Piłka nożna: Klasa A, Grupa I - Sezon 1953: Różnice pomiędzy wersjami
Z WikiZagłębie
(Utworzył nową stronę „Piłka nożna: Klasa A, Grupa I - Sezon 1953”) |
|||
(Nie pokazano 1 pośredniej wersji utworzonej przez tego samego użytkownika) | |||
Linia 1: | Linia 1: | ||
Piłka nożna: Klasa A, Grupa I - Sezon 1953 | '''Piłka nożna: Klasa A, Grupa I - Sezon 1953''' | ||
* W wyniku kolejnej reorganizacji utworzono III Ligę (8 grup), do której awansowali bezpośrednio mistrzowie Klas A, która stała się czwartym szczeblem rozgrywek. W ówczesnej nomenklaturze powrócono do nazywania rozgrywek czwartego szczebla Klasa A. | |||
* Awans do III Ligi: Górnik Siemianowice Śląskie. Spadek do Klasy B: Unia Kalety, Gwardia Siemianowice Śląskie, Budowlani Bobrek Bytom. Za zwycięstwo 2 pkt, za remis 1 pkt. | |||
* W okresie stalinowskim (1949-1955) kluby musiały przyjąć obowiązkowy nazwy zrzeszeń, do których należały. W nawiasach podane tradycyjne nazwy klubów. | |||
* Brak danych w tabeli zdobytych i straconych bramek. | |||
='''TABELA KOŃCOWA'''= | |||
{| border="6" cellpadding="2" cellspacing="1" align="center" style="margin-left: 0.5em; margin-bottom: 1.5em" | |||
|- BGCOLOR="#808456" style="color: white" | |||
! WIDTH=4%|M-ce | |||
! Nazwa klubu | |||
! WIDTH=8%|M | |||
! WIDTH=8%|Pkt | |||
! WIDTH=8%|Z | |||
! WIDTH=8%|R | |||
! WIDTH=8%|P | |||
! WIDTH=8%|Br+ | |||
! WIDTH=8%|Br- | |||
|- BGCOLOR=#94BE7E | |||
| ALIGN=center|1 | |||
| ALIGN=LEFT|[[Stal Siemianowice Śląskie]] (A) | |||
| ALIGN=center|26 | |||
| ALIGN=center|45 | |||
| ALIGN=center|? | |||
| ALIGN=center|? | |||
| ALIGN=center|? | |||
| ALIGN=center|? | |||
| ALIGN=center|? | |||
|- | |||
| ALIGN=center|2 | |||
| ALIGN=LEFT|[[Górnik Kopalnia Marchlewski Bytom]] | |||
| ALIGN=center|26 | |||
| ALIGN=center|40 | |||
| ALIGN=center|? | |||
| ALIGN=center|? | |||
| ALIGN=center|? | |||
| ALIGN=center|? | |||
| ALIGN=center|? | |||
|- | |||
| ALIGN=center|3 | |||
| ALIGN=LEFT|[[Pionier Bytom]] | |||
| ALIGN=center|26 | |||
| ALIGN=center|39 | |||
| ALIGN=center|? | |||
| ALIGN=center|? | |||
| ALIGN=center|? | |||
| ALIGN=center|? | |||
| ALIGN=center|? | |||
|- | |||
| ALIGN=center|4 | |||
| ALIGN=LEFT|[[Górnik Michałkowice Siemianowice Śląskie]] | |||
| ALIGN=center|26 | |||
| ALIGN=center|28 | |||
| ALIGN=center|? | |||
| ALIGN=center|? | |||
| ALIGN=center|? | |||
| ALIGN=center|? | |||
| ALIGN=center|? | |||
|- | |||
| ALIGN=center|5 | |||
| ALIGN=LEFT|[[Silesia Miechowice|Górnik Bytom]] (Silesia Miechowice) | |||
| ALIGN=center|26 | |||
| ALIGN=center|28 | |||
| ALIGN=center|? | |||
| ALIGN=center|? | |||
| ALIGN=center|? | |||
| ALIGN=center|? | |||
| ALIGN=center|? | |||
|- | |||
| ALIGN=center|6 | |||
| ALIGN=LEFT|[[Polonia Piekary Śląskie|Górnik Piekary Śląskie]] (Polonia Piekary Śląskie) | |||
| ALIGN=center|26 | |||
| ALIGN=center|27 | |||
| ALIGN=center|? | |||
| ALIGN=center|? | |||
| ALIGN=center|? | |||
| ALIGN=center|? | |||
| ALIGN=center|? | |||
|- | |||
| ALIGN=center|7 | |||
| ALIGN=LEFT|[[Orzeł Biały Brzeziny Śląskie|Stal Brzeziny Śląskie]] (Orzeł Biały Brzeziny Śląskie) | |||
| ALIGN=center|26 | |||
| ALIGN=center|26 | |||
| ALIGN=center|? | |||
| ALIGN=center|? | |||
| ALIGN=center|? | |||
| ALIGN=center|? | |||
| ALIGN=center|? | |||
|- | |||
| ALIGN=center|8 | |||
| ALIGN=LEFT|[[Orzeł Bobrowniki|LZS Bobrowniki Będzińskie]] | |||
| ALIGN=center|26 | |||
| ALIGN=center|25 | |||
