Huragan Kocikowa: Różnice pomiędzy wersjami

Z WikiZagłębie
 
(Nie pokazano 36 pośrednich wersji utworzonych przez tego samego użytkownika)
Linia 2: Linia 2:
| nazwa = Huragan Kocikowa
| nazwa = Huragan Kocikowa
| grafika =
| grafika =
| data powstania = [[1953]]  
| data powstania = [[15.04.1953]]  
| poprzednie nazwy =  
| poprzednie nazwy = LZS Kocikowa (1953-1971)
| barwy =
| barwy = zielono-czarne
| adres =  
| adres = Kocikowa 87, 42-436 [[Pilica]]
| stadion =
| stadion = Kocikowa, 42-436 [[Pilica]]
| hala sportowa =
| hala sportowa = brak
| sekcje sportowe =
| sekcje sportowe = piłka nożna
| stronawww=  
| strona www =  
}}
}}


 
'''Ludowy Klub Sportowy Huragan Kocikowa''' <br> istniał w latach 1953-2008.
 
'''Ludowy Klub Sportowy Huragan Kocikowa''' <br>
Data założenia: [[15 kwietnia]] [[1953]] <br>
Data założenia: [[15 kwietnia]] [[1953]] <br>
Barwy: zielono-czarne <br>
Barwy: zielono-czarne <br>
Linia 21: Linia 19:
Stadion: pojemność - 550 miejsc (110 siedzących) / oświetlenie - brak / boisko - 105 m x 55 m  
Stadion: pojemność - 550 miejsc (110 siedzących) / oświetlenie - brak / boisko - 105 m x 55 m  


=HISTORIA KLUBU=
Początki sportu w Kocikowej miały miejsce po drugiej wojnie światowej kiedy młodzi chłopcy na wsi zaczęli grać w piłkę. Grano między sobą, a czasami tworzono reprezentację wsi i grano z inną miejscowością. 15.04.1953 r. z inicjatywy Mariana Gila i Jana Stolarskiego założono w Kocikowej Ludowy Zespół Sportowy, wybudowano boisko i stworzono drużynę piłkarską którą zgłoszono do rozgrywek Klasy C podokręgu OZPN Chrzanów do grupy olkuskiej. Kocikowski LZS grał w niej do 1959 roku, kiedy to wycofano drużynę z rozgrywek wskutek problemów organizacyjno (kłopoty ze sprzętem i transportem na mecze wyjazdowe) – finansowym. LZS istniał formalnie dalej, ale drużyna nie grała meczów mistrzowskich, a jedynie z rzadka okazjonalne mecze towarzyskie. W latach 50-tych w kocikowskim LZS-ie grali między innymi: Mieczysław Żyła I, Mieczysław Żyła II, Sylwester Kończyk, Bronisław Gałecki, Mieczysław Podsiedlik, Stanisław Barnas, Jan Stolarski, Henryk Szota, Mirosław Kajdan.
W 1970 lub 1971 roku reaktywowano drużynę i zgłoszoną ją do Klasy C-W (Ligi Wiejskiej). Były to rozgrywki organizowane nie przez PZPN i jego agendy terenowe, a przez Radę Powiatową Ludowych Zespołów Sportowych w Olkuszu. Olkuska Klasa CW powstała w 1965 roku, była odformalizowana, nie obowiązywały w niej opłaty, zgłoszenia zawodników, a mecze prowadzili kandydaci na sędziów zgłoszeni przez poszczególne LZS-y. Były to rozgrywki pomocnicze, choć nie obligatoryjne dla LZS-ów chcących grać w oficjalnych rozgrywkach PZPN. LZS Kocikowa przeszedł przez Klasę C-W jak burza lub jak huragan, stąd wzięła się nazwa zespołu. W sezonie 1971/1972 Huragan grał w Klasie C olkuskiego podokręgu, z której wywalczył awans do Klasy B. Grał w niej aż do roku 1990 będąc solidną B-klasową drużyną zajmującą miejsca w górnej części tabeli, z czego największym sukcesem  seniorów było vicemistrzostwo Klasy B w sezonie 1985/1986 i 3 miejsce w latach 1982/1983, 1986/1987. W latach 70-tych w Huraganie grali: Tadeusz Gałecki, Jerzy Żyła, Andrzej Żyła, Kazimierz Żyła, Stanisław Żyła, Ryszard Kajdan, Jerzy Węglarz, Zenon Maj, Janusz Żyła, Kazimierz Skrzypiciel, Kazimierz Węglarz, zaś dekadę później: Jan Pacia, Adam Maj, Grzegorz Węglarz, Zbigniew Stolarski, Jacek Gajda, Zbigniew Kowalski (bramkarz), Zenin Maj, Dariusz Bielak, Piotr Maj, Marek Maj, Tomasz Węglarz, Tomasz Brożek, Henryk Żyła, Piotr Żyła. Od momentu awansu seniorów do Klasy B istniała drużyna juniorów grająca w przedmeczach Klasy B i dwukrotnie (1982/1983, 1985/1986) je wygrywając.


==Sekcja piłki nożnej==
W tamtych latach drużyna nie miała trenera, skład ustalał Stanisław Staśko (kierownik drużyny). Nie było profesjonalnych treningów, a piłkarze spotykali się na boisku szkolnym by pograć. W późniejszych latach pierwszego piłkarskiego abecadła dzieci i młodzież uczył Tomasz Karpała – nauczyciel w-f w kocikowskiej Szkole Podstawowej. Dopiero od drugiej połowy lat 90-tych w Huraganie był trener Marek Dudek, który prowadził fachowe treningi. Boisko Huraganu pierwotnie było nieco pochyłe w jedną stronę, z czasem przy okazji budowy drogi polnej obok boiska, poszerzono je i wyrównano. Początkowo nie było szatni, piłkarze przebierali się pod pobliską stodołą lub wewnątrz jej. Pod koniec lat 80-tych zakupiono wycofany z ruchu autobus, który służył za szatnię.
..................................
..................................


