Piłka Nożna: Klasa B, Grupa I (Sosnowiec) - Sezon 1938/1939: Różnice pomiędzy wersjami
mNie podano opisu zmian |
(Uzupełnienie hasła) |
||
Linia 282: | Linia 282: | ||
| ALIGN=center|[[Sarmacja Będzin|Sarmacja II Będzin]] | | ALIGN=center|[[Sarmacja Będzin|Sarmacja II Będzin]] | ||
| ALIGN=center|'''3 : 2''' (1:0) | | ALIGN=center|'''3 : 2''' (1:0) | ||
|- | |||
| ALIGN=center|[[Klasa B (Sosnowiec)]] | |||
| ALIGN=center|3 | |||
| ALIGN=center|[[11 września]] [[1938]] (n) | |||
| ALIGN=center|??? | |||
| ALIGN=center|[[KS Olkusz|Związek Rezerwistów Olkusz]] | |||
| ALIGN=center|[[Gwiazda Będzin]] | |||
| ALIGN=center|'''5 : 0''' (?:?) | |||
|- | |- | ||
Linia 308: | Linia 317: | ||
| ALIGN=center|[[???]] | | ALIGN=center|[[???]] | ||
| ALIGN=center|[[???]] | | ALIGN=center|[[???]] | ||
| ALIGN=center|'''? : ?''' (?:?) | |||
|} | |||
===Kolejka 4=== | |||
{| border="6" cellpadding="2" cellspacing="1" align="center" style="margin-left: 0.5em; margin-bottom: 1.5em" | |||
|- BGCOLOR="#808456" style="color: white" | |||
! WIDTH=18%|Rozgrywki | |||
! WIDTH=6%|kolejka | |||
! WIDTH=17%|data | |||
! WIDTH=7%|godz. | |||
! WIDTH=22%|gospodarze | |||
! WIDTH=22%|goście | |||
! WIDTH=10%|wynik | |||
|- | |||
| ALIGN=center|[[Klasa B (Sosnowiec)]] | |||
| ALIGN=center|4 | |||
| ALIGN=center|[[18 września]] [[1938]] (n) | |||
| ALIGN=center| | |||
| ALIGN=center|[[Górnik Piaski|Placówka Piaski]] | |||
| ALIGN=center|[[Sarmacja Będzin|Sarmacja II Będzin]] | |||
| ALIGN=center|'''3 : 2''' (?:?) | |||
|- | |||
| ALIGN=center|[[Klasa B (Sosnowiec)]] | |||
| ALIGN=center|4 | |||
| ALIGN=center|[[18 września]] [[1938]] (n) | |||
| ALIGN=center|??? | |||
| ALIGN=center|[[KS Olkusz|Związek Rezerwistów Olkusz]] | |||
| ALIGN=center|[[CKS Czeladź|CKS II Czeladź]] | |||
| ALIGN=center|'''2 : 1''' (?:?) | |||
|- | |||
| ALIGN=center|[[Klasa B (Sosnowiec)]] | |||
| ALIGN=center|4 | |||
| ALIGN=center|[[18 września]] [[1938]] (n) | |||
| ALIGN=center|??? | |||
| ALIGN=center|[Śmigły Sosnowiec]] | |||
| ALIGN=center|[[Brynica Czeladź|Brynica II Czeladź]] | |||
| ALIGN=center|'''2 : 0''' (?:?) | |||
|- | |||
| ALIGN=center|[[Klasa B (Sosnowiec)]] | |||
| ALIGN=center|4 | |||
| ALIGN=center|[[18 września]] [[1938]] (n) | |||
| ALIGN=center|??? | |||
| ALIGN=center|[[???]] | |||
| ALIGN=center|[[???]] | |||
| ALIGN=center|'''? : ?''' (?:?) | |||
|- | |||
| ALIGN=center|[[Klasa B (Sosnowiec)]] | |||
| ALIGN=center|4 | |||
| ALIGN=center|[[18 września]] [[1938]] (n) | |||
| ALIGN=center|??? | |||
| ALIGN=center|[[???]] | |||
| ALIGN=center|[[???]] | |||
| ALIGN=center|'''? : ?''' (?:?) | |||
|} | |||
===Kolejka 5=== | |||
{| border="6" cellpadding="2" cellspacing="1" align="center" style="margin-left: 0.5em; margin-bottom: 1.5em" | |||
|- BGCOLOR="#808456" style="color: white" | |||
! WIDTH=18%|Rozgrywki | |||
! WIDTH=6%|kolejka | |||
! WIDTH=17%|data | |||
! WIDTH=7%|godz. | |||
! WIDTH=22%|gospodarze | |||
! WIDTH=22%|goście | |||
! WIDTH=10%|wynik | |||
|- | |||
| ALIGN=center|[[Klasa B (Sosnowiec)]] | |||
| ALIGN=center|5 | |||
| ALIGN=center|[[25 września]] [[1938]] (n) | |||
| ALIGN=center| | |||
| ALIGN=center|[[?]] | |||
| ALIGN=center|[[?]] | |||
| ALIGN=center|'''? : ?''' (?:?) | |||
|- | |||
| ALIGN=center|[[Klasa B (Sosnowiec)]] | |||
| ALIGN=center|5 | |||
| ALIGN=center|[[25 września]] [[1938]] (n) | |||
| ALIGN=center|??? | |||
| ALIGN=center|[[KS Olkusz|Związek Rezerwistów Olkusz]] | |||
| ALIGN=center|[[Cyklon Rogoźnik]] | |||
| ALIGN=center|'''3 : 4''' (0:2) | |||
|- | |||
| ALIGN=center|[[Klasa B (Sosnowiec)]] | |||
| ALIGN=center|5 | |||
| ALIGN=center|[[25 września]] [[1938]] (n) | |||
| ALIGN=center|??? | |||
| ALIGN=center|[?]] | |||
