Piłka nożna: Klasa B, Grupa I (Sosnowiec) - Sezon 1959
1959 Klasa B, Grupa I - Zagłębiowski Okręgowy Związek Piłki Nożnej
SKŁAD GRUPY I (B)
LP | NAZWA KLUBU (DRUŻYNY) | MIEJSCOWOŚĆ |
---|---|---|
1 | AKS II Niwka | Sosnowiec |
2 | Brynica Czeladź | Czeladź |
3 | Górnik Klimontów | Klimontów |
4 | Górnik Zagórze | Zagórze |
5 | Górnik ZNME II Dąbrowa Gór. | Dąbrowa Górnicza |
6 | GKS Górnik Sosnowiec | Sosnowiec |
7 | Stal Kotły (Kotlarz) Sosnowiec | Sosnowiec |
8 | Stal Huta Buczka Sosnowiec | Sosnowiec |
9 | Unia II Ząbkowice | Sosnowiec |
10 | Zew Ostrowy Górnicze | Ostrowy Górnicze |
RUNDA WIOSENNA
Kolejka 1
Rozgrywki | kolejka | data | godz. | gospodarze | goście | wynik |
---|---|---|---|---|---|---|
Klasa B, Grupa I | 1 | 12 kwietnia 1959 (n) | ??? | Kotlarz Sosnowiec | Stal Huta Buczek Sosnowiec | 2 : 0 (1:0) |
Klasa B, Grupa I | 1 | 12 kwietnia 1959 (n) | ??? | Górnik Klimontów | Zew Ostrowy Górnicze | 2 : 3 (2:0) |
Klasa B, Grupa I | 1 | 12 kwietnia 1959 (n) | ??? | Brynica Czeladź | AKS II Niwka | 6 : 1 (4:0) |
Klasa B, Grupa I | 1 | 12 kwietnia 1959 (n) | ??? | Unia II Ząbkowice | Górnik ZNME II Dąbrowa Górnicza | 2 : 5 (2:3) |
Klasa B, Grupa I | 1 | 12 kwietnia 1959 (n) | ??? | Górnik Zagórze | GKS Górnik Sosnowiec | 1 : 3 (1:1) |
Kolejka 2
Rozgrywki | kolejka | data | godz. | gospodarze | goście | wynik |
---|---|---|---|---|---|---|
Klasa B, Grupa I | 2 | 19 kwietnia 1959 | ??? | Górnik Zagórze | Kotlarz Sosnowiec | 4 : 1 (3:1) |
Klasa B, Grupa I | 2 | 19 kwietnia 1959 | ??? | GKS Górnik Sosnowiec | Unia II Ząbkowice | 7 : 0 (1:0) |
Klasa B, Grupa I | 2 | 19 kwietnia 1959 | ??? | Górnik ZNME II Dąbrowa Gór. | Brynica Czeladź | 0 : 2 (0:1) |
Klasa B, Grupa I | 2 | 19 kwietnia 1959 | ??? | AKS II Niwka | Górnik Klimontów | 2 : 2 (1:2) |
Klasa B, Grupa I | 2 | 19 kwietnia 1959 | ??? | Zew Ostrowy Górnicze | Stal Huta Buczek Sosnowiec | 4 : 0 (0:0) |
Kolejka 3
Rozgrywki | kolejka | data | godz. | gospodarze | goście | wynik |
---|---|---|---|---|---|---|
Klasa B, Grupa I | 3 | 26 kwietnia 1959 | ??? | Kotlarz Sosnowiec | Zew Ostrowy Górnicze | 2 : 1 (2:0) |
Klasa B, Grupa I | 3 | 26 kwietnia 1959 | ??? | Stal Huta Buczek Sosnowiec | AKS II Niwka | 3 : 4 (2:3) |
