Kielecki Okręgowy Związek Piłki Nożnej 1928 - 1937: Różnice pomiędzy wersjami
Nie podano opisu zmian |
|||
(Nie pokazano 31 pośrednich wersji utworzonych przez tego samego użytkownika) | |||
Linia 363: | Linia 363: | ||
|} | |} | ||
==== | ====[[Piłka nożna: Klasa B, Grupa II (Sosnowiec) - Sezon 1928|Tabela końcowa grupy II]]==== | ||
{|border="6" cellpadding="2" cellspacing="1" align="center" style="margin-left: 0.5em; margin-bottom: 1.5em" | {| border="6" cellpadding="2" cellspacing="1" align="center" style="margin-left: 0.5em; margin-bottom: 1.5em" | ||
|-BGCOLOR="#808456" style="color: white" | |-BGCOLOR="#808456" style="color: white" | ||
! WIDTH= | ! WIDTH=4%|M-ce | ||
! WIDTH= | ! Nazwa klubu | ||
! WIDTH= | ! WIDTH=8%|M | ||
! WIDTH= | ! WIDTH=8%|Pkt | ||
! WIDTH=8%|Z | |||
! WIDTH=8%|R | |||
! WIDTH=8%|P | |||
! WIDTH=8%|Br+ | |||
! WIDTH=8%|Br- | |||
|- | |- BGCOLOR=#94BE7E | ||
| ALIGN=center|1 | |||
| ALIGN=LEFT|[[Hakoach Będzin|ŻTGS Hakoach Będzin]] (A) | |||
| ALIGN=center|7 | |||
| ALIGN=center|12 | |||
| ALIGN=center|6 | |||
| ALIGN=center|0 | |||
| ALIGN=center|1 | | ALIGN=center|1 | ||
| ALIGN=center|21 | |||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|4 | ||
| ALIGN=center| | |||
|- | |- | ||
| ALIGN=center|2 | | ALIGN=center|2 | ||
| ALIGN=LEFT|TS | | ALIGN=LEFT|[[TS Dąbrowa Dąbrowa Górnicza|TS Dąbrowa]] | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|5 | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|6 | ||
| ALIGN=center|3 | |||
| ALIGN=center|0 | |||
| ALIGN=center|2 | |||
| ALIGN=center|19 | |||
| ALIGN=center|8 | |||
|- | |- | ||
| ALIGN=center|3 | | ALIGN=center|3 | ||
| ALIGN=LEFT| | | ALIGN=LEFT|[[Vesta Olkusz|TS Vesta Olkusz]] | ||
| | | ALIGN=center|7 | ||
| ALIGN=center| | |||
| ALIGN=center|4 | | ALIGN=center|4 | ||
| ALIGN= | | ALIGN=center|2 | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|0 | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|5 | ||
| ALIGN=center|11 | |||
| ALIGN=center|31 | |||
|- | |- | ||
| ALIGN=center|4 | |||
| ALIGN=LEFT|[[Zagłębianka Będzin|KS Zagłębianka Będzin]] | |||
| ALIGN=center|3 | |||
| ALIGN=center|2 | |||
| ALIGN=center|1 | |||
| ALIGN=center|0 | |||
| ALIGN=center|2 | |||
| ALIGN=center|4 | |||
| ALIGN=center|6 | |||
|- | |||
| ALIGN=center|5 | | ALIGN=center|5 | ||
| ALIGN=LEFT| | | ALIGN=LEFT|[[Sarmata Wolbrom|TS Sarmata Wolbrom]] | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|4 | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|2 | ||
| ALIGN=center|1 | |||
| ALIGN=center|0 | |||
| ALIGN=center|3 | |||
| ALIGN=center|7 | |||
| ALIGN=center|13 | |||
|} | |||
* Uwaga: tabela została zestawiona po ustaleniu wyników 13 z 20 rozegranych meczów. | |||
=====Klasa C (Sosnowiec)===== | |||
=====Klasa | |||
{|border="6" cellpadding="2" cellspacing="1" align="center" style="margin-left: 0.5em; margin-bottom: 1.5em" | {|border="6" cellpadding="2" cellspacing="1" align="center" style="margin-left: 0.5em; margin-bottom: 1.5em" | ||
|-BGCOLOR="#808456" style="color: white" | |-BGCOLOR="#808456" style="color: white" | ||
Linia 419: | Linia 443: | ||
|- | |- | ||
| ALIGN=center|1 | | ALIGN=center|1 | ||
| ALIGN=LEFT|[[ | | ALIGN=LEFT|[[Cynkownia Będzin|TS Cynkownia Będzin]] | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|1 | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|[[Będzin]] | ||
|- | |- | ||
| ALIGN=center|2 | | ALIGN=center|2 | ||
| ALIGN=LEFT| | | ALIGN=LEFT|TS Ząbkowice | ||
| ALIGN=center|[[ | | ALIGN=center|1 | ||
| ALIGN=center|[[Ząbkowice (Dąbrowa Górnicza)|Ząbkowice]] | |||
|- | |- | ||
| ALIGN=center|3 | | ALIGN=center|3 | ||
| ALIGN=LEFT|[[KS Sparta Raków|KS Sparta Raków]] | | ALIGN=LEFT|ŻKS Sport | ||
| ALIGN=center|[[Piłka nożna: Klasa B, Grupa III (Częstochowa) - Sezon 1928|Grupa III (Częstochowa)]] | | ALIGN=center|1 | ||
| ALIGN=center|[[Dąbrowa Górnicza]] | |||
|- | |||
| ALIGN=center|4 | |||
| ALIGN=LEFT|[[KS Olkusz|TS Olkusz]] | |||
| ALIGN=center|1 | |||
| ALIGN=center|[[Olkusz]] | |||
|- | |||
| ALIGN=center|5 | |||
| ALIGN=LEFT|KS Postęp | |||
| ALIGN=center|1 | |||
| ALIGN=center|[[Olkusz]] | |||
|} | |||
====Podokręg Częstochowa==== | |||
=====Klasa B (Częstochowa)===== | |||
{|border="6" cellpadding="2" cellspacing="1" align="center" style="margin-left: 0.5em; margin-bottom: 1.5em" | |||
|-BGCOLOR="#808456" style="color: white" | |||
! WIDTH=10%|LP | |||
! WIDTH=40%|NAZWA KLUBU (DRUŻYNY) | |||
! WIDTH=25%|GRUPA | |||
! WIDTH=25%|MIEJSCOWOŚĆ | |||
|- | |||
| ALIGN=center|1 | |||
| ALIGN=LEFT|[[Skra Częstochowa|RKS Skra]] | |||
| ALIGN=center|[[Piłka nożna: Klasa B, Grupa III (Częstochowa) - Sezon 1928|Grupa III (Częstochowa)]] | |||
| ALIGN=center|Częstochowa | |||
|- | |||
| ALIGN=center|2 | |||
| ALIGN=LEFT|[[Turyści Częstochowa|KS Turyści]] | |||
| ALIGN=center|[[Piłka nożna: Klasa B, Grupa III (Częstochowa) - Sezon 1928|Grupa III (Częstochowa)]] | |||
| ALIGN=center|Częstochowa | |||
|- | |||
| ALIGN=center|3 | |||
| ALIGN=LEFT|[[KS Sparta Raków|KS Sparta Raków]] | |||
| ALIGN=center|[[Piłka nożna: Klasa B, Grupa III (Częstochowa) - Sezon 1928|Grupa III (Częstochowa)]] | |||
| ALIGN=center|Częstochowa | | ALIGN=center|Częstochowa | ||
Linia 1120: | Linia 1184: | ||
|- BGCOLOR=#FFD700 | |- BGCOLOR=#FFD700 | ||
| ALIGN=center|1 | | ALIGN=center|1 | ||
| ALIGN=LEFT|'''[[Victoria Sosnowiec]]''' | | ALIGN=LEFT|'''[[Victoria Sosnowiec]]''' (B) | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
Linia 1131: | Linia 1195: | ||
|- | |- | ||
| ALIGN=center|2 | | ALIGN=center|2 | ||
| ALIGN=LEFT|[[ | | ALIGN=LEFT|[[Hakoach Będzin]] | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|14 | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
Linia 1142: | Linia 1206: | ||
|- | |- | ||
| ALIGN=center|3 | | ALIGN=center|3 | ||
| ALIGN=LEFT|[[ | | ALIGN=LEFT|[[CKS Czeladź]] | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|14 | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
Linia 1151: | Linia 1215: | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
|- | |- | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|4 | ||
| ALIGN=LEFT|[[ | | ALIGN=LEFT|[[RKS Zagłębie Dąbrowa Górnicza]] | ||
| ALIGN=center|14 | |||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
Linia 1160: | Linia 1225: | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
|- | |||
| ALIGN=center|5 | |||
| ALIGN=LEFT|[[KS Sosnowiec]] | |||
| ALIGN=center|14 | |||
| ALIGN=center| | |||
| ALIGN=LEFT| | |||
| ALIGN=center| | |||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
Linia 1188: | Linia 1237: | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
|- | |- | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|6 | ||
| ALIGN=LEFT|[[ | | ALIGN=LEFT|[[Makabi Sosnowiec]] | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|14 | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
Linia 1200: | Linia 1249: | ||
|- | |- | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|7 | ||
| ALIGN=LEFT|[[ | | ALIGN=LEFT|[[Sarmacja Będzin]] | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|14 | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
Linia 1211: | Linia 1260: | ||
|- BGCOLOR=#F08099 | |- BGCOLOR=#F08099 | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|8 | ||
| ALIGN=LEFT|[[ | | ALIGN=LEFT|[[Świt Sosnowiec]] (S) | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|14 | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
Linia 1222: | Linia 1271: | ||
|} | |} | ||
===Podokręg | ===Podokręg Częstochowa=== | ||
====Klasa A ( | ====[[Piłka nożna: Klasa A (Częstochowa) - Sezon 1930|Klasa A (Częstochowa)]]==== | ||
{| border="6" cellpadding="2" cellspacing="1" align="center" style="margin-left: 0.5em; margin-bottom: 1.5em" | {| border="6" cellpadding="2" cellspacing="1" align="center" style="margin-left: 0.5em; margin-bottom: 1.5em" | ||
|-BGCOLOR="#808456" style="color: white" | |-BGCOLOR="#808456" style="color: white" | ||
Linia 1239: | Linia 1287: | ||
|- BGCOLOR=#FFD700 | |- BGCOLOR=#FFD700 | ||
| ALIGN=center|1 | | ALIGN=center|1 | ||
| ALIGN=LEFT|'''[[ | | ALIGN=LEFT|'''[[Warta Zawiercie]]''' (B) | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|10 | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|14 | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
Linia 1250: | Linia 1298: | ||
|- | |- | ||
| ALIGN=center|2 | | ALIGN=center|2 | ||
| ALIGN=LEFT|[[ | | ALIGN=LEFT|[[Victoria Częstochowa]] | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|10 | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|13 | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
Linia 1261: | Linia 1309: | ||
|- | |- | ||
| ALIGN=center|3 | | ALIGN=center|3 | ||
| ALIGN=LEFT|[[ | | ALIGN=LEFT|[[Skra Częstochowa]] | ||
| ALIGN=center|10 | |||
| ALIGN=center|10 | |||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
| ALIGN=center|? | |||
| ALIGN=center|? | |||
| ALIGN=center|? | |||
|- | |||
| ALIGN=center|4 | |||
| ALIGN=LEFT|[[Częstochowski KS Częstochowa]] | |||
| ALIGN=center|10 | |||
| ALIGN=center|10 | |||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
Linia 1270: | Linia 1329: | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
|- | |- | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|5 | ||
| ALIGN=LEFT|[[??? | | ALIGN=LEFT|[[Warta Częstochowa]] | ||
| ALIGN=center|10 | |||
| ALIGN=center|7 | |||
| ALIGN=center|? | |||
| ALIGN=center|? | |||
| ALIGN=center|? | |||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
|- BGCOLOR=#F08099 | |||
| ALIGN=center|6 | |||
| ALIGN=LEFT|[[Ruch Sosnowiec]] (S) | |||
| ALIGN=center|10 | |||
| ALIGN=center|6 | |||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
Linia 1280: | Linia 1350: | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
|} | |} | ||
=== | |||
===Podokręg Radom=== | |||
====Klasa A (Radom)==== | |||
{| border="6" cellpadding="2" cellspacing="1" align="center" style="margin-left: 0.5em; margin-bottom: 1.5em" | {| border="6" cellpadding="2" cellspacing="1" align="center" style="margin-left: 0.5em; margin-bottom: 1.5em" | ||
|- | |-BGCOLOR="#808456" style="color: white" | ||
! WIDTH= | ! WIDTH=4%|M-ce | ||
! WIDTH= | ! Nazwa klubu | ||
! WIDTH= | ! WIDTH=8%|M | ||
! WIDTH= | ! WIDTH=8%|Pkt | ||
! WIDTH= | ! WIDTH=8%|Z | ||
! WIDTH= | ! WIDTH=8%|R | ||
! WIDTH= | ! WIDTH=8%|P | ||
! WIDTH=8%|Br+ | |||
! WIDTH=8%|Br- | |||
|- | |- BGCOLOR=#FFD700 | ||
| ALIGN=center|1 | | ALIGN=center|1 | ||
| ALIGN= | | ALIGN=LEFT|'''[[RKS Radom]]''' | ||
| ALIGN=center|? | |||
| ALIGN=center|? | |||
| ALIGN=center|? | |||
| ALIGN=center|? | |||
| ALIGN=center|? | |||
| ALIGN=center|? | |||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
|- | |- | ||
| ALIGN=center|[[ | | ALIGN=center|2 | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=LEFT|[[???]] | ||
| ALIGN=center|[[???]] | | ALIGN=center|? | ||
| ALIGN=center|? | |||
| ALIGN=center|? | |||
| ALIGN=center|? | |||
| ALIGN=center|? | |||
| ALIGN=center|? | |||
| ALIGN=center|? | |||
|- | |||
| ALIGN=center|3 | |||
| ALIGN=LEFT|[[???]] | |||
| ALIGN=center|? | |||
| ALIGN=center|? | |||
| ALIGN=center|? | |||
| ALIGN=center|? | |||
| ALIGN=center|? | |||
| ALIGN=center|? | |||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
| ALIGN=center|[[???]] | |||
| ALIGN=center| | |- BGCOLOR=#F08099 | ||
| ALIGN=center|'''? | | ALIGN=center|... | ||
| ALIGN=LEFT|[[???]] | |||
| ALIGN=center|? | |||
| ALIGN=center|? | |||
| ALIGN=center|? | |||
| ALIGN=center|? | |||
| ALIGN=center|? | |||
| ALIGN=center|? | |||
| ALIGN=center|? | |||
|} | |||
===Rozgrywki o Mistrzostwo KOZPN=== | |||
Rozgrywki o mistrzostwo Kieleckiego OZPN w którym wzięli udział '''mistrzowie Klas A''', podokręgów; częstochowskiego ('''[[???]]'''), kieleckiego ('''[[???]]'''), radomskiego ('''[[???]]''') i sosnowieckiego ('''[[???]]'''), w systemie każdy z każdym, mecz i rewanż. | |||
{| border="6" cellpadding="2" cellspacing="1" align="center" style="margin-left: 0.5em; margin-bottom: 1.5em" | {| border="6" cellpadding="2" cellspacing="1" align="center" style="margin-left: 0.5em; margin-bottom: 1.5em" | ||
Linia 1326: | Linia 1427: | ||
|- | |- | ||
| ALIGN=center|[[Mistrz KOZPN]] | | ALIGN=center|[[Mistrz KOZPN]] | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|1 | ||
| ALIGN=center|[[???]] [[1935]] | | ALIGN=center|[[???]] [[1935]] | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
Linia 1335: | Linia 1436: | ||
|- | |- | ||
| ALIGN=center|[[Mistrz KOZPN]] | | ALIGN=center|[[Mistrz KOZPN]] | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|1 | ||
| ALIGN=center|[[???]] [[1935]] | | ALIGN=center|[[???]] [[1935]] | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
Linia 1355: | Linia 1456: | ||
|- | |- | ||
| ALIGN=center|[[Mistrz KOZPN]] | | ALIGN=center|[[Mistrz KOZPN]] | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|2 | ||
| ALIGN=center|[[???]] [[1935]] | | ALIGN=center|[[???]] [[1935]] | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
Linia 1364: | Linia 1465: | ||
|- | |- | ||
| ALIGN=center|[[Mistrz KOZPN]] | | ALIGN=center|[[Mistrz KOZPN]] | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|2 | ||
| ALIGN=center|[[???]] [[1935]] | | ALIGN=center|[[???]] [[1935]] | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
Linia 1384: | Linia 1485: | ||
|- | |- | ||
| ALIGN=center|[[Mistrz KOZPN]] | | ALIGN=center|[[Mistrz KOZPN]] | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|3 | ||