| ALIGN=center|[[?]] | |||
| ALIGN=center|'''? : ?''' (?:?) | |||
|- | |||
| ALIGN=center|[[Klasa B (Sosnowiec)]] | |||
| ALIGN=center|5 | |||
| ALIGN=center|[[25 września]] [[1938]] (n) | |||
| ALIGN=center|??? | |||
| ALIGN=center|[[???]] | |||
| ALIGN=center|[[???]] | |||
| ALIGN=center|'''? : ?''' (?:?) | |||
|- | |||
| ALIGN=center|[[Klasa B (Sosnowiec)]] | |||
| ALIGN=center|5 | |||
| ALIGN=center|[[25 września]] [[1938]] (n) | |||
| ALIGN=center|??? | |||
| ALIGN=center|[[???]] | |||
| ALIGN=center|[[???]] | |||
| ALIGN=center|'''? : ?''' (?:?) | |||
|} | |||
===Kolejka 6=== | |||
{| border="6" cellpadding="2" cellspacing="1" align="center" style="margin-left: 0.5em; margin-bottom: 1.5em" | |||
|- BGCOLOR="#808456" style="color: white" | |||
! WIDTH=18%|Rozgrywki | |||
! WIDTH=6%|kolejka | |||
! WIDTH=17%|data | |||
! WIDTH=7%|godz. | |||
! WIDTH=22%|gospodarze | |||
! WIDTH=22%|goście | |||
! WIDTH=10%|wynik | |||
|- | |||
| ALIGN=center|[[Klasa B (Sosnowiec)]] | |||
| ALIGN=center|6 | |||
| ALIGN=center|[[2 października]] [[1938]] (n) | |||
| ALIGN=center| | |||
| ALIGN=center|[[Górnik Piaski|Placówka Piaski]] | |||
| ALIGN=center|[[Brynica Czeladź|Brynica II Czeladź]] | |||
| ALIGN=center|'''3 : 0''' w.o. | |||
|- | |||
| ALIGN=center|[[Klasa B (Sosnowiec)]] | |||
| ALIGN=center|6 | |||
| ALIGN=center|[[2 października]] [[1938]] (n) | |||
| ALIGN=center|??? | |||
| ALIGN=center|[[KS Olkusz|Związek Rezerwistów Olkusz]] | |||
| ALIGN=center|[[Mars Łagisza]] | |||
| ALIGN=center|'''0 : 0''' (0:0) | |||
|- | |||
| ALIGN=center|[[Klasa B (Sosnowiec)]] | |||
| ALIGN=center|6 | |||
| ALIGN=center|[[2 października]] [[1938]] (n) | |||
| ALIGN=center|??? | |||
| ALIGN=center|[Śmigły Sosnowiec]] | |||
| ALIGN=center|[[Gwiazda Będzin]] | |||
| ALIGN=center|'''1 : 0''' (?:?) | |||
|- | |||
| ALIGN=center|[[Klasa B (Sosnowiec)]] | |||
| ALIGN=center|6 | |||
| ALIGN=center|[[2 października]] [[1938]] (n) | |||
| ALIGN=center|??? | |||
| ALIGN=center|[[???]] | |||
| ALIGN=center|[[???]] | |||
| ALIGN=center|'''? : ?''' (?:?) | |||
|- | |||
| ALIGN=center|[[Klasa B (Sosnowiec)]] | |||
| ALIGN=center|6 | |||
| ALIGN=center|[[2 października]] [[1938]] (n) | |||
| ALIGN=center|??? | |||
| ALIGN=center|[[???]] | |||
| ALIGN=center|[[???]] | |||
| ALIGN=center|'''? : ?''' (?:?) | |||
|} | |||
===Kolejka 7=== | |||
{| border="6" cellpadding="2" cellspacing="1" align="center" style="margin-left: 0.5em; margin-bottom: 1.5em" | |||
|- BGCOLOR="#808456" style="color: white" | |||
! WIDTH=18%|Rozgrywki | |||
! WIDTH=6%|kolejka | |||
! WIDTH=17%|data | |||
! WIDTH=7%|godz. | |||
! WIDTH=22%|gospodarze | |||
! WIDTH=22%|goście | |||
! WIDTH=10%|wynik | |||
|- | |||
| ALIGN=center|[[Klasa B (Sosnowiec)]] | |||
| ALIGN=center|7 | |||
| ALIGN=center|[[9 października]] [[1938]] (n) | |||
| ALIGN=center| | |||
| ALIGN=center|[[Górnik Piaski|Placówka Piaski]] | |||
| ALIGN=center|[[Gwiazda Będzin]] | |||
| ALIGN=center|'''14 : 0''' (8:0) | |||
|- | |||
| ALIGN=center|[[Klasa B (Sosnowiec)]] | |||
| ALIGN=center|7 | |||
| ALIGN=center|[[9 października]] [[1938]] (n) | |||
| ALIGN=center|??? | |||
| ALIGN=center|[[Sarmacja Będzin|Sarmacja II Będzin]] | |||
| ALIGN=center|[[Cyklon Rogoźnik]] | |||
| ALIGN=center|'''0 : 1''' (0:0) | |||
|- | |||
| ALIGN=center|[[Klasa B (Sosnowiec)]] | |||
| ALIGN=center|7 | |||
| ALIGN=center|[[9 października]] [[1938]] (n) | |||
| ALIGN=center|??? | |||
| ALIGN=center|[?]] | |||
| ALIGN=center|[[?]] | |||
| ALIGN=center|'''? : ?''' (?:?) | |||
|- | |||
| ALIGN=center|[[Klasa B (Sosnowiec)]] | |||
| ALIGN=center|7 | |||
| ALIGN=center|[[9 października]] [[1938]] (n) | |||
| ALIGN=center|??? | |||
| ALIGN=center|[[???]] | |||
