Kielecki Okręgowy Związek Piłki Nożnej 1928 - 1937: Różnice pomiędzy wersjami
m (→Sezon 1934) |
|||
(Nie pokazano 8 pośrednich wersji utworzonych przez tego samego użytkownika) | |||
Linia 363: | Linia 363: | ||
|} | |} | ||
==== | ====[[Piłka nożna: Klasa B, Grupa II (Sosnowiec) - Sezon 1928|Tabela końcowa grupy II]]==== | ||
{|border="6" cellpadding="2" cellspacing="1" align="center" style="margin-left: 0.5em; margin-bottom: 1.5em" | {| border="6" cellpadding="2" cellspacing="1" align="center" style="margin-left: 0.5em; margin-bottom: 1.5em" | ||
|-BGCOLOR="#808456" style="color: white" | |-BGCOLOR="#808456" style="color: white" | ||
! WIDTH= | ! WIDTH=4%|M-ce | ||
! WIDTH= | ! Nazwa klubu | ||
! WIDTH= | ! WIDTH=8%|M | ||
! WIDTH= | ! WIDTH=8%|Pkt | ||
! WIDTH=8%|Z | |||
! WIDTH=8%|R | |||
! WIDTH=8%|P | |||
! WIDTH=8%|Br+ | |||
! WIDTH=8%|Br- | |||
|- | |- BGCOLOR=#94BE7E | ||
| ALIGN=center|1 | |||
| ALIGN=LEFT|[[Hakoach Będzin|ŻTGS Hakoach Będzin]] (A) | |||
| ALIGN=center|7 | |||
| ALIGN=center|12 | |||
| ALIGN=center|6 | |||
| ALIGN=center|0 | |||
| ALIGN=center|1 | | ALIGN=center|1 | ||
| ALIGN=center|21 | |||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|4 | ||
| ALIGN=center| | |||
|- | |- | ||
| ALIGN=center|2 | | ALIGN=center|2 | ||
| ALIGN=LEFT|TS | | ALIGN=LEFT|[[TS Dąbrowa Dąbrowa Górnicza|TS Dąbrowa]] | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|5 | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|6 | ||
| ALIGN=center|3 | |||
| ALIGN=center|0 | |||
| ALIGN=center|2 | |||
| ALIGN=center|19 | |||
| ALIGN=center|8 | |||
|- | |- | ||
| ALIGN=center|3 | | ALIGN=center|3 | ||
| ALIGN=LEFT| | | ALIGN=LEFT|[[Vesta Olkusz|TS Vesta Olkusz]] | ||
| | | ALIGN=center|7 | ||
| ALIGN=center| | |||
| ALIGN=center|4 | | ALIGN=center|4 | ||
| ALIGN= | | ALIGN=center|2 | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|0 | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|5 | ||
| ALIGN=center|11 | |||
| ALIGN=center|31 | |||
|- | |- | ||
| ALIGN=center|4 | |||
| ALIGN=LEFT|[[Zagłębianka Będzin|KS Zagłębianka Będzin]] | |||
| ALIGN=center|3 | |||
| ALIGN=center|2 | |||
| ALIGN=center|1 | |||
| ALIGN=center|0 | |||
| ALIGN=center|2 | |||
| ALIGN=center|4 | |||
| ALIGN=center|6 | |||
|- | |||
| ALIGN=center|5 | | ALIGN=center|5 | ||
| ALIGN=LEFT| | | ALIGN=LEFT|[[Sarmata Wolbrom|TS Sarmata Wolbrom]] | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|4 | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|2 | ||
| ALIGN=center|1 | |||
| ALIGN=center|0 | |||
| ALIGN=center|3 | |||
| ALIGN=center|7 | |||
| ALIGN=center|13 | |||
|} | |||
* Uwaga: tabela została zestawiona po ustaleniu wyników 13 z 20 rozegranych meczów. | |||
=====Klasa C (Sosnowiec)===== | |||
=====Klasa | |||
{|border="6" cellpadding="2" cellspacing="1" align="center" style="margin-left: 0.5em; margin-bottom: 1.5em" | {|border="6" cellpadding="2" cellspacing="1" align="center" style="margin-left: 0.5em; margin-bottom: 1.5em" | ||
|-BGCOLOR="#808456" style="color: white" | |-BGCOLOR="#808456" style="color: white" | ||
Linia 419: | Linia 443: | ||
|- | |- | ||
| ALIGN=center|1 | | ALIGN=center|1 | ||
| ALIGN=LEFT|[[ | | ALIGN=LEFT|[[Cynkownia Będzin|TS Cynkownia Będzin]] | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|1 | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|[[Będzin]] | ||
|- | |- | ||
| ALIGN=center|2 | | ALIGN=center|2 | ||
| ALIGN=LEFT|[[Turyści Częstochowa|KS Turyści]] | | ALIGN=LEFT|TS Ząbkowice | ||
| ALIGN=center|[[Piłka nożna: Klasa B, Grupa III (Częstochowa) - Sezon 1928|Grupa III (Częstochowa)]] | | ALIGN=center|1 | ||
| ALIGN=center|[[Ząbkowice (Dąbrowa Górnicza)|Ząbkowice]] | |||
|- | |||
| ALIGN=center|3 | |||
| ALIGN=LEFT|ŻKS Sport | |||
| ALIGN=center|1 | |||
| ALIGN=center|[[Dąbrowa Górnicza]] | |||
|- | |||
| ALIGN=center|4 | |||
| ALIGN=LEFT|[[KS Olkusz|TS Olkusz]] | |||
| ALIGN=center|1 | |||
| ALIGN=center|[[Olkusz]] | |||
|- | |||
| ALIGN=center|5 | |||
| ALIGN=LEFT|KS Postęp | |||
| ALIGN=center|1 | |||
| ALIGN=center|[[Olkusz]] | |||
|} | |||
====Podokręg Częstochowa==== | |||
=====Klasa B (Częstochowa)===== | |||
{|border="6" cellpadding="2" cellspacing="1" align="center" style="margin-left: 0.5em; margin-bottom: 1.5em" | |||
|-BGCOLOR="#808456" style="color: white" | |||
! WIDTH=10%|LP | |||
! WIDTH=40%|NAZWA KLUBU (DRUŻYNY) | |||
! WIDTH=25%|GRUPA | |||
! WIDTH=25%|MIEJSCOWOŚĆ | |||
|- | |||
| ALIGN=center|1 | |||
| ALIGN=LEFT|[[Skra Częstochowa|RKS Skra]] | |||
| ALIGN=center|[[Piłka nożna: Klasa B, Grupa III (Częstochowa) - Sezon 1928|Grupa III (Częstochowa)]] | |||
| ALIGN=center|Częstochowa | |||
|- | |||
| ALIGN=center|2 | |||
| ALIGN=LEFT|[[Turyści Częstochowa|KS Turyści]] | |||
| ALIGN=center|[[Piłka nożna: Klasa B, Grupa III (Częstochowa) - Sezon 1928|Grupa III (Częstochowa)]] | |||
| ALIGN=center|Częstochowa | | ALIGN=center|Częstochowa | ||
Linia 1120: | Linia 1184: | ||
|- BGCOLOR=#FFD700 | |- BGCOLOR=#FFD700 | ||
| ALIGN=center|1 | | ALIGN=center|1 | ||
| ALIGN=LEFT|'''[[Victoria Sosnowiec]]''' | | ALIGN=LEFT|'''[[Victoria Sosnowiec]]''' (B) | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
Linia 1131: | Linia 1195: | ||
|- | |- | ||
| ALIGN=center|2 | | ALIGN=center|2 | ||
| ALIGN=LEFT|[[ | | ALIGN=LEFT|[[Hakoach Będzin]] | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|14 | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
Linia 1142: | Linia 1206: | ||
|- | |- | ||
| ALIGN=center|3 | | ALIGN=center|3 | ||
| ALIGN=LEFT|[[ | | ALIGN=LEFT|[[CKS Czeladź]] | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|14 | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
Linia 1151: | Linia 1215: | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
|- | |- | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|4 | ||
| ALIGN=LEFT|[[ | | ALIGN=LEFT|[[RKS Zagłębie Dąbrowa Górnicza]] | ||
| ALIGN=center|14 | |||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
Linia 1160: | Linia 1225: | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
|- | |||
| ALIGN=center|5 | |||
| ALIGN=LEFT|[[KS Sosnowiec]] | |||
|- | |||
| ALIGN=center| | |||
| ALIGN=LEFT| | |||
| ALIGN=center|14 | | ALIGN=center|14 | ||
| ALIGN=center|? | |||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
Linia 1188: | Linia 1237: | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
|- | |- | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|6 | ||
| ALIGN=LEFT|[[ | | ALIGN=LEFT|[[Makabi Sosnowiec]] | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|14 | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|? | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
Linia 1200: | Linia 1249: | ||
|- | |- | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|7 | ||
| ALIGN=LEFT|[[ | | ALIGN=LEFT|[[Sarmacja Będzin]] | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|14 | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
Linia 1221: | Linia 1259: | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
|- | |- BGCOLOR=#F08099 | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|8 | ||
| ALIGN=LEFT|[[ | | ALIGN=LEFT|[[Świt Sosnowiec]] (S) | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|14 | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
Linia 1244: | Linia 1271: | ||
|} | |} | ||
===Podokręg | ===Podokręg Częstochowa=== | ||
====Klasa A ( | ====[[Piłka nożna: Klasa A (Częstochowa) - Sezon 1930|Klasa A (Częstochowa)]]==== | ||
{| border="6" cellpadding="2" cellspacing="1" align="center" style="margin-left: 0.5em; margin-bottom: 1.5em" | {| border="6" cellpadding="2" cellspacing="1" align="center" style="margin-left: 0.5em; margin-bottom: 1.5em" | ||
|-BGCOLOR="#808456" style="color: white" | |-BGCOLOR="#808456" style="color: white" | ||
Linia 1261: | Linia 1287: | ||
|- BGCOLOR=#FFD700 | |- BGCOLOR=#FFD700 | ||
| ALIGN=center|1 | | ALIGN=center|1 | ||
| ALIGN=LEFT|'''[[ | | ALIGN=LEFT|'''[[Warta Zawiercie]]''' (B) | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|10 | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|14 | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
Linia 1272: | Linia 1298: | ||
|- | |- | ||
| ALIGN=center|2 | | ALIGN=center|2 | ||
| ALIGN=LEFT|[[ | | ALIGN=LEFT|[[Victoria Częstochowa]] | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|10 | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|13 | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
Linia 1283: | Linia 1309: | ||
|- | |- | ||
| ALIGN=center|3 | | ALIGN=center|3 | ||
| ALIGN=LEFT|[[?? | | ALIGN=LEFT|[[Skra Częstochowa]] | ||
| ALIGN=center|10 | |||
| ALIGN=center|10 | |||
| ALIGN=center|? | |||
| ALIGN=center|? | |||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
| ALIGN=center|? | |||
|- | |||
| ALIGN=center|4 | |||
| ALIGN=LEFT|[[Częstochowski KS Częstochowa]] | |||
| ALIGN=center|10 | |||
| ALIGN=center|10 | |||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
Linia 1292: | Linia 1329: | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
|- | |- | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|5 | ||
| ALIGN=LEFT|[[??? | | ALIGN=LEFT|[[Warta Częstochowa]] | ||
| ALIGN=center|10 | |||
| ALIGN=center|7 | |||
| ALIGN=center|? | |||
| ALIGN=center|? | |||
| ALIGN=center|? | |||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
|- BGCOLOR=#F08099 | |||
| ALIGN=center|6 | |||
| ALIGN=LEFT|[[Ruch Sosnowiec]] (S) | |||
| ALIGN=center|10 | |||
| ALIGN=center|6 | |||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
Linia 1302: | Linia 1350: | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
|} | |||
===Podokręg Radom=== | |||
=== | ====Klasa A (Radom)==== | ||
{| border="6" cellpadding="2" cellspacing="1" align="center" style="margin-left: 0.5em; margin-bottom: 1.5em" | {| border="6" cellpadding="2" cellspacing="1" align="center" style="margin-left: 0.5em; margin-bottom: 1.5em" | ||
|- | |-BGCOLOR="#808456" style="color: white" | ||
! WIDTH= | ! WIDTH=4%|M-ce | ||
! WIDTH= | ! Nazwa klubu | ||
! WIDTH= | ! WIDTH=8%|M | ||
! WIDTH= | ! WIDTH=8%|Pkt | ||
! WIDTH= | ! WIDTH=8%|Z | ||
! WIDTH= | ! WIDTH=8%|R | ||
! WIDTH= | ! WIDTH=8%|P | ||
! WIDTH=8%|Br+ | |||
! WIDTH=8%|Br- | |||
|- | |- BGCOLOR=#FFD700 | ||
| ALIGN=center|1 | | ALIGN=center|1 | ||
| ALIGN= | | ALIGN=LEFT|'''[[RKS Radom]]''' | ||
| ALIGN=center|? | |||
| ALIGN=center|? | |||
