Unia Jaroszowiec: Różnice pomiędzy wersjami

Z WikiZagłębie
 
(Nie pokazano 90 pośrednich wersji utworzonych przez tego samego użytkownika)
Linia 2: Linia 2:
| nazwa = Unia Jaroszowiec
| nazwa = Unia Jaroszowiec
| grafika =Unia Jaroszowiec.jpg
| grafika =Unia Jaroszowiec.jpg
| data powstania = [[????]]  
| data powstania = [[1962]]  
| poprzednie nazwy = [[????]]
| poprzednie nazwy = [[LZS Jaroszowiec]] (lata 50-te - 1960 r.)
| barwy = ....
| barwy = biało niebieskie
| adres = ul........, 00-000 [[????]]
| adres = ul. Leśna, 32-312 [[Jaroszowiec]]
| stadion = ul....., 00-000 [[???]]
| stadion = ul. Leśna, 32-312 [[Jaroszowiec]]
| hala sportowa =  
| hala sportowa =  
| sekcje sportowe = piłka nożna, ...
| sekcje sportowe = piłka nożna, tenis stołowy
| stronawww=  
| strona www =  
}}
}}


'''Unia Jaroszowiec'''
Ludowy Klub Sportowy '''Unia Jaroszowiec''' - klub sportowy.


=Sekcja piłki nożnej=
=HISTORIA KLUBU=


==LATA 1960 - 1970===
'''POCZĄTKI SPORTU W JAROSZOWCU'''


===PIERWSZA DRUŻYNA===
Początki jaroszowieckiego sportu sięgają 1928 roku, kiedy to z okazji 10-cio Lecia Niepodległości przy wydatnej pomocy miejscowej cementowni wybudowano Park Wolności, a w nim betonowy kort tenisowy oraz plac do gier i zabaw otoczony żużlową bieżnią. Odbywały się na nim zawody lekkoatletyczne i ćwiczenia gimnastyczne organizowane przez dąbrowskich harcerzy i Towarzystwo Sportowe „Sokół” z Zagłębia Dąbrowskiego. Na środku placu znajdował się słup telefoniczny. W czasie II wojny światowej uprawianie sportu przez Polaków było zakazane. Po wojnie wydłużono plac gier i zabaw, wkopano na nim dwie bramki i tak powstało pierwsze jaroszowieckie boisko piłkarskie. Miało ono nawierzchnię żużlową i 90 metrów długości, a na jego środku nadal istniał wspomniany słup telefoniczny. Nie przeszkadzało to w rozgrywaniu na nim meczów piłkarskich. Najpierw grała na nim dzika „Drużyna Jaroszowca” rozgrywająca towarzyskie mecze z olkuskimi dzielnicami (Parcze, Pakuska, Sikorka, Śródmieście, Czarna Góra), ale największe emocje budziły mecze z drużyną z Klucz. W meczach tych grali najpierw chłopcy ze szkoły podstawowej, potem starsi ze szkół średnich.
 
W 1955 roku powstał '''Ludowy Zespół Sportowy Jaroszowiec''' prowadzący sekcję piłki nożnej. Nie ma go jeszcze w spisie klubów sportowych i LZS-ów powiatu olkuskiego za rok 1950. Jego piłkarze grali w olkuskiej Klasie C, z której w 1955 roku awansowali do Klasy B, ale po roku spadli z niej i wrócili do Klasy C, w której grali jeszcze w 1959 roku. Barwy LZS Jaroszowiec reprezentowali: Andrzej Hanc, Antoni Kostrz, Jerzy Mól, Januariusz Czart, Antoni i Jerzy Szatan, Roman Bochenek, Edward Woźniak, Zdzisław Góral, Andrzej Sakowski, Wiesław Kasprzyk, Marian Nowak, Stanisław Skoczek, Zenon Szeląg, Stanisław Bąchór. W 1959 r. boisko zostało zlikwidowane, ponieważ stanęły na nim dwa baraki, w jednym był hotel robotniczy, w drugim biuro budującej się Huty Szkła. LZS Jaroszowiec widnieje jeszcze w spisie LZS-ów powiatu olkuskiego za 1960 rok, ale wkrótce z uwagi na brak boiska został on zlikwidowany.
 
Oprócz tego w latach 50-tych grywano w Jaroszowcu w siatkówkę. Jedno boisko było na terenie sanatorium, a drugie za stacją kolejową w Ośrodku Wczasów Wagonowych.
 
'''POWSTANIE UNII JAROSZOWIEC'''
 
Po wybudowaniu Huty Szkła Walcowanego „Jaroszowiec” i zakładów „Szkłobudowa” jesienią 1961 roku podjęto działania na rzecz powstania klubu sportowego w Jaroszowcu. 25.08.1961 r. odbyło się zebranie założycielskie klubu, na którym proponowano nazwę Hutnik. Wątpliwości wobec powstania klubu w tak małej miejscowości wyrażał Wojewódzki Oddział Związków Zawodowych w Krakowie. Ostatecznie zgodzono się na rejestrację klubu, ale pod nazwą '''Unia''' jako nazwę Zrzeszenia Sportowego Zakładów Przemysłu Chemicznego. Rejestracji klubu dokonano 11.09.1962 r. Wydziale Spraw Wewnętrznych Wojewódzkiej Rady Narodowej w Krakowie. Przyjęto nazwę Unia ponieważ wyżej wymienione zakłady finansujące klub należały do zrzeszenia przemysłu chemicznego, a za barwy obrano kolory biały i niebieski. Pierwszy mecz Unia Jaroszowiec rozegrała w Ząbkowicach w tamtejszą Unia przegrywając 2-6, a gole dla Unii Jaroszowiec zdobyli: pierwszego Kazimierz Iwanek, a drugiego Januariusz Godwiński. Pierwszym prezesem Unii został Bronisław Szymczyk – dyrektor HSW „Jaroszowiec”, ale już w 1962 r. z uwagi na jego odejście ze stanowiska dyrektora prezesurę Unii na długie lata objął Stanisław Filarski.
 
