Piłka nożna: Klasa Terenowa, Grupa I (Katowice) - Sezon 1983/1984: Różnice pomiędzy wersjami
Z WikiZagłębie
(Utworzył nową stronę „Piłka nożna: Klasa Terenowa, Grupa I (Katowice) - Sezon 1983/1984”) |
mNie podano opisu zmian |
||
(Nie pokazano 7 pośrednich wersji utworzonych przez tego samego użytkownika) | |||
Linia 1: | Linia 1: | ||
Piłka nożna: Klasa Terenowa, Grupa I (Katowice) - Sezon 1983/1984 | '''Piłka nożna: Klasa Terenowa, Grupa I (Katowice) - Sezon 1983/1984''' | ||
* Awans do Ligi Okręgowej Katowice Pilica Wierbka. Spadek do Klasy "A" Szczakowianka Jaworzno. Za zwycięstwo 2 pkt, za remis 1 pkt. | |||
* W przypadku równej ilości punktów (w tym także o pierwszym miejscu premiowanym awansem) o wyższym miejscu decydował bilans bezpośrednich spotkań. W rundzie wiosennej w 26 kolejce Pilica Wierbka pokonała Victorię II Jaworzno 4-1, brak wyniku meczu pomiędzy tymi drużynami z rundy jesiennej. | |||
='''TABELA KOŃCOWA'''= | |||
{| border="6" cellpadding="2" cellspacing="1" align="center" style="margin-left: 0.5em; margin-bottom: 1.5em" | |||
|- BGCOLOR="#808456" style="color: white" | |||
! WIDTH=4%|M-ce | |||
! Nazwa klubu | |||
! WIDTH=8%|M | |||
! WIDTH=8%|Pkt | |||
! WIDTH=8%|Z | |||
! WIDTH=8%|R | |||
! WIDTH=8%|P | |||
! WIDTH=8%|Br+ | |||
! WIDTH=8%|Br- | |||
|- BGCOLOR=#94BE7E | |||
| ALIGN=center|1 | |||
| ALIGN=LEFT|[[Pilica Wierbka]] (A) | |||
| ALIGN=center|26 | |||
| ALIGN=center|34 | |||
| ALIGN=center|? | |||
| ALIGN=center|? | |||
| ALIGN=center|? | |||
| ALIGN=center|46 | |||
| ALIGN=center|25 | |||
|- | |||
| ALIGN=center|2 | |||
| ALIGN=LEFT|[[ Victoria Jaworzno|Victoria II Jaworzno]] | |||
| ALIGN=center|26 | |||
| ALIGN=center|34 | |||
| ALIGN=center|? | |||
| ALIGN=center|? | |||
| ALIGN=center|? | |||
| ALIGN=center|53 | |||
| ALIGN=center|29 | |||
|- | |||
| ALIGN=center|3 | |||
| ALIGN=LEFT|[[Górnik Jaworzno]] | |||
| ALIGN=center|26 | |||
| ALIGN=center|33 | |||
| ALIGN=center|? | |||
| ALIGN=center|? | |||
| ALIGN=center|? | |||
| ALIGN=center|43 | |||
| ALIGN=center|26 | |||
|- | |||
| ALIGN=center|4 | |||
| ALIGN=LEFT|[[RKS Grodziec]] | |||
| ALIGN=center|26 | |||
| ALIGN=center|33 | |||
| ALIGN=center|? | |||
| ALIGN=center|? | |||
| ALIGN=center|? | |||
| ALIGN=center|32 | |||
| ALIGN=center|24 | |||
|- | |||
| ALIGN=center|5 | |||
| ALIGN=LEFT|[[Zagłębianka Dąbrowa Górnicza|Zagłębianka II Dąbrowa Górnicza]] | |||
| ALIGN=center|26 | |||
| ALIGN=center|27 | |||
| ALIGN=center|? | |||
| ALIGN=center|? | |||
| ALIGN=center|? | |||
| ALIGN=center|39 | |||
| ALIGN=center|28 | |||
|- | |||
| ALIGN=center|6 | |||
| ALIGN=LEFT|[[Hutnik Trzebinia]] | |||
| ALIGN=center|26 | |||
| ALIGN=center|25 | |||
| ALIGN=center|? | |||
| ALIGN=center|? | |||
| ALIGN=center|? | |||
| ALIGN=center|37 | |||
| ALIGN=center|46 | |||
|- | |||
| ALIGN=center|7 | |||
| ALIGN=LEFT|[[MKS Poręba|Stal Poręba]] | |||
| ALIGN=center|26 | |||
| ALIGN=center|25 | |||
| ALIGN=center|? | |||
| ALIGN=center|? | |||
| ALIGN=center|? | |||
| ALIGN=center|27 | |||
| ALIGN=center|38 | |||
|- | |||
| ALIGN=center|8 | |||
| ALIGN=LEFT|[[Fablok Chrzanów]] | |||
| ALIGN=center|26 | |||
| ALIGN=center|24 | |||
| ALIGN=center|? | |||
| ALIGN=center|? | |||
| ALIGN=center|? | |||
| ALIGN=center|30 | |||
| ALIGN=center|34 | |||
|- | |||
| ALIGN=center|9 | |||
| ALIGN=LEFT|[[Górnik Siersza|Górnik II Siersza]] | |||
| ALIGN=center|26 | |||
| ALIGN=center|23 | |||
| ALIGN=center|? | |||
| ALIGN=center|? | |||
| ALIGN=center|? | |||
| ALIGN=center|34 | |||
| ALIGN=center|39 | |||
|- | |||
| ALIGN=center|10 | |||
| ALIGN=LEFT|[[KS Olkusz]] | |||