| ALIGN=center|? | |||
| ALIGN=center|? | |||
| ALIGN=center|? | |||
| ALIGN=center|? | |||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
|- | |- | ||
| ALIGN=center|[[ | | ALIGN=center|2 | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=LEFT|[[???]] | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|? | ||
| ALIGN=center|? | |||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
| ALIGN=center|[[???]] | | ALIGN=center|? | ||
| ALIGN=center|[[???]] | | ALIGN=center|? | ||
| ALIGN=center|'''? | | ALIGN=center|? | ||
| ALIGN=center|? | |||
|- | |||
| ALIGN=center|3 | |||
| ALIGN=LEFT|[[???]] | |||
| ALIGN=center|? | |||
| ALIGN=center|? | |||
| ALIGN=center|? | |||
| ALIGN=center|? | |||
| ALIGN=center|? | |||
| ALIGN=center|? | |||
| ALIGN=center|? | |||
|- BGCOLOR=#F08099 | |||
| ALIGN=center|... | |||
| ALIGN=LEFT|[[???]] | |||
| ALIGN=center|? | |||
| ALIGN=center|? | |||
| ALIGN=center|? | |||
| ALIGN=center|? | |||
| ALIGN=center|? | |||
| ALIGN=center|? | |||
| ALIGN=center|? | |||
|} | |||
===Rozgrywki o Mistrzostwo KOZPN=== | |||
Rozgrywki o mistrzostwo Kieleckiego OZPN w którym wzięli udział '''mistrzowie Klas A''', podokręgów; częstochowskiego ('''[[???]]'''), kieleckiego ('''[[???]]'''), radomskiego ('''[[???]]''') i sosnowieckiego ('''[[???]]'''), w systemie każdy z każdym, mecz i rewanż. | |||
{| border="6" cellpadding="2" cellspacing="1" align="center" style="margin-left: 0.5em; margin-bottom: 1.5em" | {| border="6" cellpadding="2" cellspacing="1" align="center" style="margin-left: 0.5em; margin-bottom: 1.5em" | ||
|- BGCOLOR="#808456" style="color: white" | |- BGCOLOR="#808456" style="color: white" | ||
Linia 1348: | Linia 1427: | ||
|- | |- | ||
| ALIGN=center|[[Mistrz KOZPN]] | | ALIGN=center|[[Mistrz KOZPN]] | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|1 | ||
| ALIGN=center|[[???]] [[1935]] | | ALIGN=center|[[???]] [[1935]] | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
Linia 1357: | Linia 1436: | ||
|- | |- | ||
| ALIGN=center|[[Mistrz KOZPN]] | | ALIGN=center|[[Mistrz KOZPN]] | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|1 | ||
| ALIGN=center|[[???]] [[1935]] | | ALIGN=center|[[???]] [[1935]] | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
Linia 1377: | Linia 1456: | ||
|- | |- | ||
| ALIGN=center|[[Mistrz KOZPN]] | | ALIGN=center|[[Mistrz KOZPN]] | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|2 | ||
| ALIGN=center|[[???]] [[1935]] | | ALIGN=center|[[???]] [[1935]] | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
Linia 1386: | Linia 1465: | ||
|- | |- | ||
| ALIGN=center|[[Mistrz KOZPN]] | | ALIGN=center|[[Mistrz KOZPN]] | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|2 | ||
| ALIGN=center|[[???]] [[1935]] | | ALIGN=center|[[???]] [[1935]] | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
Linia 1406: | Linia 1485: | ||
|- | |- | ||
| ALIGN=center|[[Mistrz KOZPN]] | | ALIGN=center|[[Mistrz KOZPN]] | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|3 | ||
| ALIGN=center|[[???]] [[1935]] | | ALIGN=center|[[???]] [[1935]] | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
Linia 1415: | Linia 1494: | ||
|- | |- | ||
| ALIGN=center|[[Mistrz KOZPN]] | | ALIGN=center|[[Mistrz KOZPN]] | ||
| ALIGN=center|4 | | ALIGN=center|3 | ||
| ALIGN=center|[[???]] [[1935]] | |||
| ALIGN=center|? | |||
| ALIGN=center|[[???]] | |||
| ALIGN=center|[[???]] | |||
| ALIGN=center|'''? : ?''' (?:?) | |||
|} | |||
{| border="6" cellpadding="2" cellspacing="1" align="center" style="margin-left: 0.5em; margin-bottom: 1.5em" | |||
|- BGCOLOR="#808456" style="color: white" | |||
! WIDTH=18%|Rozgrywki | |||
! WIDTH=6%|kolejka | |||
! WIDTH=17%|data | |||
! WIDTH=7%|godz. | |||
! WIDTH=22%|gospodarze | |||
! WIDTH=22%|goście | |||
! WIDTH=10%|wynik | |||
|- | |||
| ALIGN=center|[[Mistrz KOZPN]] | |||
| ALIGN=center|4 | |||
| ALIGN=center|[[???]] [[1935]] | |||
| ALIGN=center|? | |||
| ALIGN=center|[[???]] | |||
| ALIGN=center|[[???]] | |||
| ALIGN=center|'''? : ?''' (?:?) | |||
|- | |||
| ALIGN=center|[[Mistrz KOZPN]] | |||
| ALIGN=center|4 | |||
| ALIGN=center|[[???]] [[1935]] | | ALIGN=center|[[???]] [[1935]] | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
Linia 1760: | Linia 1868: | ||
W sezonie 1931 rywalizacja w Klasie A Podokręgu Sosnowiec odbywała się w dwóch grupach. Mistrza Podokręgu Sosnowiec miał wskazać mecz barażowy pomiędzy mistrzami obu grup, rozegrany na neutralnym terenie. | W sezonie 1931 rywalizacja w Klasie A Podokręgu Sosnowiec odbywała się w dwóch grupach. Mistrza Podokręgu Sosnowiec miał wskazać mecz barażowy pomiędzy mistrzami obu grup, rozegrany na neutralnym terenie. | ||
====[[Piłka nożna: Klasa A, Grupa I (Sosnowiec) - Sezon 1931|Klasa A, Grupa I (Sosnowiec)]]==== | ====[[Piłka nożna: Klasa A, Grupa I (Sosnowiec) - Sezon 1931|Klasa A, Grupa I (Sosnowiec)]]==== | ||
Linia 3618: | Linia 3725: | ||
===Podokręg Sosnowiec=== | ===Podokręg Sosnowiec=== | ||
====[[Piłka nożna: Klasa A (Sosnowiec) - Sezon 1934|Klasa A (Sosnowiec)]]==== | ====[[Piłka nożna: Klasa A (Sosnowiec) - Sezon 1934|Klasa A (Sosnowiec)]]==== | ||
==TABELA KOŃCOWA== | |||
{| border="6" cellpadding="2" cellspacing="1" align="center" style="margin-left: 0.5em; margin-bottom: 1.5em" | |||
|-BGCOLOR="#808456" style="color: white" | |-BGCOLOR="#808456" style="color: white" | ||
! WIDTH=4%|M-ce | ! WIDTH=4%|M-ce | ||
Linia 3633: | Linia 3741: | ||
|- BGCOLOR=#FFD700 | |- BGCOLOR=#FFD700 | ||
| ALIGN=center|1 | | ALIGN=center|1 | ||
| ALIGN=LEFT| | | ALIGN=LEFT|[[Unia Sosnowiec]] (B) | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|9 | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|14 | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|6 | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|2 | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|1 | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|41 | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|19 | ||
|- | |- | ||
| ALIGN=center|2 | | ALIGN=center|2 | ||
| ALIGN=LEFT|[[CKS Czeladź]] | | ALIGN=LEFT|[[CKS Czeladź]] | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|9 | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|14 | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|6 | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|2 | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|1 | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|31 | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|13 | ||
|- | |- | ||
| ALIGN=center|3 | | ALIGN=center|3 | ||
| ALIGN=LEFT|[[ | | ALIGN=LEFT|[[Solvay Grodziec]] | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|9 | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|12 | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|4 | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|4 | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|1 | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|20 | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|19 | ||
|- | |- | ||
| ALIGN=center|4 | | ALIGN=center|4 | ||
| ALIGN=LEFT|[[ | | ALIGN=LEFT|[[Policyjny KS Sosnowiec]] | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|9 | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|10 | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|4 | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|2 | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|3 | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|20 | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|21 | ||
|- | |- | ||
| ALIGN=center|5 | | ALIGN=center|5 | ||
| ALIGN=LEFT|[[ | | ALIGN=LEFT|[[RKS Zagłębie Dąbrowa Górnicza]] | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|9 | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|8 | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|3 | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|2 | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|4 | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|26 | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|20 | ||
|- | |- | ||
| ALIGN=center|6 | | ALIGN=center|6 | ||
| ALIGN=LEFT|[[ | | ALIGN=LEFT|[[Zagłębianka Będzin]] | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|9 | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|8 | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|3 | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|2 | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|4 | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|19 | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|20 | ||
|- | |- | ||
| ALIGN=center|7 | | ALIGN=center|7 | ||
| ALIGN=LEFT|[[ | | ALIGN=LEFT|[[Brynica Czeladź]] | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|9 | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|8 | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|4 | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|0 | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|5 | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|20 | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|29 | ||
|- | |- | ||
| ALIGN=center|8 | | ALIGN=center|8 | ||
| ALIGN=LEFT|[[ | | ALIGN=LEFT|[[Sarmacja Będzin]] | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|9 | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|6 | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|3 | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|0 | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|6 | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|15 | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|19 | ||
|- | |- | ||
| ALIGN=center|9 | | ALIGN=center|9 | ||
| ALIGN=LEFT|[[ | | ALIGN=LEFT|[[Ruch Sosnowiec]] | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|9 | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|6 | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|1 | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|4 | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|4 | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|13 | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|24 | ||
|- BGCOLOR=#F08099 | |-BGCOLOR=#F08099 | ||
| ALIGN=center|10 | | ALIGN=center|10 | ||