| ALIGN=center|[[???]] | |||
| ALIGN=center|'''? : ?''' (?:?) | |||
|- | |||
| ALIGN=center|[[Klasa B (Sosnowiec)]] | |||
| ALIGN=center|7 | |||
| ALIGN=center|[[9 października]] [[1938]] (n) | |||
| ALIGN=center|??? | |||
| ALIGN=center|[[???]] | |||
| ALIGN=center|[[???]] | |||
| ALIGN=center|'''? : ?''' (?:?) | |||
|} | |||
===Kolejka 8=== | |||
{| border="6" cellpadding="2" cellspacing="1" align="center" style="margin-left: 0.5em; margin-bottom: 1.5em" | |||
|- BGCOLOR="#808456" style="color: white" | |||
! WIDTH=18%|Rozgrywki | |||
! WIDTH=6%|kolejka | |||
! WIDTH=17%|data | |||
! WIDTH=7%|godz. | |||
! WIDTH=22%|gospodarze | |||
! WIDTH=22%|goście | |||
! WIDTH=10%|wynik | |||
|- | |||
| ALIGN=center|[[Klasa B (Sosnowiec)]] | |||
| ALIGN=center|8 | |||
| ALIGN=center|[[16 października]] [[1938]] (n) | |||
| ALIGN=center| | |||
| ALIGN=center|[[CKS Czeladź|CKS Czeladź]] | |||
| ALIGN=center|[[Górnik Piaski|Placówka Piaski]] | |||
| ALIGN=center|'''3 : 2''' (?:?) | |||
|- | |||
| ALIGN=center|[[Klasa B (Sosnowiec)]] | |||
| ALIGN=center|8 | |||
| ALIGN=center|[[16 października]] [[1938]] (n) | |||
| ALIGN=center|??? | |||
| ALIGN=center|[[Sarmacja Będzin|Sarmacja II Będzin]] | |||
| ALIGN=center|[[Cyklon Rogoźnik]] | |||
| ALIGN=center|'''0 : 1''' (0:0) | |||
|- | |||
| ALIGN=center|[[Klasa B (Sosnowiec)]] | |||
| ALIGN=center|8 | |||
| ALIGN=center|[[16 października]] [[1938]] (n) | |||
| ALIGN=center|??? | |||
| ALIGN=center|[?]] | |||
| ALIGN=center|[[?]] | |||
| ALIGN=center|'''? : ?''' (?:?) | | ALIGN=center|'''? : ?''' (?:?) | ||
|- | |- | ||
| ALIGN=center|[[Klasa B (Sosnowiec)]] | | ALIGN=center|[[Klasa B (Sosnowiec)]] | ||
| ALIGN=center|3 | | ALIGN=center|8 | ||
| ALIGN=center|[[ | | ALIGN=center|[[16 października]] [[1938]] (n) | ||
| ALIGN=center|??? | |||
| ALIGN=center|[[???]] | |||
| ALIGN=center|[[???]] | |||
| ALIGN=center|'''? : ?''' (?:?) | |||
|- | |||
| ALIGN=center|[[Klasa B (Sosnowiec)]] | |||
| ALIGN=center|8 | |||
| ALIGN=center|[[16 października]] [[1938]] (n) | |||
| ALIGN=center|??? | |||
| ALIGN=center|[[???]] | |||
| ALIGN=center|[[???]] | |||
| ALIGN=center|'''? : ?''' (?:?) | |||
|} | |||
===Kolejka 9=== | |||
{| border="6" cellpadding="2" cellspacing="1" align="center" style="margin-left: 0.5em; margin-bottom: 1.5em" | |||
|- BGCOLOR="#808456" style="color: white" | |||
! WIDTH=18%|Rozgrywki | |||
! WIDTH=6%|kolejka | |||
! WIDTH=17%|data | |||
! WIDTH=7%|godz. | |||
! WIDTH=22%|gospodarze | |||
! WIDTH=22%|goście | |||
! WIDTH=10%|wynik | |||
|- | |||
| ALIGN=center|[[Klasa B (Sosnowiec)]] | |||
| ALIGN=center|9 | |||
| ALIGN=center|[[23 października]] [[1938]] (n) | |||
| ALIGN=center| | |||
| ALIGN=center|[[Gwiazda Będzin]] | |||
| ALIGN=center|[[CKS Czeladź|CKS Czeladź]] | |||
| ALIGN=center|'''1 : 0''' (1:0) | |||
|- | |||
| ALIGN=center|[[Klasa B (Sosnowiec)]] | |||
| ALIGN=center|9 | |||
| ALIGN=center|[[23 października]] [[1938]] (n) | |||
| ALIGN=center|??? | |||
| ALIGN=center|[[KS Olkusz|Związek Rezerwistów Olkusz]] | |||
| ALIGN=center|[[Sarmacja Będzin|Sarmacja II Będzin]] | |||
| ALIGN=center|'''2 : 1''' (1:0) | |||
|- | |||
| ALIGN=center|[[Klasa B (Sosnowiec)]] | |||
| ALIGN=center|9 | |||
| ALIGN=center|[[23 października]] [[1938]] (n) | |||
| ALIGN=center|??? | |||
| ALIGN=center|[[Śmigły Sosnowiec]] | |||
| ALIGN=center|[[Mars Łagisza]] | |||
| ALIGN=center|'''3 : 2''' (1:1) | |||
|- | |||
| ALIGN=center|[[Klasa B (Sosnowiec)]] | |||
| ALIGN=center|9 | |||
| ALIGN=center|[[23 października]] [[1938]] (n) | |||
| ALIGN=center|??? | |||
| ALIGN=center|[[Zagłębianka Będzin|Zagłębianka II Będzin]] | |||
| ALIGN=center|[[Brynica Czeladź|Brynica II Czeladź]] | |||
| ALIGN=center|'''5 : 1''' (3:0) | |||
