Piłka nożna: Liga Wojewódzka (III Liga) - Sezon 1955: Różnice pomiędzy wersjami
Z WikiZagłębie
(Utworzył nową stronę „'''Piłka nożna: Liga Wojewódzka - Sezon 1955'''”) |
Nie podano opisu zmian |
||
Linia 1: | Linia 1: | ||
'''Piłka nożna: Liga Wojewódzka - Sezon 1955''' | '''Piłka nożna: Liga Wojewódzka - Sezon 1955''' | ||
Od [[8 maja]] [[1955]] r. na mocy zarządzenia przewodniczącego GKKF o możliwości powrotu do tradycyjnych nazw, niektóre z klubów zaczęły sukcesywnie wracać do swoich historycznych nazw. | |||
'''[[do przerobienia]]''' | |||
==SKŁAD LIGI WOJEWÓDZKIEJ== | |||
{| border="6" cellpadding="2" cellspacing="1" align="center" style="margin-left: 0.5em; margin-bottom: 1.5em" | |||
|-BGCOLOR="#808456" style="color: white" | |||
! WIDTH=10%|LP | |||
! WIDTH=55%|NAZWA KLUBU (DRUŻYNY) | |||
! WIDTH=35%|MIEJSCOWOŚĆ | |||
|- | |||
| ALIGN=center|1 | |||
| ALIGN=LEFT|[[Budowlani Grodziec]] | |||
| ALIGN=center|[[Grodziec (Będzin)|Grodziec]] | |||
|- | |||
| ALIGN=center|2 | |||
| ALIGN=LEFT|[[Budowlani Rogoźnik]] | |||
| ALIGN=center|[[Rogoźnik (gm. Bobrowniki)|Rogoźnik]] | |||
|- | |||
| ALIGN=center|3 | |||
| ALIGN=LEFT|[[Górnik Będzin]] | |||
| ALIGN=center|[[Będzin]] | |||
|- | |||
| ALIGN=center|4 | |||
| ALIGN=LEFT|[[Górnik Grodziec]] | |||
| ALIGN=center|[[Grodziec (Będzin)|Grodziec]] | |||
|- | |||
| ALIGN=center|5 | |||
| ALIGN=LEFT|[[Górnika Niwka]] | |||
| ALIGN=center|[[Sosnowiec]] | |||
|- | |||
| ALIGN=center|6 | |||
| ALIGN=LEFT|[[Górnik Piaski]] | |||
| ALIGN=center|[[Czeladź]] | |||
|- | |||
| ALIGN=center|7 | |||
| ALIGN=LEFT|Górnik Siemianowice | |||
| ALIGN=center|Siemianowice Śl. | |||
|- | |||
| ALIGN=center|8 | |||
| ALIGN=LEFT|Huta Bieruta Częstochowa | |||
| ALIGN=center|Częstochowa | |||
|- | |||
| ALIGN=center|9 | |||
| ALIGN=LEFT|[[Huta Cedler Sosnowiec]] | |||
| ALIGN=center|[[Sosnowiec]] | |||
|- | |||
| ALIGN=center|10 | |||
| ALIGN=LEFT|Huta Ferrum Siemianowice Śl. | |||
| ALIGN=center|Siemianowice Śl. | |||
|- | |||
| ALIGN=center|11 | |||
| ALIGN=LEFT|Motor Siemianowice | |||
| ALIGN=center|Siemianowice Śl. | |||
|- | |||
| ALIGN=center|12 | |||
| ALIGN=LEFT|[[Stal Myszków]] | |||
| ALIGN=center|[[Myszków]] | |||
|- | |||
| ALIGN=center|13 | |||
| ALIGN=LEFT|[[Stal Zawiercie]] | |||
| ALIGN=center|[[Zawiercie]] | |||
|- | |||
| ALIGN=center|14 | |||
| ALIGN=LEFT|Włókniarz Stradom | |||
| ALIGN=center|Częstochowa | |||
|} |
Wersja z 00:09, 9 gru 2013
Piłka nożna: Liga Wojewódzka - Sezon 1955
Od 8 maja 1955 r. na mocy zarządzenia przewodniczącego GKKF o możliwości powrotu do tradycyjnych nazw, niektóre z klubów zaczęły sukcesywnie wracać do swoich historycznych nazw.
SKŁAD LIGI WOJEWÓDZKIEJ
LP | NAZWA KLUBU (DRUŻYNY) | MIEJSCOWOŚĆ |
---|---|---|
1 | Budowlani Grodziec | Grodziec |
2 | Budowlani Rogoźnik | Rogoźnik |
3 | Górnik Będzin | Będzin |
4 | Górnik Grodziec | Grodziec |
5 | Górnika Niwka | Sosnowiec |
6 | Górnik Piaski | Czeladź |
7 | Górnik Siemianowice | Siemianowice Śl. |
8 | Huta Bieruta Częstochowa | Częstochowa |
9 | Huta Cedler Sosnowiec | Sosnowiec |
10 | Huta Ferrum Siemianowice Śl. | Siemianowice Śl. |
11 | Motor Siemianowice | Siemianowice Śl. |
12 | Stal Myszków | Myszków |
13 | Stal Zawiercie | Zawiercie |
14 | Włókniarz Stradom | Częstochowa |