W sezonie 1989/1990 Huragan zajmując 2 miejsce w Klasie B wywalczył dość niepodziewanie awans do Klasy A, dlatego gdyż Podokręg Olkusz powiększył do 18 drużyn i podzielił rozgrywki Klasy A na 2 grupy po 9 zespołów. W tym sezonie Huragan reprezentowali: bramkarze: Ryszard Paś, Zbigniew Kowalski i zawodnicy z pola: Zenon Maj, Wiesław Węglarz, Tomasz Janus, Henryk Żyła, Tomasz Karoń, Jan Podsiedlik, Tomasz węglarz, Albin Kaziród, Jacek Gajda, Henryk Węglarz. Pobyt Huraganu w A Klasie trwał tylko 1 rok, zajęcie 7 miejsca w swojej grupie nie pomogło, bowiem piłkarskie władze wróciły do pomysłu jednej grupy Klasy A liczącej 14 zespołów. Również w sezonie 1990/1991 Huragan w Pucharze Polski doszedł aż do finału Podokręgu Olkusz przegrywając w nim ze Szczakowianką Jaworzno grającą w Lidze Okręgowej. Huragan znów walczył w Klasie B kończąc rozgrywki prawie zawsze w czołówce tabeli (3 razy 2 miejsce), aż do sezonu 1997/1998 kiedy wygrywając Klasę B po drugi awansował do Klasy A. W tych latach w barwach Huraganu grali: Arkadiusz Mrówka, Tomasz Janus, Wiesław Podsiedlik, Zbigniew Kowalski (bramkarz), Marek Maj, Wiesław Węglarz, Henryk Węglarz, Zenon Maj, Tomasz Węglarz , Henryk Żyła, Jacek Gajda. Niestety znów gra w Klasie A trwał tylko 1 sezon. Po rundzie jesiennej sezonu 1998/1999 Huragan w Klasie A zajmował 9 lokatę na 14 drużyn, wiosna była nieco gorsza, ale przed ostatnią kolejką sytuacja w tabeli była niesamowicie emocjonująca. Pierwsze miejsce i awans do „okręgówki” miał zapewniony Przebój Wolbrom, a o drugą lokatę też mogącą dać awans w przypadku wycofania się jakiejś drużyny z wyższego szczebla walczyły: LZS Osiek i Piliczanka Pilica mające po 43 pkt. Na dole tabeli Huragan zajmował 11 miejsce z 25 pkt, 12 był Fablok II Chrzanów też 25 pkt, 13 miejsce miał Płomień Jerzmanowice 22 pkt, a na 14 pozycji był Zryw Żarki z 21 pkt. Terminarz tak się ułożył, że Huragan grał z LZS Osiek, Płomień Jerzmanowice z Piliczanką, a Fablok II ze Zrywem. Po dramatycznym meczu, w którym sędzia pokazał mnóstwo żółtych kartek i 4 lub 5 czerwonych Huragan przegrał z LZS Osiek 2-3, Płomień pokonał Piliczankę 4-0, a Fablok II zremisował 0-0 ze Zrywem w efekcie czego 2 miejsce i awans do Ligi Okręgowej przypadł Osiekowi, a Huragan i Zryw spadły do Klasy B. Po spadku w sezonie 1999/2000 Huragan grał w olkuskiej Klasie B zajmując 2 miejsce.
W latach 90-tych również były drużyny: trampkarzy, juniorów grających w przedmeczach, a w sezonie 1990/1991 zamiast niej przez rundę jesienną drużyna rezerwowa seniorów w Klasie B.
Po reformie administracyjnej tworzącej 16 województw i powiaty od sezonu 2000/2001 Huragan został przeniesiony do Podokręgu Sosnowieckiego, w którym walczył w Klasie B zawsze zajmując czołowe lokaty. W sezonie 2005/2006 Huragan wywalczył awans do sosnowieckiej Klasy A grając w składzie: Rafał Kowal, Jarosław Paciej, Dawid Gajda, Krzysztof Węglarz, Karol Węglarz,  Arkadiusz Mrówka, Dominik Brożek, Adrian Mikoda, Mariusz Węglarz, Przemysław Żyła, Szymon Kijas, Paweł Węglarz, Michał Kowalski (bramkarz), Marcin Ładoń, Tomasz Brożek. W pierwszym sezonie (2006/2007) gry w niej kocikowiacy zajęli ostanie 16 miejsce zdobywając tylko 11 pkt za 3 wygrane mecze i 2 remisy, tracąc aż 111 bramek. Huragan utrzymał się w Klasie A tylko dzięki szczęśliwemu zbiegowi okoliczności polegającemu na tym, że z rozgrywek Klasy A wycofały się 2 drużyny, a żadna z drużyn z Zagłębia nie spadła z Ligi Okręgowej do Klasy A. Następny sezon (2007/2008) był dużo lepszy, Huragan zajął 12 miejsce w Klasie A z 25 pkt bezpiecznie się utrzymując. W sezonie 2008/2009 było już gorzej. Kłopoty z zebraniem składu powodowały porażki, a dwukrotnie z tego powodu drużyna oddała mecz walkowerem. Po zakończeniu rundy jesiennej Huragan zdobył zaledwie 4 pkt: 1 za remis 0-0 z Błękitnymi Sarnów i 3 za walkower (nieuprawnieni gracze przeciwnika) z Przemszą Okradzionów. Jak się później okazało mecz rozegrany 15 lub 16 listopada 2008 roku u siebie z Pionierem Ujejsce przegrany 0-1 był ostatnim meczem Huraganu, bo w przerwie zimowej Zarząd postanowił wycofać drużynę z rozgrywek. Mecze z rundy jesiennej Huraganu zostały anulowane, bo zespół nie rozegrał faktycznie połowy meczy (jak wspomniano powyżej 2 mecze oddał walkowerem).
Niski przyrost naturalny, zmniejszenie się zainteresowania sportem dotarło i do Kocikowej, która obecnie liczy niespełna 500 mieszkańców. Sprawiło to, że z końcem 2008 roku Huragan przestał istnieć i połączył się Piliczanką Pilica. Z zawodników Huraganu, którzy chcieli grać i kilku graczy Piliczanki powstały rezerwy tego klubu, który swoje mecze rozgrywają na boisku w Kocikowej grając obecnie w olkuskiej Klasie A.
W Huraganie zawsze grano rekreacyjnie i dla przyjemności, drużynę stanowili piłkarze z Kocikowej i kilku chłopaków z pobliskich wsi (głównie Giebła i Giebła-Kolonii), zawodnicy nie pobierali pieniędzy za grę, a działacze za swoją pracę. Nie sprowadzono też piłkarzy za pieniądze z innych klubów. Pierwszym prezesem Huraganu był Jan Stolarski (1951-1988), potem Władysław Wójcik (1988 – 1998), a ostatnim Zbigniew Kowalski (1998 - 2008). Skarbnikiem był przez wiele lat Marian Gil, a potem Zenon Maj, a gospodarzem boiska Adam Maj. Huragan budził sympatię mieszkańców wsi, a na meczach zawsze była duża frekwencja.
Kilku wychowanków Huraganu grało w lepszych okolicznych klubach. Paweł i Jarosław Żyła grali w Pilicy Wierbce, Grzegorz Węglarz w Pilicy Wierbce i Budowlanych Ogrodzieniec, Stanisław Żyła i Tomasz Brożek w rezerwach Pilicy Wierbki, Leszek Saczyński w czasie pobytu w wojsku w wojskowej drużynie III-ligowej, bramkarz Stanisław Stolarski w Piliczance Pilica, a potem  trzecioligowym Przeboju Wolbrom, Michał Kowalski w juniorach Zagłębia Sosnowiec. Oprócz nich do czołowych piłkarzy Huraganu można zaliczyć: Mirosłąwa Wójcika, Andrzeja Żyłę, Jacka Gajdę, Zenona Maja.
=Sekcja piłki nożnej=
==Sezony piłkarskie==
UWAGA: cyfra w nawiasie po nazwie ligi/klasy w której w danym sezonie grała drużyna Huraganu oznacza jaki kolejny szczebel rozgrywek w tym sezonie stanowiła podana liga/klasa.
UWAGA: cyfra w nawiasie po nazwie ligi/klasy w której w danym sezonie grała drużyna Huraganu oznacza jaki kolejny szczebel rozgrywek w tym sezonie stanowiła podana liga/klasa.