|- | |||
| ALIGN=center|[[Klasa B (Sosnowiec)]] | |||
| ALIGN=center|9 | |||
| ALIGN=center|[[23 października]] [[1938]] (n) | |||
| ALIGN=center|??? | | ALIGN=center|??? | ||
| ALIGN=center|[[???]] | | ALIGN=center|[[???]] | ||
Linia 320: | Linia 674: | ||
|} | |} | ||
===Kolejka ? - mecze zaległe=== | |||
{| border="6" cellpadding="2" cellspacing="1" align="center" style="margin-left: 0.5em; margin-bottom: 1.5em" | |||
|- BGCOLOR="#808456" style="color: white" | |||
! WIDTH=18%|Rozgrywki | |||
! WIDTH=6%|kolejka | |||
! WIDTH=17%|data | |||
! WIDTH=7%|godz. | |||
! WIDTH=22%|gospodarze | |||
! WIDTH=22%|goście | |||
! WIDTH=10%|wynik | |||
|- | |||
| ALIGN=center|[[Klasa B (Sosnowiec)]] | |||
| ALIGN=center|? | |||
| ALIGN=center|[[30 października]] [[1938]] (n) | |||
| ALIGN=center| | |||
| ALIGN=center|[[CKS Czeladź|CKS Czeladź]] | |||
| ALIGN=center|[[Cyklon Rogoźnik]] | |||
| ALIGN=center|'''6 : 0''' (?:?) | |||
|- | |||
| ALIGN=center|[[Klasa B (Sosnowiec)]] | |||
| ALIGN=center|? | |||
| ALIGN=center|[[30 października]] [[1938]] (n) | |||
| ALIGN=center|??? | |||
| ALIGN=center|[[Górnik Piaski|Placówka Piaski]] | |||
| ALIGN=center|[[Brynica Czeladź|Brynica II Czeladź]] | |||
| ALIGN=center|'''4 : 0''' (?:?) | |||
|} | |||
(...) | (...) | ||
Linia 325: | Linia 710: | ||
==RUNDA WIOSENNA== | ==RUNDA WIOSENNA== | ||
===Kolejka | ===Kolejka 10=== | ||
{| border="6" cellpadding="2" cellspacing="1" align="center" style="margin-left: 0.5em; margin-bottom: 1.5em" | {| border="6" cellpadding="2" cellspacing="1" align="center" style="margin-left: 0.5em; margin-bottom: 1.5em" | ||
Linia 340: | Linia 725: | ||
|- | |- | ||
| ALIGN=center|[[Klasa B (Sosnowiec)]] | | ALIGN=center|[[Klasa B (Sosnowiec)]] | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|10 | ||
| ALIGN=center|[[2 kwietnia]] [[1939]] (n) | | ALIGN=center|[[2 kwietnia]] [[1939]] (n) | ||
| ALIGN=center|10.30 | | ALIGN=center|10.30 | ||
Linia 349: | Linia 734: | ||
|- | |- | ||
| ALIGN=center|[[Klasa B (Sosnowiec)]] | | ALIGN=center|[[Klasa B (Sosnowiec)]] | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|10 | ||
| ALIGN=center|[[2 kwietnia]] [[1939]] (n) | | ALIGN=center|[[2 kwietnia]] [[1939]] (n) | ||
| ALIGN=center|??? | | ALIGN=center|??? | ||
Linia 358: | Linia 743: | ||
|- | |- | ||
| ALIGN=center|[[Klasa B (Sosnowiec)]] | | ALIGN=center|[[Klasa B (Sosnowiec)]] | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|10 | ||
| ALIGN=center|[[2 kwietnia]] [[1939]] (n) | | ALIGN=center|[[2 kwietnia]] [[1939]] (n) | ||
| ALIGN=center|??? | | ALIGN=center|??? | ||
Linia 367: | Linia 752: | ||
|- | |- | ||
| ALIGN=center|[[Klasa B (Sosnowiec)]] | | ALIGN=center|[[Klasa B (Sosnowiec)]] | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|10 | ||
| ALIGN=center|[[2 kwietnia]] [[1939]] (n) | | ALIGN=center|[[2 kwietnia]] [[1939]] (n) | ||
| ALIGN=center|??? | | ALIGN=center|??? | ||
Linia 376: | Linia 761: | ||
|- | |- | ||
| ALIGN=center|[[Klasa B (Sosnowiec)]] | | ALIGN=center|[[Klasa B (Sosnowiec)]] | ||
| ALIGN=center| | | ALIGN=center|10 | ||
| ALIGN=center|[[2 kwietnia]] [[1939]] (n) | | ALIGN=center|[[2 kwietnia]] [[1939]] (n) | ||
| ALIGN=center|??? | | ALIGN=center|??? |
Wersja z 01:53, 21 sty 2024
Piłka Nożna: Klasa B, Grupa I (Sosnowiec) - Sezon 1938/1939 - Zagłębiowski Okręgowy Związek Piłki Nożnej
Hasło w budowie
- Mistrzostwo grupy I wywalczył Cyklon Rogoźnik i grał w barażu z mistrzem grupy II - Polonią Sosnowiec o awans do Klasy A. Jednak pomimo przegranego barażu w związku z powiększeniem Klasy A od sezonu 1939/1940 Cyklon również wywalczył awans do Klasy A. Brak końcowej tabeli rozgrywek. Udało się ustalić drużyny grające w tej grupie.