Początkowo z uwagi na brak boiska w Jaroszowcu Unia grała na obcych boiskach do momentu wybudowania obecnego stadionu. Zaczęto go budować jesienią 1963 roku, a ukończono 3 lata później. Unia w tym czasie grała w latach 1962 - wiosna 1965 w Bydlinie, a w sezonie 1965/1966 w Olkuszu. Pierwszy mecz na nowym stadionie Unia rozegrała 1.09.1966 r. i był to towarzyski pojedynek z LZS Skała przegrany 1-3, a bramkę dla Unii strzelił Janusz Żurek. Już w sezonie 1967/1968 murawa wymagała renowacji (Unia grała wtedy w Kluczach), a w latach 1968-1969 wybudowano trybuny i zadaszenie. Jesień 1976 roku to kolejny remont murawy i znów Unia korzysta ze stadionu w Kluczach. W 1972 roku otwarto budowany w czynie społecznym budynek klubowy mieszczący szatnie, świetlicę i hotel na 18 miejsc.
 
W Unii podjęto działalność w sekcjach: piłki nożnej, piłki siatkowej, szachów, tenisa stołowego i brydża sportowego.
 
Po upadku komunizmu w 1989 roku i przeobrażeniach gospodarczych zakłady „Szkłobudowa” znalazły się w trudnej sytuacji i nie mogły już łożyć na sport. Przełożyło się to na klub Klub, który by móc liczyć na dofinansowanie w 1995 r. przystąpił do Zrzeszenia Ludowych Zespołów Sportowych i od 18.09.1995 r. zmieniono nazwę klubu na Ludowy Klub Sportowy Unia Jaroszowiec, który prowadził tylko sekcję piłki nożnej. Pozostałe sekcje przestały działać. Pomimo tego na przełomie lat 80/90-tych wybudowano kryty basen w Jaroszowcu, którego mogły pozazdrościć większe ośrodki. Obecnie klub funkcjonuje dzięki wsparciu Gminy Klucze i Zrzeszeniu LZS.
 
=SEKCJA PIŁKI NOŻNEJ=
 
Piłkarze Unii zainaugurowali rozgrywki w Klasie C podokręgu Chrzanów w sezonie 1962/1963. W pierwszym mistrzowskim meczu Unia uległa na wyjeździe Górnikowi Sobieski Jaworzno 0-6 i wystąpiła w nim w składzie: w bramce Leszek Stępień, w obronie: Marian Nowak, Zenon Drygała, Andrzej Sakowski, Jan Pieczyrek, w pomocy i ataku: Roman Bochenek, Stanisław Zasłona, Eugeniusz Czerwiński, Januariusz Godziński, Waldemar Sitarski i Adam Sajdak. Po 3 latach gry w C-Klasie Unia wywalczyła w 1965 roku awans do Klasy B.
 
W kolejnych sezonach były to miejsca: 6, 8, 2 w Klasie B by po następnych 4 latach gry w niej przyszedł w sezonie 1968/1969 czas na awans do Klasy A, który wywalczyli min.: Jerzy Mól, Tadeusz Drygała, Marian Fronik, Władysław Zynek, Krzysztof Dobrek, Janusz Piątek, Leszek Kuś, Jan Cecha, Alojzy Lorek, Jarosław i Wincenty Szromek, Tadeusz Kocjan , Jan Kluza, Krzysztof Latos, Czesław Szklarczyk.
 
W Klasie A Unia mierzyła się min. z KS Olkusz, Przebojem Wolbrom, Pilicą Wierbką czy silnymi drużynami krakowskimi (np. Cracovia Ib Kraków, Wawel Ib Kraków, Wanda Kraków, Podgórze Kraków, Bieżanowianka Kraków, Hutnik Ib Kraków). Największe emocje wywoływały mecze z rezerwami Cracovii:
* sezon 1969/1970: Unia-Cracovia Ib 1-4, Cracovia Ib-Unia 3-0
* sezon 1971/1972: Unia-Cracovia Ib 3-0, Cracovia Ib-Unia 0-0
* sezon 1973/1974: Unia-Cracovia Ib 0-0, Cracovia Ib-Unia 2-0
 
Jako beniaminek w sezonie 1969/1970 Unia w A-Klasie zajęła 9 miejsce na 13 drużyn. Grającym trenerem Unii został Zbigniew Zawko. Kolejny sezon dał Unii 10 lokatę na 14 drużyn, a w sezonie 1971/1972 Unia zajmując 12 lokatę na 14 drużyn spadła do Klasy B. O spadku do niższej klasy zadecydowała gorsza różnica bramek, czyli w praktyce do utrzymania zabrakło 1 punktu np. w przegranym u siebie meczu z Nadwiślaninem Kraków 2-3, w którym goście zdobyli zwycięskiego gola w 88 minucie.
 