===Lata 1962 - 1980===
===Lata 1953 - 1959===
{| border="6" cellpadding="2" cellspacing="1" align="center" style="margin-left: 0.5em; margin-bottom: 1.5em"
{| border="6" cellpadding="2" cellspacing="1" align="center" style="margin-left: 0.5em; margin-bottom: 1.5em"
|-  BGCOLOR="#808456" style="color: white"
|-  BGCOLOR="#808456" style="color: white"
Linia 40: Linia 55:
! WIDTH=30%|UWAGI
! WIDTH=30%|UWAGI


|-
|-  
| ALIGN=center|[[Przebój Wolbrom (piłka nożna) - Sezon 1962/1963|'''1962/1963''']]
| ALIGN=center|[[Przebój Wolbrom (piłka nożna) - Sezon 1953|'''1953''']]
| ALIGN=center|?
| ALIGN=center|?
| ALIGN=center|?/?
| ALIGN=center|?/?
Linia 50: Linia 65:
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|-


|-
|-  
| ALIGN=center|[[Przebój Wolbrom (piłka nożna) - Sezon 1963/1964|'''1963/1964''']]
| ALIGN=center|[[Przebój Wolbrom (piłka nożna) - Sezon 1954|'''1954''']]
| ALIGN=center|?
| ALIGN=center|?
| ALIGN=center|?/?
| ALIGN=center|?/?
Linia 60: Linia 75:
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|-


|-
|-  
| ALIGN=center|[[Przebój Wolbrom (piłka nożna) - Sezon 1964/1965|'''1964/1965''']]
| ALIGN=center|[[Przebój Wolbrom (piłka nożna) - Sezon 1955|'''1955''']]
| ALIGN=center|?
| ALIGN=center|?
| ALIGN=center|?/?
| ALIGN=center|?/?
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|-


|-
|-  
| ALIGN=center|[[Przebój Wolbrom (piłka nożna) - Sezon 1965/1966|'''1965/1966''']]
| ALIGN=center|[[Przebój Wolbrom (piłka nożna) - Sezon 1956|'''1956''']]
| ALIGN=center|?
| ALIGN=center|?
| ALIGN=center|?/?
| ALIGN=center|?/?
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|-


|-
|-
| ALIGN=center|[[Przebój Wolbrom (piłka nożna) - Sezon 1966/1967|'''1966/1967''']]
| ALIGN=center|[[Przebój Wolbrom (piłka nożna) - Sezon 1957|'''1957''']]
| ALIGN=center|?
| ALIGN=center|?
| ALIGN=center|?/?
| ALIGN=center|?/?
Linia 90: Linia 105:
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|-


|-
|-  
| ALIGN=center|[[Przebój Wolbrom (piłka nożna) - Sezon 1967/1968|'''1967/1968''']]
| ALIGN=center|[[Przebój Wolbrom (piłka nożna) - Sezon 1958|'''1958''']]
| ALIGN=center|?
| ALIGN=center|?
| ALIGN=center|?/?
| ALIGN=center|?/?
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|-


|-
|-
| ALIGN=center|[[Przebój Wolbrom (piłka nożna) - Sezon 1968/1969|'''1968/1969''']]
| ALIGN=center|[[Przebój Wolbrom (piłka nożna) - Sezon 1959|'''1959''']]
| ALIGN=center|?
| ALIGN=center|[[Piłka Nożna Klasa C 1959 grupa Olkusz]] (6)
| ALIGN=center|?/?
| ALIGN=center|?/9 (2/9)
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|16 (5)
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|? (8)
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|? (17)
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|? (7)
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|Jako LZS Kocikowa. Brak końcowej tabeli rozgrywek, podane dane w nawiasach są po 6 kolejce.
|}


|-
===Lata 1970 - 1980===
| ALIGN=center|[[Przebój Wolbrom (piłka nożna) - Sezon 1969/1970|'''1969/1970''']]
{| border="6" cellpadding="2" cellspacing="1" align="center" style="margin-left: 0.5em; margin-bottom: 1.5em"
| ALIGN=center|?
|- BGCOLOR="#808456" style="color: white"
| ALIGN=center|?/?
! WIDTH=8%|SEZON
| ALIGN=center|-
! WIDTH=30%|POZIOM ROZGRYWKOWY
| ALIGN=center|-
! WIDTH=8%|MIEJSCE
| ALIGN=center|-
! WIDTH=6%|MECZE
| ALIGN=center|-
! WIDTH=6%|PUNKTY
| ALIGN=center|-
! WIDTH=6%|BRAMKI (+)
! WIDTH=6%|BRAMKI (-)
! WIDTH=30%|UWAGI


|-  
|- BGCOLOR=#94BE7E
| ALIGN=center|[[Przebój Wolbrom (piłka nożna) - Sezon 1970/1971|'''1970/1971''']]
| ALIGN=center|[[Przebój Wolbrom (piłka nożna) - Sezon 1971|'''1971''']]
| ALIGN=center|?
| ALIGN=center|Piłka Nożna Klasa C 1971 grupa Olkusz (8) prowadzona przez Radę Powiatową LZS w Olkuszu
| ALIGN=center|?/?
| ALIGN=center|1/?
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|AWANS DO KLASY C OLKUSZ


|-
|- BGCOLOR=#94BE7E
| ALIGN=center|[[Przebój Wolbrom (piłka nożna) - Sezon 1971/1972|'''1971/1972''']]
| ALIGN=center|[[Przebój Wolbrom (piłka nożna) - Sezon 1971/1972|'''1971/1972''']]
| ALIGN=center|?
| ALIGN=center|Piłka Nożna Klasa C 1972/1973 grupa Olkusz (7)
| ALIGN=center|?/?
| ALIGN=center|1/?
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|AWANS DO KLASY B OLKUSZ