SKŁAD KLASY B GRUPY I
LP | NAZWA KLUBU (DRUŻYNY) | MIEJSCOWOŚĆ |
---|---|---|
1 | Cyklon Rogoźnik | Rogoźnik |
2 | Brynica II Czeladź | Czeladź |
3 | CKS II Czeladź | Czeladź |
4 | Gwiazda Będzin | Będzin |
5 | Mars Łagisza | Łagisza |
6 | Sarmacja II Będzin | Będzin |
7 | Śmigły Sosnowiec | Sosnowiec |
8 | Zagłębianka II Będzin | Będzin |
9 | Placówka Piaski | Czeladź |
10 | Związek Rezerwistów Olkusz | Olkusz |
BARAŻ O MISTRZOSTWO KLASY B I AWANS DO KLASY A SOSNOWIEC
Wzięły w nim udział: Cyklon Rogoźnik - mistrz mistrz grupy I Klasy B i Polonia Sosnowiec - mistrz grupy II Klasy B rozgrywając mecz i rewanż. Ówczesny regulamin stanowił, że w przypadku równej ilości punktów rozgrywa się trzeci mecz na neutralnym terenie. Wobec tego, że każda z drużyn wygrała po 1 meczu o awansie zadecydował trzeci mecz na neutralnym terenie w Będzinie, który wygrała Polonia Sosnowiec i to ona uzyskała awans do Klasy A. Jednak z uwagi powiększenie od sezonu 1939/1940 Klasy A to również Cyklon Rogoźnik jako przegrany w barażu wywalczył awans do Klasy A.
Rozgrywki | kolejka | data | godz. | gospodarze | goście | wynik |
---|---|---|---|---|---|---|
Piłka Nożna: Klasa B, Grupa II (Sosnowiec) - Sezon 1938/1939 Piłka Nożna: Klasa B, Grupa I (Sosnowiec) - Sezon 1938/1939 | BARAŻ | 16 lipca 1939 | ? | Polonia Sosnowiec | Cyklon Rogoźnik | 7 : 2 (3:1) |
Rozgrywki | kolejka | data | godz. | gospodarze | goście | wynik |
---|---|---|---|---|---|---|
Piłka Nożna: Klasa B, Grupa I (Sosnowiec) - Sezon 1938/1939 Piłka Nożna: Klasa B, Grupa II (Sosnowiec) - Sezon 1938/1939 | BARAŻ | 23 lipca 1939 | ? | Cyklon Rogoźnik | Polonia Sosnowiec | 2 : 0 (1:0) |
- Mecz został przerwany pod koniec II połowy przez sędziego p. Łatę z Sosnowca, który postanowił usunąć z boiska jednego z piłkarzy Polonii - Ciszka. Spotkało to się z gwałtownymi protestami polonistów i sędzia przerwał mecz.
Rozgrywki | kolejka | data | godz. | gospodarze | goście | wynik |
---|---|---|---|---|---|---|
Piłka Nożna: Klasa B, Grupa II (Sosnowiec) - Sezon 1938/1939 Piłka Nożna: Klasa B, Grupa I (Sosnowiec) - Sezon 1938/1939 | BARAŻ | 30 lipca 1939 - Będzin | ? | Polonia Sosnowiec | Cyklon Rogoźnik | 3 : 0 w.o. |
- Trzeci mecz barażowy został przerwany w dogrywce przy stanie 1-1. Po 90 minutach był remis 1-1 (?-?). Po kilku minutach dogrywki doszło do incydentu. Otóż jeden z graczy Polonii zaatakował bramkarza Cyklonu, który zaczął się bronić zgodnie z przepisami. Mimo to sędzia usunął z boiska bramkarza Cyklonu. W proteście przeciwko jego decyzji drużyna Cyklonu zeszła z boiska. Gola dla Cyklonu zdobył Rabsztyn, a dla Polonii Tomasik.
WYNIKI
RUNDA JESIENNA
Kolejka 1
xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx czy raczej grupa A? źródło: EZ 277 08.10.1938 podaje B, może z błędem ?