| ALIGN=center|[[???]] [[1935]] | | ALIGN=center|[[???]] [[1935]] | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
Linia 1393: | Linia 1494: | ||
|- | |- | ||
| ALIGN=center|[[Mistrz KOZPN]] | | ALIGN=center|[[Mistrz KOZPN]] | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|3 | ||
| ALIGN=center|[[???]] [[1935]] | | ALIGN=center|[[???]] [[1935]] | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
Linia 1413: | Linia 1514: | ||
|- | |- | ||
| ALIGN=center|[[Mistrz KOZPN]] | | ALIGN=center|[[Mistrz KOZPN]] | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|4 | ||
| ALIGN=center|[[???]] [[1935]] | | ALIGN=center|[[???]] [[1935]] | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
Linia 1422: | Linia 1523: | ||
|- | |- | ||
| ALIGN=center|[[Mistrz KOZPN]] | | ALIGN=center|[[Mistrz KOZPN]] | ||
| ALIGN=center|5 | | ALIGN=center|4 | ||
| ALIGN=center|[[???]] [[1935]] | |||
| ALIGN=center|? | |||
| ALIGN=center|[[???]] | |||
| ALIGN=center|[[???]] | |||
| ALIGN=center|'''? : ?''' (?:?) | |||
|} | |||
{| border="6" cellpadding="2" cellspacing="1" align="center" style="margin-left: 0.5em; margin-bottom: 1.5em" | |||
|- BGCOLOR="#808456" style="color: white" | |||
! WIDTH=18%|Rozgrywki | |||
! WIDTH=6%|kolejka | |||
! WIDTH=17%|data | |||
! WIDTH=7%|godz. | |||
! WIDTH=22%|gospodarze | |||
! WIDTH=22%|goście | |||
! WIDTH=10%|wynik | |||
|- | |||
| ALIGN=center|[[Mistrz KOZPN]] | |||
| ALIGN=center|5 | |||
| ALIGN=center|[[???]] [[1935]] | |||
| ALIGN=center|? | |||
| ALIGN=center|[[???]] | |||
| ALIGN=center|[[???]] | |||
| ALIGN=center|'''? : ?''' (?:?) | |||
|- | |||
| ALIGN=center|[[Mistrz KOZPN]] | |||
| ALIGN=center|5 | |||
| ALIGN=center|[[???]] [[1935]] | | ALIGN=center|[[???]] [[1935]] | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
Linia 1474: | Linia 1604: | ||
|-BGCOLOR=#94BE7E | |-BGCOLOR=#94BE7E | ||
| ALIGN=center|1 | | ALIGN=center|1 | ||
| ALIGN=LEFT|'''[[ | | ALIGN=LEFT|'''[[Warta Zawiercie]]''' (A) | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|4 | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|5 | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
| ALIGN=center|13 | |||
| ALIGN=center|10 | |||
|- | |- | ||
| ALIGN=center|2 | | ALIGN=center|2 | ||
| ALIGN=LEFT|[[ | | ALIGN=LEFT|[[RKS Radom]] | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|4 | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|4 | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
| ALIGN=center|4 | |||
| ALIGN=center|8 | |||
|- | |- | ||
| ALIGN=center|3 | | ALIGN=center|3 | ||
| ALIGN=LEFT|[[ | | ALIGN=LEFT|[[Victoria Sosnowiec]] | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|4 | ||
| ALIGN=center|3 | |||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
| ALIGN=center|9 | |||
| ALIGN=center|8 | |||
|} | |||
===Baraże o awans do Ligi Państwowej=== | |||
{| border="6" cellpadding="2" cellspacing="1" align="center" style="margin-left: 0.5em; margin-bottom: 1.5em" | |||
|-BGCOLOR="#808456" style="color: white" | |||
! WIDTH=4%|M-ce | |||
! Nazwa klubu | |||
! WIDTH=8%|M | |||
! WIDTH=8%|Pkt | |||
! WIDTH=8%|Z | |||
! WIDTH=8%|R | |||
! WIDTH=8%|P | |||
! WIDTH=8%|Br+ | |||
! WIDTH=8%|Br- | |||
|-BGCOLOR=#94BE7E | |||
| ALIGN=center|1 | |||
| ALIGN=LEFT|'''[[AKS Królewska Huta]]''' (Chorzów) (A) | |||
| ALIGN=center|4 | |||
| ALIGN=center|6 | |||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
| ALIGN=center|20 | |||
| ALIGN=center|10 | |||
|- | |- | ||
| ALIGN=center|2 | |||
| ALIGN=LEFT|[[Wawel Kraków]] | |||
| ALIGN=center|4 | | ALIGN=center|4 | ||
| ALIGN=center|3 | |||
| ALIGN=center| | |||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
| ALIGN=center|8 | |||
| ALIGN=center|12 | |||
|- | |||
| ALIGN=center|3 | |||
| ALIGN=LEFT|[[Warta Zawiercie]] | |||
| ALIGN=center|4 | |||
| ALIGN=center|3 | |||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
| ALIGN=center|10 | |||
| ALIGN=center|16 | |||
|} | |} | ||
Awans do gier finałowych o Ligę Państwową wywalczył AKS Królewska Huta (Chorzów) | |||
==Sezon 1931== | ==Sezon 1931== | ||
Linia 1701: | Linia 1868: | ||
W sezonie 1931 rywalizacja w Klasie A Podokręgu Sosnowiec odbywała się w dwóch grupach. Mistrza Podokręgu Sosnowiec miał wskazać mecz barażowy pomiędzy mistrzami obu grup, rozegrany na neutralnym terenie. | W sezonie 1931 rywalizacja w Klasie A Podokręgu Sosnowiec odbywała się w dwóch grupach. Mistrza Podokręgu Sosnowiec miał wskazać mecz barażowy pomiędzy mistrzami obu grup, rozegrany na neutralnym terenie. | ||
====[[Piłka nożna: Klasa A, Grupa I (Sosnowiec) - Sezon 1931|Klasa A, Grupa I (Sosnowiec)]]==== | ====[[Piłka nożna: Klasa A, Grupa I (Sosnowiec) - Sezon 1931|Klasa A, Grupa I (Sosnowiec)]]==== | ||
Linia 1720: | Linia 1886: | ||
|- BGCOLOR=#FFD700 | |- BGCOLOR=#FFD700 | ||
| ALIGN=center|1 | | ALIGN=center|1 | ||
| ALIGN=LEFT|'''[[Unia Sosnowiec]]''' | | ALIGN=LEFT|'''[[Unia Sosnowiec]]''' (B) | ||
| ALIGN=center|10 | | ALIGN=center|10 | ||
| ALIGN=center|18 | | ALIGN=center|18 | ||
Linia 1775: | Linia 1941: | ||
|- BGCOLOR=#F08099 | |- BGCOLOR=#F08099 | ||
| ALIGN=center|6 | | ALIGN=center|6 | ||
| ALIGN=LEFT|[[Świt Sosnowiec]] | | ALIGN=LEFT|[[Świt Sosnowiec]] (S) | ||
| ALIGN=center|10 | | ALIGN=center|10 | ||
| ALIGN=center|3 | | ALIGN=center|3 | ||
Linia 1800: | Linia 1966: | ||
| ALIGN=center|[[Klasa A (Sosnowiec)]] | | ALIGN=center|[[Klasa A (Sosnowiec)]] | ||
| ALIGN=center|BARAŻ | | ALIGN=center|BARAŻ | ||
| ALIGN=center|[[9 sierpnia]] [[1931]] | | ALIGN=center|[[9 sierpnia]] [[1931]] | ||
| ALIGN=center|1? | | ALIGN=center|1? | ||
| ALIGN=center|[[Unia Sosnowiec]] | | ALIGN=center|[[Unia Sosnowiec]] | ||
Linia 1823: | Linia 1989: | ||
|- BGCOLOR=#FFD700 | |- BGCOLOR=#FFD700 | ||
| ALIGN=center|1 | | ALIGN=center|1 | ||
| ALIGN=LEFT|'''[[Warta Zawiercie]]''' | | ALIGN=LEFT|'''[[Warta Zawiercie]]''' (B) | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|8 | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|13 | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
Linia 1834: | Linia 2000: | ||
|- | |- | ||
| ALIGN=center|2 | | ALIGN=center|2 | ||
| ALIGN=LEFT|[[ | | ALIGN=LEFT|[[Hakoach Będzin]] | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|8 | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|10 | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
Linia 1845: | Linia 2011: | ||
|- | |- | ||
| ALIGN=center|3 | | ALIGN=center|3 | ||
| ALIGN=LEFT|[[?? | | ALIGN=LEFT|[[RKS Zagłębie Dąbrowa Górnicza]] | ||
| ALIGN=center|8 | |||
| ALIGN=center|9 | |||
| ALIGN=center|? | |||
| ALIGN=center|? | |||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
| ALIGN=center|? | |||
|- | |||
| ALIGN=center|4 | |||
| ALIGN=LEFT|[[Zagłębianka Będzin]] | |||
| ALIGN=center|8 | |||
| ALIGN=center|8 | |||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
Linia 1855: | Linia 2032: | ||
|- BGCOLOR=#F08099 | |- BGCOLOR=#F08099 | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|5 | ||
| ALIGN=LEFT|[[ | | ALIGN=LEFT|[[Sarmacja Będzin]] (S) | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|8 | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|0 | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
Linia 1865: | Linia 2042: | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
|} | |} | ||
W dniu 12 sierpnia 1931 roku doszło do | W dniu 12 sierpnia 1931 roku doszło do rozstrzygającego meczu o tytuł Mistrza Klasy A Podokręgu Sosnowiec pomiędzy zwycięzcami rozgrywek grupowych: Unii Sosnowiec (Grupa I) i Warty Zawiercie (Grupa II). Mecz odbył się w Będzinie, na stadionie miejscowego klubu Hakoach, w obecności 3 tysięcy widzów. | ||
{| border="6" cellpadding="2" cellspacing="1" align="center" style="margin-left: 0.5em; margin-bottom: 1.5em" | {| border="6" cellpadding="2" cellspacing="1" align="center" style="margin-left: 0.5em; margin-bottom: 1.5em" | ||
Linia 1881: | Linia 2058: | ||
| ALIGN=center|[[Klasa A (Sosnowiec)]] | | ALIGN=center|[[Klasa A (Sosnowiec)]] | ||
| ALIGN=center|BARAŻ | | ALIGN=center|BARAŻ | ||
| ALIGN=center|[[12 sierpnia]] [[1931]] | | ALIGN=center|[[12 sierpnia]] [[1931]] | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
| ALIGN=center|[[Unia Sosnowiec]] | | ALIGN=center|[[Unia Sosnowiec]] | ||
Linia 1888: | Linia 2065: | ||
|} | |} | ||
Mistrzem Klasy A Podokręgu Sosnowiec w sezonie piłkarskim 1931 została Unia Sosnowiec, | Mistrzem Klasy A Podokręgu Sosnowiec w sezonie piłkarskim 1931 została Unia Sosnowiec, uzyskując tym samym prawo do dalszych rozgrywek o tytuł Mistrza Okręgu. | ||
===Rozgrywki o Mistrzostwo KOZPN=== | ===Rozgrywki o Mistrzostwo KOZPN=== | ||
Linia 2087: | Linia 2264: | ||
|- BGCOLOR=#FFD700 | |- BGCOLOR=#FFD700 | ||
| ALIGN=center|1 | | ALIGN=center|1 | ||
| ALIGN=LEFT|'''[[ | | ALIGN=LEFT|'''[[Warta Zawiercie]]''' (B) | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|12 | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|21 | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
| ALIGN=center|45 | |||
| ALIGN=center|11 | |||
|- | |- | ||
| ALIGN=center|2 | | ALIGN=center|2 | ||
| ALIGN=LEFT|[[ | | ALIGN=LEFT|[[Skra Częstochowa]] | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|12 | ||
| ALIGN=center|16 | |||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
| ALIGN=center|25 | |||
| ALIGN=center|19 | |||
|- | |||
| ALIGN=center|3 | |||
| ALIGN=LEFT|[[Victoria Częstochowa]] | |||
| ALIGN=center|12 | |||
| ALIGN=center|15 | |||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
| ALIGN=center|14 | |||
| ALIGN=center|15 | |||
|- | |- | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|4 | ||
| ALIGN=LEFT|[[ | | ALIGN=LEFT|[[Brygada Częstochowa]] | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|12 | ||
| ALIGN=center|11 | |||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
| ALIGN=center|29 | |||
| ALIGN=center|22 | |||
|- | |||
| ALIGN=center|5 | |||
| ALIGN=LEFT|[[MKS Myszków|KS Myszków]] | |||
| ALIGN=center|12 | |||
| ALIGN=center|11 | |||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
| ALIGN=center|23 | |||
| ALIGN=center|22 | |||
|- | |- | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|6 | ||
| ALIGN=LEFT|[[ | | ALIGN=LEFT|[[Turyści Częstochowa]] | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|12 | ||
| ALIGN=center|10 | |||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
| ALIGN=center|24 | |||
| ALIGN=center|27 | |||
|- BGCOLOR=#F08099 | |||
| ALIGN=center|7 | |||
| ALIGN=LEFT|[[Warta Częstochowa]] (S) | |||
| ALIGN=center|12 | |||
| ALIGN=center|0 | |||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
| ALIGN=center|2 | |||
| ALIGN=center|66 | |||
|} | |} | ||
===Podokręg Kielce=== | ===Podokręg Kielce=== | ||
====Klasa A (Kielce)==== | ====Klasa A (Kielce)==== | ||
Linia 2264: | Linia 2475: | ||
|- BGCOLOR=#FFD700 | |- BGCOLOR=#FFD700 | ||
| ALIGN=center|1 | | ALIGN=center|1 | ||
| ALIGN=LEFT| | | ALIGN=LEFT|[[RKS Zagłębie Dąbrowa Górnicza|RKS Zagłębie Dąbrowa Górnicza]] (B) | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|18 | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|26 | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|12 | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|2 | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|4 | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|62 | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|28 | ||
|- | |- | ||
| ALIGN=center|2 | | ALIGN=center|2 | ||
| ALIGN=LEFT|[[Unia Sosnowiec]] | | ALIGN=LEFT|[[Unia Sosnowiec]] | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|18 | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|26 | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|12 | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|2 | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|4 | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|58 | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|26 | ||
|- | |- | ||
| ALIGN=center|3 | | ALIGN=center|3 | ||
| ALIGN=LEFT|[[ | | ALIGN=LEFT|[[Policyjny KS Będzin]] | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|18 | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|25 | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|9 | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|7 | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|2 | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|41 | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|22 | ||
|- | |- | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|4 | ||
| ALIGN=LEFT|[[ | | ALIGN=LEFT|[[CKS Czeladź]] | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|18 | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|23 | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|10 | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|3 | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|5 | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|34 | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|24 | ||
| | |- | ||
| ALIGN=center|5 | |||
=== | | ALIGN=LEFT|[[Sarmacja Będzin]] | ||
| ALIGN=center|18 | |||
| ALIGN=center|20 | |||
| ALIGN=center|9 | |||
|- | | ALIGN=center|2 | ||
| ALIGN=center|7 | |||
| ALIGN=center|34 | |||
| ALIGN=center|31 | |||
|- | |||
| ALIGN=center|6 | |||
| ALIGN=LEFT|[[Hakoach Będzin]] | |||
| ALIGN=center|18 | |||
| ALIGN=center|16 | |||
|- | | ALIGN=center|7 | ||
| ALIGN=center|[[ | | ALIGN=center|2 | ||
| ALIGN=center|1 | | ALIGN=center|9 | ||
| ALIGN=center|[[ | | ALIGN=center|27 | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|32 | ||