|-  
|-  
| ALIGN=center|[[Przebój Wolbrom (piłka nożna) - Sezon 1972/1973|'''1972/1973''']]
| ALIGN=center|[[Przebój Wolbrom (piłka nożna) - Sezon 1972/1973|'''1972/1973''']]
| ALIGN=center|[[Piłka Nożna Klasa B 1972/1973 grupa Olkusz]]
| ALIGN=center|[[Piłka Nożna Klasa B 1972/1973 grupa Olkusz]] (6)
| ALIGN=center|7/11
| ALIGN=center|7/11
| ALIGN=center|20
| ALIGN=center|20
Linia 152: Linia 170:
|-  
|-  
| ALIGN=center|[[Przebój Wolbrom (piłka nożna) - Sezon 1973/1974|'''1973/1974''']]
| ALIGN=center|[[Przebój Wolbrom (piłka nożna) - Sezon 1973/1974|'''1973/1974''']]
| ALIGN=center|[[Piłka Nożna Klasa B 1973/1974 grupa Olkusz]]
| ALIGN=center|[[Piłka Nożna Klasa B 1973/1974 grupa Olkusz]] (5)
| ALIGN=center|4/9
| ALIGN=center|4/9
| ALIGN=center|16
| ALIGN=center|16
Linia 162: Linia 180:
|-
|-
| ALIGN=center|[[Przebój Wolbrom (piłka nożna) - Sezon 1974/1975|'''1974/1975''']]
| ALIGN=center|[[Przebój Wolbrom (piłka nożna) - Sezon 1974/1975|'''1974/1975''']]
| ALIGN=center|[[Piłka Nożna Klasa B 1974/1975 grupa Olkusz]]
| ALIGN=center|[[Piłka Nożna Klasa B 1974/1975 grupa Olkusz]] (5)
| ALIGN=center|?/10 (4/10)
| ALIGN=center|?/10 (4/10)
| ALIGN=center|? (9)
| ALIGN=center|? (9)
Linia 172: Linia 190:
|-  
|-  
| ALIGN=center|[[Przebój Wolbrom (piłka nożna) - Sezon 1975/1976|'''1975/1976''']]
| ALIGN=center|[[Przebój Wolbrom (piłka nożna) - Sezon 1975/1976|'''1975/1976''']]
| ALIGN=center|[[Piłka Nożna Klasa B 1975/1976 grupa Olkusz]]
| ALIGN=center|[[Piłka Nożna Klasa B 1975/1976 grupa Olkusz]] (5)
| ALIGN=center|11/13
| ALIGN=center|11/13
| ALIGN=center|24
| ALIGN=center|24
Linia 182: Linia 200:
|-
|-
| ALIGN=center|[[Przebój Wolbrom (piłka nożna) - Sezon 1976/1977|'''1976/1977''']]
| ALIGN=center|[[Przebój Wolbrom (piłka nożna) - Sezon 1976/1977|'''1976/1977''']]
| ALIGN=center|[[Piłka Nożna Klasa B 1976/1977 grupa Olkusz]]
| ALIGN=center|[[Piłka Nożna Klasa B 1976/1977 grupa Olkusz]] (7)
| ALIGN=center|4/9
| ALIGN=center|4/9
| ALIGN=center|16
| ALIGN=center|16
Linia 192: Linia 210:
|-
|-
| ALIGN=center|[[Przebój Wolbrom (piłka nożna) - Sezon 1977/1978|'''1977/1978''']]
| ALIGN=center|[[Przebój Wolbrom (piłka nożna) - Sezon 1977/1978|'''1977/1978''']]
| ALIGN=center|[[Piłka Nożna Klasa B 1977/1978 grupa I Olkusz]]
| ALIGN=center|[[Piłka Nożna Klasa B 1977/1978 grupa I Olkusz]] (7)
| ALIGN=center|6-9/9
| ALIGN=center|6-9/9
| ALIGN=center|16
| ALIGN=center|16
Linia 202: Linia 220:
|-
|-
| ALIGN=center|[[Przebój Wolbrom (piłka nożna) - Sezon 1978/1979|'''1978/1979''']]
| ALIGN=center|[[Przebój Wolbrom (piłka nożna) - Sezon 1978/1979|'''1978/1979''']]
| ALIGN=center|[[Piłka Nożna Klasa B 1978/1979 grupa I Olkusz]]
| ALIGN=center|[[Piłka Nożna Klasa B 1978/1979 grupa I Olkusz]] (7)
| ALIGN=center|4/10
| ALIGN=center|4/10
| ALIGN=center|18
| ALIGN=center|18
Linia 221: Linia 239:
|}
|}


===Lata 1980 - 2000===
===Lata 1980 - 2000 - PIERWSZA DRUŻYNA===
 
===PIERWSZA DRUŻYNA===


{| border="6" cellpadding="2" cellspacing="1" align="center" style="margin-left: 0.5em; margin-bottom: 1.5em"
{| border="6" cellpadding="2" cellspacing="1" align="center" style="margin-left: 0.5em; margin-bottom: 1.5em"
Linia 280: Linia 296:
|-
|-
| ALIGN=center|[[Przemsza Siewierz (piłka nożna) - Sezon 1983/1984|'''1983/1984''']]
| ALIGN=center|[[Przemsza Siewierz (piłka nożna) - Sezon 1983/1984|'''1983/1984''']]
| ALIGN=center|?
| ALIGN=center|[[Piłka Nożna Klasa B 1983/1984 grupa I Olkusz]] (7)
| ALIGN=center|?
| ALIGN=center|?/?
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|-
Linia 293: Linia 309:
|-
|-
| ALIGN=center|[[Przemsza Siewierz (piłka nożna) - Sezon 1984/1985|'''1984/1985''']]
| ALIGN=center|[[Przemsza Siewierz (piłka nożna) - Sezon 1984/1985|'''1984/1985''']]
| ALIGN=center|?
| ALIGN=center|[[Piłka Nożna Klasa B 1984/1985 grupa I Olkusz]] (7)
| ALIGN=center|?
| ALIGN=center|?/?
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|-
Linia 310: Linia 326:
| ALIGN=center|17
| ALIGN=center|17
| ALIGN=center|27
| ALIGN=center|27
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|13
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|1
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|3
| ALIGN=center|78
| ALIGN=center|78
| ALIGN=center|27
| ALIGN=center|27
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|Błyskawica Kolbark grała tylko w rundzie wiosennej, stąd nieparzysta ilość meczy.


|-
|-
Linia 323: Linia 339:
| ALIGN=center|18
| ALIGN=center|18
| ALIGN=center|23
| ALIGN=center|23
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|10
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|3
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|5
| ALIGN=center|38
| ALIGN=center|38
| ALIGN=center|27
| ALIGN=center|27
| ALIGN=center|
| ALIGN=center|-


|-
|-
Linia 336: Linia 352:
| ALIGN=center|16
| ALIGN=center|16
| ALIGN=center|15
| ALIGN=center|15
| ALIGN=center|?
| ALIGN=center|6
| ALIGN=center|?
| ALIGN=center|3
| ALIGN=center|?
| ALIGN=center|7
| ALIGN=center|46
| ALIGN=center|46
| ALIGN=center|46
| ALIGN=center|46
| ALIGN=center|
| ALIGN=center|-


|-
|-
Linia 354: Linia 370:
| ALIGN=center|41
| ALIGN=center|41
| ALIGN=center|34
| ALIGN=center|34
| ALIGN=center|
| ALIGN=center|-


|- BGCOLOR=#94BE7E
|- BGCOLOR=#94BE7E
Linia 500: Linia 516:
|}
|}


===DRUGA DRUŻYNA===
===LATA 1980-2000 - DRUGA DRUŻYNA===


{| border="6" cellpadding="2" cellspacing="1" align="center" style="margin-left: 0.5em; margin-bottom: 1.5em"
{| border="6" cellpadding="2" cellspacing="1" align="center" style="margin-left: 0.5em; margin-bottom: 1.5em"
Linia 777: Linia 793:
|}
|}