| ALIGN=LEFT|[[Hakoach Będzin]] | | ALIGN=LEFT|[[Hakoach Będzin]] (S) | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|9 | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|4 | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|1 | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|2 | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|6 | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|9 | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|32 | ||
|} | |} | ||
'''[[UWAGA! Decyzją Zarządu PZPN anulowano wyniki całej rundy jesiennej sezonu 1933/1934. Tabela rundy wiosennej (rewanżowej) stała się więc ostatecznie tabelą końcową całego sezonu 1933/1934]]''' | |||
====[[Piłka nożna: Klasa B (Sosnowiec) - Sezon 1934|Klasa B (Sosnowiec)]]==== | ====[[Piłka nożna: Klasa B (Sosnowiec) - Sezon 1934|Klasa B (Sosnowiec)]]==== | ||
Linia 4704: | Linia 4813: | ||
|- BGCOLOR=#FFD700 | |- BGCOLOR=#FFD700 | ||
| ALIGN=center|1 | | ALIGN=center|1 | ||
| ALIGN=LEFT| | | ALIGN=LEFT|[[CKS Czeladź]] (B) | ||
| ALIGN=center|18 | | ALIGN=center|18 | ||
| ALIGN=center|32 | | ALIGN=center|32 | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|15 | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|2 | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|1 | ||
| ALIGN=center|72 | | ALIGN=center|72 | ||
| ALIGN=center|28 | | ALIGN=center|28 | ||
Linia 4718: | Linia 4827: | ||
| ALIGN=center|18 | | ALIGN=center|18 | ||
| ALIGN=center|29 | | ALIGN=center|29 | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|13 | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|3 | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|2 | ||
| ALIGN=center|60 | | ALIGN=center|60 | ||
| ALIGN=center|26 | | ALIGN=center|26 | ||
Linia 4726: | Linia 4835: | ||
|- | |- | ||
| ALIGN=center|3 | | ALIGN=center|3 | ||
| ALIGN=LEFT|[[Zagłębie Dąbrowa Górnicza]] | | ALIGN=LEFT|[[RKS Zagłębie Dąbrowa Górnicza]] | ||
| ALIGN=center|18 | | ALIGN=center|18 | ||
| ALIGN=center|26 | | ALIGN=center|26 | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|11 | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|4 | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|3 | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|54 | ||
| ALIGN=center|30 | | ALIGN=center|30 | ||
Linia 4740: | Linia 4849: | ||
| ALIGN=center|18 | | ALIGN=center|18 | ||
| ALIGN=center|20 | | ALIGN=center|20 | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|8 | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|4 | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|6 | ||
| ALIGN=center|43 | | ALIGN=center|43 | ||
| ALIGN=center|32 | | ALIGN=center|32 | ||
Linia 4751: | Linia 4860: | ||
| ALIGN=center|18 | | ALIGN=center|18 | ||
| ALIGN=center|17 | | ALIGN=center|17 | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|7 | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|3 | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|8 | ||
| ALIGN=center|33 | | ALIGN=center|33 | ||
| ALIGN=center|44 | | ALIGN=center|44 | ||
Linia 4762: | Linia 4871: | ||
| ALIGN=center|18 | | ALIGN=center|18 | ||
| ALIGN=center|15 | | ALIGN=center|15 | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|5 | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|5 | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|8 | ||
| ALIGN=center|32 | | ALIGN=center|32 | ||
| ALIGN=center|40 | | ALIGN=center|40 | ||
Linia 4773: | Linia 4882: | ||
| ALIGN=center|18 | | ALIGN=center|18 | ||
| ALIGN=center|14 | | ALIGN=center|14 | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|5 | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|4 | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|9 | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|35 | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|53 | ||
|- | |- | ||
Linia 4784: | Linia 4893: | ||
| ALIGN=center|18 | | ALIGN=center|18 | ||
| ALIGN=center|13 | | ALIGN=center|13 | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|6 | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|1 | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|11 | ||
| ALIGN=center|40 | | ALIGN=center|40 | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|50 | ||
|- | |- | ||
Linia 4795: | Linia 4904: | ||
| ALIGN=center|18 | | ALIGN=center|18 | ||
| ALIGN=center|7 | | ALIGN=center|7 | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|2 | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|3 | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|13 | ||
| ALIGN=center|28 | | ALIGN=center|28 | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|65 | ||
|-BGCOLOR=#F08099 | |-BGCOLOR=#F08099 | ||
| ALIGN=center|10 | | ALIGN=center|10 | ||
| ALIGN=LEFT|[[Policyjny KS Sosnowiec]] | | ALIGN=LEFT|[[Policyjny KS Sosnowiec]] (S) | ||
| ALIGN=center|18 | | ALIGN=center|18 | ||
| ALIGN=center|7 | | ALIGN=center|7 | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|3 | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|1 | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|14 | ||
| ALIGN=center|16 | | ALIGN=center|16 | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|45 | ||
|} | |} | ||
===[[Piłka nożna: Klasa B, Grupa I (Sosnowiec) - Sezon 1935/1936|Klasa B, Grupa I (Sosnowiec)]]=== | ===[[Piłka nożna: Klasa B, Grupa I (Sosnowiec) - Sezon 1935/1936|Klasa B, Grupa I (Sosnowiec)]]=== | ||
Linia 5019: | Linia 5129: | ||
|- | |- | ||
| ALIGN=center|2 | | ALIGN=center|2 | ||
| ALIGN=LEFT|[[ | | ALIGN=LEFT|[[CKS Czeladź]] | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|4 | ||
| ALIGN=center|2 | | ALIGN=center|2 | ||
| ALIGN=center|1 | | ALIGN=center|1 | ||
| ALIGN=center|0 | | ALIGN=center|0 | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|3 | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|11 | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|11 | ||
|- | |- | ||
| ALIGN=center|3 | | ALIGN=center|3 | ||
| ALIGN=LEFT|[[ | | ALIGN=LEFT|[[SKS Starachowice]] | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|4 | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|2 | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|1 | ||
| ALIGN=center|0 | | ALIGN=center|0 | ||
| ALIGN=center|3 | | ALIGN=center|3 | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|9 | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|14 | ||
|} | |} | ||
* Mistrzem Kieleckiego OZPN została [[Brygada Częstochowa]] i awansowała do rozgrywek międzyokręgowych. | * Mistrzem Kieleckiego OZPN została [[Brygada Częstochowa]] i awansowała do rozgrywek międzyokręgowych. |
Aktualna wersja na dzień 01:30, 30 cze 2024
Kielecki Okręgowy Związek Piłki Nożnej 1928 - 1937
Informacje ogólne
15 stycznia 1928 – decyzją PZPN powstał nowy, dziesiąty w kraju Kielecki OZPN z siedzibą w Sosnowcu, a następnie w Częstochowie, który funkcjonował do 1937 roku. W lipcu 1937 roku zlikwidowano Kielecki OZPN i na jego miejsce powołano Zagłębiowski OZPN z siedzibą w Sosnowcu, który działał do wybuchu II Wojny Światowej.
W skład Kieleckiego OZPN wchodziły podokręgi w Sosnowcu, Częstochowie, Radomiu oraz od roku 19?? wyłoniony z radomskiego w Kielcach. Podokręg radomski w 1935 roku przeszedł do Warszawskiego OZPN.
Mistrzowie Klas A poszczególnych podokręgów, czyli mistrzowie podokręgów rozgrywali między sobą dodatkowe mecze o mistrzostwo okręgu. Wyłoniony w tych rozgrywkach mistrz okręgu uczestniczył dalej w rozgrywkach międzyokręgowych (barażach) o awans do ówczesnej ekstraklasy, czyli do Ligi Państwowej.
Mistrzowie KOZPN w latach 1928 - 1936/1937
SEZON | NAZWA KLUBU | PODOKRĘG | UWAGI |
---|---|---|---|
1928 | Victoria Sosnowiec | Sosnowiec | Przegrane baraże o awans do Ligi Państwowej |
1929 | RKS Radom | Radom | - |
1930 | Warta Zawiercie | Częstochowa | - |
1931 | RKS Radom | Radom | Przegrane baraże o awans do Ligi Państwowej |
1932 | Warta Zawiercie | Częstochowa | - |
1933 | Unia Sosnowiec | Sosnowiec | Przegrane baraże o awans do Ligi Państwowej |
1934 | Unia Sosnowiec | Sosnowiec | Przegrane baraże o awans do Ligi Państwowej |
1934/1935 | Brygada Częstochowa | Częstochowa | - |
1935/1936 | Brygada Częstochowa | Częstochowa | Przegrane baraże o awans do Ligi Państwowej (finał) |
1936/1937 | Brygada Częstochowa | Częstochowa | - |
Sezony piłkarskie w KOZPN
Sezon 1928
Klasa A
Przydział do Klasy A
LP | NAZWA KLUBU (DRUŻYNY) | PODOKRĘG | MIEJSCOWOŚĆ |
---|---|---|---|
1 | KS Sosnowiec | Sosnowiec | Sosnowiec |
2 | TS Victorja Sosnowiec | Sosnowiec | Sosnowiec |
3 | ŻTGS Makabi Sosnowiec | Sosnowiec | Sosnowiec |
4 | KS Strzała Sosnowiec | Sosnowiec | Sosnowiec |
5 | TKO Świt Sosnowiec | Sosnowiec | Sosnowiec |
6 | RKGS Zagłębie Dąbrowa Górnicza | Sosnowiec | Dąbrowa Górnicza |
7 | Częstochowski KS lub KOS Victoria | Częstochowa | Częstochowa |
8 | KS Strzała Sosnowiec | Częstochowa | Częstochowa |
9 | KS Czarni Radom | Radom | Radom |
10 | Radomskie Koło Sportowe | Radom | Radom |
Eliminacje do Klasy A
Rozgrywki | mecz | data | godz. | gospodarze | goście | wynik |
---|---|---|---|---|---|---|
Eliminacje do Klasy A | 1 | 18 marca 1928 (n) | 15.30 | KOS Victoria Częstochowa | CKS Częstochowa | 1 : 3 (1:1) |
Eliminacje do Klasy A | 2 | 25 marca 1928 (n) | 15.30 | CKS Częstochowa | KOS Victoria Częstochowa | 0 : 3 (?:?) |
Eliminacje do Klasy A | 3 | 1 kwietnia 1928 (n) | ? | CKS Częstochowa | KOS Victoria Częstochowa | 2 : 0 (1:0) |
Tabela końcowa
M-ce | Nazwa klubu | M | Pkt | Z | R | P | Br+ | Br- |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Victoria Sosnowiec | 14 | 20 | ? | ? | ? | ? | ? |
2 | TS Sosnowiec | 14 | 16 | ? | ? | ? | ? | ? |
3 | CKS Częstochowa | 14 | 13 | ? | ? | ? | ? | ? |
4 | RKS Zagłębie Dąbrowa Górnicza | 14 | 13 | ? | ? | ? | ? | ? |
5 | Warta Częstochowa | 14 | 10 | ? | ? | ? | ? | ? |
6 | Makabi Sosnowiec | 14 | 8 | ? | ? | ? | ? | ? |
7 | Sarmacja Będzin | 14 | 8 | ? | ? | ? | ? | ? |
8 | Świt Sosnowiec | 14 | 3 | ? | ? | ? | ? | ? |
Podokręgi KOZPN
Podokręg Sosnowiec
Klasa B (Sosnowiec)
Tabela końcowa grupy II
M-ce | Nazwa klubu | M | Pkt | Z | R | P | Br+ | Br- |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | ŻTGS Hakoach Będzin (A) | 7 | 12 | 6 | 0 | 1 | 21 | 4 |
2 | TS Dąbrowa | 5 | 6 | 3 | 0 | 2 | 19 | 8 |
3 | TS Vesta Olkusz | 7 | 4 | 2 | 0 | 5 | 11 | 31 |
4 | KS Zagłębianka Będzin | 3 | 2 | 1 | 0 | 2 | 4 | 6 |
5 | TS Sarmata Wolbrom | 4 | 2 | 1 | 0 | 3 | 7 | 13 |
- Uwaga: tabela została zestawiona po ustaleniu wyników 13 z 20 rozegranych meczów.