Spadek nastąpił paradoksalnie na 10-cio lecie istnienia klubu. Jego uhonorowaniem były mecze towarzyskie z Wisłą Kraków. Najpierw wyjazdowy przegrany 0-3, a później rewanż u siebie wygrany 3-1, ale w tym drugim meczu piłkarze Wisły przyjechali w rezerwowym składzie mając w swoich szeregach tylko 4 graczy z I drużyny. 3 bramki dla Unii strzelił Tadeusz Drygała, a barw jaroszowieckiej drużyny w tym meczu bronili: Stanisław Dziura, Kazimierz Czerwiński, Zdzisław Janeczek, Czesław Szklarczyk, Janusz Piątek, Tadeusz Kocjan, Tadeusz Drygała, Władysław Ogorzałek, Krzysztof Latos, Waldemar Nocoń. Z tej okazji przed tym meczem otwarto budowany w czynie społecznym budynek klubowy mieszczący szatnie, świetlicę i hotel na 18 miejsc.
 
Kwarantanna w B-Klasie trwała jeden sezon (1972/1973), w którym Unia straciła tylko 2 punkty przegrywając na wyjeździe z beniaminkiem Klasy B – Huraganem Kocikowa 1-3. Awans do Klasy A wywalczyli min.: Stanisław Dziura, Kazimierz Czerwiński, Zdzisław Janeczek, Czesław Szklarczyk, Władysław Ogorzałek, Tadeusz Drygała, Tadeusz Kocjan, Janusz Piątek, Waldemar Nocoń, Zdzisław Marchewka, Jerzy Latos, Krzysztof Choiński, Marek i Mieczysław Łydka, Waldemar Kozioł, Mieczysław Brzeziński, Karol Baldy i Andrzej Karoń. Po powrocie do Klasy A piłkarze z Jaroszowca zajmowali w niej lokaty w dolnej części tabeli.
 
W 1977 roku Unia wygrała Puchar Gminy Klucze pokonując Błyskawicę Kolbark 3-1 i Przemszę Klucze 4-2. Rok później 11.11.1978 r. Unia wygrała Puchar Gminy Klucze pokonując Legion Bydlin 6-2, ale wówczas do gry oprócz Unii zgłosił się tylko Legion.
 
W latach 70-tych Unia rozegrała kilka '''meczy towarzyskich''' z drużynami z Niemieckiej Republiki Demokratycznej (NRD):
* 3.05.1970 r. - Unia – BSG Valterchausen 1-4
* 1.05.1974 r. – BSG Chemie Uhsmennsdorf (Klasa Powiatowa NRD)– Unia 1-1
* 21.07.1974 r. - Unia – BSG Chemie Uhsmennsdorf 7-3
* 29.08.1975 r. – Unia – VEB Glaswerk Drebkau 5-1 (3-0)
* 26.09.1975 r. – VEB Glaswerk Drebkau– Unia 3-3
* 28.09.1975 r. – BSG Einheit Drebkau – Unia 3-3
* 1.05.1976 r. - BSG Glaswerk Drebkau – Unia 2-4 (2-1)
* 3.07.1976 r. - Unia  – BSG Einheit Drebkau 4-4 (3-1)
* 19-21.06 1977 r. – Unia – BSG Einhaeit Frohburg 3-1
 
W czasie wyjazdów do NRD piłkarze Unii zwiedzili: Gorlitz i Drezno (1974 r.), Berlin (1975 r.), Dolinę Szprewy (1976 r.), zaś w czasie rewizyt goście z NRD poznali: Kraków i Oświęcim (1974 r.), Kraków, Ojców i Pieskową Skałę (1975 r.), Zakopane i Katowice (1976 r.)
 
W sezonie 1969/1970 zgłoszona do Klasy C została drużyna rezerwowa Unii, która w pierwszym sezonie gry wywalczyła awans do Klasy B, w której grała w kolejnym sezonie (1970/1971), ale w następnym (1971/1972) wycofała się z Klasy B po rundzie jesiennej. Rezerwy ponownie pojawiły się w rozgrywkach Klasy B w sezonie 1975/1976.
 
W sezonie 1969/1970 do rozgrywek zgłoszono drużynę juniorów, która rozgrywała przedmecze przed spotkaniami I drużyny, a w sezonie 1974/1975 trampkarzy.
 