===Lata 2000 - 2009===
===Lata 2000 - 2009 - PIERWSZA DRUŻYNA===
 
===PIERWSZA DRUŻYNA===
{| border="6" cellpadding="2" cellspacing="1" align="center" style="margin-left: 0.5em; margin-bottom: 1.5em"
{| border="6" cellpadding="2" cellspacing="1" align="center" style="margin-left: 0.5em; margin-bottom: 1.5em"
|-  BGCOLOR="#808456" style="color: white"
|-  BGCOLOR="#808456" style="color: white"
Linia 847: Linia 861:
|-  
|-  
| ALIGN=center|[[Huragan Kocikowa (piłka nożna) - Sezon 2004/2005|'''2004/2005''']]
| ALIGN=center|[[Huragan Kocikowa (piłka nożna) - Sezon 2004/2005|'''2004/2005''']]
| ALIGN=center|Klasa B 2004/2005, grupa: Sosnowiec II
| ALIGN=center|[[Piłka nożna: Klasa B, Grupa II (Sosnowiec) - Sezon 2004/2005]]  (7)
| ALIGN=center|[[Piłka nożna: Klasa B, Grupa II (Sosnowiec) - Sezon 2004/2005]]  (7)
| ALIGN=center|4/12
| ALIGN=center|4/12
| ALIGN=center|22
| ALIGN=center|22
Linia 857: Linia 870:
| ALIGN=center|44
| ALIGN=center|44
| ALIGN=center|27
| ALIGN=center|27
| ALIGN=center|-


|-  
|- BGCOLOR=#94BE7E
| ALIGN=center|[[Huragan Kocikowa (piłka nożna) - Sezon 2005/2006|'''2005/2006''']]
| ALIGN=center|[[Huragan Kocikowa (piłka nożna) - Sezon 2005/2006|'''2005/2006''']]
| ALIGN=center|Klasa B 2005/2006, grupa: Sosnowiec II
| ALIGN=center|[[Piłka nożna: Klasa B, Grupa II (Sosnowiec) - Sezon 2005/2006]] (7)
| ALIGN=center|?/?
| ALIGN=center|1/10
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|18
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|44
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|14
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|2
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|2
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|51
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|17
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|AWANS DO KLASY A SOSNOWIEC


|-  
|-  
| ALIGN=center|[[Huragan Kocikowa (piłka nożna) - Sezon 2006/2007|'''2006/2007''']]
| ALIGN=center|[[Huragan Kocikowa (piłka nożna) - Sezon 2006/2007|'''2006/2007''']]
| ALIGN=center|[[Piłka nożna: Klasa A (Sosnowiec) - Sezon 2006/2007|Klasa A (Sosnowiec)]] (6)   
| ALIGN=center|[[Piłka nożna: Klasa A (Sosnowiec) - Sezon 2006/2007|Klasa A (Sosnowiec)]] (6)   
| ALIGN=center|?/?
| ALIGN=center|16/16
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|30
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|11
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|3
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|2
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|25
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|22
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|111
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|-


Linia 887: Linia 901:
| ALIGN=center|[[Huragan Kocikowa (piłka nożna) - Sezon 2007/2008|'''2007/2008''']]
| ALIGN=center|[[Huragan Kocikowa (piłka nożna) - Sezon 2007/2008|'''2007/2008''']]
| ALIGN=center|[[Piłka nożna: Klasa A (Sosnowiec) - Sezon 2007/2008|Klasa A (Sosnowiec)]] (6)  
| ALIGN=center|[[Piłka nożna: Klasa A (Sosnowiec) - Sezon 2007/2008|Klasa A (Sosnowiec)]] (6)  
| ALIGN=center|?/?
| ALIGN=center|12/16
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|30
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|25
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|7
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|4
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|19
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|32
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|95
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|-


Linia 911: Linia 925:
|}
|}


===Połączenie się w 2009 roku Huraganu z [[Piliczanka Pilica|Piliczanką Pilica]]. Od tej pory na boisku w Kocikowej swoje mecze rozgrywa druga drużyna Piliczanki Pilica===
'''Połączenie się w 2008 roku Huraganu z [[Piliczanka Pilica|Piliczanką Pilica]]. Od tej pory na boisku w Kocikowej swoje mecze rozgrywa druga drużyna Piliczanki Pilica.'''
 
==PUCHAR POLSKI==
 
''Szczebel Podokręgu Olkusz'''
 
* Sezon 1971/1972
 
I runda 7.11.1971 r.: brak danych
 
II runda: [[Legion Bydlin]] – Huragan Kocikowa 2-1
 
cdn
 
Test i wyniki: NK


==Linki zewnętrzne==
==Linki zewnętrzne==
*
* www.90minut.pl
 
==Bibliografia==
==Bibliografia==
*
* Michał Kowalski "Ludowy Klub Sportowy Huragan Kocikowa 1953-2008", Kocikowa 2013 r.
* "Wiadomości Zagłębia", lata 1986-1996.
* "Tempo", lata 1996-2000.
* Kroniki: Legionu Bydlin i Unii Jaroszowiec.


[[Kategoria:Kluby sportowe|Huragan Kocikowa]]
[[Kategoria:Kluby sportowe|Huragan Kocikowa]]
[[Kategoria:Kluby sportowe w powiecie zawierciańskim|Huragan Kocikowa]]
[[Kategoria:Kluby sportowe w powiecie zawierciańskim|Huragan Kocikowa]]
[[Kategoria:Kluby sportowe w gminie Pilica|Huragan Kocikowa]]
[[Kategoria:Kluby sportowe w gminie Pilica|Huragan Kocikowa]]

Aktualna wersja na dzień 12:33, 19 lis 2024

Huragan Kocikowa
Data powstania 15.04.1953
Poprzednie nazwy LZS Kocikowa (1953-1971)
Barwy zielono-czarne
Adres Kocikowa 87, 42-436 Pilica
Stadion Kocikowa, 42-436 Pilica
Hala sportowa brak
Sekcje sportowe piłka nożna
[{{{stronawww}}} Strona internetowa]

Ludowy Klub Sportowy Huragan Kocikowa
istniał w latach 1953-2008. Data założenia: 15 kwietnia 1953
Barwy: zielono-czarne
Adres: Kocikowa 87, 42-436 Pilica
www: http://huragan1956.republika.pl/
Stadion: pojemność - 550 miejsc (110 siedzących) / oświetlenie - brak / boisko - 105 m x 55 m

HISTORIA KLUBU

Początki sportu w Kocikowej miały miejsce po drugiej wojnie światowej kiedy młodzi chłopcy na wsi zaczęli grać w piłkę. Grano między sobą, a czasami tworzono reprezentację wsi i grano z inną miejscowością. 15.04.1953 r. z inicjatywy Mariana Gila i Jana Stolarskiego założono w Kocikowej Ludowy Zespół Sportowy, wybudowano boisko i stworzono drużynę piłkarską którą zgłoszono do rozgrywek Klasy C podokręgu OZPN Chrzanów do grupy olkuskiej. Kocikowski LZS grał w niej do 1959 roku, kiedy to wycofano drużynę z rozgrywek wskutek problemów organizacyjno (kłopoty ze sprzętem i transportem na mecze wyjazdowe) – finansowym. LZS istniał formalnie dalej, ale drużyna nie grała meczów mistrzowskich, a jedynie z rzadka okazjonalne mecze towarzyskie. W latach 50-tych w kocikowskim LZS-ie grali między innymi: Mieczysław Żyła I, Mieczysław Żyła II, Sylwester Kończyk, Bronisław Gałecki, Mieczysław Podsiedlik, Stanisław Barnas, Jan Stolarski, Henryk Szota, Mirosław Kajdan.