Klasa B, Grupa I | 3 | 26 kwietnia 1959 | ??? | Górnik Klimontów | Górnik ZNME II Dąbrowa Gór. | 3 : 0 (2:0) |
Klasa B, Grupa I | 3 | 26 kwietnia 1959 | ??? | Brynica Czeladź | GKS Górnik Sosnowiec | 0 : 1 (0:1) |
Klasa B, Grupa I | 3 | 26 kwietnia 1959 | ??? | Unia II Ząbkowice | Górnik Zagórze | 1 : 3 (0:3) |
Kolejka 4
Rozgrywki | kolejka | data | godz. | gospodarze | goście | wynik |
---|---|---|---|---|---|---|
Klasa B, Grupa I | 4 | 3 maja 1959 | ??? | Unia II Ząbkowice | Kotlarz Sosnowiec | 1 : 6 (1:1) |
Klasa B, Grupa I | 4 | 3 maja 1959 | ??? | Górnik Zagórze | Brynica Czeladź | 5 : 2 (3:2) |
Klasa B, Grupa I | 4 | 3 maja 1959 | ??? | GKS Górnik Sosnowiec | Górnik Klimontów | 11 : 0 (6:0) |
Klasa B, Grupa I | 4 | 3 maja 1959 | ??? | Górnik ZNME II Dąbrowa Gór. | Stal Huta Buczek Sosnowiec | 5 : 2 (3:1) |
Klasa B, Grupa I | 4 | 3 maja 1959 | ??? | AKS II Niwka | Zew Ostrowy Górnicze | 2 : 1 (2:0) |
Kolejka 5
Rozgrywki | kolejka | data | godz. | gospodarze | goście | wynik |
---|---|---|---|---|---|---|
Klasa B, Grupa I | 12 | ??? 1959 | ??? | ??? | ??? | ? : ? (?:?) |
Klasa B, Grupa I | 12 | ??? 1959 | ??? | ??? | ??? | ? : ? (?:?) |
Klasa B, Grupa I | 12 | ??? 1959 | ??? | ??? | ??? | ? : ? (?:?) |
Klasa B, Grupa I | 12 | ??? 1959 | ??? | ??? | ??? | ? : ? (?:?) |
Klasa B, Grupa I | 12 | ??? 1959 | ??? | ??? | ??? | ? : ? (?:?) |
AKS II Niwka Brynica Czeladź Górnik Klimontów Górnik Zagórze Górnik ZNME II Dąbrowa Gór. GKS Górnik Sosnowiec Kotlarz Sosnowiec Stal Huta Buczek Sosnowiec Unia II Ząbkowice Zew Ostrowy Górnicze
Kolejka 6
Rozgrywki | kolejka | data | godz. | gospodarze | goście | wynik |
---|---|---|---|---|---|---|
Klasa B, Grupa I | 12 | ??? 1959 | ??? | ??? | ??? | ? : ? (?:?) |
Klasa B, Grupa I | 12 | ??? 1959 | ??? | ??? | ??? | ? : ? (?:?) |
Klasa B, Grupa I | 12 | ??? 1959 | ??? | ??? | ??? | ? : ? (?:?) |
Klasa B, Grupa I | 12 | ??? 1959 | ??? | ??? | ??? | ? : ? (?:?) |
Klasa B, Grupa I | 12 | ??? 1959 | ??? | ??? | ??? | ? : ? (?:?) |
AKS II Niwka
Brynica Czeladź
Górnik Klimontów
Górnik Zagórze
Górnik ZNME II Dąbrowa Gór.
GKS Górnik Sosnowiec
Kotlarz Sosnowiec
Stal Huta Buczek Sosnowiec
Unia II Ząbkowice
Zew Ostrowy Górnicze
Kolejka ???