W rozgrywkach 1978/1979 Unia awansowała do Klasy Terenowej, która była wówczas 5 szczeblem rozgrywek. Awans ten wywalczyli: W. Czubak, St. Dziura, M. Kubat, K. Bernstock, A. Kulawik, R. Kondek, H. Gouzd, A. Krzykawski, A. Soska, R. Czyr, J. Pałasz, J. Pielka, K. Choiński, J. Kulawik, Zb. Kołodziej, J. Kucharski, G. Sermak, M. Zbojszczyk, K. Kowalski, J. Kowalski. Trenerem był Eugeniusz Czerwiński. W sezonach 1979/1980 i 1980/1981 Unia zajęła w „terenówce” 11 miejsce na 14 drużyn mierząc się z: KS Olkusz, Bolesławiem Bukowno, Pilicą Wierbką, Szczakowianką Jaworzno czy silnymi ekipami z Zagłębia np. RKS Grodziec, Unia Strzemieszyce, Stal Poręba, rezerwy: AKS Niwka, Zagłębia Sosnowiec, CKS Czeladź. Niestety w  trzecim sezonie (1981/1982) na tym szczeblu piłkarze z Jaroszowca zajęli ostanie 15 miejsce zdobywając 8 pkt z czego tylko 1 pkt wiosną i spadli do Klasy A. Przyczyną spadku było odejście po rundzie jesiennej kilku wyróżniających się piłkarzy i osłabienie zespołu. W Klasie A Unia notuje przyzwoite wyniki np. w sezonie 1983/1984 zajmuje 2 miejsce (trenerem nadal był Eugeniusz Czerwiński), aż w sezonie 1986/1987 zajmuje 14 lokatę na 16 drużyn i spada do Klasy B. Na szczęście pobyt w niej trwa tylko 1 rok. Unia wygrywa Klasę B wyprzedzając na finiszu o 2 pkt Legion Bydlin, czyli rywala zza między pokonując go w decydującym meczu 1-0, który akurat odbył się w przedostatniej kolejce. W ostatniej kolejce Unia pauzowała, ale Legion przegrał w Pilicy 0-3 w tamtejszą Piliczanką i awans jaroszowiczan stał się faktem. Najskuteczniejszymi piłkarzami Unii byli w B-Klasie: Mędrek, Burak, Tokaj, Dziura, Matyja.
 
W Klasie A Unia grała kilka lat aż w sezonie 1993/1994 zajmując 14 miejsce na 16 drużyn spadła do Klasy B. Nie pomógł udany finisz i zwycięstwa: w 29 kolejce u siebie ze Zrywem Żarki 6-4 i w 30 kolejce na wyjeździe 1-0 z Górnikiem II Siersza. Niestety główny rywal w walce o A-klasowy byt Korona Lgota też wygrała ostatni pokonując 2-1 Zryw Żarki. Do utrzymania się zabrakło 2 punktów. Pobyt w Klasie B trwał 3 sezony i w rozgrywkach 1996/1997 Unia w pięknym stylu (min. wygrana 11-1 z Promieniem Przeginia) wróciła do Klasy A o 3 punkty wyprzedzając Huragan Kocikowa zdobywając w 26 meczach 65 punktów i strzelając 111 bramek tracąc ich 31. Awans ten wywalczyli: M. Swędzioł, Zb. Rutka, J. Rotarski, A. Rotarski, K. Tomsia, K. Duch, M. Mucha, P. Wdowik, R. Rutka, A. Cichy, K. Konieczny, M. Majewski, P. Kasprzyk, B. Gacek, A. Turek. 3.08.1996 r. piłkarze Unii zdobyli tytuł mistrza LZS-ów Gminy Klucze pokonując LZS Golczowice 17-1. Trzeba tu zaznaczyć, że piłkarze z Golczowic to typowa amatorska drużyna nie biorąca udziału w rozgrywkach PZPN-u.
 
Pomimo trudnych warunków finansowych Unia grała w Klasie A coraz lepiej zajmując 2 (1997/1998), a potem 4 miejsce (1998/1999). W tym czasie rozegrała 1000 mecz (425 zwycięstw, 179 remisów, 396 porażek, bramki 2123-2144) w swej historii pokonując w nim w Klasie A Piliczankę Pilica 3-0 po golach: Gacka, Kasprzyka, Cichego. 6 maja 1998 r. Unia w doszła do finału Pucharu Polski na szczeblu Podokręgu Olkusz, ale niestety przegrała w nim 0-4 z Bolesławiem Bukowno. W sezonie 1999/2000 Unia wywalczyła awans do Ligi Okręgowej. Trochę szczęśliwie, bowiem po reformie administracyjnej Polski tworzącej 16 województw i powiaty zamiast 49 województw Jaroszowiec znalazł się w woj. małopolskim i Unia pomimo zajęcia 4 miejsce w Klasie A awansowała do wadowickiej „okręgówki” podległej Małopolskiemu ZPN. Po raz drugi w swej historii futboliści z Jaroszowca zagrali na V szczeblu rozgrywek. Najlepszym strzelcem Unii lat 90-tych był Piotr Kasprzyk, a trenerami w tym czasie byli: Krzysztof Duch, K. Mól. Juniorów trenował Jan Mitka.
 
Niestety awans ten był ponad siły bowiem w „okręgówce” Unia zajęła 16 miejsce i spadła do Klasy A (2000/2001), z której w kolejnym sezonie (2001/2002) zajmując przedostanie 15 miejsce spadła do Klasy B. Pierwszy rok gry w Klasie B (2002/2003) to 8 miejsce, dopiero w kolejnym cyklu (2003/2004) Unia awansowała do Klasy A, w której grała tylko 2 sezony (2004/2005 i 2005/2006). Znów nastąpił spadek do Klasy B, w której tym razem Unia spędziła aż 5 sezonów. W sezonie 2006/2007 Unia zajęła ostanie 12 miejsce w Klasie B zdobywając zaledwie 10 punktów. Potem mozolnie pięła się w górę zajmując w kolejnych sezonach: 8, 7 miejsce aż w sezonie 2009/2010 jako vicemistrz Klasy B zagrała w barażach z 13-tą drużyną Klasy A Centurią Chechło. W pierwszym meczu Unia przegrała u siebie 0-6, rewanż oddała walkowerem. Dopiero w kolejnym sezonie 2010/2011 jaroszowiczanie wywalczyli awans do Klasy A, w której grali 11 lat. Zazwyczaj zajmowali dalsze miejsca, ale dwukrotnie w sezonach 2012/2013, 2015/2016 Unia zajęła na mecie rozgrywek 3 lokatę. W ostatnich latach wyniki były coraz gorsze aż w sezonie 2021/2022 Unia po raz kolejny spadła do Klasy B, w które gra obecnie. Jedynym „przebłyskiem” dobrej gry Unii w XXI wieku było dwukrotne dojście do finału Pucharu Polski na szczeblu Podokręgu Olkusz. W sezonie 2013/2014 Unia uległa w finale na wyjeździe Promieniowi Przeginia 0-4, a w sezonie 2017/2018 u siebie przegrała z KS Olkusz 1-7.
 
