KS Giebło: Różnice pomiędzy wersjami
Linia 254: | Linia 254: | ||
| ALIGN=center|[[KS Giebło (piłka nożna) - Sezon 2018/2019|'''2018/2019''']] | | ALIGN=center|[[KS Giebło (piłka nożna) - Sezon 2018/2019|'''2018/2019''']] | ||
| ALIGN=center|[[Piłka nożna: Klasa A (Sosnowiec) - Sezon 2018/2019|'''Klasa A (Sosnowiec)''']] (7) | | ALIGN=center|[[Piłka nożna: Klasa A (Sosnowiec) - Sezon 2018/2019|'''Klasa A (Sosnowiec)''']] (7) | ||
| ALIGN=center|14/16 | | ALIGN=center|14/16 | ||
| ALIGN=center|30 | | ALIGN=center|30 | ||
Linia 276: | Linia 263: | ||
| ALIGN=center|123 | | ALIGN=center|123 | ||
| ALIGN=center|SPADEK DO KLASY B SOSNOWIEC | | ALIGN=center|SPADEK DO KLASY B SOSNOWIEC | ||
|- |- BGCOLOR=#F08099 | |||
| ALIGN=center|[[KS Giebło (piłka nożna) - Sezon 2019/2020|'''2019/2020''']] | |||
| ALIGN=center|[[Piłka nożna: Klasa A (Sosnowiec) - Sezon 2019/2020|'''Klasa A (Sosnowiec)''']] (7) | |||
| ALIGN=center|16/16 | |||
| ALIGN=center|15 | |||
| ALIGN=center|5 | |||
| ALIGN=center|1 | |||
| ALIGN=center|2 | |||
| ALIGN=center|12 | |||
| ALIGN=center|17 | |||
| ALIGN=center|74 | |||
| ALIGN=center|REZYGNACJA Z GRY W KLASIE A. Z uwagi na epidemię COVID-19 rozgrywki zostały zakończone po rundzie jesiennej. | |||
|- | |- | ||
| ALIGN=center|[[KS Giebło (piłka nożna) - Sezon 2020/2021|'''2020/2021''']] | | ALIGN=center|[[KS Giebło (piłka nożna) - Sezon 2020/2021|'''2020/2021''']] |
Wersja z 23:27, 17 lip 2022
KS Giebło | |
Data powstania | 2002 |
Poprzednie nazwy | brak |
Barwy | pomarańczowe |
Adres | ul. Częstochowska 51, Giebło, 42-440 Ogrodzieniec |
Stadion | Stadion Miejski w Gieble |
Hala sportowa | brak |
Sekcje sportowe | piłka nożna |
[ Strona internetowa] |
Klub Sportowy Giebło
Rok założenia: 2002
Barwy: pomarańczowe
Adres: ul. Częstochowska 51, Giebło, 42-440 Ogrodzieniec
Stadion: Stadion Miejski w Gieble
pojemność - 300 miejsc (100 siedzących) / oświetlenie - brak / boisko - 100 m x 65 m
Sekcja piłki nożnej
Klub Sportowy Giebło powstał w 2002 roku jako jednosekcyjny (piłka nożna). Piłkarze Giebła grali w Klasie B. W 2008 roku KS Giebło jako vicemistrz Klasy B grupy II przegrało baraż o awans do Klasy A z vicemistrzem grupy I Klasy B: Orłem Dąbie 0-1. Największym sukcesem Giebła był dwukrotny awans do Klasy A. Najpierw w 2011 roku (po zwycięskich barażach z MKS Poręba), kiedy Giebło grało w Klasie A tylko jeden sezon, a potem w 2018, kiedy Giebło zagrało w Klasie A dwa sezony. W 2020 roku piłkarze Giebła spadli do Klasy B. W marcu 2022 roku podjęto decyzję o wycofaniu drużyny z rozgrywek B klasy Sosnowiec oraz rozwiązaniu klubu.
