należą akryl i pastele, a tematyka to głównie architektura i pejzaże oraz człowiek. Obrazy znajdują się w zbiorach Muzeum Zagłębia w Będzinie, MDK w Strumieniu oraz w kolekcjach prywatnych w kraju i za granicą.

Aktywność z racji zawodu związana jest także z turystyką i sportem (kilkukrotnie brała udział w maratonach Silesia – Nordic Walking), a szacunek dla ludzi i empatia owocują działalnością społeczną i kulturalną oraz wolontariatem na rzecz m.in. Dzielnicy Pogoń w Sosnowcu, słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku przy UŚ z ramienia Zarządu, MOPS-u w Klubie Osiedlowym oraz od 2015 r. pracą na rzecz seniorów w Radzie Seniorów Miasta Sosnowca, w Komisji Kultury, Edukacji i Sportu.

Wystawy

Otwarcie wystawy malarstwa i rysunku pt. "Jestem" w Sosnowieckiej MUZIE

Galeria

Nawigacja
Poznajemy Zagłębie Dąbrowskie
  • Projekt realizuje
  • Herb Zagłębia Dąbrowskiego