Klasa C (Sosnowiec)
LP | NAZWA KLUBU (DRUŻYNY) | GRUPA | MIEJSCOWOŚĆ |
---|---|---|---|
1 | TS Cynkownia Będzin | 1 | Będzin |
2 | TS Ząbkowice | 1 | Ząbkowice |
3 | ŻKS Sport | 1 | Dąbrowa Górnicza |
4 | TS Olkusz | 1 | Olkusz |
5 | KS Postęp | 1 | Olkusz |
Podokręg Częstochowa
Klasa B (Częstochowa)
LP | NAZWA KLUBU (DRUŻYNY) | GRUPA | MIEJSCOWOŚĆ |
---|---|---|---|
1 | RKS Skra | Grupa III (Częstochowa) | Częstochowa |
2 | KS Turyści | Grupa III (Częstochowa) | Częstochowa |
3 | KS Sparta Raków | Grupa III (Częstochowa) | Częstochowa |
4 | KOS Victorja | Grupa III (Częstochowa) | Częstochowa |
5 | Warta II Częstochowa | Grupa III (Częstochowa) | Częstochowa |
6 | CKS II Częstochowa | Grupa III (Częstochowa) | Częstochowa |
7 | Warta Zawiercie | Grupa III (Częstochowa) | Zawiercie |
8 | CKS Jordanja Częstochowa | Grupa III (Częstochowa) | Częstochowa |
Klasa C (Częstochowa)
LP | NAZWA KLUBU (DRUŻYNY) | GRUPA | MIEJSCOWOŚĆ |
---|---|---|---|
1 | Strzelecki KS Częstochowa | Grupa I (Częstochowa) | Częstochowa |
2 | Policyjny KS Częstochowa | Grupa I (Częstochowa) | Częstochowa |
3 | RKS Błyskawica Częstochowa | Grupa I (Częstochowa) | Częstochowa |
4 | CKS Burza Częstochowa | Grupa I (Częstochowa) | Częstochowa |
5 | KS Concordia Częstochowa | Grupa I (Częstochowa) | Częstochowa |
6 | KS Hagibor Częstochowa | Grupa I (Częstochowa) | Częstochowa |
7 | TOS Światowit Myszków | Grupa I (Częstochowa) | Myszków |
8 | Ascola Częstochowa | Grupa II (Częstochowa) | Częstochowa |
9 | Częstochówka Częstochowa | Grupa II (Częstochowa) | Częstochowa |
10 | CKS Jordanja Częstochowa | Grupa II (Częstochowa) | Częstochowa |
11 | KS Ogniwo Częstochowa | Grupa II (Częstochowa) | Częstochowa |
12 | CKS Splendid Częstochowa | Grupa II (Częstochowa) | Częstochowa |
13 | KS Gwiazda Zawiercie | Grupa II (Częstochowa) | Zawiercie |
14 | ŻTGS Częstochowa | - | Częstochowa |
Podokręg Radom
Klasa B (Radom)
LP | NAZWA KLUBU (DRUŻYNY) | GRUPA | MIEJSCOWOŚĆ |
---|---|---|---|
1 | TKS Sokół | Grupa IV (Radom) | Kielce |
2 | ŻKS Makabi | Grupa IV (Radom) | Kielce |
3 | ŻTGS Bar-Kochba | Grupa IV (Radom) | Radom |
4 | KS Radomianka | Grupa IV (Radom) | Radom |
5 | ? | - | - |
6 | ? | - | - |
Klasa C (Radom)
LP | NAZWA KLUBU (DRUŻYNY) | GRUPA | MIEJSCOWOŚĆ |
---|---|---|---|
1 | Błękitni Kielce | ? | Kielce |
2 | ŻKS Makabi Radom | ? | Radom |
3 | Hasmonea Radom | ? | Radom |
4 | Haszacha Radom | ? | Radom |
5 | Jutrznia Radom | ? | Radom |
6 | Strzelec Radom | ? | Radom |
7 | Sokół Radom | ? | Radom |
8 | Makabi Przytyk | ? | Przytyk |
9 | Proch Zagożdżon | ? | Zagożdżon |
10 | Kruki Zwoleń | ? | Zwoleń |
11 | Strzelec Wierzbnik | ? | Wierzbnik |
Baraże o awans do Ligi Państwowej
Sezon 1929
Podokręg Sosnowiec
Klasa A (Sosnowiec)
M-ce | Nazwa klubu | M | Pkt | Z | R | P | Br+ | Br- |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | KS Sosnowiec | ? | ? | ? | ? | ? | ? | |
2 | Ruch Sosnowiec | ? | ? | ? | ? | ? | ? | ? |
3 | Victoria Sosnowiec | ? | ? | ? | ? | ? | ? | ? |
4 | Makabi Sosnowiec | ? | ? | ? | ? | ? | ? | ? |
5 | Świt Sosnowiec | ? | ? | ? | ? | ? | ? | ? |
Podokręg Częstochowa
Klasa A (Częstochowa)
M-ce | Nazwa klubu | M | Pkt | Z | R | P | Br+ | Br- |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | ??? | ? | ? | ? | ? | ? | ? | ? |
2 | ??? | ? | ? | ? | ? | ? | ? | ? |
3 | ??? | ? | ? | ? | ? | ? | ? | ? |
... | ??? | ? | ? | ? | ? | ? | ? | ? |
Podokręg Radom
Klasa A (Radom)
M-ce | Nazwa klubu | M | Pkt | Z | R | P | Br+ | Br- |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | RKS Radom | ? | ? | ? | ? | ? | ? | ? |
2 | ??? | ? | ? | ? | ? | ? | ? | ? |
3 | ??? | ? | ? | ? | ? | ? | ? | ? |
... | ??? | ? | ? | ? | ? | ? | ? | ? |
Rozgrywki o Mistrzostwo KOZPN
Rozgrywki o mistrzostwo Kieleckiego OZPN w którym wzięli udział mistrzowie Klas A, podokręgów; częstochowskiego (???), kieleckiego (???), radomskiego (???) i sosnowieckiego (???), w systemie każdy z każdym, mecz i rewanż.
Rozgrywki | kolejka | data | godz. | gospodarze | goście | wynik |
---|---|---|---|---|---|---|
Mistrz KOZPN | 1 | ??? 1929 | ? | ??? | ??? | ? : ? (?:?) |
Mistrz KOZPN | 1 | ??? 1929 | ? | ??? | ??? | ? : ? (?:?) |
Rozgrywki | kolejka | data | godz. | gospodarze | goście | wynik |
---|---|---|---|---|---|---|
Mistrz KOZPN | 2 | ??? 1929 | ? | ??? | ??? | ? : ? (?:?) |
Mistrz KOZPN | 2 | ??? 1929 | ? | ??? | ??? | ? : ? (?:?) |
Rozgrywki | kolejka | data | godz. | gospodarze | goście | wynik |
---|---|---|---|---|---|---|
Mistrz KOZPN | 3 | ??? 1929 | ? | ??? | ??? | ? : ? (?:?) |
Mistrz KOZPN | 3 | ??? 1929 | ? | ??? | ??? | ? : ? (?:?) |
Rozgrywki | kolejka | data | godz. | gospodarze | goście | wynik |
---|---|---|---|---|---|---|
Mistrz KOZPN | 4 | ??? 1929 | ? | ??? | ??? | ? : ? (?:?) |
Mistrz KOZPN | 4 | ??? 1929 | ? | ??? | ??? | ? : ? (?:?) |
Rozgrywki | kolejka | data | godz. | gospodarze | goście | wynik |
---|---|---|---|---|---|---|
Mistrz KOZPN | 5 | ??? 1929 | ? | ??? | ??? | ? : ? (?:?) |
Mistrz KOZPN | 5 | ??? 1929 | ? | ??? | ??? | ? : ? (?:?) |
Rozgrywki | kolejka | data | godz. | gospodarze | goście | wynik |
---|---|---|---|---|---|---|
Mistrz KOZPN | 6 | ??? 1929 | ? | ??? | ??? | ? : ? (?:?) |
Mistrz KOZPN | 6 | ??? 1929 | ? | ??? | ??? | ? : ? (?:?) |
Tabela Mistrzostw KOZPN
M-ce | Nazwa klubu | M | Pkt | Z | R | P | Br+ | Br- |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | ??? | 6 | ? | ? | ? | ? | ? | ? |
2 | ??? | 6 | ? | ? | ? | ? | ? | ? |
3 | ??? | 6 | ? | ? | ? | ? | ? | ? |
4 | ??? | 6 | ? | ? | ? | ? | ? | ? |
Baraże o awans do Ligi Państwowej
Sezon 1930
Podokręg Sosnowiec
Klasa A (Sosnowiec)
M-ce | Nazwa klubu | M | Pkt | Z | R | P | Br+ | Br- |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Victoria Sosnowiec (B) | ? | ? | ? | ? | ? | ? | ? |
2 | Hakoach Będzin | 14 | ? | ? | ? | ? | ? | ? |
3 | CKS Czeladź | 14 | ? | ? | ? | ? | ? | ? |
4 | RKS Zagłębie Dąbrowa Górnicza | 14 | ? | ? | ? | ? | ? | ? |
5 | KS Sosnowiec | 14 | ? | ? | ? | ? | ? | ? |
6 | Makabi Sosnowiec | 14 | ? | ? | ? | ? | ? | ? |
7 | Sarmacja Będzin | 14 | ? | ? | ? | ? | ? | ? |
8 | Świt Sosnowiec (S) | 14 | ? | ? | ? | ? | ? | ? |
Podokręg Częstochowa
Klasa A (Częstochowa)
M-ce | Nazwa klubu | M | Pkt | Z | R | P | Br+ | Br- |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Warta Zawiercie (B) | 10 | 14 | ? | ? | ? | ? | ? |
2 | Victoria Częstochowa | 10 | 13 | ? | ? | ? | ? | ? |
3 | Skra Częstochowa | 10 | 10 | ? | ? | ? | ? | ? |
4 | Częstochowski KS Częstochowa | 10 | 10 | ? | ? | ? | ? | ? |
5 | Warta Częstochowa | 10 | 7 | ? | ? | ? | ? | ? |
6 | Ruch Sosnowiec (S) | 10 | 6 | ? | ? | ? | ? | ? |
Podokręg Radom
Klasa A (Radom)
M-ce | Nazwa klubu | M | Pkt | Z | R | P | Br+ | Br- |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | RKS Radom | ? | ? | ? | ? | ? | ? | ? |
2 | ??? | ? | ? | ? | ? | ? | ? | ? |
3 | ??? | ? | ? | ? | ? | ? | ? | ? |
... | ??? | ? | ? | ? | ? | ? | ? | ? |
Rozgrywki o Mistrzostwo KOZPN
Rozgrywki o mistrzostwo Kieleckiego OZPN w którym wzięli udział mistrzowie Klas A, podokręgów; częstochowskiego (???), kieleckiego (???), radomskiego (???) i sosnowieckiego (???), w systemie każdy z każdym, mecz i rewanż.