| ALIGN=center| | |- | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|7 | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=LEFT|[[Ruch Sosnowiec]] | ||
| ALIGN=center|18 | |||
| ALIGN=center|16 | |||
| ALIGN=center|6 | |||
| ALIGN=center|4 | |||
| ALIGN=center|8 | |||
| ALIGN=center|30 | |||
| ALIGN=center|41 | |||
|- | |||
| ALIGN=center|8 | |||
| ALIGN=LEFT|[[Zagłębianka Będzin]] | |||
| ALIGN=center|18 | |||
| ALIGN=center|11 | |||
| ALIGN=center|5 | |||
| ALIGN=center|1 | |||
| ALIGN=center|12 | |||
| ALIGN=center|27 | |||
| ALIGN=center|49 | |||
|- | |||
| ALIGN=center|9 | |||
| ALIGN=LEFT|[[Makabi Sosnowiec]] | |||
| ALIGN=center|18 | |||
| ALIGN=center|9 | |||
| ALIGN=center|3 | |||
| ALIGN=center|3 | |||
| ALIGN=center|12 | |||
| ALIGN=center|19 | |||
| ALIGN=center|48 | |||
|- | |- BGCOLOR=#F08099 | ||
| ALIGN=center|[[Mistrz KOZPN]] | | ALIGN=center|10 | ||
| ALIGN=center|1 | | ALIGN=LEFT|[[Brynica Czeladź]] (S) | ||
| ALIGN=center|[[???]] [[1935]] | | ALIGN=center|18 | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|8 | ||
| ALIGN=center|[[???]] | | ALIGN=center|3 | ||
| ALIGN=center|[[???]] | | ALIGN=center|2 | ||
| ALIGN=center|'''? : ?''' (?:?) | | ALIGN=center|13 | ||
| ALIGN=center|17 | |||
| ALIGN=center|48 | |||
|} | |||
Wobec równej liczby punktów najlepszych drużyn o tytule mistrzowskim zadecydował dodatkowy mecz rozegrany w [[Sosnowiec|Sosnowcu]]. | |||
{| border="6" cellpadding="2" cellspacing="1" align="center" style="margin-left: 0.5em; margin-bottom: 1.5em" | |||
|- BGCOLOR="#808456" style="color: white" | |||
! WIDTH=18%|Rozgrywki | |||
! WIDTH=6%|kolejka | |||
! WIDTH=17%|data | |||
! WIDTH=7%|godz. | |||
! WIDTH=22%|gospodarze | |||
! WIDTH=22%|goście | |||
! WIDTH=10%|wynik | |||
|- | |||
| ALIGN=center|[[Piłka nożna: Klasa A (Sosnowiec) - Sezon 1932|Klasa A (Sosnowiec)]] | |||
| ALIGN=center|BARAŻ | |||
| ALIGN=center|[[19 lipca]] [[1932]] | |||
| ALIGN=center|17.00 | |||
| ALIGN=center|Unja Sosnowiec | |||
| ALIGN=center|Zagłębie Dąbrowa Górnicza | |||
| ALIGN=center|0:1 (0:1) | |||
|} | |||
===Rozgrywki o Mistrzostwo KOZPN=== | |||
Rozgrywki o mistrzostwo Kieleckiego OZPN w którym wzięli udział '''mistrzowie Klas A''', podokręgów; częstochowskiego ('''[[???]]'''), kieleckiego ('''[[???]]'''), radomskiego ('''[[???]]''') i sosnowieckiego ('''[[???]]'''), w systemie każdy z każdym, mecz i rewanż. | |||
{| border="6" cellpadding="2" cellspacing="1" align="center" style="margin-left: 0.5em; margin-bottom: 1.5em" | |||
|- BGCOLOR="#808456" style="color: white" | |||
! WIDTH=18%|Rozgrywki | |||
! WIDTH=6%|kolejka | |||
! WIDTH=17%|data | |||
! WIDTH=7%|godz. | |||
! WIDTH=22%|gospodarze | |||
! WIDTH=22%|goście | |||
! WIDTH=10%|wynik | |||
|- | |||
| ALIGN=center|[[Mistrz KOZPN]] | |||
| ALIGN=center|1 | |||
| ALIGN=center|[[???]] [[1935]] | |||
| ALIGN=center|? | |||
| ALIGN=center|[[???]] | |||
| ALIGN=center|[[???]] | |||
| ALIGN=center|'''? : ?''' (?:?) | |||
|- | |||
| ALIGN=center|[[Mistrz KOZPN]] | |||
| ALIGN=center|1 | |||
| ALIGN=center|[[???]] [[1935]] | |||
| ALIGN=center|? | |||
| ALIGN=center|[[???]] | |||
| ALIGN=center|[[???]] | |||
| ALIGN=center|'''? : ?''' (?:?) | |||
|} | |} | ||
Linia 2499: | Linia 2794: | ||
|-BGCOLOR=#94BE7E | |-BGCOLOR=#94BE7E | ||
| ALIGN=center|1 | | ALIGN=center|1 | ||
| ALIGN=LEFT|'''[[ | | ALIGN=LEFT|'''[[Warta Zawiercie]]''' (A) | ||
| ALIGN=center|6 | | ALIGN=center|6 | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|12 | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
Linia 2510: | Linia 2805: | ||
|- | |- | ||
| ALIGN=center|2 | | ALIGN=center|2 | ||
| ALIGN=LEFT|[[ | | ALIGN=LEFT|[[RKS Radom]] | ||
| ALIGN=center|6 | | ALIGN=center|6 | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
Linia 2521: | Linia 2816: | ||
|- | |- | ||
| ALIGN=center|3 | | ALIGN=center|3 | ||
| ALIGN=LEFT|[[ | | ALIGN=LEFT|[[4 pp Legionów Kielce]] | ||
| ALIGN=center|6 | | ALIGN=center|6 | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
Linia 2532: | Linia 2827: | ||
|- | |- | ||
| ALIGN=center|4 | | ALIGN=center|4 | ||
| ALIGN=LEFT|[[ | | ALIGN=LEFT|[[RKS Zagłębie Dąbrowa Górnicza]] | ||
| ALIGN=center|6 | | ALIGN=center|6 | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
Linia 2544: | Linia 2839: | ||
===Baraże o awans do Ligi Państwowej=== | ===Baraże o awans do Ligi Państwowej=== | ||
{| border="6" cellpadding="2" cellspacing="1" align="center" style="margin-left: 0.5em; margin-bottom: 1.5em" | {| border="6" cellpadding="2" cellspacing="1" align="center" style="margin-left: 0.5em; margin-bottom: 1.5em" | ||
|-BGCOLOR="#808456" style="color: white" | |-BGCOLOR="#808456" style="color: white" | ||
Linia 2559: | Linia 2851: | ||
! WIDTH=8%|Br- | ! WIDTH=8%|Br- | ||
|- BGCOLOR=# | |-BGCOLOR=#94BE7E | ||
| ALIGN=center|1 | |||
| ALIGN=LEFT|'''[[Podgórze Kraków]]''' (A) | |||
| ALIGN=center|4 | |||
| ALIGN=center|7 | |||
| ALIGN=center|3 | |||
| ALIGN=center|1 | | ALIGN=center|1 | ||
| ALIGN=center|0 | |||
| ALIGN=center|9 | |||
| ALIGN=center|4 | |||
| ALIGN=center| | |||
| ALIGN=center| | |||
| ALIGN=center| | |||
|- | |- | ||
| ALIGN=center|2 | | ALIGN=center|2 | ||
| ALIGN=LEFT|[[ | | ALIGN=LEFT|[[1 FC Katowice]] | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|4 | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|4 | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|2 | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|0 | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|2 | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|13 | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|9 | ||
|- | |- | ||
| ALIGN=center|3 | | ALIGN=center|3 | ||
| ALIGN=LEFT|[[ | | ALIGN=LEFT|[[Warta Zawiercie]] | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|4 | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|1 | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|0 | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|1 | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|3 | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|6 | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|15 | ||
|} | |||
Awans do finałów baraży o Ligę Państwową wywalczyło Podgórze Kraków. | |||
==Sezon 1933== | |||
===Podokręg Częstochowa=== | |||
====Klasa A (Częstochowa)==== | |||
{| border="6" cellpadding="2" cellspacing="1" align="center" style="margin-left: 0.5em; margin-bottom: 1.5em" | {| border="6" cellpadding="2" cellspacing="1" align="center" style="margin-left: 0.5em; margin-bottom: 1.5em" | ||
|-BGCOLOR="#808456" style="color: white" | |-BGCOLOR="#808456" style="color: white" | ||
Linia 2621: | Linia 2904: | ||
|- BGCOLOR=#FFD700 | |- BGCOLOR=#FFD700 | ||
| ALIGN=center|1 | | ALIGN=center|1 | ||
| ALIGN=LEFT|'''[[ | | ALIGN=LEFT|'''[[Victoria Częstochowa]]''' (B) | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|11 | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|20 | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
| ALIGN=center|45 | |||
| ALIGN=center|10 | |||
|- | |- | ||
| ALIGN=center|2 | | ALIGN=center|2 | ||
| ALIGN=LEFT|[[ | | ALIGN=LEFT|[[Częstochówka Częstochowa]] | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|12 | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|16 | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
| ALIGN=center|34 | |||
| ALIGN=center|18 | |||
|- | |- | ||
| ALIGN=center|3 | | ALIGN=center|3 | ||
| ALIGN=LEFT|[[?? | | ALIGN=LEFT|[[Brygada Częstochowa]] | ||
| ALIGN=center|12 | |||
| ALIGN=center|14 | |||
| ALIGN=center|? | |||
| ALIGN=center|? | |||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
| ALIGN=center|31 | |||
| ALIGN=center|18 | |||
|- | |||
| ALIGN=center|4 | |||
| ALIGN=LEFT|[[Turyści Częstochowa]] | |||
| ALIGN=center|12 | |||
| ALIGN=center|12 | |||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
| ALIGN=center|26 | |||
| ALIGN=center|27 | |||
|- | |||
| ALIGN=center|5 | |||
| ALIGN=LEFT|[[Warta Zawiercie]] | |||
| ALIGN=center|11 | |||
| ALIGN=center|7 | |||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
| ALIGN=center|18 | |||
| ALIGN=center|34 | |||
|- | |- | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|6 | ||
| ALIGN=LEFT|[[ | | ALIGN=LEFT|[[Skra Częstochowa]] | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|10 | ||
| ALIGN=center|7 | |||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
| ALIGN=center|11 | |||
| ALIGN=center|53 | |||
|- BGCOLOR=#F08099 | |||
| ALIGN=center|7 | |||
| ALIGN=LEFT|[[MKS Myszków|KS Myszków]] (S) | |||
| ALIGN=center|12 | |||
| ALIGN=center|4 | |||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
| ALIGN=center|20 | |||
| ALIGN=center|53 | |||
|} | |||
Uwaga: mecze Skra - Warta i Skra - Victoria nie zostały rozegrane. Nie miały one wpływu na spadki i awanse. | |||
===Podokręg Kielce=== | |||
===Podokręg | ====Klasa A (Kielce)==== | ||
====Klasa A ( | |||
{| border="6" cellpadding="2" cellspacing="1" align="center" style="margin-left: 0.5em; margin-bottom: 1.5em" | {| border="6" cellpadding="2" cellspacing="1" align="center" style="margin-left: 0.5em; margin-bottom: 1.5em" | ||
Linia 2681: | Linia 2999: | ||
|- BGCOLOR=#FFD700 | |- BGCOLOR=#FFD700 | ||
| ALIGN=center|1 | | ALIGN=center|1 | ||
| ALIGN=LEFT|'''[[ | | ALIGN=LEFT|'''[[Strzelec Kielce]]''' | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
Linia 2724: | Linia 3042: | ||
|} | |} | ||
=== | ===Podokręg Radom=== | ||
====Klasa A (Radom)==== | |||
==== | |||
{| border="6" cellpadding="2" cellspacing="1" align="center" style="margin-left: 0.5em; margin-bottom: 1.5em" | {| border="6" cellpadding="2" cellspacing="1" align="center" style="margin-left: 0.5em; margin-bottom: 1.5em" | ||
|- | |-BGCOLOR="#808456" style="color: white" | ||
! WIDTH=4%|M-ce | ! WIDTH=4%|M-ce | ||
! Nazwa klubu | ! Nazwa klubu | ||
Linia 2742: | Linia 3057: | ||
! WIDTH=8%|Br- | ! WIDTH=8%|Br- | ||
|- BGCOLOR=# | |- BGCOLOR=#FFD700 | ||
| ALIGN=center|1 | | ALIGN=center|1 | ||
| ALIGN=LEFT|[[ | | ALIGN=LEFT|'''[[RKS Radom]]''' | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|? | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|? | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|? | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|? | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|? | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|? | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|? | ||
|- | |- | ||
| ALIGN=center|2 | | ALIGN=center|2 | ||
| ALIGN=LEFT|[[ | | ALIGN=LEFT|[[???]] | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|? | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|? | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|? | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|? | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|? | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|? | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|? | ||
|- | |- | ||
| ALIGN=center|3 | | ALIGN=center|3 | ||
| ALIGN=LEFT|[[ | | ALIGN=LEFT|[[???]] | ||
| ALIGN=center|? | |||
| ALIGN=center|? | |||
| ALIGN=center|? | |||
| ALIGN=center|? | |||
| ALIGN=center|? | |||
| ALIGN=center|? | |||
| ALIGN=center|? | |||
|- BGCOLOR=#F08099 | |||
| ALIGN=center|... | |||
| ALIGN=LEFT|[[???]] | |||
| ALIGN=center|? | |||
| ALIGN=center|? | |||
| ALIGN=center|? | |||
| ALIGN=center|? | |||
| ALIGN=center|? | |||
| ALIGN=center|? | |||
| ALIGN=center|? | |||
|} | |||
===[[Podokręg Sosnowiec 1928 - 1937 (Kielecki Okręgowy Związek Piłki Nożnej)|Podokręg Sosnowiec]]=== | |||
W sezonie 1933 rywalizacja w Klasie A Podokręgu Sosnowiec odbywała się w dwóch grupach. Mistrza Podokręgu Sosnowiec miał wskazać mecz barażowy pomiędzy mistrzami obu grup. | |||
====[[Piłka nożna: Klasa A, Grupa I (Sosnowiec) - Sezon 1933|Klasa A, Grupa I (Sosnowiec)]]==== | |||
{| border="6" cellpadding="2" cellspacing="1" align="center" style="margin-left: 0.5em; margin-bottom: 1.5em" | |||
|- BGCOLOR="#808456" style="color: white" | |||
! WIDTH=4%|M-ce | |||
! Nazwa klubu | |||
! WIDTH=8%|M | |||
! WIDTH=8%|Pkt | |||
! WIDTH=8%|Z | |||
! WIDTH=8%|R | |||
! WIDTH=8%|P | |||
! WIDTH=8%|Br+ | |||
! WIDTH=8%|Br- | |||
|- BGCOLOR=#ffff55 | |||
| ALIGN=center|1 | |||
| ALIGN=LEFT|[[Sarmacja Będzin]] | |||
| ALIGN=center|8 | | ALIGN=center|8 | ||
| ALIGN=center|9 | | ALIGN=center|11 | ||
| ALIGN=center|4 | |||
| ALIGN=center|3 | |||
| ALIGN=center|1 | |||
| ALIGN=center|12 | |||
| ALIGN=center|8 | |||
|- | |||
| ALIGN=center|2 | |||
| ALIGN=LEFT|[[Hakoach Będzin]] | |||
| ALIGN=center|8 | |||
| ALIGN=center|11 | |||
| ALIGN=center|5 | |||
| ALIGN=center|1 | |||
| ALIGN=center|2 | |||
| ALIGN=center|17 | |||
| ALIGN=center|10 | |||
|- | |||
| ALIGN=center|3 | |||
| ALIGN=LEFT|[[Policyjny KS Sosnowiec]] | |||
| ALIGN=center|8 | |||
| ALIGN=center|9 | |||
| ALIGN=center|4 | | ALIGN=center|4 | ||
| ALIGN=center|1 | | ALIGN=center|1 | ||
Linia 3122: | Linia 3500: | ||
===Baraże o awans do Ligi Państwowej=== | ===Baraże o awans do Ligi Państwowej=== | ||
==Sezon 1934== | ==Sezon 1933/1934== | ||
===Podokręg Częstochowa=== | ===Podokręg Częstochowa=== | ||
Linia 3347: | Linia 3725: | ||
===Podokręg Sosnowiec=== | ===Podokręg Sosnowiec=== | ||
====[[Piłka nożna: Klasa A (Sosnowiec) - Sezon 1934|Klasa A (Sosnowiec)]]==== | ====[[Piłka nożna: Klasa A (Sosnowiec) - Sezon 1934|Klasa A (Sosnowiec)]]==== | ||
==TABELA KOŃCOWA== | |||
