Piłka nożna: Klasa Okręgowa, Grupa IV (Katowice) - Sezon 2020/2021: Różnice pomiędzy wersjami
Z WikiZagłębie
mNie podano opisu zmian |
mNie podano opisu zmian |
||
Linia 5: | Linia 5: | ||
* Do grupy mistrzowskiej zakwalifikowały się zespoły z miejsc 1-4, a zespoły z miejsc 5-10 grały w grupie spadkowej. | * Do grupy mistrzowskiej zakwalifikowały się zespoły z miejsc 1-4, a zespoły z miejsc 5-10 grały w grupie spadkowej. | ||
* Awans do IV Ligi Katowice wywalczyła Podlesianka Katowice. Spadek do Klasy A: Siemianowiczanka Siemianowice Śląskie, Orzeł Mokre, Unia Ząbkowice, Naprzód Lipiny, Błękitni Sarnów, Wawel Wirek, Górnik Piaski, Urania Ruda Śląska . Za zwycięstwo 3 pkt, za remis 1 pkt. | * Awans do IV Ligi Katowice wywalczyła Podlesianka Katowice. Spadek do Klasy A: Siemianowiczanka Siemianowice Śląskie, Orzeł Mokre, Unia Ząbkowice, Naprzód Lipiny, Błękitni Sarnów, Wawel Wirek, Górnik Piaski, Urania Ruda Śląska. W kolejnym sezonie 2021/2022 Unia Ząbkowice nie przystąpiła do rozgrywek Klasy A. Za zwycięstwo 3 pkt, za remis 1 pkt. | ||
='''TABELA PO RUNDZIE ZASADNICZEJ'''= | ='''TABELA PO RUNDZIE ZASADNICZEJ'''= | ||
Linia 233: | Linia 233: | ||
| ALIGN=center|23 | | ALIGN=center|23 | ||
| ALIGN=center|34 | | ALIGN=center|34 | ||
|} | |||
='''GRUPA SPADKOWA - TABELA KOŃCOWA'''= | |||
{| border="6" cellpadding="2" cellspacing="1" align="center" style="margin-left: 0.5em; margin-bottom: 1.5em" | |||
|- BGCOLOR="#808456" style="color: white" | |||
! WIDTH=4%|M-ce | |||
! Nazwa klubu | |||
! WIDTH=8%|M | |||
! WIDTH=8%|Pkt | |||
! WIDTH=8%|Z | |||
! WIDTH=8%|R | |||
! WIDTH=8%|P | |||
! WIDTH=8%|Br+ | |||
! WIDTH=8%|Br- | |||
|- | |||
| ALIGN=center|1 | |||
| ALIGN=LEFT|[[Źródło Kromołów]] | |||
| ALIGN=center|14 | |||
| ALIGN=center|29 | |||
| ALIGN=center|9 | |||
| ALIGN=center|2 | |||
| ALIGN=center|3 | |||
| ALIGN=center|58 | |||
| ALIGN=center|26 | |||
|- | |||
| ALIGN=center|2 | |||
| ALIGN=LEFT|[[Ostoja Żelisławice]] | |||
| ALIGN=center|14 | |||
| ALIGN=center|29 | |||
| ALIGN=center|9 | |||
| ALIGN=center|2 | |||
| ALIGN=center|3 | |||
| ALIGN=center|39 | |||
| ALIGN=center|32 | |||
|- | |||
| ALIGN=center|3 | |||
| ALIGN=LEFT|[[Górnik Wojkowice]] | |||
| ALIGN=center|14 | |||
| ALIGN=center|28 | |||
| ALIGN=center|9 | |||
| ALIGN=center|1 | |||
| ALIGN=center|4 | |||
| ALIGN=center|31 | |||
| ALIGN=center|22 | |||
|- | |||
| ALIGN=center|4 | |||
| ALIGN=LEFT|[[SKFiS Górnik 09 Mysłowice]] | |||
| ALIGN=center|12 | |||
| ALIGN=center|27 | |||
| ALIGN=center|9 | |||
| ALIGN=center|0 | |||
| ALIGN=center|3 | |||
| ALIGN=center|35 | |||
| ALIGN=center|17 | |||
|- | |||
| ALIGN=center|5 | |||
| ALIGN=LEFT|[[GKS Katowice|GKS II Katowice]] | |||
| ALIGN=center|12 | |||
| ALIGN=center|26 | |||
| ALIGN=center|8 | |||
| ALIGN=center|2 | |||
| ALIGN=center|2 | |||
| ALIGN=center|40 | |||
| ALIGN=center|16 | |||
|- BGCOLOR=#F08099 | |||
