Piłka nożna: Klasa A (Sosnowiec) - Sezon 1979/1980: Różnice pomiędzy wersjami
Z WikiZagłębie
(Utworzył nową stronę „Piłka nożna: Klasa A (Sosnowiec) - Sezon 1979/1980”) |
mNie podano opisu zmian |
||
(Nie pokazano 4 wersji utworzonych przez 2 użytkowników) | |||
Linia 1: | Linia 1: | ||
Piłka nożna: Klasa A (Sosnowiec) - Sezon 1979/1980 | '''Piłka nożna: Klasa A (Sosnowiec) - Sezon 1979/1980''' | ||
* Awans do Klasy Terenowej Katowice: Unia Strzemieszyce. Spadek do Klasy B Sosnowiec: Zapora Przeczyce, Pionier Ujejsce, Przemsza Siewierz, Ostoja Żelisławice. Za zwycięstwo 2 pkt, za remis 1 pkt. | |||
* "Wiadomości Zagłębia" podając końcową tabelę rozgrywek na pozycji 4 i 7 podały "Zagłębianka II Dąbrowa Górnicza". Oprócz niej w rozgrywkach brało udział także RKS Zagłębie II Dąbrowa Górnicza, stąd nie wiadomo których z tych zespołów zajął 4, a który 7 miejsce. | |||
='''TABELA KOŃCOWA'''= | |||
{| border="6" cellpadding="2" cellspacing="1" align="center" style="margin-left: 0.5em; margin-bottom: 1.5em" | |||
|- BGCOLOR="#808456" style="color: white" | |||
! WIDTH=4%|M-ce | |||
! Nazwa klubu | |||
! WIDTH=8%|M | |||
! WIDTH=8%|Pkt | |||
! WIDTH=8%|Z | |||
! WIDTH=8%|R | |||
! WIDTH=8%|P | |||
! WIDTH=8%|Br+ | |||
! WIDTH=8%|Br- | |||
|-BGCOLOR=#94BE7E | |||
| ALIGN=center|1 | |||
| ALIGN=LEFT|[[Unia Strzemieszyce]] (A) | |||
| ALIGN=center|26 | |||
| ALIGN=center|43 | |||
| ALIGN=center|? | |||
| ALIGN=center|? | |||
| ALIGN=center|? | |||
| ALIGN=center|61 | |||
| ALIGN=center|17 | |||
|- | |||
| ALIGN=center|2 | |||
| ALIGN=LEFT|[[Polonia Sosnowiec]] | |||
| ALIGN=center|26 | |||
| ALIGN=center|40 | |||
| ALIGN=center|? | |||
| ALIGN=center|? | |||
| ALIGN=center|? | |||
| ALIGN=center|75 | |||
| ALIGN=center|27 | |||
|- | |||
| ALIGN=center|3 | |||
| ALIGN=LEFT|[[Czarni Sosnowiec]] | |||
| ALIGN=center|26 | |||
| ALIGN=center|39 | |||
| ALIGN=center|? | |||
| ALIGN=center|? | |||
| ALIGN=center|? | |||
| ALIGN=center|71 | |||
| ALIGN=center|25 | |||
|- | |||
| ALIGN=center|4 | |||
| ALIGN=LEFT|[[Zagłębianka Dąbrowa Górnicza|Zagłębianka II Dąbrowa Górnicza]] lub [[RKS Zagłębie Dąbrowa Górnicza|Zagłębie II Dąbrowa Górnicza]] * | |||
| ALIGN=center|26 | |||
| ALIGN=center|35 | |||
| ALIGN=center|? | |||
| ALIGN=center|? | |||
| ALIGN=center|? | |||
| ALIGN=center|78 | |||
| ALIGN=center|34 | |||
|- | |||
| ALIGN=center|5 | |||
| ALIGN=LEFT|[[Promień Strzemieszyce Małe]] | |||
| ALIGN=center|26 | |||
| ALIGN=center|33 | |||
| ALIGN=center|? | |||
| ALIGN=center|? | |||
| ALIGN=center|? | |||
| ALIGN=center|69 | |||
| ALIGN=center|34 | |||
|- | |||
| ALIGN=center|6 | |||
| ALIGN=LEFT|[[KS Wysoka]] | |||
| ALIGN=center|26 | |||
| ALIGN=center|29 | |||
| ALIGN=center|? | |||
| ALIGN=center|? | |||
| ALIGN=center|? | |||
| ALIGN=center|60 | |||
| ALIGN=center|43 | |||
|- | |||
| ALIGN=center|7 | |||
| ALIGN=LEFT|[[Zagłębianka Dąbrowa Górnicza|Zagłębianka II Dąbrowa Górnicza]] lub [[RKS Zagłębie Dąbrowa Górnicza|Zagłębie II Dąbrowa Górnicza]] * | |||
| ALIGN=center|26 | |||
| ALIGN=center|25 | |||
| ALIGN=center|? | |||
| ALIGN=center|? | |||
| ALIGN=center|? | |||
| ALIGN=center|54 | |||
| ALIGN=center|69 | |||
|- | |||
| ALIGN=center|8 | |||
| ALIGN=LEFT|[[Łazowianka Łazy]] | |||
| ALIGN=center|26 | |||
| ALIGN=center|21 | |||
| ALIGN=center|? | |||
| ALIGN=center|? | |||
| ALIGN=center|? | |||
| ALIGN=center|42 | |||
| ALIGN=center|56 | |||
