Supermarket (Sosnowiec)

Z WikiZagłębie
DH Supermarket Ekspress SA.jpg

Dom Handlowy "Supermarket" / Supermarket Teatralna 11 - wielkopowierzchniowy, wielobranżowy sklep w Sosnowcu pod adresem Teatralna 11; Jeden z najstarszych obiektów handlowych tej wielkości w regionie, wybudowany jeszcze w czasach PRL;

DH Supermarket Sosnowiec.jpg

Budynek „Supermarketu” został wybudowany w 1978 roku w pobliżu dworca Sosnowiec Południowy w miejsce stadionu klubu sportowego Kolejarz. Budowę rozpoczęto w 1975. Był to jeden z większych obiektów handlowych w regionie. Powierzchnia całkowita nieruchomości to ponad 12 tys. m². Pierwotnym zarządcą i właścicielem było Wojewódzkie Przedsiębiorstwo Handlu Wewnętrznego. Dom Handlowy prowadził stoiska meblowe, odzieżowe, spożywcze oraz sklep sieci Pewex.

Po transformacji ustrojowej do zarządzania obiektem została powołana spółka Elku-TWD Ekspres Spółka z o.o. założona 13 grudnia 1990, przekształcone następnie w Ekspres S.A. a od 5 stycznia 1999 po reorganizacji jako ENERGOPOL-EKSPRES S.A.. W tym czasie w Domu Handlowym pojawiły się markety takich marek jak budowlany NOMI czy spożywczy Intermarché. Od 2003 roku Dom Handlowy już jako Centrum Handlowe trafił jako własność w zarządzanie przez Agencję Rozwoju Lokalnego S.A..

W listopadzie 2018 została uruchomiona wrotkarnia Kołowrotka a następnie bawialnia Baby Fit. W kolejnych latach swoje placówki w Supermarkecie uruchomili fitness klub (Well Fitness), sklep rowerowy (Bike Moto Center), sklep z panelami, wykładzinami i dywanami (Floor Serwis), usługi medyczne - centrum diagnostyki obrazowej (Helimed), sklep Żabka, sklep z modelami zdalnie sterowanymi i akcesoriami (RC4MAX), sklep sieci Komfort.


Linki zewnętrzne