Piłka nożna: Liga Okręgowa, Grupa I (Katowice) - Sezon 1972/1973: Różnice pomiędzy wersjami
Z WikiZagłębie
Nie podano opisu zmian |
|||
Linia 1: | Linia 1: | ||
Piłka nożna: Liga Okręgowa, Grupa I (Katowice) - Sezon 1972/1973 | '''Piłka nożna: Liga Okręgowa, Grupa I (Katowice) - Sezon 1972/1973''' | ||
* W związku z reorganizacją polegającą na likwidacji III Ligi (4 grupy) od sezonu 1973/1974 Ligi Okręgowe (20 grup) stały się trzecim szczeblem rozgrywek. Nieco inaczej było w woj. katowickim, gdzie z uwagi na dużą liczbę drużyn utworzono Ligę Okręgową szczebel A (trzeci szczebel rozgrywek) i Ligę Okręgową szczebel B (czwarty szczebel rozgrywek). Od przyszłego sezonu w woj. katowickim trzecim szczeblem rozgrywek będzie Liga Wojewódzka (Okręgowa), a czwartym szczeblem rozgrywek Klasa Międzypowiatowa. | |||
* Awans do baraży o grę w II lidze Górnik Knurów. Spadek do Klasy A: . Za zwycięstwo 2 pkt, za remis 1 pkt. | |||
='''TABELA KOŃCOWA'''= | ='''TABELA KOŃCOWA'''= | ||
Linia 17: | Linia 21: | ||
|-BGCOLOR=#94BE7E | |-BGCOLOR=#94BE7E | ||
| ALIGN=center|1 | | ALIGN=center|1 | ||
| ALIGN=LEFT|[[ | | ALIGN=LEFT|[[Górnik Knurów]] (A) | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|32 | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|49 | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
| ALIGN=center|54 | |||
| ALIGN=center|21 | |||
|- | |- | ||
| ALIGN=center|2 | | ALIGN=center|2 | ||
| ALIGN=LEFT|[[ | | ALIGN=LEFT|[[Zew Kazimierz|Górnik Kazimierz]] | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|32 | ||
| ALIGN=center|45 | |||
| ALIGN=center| | |||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
| ALIGN=center|49 | |||
| ALIGN=center|15 | |||
|- | |- | ||
| ALIGN=center|3 | | ALIGN=center|3 | ||
| ALIGN=LEFT|[[ | | ALIGN=LEFT|[[Zgoda Bielszowice]] | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|32 | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|37 | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
| ALIGN=center|39 | |||
| ALIGN=center|30 | |||
|- | |- | ||
| ALIGN=center|4 | | ALIGN=center|4 | ||
| ALIGN=LEFT|[[ | | ALIGN=LEFT|[[Górnik 09 Mysłowice]] | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|32 | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|36 | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
| ALIGN=center|34 | |||
| ALIGN=center|31 | |||
|- | |- | ||
| ALIGN=center|5 | | ALIGN=center|5 | ||
| ALIGN=LEFT|[[ | | ALIGN=LEFT|[[Górnik Klimontów]] | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|32 | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|35 | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
| ALIGN=center|37 | |||
| ALIGN=center|25 | |||
|- | |- | ||
| ALIGN=center|6 | | ALIGN=center|6 | ||
| ALIGN=LEFT|[[ | | ALIGN=LEFT|[[Ruch Radzionków]] | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|32 | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|33 | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
| ALIGN=center|50 | |||
| ALIGN=center|37 | |||
|- | |- | ||
| ALIGN=center|7 | | ALIGN=center|7 | ||
| ALIGN=LEFT|[[ | | ALIGN=LEFT|[[Górnik Sosnowiec]] | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|32 | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|33 | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
| ALIGN=center|46 | |||
| ALIGN=center|38 | |||
|- | |- | ||
| ALIGN=center|8 | | ALIGN=center|8 | ||
| ALIGN=LEFT|[[ | | ALIGN=LEFT|[[MKS Niedobczyce]] | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|32 | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|33 | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
| ALIGN=center|55 | |||
| ALIGN=center|51 | |||
|- | |- | ||
| ALIGN=center|9 | | ALIGN=center|9 | ||
| ALIGN=LEFT|[[ | | ALIGN=LEFT|[[Siemianowiczanka Siemianowice Śląskie]] | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|32 | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|32 | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