Rozgrywki | kolejka | data | godz. | gospodarze | goście | wynik |
---|---|---|---|---|---|---|
Mistrz KOZPN | 1 | ??? 1935 | ? | ??? | ??? | ? : ? (?:?) |
Mistrz KOZPN | 1 | ??? 1935 | ? | ??? | ??? | ? : ? (?:?) |
Rozgrywki | kolejka | data | godz. | gospodarze | goście | wynik |
---|---|---|---|---|---|---|
Mistrz KOZPN | 2 | ??? 1935 | ? | ??? | ??? | ? : ? (?:?) |
Mistrz KOZPN | 2 | ??? 1935 | ? | ??? | ??? | ? : ? (?:?) |
Rozgrywki | kolejka | data | godz. | gospodarze | goście | wynik |
---|---|---|---|---|---|---|
Mistrz KOZPN | 3 | ??? 1935 | ? | ??? | ??? | ? : ? (?:?) |
Mistrz KOZPN | 3 | ??? 1935 | ? | ??? | ??? | ? : ? (?:?) |
Rozgrywki | kolejka | data | godz. | gospodarze | goście | wynik |
---|---|---|---|---|---|---|
Mistrz KOZPN | 4 | ??? 1935 | ? | ??? | ??? | ? : ? (?:?) |
Mistrz KOZPN | 4 | ??? 1935 | ? | ??? | ??? | ? : ? (?:?) |
Rozgrywki | kolejka | data | godz. | gospodarze | goście | wynik |
---|---|---|---|---|---|---|
Mistrz KOZPN | 5 | ??? 1935 | ? | ??? | ??? | ? : ? (?:?) |
Mistrz KOZPN | 5 | ??? 1935 | ? | ??? | ??? | ? : ? (?:?) |
Rozgrywki | kolejka | data | godz. | gospodarze | goście | wynik |
---|---|---|---|---|---|---|
Mistrz KOZPN | 6 | ??? 1935 | ? | ??? | ??? | ? : ? (?:?) |
Mistrz KOZPN | 6 | ??? 1935 | ? | ??? | ??? | ? : ? (?:?) |
Tabela Mistrzostw KOZPN
M-ce | Nazwa klubu | M | Pkt | Z | R | P | Br+ | Br- |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Warta Zawiercie (A) | 4 | 5 | ? | ? | ? | 13 | 10 |
2 | RKS Radom | 4 | 4 | ? | ? | ? | 4 | 8 |
3 | Victoria Sosnowiec | 4 | 3 | ? | ? | ? | 9 | 8 |
Baraże o awans do Ligi Państwowej
M-ce | Nazwa klubu | M | Pkt | Z | R | P | Br+ | Br- |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | AKS Królewska Huta (Chorzów) (A) | 4 | 6 | ? | ? | ? | 20 | 10 |
2 | Wawel Kraków | 4 | 3 | ? | ? | ? | 8 | 12 |
3 | Warta Zawiercie | 4 | 3 | ? | ? | ? | 10 | 16 |
Awans do gier finałowych o Ligę Państwową wywalczył AKS Królewska Huta (Chorzów)
Sezon 1931
Podokręg Częstochowa
Klasa A (Częstochowa)
M-ce | Nazwa klubu | M | Pkt | Z | R | P | Br+ | Br- |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Victoria Częstochowa | ? | ? | ? | ? | ? | ? | ? |
2 | ??? | ? | ? | ? | ? | ? | ? | ? |
3 | ??? | ? | ? | ? | ? | ? | ? | ? |
... | ??? | ? | ? | ? | ? | ? | ? | ? |
Podokręg Kielce
Klasa A (Kielce)
M-ce | Nazwa klubu | M | Pkt | Z | R | P | Br+ | Br- |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | ??? | ? | ? | ? | ? | ? | ? | ? |
2 | ??? | ? | ? | ? | ? | ? | ? | ? |
3 | ??? | ? | ? | ? | ? | ? | ? | ? |
... | ??? | ? | ? | ? | ? | ? | ? | ? |
Podokręg Radom
Klasa A (Radom)
M-ce | Nazwa klubu | M | Pkt | Z | R | P | Br+ | Br- |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | RKS Radom | ? | ? | ? | ? | ? | ? | ? |
2 | ??? | ? | ? | ? | ? | ? | ? | ? |
3 | ??? | ? | ? | ? | ? | ? | ? | ? |
... | ??? | ? | ? | ? | ? | ? | ? | ? |
Podokręg Sosnowiec
W sezonie 1931 rywalizacja w Klasie A Podokręgu Sosnowiec odbywała się w dwóch grupach. Mistrza Podokręgu Sosnowiec miał wskazać mecz barażowy pomiędzy mistrzami obu grup, rozegrany na neutralnym terenie.
Klasa A, Grupa I (Sosnowiec)
Tabela końcowa
M-ce | Nazwa klubu | M | Pkt | Z | R | P | Br+ | Br- |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Unia Sosnowiec (B) | 10 | 18 | 9 | 0 | 1 | 40 | 10 |
2 | CKS Czeladź | 10 | 18 | 9 | 0 | 1 | 38 | 6 |
3 | Ruch Sosnowiec | 10 | 9 | ? | ? | ? | 23 | 27 |
4 | Brynica Czeladź | 10 | 9 | ? | ? | ? | 18 | 36 |
5 | Makabi Sosnowiec | 10 | 3 | ? | ? | ? | 10 | 25 |
6 | Świt Sosnowiec (S) | 10 | 3 | ? | ? | ? | 10 | 35 |
W związku z tym że Unia Sosnowiec i CKS Czeladź skończyły rozgrywki sezonu 1931 z równą ilością punktów (18) o tytule mistrzowskim Grupy I, Klasy A Podokręgu Sosnowiec zadecydował dodatkowy mecz rozegrany na neutralnym terenie, w Zawierciu, który miał miejsce 9 sierpnia 1931 roku.
Rozgrywki | kolejka | data | godz. | gospodarze | goście | wynik |
---|---|---|---|---|---|---|
Klasa A (Sosnowiec) | BARAŻ | 9 sierpnia 1931 | 1? | Unia Sosnowiec | CKS Czeladź | 9 : 0 (?:?) |
Klasa A, Grupa II (Sosnowiec)
Tabela końcowa
M-ce | Nazwa klubu | M | Pkt | Z | R | P | Br+ | Br- |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Warta Zawiercie (B) | 8 | 13 | ? | ? | ? | ? | ? |
2 | Hakoach Będzin | 8 | 10 | ? | ? | ? | ? | ? |
3 | RKS Zagłębie Dąbrowa Górnicza | 8 | 9 | ? | ? | ? | ? | ? |
4 | Zagłębianka Będzin | 8 | 8 | ? | ? | ? | ? | ? |
5 | Sarmacja Będzin (S) | 8 | 0 | ? | ? | ? | ? | ? |
W dniu 12 sierpnia 1931 roku doszło do rozstrzygającego meczu o tytuł Mistrza Klasy A Podokręgu Sosnowiec pomiędzy zwycięzcami rozgrywek grupowych: Unii Sosnowiec (Grupa I) i Warty Zawiercie (Grupa II). Mecz odbył się w Będzinie, na stadionie miejscowego klubu Hakoach, w obecności 3 tysięcy widzów.
Rozgrywki | kolejka | data | godz. | gospodarze | goście | wynik |
---|---|---|---|---|---|---|
Klasa A (Sosnowiec) | BARAŻ | 12 sierpnia 1931 | ? | Unia Sosnowiec | Warta Zawiercie | 3 : 1 (?:?) |
Mistrzem Klasy A Podokręgu Sosnowiec w sezonie piłkarskim 1931 została Unia Sosnowiec, uzyskując tym samym prawo do dalszych rozgrywek o tytuł Mistrza Okręgu.
Rozgrywki o Mistrzostwo KOZPN
Rozgrywki o mistrzostwo Kieleckiego OZPN w którym wzięli udział mistrzowie Klas A, podokręgów; częstochowskiego (Victoria Częstochowa), radomskiego (RKS Radom) i sosnowieckiego (Unia Sosnowiec), w systemie każdy z każdym, mecz i rewanż. Przedstawiciel Podokręgu kieleckiego nie uczestniczył w tych rozgrywkach.
Rozgrywki | kolejka | data | godz. | gospodarze | goście | wynik |
---|---|---|---|---|---|---|
Mistrz KOZPN | 1 | 16 sierpnia 1931 | ? | Unia Sosnowiec | RKS Radom | 2 : 1 (?:?) |
Mistrz KOZPN | 1 | ??? 1931 | ? | ??? | ??? | ? : ? (?:?) |
Rozgrywki | kolejka | data | godz. | gospodarze | goście | wynik |
---|---|---|---|---|---|---|
Mistrz KOZPN | 2 | 19 sierpnia 1931 | ? | Victoria Częstochowa | Unia Sosnowiec | 1 : 3 (?:?) |
Mistrz KOZPN | 2 | ??? 1931 | ? | ??? | ??? | ? : ? (?:?) |
Rozgrywki | kolejka | data | godz. | gospodarze | goście | wynik |
---|---|---|---|---|---|---|
Mistrz KOZPN | 3 | 23 sierpnia 1931 | ? | RKS Radom | Unia Sosnowiec | 1 : 1 (?:?) |
Mistrz KOZPN | 3 | ??? 1931 | ? | ??? | ??? | ? : ? (?:?) |
Rozgrywki | kolejka | data | godz. | gospodarze | goście | wynik |
---|---|---|---|---|---|---|
Mistrz KOZPN | 4 | 27 sierpnia 1931 | ? | Unia Sosnowiec | Victoria Częstochowa | 1 : 0 (?:?) |
Mistrz KOZPN | 4 | ??? 1931 | ? | ??? | ??? | ? : ? (?:?) |
|}
Tabela Mistrzostw KOZPN
M-ce | Nazwa klubu | M | Pkt | Z | R | P | Br+ | Br- |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | ??? | 6 | ? | ? | ? | ? | ? | ? |
2 | ??? | 6 | ? | ? | ? | ? | ? | ? |
3 | ??? | 6 | ? | ? | ? | ? | ? | ? |
4 | ??? | 6 | ? | ? | ? | ? | ? | ? |
Baraże o awans do Ligi Państwowej
Sezon 1932
Podokręg Częstochowa
Klasa A (Częstochowa)
M-ce | Nazwa klubu | M | Pkt | Z | R | P | Br+ | Br- |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Warta Zawiercie (B) | 12 | 21 | ? | ? | ? | 45 | 11 |
2 | Skra Częstochowa | 12 | 16 | ? | ? | ? | 25 | 19 |
3 | Victoria Częstochowa | 12 | 15 | ? | ? | ? | 14 | 15 |
4 | Brygada Częstochowa | 12 | 11 | ? | ? | ? | 29 | 22 |
5 | KS Myszków | 12 | 11 | ? | ? | ? | 23 | 22 |
6 | Turyści Częstochowa | 12 | 10 | ? | ? | ? | 24 | 27 |
7 | Warta Częstochowa (S) | 12 | 0 | ? | ? | ? | 2 | 66 |
Podokręg Kielce
Klasa A (Kielce)
M-ce | Nazwa klubu | M | Pkt | Z | R | P | Br+ | Br- |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | ??? | ? | ? | ? | ? | ? | ? | ? |
2 | ??? | ? | ? | ? | ? | ? | ? | ? |
3 | ??? | ? | ? | ? | ? | ? | ? | ? |
... | ??? | ? | ? | ? | ? | ? | ? | ? |
Podokręg Radom
Klasa A (Radom)
M-ce | Nazwa klubu | M | Pkt | Z | R | P | Br+ | Br- |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | RKS Radom | ? | ? | ? | ? | ? | ? | ? |
2 | ??? | ? | ? | ? | ? | ? | ? | ? |
3 | ??? | ? | ? | ? | ? | ? | ? | ? |
... | ??? | ? | ? | ? | ? | ? | ? | ? |
Podokręg Sosnowiec
Klasa A (Sosnowiec)
M-ce | Nazwa klubu | M | Pkt | Z | R | P | Br+ | Br- |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | RKS Zagłębie Dąbrowa Górnicza (B) | 18 | 26 | 12 | 2 | 4 | 62 | 28 |
2 | Unia Sosnowiec | 18 | 26 | 12 | 2 | 4 | 58 | 26 |
3 | Policyjny KS Będzin | 18 | 25 | 9 | 7 | 2 | 41 | 22 |
4 | CKS Czeladź | 18 | 23 | 10 | 3 | 5 | 34 | 24 |
5 | Sarmacja Będzin | 18 | 20 | 9 | 2 | 7 | 34 | 31 |
6 | Hakoach Będzin | 18 | 16 | 7 | 2 | 9 | 27 | 32 |
7 | Ruch Sosnowiec | 18 | 16 | 6 | 4 | 8 | 30 | 41 |
8 | Zagłębianka Będzin | 18 | 11 | 5 | 1 | 12 | 27 | 49 |
9 | Makabi Sosnowiec | 18 | 9 | 3 | 3 | 12 | 19 | 48 |
10 | Brynica Czeladź (S) | 18 | 8 | 3 | 2 | 13 | 17 | 48 |
Wobec równej liczby punktów najlepszych drużyn o tytule mistrzowskim zadecydował dodatkowy mecz rozegrany w Sosnowcu.