Od sezonu 1969/1970 istniała druga drużyna Unii, która grała w Klasie C i wywalczyła awans do Klasy B, w której grała (z przerwami) do sezonu 1978/1979 kiedy to spadła do Klasy C. W sezonie 1980/1981 dublerzy Unii wycofali się z C-Klasy po rundzie jesiennej. Potem „rezerwiści” Unii grali jedynie w sezonie 2000/2001 w Klasie B (ostatnie 12 miejsce) i 2004/2005 w Klasie C (2 lokata)
 
W przeszłości istniała drużyna juniorów grająca przedmecze przez spotkaniami Klasy B, A, Terenowej oraz trampkarze młodsi i starsi.
 
==SEZONY PIŁKARSKIE==
 
UWAGA: cyfra w nawiasie po nazwie ligi/klasy w której w danym sezonie grała drużyna Unii oznacza jaki kolejny szczebel rozgrywek w tym sezonie stanowiła podana liga/klasa.
 
===LATA 1945-1961===
{| border="6" cellpadding="2" cellspacing="1" align="center" style="margin-left: 0.5em; margin-bottom: 1.5em"
|-  BGCOLOR="#808456" style="color: white"
! WIDTH=8%|SEZON
! WIDTH=30%|POZIOM ROZGRYWKOWY
! WIDTH=8%|MIEJSCE
! WIDTH=6%|MECZE
! WIDTH=6%|PUNKTY
! WIDTH=6%|BRAMKI (+)
! WIDTH=6%|BRAMKI (-)
! WIDTH=30%|UWAGI
 
|-
| ALIGN=center|[[Przebój Wolbrom (piłka nożna) - Sezon 1952|'''1952''']]
| ALIGN=center|
| ALIGN=center|
| ALIGN=center|
| ALIGN=center|
| ALIGN=center|
| ALIGN=center|
| ALIGN=center|
 
|-
| ALIGN=center|[[Przebój Wolbrom (piłka nożna) - Sezon 1953|'''1953''']]
| ALIGN=center|?
| ALIGN=center|?/?
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|-
 
|-
| ALIGN=center|[[Przebój Wolbrom (piłka nożna) - Sezon 1954|'''1954''']]
| ALIGN=center|?
| ALIGN=center|?/?
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|-
 
|- BGCOLOR=#94BE7E
| ALIGN=center|[[Przebój Wolbrom (piłka nożna) - Sezon 1955|'''1955''']]
| ALIGN=center|[[Piłka Nożna Klasa C 1955 grupa Olkusz]] (6)
| ALIGN=center|2/?
| ALIGN=center|?
| ALIGN=center|?
| ALIGN=center|?
| ALIGN=center|?
| ALIGN=center|Jako LZS Jaroszowiec. AWANS DO KLASY B OLKUSZ
 
|- BGCOLOR=#F08099
| ALIGN=center|[[Przebój Wolbrom (piłka nożna) - Sezon 1956|'''1956''']]
| ALIGN=center|[[Piłka Nożna Klasa B 1956 grupa Olkusz]] (5)
| ALIGN=center|5/6
| ALIGN=center|10
| ALIGN=center|?
| ALIGN=center|?
| ALIGN=center|?
| ALIGN=center|Jako LZS Jaroszowiec. SPADEK DO KLASY C OLKUSZ
 
|-
| ALIGN=center|[[Przebój Wolbrom (piłka nożna) - Sezon 1957|'''1957''']]
| ALIGN=center|
| ALIGN=center|
| ALIGN=center|
| ALIGN=center|
| ALIGN=center|
| ALIGN=center|
| ALIGN=center|
 
|-
| ALIGN=center|[[Przebój Wolbrom (piłka nożna) - Sezon 1958|'''1958''']]
| ALIGN=center|
| ALIGN=center|
| ALIGN=center|
| ALIGN=center|
| ALIGN=center|
| ALIGN=center|
| ALIGN=center|-
 
|-
| ALIGN=center|[[Przebój Wolbrom (piłka nożna) - Sezon 1959|'''1959''']]
| ALIGN=center|[[Piłka Nożna Klasa C 1959 grupa Olkusz]] (6)
| ALIGN=center|?/9 (9/9)
| ALIGN=center|16 (4)
| ALIGN=center|? (0)
| ALIGN=center|? (0)
| ALIGN=center|? (12)
| ALIGN=center|Jako LZS Jaroszowiec. Brak końcowej tabeli rozgrywek, podane dane w nawiasach są po 6 kolejce.
 