Rozgrywki | kolejka | data | godz. | gospodarze | goście | wynik |
---|---|---|---|---|---|---|
Klasa B (Sosnowiec) | 1 | 28 sierpnia 1938 (n) | Związek Rezerwistów Olkusz | Śmigły Sosnowiec | 1 : 1 (?:?) | |
Klasa B (Sosnowiec) | 1 | 28 sierpnia 1938 (n) | ??? | ??? | ??? | ? : ? (?:?) |
Klasa B (Sosnowiec) | 1 | 28 sierpnia 1938 (n) | ??? | ??? | ??? | ? : ? (?:?) |
Klasa B (Sosnowiec) | 1 | 28 sierpnia 1938 (n) | ??? | ??? | ??? | ? : ? (?:?) |
Klasa B (Sosnowiec) | 1 | 28 sierpnia 1938 (n) | ??? | ??? | ??? | ? : ? (?:?) |
Kolejka 2
Rozgrywki | kolejka | data | godz. | gospodarze | goście | wynik |
---|---|---|---|---|---|---|
Klasa B (Sosnowiec) | 2 | 4 września 1938 (n) | Placówka Piaski | Związek Rezerwistów Olkusz | 3 : 0 (3:0) | |
Klasa B (Sosnowiec) | 2 | 4 września 1938 (n) | ??? | ??? | ??? | ? : ? (?:?) |
Klasa B (Sosnowiec) | 2 | 4 września 1938 (n) | ??? | ??? | ??? | ? : ? (?:?) |
Klasa B (Sosnowiec) | 2 | 4 września 1938 (n) | ??? | ??? | ??? | ? : ? (?:?) |
Klasa B (Sosnowiec) | 2 | 4 września 1938 (n) | ??? | ??? | ??? | ? : ? (?:?) |
Kolejka 3
Rozgrywki | kolejka | data | godz. | gospodarze | goście | wynik |
---|---|---|---|---|---|---|
Klasa B (Sosnowiec) | 3 | 11 września 1938 (n) | Śmigły Sosnowiec | Sarmacja II Będzin | 3 : 2 (1:0) | |
Klasa B (Sosnowiec) | 3 | 11 września 1938 (n) | ??? | Związek Rezerwistów Olkusz | Gwiazda Będzin | 5 : 0 (?:?) |
Klasa B (Sosnowiec) | 3 | 11 września 1938 (n) | ??? | ??? | ??? | ? : ? (?:?) |
Klasa B (Sosnowiec) | 3 | 11 września 1938 (n) | ??? | ??? | ??? | ? : ? (?:?) |
Klasa B (Sosnowiec) | 3 | 11 września 1938 (n) | ??? | ??? | ??? | ? : ? (?:?) |
Kolejka 4
Rozgrywki | kolejka | data | godz. | gospodarze | goście | wynik |
---|---|---|---|---|---|---|
Klasa B (Sosnowiec) | 4 | 18 września 1938 (n) | Placówka Piaski | Sarmacja II Będzin | 3 : 2 (?:?) | |
Klasa B (Sosnowiec) | 4 | 18 września 1938 (n) | ??? | Związek Rezerwistów Olkusz | CKS II Czeladź | 2 : 1 (?:?) |
Klasa B (Sosnowiec) | 4 | 18 września 1938 (n) | ??? | [Śmigły Sosnowiec]] | Brynica II Czeladź | 2 : 0 (?:?) |
Klasa B (Sosnowiec) | 4 | 18 września 1938 (n) | ??? | ??? | ??? | ? : ? (?:?) |
Klasa B (Sosnowiec) | 4 | 18 września 1938 (n) | ??? | ??? | ??? | ? : ? (?:?) |
Kolejka 5
Rozgrywki | kolejka | data | godz. | gospodarze | goście | wynik |
---|---|---|---|---|---|---|
Klasa B (Sosnowiec) | 5 | 25 września 1938 (n) | ? | ? | ? : ? (?:?) | |
Klasa B (Sosnowiec) | 5 | 25 września 1938 (n) | ??? | Związek Rezerwistów Olkusz | Cyklon Rogoźnik | 3 : 4 (0:2) |
Klasa B (Sosnowiec) | 5 | 25 września 1938 (n) | ??? | [?]] | ? | ? : ? (?:?) |
Klasa B (Sosnowiec) | 5 | 25 września 1938 (n) | ??? | ??? | ??? | ? : ? (?:?) |
Klasa B (Sosnowiec) | 5 | 25 września 1938 (n) | ??? | ??? | ??? | ? : ? (?:?) |
Kolejka 6
Rozgrywki | kolejka | data | godz. | gospodarze | goście | wynik |
---|---|---|---|---|---|---|
Klasa B (Sosnowiec) | 6 | 2 października 1938 (n) | Placówka Piaski | Brynica II Czeladź | 3 : 0 w.o. | |
Klasa B (Sosnowiec) | 6 | 2 października 1938 (n) | ??? | Związek Rezerwistów Olkusz | Mars Łagisza | 0 : 0 (0:0) |
Klasa B (Sosnowiec) | 6 | 2 października 1938 (n) | ??? | [Śmigły Sosnowiec]] | Gwiazda Będzin | 1 : 0 (?:?) |
Klasa B (Sosnowiec) | 6 | 2 października 1938 (n) | ??? | ??? | ??? | ? : ? (?:?) |
