Piłka nożna: Liga Wojewódzka (III Liga) - Sezon 1955: Różnice pomiędzy wersjami
Z WikiZagłębie
(Utworzył nową stronę „'''Piłka nożna: Liga Wojewódzka - Sezon 1955'''”) |
|||
(Nie pokazano 6 wersji utworzonych przez 2 użytkowników) | |||
Linia 1: | Linia 1: | ||
'''Piłka nożna: Liga Wojewódzka - Sezon 1955''' | '''Piłka nożna: Liga Wojewódzka (III Liga grupa I) - Sezon 1955''' | ||
* Od [[8 maja]] [[1955]] r. na mocy zarządzenia przewodniczącego GKKF o możliwości powrotu do tradycyjnych nazw, niektóre z klubów zaczęły sukcesywnie wracać do swoich historycznych nazw. W przypadku, gdy to jeszcze nie nastąpiło w nawiasach podano tradycyjne nazwy klubów. | |||
* Awans do eliminacji barażowych o grę w II Lidze: Podlesianka Katowice. Spadek do Klasy A: Silesia Miechowice, Stal Czechowice, Wawel Wirek, Stal Zabrze. Za zwycięstwo 2 pkt, za remis 1 pkt. W niektórych źródłach rozgrywki w tej lidze (trzeci poziom) nazywane były wymiennie: raz III Liga, a raz Liga Wojewódzka lub Okręgowa. | |||
==TABELA KOŃCOWA== | |||
{| border="6" cellpadding="2" cellspacing="1" align="center" style="margin-left: 0.5em; margin-bottom: 1.5em" | |||
|- BGCOLOR="#808456" style="color: white" | |||
! WIDTH=4%|M-ce | |||
! Nazwa klubu | |||
! WIDTH=8%|M | |||
! WIDTH=8%|Pkt | |||
! WIDTH=8%|Z | |||
! WIDTH=8%|R | |||
! WIDTH=8%|P | |||
! WIDTH=8%|Br+ | |||
! WIDTH=8%|Br- | |||
|- BGCOLOR=#ffff55 | |||
| ALIGN=center|1 | |||
| ALIGN=LEFT|[[Podlesianka Katowice]] (B) | |||
| ALIGN=center|26 | |||
| ALIGN=center|39 | |||
| ALIGN=center|? | |||
| ALIGN=center|? | |||
| ALIGN=center|? | |||
| ALIGN=center|57 | |||
| ALIGN=center|31 | |||
|- | |||
| ALIGN=center|2 | |||
| ALIGN=LEFT|[[Górnik Radzionków]] (Ruch Radzionków) | |||
| ALIGN=center|26 | |||
| ALIGN=center|36 | |||
| ALIGN=center|? | |||
| ALIGN=center|? | |||
| ALIGN=center|? | |||
| ALIGN=center|43 | |||
| ALIGN=center|17 | |||
|- | |||
| ALIGN=center|3 | |||
| ALIGN=LEFT|[[Concordia Knurów]] | |||
| ALIGN=center|26 | |||
| ALIGN=center|31 | |||
| ALIGN=center|? | |||
| ALIGN=center|? | |||
| ALIGN=center|? | |||
| ALIGN=center|44 | |||
| ALIGN=center|41 | |||
|- | |||
| ALIGN=center|4 | |||
| ALIGN=LEFT|[[Stal Gliwice]] (Piast Gliwice) | |||
| ALIGN=center|26 | |||
| ALIGN=center|29 | |||
| ALIGN=center|? | |||
| ALIGN=center|? | |||
| ALIGN=center|? | |||
| ALIGN=center|48 | |||
| ALIGN=center|35 | |||
|- | |||
| ALIGN=center|5 | |||
| ALIGN=LEFT|[[Sparta Gliwice]] (GKS Gliwice) | |||
| ALIGN=center|26 | |||
| ALIGN=center|28 | |||
| ALIGN=center|? | |||
| ALIGN=center|? | |||
| ALIGN=center|? | |||
| ALIGN=center|47 | |||
| ALIGN=center|47 | |||
|- | |||
| ALIGN=center|6 | |||
| ALIGN=LEFT|Sparta Bielsko-Biała (BBTS Bielsko-Biała) | |||
| ALIGN=center|26 | |||
| ALIGN=center|28 | |||
| ALIGN=center|? | |||
| ALIGN=center|? | |||
| ALIGN=center|? | |||
| ALIGN=center|47 | |||
| ALIGN=center|31 | |||
|- | |||
| ALIGN=center|7 | |||
| ALIGN=LEFT|[[AKS Niwka|Górnik Niwka Sosnowiec]] | |||
| ALIGN=center|26 | |||
| ALIGN=center|26 | |||
| ALIGN=center|? | |||
| ALIGN=center|? | |||
| ALIGN=center|? | |||
| ALIGN=center|43 | |||
| ALIGN=center|46 | |||
|- | |||
| ALIGN=center|8 | |||
| ALIGN=LEFT|[[Siemianowiczanka Siemianowice]] | |||
| ALIGN=center|26 | |||
| ALIGN=center|26 | |||
| ALIGN=center|? | |||
| ALIGN=center|? | |||
| ALIGN=center|? | |||
| ALIGN=center|47 | |||
| ALIGN=center|40 | |||
|- | |||
| ALIGN=center|9 | |||
| ALIGN=LEFT|[[Stal Nowy Bytom Ruda Śląska]] (Pogoń Ruda Śląska) | |||