| ALIGN=center|46 | |||
| ALIGN=center|44 | |||
|- | |- | ||
| ALIGN=center|10 | | ALIGN=center|10 | ||
| ALIGN=LEFT|[[ | | ALIGN=LEFT|[[Górnik Czerwionka]] | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|32 | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|32 | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
| ALIGN=center|45 | |||
| ALIGN=center|45 | |||
|- | |- | ||
| ALIGN=center|11 | | ALIGN=center|11 | ||
| ALIGN=LEFT|[[ | | ALIGN=LEFT|[[Walcownia Czechowice]] | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|32 | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|32 | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
| ALIGN=center|31 | |||
| ALIGN=center|39 | |||
|- | |- | ||
| ALIGN=center|12 | | ALIGN=center|12 | ||
| ALIGN=LEFT|[[ | | ALIGN=LEFT|[[Orzeł Brzeziny Śląskie]] | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|32 | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|31 | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
| ALIGN=center|35 | |||
| ALIGN=center|34 | |||
|- | |- | ||
| ALIGN=center|13 | | ALIGN=center|13 | ||
| ALIGN=LEFT|[[ | | ALIGN=LEFT|[[Kolejarz Gliwice]] | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|32 | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|31 | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
| ALIGN=center|32 | |||
| ALIGN=center|38 | |||
|- | |- | ||
| ALIGN=center|14 | | ALIGN=center|14 | ||
| ALIGN=LEFT|[[ | | ALIGN=LEFT|[[Górnik Lędziny]] | ||
| ALIGN=center|32 | |||
| ALIGN=center|30 | | ALIGN=center|30 | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|33 | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|46 | ||
|- | |- | ||
| ALIGN=center|15 | | ALIGN=center|15 | ||
| ALIGN=LEFT|[[ | | ALIGN=LEFT|[[Płomień Milowice]] | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|32 | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|26 | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
| ALIGN=center|29 | |||
| ALIGN=center|46 | |||
|- BGCOLOR=#F08099 | |- BGCOLOR=#F08099 | ||
| ALIGN=center|16 | | ALIGN=center|16 | ||
| ALIGN=LEFT|[[ | | ALIGN=LEFT|[[GKS Bobrek Karb Bytom]] | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|32 | ||
| ALIGN=center|16 | |||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
| ALIGN=center|22 | |||
| ALIGN=center|52 | |||
|- BGCOLOR=#F08099 | |||
| ALIGN=center|17 | |||
| ALIGN=LEFT|[[Pogoń Blachownia]] | |||
| ALIGN=center|32 | |||
| ALIGN=center|12 | |||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
| ALIGN=center|23 | |||
| ALIGN=center|70 | |||
|} | |} | ||
Linia 374: | Linia 389: | ||
|- BGCOLOR=#F08099 | |- BGCOLOR=#F08099 | ||
| ALIGN=center|16 | | ALIGN=center|16 | ||
| ALIGN=LEFT|[[???]] | |||
| ALIGN=center|15 | |||
| ALIGN=center|? | |||
| ALIGN=center|? | |||
| ALIGN=center|? | |||
| ALIGN=center|? | |||
| ALIGN=center|? | |||
| ALIGN=center|? | |||
|- BGCOLOR=#F08099 | |||
| ALIGN=center|17 | |||
| ALIGN=LEFT|[[???]] | | ALIGN=LEFT|[[???]] | ||
| ALIGN=center|15 | | ALIGN=center|15 | ||
Linia 383: | Linia 409: | ||
| ALIGN=center|? | | ALIGN=center|? | ||
|} | |} | ||
=Linki zewnętrzne (źródło)= | |||
* http://www.zew-kazimierz.pl/zew-sezon-197273/ |
Wersja z 01:02, 15 sie 2022
Piłka nożna: Liga Okręgowa, Grupa I (Katowice) - Sezon 1972/1973
- W związku z reorganizacją polegającą na likwidacji III Ligi (4 grupy) od sezonu 1973/1974 Ligi Okręgowe (20 grup) stały się trzecim szczeblem rozgrywek. Nieco inaczej było w woj. katowickim, gdzie z uwagi na dużą liczbę drużyn utworzono Ligę Okręgową szczebel A (trzeci szczebel rozgrywek) i Ligę Okręgową szczebel B (czwarty szczebel rozgrywek). Od przyszłego sezonu w woj. katowickim trzecim szczeblem rozgrywek będzie Liga Wojewódzka (Okręgowa), a czwartym szczeblem rozgrywek Klasa Międzypowiatowa.