Rozgrywki | kolejka | data | godz. | gospodarze | goście | wynik |
---|---|---|---|---|---|---|
Klasa B, Grupa I | ??? | ?? maj 1959 | ??? | Kotlarz Sosnowiec | Górnik ZNME II Dąbrowa Gór. | ? : ? (?:?) |
Klasa B, Grupa I | ??? | ?? maj 1959 | ??? | AKS II Niwka | Górnik (Kopalnia) Sosnowiec | ? : ? (?:?) |
Klasa B, Grupa I | ??? | ?? maj 1959 | ??? | Zew Ostrowy Górnicze | Górnik Zagórze | ? : ? (?:?) |
Klasa B, Grupa I | ??? | ?? maj 1959 | ??? | Stal Huta Buczek Sosnowiec | Unia II Ząbkowice | ? : ? (?:?) |
Klasa B, Grupa I | ??? | ?? maj 1959 | ??? | Górnik Klimontów | Brynica Czeladź | ? : ? (?:?) |
AKS II Niwka Brynica Czeladź Górnik Klimontów Górnik Zagórze Górnik ZNME II Dąbrowa Gór. GKS Górnik Sosnowiec Kotlarz Sosnowiec Stal Huta Buczek Sosnowiec Unia II Ząbkowice Zew Ostrowy Górnicze
Kolejka 8
Rozgrywki | kolejka | data | godz. | gospodarze | goście | wynik |
---|---|---|---|---|---|---|
Klasa B, Grupa I | 12 | ??? 1959 | ??? | ??? | ??? | ? : ? (?:?) |
Klasa B, Grupa I | 12 | ??? 1959 | ??? | ??? | ??? | ? : ? (?:?) |
Klasa B, Grupa I | 12 | ??? 1959 | ??? | ??? | ??? | ? : ? (?:?) |
Klasa B, Grupa I | 12 | ??? 1959 | ??? | ??? | ??? | ? : ? (?:?) |
Klasa B, Grupa I | 12 | ??? 1959 | ??? | ??? | ??? | ? : ? (?:?) |
AKS II Niwka Brynica Czeladź Górnik Klimontów Górnik Zagórze Górnik ZNME II Dąbrowa Gór. GKS Górnik Sosnowiec Kotlarz Sosnowiec Stal Huta Buczek Sosnowiec Unia II Ząbkowice Zew Ostrowy Górnicze
Kolejka 9
Rozgrywki | kolejka | data | godz. | gospodarze | goście | wynik |
---|---|---|---|---|---|---|
Klasa B, Grupa I | 12 | ??? 1959 | ??? | ??? | ??? | ? : ? (?:?) |
Klasa B, Grupa I | 12 | ??? 1959 | ??? | ??? | ??? | ? : ? (?:?) |
Klasa B, Grupa I | 12 | ??? 1959 | ??? | ??? | ??? | ? : ? (?:?) |
Klasa B, Grupa I | 12 | ??? 1959 | ??? | ??? | ??? | ? : ? (?:?) |
Klasa B, Grupa I | 12 | ??? 1959 | ??? | ??? | ??? | ? : ? (?:?) |
AKS II Niwka
Brynica Czeladź
Górnik Klimontów
Górnik Zagórze
Górnik ZNME II Dąbrowa Gór.
GKS Górnik Sosnowiec
Kotlarz Sosnowiec
Stal Huta Buczek Sosnowiec
Unia II Ząbkowice
Zew Ostrowy Górnicze
TABELA PO RUNDZIE WIOSENNEJ
M-ce | Nazwa klubu | M | Pkt | Z | R | P | Br+ | Br- |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | ??? | 18 | ? | ? | ? | ? | ? | ? |
2 | ??? | 18 | ? | ? | ? | ? | ? | ? |
3 | ??? | 18 | ? | ? | ? | ? | ? | ? |
4 | ??? | 18 | ? | ? | ? | ? | ? | ? |
5 | ??? | 18 | ? | ? | ? | ? | ? | ? |
6 | ??? | 18 | ? | ? | ? | ? | ? | ? |
