Andrzej Grunwald

Z WikiZagłębie
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Zagłębiowskie Biogramy
???
???
Imię i nazwisko  ???
Data urodzenia ???1861
Data śmierci ???
Zawód Lekarz


GRUNWALD ANDRZEJ

Urodził się 27 marca 1938 r. w Sosnowcu. Ojciec Witold był leka- rzem. Studia lekarskie odbył w Śląskiej Akademii Medycznej, gdzie uzyskał dyplom lekarza w 1962 r. Staż przed- dyplomowy odbywał w Szpitalu Miejskim nr 2 w Sosnowcu, a pody- plomowy w Szpitalu Miejskim w

Będzinie. Od 1963 r., przez 11 lat, był lekarzem w Szkole Górniczej w Sosnowcu-K1imontowie oraz w Szpi- talu Przeciwgruźliczym na Pekinie (dzielnica Sosnowca)jako asystent. W 1974 r. uzyskał tytuł specjalisty chorób płuc. Przez ostatnie 16 lat był zastępcą ordynatora Oddziału Pulmuno- logicznego Szpitala Miejskiego nr 2 w Sosnowcu. Koleżeński, o bardzo wysokim poczuciu godności lekarza i etycznego postępowania. Zmarł nagle 27 września 1997 r. w Suchej Bes- kidzkiej podczas uroczystości wesel- nej swego jedynego syna. Żona Hanna jest lekarzem-stomatologiem. Pocho- wany na cmentarzu w Sosnowcu- Pogoni.


Źródło: Emilian Kocot "Lekarze Zagłębia Dąbrowskiego - Wstęp do słownika biograficznego" (zamieszczone na Wiki Zagłębie za zgodą autora)

Nawigacja
Poznajemy Zagłębie Dąbrowskie
  • Projekt realizuje
  • Herb Zagłębia Dąbrowskiego