Klasa B (Sosnowiec) | 6 | 2 października 1938 (n) | ??? | ??? | ??? | ? : ? (?:?) |
Kolejka 7
Rozgrywki | kolejka | data | godz. | gospodarze | goście | wynik |
---|---|---|---|---|---|---|
Klasa B (Sosnowiec) | 7 | 9 października 1938 (n) | Placówka Piaski | Gwiazda Będzin | 14 : 0 (8:0) | |
Klasa B (Sosnowiec) | 7 | 9 października 1938 (n) | ??? | Sarmacja II Będzin | Cyklon Rogoźnik | 0 : 1 (0:0) |
Klasa B (Sosnowiec) | 7 | 9 października 1938 (n) | ??? | [?]] | ? | ? : ? (?:?) |
Klasa B (Sosnowiec) | 7 | 9 października 1938 (n) | ??? | ??? | ??? | ? : ? (?:?) |
Klasa B (Sosnowiec) | 7 | 9 października 1938 (n) | ??? | ??? | ??? | ? : ? (?:?) |
Kolejka 8
Rozgrywki | kolejka | data | godz. | gospodarze | goście | wynik |
---|---|---|---|---|---|---|
Klasa B (Sosnowiec) | 8 | 16 października 1938 (n) | CKS Czeladź | Placówka Piaski | 3 : 2 (?:?) | |
Klasa B (Sosnowiec) | 8 | 16 października 1938 (n) | ??? | Sarmacja II Będzin | Cyklon Rogoźnik | 0 : 1 (0:0) |
Klasa B (Sosnowiec) | 8 | 16 października 1938 (n) | ??? | [?]] | ? | ? : ? (?:?) |
Klasa B (Sosnowiec) | 8 | 16 października 1938 (n) | ??? | ??? | ??? | ? : ? (?:?) |
Klasa B (Sosnowiec) | 8 | 16 października 1938 (n) | ??? | ??? | ??? | ? : ? (?:?) |
Kolejka 9
Rozgrywki | kolejka | data | godz. | gospodarze | goście | wynik |
---|---|---|---|---|---|---|
Klasa B (Sosnowiec) | 9 | 23 października 1938 (n) | Gwiazda Będzin | CKS Czeladź | 1 : 0 (1:0) | |
Klasa B (Sosnowiec) | 9 | 23 października 1938 (n) | ??? | Związek Rezerwistów Olkusz | Sarmacja II Będzin | 2 : 1 (1:0) |
Klasa B (Sosnowiec) | 9 | 23 października 1938 (n) | ??? | Śmigły Sosnowiec | Mars Łagisza | 3 : 2 (1:1) |
Klasa B (Sosnowiec) | 9 | 23 października 1938 (n) | ??? | Zagłębianka II Będzin | Brynica II Czeladź | 5 : 1 (3:0) |
Klasa B (Sosnowiec) | 9 | 23 października 1938 (n) | ??? | ??? | ??? | ? : ? (?:?) |
Kolejka ? - mecze zaległe
Rozgrywki | kolejka | data | godz. | gospodarze | goście | wynik |
---|---|---|---|---|---|---|
Klasa B (Sosnowiec) | ? | 30 października 1938 (n) | CKS Czeladź | Cyklon Rogoźnik | 6 : 0 (?:?) | |
Klasa B (Sosnowiec) | ? | 30 października 1938 (n) | ??? | Placówka Piaski | Brynica II Czeladź | 4 : 0 (?:?) |
(...)
RUNDA WIOSENNA
Kolejka 10
Rozgrywki | kolejka | data | godz. | gospodarze | goście | wynik |
---|---|---|---|---|---|---|
Klasa B (Sosnowiec) | 10 | 2 kwietnia 1939 (n) | 10.30 | Zagłębianka II Będzin | Sarmacja II Będzin | ? : ? (?:?) |
Klasa B (Sosnowiec) | 10 | 2 kwietnia 1939 (n) | ??? | ??? | ??? | ? : ? (?:?) |
Klasa B (Sosnowiec) | 10 | 2 kwietnia 1939 (n) | ??? | ??? | ??? | ? : ? (?:?) |
Klasa B (Sosnowiec) | 10 | 2 kwietnia 1939 (n) | ??? | ??? | ??? | ? : ? (?:?) |
Klasa B (Sosnowiec) | 10 | 2 kwietnia 1939 (n) | ??? | ??? | ??? | ? : ? (?:?) |
Kolejka ?
Rozgrywki | kolejka | data | godz. | gospodarze | goście | wynik |
---|---|---|---|---|---|---|
Klasa B (Sosnowiec) | 1 | 23 kwietnia 1939 (n) | 14.30 | CKS II Czeladź | Mars Łagisza | ? : ? (?:?) |
Klasa B (Sosnowiec) | 1 | 23 kwietnia 1939 (n) | ??? | ??? | ??? | ? : ? (?:?) |
Klasa B (Sosnowiec) | 1 | 23 kwietnia 1939 (n) | ??? | ??? | ??? | ? : ? (?:?) |
Klasa B (Sosnowiec) | 1 | 23 kwietnia 1939 (n) | ??? | ??? | ??? | ? : ? (?:?) |
Klasa B (Sosnowiec) | 1 | 23 kwietnia 1939 (n) | ??? | ??? | ??? | ? : ? (?:?) |
Kolejka ?