W 1970 lub 1971 roku reaktywowano drużynę i zgłoszoną ją do Klasy C-W (Ligi Wiejskiej). Były to rozgrywki organizowane nie przez PZPN i jego agendy terenowe, a przez Radę Powiatową Ludowych Zespołów Sportowych w Olkuszu. Olkuska Klasa CW powstała w 1965 roku, była odformalizowana, nie obowiązywały w niej opłaty, zgłoszenia zawodników, a mecze prowadzili kandydaci na sędziów zgłoszeni przez poszczególne LZS-y. Były to rozgrywki pomocnicze, choć nie obligatoryjne dla LZS-ów chcących grać w oficjalnych rozgrywkach PZPN. LZS Kocikowa przeszedł przez Klasę C-W jak burza lub jak huragan, stąd wzięła się nazwa zespołu. W sezonie 1971/1972 Huragan grał w Klasie C olkuskiego podokręgu, z której wywalczył awans do Klasy B. Grał w niej aż do roku 1990 będąc solidną B-klasową drużyną zajmującą miejsca w górnej części tabeli, z czego największym sukcesem seniorów było vicemistrzostwo Klasy B w sezonie 1985/1986 i 3 miejsce w latach 1982/1983, 1986/1987. W latach 70-tych w Huraganie grali: Tadeusz Gałecki, Jerzy Żyła, Andrzej Żyła, Kazimierz Żyła, Stanisław Żyła, Ryszard Kajdan, Jerzy Węglarz, Zenon Maj, Janusz Żyła, Kazimierz Skrzypiciel, Kazimierz Węglarz, zaś dekadę później: Jan Pacia, Adam Maj, Grzegorz Węglarz, Zbigniew Stolarski, Jacek Gajda, Zbigniew Kowalski (bramkarz), Zenin Maj, Dariusz Bielak, Piotr Maj, Marek Maj, Tomasz Węglarz, Tomasz Brożek, Henryk Żyła, Piotr Żyła. Od momentu awansu seniorów do Klasy B istniała drużyna juniorów grająca w przedmeczach Klasy B i dwukrotnie (1982/1983, 1985/1986) je wygrywając.

W tamtych latach drużyna nie miała trenera, skład ustalał Stanisław Staśko (kierownik drużyny). Nie było profesjonalnych treningów, a piłkarze spotykali się na boisku szkolnym by pograć. W późniejszych latach pierwszego piłkarskiego abecadła dzieci i młodzież uczył Tomasz Karpała – nauczyciel w-f w kocikowskiej Szkole Podstawowej. Dopiero od drugiej połowy lat 90-tych w Huraganie był trener Marek Dudek, który prowadził fachowe treningi. Boisko Huraganu pierwotnie było nieco pochyłe w jedną stronę, z czasem przy okazji budowy drogi polnej obok boiska, poszerzono je i wyrównano. Początkowo nie było szatni, piłkarze przebierali się pod pobliską stodołą lub wewnątrz jej. Pod koniec lat 80-tych zakupiono wycofany z ruchu autobus, który służył za szatnię.

W sezonie 1989/1990 Huragan zajmując 2 miejsce w Klasie B wywalczył dość niepodziewanie awans do Klasy A, dlatego gdyż Podokręg Olkusz powiększył do 18 drużyn i podzielił rozgrywki Klasy A na 2 grupy po 9 zespołów. W tym sezonie Huragan reprezentowali: bramkarze: Ryszard Paś, Zbigniew Kowalski i zawodnicy z pola: Zenon Maj, Wiesław Węglarz, Tomasz Janus, Henryk Żyła, Tomasz Karoń, Jan Podsiedlik, Tomasz węglarz, Albin Kaziród, Jacek Gajda, Henryk Węglarz. Pobyt Huraganu w A Klasie trwał tylko 1 rok, zajęcie 7 miejsca w swojej grupie nie pomogło, bowiem piłkarskie władze wróciły do pomysłu jednej grupy Klasy A liczącej 14 zespołów. Również w sezonie 1990/1991 Huragan w Pucharze Polski doszedł aż do finału Podokręgu Olkusz przegrywając w nim ze Szczakowianką Jaworzno grającą w Lidze Okręgowej. Huragan znów walczył w Klasie B kończąc rozgrywki prawie zawsze w czołówce tabeli (3 razy 2 miejsce), aż do sezonu 1997/1998 kiedy wygrywając Klasę B po drugi awansował do Klasy A. W tych latach w barwach Huraganu grali: Arkadiusz Mrówka, Tomasz Janus, Wiesław Podsiedlik, Zbigniew Kowalski (bramkarz), Marek Maj, Wiesław Węglarz, Henryk Węglarz, Zenon Maj, Tomasz Węglarz , Henryk Żyła, Jacek Gajda. Niestety znów gra w Klasie A trwał tylko 1 sezon. Po rundzie jesiennej sezonu 1998/1999 Huragan w Klasie A zajmował 9 lokatę na 14 drużyn, wiosna była nieco gorsza, ale przed ostatnią kolejką sytuacja w tabeli była niesamowicie emocjonująca. Pierwsze miejsce i awans do „okręgówki” miał zapewniony Przebój Wolbrom, a o drugą lokatę też mogącą dać awans w przypadku wycofania się jakiejś drużyny z wyższego szczebla walczyły: LZS Osiek i Piliczanka Pilica mające po 43 pkt. Na dole tabeli Huragan zajmował 11 miejsce z 25 pkt, 12 był Fablok II Chrzanów też 25 pkt, 13 miejsce miał Płomień Jerzmanowice 22 pkt, a na 14 pozycji był Zryw Żarki z 21 pkt. Terminarz tak się ułożył, że Huragan grał z LZS Osiek, Płomień Jerzmanowice z Piliczanką, a Fablok II ze Zrywem. Po dramatycznym meczu, w którym sędzia pokazał mnóstwo żółtych kartek i 4 lub 5 czerwonych Huragan przegrał z LZS Osiek 2-3, Płomień pokonał Piliczankę 4-0, a Fablok II zremisował 0-0 ze Zrywem w efekcie czego 2 miejsce i awans do Ligi Okręgowej przypadł Osiekowi, a Huragan i Zryw spadły do Klasy B. Po spadku w sezonie 1999/2000 Huragan grał w olkuskiej Klasie B zajmując 2 miejsce. W latach 90-tych również były drużyny: trampkarzy, juniorów grających w przedmeczach, a w sezonie 1990/1991 zamiast niej przez rundę jesienną drużyna rezerwowa seniorów w Klasie B.

Po reformie administracyjnej tworzącej 16 województw i powiaty od sezonu 2000/2001 Huragan został przeniesiony do Podokręgu Sosnowieckiego, w którym walczył w Klasie B zawsze zajmując czołowe lokaty. W sezonie 2005/2006 Huragan wywalczył awans do sosnowieckiej Klasy A grając w składzie: Rafał Kowal, Jarosław Paciej, Dawid Gajda, Krzysztof Węglarz, Karol Węglarz, Arkadiusz Mrówka, Dominik Brożek, Adrian Mikoda, Mariusz Węglarz, Przemysław Żyła, Szymon Kijas, Paweł Węglarz, Michał Kowalski (bramkarz), Marcin Ładoń, Tomasz Brożek. W pierwszym sezonie (2006/2007) gry w niej kocikowiacy zajęli ostanie 16 miejsce zdobywając tylko 11 pkt za 3 wygrane mecze i 2 remisy, tracąc aż 111 bramek. Huragan utrzymał się w Klasie A tylko dzięki szczęśliwemu zbiegowi okoliczności polegającemu na tym, że z rozgrywek Klasy A wycofały się 2 drużyny, a żadna z drużyn z Zagłębia nie spadła z Ligi Okręgowej do Klasy A. Następny sezon (2007/2008) był dużo lepszy, Huragan zajął 12 miejsce w Klasie A z 25 pkt bezpiecznie się utrzymując. W sezonie 2008/2009 było już gorzej. Kłopoty z zebraniem składu powodowały porażki, a dwukrotnie z tego powodu drużyna oddała mecz walkowerem. Po zakończeniu rundy jesiennej Huragan zdobył zaledwie 4 pkt: 1 za remis 0-0 z Błękitnymi Sarnów i 3 za walkower (nieuprawnieni gracze przeciwnika) z Przemszą Okradzionów. Jak się później okazało mecz rozegrany 15 lub 16 listopada 2008 roku u siebie z Pionierem Ujejsce przegrany 0-1 był ostatnim meczem Huraganu, bo w przerwie zimowej Zarząd postanowił wycofać drużynę z rozgrywek. Mecze z rundy jesiennej Huraganu zostały anulowane, bo zespół nie rozegrał faktycznie połowy meczy (jak wspomniano powyżej 2 mecze oddał walkowerem).

