Piłka nożna: Liga III, Grupa III - Sezon 1981/1982: Różnice pomiędzy wersjami
Z WikiZagłębie
Nie podano opisu zmian |
(Uzupełnienie hasła) |
||
Linia 1: | Linia 1: | ||
Piłka nożna: Liga III, Grupa III - Sezon 1981/1982 | '''Piłka nożna: Liga III, Grupa III - Sezon 1981/1982''' | ||
* Awans do II Ligi: PKS Odra Wrocław i Zagłębie Lubin. Z uwagi na powiększenie od kolejnego sezonu 1982/1983 grup III Ligi do ośmiu żadna z drużyn nie spadła do Ligi Okręgowej. Za zwycięstwo 2 pkt, za remis 1 pkt. | |||
* O kolejności w tabeli w przypadku równej ilości punktów decydował bilans bezpośrednich spotkań. | |||
=KOŃCOWA TABELA= | |||
{| border="6" cellpadding="2" cellspacing="1" align="center" style="margin-left: 0.5em; margin-bottom: 1.5em" | |||
|- BGCOLOR="#808456" style="color: white" | |||
! WIDTH=4%|M-ce | |||
! Nazwa klubu | |||
! WIDTH=8%|M | |||
! WIDTH=8%|Pkt | |||
! WIDTH=8%|Z | |||
! WIDTH=8%|R | |||
! WIDTH=8%|P | |||
! WIDTH=8%|Br+ | |||
! WIDTH=8%|Br- | |||
|- BGCOLOR=#94BE7E | |||
| ALIGN=center|1 | |||
| ALIGN=LEFT|[[PKS Odra Wrocław]] (A) | |||
| ALIGN=center|30 | |||
| ALIGN=center|52 | |||
| ALIGN=center| | |||
| ALIGN=center| | |||
| ALIGN=center| | |||
| ALIGN=center|66 | |||
| ALIGN=center|17 | |||
|- BGCOLOR=#94BE7E | |||
| ALIGN=center|2 | |||
| ALIGN=LEFT|[[Zagłębie Lubin]] (A) | |||
| ALIGN=center|30 | |||
| ALIGN=center|44 | |||
| ALIGN=center| | |||
| ALIGN=center| | |||
| ALIGN=center| | |||
| ALIGN=center|54 | |||
| ALIGN=center|30 | |||
|- | |||
| ALIGN=center|3 | |||
| ALIGN=LEFT|[[Górnik 09 Mysłowice]] | |||
| ALIGN=center|30 | |||
| ALIGN=center|38 | |||
| ALIGN=center| | |||
| ALIGN=center| | |||
| ALIGN=center| | |||
| ALIGN=center|40 | |||
| ALIGN=center|24 | |||
|- | |||
| ALIGN=center|4 | |||
| ALIGN=LEFT|[[GKS Jastrzębie]] | |||
| ALIGN=center|30 | |||
| ALIGN=center|36 | |||
| ALIGN=center| | |||
| ALIGN=center| | |||
| ALIGN=center| | |||
| ALIGN=center|43 | |||
| ALIGN=center|27 | |||
|- | |||
| ALIGN=center|5 | |||
| ALIGN=LEFT|[[Ślęza Wrocław]] | |||
| ALIGN=center|30 | |||
| ALIGN=center|32 | |||
| ALIGN=center| | |||
| ALIGN=center| | |||
| ALIGN=center| | |||
| ALIGN=center|34 | |||
| ALIGN=center|39 | |||
|- | |||
| ALIGN=center|6 | |||
| ALIGN=LEFT|[[Lechia Piechowice]] | |||
| ALIGN=center|30 | |||
| ALIGN=center|31 | |||
| ALIGN=center| | |||
| ALIGN=center| | |||
| ALIGN=center| | |||
| ALIGN=center|41 | |||
| ALIGN=center|32 | |||
|- | |||
| ALIGN=center|7 | |||
| ALIGN=LEFT|[[AKS Niwka|AKS Górnik Niwka]] | |||
| ALIGN=center|30 | |||
| ALIGN=center|31 | |||
| ALIGN=center| | |||
| ALIGN=center| | |||
| ALIGN=center| | |||
| ALIGN=center|42 | |||
| ALIGN=center|37 | |||
|- | |||
| ALIGN=center|8 | |||
| ALIGN=LEFT|[[Pafawag Wrocław Odra Wodzisław Śląski]] | |||
| ALIGN=center|30 | |||
| ALIGN=center|29 | |||
| ALIGN=center| | |||
| ALIGN=center| | |||
| ALIGN=center| | |||
| ALIGN=center|32 | |||
| ALIGN=center|30 | |||
|- | |||
| ALIGN=center|9 | |||
| ALIGN=LEFT|[[AKS Chorzów]] | |||
| ALIGN=center|30 | |||
| ALIGN=center|28 | |||
| ALIGN=center| | |||
| ALIGN=center| | |||
| ALIGN=center| | |||
| ALIGN=center|45 | |||
| ALIGN=center|49 | |||
|- | |||
| ALIGN=center|10 | |||
| ALIGN=LEFT|[[Moto Jelcz Oława]] | |||