Sezony piłkarskie
Lata 2002 - 2022
SEZON | POZIOM ROZGRYWKOWY | MIEJSCE | MECZE | PUNKTY | Z | R | P | BRAMKI (+) | BRAMKI (-) | UWAGI |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
2002/2003 | Piłka nożna: Klasa B, Grupa II (Sosnowiec) - Sezon 2002/2003 (7) | 10/11 | 20 | 14 | 3 | 5 | 12 | 22 | 62 | - |
2003/2004 | Piłka nożna: Klasa B, Grupa II (Sosnowiec) - Sezon 2003/2004 (7) | 8/10 | 18 | 19 | 4 | 4 | 7 | 28 | 42 | - |
2004/2005 | Piłka nożna: Klasa B, Grupa II (Sosnowiec) - Sezon 2004/2005 (7) | 8/12 | 22 | 27 | 8 | 3 | 11 | 33 | 53 | - |
2005/2006 | Piłka nożna: Klasa B, Grupa II (Sosnowiec) - Sezon 2005/2006 (7) | 8/10 | 18 | 18 | 5 | 3 | 10 | 32 | 49 | - |
2006/2007 | Piłka nożna: Klasa B, Grupa II (Sosnowiec) - Sezon 2006/2007 (7) | 4/11 | 20 | 35 | 10 | 5 | 5 | 45 | 29 | - |
2007/2008 | Piłka nożna: Klasa B, Grupa II (Sosnowiec) - Sezon 2007/2008 (7) | 2/8 | 14 | 34 | 11 | 1 | 2 | 38 | 13 | Udział w barażach o awans do Klasy A Sosnowiec: Orzeł Dąbie-KS Giebło 1-0. |
2008/2009 | Piłka nożna: Klasa B (Sosnowiec) - Sezon 2008/2009 (8) | 8/13 | 24 | 32 | 9 | 5 | 10 | 45 | 62 | - |
2009/2010 | Piłka nożna: Klasa B (Sosnowiec) - Sezon 2009/2010 (8) | 6/11 | 20 | 33 | 9 | 6 | 5 | 40 | 19 | - |
2010/2011 | Piłka nożna: Klasa B (Sosnowiec) - Sezon 2010/2011 (8) | 3/12 | 22 | 44 | 14 | 2 | 6 | 55 | 24 | AWANS DO KLASY A SOSNOWIEC po wygranych barażach z MKS Poręba 0-2, 5-0 |
2011/2012 | Piłka nożna: Klasa A (Sosnowiec) - Sezon 2011/2012 (7) | 15/16 | 30 | 16 | 3 | 7 | 20 | 32 | 112 | SPADEK DO KLASY B SOSNOWIEC |
2012/2013 | Piłka nożna: Klasa B (Sosnowiec) - Sezon 2012/2013 (8) | 7/12 | 22 | 29 | 9 | 2 | 11 | 41 | 48 | - |
2013/2014 | Piłka nożna: Klasa B (Sosnowiec) - Sezon 2013/2014] (8) | 6/14 | 26 | 41 | 12 | 5 | 9 | 56 | 33 | - |
2014/2015 | Piłka nożna: Klasa B (Sosnowiec) - Sezon 2014/2015 (8) | 5/13 | 24 | 47 | 14 | 5 | 5 | 66 | 49 | - |
2015/2016 | Piłka nożna: Klasa B (Sosnowiec) - Sezon 2015/2016 (8) | 3/13 | 24 | 51 | 16 | 3 | 5 | 69 | 36 | - |
2016/2017 | Piłka nożna: Klasa B (Sosnowiec) - Sezon 2016/2017 (8) | 4/14 | 26 | 48 | 15 | 3 | 8 | 65 | 37 | - |
2017/2018 | Klasa B (Sosnowiec) (8) | 3/15 | 28 | 57 | 18 | 3 | 7 | 68 | 38 | AWANS DO KLASY A SOSNOWIEC |
2018/2019 | Klasa A (Sosnowiec) (7) | 14/16 | 30 | 14 | 4 | 2 | 24 | 32 | 123 | SPADEK DO KLASY B SOSNOWIEC |
2019/2020 | Klasa A (Sosnowiec) (7) | 16/16 | 15 | 5 | 1 | 2 | 12 | 17 | 74 | REZYGNACJA Z GRY W KLASIE A. Z uwagi na epidemię COVID-19 rozgrywki zostały zakończone po rundzie jesiennej. |
2020/2021 | Klasa B (Sosnowiec) (8) | 7/10 | 18 | 18 | 5 | 3 | 10 | 35 | 58 | - |
2021/2022 | B klasa Sosnowiec | ?/? | - | - | - | - | - | - | - | wycofany z rozgrywek po I rundzie |