Niski przyrost naturalny, zmniejszenie się zainteresowania sportem dotarło i do Kocikowej, która obecnie liczy niespełna 500 mieszkańców. Sprawiło to, że z końcem 2008 roku Huragan przestał istnieć i połączył się Piliczanką Pilica. Z zawodników Huraganu, którzy chcieli grać i kilku graczy Piliczanki powstały rezerwy tego klubu, który swoje mecze rozgrywają na boisku w Kocikowej grając obecnie w olkuskiej Klasie A.

W Huraganie zawsze grano rekreacyjnie i dla przyjemności, drużynę stanowili piłkarze z Kocikowej i kilku chłopaków z pobliskich wsi (głównie Giebła i Giebła-Kolonii), zawodnicy nie pobierali pieniędzy za grę, a działacze za swoją pracę. Nie sprowadzono też piłkarzy za pieniądze z innych klubów. Pierwszym prezesem Huraganu był Jan Stolarski (1951-1988), potem Władysław Wójcik (1988 – 1998), a ostatnim Zbigniew Kowalski (1998 - 2008). Skarbnikiem był przez wiele lat Marian Gil, a potem Zenon Maj, a gospodarzem boiska Adam Maj. Huragan budził sympatię mieszkańców wsi, a na meczach zawsze była duża frekwencja.

Kilku wychowanków Huraganu grało w lepszych okolicznych klubach. Paweł i Jarosław Żyła grali w Pilicy Wierbce, Grzegorz Węglarz w Pilicy Wierbce i Budowlanych Ogrodzieniec, Stanisław Żyła i Tomasz Brożek w rezerwach Pilicy Wierbki, Leszek Saczyński w czasie pobytu w wojsku w wojskowej drużynie III-ligowej, bramkarz Stanisław Stolarski w Piliczance Pilica, a potem trzecioligowym Przeboju Wolbrom, Michał Kowalski w juniorach Zagłębia Sosnowiec. Oprócz nich do czołowych piłkarzy Huraganu można zaliczyć: Mirosłąwa Wójcika, Andrzeja Żyłę, Jacka Gajdę, Zenona Maja.

Sekcja piłki nożnej

Sezony piłkarskie

UWAGA: cyfra w nawiasie po nazwie ligi/klasy w której w danym sezonie grała drużyna Huraganu oznacza jaki kolejny szczebel rozgrywek w tym sezonie stanowiła podana liga/klasa.

Lata 1953 - 1959

SEZON POZIOM ROZGRYWKOWY MIEJSCE MECZE PUNKTY BRAMKI (+) BRAMKI (-) UWAGI
1953 ? ?/? - - - - -
1954 ? ?/? - - - - -
1955 ? ?/? -
1956 ? ?/? -
1957 ? ?/? - - - - -
1958 ? ?/? -
1959 Piłka Nożna Klasa C 1959 grupa Olkusz (6) ?/9 (2/9) 16 (5) ? (8) ? (17) ? (7) Jako LZS Kocikowa. Brak końcowej tabeli rozgrywek, podane dane w nawiasach są po 6 kolejce.

Lata 1970 - 1980

SEZON POZIOM ROZGRYWKOWY MIEJSCE MECZE PUNKTY BRAMKI (+) BRAMKI (-) UWAGI
1971 Piłka Nożna Klasa C 1971 grupa Olkusz (8) prowadzona przez Radę Powiatową LZS w Olkuszu 1/? - - - - AWANS DO KLASY C OLKUSZ
1971/1972 Piłka Nożna Klasa C 1972/1973 grupa Olkusz (7) 1/? - - - - AWANS DO KLASY B OLKUSZ
1972/1973 Piłka Nożna Klasa B 1972/1973 grupa Olkusz (6) 7/11 20 18 32 46 -
1973/1974 Piłka Nożna Klasa B 1973/1974 grupa Olkusz (5) 4/9 16 16 26 24 -
1974/1975 Piłka Nożna Klasa B 1974/1975 grupa Olkusz (5) ?/10 (4/10) ? (9) ? (11) ? (13) ? (17) BRAK KOŃCOWEJ TABELI ROZGRYWEK. PODANE DANE W NAWIASACH SĄ PO RUNDZIE JESIENNEJ.
1975/1976 Piłka Nożna Klasa B 1975/1976 grupa Olkusz (5) 11/13 24 17 33 46 -
1976/1977 Piłka Nożna Klasa B 1976/1977 grupa Olkusz (7) 4/9 16 21 36 21 -
1977/1978 Piłka Nożna Klasa B 1977/1978 grupa I Olkusz (7) 6-9/9 16 ? ? ? brak danych odnośnie miejsc od 6 do 9 w końcowej tabeli
1978/1979 Piłka Nożna Klasa B 1978/1979 grupa I Olkusz (7) 4/10 18 22 43 35 -
1979/1980 ? ?/? - - - - -