{| border="6" cellpadding="2" cellspacing="1" align="center" style="margin-left: 0.5em; margin-bottom: 1.5em" | |||
|-BGCOLOR="#808456" style="color: white" | |-BGCOLOR="#808456" style="color: white" | ||
! WIDTH=4%|M-ce | ! WIDTH=4%|M-ce | ||
Linia 3362: | Linia 3741: | ||
|- BGCOLOR=#FFD700 | |- BGCOLOR=#FFD700 | ||
| ALIGN=center|1 | | ALIGN=center|1 | ||
| ALIGN=LEFT| | | ALIGN=LEFT|[[Unia Sosnowiec]] (B) | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|9 | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|14 | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|6 | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|2 | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|1 | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|41 | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|19 | ||
|- | |- | ||
| ALIGN=center|2 | | ALIGN=center|2 | ||
| ALIGN=LEFT|[[CKS Czeladź]] | | ALIGN=LEFT|[[CKS Czeladź]] | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|9 | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|14 | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|6 | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|2 | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|1 | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|31 | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|13 | ||
|- | |- | ||
| ALIGN=center|3 | | ALIGN=center|3 | ||
| ALIGN=LEFT|[[ | | ALIGN=LEFT|[[Solvay Grodziec]] | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|9 | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|12 | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|4 | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|4 | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|1 | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|20 | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|19 | ||
|- | |- | ||
| ALIGN=center|4 | | ALIGN=center|4 | ||
| ALIGN=LEFT|[[ | | ALIGN=LEFT|[[Policyjny KS Sosnowiec]] | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|9 | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|10 | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|4 | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|2 | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|3 | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|20 | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|21 | ||
|- | |- | ||
| ALIGN=center|5 | | ALIGN=center|5 | ||
| ALIGN=LEFT|[[ | | ALIGN=LEFT|[[RKS Zagłębie Dąbrowa Górnicza]] | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|9 | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|8 | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|3 | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|2 | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|4 | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|26 | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|20 | ||
|- | |- | ||
| ALIGN=center|6 | | ALIGN=center|6 | ||
| ALIGN=LEFT|[[ | | ALIGN=LEFT|[[Zagłębianka Będzin]] | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|9 | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|8 | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|3 | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|2 | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|4 | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|19 | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|20 | ||
|- | |- | ||
| ALIGN=center|7 | | ALIGN=center|7 | ||
| ALIGN=LEFT|[[ | | ALIGN=LEFT|[[Brynica Czeladź]] | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|9 | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|8 | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|4 | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|0 | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|5 | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|20 | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|29 | ||
|- | |- | ||
| ALIGN=center|8 | | ALIGN=center|8 | ||
| ALIGN=LEFT|[[ | | ALIGN=LEFT|[[Sarmacja Będzin]] | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|9 | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|6 | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|3 | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|0 | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|6 | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|15 | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|19 | ||
|- | |- | ||
| ALIGN=center|9 | | ALIGN=center|9 | ||
| ALIGN=LEFT|[[ | | ALIGN=LEFT|[[Ruch Sosnowiec]] | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|9 | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|6 | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|1 | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|4 | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|4 | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|13 | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|24 | ||
|- BGCOLOR=#F08099 | |-BGCOLOR=#F08099 | ||
| ALIGN=center|10 | | ALIGN=center|10 | ||
| ALIGN=LEFT|[[Hakoach Będzin]] | | ALIGN=LEFT|[[Hakoach Będzin]] (S) | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|9 | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|4 | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|1 | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|2 | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|6 | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|9 | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|32 | ||
|} | |} | ||
'''[[UWAGA! Decyzją Zarządu PZPN anulowano wyniki całej rundy jesiennej sezonu 1933/1934. Tabela rundy wiosennej (rewanżowej) stała się więc ostatecznie tabelą końcową całego sezonu 1933/1934]]''' | |||
====[[Piłka nożna: Klasa B (Sosnowiec) - Sezon 1934|Klasa B (Sosnowiec)]]==== | ====[[Piłka nożna: Klasa B (Sosnowiec) - Sezon 1934|Klasa B (Sosnowiec)]]==== | ||
Linia 5134: | Linia 5514: | ||
! WIDTH=8%|Br- | ! WIDTH=8%|Br- | ||
|- BGCOLOR=# | |- BGCOLOR=#94BE7E | ||
| ALIGN=center|1 | | ALIGN=center|1 | ||
| ALIGN=LEFT|'''[[Brygada Częstochowa]]''' - grała tylko w rundzie wiosennej | | ALIGN=LEFT|'''[[Brygada Częstochowa]]''' (A) - grała tylko w rundzie wiosennej | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|14 | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
Linia 5145: | Linia 5525: | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
|- | |- BGCOLOR=#94BE7E | ||
| ALIGN=center|2 | | ALIGN=center|2 | ||
| ALIGN=LEFT|[[Warta Zawiercie]] | | ALIGN=LEFT|[[Warta Zawiercie]] (A) | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|14 | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
Linia 5156: | Linia 5536: | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
|- | |- BGCOLOR=#94BE7E | ||
| ALIGN=center|3 | | ALIGN=center|3 | ||
| ALIGN=LEFT|[[Częstochówka Częstochowa]] | | ALIGN=LEFT|[[Częstochówka Częstochowa]] (A) | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|14 | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
Linia 5167: | Linia 5547: | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
|- BGCOLOR=# | |- BGCOLOR=#94BE7E | ||
| ALIGN=center|4 | | ALIGN=center|4 | ||
| ALIGN=LEFT|[[Turyści Częstochowa]] | | ALIGN=LEFT|[[Turyści Częstochowa]] (A) | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|14 | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
Linia 5178: | Linia 5558: | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
|- | |- BGCOLOR=#94BE7E | ||
| ALIGN=center|5 | | ALIGN=center|5 | ||
| ALIGN=LEFT|[[Skra Częstochowa]] | | ALIGN=LEFT|[[Skra Częstochowa]] (A) | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|14 | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
Linia 5192: | Linia 5572: | ||
| ALIGN=center|6 | | ALIGN=center|6 | ||
| ALIGN=LEFT|[[Victoria Częstochowa]] | | ALIGN=LEFT|[[Victoria Częstochowa]] | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|14 | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
Linia 5203: | Linia 5583: | ||
| ALIGN=center|7 | | ALIGN=center|7 | ||
| ALIGN=LEFT|[[KS Wysoka|Wysoka Łazy]] | | ALIGN=LEFT|[[KS Wysoka|Wysoka Łazy]] | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|14 | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
Linia 5214: | Linia 5594: | ||
| ALIGN=center|8 | | ALIGN=center|8 | ||
| ALIGN=LEFT|[[MKS Myszków|KS Myszków]] | | ALIGN=LEFT|[[MKS Myszków|KS Myszków]] | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|14 | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
Linia 5222: | Linia 5602: | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
|} | |} | ||
* W związku z reorganizacją rozgrywek i utworzeniem od następnego sezonu 1937/1938 [[Zagłębiowski Okręgowy Związek Piłki Nożnej|Zagłębiowskiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej]], który będzie prowadził swoją Ligę Okręgową awans do niej uzyskały drużyny z miejsc od 1 do 5. Natomiast drużyny z miejsc od 6 do 8 w kolejnym sezonie 1937/1938 zagrały w Klasie A prowadzonej przez [[Zagłębiowski Okręgowy Związek Piłki Nożnej]]. | |||
===Podokręg Kielce=== | ===Podokręg Kielce=== | ||
Linia 5298: | Linia 5680: | ||
! WIDTH=8%|Br- | ! WIDTH=8%|Br- | ||
|- BGCOLOR=# | |- BGCOLOR=#94BE7E | ||
| ALIGN=center|1 | | ALIGN=center|1 | ||
| ALIGN=LEFT|[[RKS Zagłębie Dąbrowa Górnicza]] | | ALIGN=LEFT|[[RKS Zagłębie Dąbrowa Górnicza]] (A) | ||
| ALIGN=center|18 | | ALIGN=center|18 | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
Linia 5309: | Linia 5691: | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
|- | |- BGCOLOR=#94BE7E | ||
| ALIGN=center|2 | | ALIGN=center|2 | ||
| ALIGN=LEFT|[[CKS Czeladź]] | | ALIGN=LEFT|[[CKS Czeladź]] (A) | ||
| ALIGN=center|18 | | ALIGN=center|18 | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
Linia 5320: | Linia 5702: | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
|- | |- BGCOLOR=#94BE7E | ||
| ALIGN=center|3 | | ALIGN=center|3 | ||
| ALIGN=LEFT|[[Brynica Czeladź]] | | ALIGN=LEFT|[[Brynica Czeladź]] (A) | ||
| ALIGN=center|18 | | ALIGN=center|18 | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
Linia 5331: | Linia 5713: | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
|- | |- BGCOLOR=#94BE7E | ||
| ALIGN=center|4 | | ALIGN=center|4 | ||
| ALIGN=LEFT|[[Sarmacja Będzin]] | | ALIGN=LEFT|[[Sarmacja Będzin]] (A) | ||
| ALIGN=center|18 | | ALIGN=center|18 | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
Linia 5342: | Linia 5724: | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
|- | |- BGCOLOR=#94BE7E | ||
| ALIGN=center|5 | | ALIGN=center|5 | ||
| ALIGN=LEFT|[[Unia Sosnowiec]] | | ALIGN=LEFT|[[Unia Sosnowiec]] (A) | ||
| ALIGN=center|18 | | ALIGN=center|18 | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
Linia 5362: | Linia 5744: | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
|- | |- | ||
| ALIGN=center|7 | | ALIGN=center|7 | ||
| ALIGN=LEFT|[[Solvay Grodziec]] | | ALIGN=LEFT|[[Solvay Grodziec]] | ||
| ALIGN=center|18 | | ALIGN=center|18 | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
|- | |||
| ALIGN=center|8 | |||
| ALIGN=LEFT|[[AKS Niwka]] | |||
| ALIGN=center|18 | |||
| ALIGN=center|? | |||
| ALIGN=center|? | |||
| ALIGN=center|? | |||
| ALIGN=center|? | |||
| ALIGN=center|? | |||
| ALIGN=center|? | |||
|- | |||
| ALIGN=center|9 | |||
| ALIGN=LEFT|[[Hakoach Będzin]] | |||
| ALIGN=center|18 | |||
| ALIGN=center|? | |||
| ALIGN=center|? | |||
| ALIGN=center|? | |||
| ALIGN=center|? | |||
| ALIGN=center|? | |||
| ALIGN=center|? | |||
|- | |||
| ALIGN=center|10 | |||
| ALIGN=LEFT|[[Zagłębianka Będzin]] | |||
| ALIGN=center|18 | |||
| ALIGN=center|? | |||
| ALIGN=center|? | |||
| ALIGN=center|? | |||
| ALIGN=center|? | |||
| ALIGN=center|? | |||
| ALIGN=center|? | |||
|} | |||
* W związku z reorganizacją rozgrywek i utworzeniem od następnego sezonu 1937/1938 [[Zagłębiowski Okręgowy Związek Piłki Nożnej|Zagłębiowskiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej]], który będzie prowadził swoją Ligę Okręgową awans do niej uzyskały drużyny z miejsc od 1 do 5. Natomiast drużyny z miejsc od 6 do 10 w kolejnym sezonie 1937/1938 zagrały w Klasie A prowadzonej przez [[Zagłębiowski Okręgowy Związek Piłki Nożnej]]. Za zwycięstwo 2 pkt, za remis 1 pkt. | |||
| | |||
===Rozgrywki o mistrzostwo KOZPN=== | ===Rozgrywki o mistrzostwo KOZPN=== | ||
Linia 5471: | Linia 5855: | ||
|} | |} | ||
* Mistrzem Kieleckiego OZPN została [[Brygada Częstochowa]] i awansowała do rozgrywek międzyokręgowych o awans do Ligi Państwowej. | |||
* Mistrzem Kieleckiego OZPN została [[Brygada Częstochowa]] i awansowała do rozgrywek międzyokręgowych. |
Aktualna wersja na dzień 00:18, 20 gru 2023
Kielecki Okręgowy Związek Piłki Nożnej 1928 - 1937
Informacje ogólne
15 stycznia 1928 – decyzją PZPN powstał nowy, dziesiąty w kraju Kielecki OZPN z siedzibą w Sosnowcu, a następnie w Częstochowie, który funkcjonował do 1937 roku. W lipcu 1937 roku zlikwidowano Kielecki OZPN i na jego miejsce powołano Zagłębiowski OZPN z siedzibą w Sosnowcu, który działał do wybuchu II Wojny Światowej.
W skład Kieleckiego OZPN wchodziły podokręgi w Sosnowcu, Częstochowie, Radomiu oraz od roku 19?? wyłoniony z radomskiego w Kielcach. Podokręg radomski w 1935 roku przeszedł do Warszawskiego OZPN.
Mistrzowie Klas A poszczególnych podokręgów, czyli mistrzowie podokręgów rozgrywali między sobą dodatkowe mecze o mistrzostwo okręgu. Wyłoniony w tych rozgrywkach mistrz okręgu uczestniczył dalej w rozgrywkach międzyokręgowych (barażach) o awans do ówczesnej ekstraklasy, czyli do Ligi Państwowej.