|- | |||
| ALIGN=center|9 | |||
| ALIGN=LEFT|[[Iskra Psary]] | |||
| ALIGN=center|26 | |||
| ALIGN=center|19 | |||
| ALIGN=center|? | |||
| ALIGN=center|? | |||
| ALIGN=center|? | |||
| ALIGN=center|38 | |||
| ALIGN=center|54 | |||
|- | |||
| ALIGN=center|10 | |||
| ALIGN=LEFT|[[Strażak Mierzęcice|Strażak Nowa Wieś]] | |||
| ALIGN=center|26 | |||
| ALIGN=center|19 | |||
| ALIGN=center|? | |||
| ALIGN=center|? | |||
| ALIGN=center|? | |||
| ALIGN=center|35 | |||
| ALIGN=center|65 | |||
|- BGCOLOR=#F08099 | |||
| ALIGN=center|11 | |||
| ALIGN=LEFT|[[Zapora Przeczyce]] (S) | |||
| ALIGN=center|26 | |||
| ALIGN=center|18 | |||
| ALIGN=center|? | |||
| ALIGN=center|? | |||
| ALIGN=center|? | |||
| ALIGN=center|58 | |||
| ALIGN=center|83 | |||
|- BGCOLOR=#F08099 | |||
| ALIGN=center|12 | |||
| ALIGN=LEFT|[[Pionier Ujejsce]] (S) | |||
| ALIGN=center|24 | |||
| ALIGN=center|17 | |||
| ALIGN=center|? | |||
| ALIGN=center|? | |||
| ALIGN=center|? | |||
| ALIGN=center|38 | |||
| ALIGN=center|67 | |||
|- BGCOLOR=#F08099 | |||
| ALIGN=center|13 | |||
| ALIGN=LEFT|[[Przemsza Siewierz]] (S) | |||
| ALIGN=center|24 | |||
| ALIGN=center|15 | |||
| ALIGN=center|? | |||
| ALIGN=center|? | |||
| ALIGN=center|? | |||
| ALIGN=center|35 | |||
| ALIGN=center|68 | |||
|- BGCOLOR=#F08099 | |||
| ALIGN=center|14 | |||
| ALIGN=LEFT|[[Ostoja Żelisławice]] (S) | |||
| ALIGN=center|26 | |||
| ALIGN=center|9 | |||
| ALIGN=center|? | |||
| ALIGN=center|? | |||
| ALIGN=center|? | |||
| ALIGN=center|17 | |||
| ALIGN=center|89 | |||
|} | |||
=Bibliografia (źródło)= | |||
* "wiadomości Zagłębia", rok 1980. | |||
[[Kategoria:Klasa A|Sezon 1979/1980]] | |||
[[Kategoria:Klasa A (Sosnowiec)|Sezon 1979/1980]] | |||
[[Kategoria:Rozgrywki piłkarskie szóstego poziomu|Sezon 1979/1980]] |
Aktualna wersja na dzień 09:50, 1 cze 2023
Piłka nożna: Klasa A (Sosnowiec) - Sezon 1979/1980
- Awans do Klasy Terenowej Katowice: Unia Strzemieszyce. Spadek do Klasy B Sosnowiec: Zapora Przeczyce, Pionier Ujejsce, Przemsza Siewierz, Ostoja Żelisławice. Za zwycięstwo 2 pkt, za remis 1 pkt.
- "Wiadomości Zagłębia" podając końcową tabelę rozgrywek na pozycji 4 i 7 podały "Zagłębianka II Dąbrowa Górnicza". Oprócz niej w rozgrywkach brało udział także RKS Zagłębie II Dąbrowa Górnicza, stąd nie wiadomo których z tych zespołów zajął 4, a który 7 miejsce.
TABELA KOŃCOWA
M-ce | Nazwa klubu | M | Pkt | Z | R | P | Br+ | Br- |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Unia Strzemieszyce (A) | 26 | 43 | ? | ? | ? | 61 | 17 |
2 | Polonia Sosnowiec | 26 | 40 | ? | ? | ? | 75 | 27 |
3 | Czarni Sosnowiec | 26 | 39 | ? | ? | ? | 71 | 25 |
4 | Zagłębianka II Dąbrowa Górnicza lub Zagłębie II Dąbrowa Górnicza * | 26 | 35 | ? | ? | ? | 78 | 34 |
5 | Promień Strzemieszyce Małe | 26 | 33 | ? | ? | ? | 69 | 34 |
6 | KS Wysoka | 26 | 29 | ? | ? | ? | 60 | 43 |
7 | Zagłębianka II Dąbrowa Górnicza lub Zagłębie II Dąbrowa Górnicza * | 26 | 25 | ? | ? | ? | 54 | 69 |
8 | Łazowianka Łazy | 26 | 21 | ? | ? | ? | 42 | 56 |
9 | Iskra Psary | 26 | 19 | ? | ? | ? | 38 | 54 |
10 | Strażak Nowa Wieś | 26 | 19 | ? | ? | ? | 35 | 65 |
11 | Zapora Przeczyce (S) | 26 | 18 | ? | ? | ? | 58 | 83 |
12 | Pionier Ujejsce (S) | 24 | 17 | ? | ? | ? | 38 | 67 |
13 | Przemsza Siewierz (S) | 24 | 15 | ? | ? | ? | 35 | 68 |
14 | Ostoja Żelisławice (S) | 26 | 9 | ? | ? | ? | 17 | 89 |
Bibliografia (źródło)
- "wiadomości Zagłębia", rok 1980.