|-
| ALIGN=center|[[Przebój Wolbrom (piłka nożna) - Sezon 19601|'''1960''']]
| ALIGN=center|?
| ALIGN=center|?/?
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|-
 
|-
| ALIGN=center|[[Przebój Wolbrom (piłka nożna) - Sezon 1961|'''1961''']]
| ALIGN=center|?
| ALIGN=center|?/?
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|-
|}
 
===LATA 1960 - 1970 - PIERWSZA DRUŻYNA===
{| border="6" cellpadding="2" cellspacing="1" align="center" style="margin-left: 0.5em; margin-bottom: 1.5em"
{| border="6" cellpadding="2" cellspacing="1" align="center" style="margin-left: 0.5em; margin-bottom: 1.5em"
|-  BGCOLOR="#808456" style="color: white"
|-  BGCOLOR="#808456" style="color: white"
Linia 74: Linia 255:
|-
|-
| ALIGN=center|[[Przemsza Siewierz (piłka nożna) - Sezon 1962/1963|'''1962/1963''']]
| ALIGN=center|[[Przemsza Siewierz (piłka nożna) - Sezon 1962/1963|'''1962/1963''']]
| ALIGN=center|?
| ALIGN=center|[[Piłka Nożna Klasa C 1962/1963 grupa Chrzanów/Olkusz]] (6)
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|-
Linia 87: Linia 268:
|-
|-
| ALIGN=center|[[Przemsza Siewierz (piłka nożna) - Sezon 1963/1964|'''1963/1964''']]
| ALIGN=center|[[Przemsza Siewierz (piłka nożna) - Sezon 1963/1964|'''1963/1964''']]
| ALIGN=center|[[Piłka Nożna Klasa C 1963/1964 grupa Chrzanów/Olkusz]]
| ALIGN=center|[[Piłka Nożna Klasa C 1963/1964 grupa Chrzanów/Olkusz]]] (6)
| ALIGN=center|4/6
| ALIGN=center|4/6
| ALIGN=center|10
| ALIGN=center|10
Linia 100: Linia 281:
|-BGCOLOR=#94BE7E
|-BGCOLOR=#94BE7E
| ALIGN=center|[[Przemsza Siewierz (piłka nożna) - Sezon 1964/1965|'''1964/1965''']]
| ALIGN=center|[[Przemsza Siewierz (piłka nożna) - Sezon 1964/1965|'''1964/1965''']]
| ALIGN=center|[[Piłka Nożna Klasa C 1964/1965 grupa Chrzanów/Olkusz]]
| ALIGN=center|[[Piłka Nożna Klasa C 1964/1965 grupa Chrzanów/Olkusz]]] (6)
| ALIGN=center|1/6
| ALIGN=center|1/6
| ALIGN=center|10
| ALIGN=center|10
Linia 113: Linia 294:
|-
|-
| ALIGN=center|[[Przemsza Siewierz (piłka nożna) - Sezon 1965/1966|'''1965/1966''']]
| ALIGN=center|[[Przemsza Siewierz (piłka nożna) - Sezon 1965/1966|'''1965/1966''']]
| ALIGN=center|[[Piłka Nożna Klasa B 1965/1966 grupa Olkusz]]
| ALIGN=center|[[Piłka Nożna Klasa B 1965/1966 grupa Olkusz]]] (5)
| ALIGN=center|6/8
| ALIGN=center|6/8
| ALIGN=center|14
| ALIGN=center|14
Linia 126: Linia 307:
|-
|-
| ALIGN=center|[[Przemsza Siewierz (piłka nożna) - Sezon 1966/1967|'''1966/1967''']]
| ALIGN=center|[[Przemsza Siewierz (piłka nożna) - Sezon 1966/1967|'''1966/1967''']]
| ALIGN=center|[[Piłka Nożna Klasa B 1966/1967 grupa Olkusz]]
| ALIGN=center|[[Piłka Nożna Klasa B 1966/1967 grupa Olkusz]]] (6)
| ALIGN=center|8/10
| ALIGN=center|8/10
| ALIGN=center|18
| ALIGN=center|18
Linia 139: Linia 320:
|-
|-
| ALIGN=center|[[Przemsza Siewierz (piłka nożna) - Sezon 1967/1968|'''1967/1968''']]
| ALIGN=center|[[Przemsza Siewierz (piłka nożna) - Sezon 1967/1968|'''1967/1968''']]
| ALIGN=center|[[Piłka Nożna Klasa B 1967/1968 grupa Olkusz]]
| ALIGN=center|[[Piłka Nożna Klasa B 1967/1968 grupa Olkusz]]] (6)
| ALIGN=center|2/12
| ALIGN=center|2/12
| ALIGN=center|22
| ALIGN=center|22
Linia 152: Linia 333:
|-BGCOLOR=#94BE7E
|-BGCOLOR=#94BE7E
| ALIGN=center|[[Przemsza Siewierz (piłka nożna) - Sezon 1968/1969|'''1968/1969''']]
| ALIGN=center|[[Przemsza Siewierz (piłka nożna) - Sezon 1968/1969|'''1968/1969''']]
| ALIGN=center|[[Piłka Nożna Klasa B 1968/1969 grupa Olkusz]]
| ALIGN=center|[[Piłka Nożna Klasa B 1968/1969 grupa Olkusz]]] (6)
| ALIGN=center|1/12
| ALIGN=center|1/12
| ALIGN=center|22
| ALIGN=center|22
Linia 165: Linia 346:
|-
|-
| ALIGN=center|[[Przemsza Siewierz (piłka nożna) - Sezon 1969/1970|'''1969/1970''']]
| ALIGN=center|[[Przemsza Siewierz (piłka nożna) - Sezon 1969/1970|'''1969/1970''']]
| ALIGN=center|[[Piłka Nożna Klasa A 1969/1970 grupa Olkusz/Kraków]]
| ALIGN=center|[[Piłka Nożna Klasa A 1969/1970 grupa Olkusz/Kraków]]] (5)
| ALIGN=center|9/13
| ALIGN=center|9/13
| ALIGN=center|24
| ALIGN=center|24
Linia 177: Linia 358:
|}
|}