Mistrzowie KOZPN w latach 1928 - 1936/1937
SEZON | NAZWA KLUBU | PODOKRĘG | UWAGI |
---|---|---|---|
1928 | Victoria Sosnowiec | Sosnowiec | Przegrane baraże o awans do Ligi Państwowej |
1929 | RKS Radom | Radom | - |
1930 | Warta Zawiercie | Częstochowa | - |
1931 | RKS Radom | Radom | Przegrane baraże o awans do Ligi Państwowej |
1932 | Warta Zawiercie | Częstochowa | - |
1933 | Unia Sosnowiec | Sosnowiec | Przegrane baraże o awans do Ligi Państwowej |
1934 | Unia Sosnowiec | Sosnowiec | Przegrane baraże o awans do Ligi Państwowej |
1934/1935 | Brygada Częstochowa | Częstochowa | - |
1935/1936 | Brygada Częstochowa | Częstochowa | Przegrane baraże o awans do Ligi Państwowej (finał) |
1936/1937 | Brygada Częstochowa | Częstochowa | - |
Sezony piłkarskie w KOZPN
Sezon 1928
Klasa A
Przydział do Klasy A
LP | NAZWA KLUBU (DRUŻYNY) | PODOKRĘG | MIEJSCOWOŚĆ |
---|---|---|---|
1 | KS Sosnowiec | Sosnowiec | Sosnowiec |
2 | TS Victorja Sosnowiec | Sosnowiec | Sosnowiec |
3 | ŻTGS Makabi Sosnowiec | Sosnowiec | Sosnowiec |
4 | KS Strzała Sosnowiec | Sosnowiec | Sosnowiec |
5 | TKO Świt Sosnowiec | Sosnowiec | Sosnowiec |
6 | RKGS Zagłębie Dąbrowa Górnicza | Sosnowiec | Dąbrowa Górnicza |
7 | Częstochowski KS lub KOS Victoria | Częstochowa | Częstochowa |
8 | KS Strzała Sosnowiec | Częstochowa | Częstochowa |
9 | KS Czarni Radom | Radom | Radom |
10 | Radomskie Koło Sportowe | Radom | Radom |
Eliminacje do Klasy A
Rozgrywki | mecz | data | godz. | gospodarze | goście | wynik |
---|---|---|---|---|---|---|
Eliminacje do Klasy A | 1 | 18 marca 1928 (n) | 15.30 | KOS Victoria Częstochowa | CKS Częstochowa | 1 : 3 (1:1) |
Eliminacje do Klasy A | 2 | 25 marca 1928 (n) | 15.30 | CKS Częstochowa | KOS Victoria Częstochowa | 0 : 3 (?:?) |
Eliminacje do Klasy A | 3 | 1 kwietnia 1928 (n) | ? | CKS Częstochowa | KOS Victoria Częstochowa | 2 : 0 (1:0) |
Tabela końcowa
M-ce | Nazwa klubu | M | Pkt | Z | R | P | Br+ | Br- |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Victoria Sosnowiec | 14 | 20 | ? | ? | ? | ? | ? |
2 | TS Sosnowiec | 14 | 16 | ? | ? | ? | ? | ? |
3 | CKS Częstochowa | 14 | 13 | ? | ? | ? | ? | ? |
4 | RKS Zagłębie Dąbrowa Górnicza | 14 | 13 | ? | ? | ? | ? | ? |
5 | Warta Częstochowa | 14 | 10 | ? | ? | ? | ? | ? |
6 | Makabi Sosnowiec | 14 | 8 | ? | ? | ? | ? | ? |
7 | Sarmacja Będzin | 14 | 8 | ? | ? | ? | ? | ? |
8 | Świt Sosnowiec | 14 | 3 | ? | ? | ? | ? | ? |
Podokręgi KOZPN
Podokręg Sosnowiec
Klasa B (Sosnowiec)
Tabela końcowa grupy II
M-ce | Nazwa klubu | M | Pkt | Z | R | P | Br+ | Br- |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | ŻTGS Hakoach Będzin (A) | 7 | 12 | 6 | 0 | 1 | 21 | 4 |
2 | TS Dąbrowa | 5 | 6 | 3 | 0 | 2 | 19 | 8 |
3 | TS Vesta Olkusz | 7 | 4 | 2 | 0 | 5 | 11 | 31 |
4 | KS Zagłębianka Będzin | 3 | 2 | 1 | 0 | 2 | 4 | 6 |
5 | TS Sarmata Wolbrom | 4 | 2 | 1 | 0 | 3 | 7 | 13 |
- Uwaga: tabela została zestawiona po ustaleniu wyników 13 z 20 rozegranych meczów.
Klasa C (Sosnowiec)
LP | NAZWA KLUBU (DRUŻYNY) | GRUPA | MIEJSCOWOŚĆ |
---|---|---|---|
1 | TS Cynkownia Będzin | 1 | Będzin |
2 | TS Ząbkowice | 1 | Ząbkowice |
3 | ŻKS Sport | 1 | Dąbrowa Górnicza |
4 | TS Olkusz | 1 | Olkusz |
5 | KS Postęp | 1 | Olkusz |
Podokręg Częstochowa
Klasa B (Częstochowa)
LP | NAZWA KLUBU (DRUŻYNY) | GRUPA | MIEJSCOWOŚĆ |
---|---|---|---|
1 | RKS Skra | Grupa III (Częstochowa) | Częstochowa |
2 | KS Turyści | Grupa III (Częstochowa) | Częstochowa |
3 | KS Sparta Raków | Grupa III (Częstochowa) | Częstochowa |
4 | KOS Victorja | Grupa III (Częstochowa) | Częstochowa |
5 | Warta II Częstochowa | Grupa III (Częstochowa) | Częstochowa |
6 | CKS II Częstochowa | Grupa III (Częstochowa) | Częstochowa |
7 | Warta Zawiercie | Grupa III (Częstochowa) | Zawiercie |
8 | CKS Jordanja Częstochowa | Grupa III (Częstochowa) | Częstochowa |
Klasa C (Częstochowa)
LP | NAZWA KLUBU (DRUŻYNY) | GRUPA | MIEJSCOWOŚĆ |
---|---|---|---|
1 | Strzelecki KS Częstochowa | Grupa I (Częstochowa) | Częstochowa |
2 | Policyjny KS Częstochowa | Grupa I (Częstochowa) | Częstochowa |
3 | RKS Błyskawica Częstochowa | Grupa I (Częstochowa) | Częstochowa |
4 | CKS Burza Częstochowa | Grupa I (Częstochowa) | Częstochowa |
5 | KS Concordia Częstochowa | Grupa I (Częstochowa) | Częstochowa |
6 | KS Hagibor Częstochowa | Grupa I (Częstochowa) | Częstochowa |
7 | TOS Światowit Myszków | Grupa I (Częstochowa) | Myszków |
8 | Ascola Częstochowa | Grupa II (Częstochowa) | Częstochowa |
9 | Częstochówka Częstochowa | Grupa II (Częstochowa) | Częstochowa |
10 | CKS Jordanja Częstochowa | Grupa II (Częstochowa) | Częstochowa |
11 | KS Ogniwo Częstochowa | Grupa II (Częstochowa) | Częstochowa |
12 | CKS Splendid Częstochowa | Grupa II (Częstochowa) | Częstochowa |
13 | KS Gwiazda Zawiercie | Grupa II (Częstochowa) | Zawiercie |
14 | ŻTGS Częstochowa | - | Częstochowa |
Podokręg Radom
Klasa B (Radom)
LP | NAZWA KLUBU (DRUŻYNY) | GRUPA | MIEJSCOWOŚĆ |
---|---|---|---|
1 | TKS Sokół | Grupa IV (Radom) | Kielce |
2 | ŻKS Makabi | Grupa IV (Radom) | Kielce |
3 | ŻTGS Bar-Kochba | Grupa IV (Radom) | Radom |
4 | KS Radomianka | Grupa IV (Radom) | Radom |
5 | ? | - | - |
6 | ? | - | - |
Klasa C (Radom)
LP | NAZWA KLUBU (DRUŻYNY) | GRUPA | MIEJSCOWOŚĆ |
---|---|---|---|
1 | Błękitni Kielce | ? | Kielce |
2 | ŻKS Makabi Radom | ? | Radom |
3 | Hasmonea Radom | ? | Radom |
4 | Haszacha Radom | ? | Radom |
5 | Jutrznia Radom | ? | Radom |
6 | Strzelec Radom | ? | Radom |
7 | Sokół Radom | ? | Radom |
8 | Makabi Przytyk | ? | Przytyk |
9 | Proch Zagożdżon | ? | Zagożdżon |
10 | Kruki Zwoleń | ? | Zwoleń |
11 | Strzelec Wierzbnik | ? | Wierzbnik |
Baraże o awans do Ligi Państwowej
Sezon 1929
Podokręg Sosnowiec
Klasa A (Sosnowiec)
M-ce | Nazwa klubu | M | Pkt | Z | R | P | Br+ | Br- |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | KS Sosnowiec | ? | ? | ? | ? | ? | ? | |
2 | Ruch Sosnowiec | ? | ? | ? | ? | ? | ? | ? |
3 | Victoria Sosnowiec | ? | ? | ? | ? | ? | ? | ? |
4 | Makabi Sosnowiec | ? | ? | ? | ? | ? | ? | ? |
5 | Świt Sosnowiec | ? | ? | ? | ? | ? | ? | ? |
Podokręg Częstochowa
Klasa A (Częstochowa)
M-ce | Nazwa klubu | M | Pkt | Z | R | P | Br+ | Br- |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | ??? | ? | ? | ? | ? | ? | ? | ? |
2 | ??? | ? | ? | ? | ? | ? | ? | ? |
3 | ??? | ? | ? | ? | ? | ? | ? | ? |
... | ??? | ? | ? | ? | ? | ? | ? | ? |
Podokręg Radom
Klasa A (Radom)
M-ce | Nazwa klubu | M | Pkt | Z | R | P | Br+ | Br- |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | RKS Radom | ? | ? | ? | ? | ? | ? | ? |
2 | ??? | ? | ? | ? | ? | ? | ? | ? |
3 | ??? | ? | ? | ? | ? | ? | ? | ? |
... | ??? | ? | ? | ? | ? | ? | ? | ? |
Rozgrywki o Mistrzostwo KOZPN
Rozgrywki o mistrzostwo Kieleckiego OZPN w którym wzięli udział mistrzowie Klas A, podokręgów; częstochowskiego (???), kieleckiego (???), radomskiego (???) i sosnowieckiego (???), w systemie każdy z każdym, mecz i rewanż.
Rozgrywki | kolejka | data | godz. | gospodarze | goście | wynik |
---|---|---|---|---|---|---|
Mistrz KOZPN | 1 | ??? 1929 | ? | ??? | ??? | ? : ? (?:?) |
Mistrz KOZPN | 1 | ??? 1929 | ? | ??? | ??? | ? : ? (?:?) |
Rozgrywki | kolejka | data | godz. | gospodarze | goście | wynik |
---|---|---|---|---|---|---|
Mistrz KOZPN | 2 | ??? 1929 | ? | ??? | ??? | ? : ? (?:?) |
Mistrz KOZPN | 2 | ??? 1929 | ? | ??? | ??? | ? : ? (?:?) |
Rozgrywki | kolejka | data | godz. | gospodarze | goście | wynik |
---|---|---|---|---|---|---|
Mistrz KOZPN | 3 | ??? 1929 | ? | ??? | ??? | ? : ? (?:?) |
Mistrz KOZPN | 3 | ??? 1929 | ? | ??? | ??? | ? : ? (?:?) |
Rozgrywki | kolejka | data | godz. | gospodarze | goście | wynik |
---|---|---|---|---|---|---|
Mistrz KOZPN | 4 | ??? 1929 | ? | ??? | ??? | ? : ? (?:?) |
Mistrz KOZPN | 4 | ??? 1929 | ? | ??? | ??? | ? : ? (?:?) |
Rozgrywki | kolejka | data | godz. | gospodarze | goście | wynik |
---|---|---|---|---|---|---|
Mistrz KOZPN | 5 | ??? 1929 | ? | ??? | ??? | ? : ? (?:?) |
Mistrz KOZPN | 5 | ??? 1929 | ? | ??? | ??? | ? : ? (?:?) |
Rozgrywki | kolejka | data | godz. | gospodarze | goście | wynik |
---|---|---|---|---|---|---|
Mistrz KOZPN | 6 | ??? 1929 | ? | ??? | ??? | ? : ? (?:?) |
Mistrz KOZPN | 6 | ??? 1929 | ? | ??? | ??? | ? : ? (?:?) |
Tabela Mistrzostw KOZPN
M-ce | Nazwa klubu | M | Pkt | Z | R | P | Br+ | Br- |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | ??? | 6 | ? | ? | ? | ? | ? | ? |
2 | ??? | 6 | ? | ? | ? | ? | ? | ? |
3 | ??? | 6 | ? | ? | ? | ? | ? | ? |
4 | ??? | 6 | ? | ? | ? | ? | ? | ? |
Baraże o awans do Ligi Państwowej
Sezon 1930
Podokręg Sosnowiec
Klasa A (Sosnowiec)
M-ce | Nazwa klubu | M | Pkt | Z | R | P | Br+ | Br- |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Victoria Sosnowiec (B) | ? | ? | ? | ? | ? | ? | ? |
2 | Hakoach Będzin | 14 | ? | ? | ? | ? | ? | ? |
3 | CKS Czeladź | 14 | ? | ? | ? | ? | ? | ? |
4 | RKS Zagłębie Dąbrowa Górnicza | 14 | ? | ? | ? | ? | ? | ? |
5 | KS Sosnowiec | 14 | ? | ? | ? | ? | ? | ? |
6 | Makabi Sosnowiec | 14 | ? | ? | ? | ? | ? | ? |
7 | Sarmacja Będzin | 14 | ? | ? | ? | ? | ? | ? |
8 | Świt Sosnowiec (S) | 14 | ? | ? | ? | ? | ? | ? |
Podokręg Częstochowa
Klasa A (Częstochowa)
M-ce | Nazwa klubu | M | Pkt | Z | R | P | Br+ | Br- |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Warta Zawiercie (B) | 10 | 14 | ? | ? | ? | ? | ? |
2 | Victoria Częstochowa | 10 | 13 | ? | ? | ? | ? | ? |
3 | Skra Częstochowa | 10 | 10 | ? | ? | ? | ? | ? |
4 | Częstochowski KS Częstochowa | 10 | 10 | ? | ? | ? | ? | ? |
5 | Warta Częstochowa | 10 | 7 | ? | ? | ? | ? | ? |
6 | Ruch Sosnowiec (S) | 10 | 6 | ? | ? | ? | ? | ? |
Podokręg Radom
Klasa A (Radom)
M-ce | Nazwa klubu | M | Pkt | Z | R | P | Br+ | Br- |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | RKS Radom | ? | ? | ? | ? | ? | ? | ? |
2 | ??? | ? | ? | ? | ? | ? | ? | ? |
3 | ??? | ? | ? | ? | ? | ? | ? | ? |
... | ??? | ? | ? | ? | ? | ? | ? | ? |
Rozgrywki o Mistrzostwo KOZPN
Rozgrywki o mistrzostwo Kieleckiego OZPN w którym wzięli udział mistrzowie Klas A, podokręgów; częstochowskiego (???), kieleckiego (???), radomskiego (???) i sosnowieckiego (???), w systemie każdy z każdym, mecz i rewanż.