7 | ??? | 18 | ? | ? | ? | ? | ? | ? |
8 | ??? | 18 | ? | ? | ? | ? | ? | ? |
9 | ??? | 18 | ? | ? | ? | ? | ? | ? |
10 | ??? | 18 | ? | ? | ? | ? | ? | ? |
AKS II Niwka Brynica Czeladź Górnik Klimontów Górnik Zagórze Górnik ZNME II Dąbrowa Gór. GKS Górnik Sosnowiec Kotlarz Sosnowiec Stal Huta Buczek Sosnowiec Unia II Ząbkowice Zew Ostrowy Górnicze
Kolejka 10
Rozgrywki | kolejka | data | godz. | gospodarze | goście | wynik |
---|---|---|---|---|---|---|
Klasa B, Grupa I | 10 | ??? 1959 | ??? | Górnik (Kopalnia) Sosnowiec | Górnik Zagórze | 6 : 1 (2:1) |
Klasa B, Grupa I | 10 | ??? 1959 | ??? | AKS II Niwka | Brynica Czeladź | 1 : 2 (1:2) |
Klasa B, Grupa I | 10 | ??? 1959 | ??? | Stal Huta Buczek Sosnowiec | Kotlarz Sosnowiec | 0 : 0 (0:0) |
Klasa B, Grupa I | 10 | ??? 1959 | ??? | Zew Ostrowy Górnicze | Górnik Klimontów | 7 : 1 (2:1) |
Klasa B, Grupa I | 10 | ??? 1959 | ??? | Górnik ZNME II Dąbrowa Gór. | Unia II Ząbkowice | 6 : 0 (0:0) |
AKS II Niwka Brynica Czeladź Górnik Klimontów Górnik Zagórze Górnik ZNME II Dąbrowa Gór. GKS Górnik Sosnowiec Kotlarz Sosnowiec Stal Huta Buczek Sosnowiec Unia II Ząbkowice Zew Ostrowy Górnicze
Kolejka 11
Rozgrywki | kolejka | data | godz. | gospodarze | goście | wynik |
---|---|---|---|---|---|---|
Klasa B, Grupa I | 11 | ??? 1959 | ??? | Kotlarz Sosnowiec | Górnik Zagórze | ? : ? (?:?) |
Klasa B, Grupa I | 11 | ??? 1959 | ??? | Unia II Ząbkowice | Górnik Sosnowiec | ? : ? (?:?) |
Klasa B, Grupa I | 11 | ??? 1959 | ??? | Brynica Czeladź | Górnik ZNME II Dąbrowa Gór. | ? : ? (?:?) |
Klasa B, Grupa I | 11 | ??? 1959 | ??? | Górnik Klimontów | AKS II Niwka | ? : ? (?:?) |
Klasa B, Grupa I | 11 | ??? 1959 | ??? | Stal Huta Buczek Sosnowiec | Zew Ostrowy Górnicze | ? : ? (?:?) |
AKS II Niwka Brynica Czeladź Górnik Klimontów Górnik Zagórze Górnik ZNME II Dąbrowa Gór. GKS Górnik Sosnowiec Kotlarz Sosnowiec Stal Huta Buczek Sosnowiec Unia II Ząbkowice Zew Ostrowy Górnicze
Kolejka 12
Rozgrywki | kolejka | data | godz. | gospodarze | goście | wynik |
---|---|---|---|---|---|---|
Klasa B, Grupa I | 12 | ??? 1959 | ??? | ??? | ??? | ? : ? (?:?) |
Klasa B, Grupa I | 12 | ??? 1959 | ??? | ??? | ??? | ? : ? (?:?) |
Klasa B, Grupa I | 12 | ??? 1959 | ??? | ??? | ??? | ? : ? (?:?) |
Klasa B, Grupa I | 12 | ??? 1959 | ??? | ??? | ??? | ? : ? (?:?) |
Klasa B, Grupa I | 12 | ??? 1959 | ??? | ??? | ??? | ? : ? (?:?) |
AKS II Niwka
Brynica Czeladź
Górnik Klimontów
Górnik Zagórze
Górnik ZNME II Dąbrowa Gór.