Rozgrywki | kolejka | data | godz. | gospodarze | goście | wynik |
---|---|---|---|---|---|---|
Klasa A (Sosnowiec) | BARAŻ | 19 lipca 1932 | 17.00 | Unja Sosnowiec | Zagłębie Dąbrowa Górnicza | 0:1 (0:1) |
Rozgrywki o Mistrzostwo KOZPN
Rozgrywki o mistrzostwo Kieleckiego OZPN w którym wzięli udział mistrzowie Klas A, podokręgów; częstochowskiego (???), kieleckiego (???), radomskiego (???) i sosnowieckiego (???), w systemie każdy z każdym, mecz i rewanż.
Rozgrywki | kolejka | data | godz. | gospodarze | goście | wynik |
---|---|---|---|---|---|---|
Mistrz KOZPN | 1 | ??? 1935 | ? | ??? | ??? | ? : ? (?:?) |
Mistrz KOZPN | 1 | ??? 1935 | ? | ??? | ??? | ? : ? (?:?) |
Rozgrywki | kolejka | data | godz. | gospodarze | goście | wynik |
---|---|---|---|---|---|---|
Mistrz KOZPN | 2 | ??? 1935 | ? | ??? | ??? | ? : ? (?:?) |
Mistrz KOZPN | 2 | ??? 1935 | ? | ??? | ??? | ? : ? (?:?) |
Rozgrywki | kolejka | data | godz. | gospodarze | goście | wynik |
---|---|---|---|---|---|---|
Mistrz KOZPN | 3 | ??? 1935 | ? | ??? | ??? | ? : ? (?:?) |
Mistrz KOZPN | 3 | ??? 1935 | ? | ??? | ??? | ? : ? (?:?) |
Rozgrywki | kolejka | data | godz. | gospodarze | goście | wynik |
---|---|---|---|---|---|---|
Mistrz KOZPN | 4 | ??? 1935 | ? | ??? | ??? | ? : ? (?:?) |
Mistrz KOZPN | 4 | ??? 1935 | ? | ??? | ??? | ? : ? (?:?) |
Rozgrywki | kolejka | data | godz. | gospodarze | goście | wynik |
---|---|---|---|---|---|---|
Mistrz KOZPN | 5 | ??? 1935 | ? | ??? | ??? | ? : ? (?:?) |
Mistrz KOZPN | 5 | ??? 1935 | ? | ??? | ??? | ? : ? (?:?) |
Rozgrywki | kolejka | data | godz. | gospodarze | goście | wynik |
---|---|---|---|---|---|---|
Mistrz KOZPN | 6 | ??? 1935 | ? | ??? | ??? | ? : ? (?:?) |
Mistrz KOZPN | 6 | ??? 1935 | ? | ??? | ??? | ? : ? (?:?) |
Tabela Mistrzostw KOZPN
M-ce | Nazwa klubu | M | Pkt | Z | R | P | Br+ | Br- |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Warta Zawiercie (A) | 6 | 12 | ? | ? | ? | ? | ? |
2 | RKS Radom | 6 | ? | ? | ? | ? | ? | ? |
3 | 4 pp Legionów Kielce | 6 | ? | ? | ? | ? | ? | ? |
4 | RKS Zagłębie Dąbrowa Górnicza | 6 | ? | ? | ? | ? | ? | ? |
Baraże o awans do Ligi Państwowej
M-ce | Nazwa klubu | M | Pkt | Z | R | P | Br+ | Br- |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Podgórze Kraków (A) | 4 | 7 | 3 | 1 | 0 | 9 | 4 |
2 | 1 FC Katowice | 4 | 4 | 2 | 0 | 2 | 13 | 9 |
3 | Warta Zawiercie | 4 | 1 | 0 | 1 | 3 | 6 | 15 |
Awans do finałów baraży o Ligę Państwową wywalczyło Podgórze Kraków.
Sezon 1933
Podokręg Częstochowa
Klasa A (Częstochowa)
M-ce | Nazwa klubu | M | Pkt | Z | R | P | Br+ | Br- |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Victoria Częstochowa (B) | 11 | 20 | ? | ? | ? | 45 | 10 |
2 | Częstochówka Częstochowa | 12 | 16 | ? | ? | ? | 34 | 18 |
3 | Brygada Częstochowa | 12 | 14 | ? | ? | ? | 31 | 18 |
4 | Turyści Częstochowa | 12 | 12 | ? | ? | ? | 26 | 27 |
5 | Warta Zawiercie | 11 | 7 | ? | ? | ? | 18 | 34 |
6 | Skra Częstochowa | 10 | 7 | ? | ? | ? | 11 | 53 |
7 | KS Myszków (S) | 12 | 4 | ? | ? | ? | 20 | 53 |
Uwaga: mecze Skra - Warta i Skra - Victoria nie zostały rozegrane. Nie miały one wpływu na spadki i awanse.
Podokręg Kielce
Klasa A (Kielce)
M-ce | Nazwa klubu | M | Pkt | Z | R | P | Br+ | Br- |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Strzelec Kielce | ? | ? | ? | ? | ? | ? | ? |
2 | ??? | ? | ? | ? | ? | ? | ? | ? |
3 | ??? | ? | ? | ? | ? | ? | ? | ? |
... | ??? | ? | ? | ? | ? | ? | ? | ? |
Podokręg Radom
Klasa A (Radom)
M-ce | Nazwa klubu | M | Pkt | Z | R | P | Br+ | Br- |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | RKS Radom | ? | ? | ? | ? | ? | ? | ? |
2 | ??? | ? | ? | ? | ? | ? | ? | ? |
3 | ??? | ? | ? | ? | ? | ? | ? | ? |
... | ??? | ? | ? | ? | ? | ? | ? | ? |
Podokręg Sosnowiec
W sezonie 1933 rywalizacja w Klasie A Podokręgu Sosnowiec odbywała się w dwóch grupach. Mistrza Podokręgu Sosnowiec miał wskazać mecz barażowy pomiędzy mistrzami obu grup.
Klasa A, Grupa I (Sosnowiec)
M-ce | Nazwa klubu | M | Pkt | Z | R | P | Br+ | Br- |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Sarmacja Będzin | 8 | 11 | 4 | 3 | 1 | 12 | 8 |
2 | Hakoach Będzin | 8 | 11 | 5 | 1 | 2 | 17 | 10 |
3 | Policyjny KS Sosnowiec | 8 | 9 | 4 | 1 | 3 | 18 | 13 |
4 | RKS Zagłębie Dąbrowa Górnicza | 8 | 7 | 3 | 1 | 4 | 15 | 15 |
5 | Ruch Sosnowiec | 8 | 2 | 1 | 0 | 7 | 6 | 22 |
Klasa A, Grupa II (Sosnowiec)
M-ce | Nazwa klubu | M | Pkt | Z | R | P | Br+ | Br- |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Unja Sosnowiec | 8 | 11 | 5 | 1 | 2 | 25 | 13 |
2 | CKS Czeladź | 8 | 10 | 4 | 2 | 2 | 16 | 9 |
3 | Solvay Grodziec | 8 | 10 | 4 | 2 | 2 | 18 | 11 |
4 | Zagłębianka Będzin | 8 | 8 | 3 | 2 | 3 | 10 | 14 |
5 | Makabi Sosnowiec | 8 | 1 | 0 | 1 | 7 | 0 | 22 |
Rozgrywki | kolejka | data | godz. | gospodarze | goście | wynik |
---|---|---|---|---|---|---|
Klasa A (Sosnowiec) | BARAŻ | 25 czerwca 1933 (?) | ? | Unia Sosnowiec | Sarmacja Będzin | 2 : 0 (?:?) |
Rozgrywki o mistrzostwo KOZPN
Rozgrywki o mistrzostwo Kieleckiego OZPN w którym wzięli udział mistrzowie Klas A, podokręgów; częstochowskiego (Vitoria Częstochowa), kieleckiego (Strzelec Kielce), radomskiego (RKS Radom) i sosnowieckiego (Unia Sosnowiec), w systemie każdy z każdym, mecz i rewanż.
Rozgrywki | kolejka | data | godz. | gospodarze | goście | wynik |
---|---|---|---|---|---|---|
Mistrz KOZPN | 1 | 24 czerwca 1933 | ? | Strzelec Kielce | Vitoria Częstochowa | ? : ? (?:?) |
Mistrz KOZPN | 1 | 15 lipca 1933 | ? | RKS Radom | Unia Sosnowiec | 3 : 2 (?:?) |
Rozgrywki | kolejka | data | godz. | gospodarze | goście | wynik |
---|---|---|---|---|---|---|
Mistrz KOZPN | 2 | 25 czerwca 1933 | ? | RKS Radom | Victoria Częstochowa | ? : ? (?:?) |
Mistrz KOZPN | 2 | 16 lipca 1933 | ? | Strzelec Kielce | Unia Sosnowiec | 1 : 6 (?:?) |
Rozgrywki | kolejka | data | godz. | gospodarze | goście | wynik |
---|---|---|---|---|---|---|
Mistrz KOZPN | 3 | 29 czerwca 1933 | ? | Strzelec Kielce | RKS Radom | ? : ? (?:?) |
Mistrz KOZPN | 3 | 29 czerwca 1933 | ? | Victoria Częstochowa | Unia Sosnowiec | 1 : 1 (?:?) |
Rozgrywki | kolejka | data | godz. | gospodarze | goście | wynik |
---|---|---|---|---|---|---|
Mistrz KOZPN | 4 | 2 lipca 1933 | ? | RKS Radom | Strzelec Kielce | 5 : 0 (?:?) |
Mistrz KOZPN | 4 | 2 lipca 1933 | ? | Unia Sosnowiec | Victoria Częstochowa | 3 : 0 (0:0) |
Rozgrywki | kolejka | data | godz. | gospodarze | goście | wynik |
---|---|---|---|---|---|---|
Mistrz KOZPN | 5 | 8 lipca 1933 | ? | Victoria Częstochowa | RKS Radom | ? : ? (?:?) |
Mistrz KOZPN | 5 | 8 lipca 1933 | ? | Unia Sosnowiec | Strzelec Kielce | 2 : 0 (?:?) |
Rozgrywki | kolejka | data | godz. | gospodarze | goście | wynik |
---|---|---|---|---|---|---|
Mistrz KOZPN | 6 | 9 lipca 1933 | ? | Victoria Częstochowa | Strzelec Kielce | ? : ? (?:?) |
Mistrz KOZPN | 6 | 9 lipca 1933 | ? | Unia Sosnowiec | RKS Radom | 3 : 1 (?:?) |
Tabela Mistrzostw KOZPN
M-ce | Nazwa klubu | M | Pkt | Z | R | P | Br+ | Br- |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Unia Sosnowiec | 6 | ? | ? | ? | ? | ? | ? |
2 | ??? | 6 | ? | ? | ? | ? | ? | ? |
3 | ??? | 6 | ? | ? | ? | ? | ? | ? |
4 | ??? | 6 | ? | ? | ? | ? | ? | ? |
Baraże o awans do Ligi Państwowej
Sezon 1933/1934
Podokręg Częstochowa
1934 roku w rozgrywkach podokręgu częstochowskiego oprócz Brygady uczestniczyły także: RKS Błyskawica Częstochowa, KS Częstochówka, ŻTGS Hakoach Radomsko, ŻRKS Hapoel Radomsko, SRWF Jutrznia Częstochowa, RSWF Jutrznia Radomsko, KS Korona Radomsko, SKS Legia Wieluń, ŻTGS Makkabi Częstochowa, TS Myszków, ŻRSS Naprzód Radomsko, KS Orlę Częstochowa, RKS Skra Częstochowa, KS Turyści, KS Warta Zawiercie i KOS Viktoria Częstochowa.