===Lata 1970 - 1980===
===LATA 1970 - 1980 - PIERWSZA DRUŻYNA===
 
===PIERWSZA DRUŻYNA===
{| border="6" cellpadding="2" cellspacing="1" align="center" style="margin-left: 0.5em; margin-bottom: 1.5em"
{| border="6" cellpadding="2" cellspacing="1" align="center" style="margin-left: 0.5em; margin-bottom: 1.5em"
|-  BGCOLOR="#808456" style="color: white"
|-  BGCOLOR="#808456" style="color: white"
Linia 196: Linia 375:
|-
|-
| ALIGN=center|[[Przemsza Klucze (piłka nożna) - Sezon 1970/1971|'''1970/1971''']]
| ALIGN=center|[[Przemsza Klucze (piłka nożna) - Sezon 1970/1971|'''1970/1971''']]
| ALIGN=center|[[Piłka Nożna Klasa A 1970/1971 grupa Olkusz/Kraków]]
| ALIGN=center|[[Piłka Nożna Klasa A 1970/1971 grupa Olkusz/Kraków]] (5)
| ALIGN=center|10/14
| ALIGN=center|10/14
| ALIGN=center|26
| ALIGN=center|26
Linia 209: Linia 388:
|-BGCOLOR=#F08099
|-BGCOLOR=#F08099
| ALIGN=center|[[Przemsza Klucze (piłka nożna) - Sezon 1971/1972|'''1971/1972''']]
| ALIGN=center|[[Przemsza Klucze (piłka nożna) - Sezon 1971/1972|'''1971/1972''']]
| ALIGN=center|[[Piłka Nożna Klasa A 1971/1972 grupa Olkusz/Kraków]]
| ALIGN=center|[[Piłka Nożna Klasa A 1971/1972 grupa Olkusz/Kraków]] (5)
| ALIGN=center|12/14
| ALIGN=center|12/14
| ALIGN=center|26
| ALIGN=center|26
Linia 218: Linia 397:
| ALIGN=center|38
| ALIGN=center|38
| ALIGN=center|58
| ALIGN=center|58
| ALIGN=center|SPADEK DO KLASY "B"
| ALIGN=center|SPADEK DO KLASY B OLKUSZ


|-BGCOLOR=#94BE7E
|-BGCOLOR=#94BE7E
| ALIGN=center|[[Przemsza Klucze (piłka nożna) - Sezon 1972/1973|'''1972/1973''']]
| ALIGN=center|[[Przemsza Klucze (piłka nożna) - Sezon 1972/1973|'''1972/1973''']]
| ALIGN=center|[[Piłka Nożna Klasa B 1972/1973 grupa Olkusz]]
| ALIGN=center|[[Piłka Nożna Klasa B 1972/1973 grupa Olkusz]] (6)
| ALIGN=center|1/11
| ALIGN=center|1/11
| ALIGN=center|20
| ALIGN=center|20
Linia 231: Linia 410:
| ALIGN=center|83
| ALIGN=center|83
| ALIGN=center|17
| ALIGN=center|17
| ALIGN=center|AWANS DO KLASY "A"
| ALIGN=center|AWANS DO KLASY A OLKUSZ


