Górnik Siersza
Klub piłkarski z siedzibą w trzebińskiej dzielnicy Siersza, powstały w 1946 roku
Klub powstał z inicjatywy młodzieży i pracowników kopalni "Artur". Założycielami Klubu byli: Antoni Dziewoński, Fryderyk Łukasik, Julian Łabuzek, Stanisław Dziewoński, Mieczysław Rejdych. Pierwszym prezesem został Marian Wiśniewski - kierownik robót górniczych kopalni "Artur". Jako barwy klubowe przyjęto kolory zielono-czarne, tradycyjne barwy górnicze. Drużyna piłkarska seniorów rozpoczęła rozgrywki od najniższej klasy rozgrywkowej. Pierwszym Prezesem został Marian Wiśniewski, ówczesny kierownik robót górniczych kopalni "Artur".
W sezonie 1952/53 klub awansował do klasy "B" pod wodzą trenera Puchniarza. Po kilku latach gry w "B" klasie, w 1960 roku drużyna prowadzona przez trenerów Puchniarza i Pilaszka uzyskała awans do "A" klasy.
Rozgrywki w sezonie 62/63 drużyna K.S. "Górnik Siersza" pod wodzą Karola Bieleckiego zakończyła awansem do krakowskiej ligi okręgowej, w której grała do roku 1968. W roku 1968 pod kierunkiem trenera Czesława Skoraczyńskiego, drużyna po raz pierwszy uzyskała awans do III ligi występując w niej przez jeden sezon.
Od roku 1969 do roku 1975 tj. do czasu reformy administracyjnej drużyna piłkarska występowała w krakowskiej lidze okręgowej.
W sezonie 1987/88 drużyna pod kierunkiem Mariana Gintera awansowała do III ligi. Po rocznym pobycie z powodu reorganizacji rozgrywek drużyna została przesunięta do klasy okręgowej. Po roku awansowała ponownie do III ligi.
Pod koniec lat 90-tych Górnik Siersza spadł do czwartej ligi. W wyniku połączenia Górnika w 2000 r. z Hutnikiem Trzebinia powstał MKS Trzebinia-Siersza, który statutowo przejął ciągłość historyczną klubów.
W czerwcu 2014 roku były piłkarz Górnika Siersza Mieczysław Starniowski razem z grupą kilkunastu osób założył UKS Górnik Siersza. Klub mający nawiązywać do chlubnej tradycji Górnika zagra w nowym sezonie w klasie B.