- Awans do baraży o grę w II lidze Górnik Knurów. Spadek do Klasy A: . Za zwycięstwo 2 pkt, za remis 1 pkt.
TABELA KOŃCOWA
M-ce | Nazwa klubu | M | Pkt | Z | R | P | Br+ | Br- |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Górnik Knurów (A) | 32 | 49 | ? | ? | ? | 54 | 21 |
2 | Górnik Kazimierz | 32 | 45 | ? | ? | ? | 49 | 15 |
3 | Zgoda Bielszowice | 32 | 37 | ? | ? | ? | 39 | 30 |
4 | Górnik 09 Mysłowice | 32 | 36 | ? | ? | ? | 34 | 31 |
5 | Górnik Klimontów | 32 | 35 | ? | ? | ? | 37 | 25 |
6 | Ruch Radzionków | 32 | 33 | ? | ? | ? | 50 | 37 |
7 | Górnik Sosnowiec | 32 | 33 | ? | ? | ? | 46 | 38 |
8 | MKS Niedobczyce | 32 | 33 | ? | ? | ? | 55 | 51 |
9 | Siemianowiczanka Siemianowice Śląskie | 32 | 32 | ? | ? | ? | 46 | 44 |
10 | Górnik Czerwionka | 32 | 32 | ? | ? | ? | 45 | 45 |
11 | Walcownia Czechowice | 32 | 32 | ? | ? | ? | 31 | 39 |
12 | Orzeł Brzeziny Śląskie | 32 | 31 | ? | ? | ? | 35 | 34 |
13 | Kolejarz Gliwice | 32 | 31 | ? | ? | ? | 32 | 38 |
14 | Górnik Lędziny | 32 | 30 | ? | ? | ? | 33 | 46 |
15 | Płomień Milowice | 32 | 26 | ? | ? | ? | 29 | 46 |
16 | GKS Bobrek Karb Bytom | 32 | 16 | ? | ? | ? | 22 | 52 |
17 | Pogoń Blachownia | 32 | 12 | ? | ? | ? | 23 | 70 |
TABELA PO RUNDZIE JESIENNEJ
M-ce | Nazwa klubu | M | Pkt | Z | R | P | Br+ | Br- |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | ??? (A) | 15 | ? | ? | ? | ? | ? | ? |
2 | ??? | 15 | ? | ? | ? | ? | ? | ? |
3 | ??? | 15 | ? | ? | ? | ? | ? | ? |
4 | ??? | 15 | ? | ? | ? | ? | ? | ? |
5 | ??? | 15 | ? | ? | ? | ? | ? | ? |
6 | ??? | 15 | ? | ? | ? | ? | ? | ? |
7 | ??? | 15 | ? | ? | ? | ? | ? | ? |
8 | ??? | 15 | ? | ? | ? | ? | ? | ? |
9 | ??? | 15 | ? | ? | ? | ? | ? | ? |
10 | ??? | 15 | ? | ? | ? | ? | ? | ? |
11 | ??? | 15 | ? | ? | ? | ? | ? | ? |
12 | ??? | 15 | ? | ? | ? | ? | ? | ? |
13 | ??? | 15 | ? | ? | ? | ? | ? | ? |
14 | ??? | 15 | ? | ? | ? | ? | ? | ? |
15 | ??? | 15 | ? | ? | ? | ? | ? | ? |
16 | ??? | 15 | ? | ? | ? | ? | ? | ? |
17 | ??? | 15 | ? | ? | ? | ? | ? | ? |