Klasa A (Częstochowa)
KOŃCOWA TABELA
M-ce | Nazwa klubu | M | Pkt | Z | R | P | Br+ | Br- |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Brygada Częstochowa (B) | 12 | 21 | ? | ? | ? | 30 | 9 |
2 | Częstochówka Częstochowa | 12 | 12 | ? | ? | ? | 36 | 25 |
3 | Victoria Częstochowa | 12 | 13 | ? | ? | ? | 35 | 19 |
4 | Legia Wieluń | 12 | 11 | ? | ? | ? | 17 | 26 |
5 | Skra Częstochowa | 12 | 10 | ? | ? | ? | 21 | 28 |
6 | Turyści Częstochowa | 12 | 9 | ? | ? | ? | 23 | 29 |
7 | Warta Zawiercie | 12 | 4 | ? | ? | ? | 20 | 46 |
Podokręg Kielce
Klasa A (Kielce)
M-ce | Nazwa klubu | M | Pkt | Z | R | P | Br+ | Br- |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | WKS Kielce | ? | ? | ? | ? | ? | ? | ? |
2 | ??? | ? | ? | ? | ? | ? | ? | ? |
3 | ??? | ? | ? | ? | ? | ? | ? | ? |
... | ??? | ? | ? | ? | ? | ? | ? | ? |
Podokręg Radom
Klasa A (Radom)
M-ce | Nazwa klubu | M | Pkt | Z | R | P | Br+ | Br- |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | RKS Radom | ? | ? | ? | ? | ? | ? | ? |
2 | ??? | ? | ? | ? | ? | ? | ? | ? |
3 | ??? | ? | ? | ? | ? | ? | ? | ? |
... | ??? | ? | ? | ? | ? | ? | ? | ? |
Podokręg Sosnowiec
Klasa A (Sosnowiec)
TABELA KOŃCOWA
M-ce | Nazwa klubu | M | Pkt | Z | R | P | Br+ | Br- |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Unia Sosnowiec (B) | 9 | 14 | 6 | 2 | 1 | 41 | 19 |
2 | CKS Czeladź | 9 | 14 | 6 | 2 | 1 | 31 | 13 |
3 | Solvay Grodziec | 9 | 12 | 4 | 4 | 1 | 20 | 19 |
4 | Policyjny KS Sosnowiec | 9 | 10 | 4 | 2 | 3 | 20 | 21 |
5 | RKS Zagłębie Dąbrowa Górnicza | 9 | 8 | 3 | 2 | 4 | 26 | 20 |
6 | Zagłębianka Będzin | 9 | 8 | 3 | 2 | 4 | 19 | 20 |
7 | Brynica Czeladź | 9 | 8 | 4 | 0 | 5 | 20 | 29 |
8 | Sarmacja Będzin | 9 | 6 | 3 | 0 | 6 | 15 | 19 |
9 | Ruch Sosnowiec | 9 | 6 | 1 | 4 | 4 | 13 | 24 |
10 | Hakoach Będzin (S) | 9 | 4 | 1 | 2 | 6 | 9 | 32 |
Klasa B (Sosnowiec)
Klasa C (Sosnowiec)
Rozgrywki o mistrzostwo KOZPN
Rozgrywki o mistrzostwo Kieleckiego OZPN w którym wzięli udział mistrzowie Klas A, podokręgów; częstochowskiego (Brygada Częstochowa), kieleckiego (WKS Kielce), radomskiego (RKS Radom) i sosnowieckiego (Unia Sosnowiec), w systemie każdy z każdym, mecz i rewanż.
Rozgrywki | kolejka | data | godz. | gospodarze | goście | wynik |
---|---|---|---|---|---|---|
Mistrz KOZPN | 1 | ??? 1934 | ? | ??? | ??? | ? : ? (?:?) |
Mistrz KOZPN | 1 | ??? 1934 | ? | ??? | ??? | ? : ? (?:?) |
Rozgrywki | kolejka | data | godz. | gospodarze | goście | wynik |
---|---|---|---|---|---|---|
Mistrz KOZPN | 2 | ??? 1934 | ? | ??? | ??? | ? : ? (?:?) |
Mistrz KOZPN | 2 | ??? 1934 | ? | ??? | ??? | ? : ? (?:?) |
Rozgrywki | kolejka | data | godz. | gospodarze | goście | wynik |
---|---|---|---|---|---|---|
Mistrz KOZPN | 3 | ??? 1934 | ? | ??? | ??? | ? : ? (?:?) |
Mistrz KOZPN | 3 | ??? 1934 | ? | ??? | ??? | ? : ? (?:?) |
Rozgrywki | kolejka | data | godz. | gospodarze | goście | wynik |
---|---|---|---|---|---|---|
Mistrz KOZPN | 4 | ??? 1934 | ? | ??? | ??? | ? : ? (?:?) |
Mistrz KOZPN | 4 | ??? 1934 | ? | ??? | ??? | ? : ? (?:?) |
Rozgrywki | kolejka | data | godz. | gospodarze | goście | wynik |
---|---|---|---|---|---|---|
Mistrz KOZPN | 5 | ??? 1934 | ? | ??? | ??? | ? : ? (?:?) |
Mistrz KOZPN | 5 | ??? 1934 | ? | ??? | ??? | ? : ? (?:?) |
Rozgrywki | kolejka | data | godz. | gospodarze | goście | wynik |
---|---|---|---|---|---|---|
Mistrz KOZPN | 6 | ??? 1934 | ? | ??? | ??? | ? : ? (?:?) |
Mistrz KOZPN | 6 | ??? 1934 | ? | ??? | ??? | ? : ? (?:?) |
Tabela Mistrzostw KOZPN
M-ce | Nazwa klubu | M | Pkt | Z | R | P | Br+ | Br- |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Unia Sosnowiec | 6 | ? | ? | ? | ? | ? | ? |
2 | ??? | 6 | ? | ? | ? | ? | ? | ? |
3 | ??? | 6 | ? | ? | ? | ? | ? | ? |
4 | ??? | 6 | ? | ? | ? | ? | ? | ? |
Baraże o awans do Ligi Państwowej
Sezon 1934/1935
Podokręg Częstochowa
Klasa A (Częstochowa)
M-ce | Nazwa klubu | M | Pkt | Z | R | P | Br+ | Br- |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | ??? | ? | ? | ? | ? | ? | ? | ? |
2 | ??? | ? | ? | ? | ? | ? | ? | ? |
3 | ??? | ? | ? | ? | ? | ? | ? | ? |
... | ??? | ? | ? | ? | ? | ? | ? | ? |
Podokręg Kielce
Klasa A (Kielce)
M-ce | Nazwa klubu | M | Pkt | Z | R | P | Br+ | Br- |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | ??? | ? | ? | ? | ? | ? | ? | ? |
2 | ??? | ? | ? | ? | ? | ? | ? | ? |
3 | ??? | ? | ? | ? | ? | ? | ? | ? |
... | ??? | ? | ? | ? | ? | ? | ? | ? |
Podokręg Radom
Klasa A (Radom)
M-ce | Nazwa klubu | M | Pkt | Z | R | P | Br+ | Br- |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | ??? | ? | ? | ? | ? | ? | ? | ? |
2 | ??? | ? | ? | ? | ? | ? | ? | ? |
3 | ??? | ? | ? | ? | ? | ? | ? | ? |
... | ??? | ? | ? | ? | ? | ? | ? | ? |
Podokręg Sosnowiec
Klasa A (Sosnowiec)
M-ce | Nazwa klubu | M | Pkt | Z | R | P | Br+ | Br- |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | CKS Czeladź | 18 | 30 | ? | ? | ? | ?? | ?? |
2 | Unia Sosnowiec | 18 | 26 | ? | ? | ? | ?? | ?? |
3 | Zagłębianka Będzin | 18 | 21 | ? | ? | ? | ?? | ?? |
4 | Solvay Grodziec | 18 | 21 | ? | ? | ? | ?? | ?? |
5 | Sarmacja Będzin | 18 | 21 | ? | ? | ? | ?? | ?? |
6 | Policyjny KS Sosnowiec | 18 | 16 | ? | ? | ? | ?? | ?? |
7 | RKS Zagłębie Dąbrowa Górnicza | 18 | 14 | ? | ? | ? | ?? | ?? |
8 | Brynica Czeladź | 18 | 12 | ? | ? | ? | ?? | ?? |
9 | Płomień Milowice | 18 | 11 | ? | ? | ? | ?? | ?? |
10 | Ruch Sosnowiec | 18 | 11 | ? | ? | ? | ?? | ?? |
Klasa B Grupa I (Sosnowiec)
Klasa B Grupa II (Sosnowiec)
Rozgrywki o Mistrzostwo KOZPN
Rozgrywki o mistrzostwo Kieleckiego OZPN w którym wzięli udział mistrzowie Klas A, podokręgów; częstochowskiego (???), kieleckiego (???), radomskiego (???) i sosnowieckiego (CKS Czeladź), w systemie każdy z każdym, mecz i rewanż.
Rozgrywki | kolejka | data | godz. | gospodarze | goście | wynik |
---|---|---|---|---|---|---|
Mistrz KOZPN | 1 | ??? 1935 | ? | ??? | ??? | ? : ? (?:?) |
Mistrz KOZPN | 1 | ??? 1935 | ? | ??? | ??? | ? : ? (?:?) |
Rozgrywki | kolejka | data | godz. | gospodarze | goście | wynik |
---|---|---|---|---|---|---|
Mistrz KOZPN | 2 | ??? 1935 | ? | ??? | ??? | ? : ? (?:?) |
Mistrz KOZPN | 2 | ??? 1935 | ? | ??? | ??? | ? : ? (?:?) |
Rozgrywki | kolejka | data | godz. | gospodarze | goście | wynik |
---|---|---|---|---|---|---|
Mistrz KOZPN | 3 | ??? 1935 | ? | ??? | ??? | ? : ? (?:?) |
Mistrz KOZPN | 3 | ??? 1935 | ? | ??? | ??? | ? : ? (?:?) |
Rozgrywki | kolejka | data | godz. | gospodarze | goście | wynik |
---|---|---|---|---|---|---|
Mistrz KOZPN | 4 | ??? 1935 | ? | ??? | ??? | ? : ? (?:?) |
Mistrz KOZPN | 4 | ??? 1935 | ? | ??? | ??? | ? : ? (?:?) |
Rozgrywki | kolejka | data | godz. | gospodarze | goście | wynik |
---|---|---|---|---|---|---|
Mistrz KOZPN | 5 | ??? 1935 | ? | ??? | ??? | ? : ? (?:?) |
Mistrz KOZPN | 5 | ??? 1935 | ? | ??? | ??? | ? : ? (?:?) |
Rozgrywki | kolejka | data | godz. | gospodarze | goście | wynik |
---|---|---|---|---|---|---|
Mistrz KOZPN | 6 | ??? 1935 | ? | ??? | ??? | ? : ? (?:?) |
Mistrz KOZPN | 6 | ??? 1935 | ? | ??? | ??? | ? : ? (?:?) |
Tabela Mistrzostw KOZPN
M-ce | Nazwa klubu | M | Pkt | Z | R | P | Br+ | Br- |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | ??? | 6 | ? | ? | ? | ? | ? | ? |
2 | ??? | 6 | ? | ? | ? | ? | ? | ? |
3 | ??? | 6 | ? | ? | ? | ? | ? | ? |
4 | ??? | 6 | ? | ? | ? | ? | ? | ? |
Baraże o awans do Ligi Państwowej
Sezon 1935/1936
Podokręg Częstochowa
Klasa A (Częstochowa)
M-ce | Nazwa klubu | M | Pkt | Z | R | P | Br+ | Br- |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Brygada Częstochowa (B) | 12 | 20 | ? | ? | ? | 33 | 7 |
2 | Skra Częstochowa | 12 | 18 | ? | ? | ? | 31 | 12 |
3 | Częstochówka Częstochowa | 12 | 15 | ? | ? | ? | 29 | 22 |
4 | Warta Zawiercie | 12 | 11 | ? | ? | ? | 33 | 34 |
5 | Victoria Częstochowa | 12 | 8 | ? | ? | ? | 20 | 32 |
6 | Turyści Częstochowa | 12 | 6 | ? | ? | ? | 28 | 39 |
7 | KS Myszków (S) | 12 | 6 | ? | ? | ? | 12 | 40 |
Podokręg Kielce
Klasa A (Kielce)
M-ce | Nazwa klubu | M | Pkt | Z | R | P | Br+ | Br- |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | STS Starachowice | ? | ? | ? | ? | ? | ? | ? |
2 | ??? | ? | ? | ? | ? | ? | ? | ? |
3 | ??? | ? | ? | ? | ? | ? | ? | ? |
... | ??? | ? | ? | ? | ? | ? | ? | ? |
Podokręg Sosnowiec
Klasa A (Sosnowiec)
M-ce | Nazwa klubu | M | Pkt | Z | R | P | Br+ | Br- |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | CKS Czeladź (B) | 18 | 32 | 15 | 2 | 1 | 72 | 28 |
2 | Unia Sosnowiec | 18 | 29 | 13 | 3 | 2 | 60 | 26 |
3 | RKS Zagłębie Dąbrowa Górnicza | 18 | 26 | 11 | 4 | 3 | 54 | 30 |
4 | Zagłębianka Będzin | 18 | 20 | 8 | 4 | 6 | 43 | 32 |
5 | Brynica Czeladź | 18 | 17 | 7 | 3 | 8 | 33 | 44 |
6 | Solvay Grodziec | 18 | 15 | 5 | 5 | 8 | 32 | 40 |
7 | Sarmacja Będzin | 18 | 14 | 5 | 4 | 9 | 35 | 53 |
8 | Płomień Milowice | 18 | 13 | 6 | 1 | 11 | 40 | 50 |
9 | Hakoach Będzin | 18 | 7 | 2 | 3 | 13 | 28 | 65 |
10 | Policyjny KS Sosnowiec (S) | 18 | 7 | 3 | 1 | 14 | 16 | 45 |
Klasa B, Grupa I (Sosnowiec)
Klasa B, Grupa II (Sosnowiec)
Klasa C, Grupa I (Sosnowiec)
Klasa C, Grupa II (Sosnowiec)
Rozgrywki o mistrzostwo KOZPN
Rozgrywki o mistrzostwo Kieleckiego OZPN w którym wzięli udział mistrzowie Klas A, podokręgów; częstochowskiego (Brygada Częstochowa), kieleckiego (STS Starachowice) i sosnowieckiego (CKS Czeladź), w systemie każdy z każdym, mecz i rewanż.
