Adam Lazar

Z WikiZagłębie
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Zagłębiowskie Biogramy
Adam Lazar
Adam Lazar
Imię i nazwisko Adam Lazar
Data i miejsce urodzenia 27 października 1946
Będzin
Zawód polityk, Starosta Będziński w latach 2006 - 2010

Adam Lazar urodził się 27 października 1946 r. w Będzinie. Absolwent Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu i studiów podyplomowych na Uniwersytecie Wrocławskim. Działacz społeczny i samorządowy. Przez wiele lat był przewodniczącym Platformy Obywatelskiej w powiecie będzińskim. W latach 2002-2006 naczelnik Wydziału Promocji, Kultury i Sportu Urzędu Miejskiego w Będzinie. Starosta Będziński w latach 2006 - 2010. W latach 2010 - 2013 pełnił funkcje Wicestarosty Będzińskiego.

Z zamiłowania animator kultury i mecenas młodych artystów. Inicjator licznych koncertów muzyki poważnej, spektakli teatralnych, spotkań z wybitnymi aktorami i gwiazdami polskiej sceny muzycznej. Zapraszając znanych artystów nigdy nie zapominał o młodych adeptach sztuki, stwarzając im doskonałe możliwości zaprezentowania talentu szerszej publiczności.

Poprzez te działania nadał budynkowi starostwa powiatowego nowy wymiar funkcjonalny, przeobrażając salę sesyjną w jedyną w swoim rodzaju salę koncertową, a korytarze starostwa w wyjątkową galerię, gdzie można było podziwiać obok prac twórców uznanych – prace utalentowanych amatorów oraz studentów. Tematyka tych prac związana była z Powiatem Będzińskim oraz z Zagłębiem.

Opracował: Piotr Dudała

źródło: Towarzystwo Przyjaciół Będzina

Nawigacja
Poznajemy Zagłębie Dąbrowskie
  • Projekt realizuje
  • Herb Zagłębia Dąbrowskiego