Lata 1980 - 2000 - PIERWSZA DRUŻYNA

SEZON POZIOM ROZGRYWKOWY MIEJSCE MECZE PUNKTY Z R P BRAMKI (+) BRAMKI (-) UWAGI
1980/1981 ? ? - - - - - - - -
1981/1982 Piłka Nożna Klasa B 1981/1982 grupa I Olkusz (7) 6/10 18 15 - - - 34 37 -
1982/1983 Piłka Nożna Klasa B 1982/1983 grupa I Olkusz (7) 3/11 20 30 - - - 59 29 -
1983/1984 Piłka Nożna Klasa B 1983/1984 grupa I Olkusz (7) ?/? - - - - - - - -
1984/1985 Piłka Nożna Klasa B 1984/1985 grupa I Olkusz (7) ?/? - - - - - - - -
1985/1986 Piłka Nożna Klasa B 1985/1986 grupa I Olkusz (7) 2/10 17 27 13 1 3 78 27 Błyskawica Kolbark grała tylko w rundzie wiosennej, stąd nieparzysta ilość meczy.
1986/1987 Piłka Nożna Klasa B 1986/1987 grupa I Olkusz (7) 3/10 18 23 10 3 5 38 27 -
1987/1988 Piłka Nożna Klasa B 1987/1988 grupa I Olkusz (7) 5/9 16 15 6 3 7 46 46 -
1988/1989 Piłka Nożna Klasa B 1988/1989 grupa I Olkusz (7) 6/9 16 16 8 0 8 41 34 -
1989/1990 Piłka Nożna Klasa B 1989/1990 grupa I Olkusz (8) 2/11 20 30 15 0 5 64 39 AWANS DO KLASY A OLKUSZ
1990/1991 Piłka Nożna Klasa A 1990/1991 grupa II Olkusz (7) 7/9 16 11 5 1 10 22 43 SPADEK DO KLASY B OLKUSZ
1991/1992 Piłka Nożna Klasa B 1991/1992 grupa I Olkusz (7) 2/12 22 32 14 4 4 67 38 -
1992/1993 Piłka Nożna Klasa B 1992/1993 grupa I Olkusz (7) 3/10 18 24 11 2 5 62 26 -
1993/1994 Piłka Nożna Klasa B 1993/1994 grupa I Olkusz (7) 7/12 22 22 9 4 9 66 62 -
1994/1995 Piłka Nożna Klasa B 1994/1995 grupa I Olkusz (7) 2/13 24 38 19 0 5 87 28 -
1995/1996 Piłka Nożna Klasa B 1995/1996 grupa I Olkusz (7) 4/12 22 36 10 6 6 61 36 -
1996/1997 Piłka Nożna Klasa B 1996/1997 grupa I Olkusz (7) 2/14 26 62 - - - 90 29 -
1997/1998 Piłka Nożna Klasa B 1997/1998 grupa I Olkusz (7) 1/11 20 48 - - - 67 18 AWANS DO KLASY A OLKUSZ
1998/1999 Piłka nożna: Klasa A (Olkusz) - Sezon 1998/1999 (6) 13/14 26 25 - - - 28 42 SPADEK DO KLASY B OLKUSZ
1999/2000 Piłka Nożna Klasa B 1999/2000 grupa I Olkusz (7) 2/12 22 42 - - - 53 25 -

LATA 1980-2000 - DRUGA DRUŻYNA

SEZON POZIOM ROZGRYWKOWY MIEJSCE MECZE PUNKTY Z R P BRAMKI (+) BRAMKI (-) UWAGI
1980/1981 druga drużyna Huraganu Kocikowa nie została zgłoszona do rozgrywek - - - - - - - -
1981/1982 druga drużyna Huraganu Kocikowa nie została zgłoszona do rozgrywek - - - - - - - -
1982/1983 druga drużyna Huraganu Kocikowa nie została zgłoszona do rozgrywek - - - - - - - -
1983/1984 druga drużyna Huraganu Kocikowa nie została zgłoszona do rozgrywek - - - - - - - -
1984/1985 druga drużyna Huraganu Kocikowa nie została zgłoszona do rozgrywek - - - - - - - -
1985/1986 druga drużyna Huraganu Kocikowa nie została zgłoszona do rozgrywek - - - -
1986/1987 druga drużyna Huraganu Kocikowa nie została zgłoszona do rozgrywek - - -
1987/1988 druga drużyna Huraganu Kocikowa nie została zgłoszona do rozgrywek
1988/1989 druga drużyna Huraganu Kocikowa nie została zgłoszona do rozgrywek - - - - - - -
1989/1990 druga drużyna Huraganu Kocikowa nie została zgłoszona do rozgrywek
1990/1991 Piłka Nożna Klasa B 1990/1991 grupa I Olkusz (8) 8/8 14 2 1 0 13 5 43 HURAGAN II WYCOFAŁ SIĘ PO RUNDZIE JESIENNEJ. JEGO MECZE W R. WIOSENNEJ ZOSTAŁY ZWERYFIKOWANE JAKO WALKOWERY PO 3-0 DLA PRZECIWNIKÓW.
1991/1992 druga drużyna Huraganu Kocikowa nie została zgłoszona do rozgrywek - - - - - - - -
1992/1993 druga drużyna Huraganu Kocikowa nie została zgłoszona do rozgrywek - - - - - - - -
1993/1994 druga drużyna Huraganu Kocikowa nie została zgłoszona do rozgrywek - - - - - - - -
1994/1995 druga drużyna Huraganu Kocikowa nie została zgłoszona do rozgrywek - - - - - - - -
1995/1996 druga drużyna Huraganu Kocikowa nie została zgłoszona do rozgrywek - - - - - - - -
1996/1997 druga drużyna Huraganu Kocikowa nie została zgłoszona do rozgrywek - - - - - - - -
1997/1998 druga drużyna Huraganu Kocikowa nie została zgłoszona do rozgrywek - - - - - - - -
1998/1999 druga drużyna Huraganu Kocikowa nie została zgłoszona do rozgrywek - - - -
1999/2000 druga drużyna Huraganu Kocikowa nie została zgłoszona do rozgrywek - - - - - - - -

Lata 2000 - 2009 - PIERWSZA DRUŻYNA

SEZON POZIOM ROZGRYWKOWY MIEJSCE MECZE PUNKTY Z R P BRAMKI (+) BRAMKI (-) UWAGI
2000/2001 Piłka Nożna Klasa B 2000/2001 grupa II Sosnowiec (7) 3/11 20 38 - - - 35 19 -
2001/2002 Piłka nożna: Klasa B, Grupa II (Sosnowiec) - Sezon 2001/2002 (7) 6/11 20 26 - - - 30 38 -
2002/2003 Piłka nożna: Klasa B, Grupa II (Sosnowiec) - Sezon 2002/2003 (7) 5/11 20 35 - - - 44 32 -
2003/2004 Piłka nożna: Klasa B, Grupa II (Sosnowiec) - Sezon 2003/2004 (7) 4/10 18 26 - - - 25 27 -
2004/2005 Piłka nożna: Klasa B, Grupa II (Sosnowiec) - Sezon 2004/2005 (7) 4/12 22 42 13 3 6 44 27 -
2005/2006 Piłka nożna: Klasa B, Grupa II (Sosnowiec) - Sezon 2005/2006 (7) 1/10 18 44 14 2 2 51 17 AWANS DO KLASY A SOSNOWIEC
2006/2007 Klasa A (Sosnowiec) (6) 16/16 30 11 3 2 25 22 111 -
2007/2008 Klasa A (Sosnowiec) (6) 12/16 30 25 7 4 19 32 95 -
2008/2009 Klasa A (Sosnowiec) (7) - - - - - - - - wycofanie się Huraganu z rozgrywek po rundzie jesiennej. Z uwagi na nie rozegranie połowy meczy (2 mecze Huragan oddał walkowerem) mecze Huraganu zostały anulowane

Połączenie się w 2008 roku Huraganu z Piliczanką Pilica. Od tej pory na boisku w Kocikowej swoje mecze rozgrywa druga drużyna Piliczanki Pilica.

PUCHAR POLSKI

Szczebel Podokręgu Olkusz'

  • Sezon 1971/1972

I runda 7.11.1971 r.: brak danych

II runda: Legion Bydlin – Huragan Kocikowa 2-1

cdn

Test i wyniki: NK

Linki zewnętrzne

  • www.90minut.pl

Bibliografia

  • Michał Kowalski "Ludowy Klub Sportowy Huragan Kocikowa 1953-2008", Kocikowa 2013 r.
  • "Wiadomości Zagłębia", lata 1986-1996.
  • "Tempo", lata 1996-2000.
  • Kroniki: Legionu Bydlin i Unii Jaroszowiec.