| ALIGN=center|30 | |||
| ALIGN=center|25 | |||
| ALIGN=center| | |||
| ALIGN=center| | |||
| ALIGN=center| | |||
| ALIGN=center|29 | |||
| ALIGN=center|36 | |||
|- | |||
| ALIGN=center|11 | |||
| ALIGN=LEFT|[[Małapanew Ozimek]] | |||
| ALIGN=center|30 | |||
| ALIGN=center|23 | |||
| ALIGN=center| | |||
| ALIGN=center| | |||
| ALIGN=center| | |||
| ALIGN=center|41 | |||
| ALIGN=center|54 | |||
|- | |||
| ALIGN=center|12 | |||
| ALIGN=LEFT|[[Metal Kluczbork]] | |||
| ALIGN=center|30 | |||
| ALIGN=center|23 | |||
| ALIGN=center| | |||
| ALIGN=center| | |||
| ALIGN=center| | |||
| ALIGN=center|37 | |||
| ALIGN=center|52 | |||
|- | |||
| ALIGN=center|13 | |||
| ALIGN=LEFT|[[Włókniarz Kalisz]] | |||
| ALIGN=center|30 | |||
| ALIGN=center|23 | |||
| ALIGN=center| | |||
| ALIGN=center| | |||
| ALIGN=center| | |||
| ALIGN=center|30 | |||
| ALIGN=center|42 | |||
|- | |||
| ALIGN=center|14 | |||
| ALIGN=LEFT|[[Kryształ Stronie Śląskie]] | |||
| ALIGN=center|30 | |||
| ALIGN=center|23 | |||
| ALIGN=center| | |||
| ALIGN=center| | |||
| ALIGN=center| | |||
| ALIGN=center|26 | |||
| ALIGN=center|42 | |||
|- | |||
| ALIGN=center|15 | |||
| ALIGN=LEFT|[[ŁTS Łabędy]] | |||
| ALIGN=center|30 | |||
| ALIGN=center|22 | |||
| ALIGN=center| | |||
| ALIGN=center| | |||
| ALIGN=center| | |||
| ALIGN=center|24 | |||
| ALIGN=center|45 | |||
|- | |||
| ALIGN=center|16 | |||
| ALIGN=LEFT|[[Kuźnia Jawor]] | |||
| ALIGN=center|30 | |||
| ALIGN=center|20 | |||
| ALIGN=center| | |||
| ALIGN=center| | |||
| ALIGN=center| | |||
| ALIGN=center|27 | |||
| ALIGN=center|55 | |||
|} | |||
=Bibliografia (źródła):= | |||
* "80 lat POZPN Katowice. Księga pamiątkowa 1920-2000". Katowice 2000 rok, s. 51. | |||
[[Kategoria:Rozgrywki piłkarskie trzeciego poziomu|Sezon 1981/1982]] | [[Kategoria:Rozgrywki piłkarskie trzeciego poziomu|Sezon 1981/1982]] |
Wersja z 00:20, 8 lis 2023
Piłka nożna: Liga III, Grupa III - Sezon 1981/1982
- Awans do II Ligi: PKS Odra Wrocław i Zagłębie Lubin. Z uwagi na powiększenie od kolejnego sezonu 1982/1983 grup III Ligi do ośmiu żadna z drużyn nie spadła do Ligi Okręgowej. Za zwycięstwo 2 pkt, za remis 1 pkt.
- O kolejności w tabeli w przypadku równej ilości punktów decydował bilans bezpośrednich spotkań.
KOŃCOWA TABELA
M-ce | Nazwa klubu | M | Pkt | Z | R | P | Br+ | Br- |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | PKS Odra Wrocław (A) | 30 | 52 | 66 | 17 | |||
2 | Zagłębie Lubin (A) | 30 | 44 | 54 | 30 | |||
3 | Górnik 09 Mysłowice | 30 | 38 | 40 | 24 | |||
4 | GKS Jastrzębie | 30 | 36 | 43 | 27 | |||
5 | Ślęza Wrocław | 30 | 32 | 34 | 39 | |||
6 | Lechia Piechowice | 30 | 31 | 41 | 32 | |||
7 | AKS Górnik Niwka | 30 | 31 | 42 | 37 | |||
8 | Pafawag Wrocław Odra Wodzisław Śląski | 30 | 29 | 32 | 30 | |||
9 | AKS Chorzów | 30 | 28 | 45 | 49 | |||
10 | Moto Jelcz Oława | 30 | 25 | 29 | 36 | |||
11 | Małapanew Ozimek | 30 | 23 | 41 | 54 | |||
12 | Metal Kluczbork | 30 | 23 | 37 | 52 | |||
13 | Włókniarz Kalisz | 30 | 23 | 30 | 42 | |||
14 | Kryształ Stronie Śląskie | 30 | 23 | 26 | 42 | |||
15 | ŁTS Łabędy | 30 | 22 | 24 | 45 | |||
16 | Kuźnia Jawor | 30 | 20 | 27 | 55 |
Bibliografia (źródła):
- "80 lat POZPN Katowice. Księga pamiątkowa 1920-2000". Katowice 2000 rok, s. 51.