Andrzej Lazar

Z WikiZagłębie
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Zagłębiowskie Biogramy
Andrzej Lazar
Andrzej Lazar
Imię i nazwisko Andrzej Lazar
Data i miejsce urodzenia 1954
Sosnowiec
Data śmierci 5 listopada 2015
Zawód Lekarz, działacz społeczny

Andrzej Lazar - (ur. się w Sosnowcu w 1954 roku, zm. 5 listopada 2015 r.) od 1961 roku uczęszczał do Szkoły Podstawowej Numer 8 w Będzinie. Następnie od 1965 roku, był uczniem Szkoły Podstawowej w Gródkowie.

Po ukończeniu III L.O. im. W. Szolca, rozpoczął studia na Śląskiej Akademii Medycznej w Katowicach na Wydziale Lekarskim. Obecnie prowadzi prywatną praktykę okulistyczną w Dąbrowie Górniczej.

Działacz społeczno-kulturalny. Koneser fotografii czarno-białej. Był wiceprzewodniczącym Komitetu Obchodu 40-lecia Szkoły Podstawowej im. E. Gierczak w Gródkowie. Współredaktor monografii autorstwa Bolesława Ciepieli, pt.„ Gródków. Historia i teraźniejszość ”. Miłośnik „Małej Ojczyzny” oraz właściciel opracowania „Genealogia Polska , Rody Zagłębiowskie ”, autor książek „Lazary to My”, „Lazary to Wy”. Członek Śląskiego Towarzystwa Genealogicznego we Wrocławiu - Prezes Zagłębiowskiego Koła Genealogicznego w Sosnowcu. Członek Stowarzyszenia Przyjaciół Grodźca. Członek Stowarzyszenia Autorów Polskich w Warszawie. WHO IS WHO PL 36411330. Kawaler Orderu Świętego Stanisława klasy III , II. Organizator Zjazdów Rodzinnych i Edycji Rodów Gminy Psary. Wydawca książek genealogicznych o rodach i ludziach zasłużonych.

Zamieszkały w Gródkowie przy ulicy Pokoju 33 A.

Kontakt: Tel. 32 / 363-3780. GSM+ 601-425754, poczta@lazar.net.pl , alazar.@eurogento.org

Linki zewnętrzne

Bibliografia

Nawigacja
Poznajemy Zagłębie Dąbrowskie
  • Projekt realizuje
  • Herb Zagłębia Dąbrowskiego