| ALIGN=center|26 | |||
| ALIGN=center|22 | |||
| ALIGN=center|? | |||
| ALIGN=center|? | |||
| ALIGN=center|? | |||
| ALIGN=center|21 | |||
| ALIGN=center|26 | |||
|- | |||
| ALIGN=center|11 | |||
| ALIGN=LEFT|[[Bolesław Bukowno]] | |||
| ALIGN=center|26 | |||
| ALIGN=center|22 | |||
| ALIGN=center|? | |||
| ALIGN=center|? | |||
| ALIGN=center|? | |||
| ALIGN=center|33 | |||
| ALIGN=center|43 | |||
|- | |||
| ALIGN=center|12 | |||
| ALIGN=LEFT|[[Warta Zawiercie]] | |||
| ALIGN=center|26 | |||
| ALIGN=center|21 | |||
| ALIGN=center|? | |||
| ALIGN=center|? | |||
| ALIGN=center|? | |||
| ALIGN=center|31 | |||
| ALIGN=center|33 | |||
|- | |||
| ALIGN=center|13 | |||
| ALIGN=LEFT|[[CKS Czeladź|MCKS II Czeladź]] | |||
| ALIGN=center|26 | |||
| ALIGN=center|21 | |||
| ALIGN=center|? | |||
| ALIGN=center|? | |||
| ALIGN=center|? | |||
| ALIGN=center|31 | |||
| ALIGN=center|52 | |||
|- BGCOLOR=#F08099 | |||
| ALIGN=center|14 | |||
| ALIGN=LEFT|[[Szczakowianka Jaworzno]] (S) | |||
| ALIGN=center|26 | |||
| ALIGN=center|20 | |||
| ALIGN=center|? | |||
| ALIGN=center|? | |||
| ALIGN=center|? | |||
| ALIGN=center|24 | |||
| ALIGN=center|35 | |||
|} | |||
'''UWAGA:''' | |||
""Trybuna Robotnicza", a za nią inne źródła np. książka: S. Gębka, J. Janik "Warta Zawiercie 1921-2021, 100 lat" podały błędną końcową tabelę rozgrywek, w której pierwsze miejsce zajęła Victoria II z dorobkiem 34 pkt, a drugie miejsce Pilica Wierbka - 33 pkt. | |||
=BIBLIOGRAFIA (źródło):= | |||
* S. Gębka, J. Janik "Warta Zawiercie 1921-2021, 100 lat". | |||
* "Trybuna Robotnicza", lata 1993-1984. | |||
= Linki zewnętrzne:= | |||
* http://www.jura-pilica.com/?kluby-z-pilica-w-nazwie,757 | |||
[[Kategoria:Rozgrywki piłkarskie piątego poziomu|Sezon 1983/1984]] |
Aktualna wersja na dzień 10:21, 10 mar 2023
Piłka nożna: Klasa Terenowa, Grupa I (Katowice) - Sezon 1983/1984
- Awans do Ligi Okręgowej Katowice Pilica Wierbka. Spadek do Klasy "A" Szczakowianka Jaworzno. Za zwycięstwo 2 pkt, za remis 1 pkt.
- W przypadku równej ilości punktów (w tym także o pierwszym miejscu premiowanym awansem) o wyższym miejscu decydował bilans bezpośrednich spotkań. W rundzie wiosennej w 26 kolejce Pilica Wierbka pokonała Victorię II Jaworzno 4-1, brak wyniku meczu pomiędzy tymi drużynami z rundy jesiennej.
TABELA KOŃCOWA
M-ce | Nazwa klubu | M | Pkt | Z | R | P | Br+ | Br- |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Pilica Wierbka (A) | 26 | 34 | ? | ? | ? | 46 | 25 |
2 | Victoria II Jaworzno | 26 | 34 | ? | ? | ? | 53 | 29 |
3 | Górnik Jaworzno | 26 | 33 | ? | ? | ? | 43 | 26 |
4 | RKS Grodziec | 26 | 33 | ? | ? | ? | 32 | 24 |
5 | Zagłębianka II Dąbrowa Górnicza | 26 | 27 | ? | ? | ? | 39 | 28 |
6 | Hutnik Trzebinia | 26 | 25 | ? | ? | ? | 37 | 46 |
7 | Stal Poręba | 26 | 25 | ? | ? | ? | 27 | 38 |
8 | Fablok Chrzanów | 26 | 24 | ? | ? | ? | 30 | 34 |
9 | Górnik II Siersza | 26 | 23 | ? | ? | ? | 34 | 39 |
10 | KS Olkusz | 26 | 22 | ? | ? | ? | 21 | 26 |
11 | Bolesław Bukowno | 26 | 22 | ? | ? | ? | 33 | 43 |
12 | Warta Zawiercie | 26 | 21 | ? | ? | ? | 31 | 33 |
13 | MCKS II Czeladź | 26 | 21 | ? | ? | ? | 31 | 52 |
14 | Szczakowianka Jaworzno (S) | 26 | 20 | ? | ? | ? | 24 | 35 |
UWAGA:
""Trybuna Robotnicza", a za nią inne źródła np. książka: S. Gębka, J. Janik "Warta Zawiercie 1921-2021, 100 lat" podały błędną końcową tabelę rozgrywek, w której pierwsze miejsce zajęła Victoria II z dorobkiem 34 pkt, a drugie miejsce Pilica Wierbka - 33 pkt.
BIBLIOGRAFIA (źródło):
- S. Gębka, J. Janik "Warta Zawiercie 1921-2021, 100 lat".
- "Trybuna Robotnicza", lata 1993-1984.