| ALIGN=center|26 | |||
| ALIGN=center|25 | |||
| ALIGN=center|? | |||
| ALIGN=center|? | |||
| ALIGN=center|? | |||
| ALIGN=center|36 | |||
| ALIGN=center|32 | |||
|- | |||
| ALIGN=center|10 | |||
| ALIGN=LEFT|[[Naprzód Janów]] | |||
| ALIGN=center|26 | |||
| ALIGN=center|23 | |||
| ALIGN=center|? | |||
| ALIGN=center|? | |||
| ALIGN=center|? | |||
| ALIGN=center|43 | |||
| ALIGN=center|49 | |||
|- BGCOLOR=#F08099 | |||
| ALIGN=center|11 | |||
| ALIGN=LEFT|Silesia Miechowice (S) | |||
| ALIGN=center|26 | |||
| ALIGN=center|22 | |||
| ALIGN=center|? | |||
| ALIGN=center|? | |||
| ALIGN=center|? | |||
| ALIGN=center|33 | |||
| ALIGN=center|36 | |||
|- BGCOLOR=#F08099 | |||
| ALIGN=center|12 | |||
| ALIGN=LEFT|[[Stal Chechowice]] (Walcownia Czechowice) (S) | |||
| ALIGN=center|26 | |||
| ALIGN=center|22 | |||
| ALIGN=center|? | |||
| ALIGN=center|? | |||
| ALIGN=center|? | |||
| ALIGN=center|35 | |||
| ALIGN=center|52 | |||
|- BGCOLOR=#F08099 | |||
| ALIGN=center|13 | |||
| ALIGN=LEFT|Wawel Wirek (Ruda Śląska) (S) | |||
| ALIGN=center|26 | |||
| ALIGN=center|20 | |||
| ALIGN=center|? | |||
| ALIGN=center|? | |||
| ALIGN=center|? | |||
| ALIGN=center|40 | |||
| ALIGN=center|53 | |||
|- BGCOLOR=#F08099 | |||
| ALIGN=center|14 | |||
| ALIGN=LEFT|Stal Zabrze (S) | |||
| ALIGN=center|26 | |||
| ALIGN=center|10 | |||
| ALIGN=center|? | |||
| ALIGN=center|? | |||
| ALIGN=center|? | |||
| ALIGN=center|24 | |||
| ALIGN=center|77 | |||
|} | |||
=Bibliografia (źródło):= | |||
* "Piłka jest okrągła. 50 lat piłkarstwa w woj. katowickim", Wyd. Śląsk, Katowice 1971 r., s. 309. | |||
* www.goxo.pl |
Aktualna wersja na dzień 07:30, 30 sty 2023
Piłka nożna: Liga Wojewódzka (III Liga grupa I) - Sezon 1955
- Od 8 maja 1955 r. na mocy zarządzenia przewodniczącego GKKF o możliwości powrotu do tradycyjnych nazw, niektóre z klubów zaczęły sukcesywnie wracać do swoich historycznych nazw. W przypadku, gdy to jeszcze nie nastąpiło w nawiasach podano tradycyjne nazwy klubów.
- Awans do eliminacji barażowych o grę w II Lidze: Podlesianka Katowice. Spadek do Klasy A: Silesia Miechowice, Stal Czechowice, Wawel Wirek, Stal Zabrze. Za zwycięstwo 2 pkt, za remis 1 pkt. W niektórych źródłach rozgrywki w tej lidze (trzeci poziom) nazywane były wymiennie: raz III Liga, a raz Liga Wojewódzka lub Okręgowa.
TABELA KOŃCOWA
M-ce | Nazwa klubu | M | Pkt | Z | R | P | Br+ | Br- |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Podlesianka Katowice (B) | 26 | 39 | ? | ? | ? | 57 | 31 |
2 | Górnik Radzionków (Ruch Radzionków) | 26 | 36 | ? | ? | ? | 43 | 17 |
3 | Concordia Knurów | 26 | 31 | ? | ? | ? | 44 | 41 |
4 | Stal Gliwice (Piast Gliwice) | 26 | 29 | ? | ? | ? | 48 | 35 |
5 | Sparta Gliwice (GKS Gliwice) | 26 | 28 | ? | ? | ? | 47 | 47 |
6 | Sparta Bielsko-Biała (BBTS Bielsko-Biała) | 26 | 28 | ? | ? | ? | 47 | 31 |
7 | Górnik Niwka Sosnowiec | 26 | 26 | ? | ? | ? | 43 | 46 |
8 | Siemianowiczanka Siemianowice | 26 | 26 | ? | ? | ? | 47 | 40 |
9 | Stal Nowy Bytom Ruda Śląska (Pogoń Ruda Śląska) | 26 | 25 | ? | ? | ? | 36 | 32 |
10 | Naprzód Janów | 26 | 23 | ? | ? | ? | 43 | 49 |
11 | Silesia Miechowice (S) | 26 | 22 | ? | ? | ? | 33 | 36 |
12 | Stal Chechowice (Walcownia Czechowice) (S) | 26 | 22 | ? | ? | ? | 35 | 52 |
13 | Wawel Wirek (Ruda Śląska) (S) | 26 | 20 | ? | ? | ? | 40 | 53 |
14 | Stal Zabrze (S) | 26 | 10 | ? | ? | ? | 24 | 77 |
Bibliografia (źródło):
- "Piłka jest okrągła. 50 lat piłkarstwa w woj. katowickim", Wyd. Śląsk, Katowice 1971 r., s. 309.
- www.goxo.pl