| ALIGN=center|? | |||
| ALIGN=center|? | |||
| ALIGN=center|? | |||
| ALIGN=center|? | |||
| ALIGN=center|? | |||
|- | |||
| ALIGN=center|9 | |||
| ALIGN=LEFT|[[Motor Siemianowice Śląskie]] | |||
| ALIGN=center|26 | |||
| ALIGN=center|22 | |||
| ALIGN=center|? | |||
| ALIGN=center|? | |||
| ALIGN=center|? | |||
| ALIGN=center|? | |||
| ALIGN=center|? | |||
|- | |||
| ALIGN=center|10 | |||
| ALIGN=LEFT|[[Stal Kościuszko Chorzów]] | |||
| ALIGN=center|26 | |||
| ALIGN=center|21 | |||
| ALIGN=center|? | |||
| ALIGN=center|? | |||
| ALIGN=center|? | |||
| ALIGN=center|? | |||
| ALIGN=center|? | |||
|- | |||
| ALIGN=center|11 | |||
| ALIGN=LEFT|[[Unia Lubliniec]] | |||
| ALIGN=center|26 | |||
| ALIGN=center|18 | |||
| ALIGN=center|? | |||
| ALIGN=center|? | |||
| ALIGN=center|? | |||
| ALIGN=center|? | |||
| ALIGN=center|? | |||
|- BGCOLOR=#F08099 | |||
| ALIGN=center|12 | |||
| ALIGN=LEFT|[[Unia Kalety]] (S) | |||
| ALIGN=center|26 | |||
| ALIGN=center|18 | |||
| ALIGN=center|? | |||
| ALIGN=center|? | |||
| ALIGN=center|? | |||
| ALIGN=center|? | |||
| ALIGN=center|? | |||
|- BGCOLOR=#F08099 | |||
| ALIGN=center|13 | |||
| ALIGN=LEFT|[[Gwardia Siemianowice Śląskie]] (S) | |||
| ALIGN=center|26 | |||
| ALIGN=center|14 | |||
| ALIGN=center|? | |||
| ALIGN=center|? | |||
| ALIGN=center|? | |||
| ALIGN=center|? | |||
| ALIGN=center|? | |||
|- BGCOLOR=#F08099 | |||
| ALIGN=center|14 | |||
| ALIGN=LEFT|[[Budowlani Bobrek Bytom]] (S) | |||
| ALIGN=center|26 | |||
| ALIGN=center|6 | |||
| ALIGN=center|? | |||
| ALIGN=center|? | |||
| ALIGN=center|? | |||
| ALIGN=center|? | |||
| ALIGN=center|? | |||
|} |
Aktualna wersja na dzień 01:01, 21 maj 2022
Piłka nożna: Klasa A, Grupa I - Sezon 1953
- W wyniku kolejnej reorganizacji utworzono III Ligę (8 grup), do której awansowali bezpośrednio mistrzowie Klas A, która stała się czwartym szczeblem rozgrywek. W ówczesnej nomenklaturze powrócono do nazywania rozgrywek czwartego szczebla Klasa A.
- Awans do III Ligi: Górnik Siemianowice Śląskie. Spadek do Klasy B: Unia Kalety, Gwardia Siemianowice Śląskie, Budowlani Bobrek Bytom. Za zwycięstwo 2 pkt, za remis 1 pkt.
- W okresie stalinowskim (1949-1955) kluby musiały przyjąć obowiązkowy nazwy zrzeszeń, do których należały. W nawiasach podane tradycyjne nazwy klubów.
- Brak danych w tabeli zdobytych i straconych bramek.
TABELA KOŃCOWA
M-ce | Nazwa klubu | M | Pkt | Z | R | P | Br+ | Br- |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Stal Siemianowice Śląskie (A) | 26 | 45 | ? | ? | ? | ? | ? |
2 | Górnik Kopalnia Marchlewski Bytom | 26 | 40 | ? | ? | ? | ? | ? |
3 | Pionier Bytom | 26 | 39 | ? | ? | ? | ? | ? |
4 | Górnik Michałkowice Siemianowice Śląskie | 26 | 28 | ? | ? | ? | ? | ? |
5 | Górnik Bytom (Silesia Miechowice) | 26 | 28 | ? | ? | ? | ? | ? |
6 | Górnik Piekary Śląskie (Polonia Piekary Śląskie) | 26 | 27 | ? | ? | ? | ? | ? |
7 | Stal Brzeziny Śląskie (Orzeł Biały Brzeziny Śląskie) | 26 | 26 | ? | ? | ? | ? | ? |
8 | LZS Bobrowniki Będzińskie | 26 | 25 | ? | ? | ? | ? | ? |
9 | Motor Siemianowice Śląskie | 26 | 22 | ? | ? | ? | ? | ? |
10 | Stal Kościuszko Chorzów | 26 | 21 | ? | ? | ? | ? | ? |
11 | Unia Lubliniec | 26 | 18 | ? | ? | ? | ? | ? |
12 | Unia Kalety (S) | 26 | 18 | ? | ? | ? | ? | ? |
13 | Gwardia Siemianowice Śląskie (S) | 26 | 14 | ? | ? | ? | ? | ? |
14 | Budowlani Bobrek Bytom (S) | 26 | 6 | ? | ? | ? | ? | ? |