GKS Górnik Sosnowiec
Kotlarz Sosnowiec
Stal Huta Buczek Sosnowiec
Unia II Ząbkowice
Zew Ostrowy Górnicze
Kolejka 13
Rozgrywki | kolejka | data | godz. | gospodarze | goście | wynik |
---|---|---|---|---|---|---|
Klasa B, Grupa I | 12 | ??? 1959 | ??? | ??? | ??? | ? : ? (?:?) |
Klasa B, Grupa I | 12 | ??? 1959 | ??? | ??? | ??? | ? : ? (?:?) |
Klasa B, Grupa I | 12 | ??? 1959 | ??? | ??? | ??? | ? : ? (?:?) |
Klasa B, Grupa I | 12 | ??? 1959 | ??? | ??? | ??? | ? : ? (?:?) |
Klasa B, Grupa I | 12 | ??? 1959 | ??? | ??? | ??? | ? : ? (?:?) |
AKS II Niwka Brynica Czeladź Górnik Klimontów Górnik Zagórze Górnik ZNME II Dąbrowa Gór. GKS Górnik Sosnowiec Kotlarz Sosnowiec Stal Huta Buczek Sosnowiec Unia II Ząbkowice Zew Ostrowy Górnicze
Kolejka 14
Rozgrywki | kolejka | data | godz. | gospodarze | goście | wynik |
---|---|---|---|---|---|---|
Klasa B, Grupa I | 12 | ??? 1959 | ??? | ??? | ??? | ? : ? (?:?) |
Klasa B, Grupa I | 12 | ??? 1959 | ??? | ??? | ??? | ? : ? (?:?) |
Klasa B, Grupa I | 12 | ??? 1959 | ??? | ??? | ??? | ? : ? (?:?) |
Klasa B, Grupa I | 12 | ??? 1959 | ??? | ??? | ??? | ? : ? (?:?) |
Klasa B, Grupa I | 12 | ??? 1959 | ??? | ??? | ??? | ? : ? (?:?) |
AKS II Niwka Brynica Czeladź Górnik Klimontów Górnik Zagórze Górnik ZNME II Dąbrowa Gór. GKS Górnik Sosnowiec Kotlarz Sosnowiec Stal Huta Buczek Sosnowiec Unia II Ząbkowice Zew Ostrowy Górnicze
Kolejka 15
Rozgrywki | kolejka | data | godz. | gospodarze | goście | wynik |
---|---|---|---|---|---|---|
Klasa B, Grupa I | 12 | ??? 1959 | ??? | ??? | ??? | ? : ? (?:?) |
Klasa B, Grupa I | 12 | ??? 1959 | ??? | ??? | ??? | ? : ? (?:?) |
Klasa B, Grupa I | 12 | ??? 1959 | ??? | ??? | ??? | ? : ? (?:?) |
Klasa B, Grupa I | 12 | ??? 1959 | ??? | ??? | ??? | ? : ? (?:?) |
Klasa B, Grupa I | 12 | ??? 1959 | ??? | ??? | ??? | ? : ? (?:?) |
AKS II Niwka Brynica Czeladź Górnik Klimontów Górnik Zagórze Górnik ZNME II Dąbrowa Gór. GKS Górnik Sosnowiec Kotlarz Sosnowiec Stal Huta Buczek Sosnowiec Unia II Ząbkowice Zew Ostrowy Górnicze
Kolejka 16
Rozgrywki | kolejka | data | godz. | gospodarze | goście | wynik |
---|---|---|---|---|---|---|
Klasa B, Grupa I | 16 | ??? 1959 | ??? | ??? | ??? | ? : ? (?:?) |
Klasa B, Grupa I | 16 | ??? 1959 | ??? | ??? | ??? | ? : ? (?:?) |
Klasa B, Grupa I | 16 | ??? 1959 | ??? | ??? | ??? | ? : ? (?:?) |
Klasa B, Grupa I | 16 | ??? 1959 | ??? | ??? | ??? | ? : ? (?:?) |
Klasa B, Grupa I | 16 | ??? 1959 | ??? | ??? | ??? | ? : ? (?:?) |
AKS II Niwka Brynica Czeladź Górnik Klimontów Górnik Zagórze Górnik ZNME II Dąbrowa Gór. GKS Górnik Sosnowiec Kotlarz Sosnowiec Stal Huta Buczek Sosnowiec Unia II Ząbkowice Zew Ostrowy Górnicze