Rozgrywki | kolejka | data | godz. | gospodarze | goście | wynik |
---|---|---|---|---|---|---|
Mistrz KOZPN | 1 | ??? 1936 | ? | ??? | ??? | ? : ? (?:?) |
Mistrz KOZPN | 1 | ??? 1936 | - | ??? | XXX | PAUZA |
Rozgrywki | kolejka | data | godz. | gospodarze | goście | wynik |
---|---|---|---|---|---|---|
Mistrz KOZPN | 2 | ??? 1936 | ? | ??? | ??? | ? : ? (?:?) |
Mistrz KOZPN | 2 | ??? 1936 | - | ??? | XXX | PAUZA |
Rozgrywki | kolejka | data | godz. | gospodarze | goście | wynik |
---|---|---|---|---|---|---|
Mistrz KOZPN | 3 | ??? 1936 | ? | ??? | ??? | ? : ? (?:?) |
Mistrz KOZPN | 3 | ??? 1936 | - | ??? | XXX | PAUZA |
Rozgrywki | kolejka | data | godz. | gospodarze | goście | wynik |
---|---|---|---|---|---|---|
Mistrz KOZPN | 4 | ??? 1936 | ? | ??? | ??? | ? : ? (?:?) |
Mistrz KOZPN | 4 | ??? 1936 | ? | ??? | XXX | PAUZA |
Rozgrywki | kolejka | data | godz. | gospodarze | goście | wynik |
---|---|---|---|---|---|---|
Mistrz KOZPN | 5 | ??? 1936 | ? | ??? | ??? | ? : ? (?:?) |
Mistrz KOZPN | 5 | ??? 1936 | - | ??? | XXX | PAUZA |
Rozgrywki | kolejka | data | godz. | gospodarze | goście | wynik |
---|---|---|---|---|---|---|
Mistrz KOZPN | 6 | ??? 1936 | ? | ??? | ??? | ? : ? (?:?) |
Mistrz KOZPN | 6 | ??? 1936 | - | ??? | XXX | PAUZA |
Tabela mistrzostw KOZPN
M-ce | Nazwa klubu | M | Pkt | Z | R | P | Br+ | Br- |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Brygada Częstochowa (A) | 4 | 8 | 4 | 0 | 0 | 7 | 2 |
2 | CKS Czeladź | 4 | 2 | 1 | 0 | 3 | 11 | 11 |
3 | SKS Starachowice | 4 | 2 | 1 | 0 | 3 | 9 | 14 |
- Mistrzem Kieleckiego OZPN została Brygada Częstochowa i awansowała do rozgrywek międzyokręgowych.
Baraże o awans do Ligi Państwowej
Mistrz Kieleckiego OZPN Brygada Częstochowa została przydzielona do Grupy I rozgrywek międzyokręgowych (półfinałów) o wejście do Ligi Państwowej. W tej grupie znalazły się także (jako mistrzowie swoich okręgów) drużyny Skoda Warszawa, Unia Lublin (w org. pisowni Unja) oraz ŁTSG Łódź (Łódzkie Towarzystwo Sportowo Gimnastyczne). Mecze pomiędzy tymi drużynami zostały rozegrane w systemie każdy z każdym, mecz i rewanż.
Półfinał
Tabela Grupy I
M-ce | Nazwa klubu | M | Pkt | Z | R | P | Br+ | Br- |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Brygada Częstochowa | 6 | ? | ? | ? | ? | ? | ? |
2 | ??? | 6 | ? | ? | ? | ? | ? | ? |
3 | ??? | 6 | ? | ? | ? | ? | ? | ? |
4 | ??? | 6 | ? | ? | ? | ? | ? | ? |
Do dalszych rozgrywek (finałów) o wejście do Ligi Państwowej awansował mistrz Grupy I, Brygada Częstochowa i w finale zmierzył się z mistrzami pozostałych grup. Rozgrywki finałowe odbyły się w miesiącach wrzesień i październik, w systemie każdy z każdym, mecz i rewanż.
Finał
Tabela końcowa
M-ce | Nazwa klubu | M | Pkt | Z | R | P | Br+ | Br- |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Cracovia Kraków | 6 | 10 | ? | ? | ? | 15 | 4 |
2 | AKS Chorzów | 6 | 9 | ? | ? | ? | 19 | 8 |
3 | Śmigły Wilno | 6 | 3 | 1 | 1 | 4 | 7 | 18 |
4 | Brygada Częstochowa | 6 | 2 | 1 | 0 | 5 | 3 | 14 |
Awans do Ligi Państwowej w sezonie 1935/1936 uzyskały drużyny: Cracovia Kraków i AKS Chorzów, które zajęły miejsca po spadkowiczach: Śląsku Świętochłowice i Legi Warszawa.
Sezon 1936/1937
Podokręg Częstochowa
Klasa A (Częstochowa)
M-ce | Nazwa klubu | M | Pkt | Z | R | P | Br+ | Br- |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Brygada Częstochowa (A) - grała tylko w rundzie wiosennej | 14 | ? | ? | ? | ? | ? | ? |
2 | Warta Zawiercie (A) | 14 | ? | ? | ? | ? | ? | ? |
3 | Częstochówka Częstochowa (A) | 14 | ? | ? | ? | ? | ? | ? |
4 | Turyści Częstochowa (A) | 14 | ? | ? | ? | ? | ? | ? |
5 | Skra Częstochowa (A) | 14 | ? | ? | ? | ? | ? | ? |
6 | Victoria Częstochowa | 14 | ? | ? | ? | ? | ? | ? |
7 | Wysoka Łazy | 14 | ? | ? | ? | ? | ? | ? |
8 | KS Myszków | 14 | ? | ? | ? | ? | ? | ? |
- W związku z reorganizacją rozgrywek i utworzeniem od następnego sezonu 1937/1938 Zagłębiowskiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej, który będzie prowadził swoją Ligę Okręgową awans do niej uzyskały drużyny z miejsc od 1 do 5. Natomiast drużyny z miejsc od 6 do 8 w kolejnym sezonie 1937/1938 zagrały w Klasie A prowadzonej przez Zagłębiowski Okręgowy Związek Piłki Nożnej.
Podokręg Kielce
Klasa A (Kielce)
M-ce | Nazwa klubu | M | Pkt | Z | R | P | Br+ | Br- |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | ??? | ? | ? | ? | ? | ? | ? | ? |
2 | ??? | ? | ? | ? | ? | ? | ? | ? |
3 | ??? | ? | ? | ? | ? | ? | ? | ? |
... | ??? | ? | ? | ? | ? | ? | ? | ? |
Podokręg Sosnowiec
Klasa A (Sosnowiec)
M-ce | Nazwa klubu | M | Pkt | Z | R | P | Br+ | Br- |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | RKS Zagłębie Dąbrowa Górnicza (A) | 18 | ? | ? | ? | ? | ? | ? |
2 | CKS Czeladź (A) | 18 | ? | ? | ? | ? | ? | ? |
3 | Brynica Czeladź (A) | 18 | ? | ? | ? | ? | ? | ? |
4 | Sarmacja Będzin (A) | 18 | ? | ? | ? | ? | ? | ? |
5 | Unia Sosnowiec (A) | 18 | ? | ? | ? | ? | ? | ? |
6 | Płomień Milowice | 18 | ? | ? | ? | ? | ? | ? |
7 | Solvay Grodziec | 18 | ? | ? | ? | ? | ? | ? |
8 | AKS Niwka | 18 | ? | ? | ? | ? | ? | ? |
9 | Hakoach Będzin | 18 | ? | ? | ? | ? | ? | ? |
10 | Zagłębianka Będzin | 18 | ? | ? | ? | ? | ? | ? |
- W związku z reorganizacją rozgrywek i utworzeniem od następnego sezonu 1937/1938 Zagłębiowskiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej, który będzie prowadził swoją Ligę Okręgową awans do niej uzyskały drużyny z miejsc od 1 do 5. Natomiast drużyny z miejsc od 6 do 10 w kolejnym sezonie 1937/1938 zagrały w Klasie A prowadzonej przez Zagłębiowski Okręgowy Związek Piłki Nożnej. Za zwycięstwo 2 pkt, za remis 1 pkt.
Rozgrywki o mistrzostwo KOZPN
Rozgrywki o mistrzostwo Kieleckiego OZPN w którym wzięli udział mistrzowie Klas A, podokręgów: częstochowskiego (Brygada Częstochowa), kieleckiego (STS Starachowice) i sosnowieckiego (RKS Zagłębie Dąbrowa Górnicza) oraz zwycięzca grupy robotniczej, w której grały takze drużyny z woj. śląskiego (TUR Mysłowice"'), w systemie każdy z każdym, mecz i rewanż.
Tabela mistrzostw KOZPN
M-ce | Nazwa klubu | M | Pkt | Z | R | P | Br+ | Br- |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Brygada Częstochowa (A) | |||||||
2 | RKS Zagłębie Dąbrowa Górnicza | |||||||
3 | TUR Mysłowice | |||||||
4 | SKS Starachowice |
- Mistrzem Kieleckiego OZPN została Brygada Częstochowa i awansowała do rozgrywek międzyokręgowych o awans do Ligi Państwowej.