Uniwersytet Trzeciego Wieku w Sosnowcu

Z WikiZagłębie
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Uniwersytet-trzeciego-wieku-logo.png

Uniwersytet Trzeciego Wieku - grupa w Sosnowcu powstał jako jednostka strukturalna Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach w październiku 2004 r. Aktualnie liczy ok. 600 studentów. Opiekunem grupy z ramienia Uniwersytetu Śląskiego jest Pani dr Helena Hrapkiewicz, która z wielką życzliwością i sercem wspiera działalność naszej grupy.

Spis treści

Historia powstania

Inicjatywa powołania UTW w Sosnowcu została podyktowana potrzebami środowiska lokalnego. Istnieje bowiem zapotrzebowanie osób starszych na ustawiczne dokształcanie się i własny rozwój. Władze Miasta rozumiejąc potrzeby ludzi starszych wychodzą naprzeciw tym potrzebom swoich najstarszych mieszkańców i z wielką życzliwością wspierają merytoryczną działalność UTW - grupy Sosnowiec.

Z zainteresowaniem śledzą rozwój naszej grupy UTW uczestnicząc w naszych uroczystościach.

Spotkania

Niezwykle przyjazna atmosfera otacza słuchaczy UTW na Wydziale Nauk o Ziemi w Sosnowcu, gdzie co tydzień w pięknej międzywydziałowej auli odbywają się wykłady. Dziekan WNoZ wraz z pracownikami i wykładowcami stworzyli niepowtarzalny klimat tego miejsca, gdzie możemy jakby powrócić do własnej młodości.

W roku akademickim 2008/2009 także Wydział Informatyki otworzył swe podwoje dla naszej grupy udostępniając pracownie komputerowe. Wyjątkowo serdeczny stosunek z jakim spotykają się studenci UTW w Sosnowcu, pozwala im uzyskać lepszy komfort życia i wpływa w sposób znaczący na tworzenie więzi międzyludzkich. Tworzą się nowe sympatie, przyjaźnie, bowiem sprzyjają temu wspólne zajęcia, wycieczki i spotkania.

Samorząd - Grupy Sosnowiec

Ładoń Grażyna - przewodnicząca Zarządu
Grzyb Jadwiga - zastępca, informatyka, rehabilitacja
Noszczyk Krystyna - zastępca, komputery
Szuta Danuta - księgowość
Sławska Maria - języki obce
Klonowska - Ptaszyńska Hanna - turystyka
Rozenau Anna - kultura i sztuka

Komisja Rewizyjna
Różycka Zdzisława - przewodnicząca
Kulisz Wiesława
Słodczyk Sonia

Kontakt

Dyżur samorządu UTW grupy Sosnowiec
Środy od 11:00 do 12:00

Wydział Nauk o Ziemi UŚ w Sosnowcu
ul. Będzińska 60,
parter, pokój nr 6
Tel. 032 368 96 82

email: utw.sc@us.edu.pl

Publikacje

Nawigacja
Poznajemy Zagłębie Dąbrowskie
  • Projekt realizuje
  • Herb Zagłębia Dąbrowskiego