Rozgrywki | kolejka | data | godz. | gospodarze | goście | wynik |
---|---|---|---|---|---|---|
Mistrz KOZPN | 1 | ??? 1935 | ? | ??? | ??? | ? : ? (?:?) |
Mistrz KOZPN | 1 | ??? 1935 | ? | ??? | ??? | ? : ? (?:?) |
Rozgrywki | kolejka | data | godz. | gospodarze | goście | wynik |
---|---|---|---|---|---|---|
Mistrz KOZPN | 2 | ??? 1935 | ? | ??? | ??? | ? : ? (?:?) |
Mistrz KOZPN | 2 | ??? 1935 | ? | ??? | ??? | ? : ? (?:?) |
Rozgrywki | kolejka | data | godz. | gospodarze | goście | wynik |
---|---|---|---|---|---|---|
Mistrz KOZPN | 3 | ??? 1935 | ? | ??? | ??? | ? : ? (?:?) |
Mistrz KOZPN | 3 | ??? 1935 | ? | ??? | ??? | ? : ? (?:?) |
Rozgrywki | kolejka | data | godz. | gospodarze | goście | wynik |
---|---|---|---|---|---|---|
Mistrz KOZPN | 4 | ??? 1935 | ? | ??? | ??? | ? : ? (?:?) |
Mistrz KOZPN | 4 | ??? 1935 | ? | ??? | ??? | ? : ? (?:?) |
Rozgrywki | kolejka | data | godz. | gospodarze | goście | wynik |
---|---|---|---|---|---|---|
Mistrz KOZPN | 5 | ??? 1935 | ? | ??? | ??? | ? : ? (?:?) |
Mistrz KOZPN | 5 | ??? 1935 | ? | ??? | ??? | ? : ? (?:?) |
Rozgrywki | kolejka | data | godz. | gospodarze | goście | wynik |
---|---|---|---|---|---|---|
Mistrz KOZPN | 6 | ??? 1935 | ? | ??? | ??? | ? : ? (?:?) |
Mistrz KOZPN | 6 | ??? 1935 | ? | ??? | ??? | ? : ? (?:?) |
Tabela Mistrzostw KOZPN
M-ce | Nazwa klubu | M | Pkt | Z | R | P | Br+ | Br- |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Warta Zawiercie (A) | 4 | 5 | ? | ? | ? | 13 | 10 |
2 | RKS Radom | 4 | 4 | ? | ? | ? | 4 | 8 |
3 | Victoria Sosnowiec | 4 | 3 | ? | ? | ? | 9 | 8 |
Baraże o awans do Ligi Państwowej
M-ce | Nazwa klubu | M | Pkt | Z | R | P | Br+ | Br- |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | AKS Królewska Huta (Chorzów) (A) | 4 | 6 | ? | ? | ? | 20 | 10 |
2 | Wawel Kraków | 4 | 3 | ? | ? | ? | 8 | 12 |
3 | Warta Zawiercie | 4 | 3 | ? | ? | ? | 10 | 16 |
Awans do gier finałowych o Ligę Państwową wywalczył AKS Królewska Huta (Chorzów)
Sezon 1931
Podokręg Częstochowa
Klasa A (Częstochowa)
M-ce | Nazwa klubu | M | Pkt | Z | R | P | Br+ | Br- |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Victoria Częstochowa | ? | ? | ? | ? | ? | ? | ? |
2 | ??? | ? | ? | ? | ? | ? | ? | ? |
3 | ??? | ? | ? | ? | ? | ? | ? | ? |
... | ??? | ? | ? | ? | ? | ? | ? | ? |
Podokręg Kielce
Klasa A (Kielce)
M-ce | Nazwa klubu | M | Pkt | Z | R | P | Br+ | Br- |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | ??? | ? | ? | ? | ? | ? | ? | ? |
2 | ??? | ? | ? | ? | ? | ? | ? | ? |
3 | ??? | ? | ? | ? | ? | ? | ? | ? |
... | ??? | ? | ? | ? | ? | ? | ? | ? |
Podokręg Radom
Klasa A (Radom)
M-ce | Nazwa klubu | M | Pkt | Z | R | P | Br+ | Br- |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | RKS Radom | ? | ? | ? | ? | ? | ? | ? |
2 | ??? | ? | ? | ? | ? | ? | ? | ? |
3 | ??? | ? | ? | ? | ? | ? | ? | ? |
... | ??? | ? | ? | ? | ? | ? | ? | ? |
Podokręg Sosnowiec
W sezonie 1931 rywalizacja w Klasie A Podokręgu Sosnowiec odbywała się w dwóch grupach. Mistrza Podokręgu Sosnowiec miał wskazać mecz barażowy pomiędzy mistrzami obu grup, rozegrany na neutralnym terenie.
Klasa A, Grupa I (Sosnowiec)
Tabela końcowa
M-ce | Nazwa klubu | M | Pkt | Z | R | P | Br+ | Br- |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Unia Sosnowiec (B) | 10 | 18 | 9 | 0 | 1 | 40 | 10 |
2 | CKS Czeladź | 10 | 18 | 9 | 0 | 1 | 38 | 6 |
3 | Ruch Sosnowiec | 10 | 9 | ? | ? | ? | 23 | 27 |
4 | Brynica Czeladź | 10 | 9 | ? | ? | ? | 18 | 36 |
5 | Makabi Sosnowiec | 10 | 3 | ? | ? | ? | 10 | 25 |
6 | Świt Sosnowiec (S) | 10 | 3 | ? | ? | ? | 10 | 35 |
W związku z tym że Unia Sosnowiec i CKS Czeladź skończyły rozgrywki sezonu 1931 z równą ilością punktów (18) o tytule mistrzowskim Grupy I, Klasy A Podokręgu Sosnowiec zadecydował dodatkowy mecz rozegrany na neutralnym terenie, w Zawierciu, który miał miejsce 9 sierpnia 1931 roku.
Rozgrywki | kolejka | data | godz. | gospodarze | goście | wynik |
---|---|---|---|---|---|---|
Klasa A (Sosnowiec) | BARAŻ | 9 sierpnia 1931 | 1? | Unia Sosnowiec | CKS Czeladź | 9 : 0 (?:?) |
Klasa A, Grupa II (Sosnowiec)
Tabela końcowa
M-ce | Nazwa klubu | M | Pkt | Z | R | P | Br+ | Br- |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Warta Zawiercie (B) | 8 | 13 | ? | ? | ? | ? | ? |
2 | Hakoach Będzin | 8 | 10 | ? | ? | ? | ? | ? |
3 | RKS Zagłębie Dąbrowa Górnicza | 8 | 9 | ? | ? | ? | ? | ? |
4 | Zagłębianka Będzin | 8 | 8 | ? | ? | ? | ? | ? |
5 | Sarmacja Będzin (S) | 8 | 0 | ? | ? | ? | ? | ? |
W dniu 12 sierpnia 1931 roku doszło do rozstrzygającego meczu o tytuł Mistrza Klasy A Podokręgu Sosnowiec pomiędzy zwycięzcami rozgrywek grupowych: Unii Sosnowiec (Grupa I) i Warty Zawiercie (Grupa II). Mecz odbył się w Będzinie, na stadionie miejscowego klubu Hakoach, w obecności 3 tysięcy widzów.
Rozgrywki | kolejka | data | godz. | gospodarze | goście | wynik |
---|---|---|---|---|---|---|
Klasa A (Sosnowiec) | BARAŻ | 12 sierpnia 1931 | ? | Unia Sosnowiec | Warta Zawiercie | 3 : 1 (?:?) |
Mistrzem Klasy A Podokręgu Sosnowiec w sezonie piłkarskim 1931 została Unia Sosnowiec, uzyskując tym samym prawo do dalszych rozgrywek o tytuł Mistrza Okręgu.
Rozgrywki o Mistrzostwo KOZPN
Rozgrywki o mistrzostwo Kieleckiego OZPN w którym wzięli udział mistrzowie Klas A, podokręgów; częstochowskiego (Victoria Częstochowa), radomskiego (RKS Radom) i sosnowieckiego (Unia Sosnowiec), w systemie każdy z każdym, mecz i rewanż. Przedstawiciel Podokręgu kieleckiego nie uczestniczył w tych rozgrywkach.
Rozgrywki | kolejka | data | godz. | gospodarze | goście | wynik |
---|---|---|---|---|---|---|
Mistrz KOZPN | 1 | 16 sierpnia 1931 | ? | Unia Sosnowiec | RKS Radom | 2 : 1 (?:?) |
Mistrz KOZPN | 1 | ??? 1931 | ? | ??? | ??? | ? : ? (?:?) |
Rozgrywki | kolejka | data | godz. | gospodarze | goście | wynik |
---|---|---|---|---|---|---|
Mistrz KOZPN | 2 | 19 sierpnia 1931 | ? | Victoria Częstochowa | Unia Sosnowiec | 1 : 3 (?:?) |
Mistrz KOZPN | 2 | ??? 1931 | ? | ??? | ??? | ? : ? (?:?) |
Rozgrywki | kolejka | data | godz. | gospodarze | goście | wynik |
---|---|---|---|---|---|---|
Mistrz KOZPN | 3 | 23 sierpnia 1931 | ? | RKS Radom | Unia Sosnowiec | 1 : 1 (?:?) |
Mistrz KOZPN | 3 | ??? 1931 | ? | ??? | ??? | ? : ? (?:?) |
Rozgrywki | kolejka | data | godz. | gospodarze | goście | wynik |
---|---|---|---|---|---|---|
Mistrz KOZPN | 4 | 27 sierpnia 1931 | ? | Unia Sosnowiec | Victoria Częstochowa | 1 : 0 (?:?) |
Mistrz KOZPN | 4 | ??? 1931 | ? | ??? | ??? | ? : ? (?:?) |
|}
Tabela Mistrzostw KOZPN
M-ce | Nazwa klubu | M | Pkt | Z | R | P | Br+ | Br- |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | ??? | 6 | ? | ? | ? | ? | ? | ? |
2 | ??? | 6 | ? | ? | ? | ? | ? | ? |
3 | ??? | 6 | ? | ? | ? | ? | ? | ? |
4 | ??? | 6 | ? | ? | ? | ? | ? | ? |
Baraże o awans do Ligi Państwowej
Sezon 1932
Podokręg Częstochowa
Klasa A (Częstochowa)
M-ce | Nazwa klubu | M | Pkt | Z | R | P | Br+ | Br- |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Warta Zawiercie (B) | 12 | 21 | ? | ? | ? | 45 | 11 |
2 | Skra Częstochowa | 12 | 16 | ? | ? | ? | 25 | 19 |
3 | Victoria Częstochowa | 12 | 15 | ? | ? | ? | 14 | 15 |
4 | Brygada Częstochowa | 12 | 11 | ? | ? | ? | 29 | 22 |
5 | KS Myszków | 12 | 11 | ? | ? | ? | 23 | 22 |
6 | Turyści Częstochowa | 12 | 10 | ? | ? | ? | 24 | 27 |
7 | Warta Częstochowa (S) | 12 | 0 | ? | ? | ? | 2 | 66 |
Podokręg Kielce
Klasa A (Kielce)
M-ce | Nazwa klubu | M | Pkt | Z | R | P | Br+ | Br- |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | ??? | ? | ? | ? | ? | ? | ? | ? |
2 | ??? | ? | ? | ? | ? | ? | ? | ? |
3 | ??? | ? | ? | ? | ? | ? | ? | ? |
... | ??? | ? | ? | ? | ? | ? | ? | ? |
Podokręg Radom
Klasa A (Radom)
M-ce | Nazwa klubu | M | Pkt | Z | R | P | Br+ | Br- |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | RKS Radom | ? | ? | ? | ? | ? | ? | ? |
2 | ??? | ? | ? | ? | ? | ? | ? | ? |
3 | ??? | ? | ? | ? | ? | ? | ? | ? |
... | ??? | ? | ? | ? | ? | ? | ? | ? |
Podokręg Sosnowiec
Klasa A (Sosnowiec)
M-ce | Nazwa klubu | M | Pkt | Z | R | P | Br+ | Br- |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | RKS Zagłębie Dąbrowa Górnicza (B) | 18 | 26 | 12 | 2 | 4 | 62 | 28 |
2 | Unia Sosnowiec | 18 | 26 | 12 | 2 | 4 | 58 | 26 |
3 | Policyjny KS Będzin | 18 | 25 | 9 | 7 | 2 | 41 | 22 |
4 | CKS Czeladź | 18 | 23 | 10 | 3 | 5 | 34 | 24 |
5 | Sarmacja Będzin | 18 | 20 | 9 | 2 | 7 | 34 | 31 |
6 | Hakoach Będzin | 18 | 16 | 7 | 2 | 9 | 27 | 32 |
7 | Ruch Sosnowiec | 18 | 16 | 6 | 4 | 8 | 30 | 41 |
8 | Zagłębianka Będzin | 18 | 11 | 5 | 1 | 12 | 27 | 49 |
9 | Makabi Sosnowiec | 18 | 9 | 3 | 3 | 12 | 19 | 48 |
10 | Brynica Czeladź (S) | 18 | 8 | 3 | 2 | 13 | 17 | 48 |
Wobec równej liczby punktów najlepszych drużyn o tytule mistrzowskim zadecydował dodatkowy mecz rozegrany w Sosnowcu.
Rozgrywki | kolejka | data | godz. | gospodarze | goście | wynik |
---|---|---|---|---|---|---|
Klasa A (Sosnowiec) | BARAŻ | 19 lipca 1932 | 17.00 | Unja Sosnowiec | Zagłębie Dąbrowa Górnicza | 0:1 (0:1) |
Rozgrywki o Mistrzostwo KOZPN
Rozgrywki o mistrzostwo Kieleckiego OZPN w którym wzięli udział mistrzowie Klas A, podokręgów; częstochowskiego (???), kieleckiego (???), radomskiego (???) i sosnowieckiego (???), w systemie każdy z każdym, mecz i rewanż.
Rozgrywki | kolejka | data | godz. | gospodarze | goście | wynik |
---|---|---|---|---|---|---|
Mistrz KOZPN | 1 | ??? 1935 | ? | ??? | ??? | ? : ? (?:?) |
Mistrz KOZPN | 1 | ??? 1935 | ? | ??? | ??? | ? : ? (?:?) |
Rozgrywki | kolejka | data | godz. | gospodarze | goście | wynik |
---|---|---|---|---|---|---|
Mistrz KOZPN | 2 | ??? 1935 | ? | ??? | ??? | ? : ? (?:?) |
Mistrz KOZPN | 2 | ??? 1935 | ? | ??? | ??? | ? : ? (?:?) |
Rozgrywki | kolejka | data | godz. | gospodarze | goście | wynik |
---|---|---|---|---|---|---|
Mistrz KOZPN | 3 | ??? 1935 | ? | ??? | ??? | ? : ? (?:?) |
Mistrz KOZPN | 3 | ??? 1935 | ? | ??? | ??? | ? : ? (?:?) |
Rozgrywki | kolejka | data | godz. | gospodarze | goście | wynik |
---|---|---|---|---|---|---|
Mistrz KOZPN | 4 | ??? 1935 | ? | ??? | ??? | ? : ? (?:?) |
Mistrz KOZPN | 4 | ??? 1935 | ? | ??? | ??? | ? : ? (?:?) |
Rozgrywki | kolejka | data | godz. | gospodarze | goście | wynik |
---|---|---|---|---|---|---|
Mistrz KOZPN | 5 | ??? 1935 | ? | ??? | ??? | ? : ? (?:?) |
Mistrz KOZPN | 5 | ??? 1935 | ? | ??? | ??? | ? : ? (?:?) |
Rozgrywki | kolejka | data | godz. | gospodarze | goście | wynik |
---|---|---|---|---|---|---|
Mistrz KOZPN | 6 | ??? 1935 | ? | ??? | ??? | ? : ? (?:?) |
Mistrz KOZPN | 6 | ??? 1935 | ? | ??? | ??? | ? : ? (?:?) |
Tabela Mistrzostw KOZPN
M-ce | Nazwa klubu | M | Pkt | Z | R | P | Br+ | Br- |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Warta Zawiercie (A) | 6 | 12 | ? | ? | ? | ? | ? |
2 | RKS Radom | 6 | ? | ? | ? | ? | ? | ? |
3 | 4 pp Legionów Kielce | 6 | ? | ? | ? | ? | ? | ? |
4 | RKS Zagłębie Dąbrowa Górnicza | 6 | ? | ? | ? | ? | ? | ? |
Baraże o awans do Ligi Państwowej
M-ce | Nazwa klubu | M | Pkt | Z | R | P | Br+ | Br- |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Podgórze Kraków (A) | 4 | 7 | 3 | 1 | 0 | 9 | 4 |
2 | 1 FC Katowice | 4 | 4 | 2 | 0 | 2 | 13 | 9 |
3 | Warta Zawiercie | 4 | 1 | 0 | 1 | 3 | 6 | 15 |
Awans do finałów baraży o Ligę Państwową wywalczyło Podgórze Kraków.