| ALIGN=center|6 | |||
| ALIGN=LEFT|[[Siemianowiczanka Siemianowice Śląskie]] (S) | |||
| ALIGN=center|12 | |||
| ALIGN=center|22 | |||
| ALIGN=center|7 | |||
| ALIGN=center|1 | |||
| ALIGN=center|4 | |||
| ALIGN=center|30 | |||
| ALIGN=center|18 | |||
|- BGCOLOR=#F08099 | |||
| ALIGN=center|7 | |||
| ALIGN=LEFT|[[Orzeł Mokre]] (S) | |||
| ALIGN=center|12 | |||
| ALIGN=center|17 | |||
| ALIGN=center|5 | |||
| ALIGN=center|2 | |||
| ALIGN=center|5 | |||
| ALIGN=center|18 | |||
| ALIGN=center|19 | |||
|- BGCOLOR=#F08099 | |||
| ALIGN=center|8 | |||
| ALIGN=LEFT|[[Unia Ząbkowice]] (S) | |||
| ALIGN=center|14 | |||
| ALIGN=center|16 | |||
| ALIGN=center|5 | |||
| ALIGN=center|1 | |||
| ALIGN=center|8 | |||
| ALIGN=center|26 | |||
| ALIGN=center|30 | |||
|- BGCOLOR=#F08099 | |||
| ALIGN=center|9 | |||
| ALIGN=LEFT|[[Naprzód Lipiny]] (S) | |||
| ALIGN=center|12 | |||
| ALIGN=center|16 | |||
| ALIGN=center|5 | |||
| ALIGN=center|1 | |||
| ALIGN=center|6 | |||
| ALIGN=center|24 | |||
| ALIGN=center|34 | |||
|- BGCOLOR=#F08099 | |||
| ALIGN=center|10 | |||
| ALIGN=LEFT|[[Błękitni Sarnów]] (S) | |||
| ALIGN=center|14 | |||
| ALIGN=center|15 | |||
| ALIGN=center|5 | |||
| ALIGN=center|0 | |||
| ALIGN=center|9 | |||
| ALIGN=center|30 | |||
| ALIGN=center|35 | |||
|- BGCOLOR=#F08099 | |||
| ALIGN=center|11 | |||
| ALIGN=LEFT|[[Wawel Wirek]] (S) | |||
| ALIGN=center|12 | |||
| ALIGN=center|7 | |||
| ALIGN=center|2 | |||
| ALIGN=center|1 | |||
| ALIGN=center|9 | |||
| ALIGN=center|26 | |||
| ALIGN=center|40 | |||
|- BGCOLOR=#F08099 | |||
| ALIGN=center|12 | |||
| ALIGN=LEFT|[[Górnik Piaski]] (S) | |||
| ALIGN=center|14 | |||
| ALIGN=center|6 | |||
| ALIGN=center|1 | |||
| ALIGN=center|3 | |||
| ALIGN=center|10 | |||
| ALIGN=center|22 | |||
| ALIGN=center|46 | |||
|- BGCOLOR=#F08099 | |||
| ALIGN=center|13 | |||
| ALIGN=LEFT|[[Urania Ruda Śląska]] (S) | |||
| ALIGN=center|12 | |||
| ALIGN=center|5 | |||
| ALIGN=center|1 | |||
| ALIGN=center|2 | |||
| ALIGN=center|9 | |||
| ALIGN=center|18 | |||
| ALIGN=center|62 | |||
|} | |} | ||
Aktualna wersja na dzień 10:24, 23 paź 2023
Piłka nożna: Klasa Okręgowa, Grupa IV (Katowice) - Sezon 2020/2021 - podgrupa II (Sosnowiec)
- W sezonie 2020/2021 rozgrywki w Lidze Okręgowej Katowice toczyły się następującym systemem. Drużyny w każdej z grup podzielono na 2 podgrupy. W grupie IV były 2 podgrupy: katowicka i sosnowiecka. W każdej z podgrup jesienią rozegrano rundę zasadniczą mecz i rewanż. Potem 4 najlepsze zespoły awansowały do grupy mistrzowskiej, a pozostałe grały w grupie spadkowej, które grały wiosną. W każdej z tych grup zostały zaliczone drużyną mecze, punkty i bramki z zespołami, z którym grały jesienią i w praktyce rozgrywały tylko mecze (mecz i rewanż) z drużynami, z którymi nie mierzyły się jesienią.
- Do grupy mistrzowskiej zakwalifikowały się zespoły z miejsc 1-4, a zespoły z miejsc 5-10 grały w grupie spadkowej.
