Wybory Samorządowe 1994 w Sosnowcu

Z WikiZagłębie
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania

Wybory Samorządowe 1994 w Sosnowcu -

Spis treści

Głosowanie

Uprawnionych do głosowania było 183.623 osób z tej liczby udział w wyborach wzięły 43.773 osoby, co stanowi 23,8%, głosów ważnych oddano 42.721 (23, 3%). Głosów nieważnych padło 719 (0,4%,), natomiast ważnych bez wyboru (pusta kartka) było 333.

Wyniki

Z zarejestrowanych 38 partii i ugrupowań jedynie 8 z nich wprowadziło swoich przedstawicieli do władz miejskich.

LP. LISTA ILOŚĆ MANDATÓW
1 Lista Kandydatów SLD 27
2 Unia Wolności 8
3 Koalicja Obywatelska KO „S” (RTR, ZChN, RdR, PC, PL, Pk) 8
4 Unia Pracy 3
5 Spółdzielcy 1
6 Doświadczenie i praca dla dzielnicy miasta 1
7 Rada Parafialna przy kościele św. Joachima 1


Lista radnych

LP. IMIĘ I NAZWISKO LISTA WYBORCZA ZAWÓD
1. Tomasz Bańbuła SLD górnik
2. Marek Barański Unia Pracy nauczyciel akademicki
3. Władysław Błoński SLD inż. transp. i komunikacji
4. Roman Chrzanowski SLD nauczyciel
5. Michał Czarski SLD mgr ekonomii
6. Tadeusz Depukat Unia Wolności inż. transportu
7. Zofia Dybała SLD nauczyciel
8. Grzegorz Dziurowicz mgr inż. automatyk Doświadcz, i praca
9. Roman Gawlik SLD elektromonter
10. Danuta Gojna-Ucińska Koalicja obywatelska chemik
11. Lucyna Gruszczyńska-Jeleńska Spółdzielcy lekarz medycyny
12. Kazimierz Górski SLD mgr inż. mechanik
13. Maria Hanuszkiewicz Koalicja obywatelska lekarz
14. Andrzej Jagiełłowicz Unia Wolności lekarz
15. Tomasz Jagiełłowicz Unia Wolności socjolog
16. Bogusław Kabała SLD nauczyciel
17. Jacek Kazimierczak SLD technik górnik
18. Tadeusz Kobierski SLD nauczyciel
19. Anna Kozioł Koalicja obywatelska nauczyciel
20 Krystyna Krzywda SLD prawnik
21. Andrzej Krzywdziński Koalicja obywatelska inż. ekonomista
22. Aleksander Kura Unia Pracy gómik-emeryt
23. Marek Kwaskiewicz SLD technik-hutnik
24. Tadeusz Kwaśnik Koalicja obywatelska artysta plastyk
25. Wiesław Lachór SLD nauczyciel
26. Ryszard Łukawski SLD inż. metalurg
27. Wacław Mackford SLD górnik
28. Henryk matuszczyk SLD technik-gómik
29. Daniel Miklasiński Unia Wolności lekarz
30. Paweł Moleda Koalicja obywatelska górnik
31. Tadeusz Oleksy Koalicja obywatelska górnik elektryk
32. Stefan Płatek SLD nauczyciel
33. Magdalena Pochwalska Unia Wolności inż. inżynierii środow.
34. Jan Rodzoń SLD górnik
35. Michał Smołucha SLD inż, mechanik
36. Halina Sobańska Unia Wolności nauczyciel
37. Krzysztof Sobczyński SLD tech. elektronik
38. Anna Sporyszkiewicz Unia Wolności mgr chemii
39. Bogdan Szewczyk SLD ekonomista
40. Jan Szot SLD inż. mechanik
41. Tomasz Szyjkowski Unia Wolności nauczyciel
42. Witold Ślęzak Koalicja obywatelska ekonomista
43. Jacek Wieczorek Rada Parafialna technik ekonomista
44. Zygmunt Witkowski SLD ekonomista
45. Ewa Wojciechowska SLD technik
46. Henryk Woźniak KPN ślusarz
47. Tadeusz Zapała Unia Wolności nauczyciel
48. Mieczysław Zelik SLD konstruktor
49. Helena Ziółkowska SLD prac. umysłowy
50. Anna Żołędzka SLD prac. umysłowy

Listy kandydatów

LP. LISTA ILOŚĆ KANDYDATÓW
1 Unia Wolności 43
2 Ernestowicz Józef 1
3 Samorząd mieszkańców 16
4 Unia Pracy 50
5 Koalicja KPN 50
6 PSL 8
7 Koalicja obywatelska KO „S" RTR, ZChN, RdR, PC, PL, PK 50
8 Sosnowiecka Opcja Samorządowa SO 45
9 Stowarzyszenie na rzecz rozwoju miasta Sosnowiec 45
10 Jelonek Jan 1
11 Unia Polityki Realnej 41
12 Sosnowiecka Inicjatywa Obywatelska SIO 50
13 Lista kandydatów SLD 50
14 Unia Zagłębiowska 20
15 Komitet wyborczy środowisk gospodarczych 35
16 BBWR 34
17 Związek Zagłębiowski 24
18 Solidarność 80 6
19 Matusek Elżbieta 1
20 Polska Partia Emerytów i Rencistów w Sosnowcu 6
21 Rada Parafialna przy kościele św. Joachima 4
22 Koalicja świata pracy 10
23 Lad i porządek dla dobra mieszkańców 1
24 Spółdzielcy 21
25 Sosnowiec 2000 15
26 Polski Ruch Monarchistyczny w Sosnowcu 1
27 Kawka Magdalena 1
28 Rada os. 2 SM Zagórze i WZZ i Stow. Prac Repr. HK 1
29 O ład i porządek w naszym mieście 1
30 Doliński Józef 1
31 Niezależni kandydaci na radnych 5
32 Sprawiedliwa Polska Wspólnota Narodowa 4
33 Brodzik Zdzisław 1
34 Lis Jerzy 1
35 Szcecińska Ewa 1
36 Doświadczenie i praca dla dzielnicy miasta 13
37 Indywidualna lista partyjna 1
38 Jawarski Zbigniew 1
Nawigacja
Poznajemy Zagłębie Dąbrowskie
  • Projekt realizuje
  • Herb Zagłębia Dąbrowskiego