Rozgrywki | kolejka | data | godz. | gospodarze | goście | wynik |
---|---|---|---|---|---|---|
Klasa B (Sosnowiec) | 1 | 30 kwietnia 1939 (n) | ? | ? | ? : ? (?:?) | |
Klasa B (Sosnowiec) | 1 | 30 kwietnia 1939 (n) | ??? | ??? | ??? | ? : ? (?:?) |
Klasa B (Sosnowiec) | 1 | 30 kwietnia 1939 (n) | ??? | ??? | ??? | ? : ? (?:?) |
Klasa B (Sosnowiec) | 1 | 30 kwietnia 1939 (n) | ??? | ??? | ??? | ? : ? (?:?) |
Klasa B (Sosnowiec) | 1 | 30 kwietnia 1939 (n) | ??? | ??? | ??? | ? : ? (?:?) |
Kolejka ?
Rozgrywki | kolejka | data | godz. | gospodarze | goście | wynik |
---|---|---|---|---|---|---|
Klasa B (Sosnowiec) | 1 | 7 maja 1939 (n) | 14.30 | [[]] | [[]] | ? : ? (?:?) |
Klasa B (Sosnowiec) | 1 | 7 maja 1939 (n) | 15.00 | Brynica II Czeladź | Mars Łagisza | ? : ? (?:?) |
Klasa B (Sosnowiec) | 1 | 7 maja 1939 (n) | ??? | ??? | ??? | ? : ? (?:?) |
Klasa B (Sosnowiec) | 1 | 7 maja 1939 (n) | ??? | ??? | ??? | ? : ? (?:?) |
Klasa B (Sosnowiec) | 1 | 7 maja 1939 (n) | ??? | ??? | ??? | ? : ? (?:?) |
Kolejka ?
Rozgrywki | kolejka | data | godz. | gospodarze | goście | wynik |
---|---|---|---|---|---|---|
Klasa B (Sosnowiec) | 1 | 14 maja 1939 (n) | 15.00 | Zagłębianka II Będzin | Cyklon Rogoźnik | ? : ? (?:?) |
Klasa B (Sosnowiec) | 1 | 14 maja 1939 (n) | ??? | ??? | ??? | ? : ? (?:?) |
Klasa B (Sosnowiec) | 1 | 14 maja 1939 (n) | ??? | ??? | ??? | ? : ? (?:?) |
Klasa B (Sosnowiec) | 1 | 14 maja 1939 (n) | ??? | ??? | ??? | ? : ? (?:?) |
Klasa B (Sosnowiec) | 1 | 14 maja 1939 (n) | ??? | ??? | ??? | ? : ? (?:?) |
Kolejka ?
Rozgrywki | kolejka | data | godz. | gospodarze | goście | wynik |
---|---|---|---|---|---|---|
Klasa B (Sosnowiec) | 1 | 21 maja 1939 (n) | 17.00 | ??? | ??? | ? : ? (?:?) |
Klasa B (Sosnowiec) | 1 | 21 maja 1939 (n) | ??? | ??? | ??? | ? : ? (?:?) |
Klasa B (Sosnowiec) | 1 | 21 maja 1939 (n) | ??? | ??? | ??? | ? : ? (?:?) |
Klasa B (Sosnowiec) | 1 | 21 maja 1939 (n) | ??? | ??? | ??? | ? : ? (?:?) |
Klasa B (Sosnowiec) | 1 | 21 maja 1939 (n) | ??? | ??? | ??? | ? : ? (?:?) |
Kolejka ?
Rozgrywki | kolejka | data | godz. | gospodarze | goście | wynik |
---|---|---|---|---|---|---|
Klasa B (Sosnowiec) | 1 | 28 maja 1939 (n) | 14.30 | Brynica II Czeladź | Gwiazda Będzin | ? : ? (?:?) |
Klasa B (Sosnowiec) | 1 | 28 maja 1939 (n) | 15.00 | Zagłębianka II Będzin | ZR Olkusz | 3 : 0 w.o. |
Klasa B (Sosnowiec) | 1 | 28 maja 1939 (n) | ??? | Cyklon Rogoźnik | Śmigły Sosnowiec | 2 : 1 (?:?) |
Klasa B (Sosnowiec) | 1 | 28 maja 1939 (n) | ??? | Sarmacja II Będzin | Mars Łagisza | 2 : 0 (?:?) |
Klasa B (Sosnowiec) | 1 | 28 maja 1939 (n) | ??? | ??? | ??? | ? : ? (?:?) |
Kolejka ?
Rozgrywki | kolejka | data | godz. | gospodarze | goście | wynik |
---|---|---|---|---|---|---|
Klasa B (Sosnowiec) | 1 | 4 czerwca 1939 (n) | 16.30 | ??? | ??? | ? : ? (?:?) |
Klasa B (Sosnowiec) | 1 | 4 czerwca 1939 (n) | ??? | ??? | ??? | ? : ? (?:?) |
Klasa B (Sosnowiec) | 1 | 4 czerwca 1939 (n) | ??? | ??? | ??? | ? : ? (?:?) |
Klasa B (Sosnowiec) | 1 | 4 czerwca 1939 (n) | ??? | ??? | ??? | ? : ? (?:?) |
Klasa B (Sosnowiec) | 1 | 4 czerwca 1939 (n) | ??? | ??? | ??? | ? : ? (?:?) |
GALERIA
Bibliografia (źródło):
- "Expres Zagłębia", lata 1938-1939. Baraże: ExZ nr 202 z 1939-07-24, ExZ nr 195 z 1939-08-17, ExZ nr 209 z 1939-07-31
- "Kurier Zachodni Iskra", lata 1938-1939.
- Materiały nadesłane przez Pawła Jończyka opracowane na podstawie ówczesnej prasy.