Sezon 1933
Podokręg Częstochowa
Klasa A (Częstochowa)
M-ce | Nazwa klubu | M | Pkt | Z | R | P | Br+ | Br- |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Victoria Częstochowa (B) | 11 | 20 | ? | ? | ? | 45 | 10 |
2 | Częstochówka Częstochowa | 12 | 16 | ? | ? | ? | 34 | 18 |
3 | Brygada Częstochowa | 12 | 14 | ? | ? | ? | 31 | 18 |
4 | Turyści Częstochowa | 12 | 12 | ? | ? | ? | 26 | 27 |
5 | Warta Zawiercie | 11 | 7 | ? | ? | ? | 18 | 34 |
6 | Skra Częstochowa | 10 | 7 | ? | ? | ? | 11 | 53 |
7 | KS Myszków (S) | 12 | 4 | ? | ? | ? | 20 | 53 |
Uwaga: mecze Skra - Warta i Skra - Victoria nie zostały rozegrane. Nie miały one wpływu na spadki i awanse.
Podokręg Kielce
Klasa A (Kielce)
M-ce | Nazwa klubu | M | Pkt | Z | R | P | Br+ | Br- |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Strzelec Kielce | ? | ? | ? | ? | ? | ? | ? |
2 | ??? | ? | ? | ? | ? | ? | ? | ? |
3 | ??? | ? | ? | ? | ? | ? | ? | ? |
... | ??? | ? | ? | ? | ? | ? | ? | ? |
Podokręg Radom
Klasa A (Radom)
M-ce | Nazwa klubu | M | Pkt | Z | R | P | Br+ | Br- |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | RKS Radom | ? | ? | ? | ? | ? | ? | ? |
2 | ??? | ? | ? | ? | ? | ? | ? | ? |
3 | ??? | ? | ? | ? | ? | ? | ? | ? |
... | ??? | ? | ? | ? | ? | ? | ? | ? |
Podokręg Sosnowiec
W sezonie 1933 rywalizacja w Klasie A Podokręgu Sosnowiec odbywała się w dwóch grupach. Mistrza Podokręgu Sosnowiec miał wskazać mecz barażowy pomiędzy mistrzami obu grup.
Klasa A, Grupa I (Sosnowiec)
M-ce | Nazwa klubu | M | Pkt | Z | R | P | Br+ | Br- |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Sarmacja Będzin | 8 | 11 | 4 | 3 | 1 | 12 | 8 |
2 | Hakoach Będzin | 8 | 11 | 5 | 1 | 2 | 17 | 10 |
3 | Policyjny KS Sosnowiec | 8 | 9 | 4 | 1 | 3 | 18 | 13 |
4 | RKS Zagłębie Dąbrowa Górnicza | 8 | 7 | 3 | 1 | 4 | 15 | 15 |
5 | Ruch Sosnowiec | 8 | 2 | 1 | 0 | 7 | 6 | 22 |
Klasa A, Grupa II (Sosnowiec)
M-ce | Nazwa klubu | M | Pkt | Z | R | P | Br+ | Br- |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Unja Sosnowiec | 8 | 11 | 5 | 1 | 2 | 25 | 13 |
2 | CKS Czeladź | 8 | 10 | 4 | 2 | 2 | 16 | 9 |
3 | Solvay Grodziec | 8 | 10 | 4 | 2 | 2 | 18 | 11 |
4 | Zagłębianka Będzin | 8 | 8 | 3 | 2 | 3 | 10 | 14 |
5 | Makabi Sosnowiec | 8 | 1 | 0 | 1 | 7 | 0 | 22 |
Rozgrywki | kolejka | data | godz. | gospodarze | goście | wynik |
---|---|---|---|---|---|---|
Klasa A (Sosnowiec) | BARAŻ | 25 czerwca 1933 (?) | ? | Unia Sosnowiec | Sarmacja Będzin | 2 : 0 (?:?) |
Rozgrywki o mistrzostwo KOZPN
Rozgrywki o mistrzostwo Kieleckiego OZPN w którym wzięli udział mistrzowie Klas A, podokręgów; częstochowskiego (Vitoria Częstochowa), kieleckiego (Strzelec Kielce), radomskiego (RKS Radom) i sosnowieckiego (Unia Sosnowiec), w systemie każdy z każdym, mecz i rewanż.
Rozgrywki | kolejka | data | godz. | gospodarze | goście | wynik |
---|---|---|---|---|---|---|
Mistrz KOZPN | 1 | 24 czerwca 1933 | ? | Strzelec Kielce | Vitoria Częstochowa | ? : ? (?:?) |
Mistrz KOZPN | 1 | 15 lipca 1933 | ? | RKS Radom | Unia Sosnowiec | 3 : 2 (?:?) |
Rozgrywki | kolejka | data | godz. | gospodarze | goście | wynik |
---|---|---|---|---|---|---|
Mistrz KOZPN | 2 | 25 czerwca 1933 | ? | RKS Radom | Victoria Częstochowa | ? : ? (?:?) |
Mistrz KOZPN | 2 | 16 lipca 1933 | ? | Strzelec Kielce | Unia Sosnowiec | 1 : 6 (?:?) |
Rozgrywki | kolejka | data | godz. | gospodarze | goście | wynik |
---|---|---|---|---|---|---|
Mistrz KOZPN | 3 | 29 czerwca 1933 | ? | Strzelec Kielce | RKS Radom | ? : ? (?:?) |
Mistrz KOZPN | 3 | 29 czerwca 1933 | ? | Victoria Częstochowa | Unia Sosnowiec | 1 : 1 (?:?) |
Rozgrywki | kolejka | data | godz. | gospodarze | goście | wynik |
---|---|---|---|---|---|---|
Mistrz KOZPN | 4 | 2 lipca 1933 | ? | RKS Radom | Strzelec Kielce | 5 : 0 (?:?) |
Mistrz KOZPN | 4 | 2 lipca 1933 | ? | Unia Sosnowiec | Victoria Częstochowa | 3 : 0 (0:0) |
Rozgrywki | kolejka | data | godz. | gospodarze | goście | wynik |
---|---|---|---|---|---|---|
Mistrz KOZPN | 5 | 8 lipca 1933 | ? | Victoria Częstochowa | RKS Radom | ? : ? (?:?) |
Mistrz KOZPN | 5 | 8 lipca 1933 | ? | Unia Sosnowiec | Strzelec Kielce | 2 : 0 (?:?) |
Rozgrywki | kolejka | data | godz. | gospodarze | goście | wynik |
---|---|---|---|---|---|---|
Mistrz KOZPN | 6 | 9 lipca 1933 | ? | Victoria Częstochowa | Strzelec Kielce | ? : ? (?:?) |
Mistrz KOZPN | 6 | 9 lipca 1933 | ? | Unia Sosnowiec | RKS Radom | 3 : 1 (?:?) |
Tabela Mistrzostw KOZPN
M-ce | Nazwa klubu | M | Pkt | Z | R | P | Br+ | Br- |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Unia Sosnowiec | 6 | ? | ? | ? | ? | ? | ? |
2 | ??? | 6 | ? | ? | ? | ? | ? | ? |
3 | ??? | 6 | ? | ? | ? | ? | ? | ? |
4 | ??? | 6 | ? | ? | ? | ? | ? | ? |
Baraże o awans do Ligi Państwowej
Sezon 1933/1934
Podokręg Częstochowa
1934 roku w rozgrywkach podokręgu częstochowskiego oprócz Brygady uczestniczyły także: RKS Błyskawica Częstochowa, KS Częstochówka, ŻTGS Hakoach Radomsko, ŻRKS Hapoel Radomsko, SRWF Jutrznia Częstochowa, RSWF Jutrznia Radomsko, KS Korona Radomsko, SKS Legia Wieluń, ŻTGS Makkabi Częstochowa, TS Myszków, ŻRSS Naprzód Radomsko, KS Orlę Częstochowa, RKS Skra Częstochowa, KS Turyści, KS Warta Zawiercie i KOS Viktoria Częstochowa.
Klasa A (Częstochowa)
KOŃCOWA TABELA
M-ce | Nazwa klubu | M | Pkt | Z | R | P | Br+ | Br- |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Brygada Częstochowa (B) | 12 | 21 | ? | ? | ? | 30 | 9 |
2 | Częstochówka Częstochowa | 12 | 12 | ? | ? | ? | 36 | 25 |
3 | Victoria Częstochowa | 12 | 13 | ? | ? | ? | 35 | 19 |
4 | Legia Wieluń | 12 | 11 | ? | ? | ? | 17 | 26 |
5 | Skra Częstochowa | 12 | 10 | ? | ? | ? | 21 | 28 |
6 | Turyści Częstochowa | 12 | 9 | ? | ? | ? | 23 | 29 |
7 | Warta Zawiercie | 12 | 4 | ? | ? | ? | 20 | 46 |
Podokręg Kielce
Klasa A (Kielce)
M-ce | Nazwa klubu | M | Pkt | Z | R | P | Br+ | Br- |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | WKS Kielce | ? | ? | ? | ? | ? | ? | ? |
2 | ??? | ? | ? | ? | ? | ? | ? | ? |
3 | ??? | ? | ? | ? | ? | ? | ? | ? |
... | ??? | ? | ? | ? | ? | ? | ? | ? |
Podokręg Radom
Klasa A (Radom)
M-ce | Nazwa klubu | M | Pkt | Z | R | P | Br+ | Br- |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | RKS Radom | ? | ? | ? | ? | ? | ? | ? |
2 | ??? | ? | ? | ? | ? | ? | ? | ? |
3 | ??? | ? | ? | ? | ? | ? | ? | ? |
... | ??? | ? | ? | ? | ? | ? | ? | ? |
Podokręg Sosnowiec
Klasa A (Sosnowiec)
TABELA KOŃCOWA
M-ce | Nazwa klubu | M | Pkt | Z | R | P | Br+ | Br- |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Unia Sosnowiec (B) | 9 | 14 | 6 | 2 | 1 | 41 | 19 |
2 | CKS Czeladź | 9 | 14 | 6 | 2 | 1 | 31 | 13 |
3 | Solvay Grodziec | 9 | 12 | 4 | 4 | 1 | 20 | 19 |
4 | Policyjny KS Sosnowiec | 9 | 10 | 4 | 2 | 3 | 20 | 21 |
5 | RKS Zagłębie Dąbrowa Górnicza | 9 | 8 | 3 | 2 | 4 | 26 | 20 |
6 | Zagłębianka Będzin | 9 | 8 | 3 | 2 | 4 | 19 | 20 |
7 | Brynica Czeladź | 9 | 8 | 4 | 0 | 5 | 20 | 29 |
8 | Sarmacja Będzin | 9 | 6 | 3 | 0 | 6 | 15 | 19 |
9 | Ruch Sosnowiec | 9 | 6 | 1 | 4 | 4 | 13 | 24 |
10 | Hakoach Będzin (S) | 9 | 4 | 1 | 2 | 6 | 9 | 32 |
Klasa B (Sosnowiec)
Klasa C (Sosnowiec)
Rozgrywki o mistrzostwo KOZPN
Rozgrywki o mistrzostwo Kieleckiego OZPN w którym wzięli udział mistrzowie Klas A, podokręgów; częstochowskiego (Brygada Częstochowa), kieleckiego (WKS Kielce), radomskiego (RKS Radom) i sosnowieckiego (Unia Sosnowiec), w systemie każdy z każdym, mecz i rewanż.
Rozgrywki | kolejka | data | godz. | gospodarze | goście | wynik |
---|---|---|---|---|---|---|
Mistrz KOZPN | 1 | ??? 1934 | ? | ??? | ??? | ? : ? (?:?) |
Mistrz KOZPN | 1 | ??? 1934 | ? | ??? | ??? | ? : ? (?:?) |
Rozgrywki | kolejka | data | godz. | gospodarze | goście | wynik |
---|---|---|---|---|---|---|
Mistrz KOZPN | 2 | ??? 1934 | ? | ??? | ??? | ? : ? (?:?) |
Mistrz KOZPN | 2 | ??? 1934 | ? | ??? | ??? | ? : ? (?:?) |
Rozgrywki | kolejka | data | godz. | gospodarze | goście | wynik |
---|---|---|---|---|---|---|
Mistrz KOZPN | 3 | ??? 1934 | ? | ??? | ??? | ? : ? (?:?) |
Mistrz KOZPN | 3 | ??? 1934 | ? | ??? | ??? | ? : ? (?:?) |
Rozgrywki | kolejka | data | godz. | gospodarze | goście | wynik |
---|---|---|---|---|---|---|
Mistrz KOZPN | 4 | ??? 1934 | ? | ??? | ??? | ? : ? (?:?) |
Mistrz KOZPN | 4 | ??? 1934 | ? | ??? | ??? | ? : ? (?:?) |
Rozgrywki | kolejka | data | godz. | gospodarze | goście | wynik |
---|---|---|---|---|---|---|
Mistrz KOZPN | 5 | ??? 1934 | ? | ??? | ??? | ? : ? (?:?) |
Mistrz KOZPN | 5 | ??? 1934 | ? | ??? | ??? | ? : ? (?:?) |
Rozgrywki | kolejka | data | godz. | gospodarze | goście | wynik |
---|---|---|---|---|---|---|
Mistrz KOZPN | 6 | ??? 1934 | ? | ??? | ??? | ? : ? (?:?) |
Mistrz KOZPN | 6 | ??? 1934 | ? | ??? | ??? | ? : ? (?:?) |
Tabela Mistrzostw KOZPN
M-ce | Nazwa klubu | M | Pkt | Z | R | P | Br+ | Br- |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Unia Sosnowiec | 6 | ? | ? | ? | ? | ? | ? |
2 | ??? | 6 | ? | ? | ? | ? | ? | ? |
3 | ??? | 6 | ? | ? | ? | ? | ? | ? |
4 | ??? | 6 | ? | ? | ? | ? | ? | ? |
Baraże o awans do Ligi Państwowej
Sezon 1934/1935
Podokręg Częstochowa
Klasa A (Częstochowa)
M-ce | Nazwa klubu | M | Pkt | Z | R | P | Br+ | Br- |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | ??? | ? | ? | ? | ? | ? | ? | ? |
2 | ??? | ? | ? | ? | ? | ? | ? | ? |
3 | ??? | ? | ? | ? | ? | ? | ? | ? |
... | ??? | ? | ? | ? | ? | ? | ? | ? |
Podokręg Kielce
Klasa A (Kielce)
M-ce | Nazwa klubu | M | Pkt | Z | R | P | Br+ | Br- |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | ??? | ? | ? | ? | ? | ? | ? | ? |
2 | ??? | ? | ? | ? | ? | ? | ? | ? |
3 | ??? | ? | ? | ? | ? | ? | ? | ? |
... | ??? | ? | ? | ? | ? | ? | ? | ? |
Podokręg Radom
Klasa A (Radom)
M-ce | Nazwa klubu | M | Pkt | Z | R | P | Br+ | Br- |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | ??? | ? | ? | ? | ? | ? | ? | ? |
2 | ??? | ? | ? | ? | ? | ? | ? | ? |
3 | ??? | ? | ? | ? | ? | ? | ? | ? |
... | ??? | ? | ? | ? | ? | ? | ? | ? |
Podokręg Sosnowiec
Klasa A (Sosnowiec)
M-ce | Nazwa klubu | M | Pkt | Z | R | P | Br+ | Br- |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | CKS Czeladź | 18 | 30 | ? | ? | ? | ?? | ?? |
2 | Unia Sosnowiec | 18 | 26 | ? | ? | ? | ?? | ?? |
3 | Zagłębianka Będzin | 18 | 21 | ? | ? | ? | ?? | ?? |
4 | Solvay Grodziec | 18 | 21 | ? | ? | ? | ?? | ?? |
5 | Sarmacja Będzin | 18 | 21 | ? | ? | ? | ?? | ?? |
6 | Policyjny KS Sosnowiec | 18 | 16 | ? | ? | ? | ?? | ?? |
7 | RKS Zagłębie Dąbrowa Górnicza | 18 | 14 | ? | ? | ? | ?? | ?? |
8 | Brynica Czeladź | 18 | 12 | ? | ? | ? | ?? | ?? |
9 | Płomień Milowice | 18 | 11 | ? | ? | ? | ?? | ?? |
10 | Ruch Sosnowiec | 18 | 11 | ? | ? | ? | ?? | ?? |
Klasa B Grupa I (Sosnowiec)
Klasa B Grupa II (Sosnowiec)
Rozgrywki o Mistrzostwo KOZPN
Rozgrywki o mistrzostwo Kieleckiego OZPN w którym wzięli udział mistrzowie Klas A, podokręgów; częstochowskiego (???), kieleckiego (???), radomskiego (???) i sosnowieckiego (CKS Czeladź), w systemie każdy z każdym, mecz i rewanż.