Kolejka 17
Rozgrywki | kolejka | data | godz. | gospodarze | goście | wynik |
---|---|---|---|---|---|---|
Klasa B, Grupa I | 17 | ??? 1959 | ??? | ??? | ??? | ? : ? (?:?) |
Klasa B, Grupa I | 17 | ??? 1959 | ??? | ??? | ??? | ? : ? (?:?) |
Klasa B, Grupa I | 17 | ??? 1959 | ??? | ??? | ??? | ? : ? (?:?) |
Klasa B, Grupa I | 17 | ??? 1959 | ??? | ??? | ??? | ? : ? (?:?) |
Klasa B, Grupa I | 17 | ??? 1959 | ??? | ??? | ??? | ? : ? (?:?) |
AKS II Niwka Brynica Czeladź Górnik Klimontów Górnik Zagórze Górnik ZNME II Dąbrowa Gór. GKS Górnik Sosnowiec Kotlarz Sosnowiec Stal Huta Buczek Sosnowiec Unia II Ząbkowice Zew Ostrowy Górnicze
Kolejka 18
Rozgrywki | kolejka | data | godz. | gospodarze | goście | wynik |
---|---|---|---|---|---|---|
Klasa B, Grupa I | 18 | ??? 1959 | ??? | ??? | ??? | ? : ? (?:?) |
Klasa B, Grupa I | 18 | ??? 1959 | ??? | ??? | ??? | ? : ? (?:?) |
Klasa B, Grupa I | 18 | ??? 1959 | ??? | ??? | ??? | ? : ? (?:?) |
Klasa B, Grupa I | 18 | ??? 1959 | ??? | ??? | ??? | ? : ? (?:?) |
Klasa B, Grupa I | 18 | ??? 1959 | ??? | ??? | ??? | ? : ? (?:?) |
AKS II Niwka Brynica Czeladź Górnik Klimontów Górnik Zagórze Górnik ZNME II Dąbrowa Gór. GKS Górnik Sosnowiec Kotlarz Sosnowiec Stal Huta Buczek Sosnowiec Unia II Ząbkowice Zew Ostrowy Górnicze
TABELA KOŃCOWA
M-ce | Nazwa klubu | M | Pkt | Z | R | P | Br+ | Br- |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | ??? | 18 | ? | ? | ? | ? | ? | ? |
2 | ??? | 18 | ? | ? | ? | ? | ? | ? |
3 | ??? | 18 | ? | ? | ? | ? | ? | ? |
4 | ??? | 18 | ? | ? | ? | ? | ? | ? |
5 | ??? | 18 | ? | ? | ? | ? | ? | ? |
6 | ??? | 18 | ? | ? | ? | ? | ? | ? |
7 | ??? | 18 | ? | ? | ? | ? | ? | ? |
8 | ??? | 18 | ? | ? | ? | ? | ? | ? |
9 | ??? | 18 | ? | ? | ? | ? | ? | ? |
10 | ??? | 18 | ? | ? | ? | ? | ? | ? |
BARAŻ O KLASĘ A
Turniej barażowy o awans do Klasy A w sezonie 1960:
Zgodnie z regulaminem Zagłębiowskiego OZPN mistrzowie czterech grup Klasy B w sezonie 1959 rozegrały mecze eliminacyjne w systemie każdy z każdym, mecz i rewanż. Dwie najlepsze drużyny tych eliminacji uzyskały promocję do Klasy
Stal Rogoźnik GKS Górnik Sosnowiec Budowlani Ogrodzieniec Skra II Częstochowa
TABELA TURNIEJU BARAŻOWEGO
M-ce | Nazwa klubu | M | Pkt | Z | R | P | Br+ | Br- |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | GKS Górnik Sosnowiec | 6 | ? | ? | ? | ? | ? | ? |
2 | Cyklon Rogoźnik | 6 | ? | ? | ? | ? | ? | ? |
3 | Budowlani Ogrodzieniec | 6 | ? | ? | ? | ? | ? | ? |
4 | ??? | 6 | ? | ? | ? | ? | ? | ? |