Victoria Sosnowiec: Różnice pomiędzy wersjami
Nie podano opisu zmian |
|||
Linia 29: | Linia 29: | ||
W sezonie [[1928]] Victoria Sosnowiec została mistrzem [[Kielecki Okręgowy Związek Piłki Nożnej 1928 - 1937|Kieleckiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej]]. Jako mistrz tego okręgu uczestniczyła, niestety bez powodzenia w rozgrywkach międzyokręgowych będących barażami o awans do '''Ligi Państwowej'''. | W sezonie [[1928]] Victoria Sosnowiec została mistrzem [[Kielecki Okręgowy Związek Piłki Nożnej 1928 - 1937|Kieleckiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej]]. Jako mistrz tego okręgu uczestniczyła, niestety bez powodzenia w rozgrywkach międzyokręgowych będących barażami o awans do '''Ligi Państwowej'''. | ||
=====Lata 1926 - 1937===== | |||
{| border="6" cellpadding="2" cellspacing="1" align="center" style="margin-left: 0.5em; margin-bottom: 1.5em" | |||
|- BGCOLOR="#808456" style="color: white" | |||
! WIDTH=18%|SEZON | |||
! WIDTH=45%|POZIOM ROZGRYWKOWY | |||
! WIDTH=14%|MIEJSCE | |||
! WIDTH=25%|UWAGI | |||
|- | |||
| ALIGN=center|[[Victoria Sosnowiec (piłka nożna) - Sezon 1919|'''1919''']] | |||
| ALIGN=center|[[???]] | |||
| ALIGN=center|? | |||
| ALIGN=center| | |||
|- | |||
| ALIGN=center|[[Victoria Sosnowiec (piłka nożna) - Sezon 1920|'''1920''']] | |||
| ALIGN=center|[[???]] | |||
| ALIGN=center|? | |||
| ALIGN=center| | |||
|- | |||
| ALIGN=center|[[Victoria Sosnowiec (piłka nożna) - Sezon 1921|'''1921''']] | |||
| ALIGN=center|[[???]] | |||
| ALIGN=center|? | |||
| ALIGN=center| | |||
|- | |||
| ALIGN=center|[[Victoria Sosnowiec (piłka nożna) - Sezon 1922|'''1922''']] | |||
| ALIGN=center|[[???]] | |||
| ALIGN=center|? | |||
| ALIGN=center| | |||
|- | |||
| ALIGN=center|[[Victoria Sosnowiec (piłka nożna) - Sezon 1923|'''1923''']] | |||
| ALIGN=center|[[???]] | |||
| ALIGN=center|? | |||
| ALIGN=center| | |||
|- | |||
| ALIGN=center|[[Victoria Sosnowiec (piłka nożna) - Sezon 1924|'''1924''']] | |||
| ALIGN=center|[[???]] | |||
| ALIGN=center|? | |||
| ALIGN=center| | |||
|- | |||
| ALIGN=center|[[Victoria Sosnowiec (piłka nożna) - Sezon 1925|'''1925''']] | |||
| ALIGN=center|[[???]] | |||
| ALIGN=center|? | |||
| ALIGN=center| | |||
|- | |||
| ALIGN=center|[[Victoria Sosnowiec (piłka nożna) - Sezon 1926|'''1926''']] | |||
| ALIGN=center|[[???]] | |||
| ALIGN=center|? | |||
| ALIGN=center| | |||
|- | |||
| ALIGN=center|[[Victoria Sosnowiec (piłka nożna) - Sezon 1927|'''1927''']] | |||
| ALIGN=center|[[???]] | |||
| ALIGN=center|? | |||
| ALIGN=center| | |||
|- | |||
| ALIGN=center|[[Victoria Sosnowiec (piłka nożna) - Sezon 1928|'''1928''']] | |||
| ALIGN=center|[[Piłka nożna: Klasa A (Sosnowiec) - Sezon 1931|Klasa A (Sosnowiec)]] | |||
| ALIGN=center|? | |||
| ALIGN=center| | |||
|- | |||
| ALIGN=center|[[Victoria Sosnowiec (piłka nożna) - Sezon 1929|'''1929''']] | |||
| ALIGN=center|[[Piłka nożna: Klasa A (Sosnowiec) - Sezon 1932|Klasa A (Sosnowiec)]] | |||
| ALIGN=center|? | |||
| ALIGN=center|- | |||
|- | |||
| ALIGN=center|[[Victoria Sosnowiec (piłka nożna) - Sezon 1930|'''1930''']] | |||
| ALIGN=center|[[Piłka nożna: Klasa A (Sosnowiec) - Sezon 1933|Klasa A (Sosnowiec)]] | |||
| ALIGN=center|? | |||
| ALIGN=center|- | |||
|} | |||
== Przypisy == | == Przypisy == |
Wersja z 23:23, 29 gru 2014
Victoria Sosnowiec | |
Data powstania | 1918 |
Poprzednie nazwy | |
Barwy | biało-zielone |
Adres | Sosnowiec, Szopena 3 |
Stadion | |
Hala sportowa | |
Sekcje sportowe | |
[ Strona internetowa] |
Towarzystwo Sportowe Victoria Sosnowiec - klub sportowy założony pod koniec 1918 r. przy Towarzystwie Kulturalno-Oświatowym „Świt”. W 1931r. na bazie Victorii i KS Sosnowiec utworzono Unię Sosnowiec.
Sekcja piłki nożnej
"Dnia 3 maja rozegrała krakowska Korona z mistrzem Sosnowca mecz. Korona wystąpiła z 3 graczami z rezerwy. Gra do pauzy bardzo interesująca, ze znaczną przewagą Korony, natomiast jeden wypad Victorii przynosi gola. Po pauzie gra równomierna obfitowała w szereg pięknych ataków Korony, z których uzyskuje tylko dwa gole. Kornerów 7:5 dla Korony. Z Victorii dobrymi byli bramkarz Gacki i środek napadu, z Korony środkowy pomocnik i skrzydła. Publiczności 2 tysiące" [1]
- 11 czerwca 1922r. - Victoria Sosnowiec - Wawel Kraków 0:6 (0:3)
"Mimo ambitnej gry miejscowych uzyskują goście pewne zwycięstwo. Zawody prowadziło dwu sędziów, każdy jedną połowę. U obu brak rutyny." [2]
W sezonie 1928 Victoria Sosnowiec została mistrzem Kieleckiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej. Jako mistrz tego okręgu uczestniczyła, niestety bez powodzenia w rozgrywkach międzyokręgowych będących barażami o awans do Ligi Państwowej.
Lata 1926 - 1937
SEZON | POZIOM ROZGRYWKOWY | MIEJSCE | UWAGI |
---|---|---|---|
1919 | ??? | ? | |
1920 | ??? | ? | |
1921 | ??? | ? | |
1922 | ??? | ? | |
1923 | ??? | ? | |
1924 | ??? | ? | |
1925 | ??? | ? | |
1926 | ??? | ? | |
1927 | ??? | ? | |
1928 | Klasa A (Sosnowiec) | ? | |
1929 | Klasa A (Sosnowiec) | ? | - |
1930 | Klasa A (Sosnowiec) | ? | - |