Rozgrywki | kolejka | data | godz. | gospodarze | goście | wynik |
---|---|---|---|---|---|---|
Mistrz KOZPN | 1 | ??? 1935 | ? | ??? | ??? | ? : ? (?:?) |
Mistrz KOZPN | 1 | ??? 1935 | ? | ??? | ??? | ? : ? (?:?) |
Rozgrywki | kolejka | data | godz. | gospodarze | goście | wynik |
---|---|---|---|---|---|---|
Mistrz KOZPN | 2 | ??? 1935 | ? | ??? | ??? | ? : ? (?:?) |
Mistrz KOZPN | 2 | ??? 1935 | ? | ??? | ??? | ? : ? (?:?) |
Rozgrywki | kolejka | data | godz. | gospodarze | goście | wynik |
---|---|---|---|---|---|---|
Mistrz KOZPN | 3 | ??? 1935 | ? | ??? | ??? | ? : ? (?:?) |
Mistrz KOZPN | 3 | ??? 1935 | ? | ??? | ??? | ? : ? (?:?) |
Rozgrywki | kolejka | data | godz. | gospodarze | goście | wynik |
---|---|---|---|---|---|---|
Mistrz KOZPN | 4 | ??? 1935 | ? | ??? | ??? | ? : ? (?:?) |
Mistrz KOZPN | 4 | ??? 1935 | ? | ??? | ??? | ? : ? (?:?) |
Rozgrywki | kolejka | data | godz. | gospodarze | goście | wynik |
---|---|---|---|---|---|---|
Mistrz KOZPN | 5 | ??? 1935 | ? | ??? | ??? | ? : ? (?:?) |
Mistrz KOZPN | 5 | ??? 1935 | ? | ??? | ??? | ? : ? (?:?) |
Rozgrywki | kolejka | data | godz. | gospodarze | goście | wynik |
---|---|---|---|---|---|---|
Mistrz KOZPN | 6 | ??? 1935 | ? | ??? | ??? | ? : ? (?:?) |
Mistrz KOZPN | 6 | ??? 1935 | ? | ??? | ??? | ? : ? (?:?) |
Tabela Mistrzostw KOZPN
M-ce | Nazwa klubu | M | Pkt | Z | R | P | Br+ | Br- |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | ??? | 6 | ? | ? | ? | ? | ? | ? |
2 | ??? | 6 | ? | ? | ? | ? | ? | ? |
3 | ??? | 6 | ? | ? | ? | ? | ? | ? |
4 | ??? | 6 | ? | ? | ? | ? | ? | ? |
Baraże o awans do Ligi Państwowej
Sezon 1935/1936
Podokręg Częstochowa
Klasa A (Częstochowa)
M-ce | Nazwa klubu | M | Pkt | Z | R | P | Br+ | Br- |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Brygada Częstochowa (B) | 12 | 20 | ? | ? | ? | 33 | 7 |
2 | Skra Częstochowa | 12 | 18 | ? | ? | ? | 31 | 12 |
3 | Częstochówka Częstochowa | 12 | 15 | ? | ? | ? | 29 | 22 |
4 | Warta Zawiercie | 12 | 11 | ? | ? | ? | 33 | 34 |
5 | Victoria Częstochowa | 12 | 8 | ? | ? | ? | 20 | 32 |
6 | Turyści Częstochowa | 12 | 6 | ? | ? | ? | 28 | 39 |
7 | KS Myszków (S) | 12 | 6 | ? | ? | ? | 12 | 40 |
Podokręg Kielce
Klasa A (Kielce)
M-ce | Nazwa klubu | M | Pkt | Z | R | P | Br+ | Br- |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | STS Starachowice | ? | ? | ? | ? | ? | ? | ? |
2 | ??? | ? | ? | ? | ? | ? | ? | ? |
3 | ??? | ? | ? | ? | ? | ? | ? | ? |
... | ??? | ? | ? | ? | ? | ? | ? | ? |
Podokręg Sosnowiec
Klasa A (Sosnowiec)
M-ce | Nazwa klubu | M | Pkt | Z | R | P | Br+ | Br- |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | CKS Czeladź | 18 | 32 | ? | ? | ? | 72 | 28 |
2 | Unia Sosnowiec | 18 | 29 | ? | ? | ? | 60 | 26 |
3 | Zagłębie Dąbrowa Górnicza | 18 | 26 | ? | ? | ? | 65 | 30 |
4 | Zagłębianka Będzin | 18 | 20 | ? | ? | ? | 43 | 32 |
5 | Brynica Czeladź | 18 | 17 | ? | ? | ? | 33 | 44 |
6 | Solvay Grodziec | 18 | 15 | ? | ? | ? | 32 | 40 |
7 | Sarmacja Będzin | 18 | 14 | ? | ? | ? | 34 | 47 |
8 | Płomień Milowice | 18 | 13 | ? | ? | ? | 40 | 45 |
9 | Hakoach Będzin | 18 | 7 | ? | ? | ? | 28 | 67 |
10 | Policyjny KS Sosnowiec | 18 | 7 | ? | ? | ? | 16 | 47 |
Klasa B, Grupa I (Sosnowiec)
Klasa B, Grupa II (Sosnowiec)
Klasa C, Grupa I (Sosnowiec)
Klasa C, Grupa II (Sosnowiec)
Rozgrywki o mistrzostwo KOZPN
Rozgrywki o mistrzostwo Kieleckiego OZPN w którym wzięli udział mistrzowie Klas A, podokręgów; częstochowskiego (Brygada Częstochowa), kieleckiego (STS Starachowice) i sosnowieckiego (CKS Czeladź), w systemie każdy z każdym, mecz i rewanż.
Rozgrywki | kolejka | data | godz. | gospodarze | goście | wynik |
---|---|---|---|---|---|---|
Mistrz KOZPN | 1 | ??? 1936 | ? | ??? | ??? | ? : ? (?:?) |
Mistrz KOZPN | 1 | ??? 1936 | - | ??? | XXX | PAUZA |
Rozgrywki | kolejka | data | godz. | gospodarze | goście | wynik |
---|---|---|---|---|---|---|
Mistrz KOZPN | 2 | ??? 1936 | ? | ??? | ??? | ? : ? (?:?) |
Mistrz KOZPN | 2 | ??? 1936 | - | ??? | XXX | PAUZA |
Rozgrywki | kolejka | data | godz. | gospodarze | goście | wynik |
---|---|---|---|---|---|---|
Mistrz KOZPN | 3 | ??? 1936 | ? | ??? | ??? | ? : ? (?:?) |
Mistrz KOZPN | 3 | ??? 1936 | - | ??? | XXX | PAUZA |
Rozgrywki | kolejka | data | godz. | gospodarze | goście | wynik |
---|---|---|---|---|---|---|
Mistrz KOZPN | 4 | ??? 1936 | ? | ??? | ??? | ? : ? (?:?) |
Mistrz KOZPN | 4 | ??? 1936 | ? | ??? | XXX | PAUZA |
Rozgrywki | kolejka | data | godz. | gospodarze | goście | wynik |
---|---|---|---|---|---|---|
Mistrz KOZPN | 5 | ??? 1936 | ? | ??? | ??? | ? : ? (?:?) |
Mistrz KOZPN | 5 | ??? 1936 | - | ??? | XXX | PAUZA |
Rozgrywki | kolejka | data | godz. | gospodarze | goście | wynik |
---|---|---|---|---|---|---|
Mistrz KOZPN | 6 | ??? 1936 | ? | ??? | ??? | ? : ? (?:?) |
Mistrz KOZPN | 6 | ??? 1936 | - | ??? | XXX | PAUZA |
Tabela mistrzostw KOZPN
M-ce | Nazwa klubu | M | Pkt | Z | R | P | Br+ | Br- |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Brygada Częstochowa (A) | 4 | 8 | 4 | 0 | 0 | 7 | 2 |
2 | SKS Starachowice | 3 | 2 | 1 | 0 | 2 | 9 | 5 |
3 | CKS Czeladź | 3 | 0 | 0 | 0 | 3 | 2 | 11 |
- Jeden z meczy CKS Czeladź - SKS Starachowice jako nie mający wpływu na zwycięstwo w grupie nie został rozegrany.
- Mistrzem Kieleckiego OZPN została Brygada Częstochowa i awansowała do rozgrywek międzyokręgowych.
Baraże o awans do Ligi Państwowej
Mistrz Kieleckiego OZPN Brygada Częstochowa została przydzielona do Grupy I rozgrywek międzyokręgowych (półfinałów) o wejście do Ligi Państwowej. W tej grupie znalazły się także (jako mistrzowie swoich okręgów) drużyny Skoda Warszawa, Unia Lublin (w org. pisowni Unja) oraz ŁTSG Łódź (Łódzkie Towarzystwo Sportowo Gimnastyczne). Mecze pomiędzy tymi drużynami zostały rozegrane w systemie każdy z każdym, mecz i rewanż.
Półfinał
Tabela Grupy I
M-ce | Nazwa klubu | M | Pkt | Z | R | P | Br+ | Br- |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Brygada Częstochowa | 6 | ? | ? | ? | ? | ? | ? |
2 | ??? | 6 | ? | ? | ? | ? | ? | ? |
3 | ??? | 6 | ? | ? | ? | ? | ? | ? |
4 | ??? | 6 | ? | ? | ? | ? | ? | ? |
Do dalszych rozgrywek (finałów) o wejście do Ligi Państwowej awansował mistrz Grupy I, Brygada Częstochowa i w finale zmierzył się z mistrzami pozostałych grup. Rozgrywki finałowe odbyły się w miesiącach wrzesień i październik, w systemie każdy z każdym, mecz i rewanż.
Finał
Tabela końcowa
M-ce | Nazwa klubu | M | Pkt | Z | R | P | Br+ | Br- |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Cracovia Kraków | 6 | 10 | ? | ? | ? | 15 | 4 |
2 | AKS Chorzów | 6 | 9 | ? | ? | ? | 19 | 8 |
3 | Śmigły Wilno | 6 | 3 | 1 | 1 | 4 | 7 | 18 |
4 | Brygada Częstochowa | 6 | 2 | 1 | 0 | 5 | 3 | 14 |
Awans do Ligi Państwowej w sezonie 1935/1936 uzyskały drużyny: Cracovia Kraków i AKS Chorzów, które zajęły miejsca po spadkowiczach: Śląsku Świętochłowice i Legi Warszawa.
Sezon 1936/1937
Podokręg Częstochowa
Klasa A (Częstochowa)
M-ce | Nazwa klubu | M | Pkt | Z | R | P | Br+ | Br- |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Brygada Częstochowa (A) - grała tylko w rundzie wiosennej | 14 | ? | ? | ? | ? | ? | ? |
2 | Warta Zawiercie (A) | 14 | ? | ? | ? | ? | ? | ? |
3 | Częstochówka Częstochowa (A) | 14 | ? | ? | ? | ? | ? | ? |
4 | Turyści Częstochowa (A) | 14 | ? | ? | ? | ? | ? | ? |
5 | Skra Częstochowa (A) | 14 | ? | ? | ? | ? | ? | ? |
6 | Victoria Częstochowa | 14 | ? | ? | ? | ? | ? | ? |
7 | Wysoka Łazy | 14 | ? | ? | ? | ? | ? | ? |
8 | KS Myszków | 14 | ? | ? | ? | ? | ? | ? |
- W związku z reorganizacją rozgrywek i utworzeniem od następnego sezonu 1937/1938 Zagłębiowskiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej, który będzie prowadził swoją Ligę Okręgową awans do niej uzyskały drużyny z miejsc od 1 do 5. Natomiast drużyny z miejsc od 6 do 8 w kolejnym sezonie 1937/1938 zagrały w Klasie A prowadzonej przez Zagłębiowski Okręgowy Związek Piłki Nożnej.
Podokręg Kielce
Klasa A (Kielce)
M-ce | Nazwa klubu | M | Pkt | Z | R | P | Br+ | Br- |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | ??? | ? | ? | ? | ? | ? | ? | ? |
2 | ??? | ? | ? | ? | ? | ? | ? | ? |
3 | ??? | ? | ? | ? | ? | ? | ? | ? |
... | ??? | ? | ? | ? | ? | ? | ? | ? |
Podokręg Sosnowiec
Klasa A (Sosnowiec)
M-ce | Nazwa klubu | M | Pkt | Z | R | P | Br+ | Br- |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | RKS Zagłębie Dąbrowa Górnicza (A) | 18 | ? | ? | ? | ? | ? | ? |
2 | CKS Czeladź (A) | 18 | ? | ? | ? | ? | ? | ? |
3 | Brynica Czeladź (A) | 18 | ? | ? | ? | ? | ? | ? |
4 | Sarmacja Będzin (A) | 18 | ? | ? | ? | ? | ? | ? |
5 | Unia Sosnowiec (A) | 18 | ? | ? | ? | ? | ? | ? |
6 | Płomień Milowice | 18 | ? | ? | ? | ? | ? | ? |
7 | Solvay Grodziec | 18 | ? | ? | ? | ? | ? | ? |
8 | AKS Niwka | 18 | ? | ? | ? | ? | ? | ? |
9 | Hakoach Będzin | 18 | ? | ? | ? | ? | ? | ? |
10 | Zagłębianka Będzin | 18 | ? | ? | ? | ? | ? | ? |
- W związku z reorganizacją rozgrywek i utworzeniem od następnego sezonu 1937/1938 Zagłębiowskiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej, który będzie prowadził swoją Ligę Okręgową awans do niej uzyskały drużyny z miejsc od 1 do 5. Natomiast drużyny z miejsc od 6 do 10 w kolejnym sezonie 1937/1938 zagrały w Klasie A prowadzonej przez Zagłębiowski Okręgowy Związek Piłki Nożnej. Za zwycięstwo 2 pkt, za remis 1 pkt.
Rozgrywki o mistrzostwo KOZPN
Rozgrywki o mistrzostwo Kieleckiego OZPN w którym wzięli udział mistrzowie Klas A, podokręgów: częstochowskiego (Brygada Częstochowa), kieleckiego (STS Starachowice) i sosnowieckiego (RKS Zagłębie Dąbrowa Górnicza) oraz zwycięzca grupy robotniczej, w której grały takze drużyny z woj. śląskiego (TUR Mysłowice"'), w systemie każdy z każdym, mecz i rewanż.
Tabela mistrzostw KOZPN
M-ce | Nazwa klubu | M | Pkt | Z | R | P | Br+ | Br- |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Brygada Częstochowa (A) | |||||||
2 | RKS Zagłębie Dąbrowa Górnicza | |||||||
3 | TUR Mysłowice | |||||||
4 | SKS Starachowice |
- Mistrzem Kieleckiego OZPN została Brygada Częstochowa i awansowała do rozgrywek międzyokręgowych o awans do Ligi Państwowej.