- Awans do IV Ligi Katowice wywalczyła Podlesianka Katowice. Spadek do Klasy A: Siemianowiczanka Siemianowice Śląskie, Orzeł Mokre, Unia Ząbkowice, Naprzód Lipiny, Błękitni Sarnów, Wawel Wirek, Górnik Piaski, Urania Ruda Śląska. W kolejnym sezonie 2021/2022 Unia Ząbkowice nie przystąpiła do rozgrywek Klasy A. Za zwycięstwo 3 pkt, za remis 1 pkt.
TABELA PO RUNDZIE ZASADNICZEJ
M-ce | Nazwa klubu | M | Pkt | Z | R | P | Br+ | Br- |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Cyklon Rogoźnik | 18 | 40 | 11 | 7 | 0 | 58 | 21 |
2 | Zagłębie II Sosnowiec | 18 | 38 | 12 | 2 | 4 | 51 | 28 |
3 | Tęcza Błędów | 18 | 35 | 11 | 2 | 5 | 69 | 34 |
4 | Niwy Brudzowice | 18 | 34 | 10 | 4 | 4 | 50 | 26 |
5 | Górnik Wojkowice | 18 | 31 | 9 | 4 | 5 | 35 | 24 |
6 | Źródło Kromołów | 18 | 22 | 6 | 4 | 8 | 40 | 40 |
7 | Błękitni Sarnów | 18 | 20 | 6 | 2 | 10 | 37 | 48 |
8 | Ostoja Żelisławice | 18 | 17 | 4 | 5 | 9 | 35 | 53 |
9 | Unia Ząbkowice | 18 | 14 | 3 | 5 | 10 | 26 | 63 |
10 | Górnik Piaski | 18 | 1 | 0 | 1 | 17 | 14 | 78 |
GRUPA MISTRZOWSKA - TABELA KOŃCOWA
M-ce | Nazwa klubu | M | Pkt | Z | R | P | Br+ | Br- |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Podlesianka Katowice (A) | 14 | 32 | 10 | 2 | 2 | 50 | 17 |
2 | Zagłębie II Sosnowiec | 14 | 28 | 7 | 7 | 0 | 37 | 14 |
3 | Sparta Katowice | 14 | 23 | 6 | 5 | 3 | 33 | 24 |
4 | Cyklon Rogoźnik | 14 | 21 | 6 | 3 | 5 | 25 | 24 |
5 | Niwy Brudzowice | 14 | 14 | 4 | 2 | 8 | 20 | 39 |
6 | Pogoń Imielin | 14 | 14 | 4 | 2 | 8 | 21 | 33 |
7 | MK Górnik Katowice | 14 | 13 | 4 | 1 | 9 | 24 | 48 |
8 | Tęcza Błędów | 14 | 11 | 3 | 2 | 9 | 23 | 34 |
GRUPA SPADKOWA - TABELA KOŃCOWA
M-ce | Nazwa klubu | M | Pkt | Z | R | P | Br+ | Br- |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Źródło Kromołów | 14 | 29 | 9 | 2 | 3 | 58 | 26 |
2 | Ostoja Żelisławice | 14 | 29 | 9 | 2 | 3 | 39 | 32 |
3 | Górnik Wojkowice | 14 | 28 | 9 | 1 | 4 | 31 | 22 |
4 | SKFiS Górnik 09 Mysłowice | 12 | 27 | 9 | 0 | 3 | 35 | 17 |
5 | GKS II Katowice | 12 | 26 | 8 | 2 | 2 | 40 | 16 |
6 | Siemianowiczanka Siemianowice Śląskie (S) | 12 | 22 | 7 | 1 | 4 | 30 | 18 |
7 | Orzeł Mokre (S) | 12 | 17 | 5 | 2 | 5 | 18 | 19 |
8 | Unia Ząbkowice (S) | 14 | 16 | 5 | 1 | 8 | 26 | 30 |
9 | Naprzód Lipiny (S) | 12 | 16 | 5 | 1 | 6 | 24 | 34 |
10 | Błękitni Sarnów (S) | 14 | 15 | 5 | 0 | 9 | 30 | 35 |
11 | Wawel Wirek (S) | 12 | 7 | 2 | 1 | 9 | 26 | 40 |
12 | Górnik Piaski (S) | 14 | 6 | 1 | 3 | 10 | 22 | 46 |
13 | Urania Ruda Śląska (S) | 12 | 5 | 1 | 2 | 9 | 18 | 62 |
- Wyniki wszystkich meczy, Tabele "u siebie " i na wyjeździe" - runda zasadnicza: http://www.90minut.pl/liga/1/liga11476.html
- Wyniki wszystkich meczy, Tabele "u siebie " i na wyjeździe" - grupa mistrzowska: http://www.90minut.pl/liga/1/liga11739.html
- Wyniki wszystkich meczy, Tabele "u siebie " i na wyjeździe" - grupa spadkowa: http://www.90minut.pl/liga/1/liga11740.html