|-
|-
| ALIGN=center|[[Przemsza Klucze (piłka nożna) - Sezon 1973/1974|'''1973/1974''']]
| ALIGN=center|[[Przemsza Klucze (piłka nożna) - Sezon 1973/1974|'''1973/1974''']]
| ALIGN=center|[[Piłka Nożna Klasa A 1973/1974 grupa Olkusz/Kraków]]
| ALIGN=center|[[Piłka Nożna Klasa A 1973/1974 grupa Olkusz/Kraków]] (4)
| ALIGN=center|7/14
| ALIGN=center|7/14
| ALIGN=center|26
| ALIGN=center|26
Linia 248: Linia 427:
|-
|-
| ALIGN=center|[[Przemsza Klucze (piłka nożna) - Sezon 1974/1975|'''1974/1975''']]
| ALIGN=center|[[Przemsza Klucze (piłka nożna) - Sezon 1974/1975|'''1974/1975''']]
| ALIGN=center|[[Piłka Nożna Klasa A 1974/1975 grupa Olkusz]]
| ALIGN=center|[[Piłka Nożna Klasa A 1974/1975 grupa Olkusz]] (4)
| ALIGN=center|11/12
| ALIGN=center|11/12
| ALIGN=center|22
| ALIGN=center|22
Linia 261: Linia 440:
|-
|-
| ALIGN=center|[[Przemsza Klucze (piłka nożna) - Sezon 1975/1976|'''1975/1976''']]
| ALIGN=center|[[Przemsza Klucze (piłka nożna) - Sezon 1975/1976|'''1975/1976''']]
| ALIGN=center|[[Piłka Nożna Klasa A 1975/1976 grupa Olkusz]]
| ALIGN=center|[[Piłka Nożna Klasa A 1975/1976 grupa Olkusz]] (4)
| ALIGN=center|9/14
| ALIGN=center|9/14
| ALIGN=center|26
| ALIGN=center|26
Linia 274: Linia 453:
|-
|-
| ALIGN=center|[[Przemsza Klucze (piłka nożna) - Sezon 1976/1977|'''1976/1977''']]
| ALIGN=center|[[Przemsza Klucze (piłka nożna) - Sezon 1976/1977|'''1976/1977''']]
| ALIGN=center|[[Piłka Nożna Klasa A 1976/1977 grupa Olkusz]]
| ALIGN=center|[[Piłka Nożna Klasa A 1976/1977 grupa Olkusz]] (6)
| ALIGN=center|7/14
| ALIGN=center|7/14
| ALIGN=center|26
| ALIGN=center|26
Linia 287: Linia 466:
|-
|-
| ALIGN=center|[[Przemsza Klucze (piłka nożna) - Sezon 1977/1978|'''1977/1978''']]
| ALIGN=center|[[Przemsza Klucze (piłka nożna) - Sezon 1977/1978|'''1977/1978''']]
| ALIGN=center|[[Piłka Nożna Klasa A 1977/1978 grupa Olkusz]]
| ALIGN=center|[[Piłka Nożna Klasa A 1977/1978 grupa Olkusz]] (6)
| ALIGN=center|10/14
| ALIGN=center|10/14
| ALIGN=center|26
| ALIGN=center|26
Linia 300: Linia 479:
|-BGCOLOR=#94BE7E
|-BGCOLOR=#94BE7E
| ALIGN=center|[[Przemsza Klucze (piłka nożna) - Sezon 1978/1979|'''1978/1979''']]
| ALIGN=center|[[Przemsza Klucze (piłka nożna) - Sezon 1978/1979|'''1978/1979''']]
| ALIGN=center|[[Piłka Nożna Klasa A 1978/1979 grupa Olkusz]]
| ALIGN=center|[[Piłka Nożna Klasa A 1978/1979 grupa Olkusz]] (6)
| ALIGN=center|1/14
| ALIGN=center|1/14
| ALIGN=center|26
| ALIGN=center|26
Linia 309: Linia 488:
| ALIGN=center|79
| ALIGN=center|79
| ALIGN=center|27
| ALIGN=center|27
| ALIGN=center|AWANS DO KLASY TERENOWEJ
| ALIGN=center|AWANS DO KLASY TERENOWEJ KATOWICE


|-
|-
| ALIGN=center|[[Przemsza Klucze (piłka nożna) - Sezon 1979/1980|'''1979/1980''']]
| ALIGN=center|[[Przemsza Klucze (piłka nożna) - Sezon 1979/1980|'''1979/1980''']]
| ALIGN=center|?
| ALIGN=center|[[Piłka nożna: Klasa Terenowa, Grupa I (Katowice) - Sezon 1979/1980]] (5)
| ALIGN=center|?
| ALIGN=center|11/14
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|26
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|24
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|30
| ALIGN=center|33
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|-
|}
|}


===Lata 1962 - 1980===
===LATA 1962 - 1980 - DRUGA DRUŻYNA===
 
===DRUGA DRUŻYNA===
{| border="6" cellpadding="2" cellspacing="1" align="center" style="margin-left: 0.5em; margin-bottom: 1.5em"
{| border="6" cellpadding="2" cellspacing="1" align="center" style="margin-left: 0.5em; margin-bottom: 1.5em"
|-  BGCOLOR="#808456" style="color: white"
|-  BGCOLOR="#808456" style="color: white"
Linia 341: Linia 518:
|-
|-
| ALIGN=center|[[Przebój Wolbrom (piłka nożna) - Sezon 1962/1963|'''1962/1963''']]
| ALIGN=center|[[Przebój Wolbrom (piłka nożna) - Sezon 1962/1963|'''1962/1963''']]
| ALIGN=center|druga drużyna nie istniała
| ALIGN=center|druga drużyna Unii nie istniała
| ALIGN=center|
| ALIGN=center|
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|-
Linia 351: Linia 528:
|-
|-
| ALIGN=center|[[Przebój Wolbrom (piłka nożna) - Sezon 1963/1964|'''1963/1964''']]
| ALIGN=center|[[Przebój Wolbrom (piłka nożna) - Sezon 1963/1964|'''1963/1964''']]
| ALIGN=center|druga drużyna nie istniała
| ALIGN=center|druga drużyna Unii nie istniała
| ALIGN=center|
| ALIGN=center|
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|-
Linia 361: Linia 538:
|-
|-
| ALIGN=center|[[Przebój Wolbrom (piłka nożna) - Sezon 1964/1965|'''1964/1965''']]
| ALIGN=center|[[Przebój Wolbrom (piłka nożna) - Sezon 1964/1965|'''1964/1965''']]
| ALIGN=center|druga drużyna nie istniała
| ALIGN=center|druga drużyna Unii nie istniała
| ALIGN=center|
| ALIGN=center|
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|-
Linia 371: Linia 548:
|-
|-
| ALIGN=center|[[Przebój Wolbrom (piłka nożna) - Sezon 1965/1966|'''1965/1966''']]
| ALIGN=center|[[Przebój Wolbrom (piłka nożna) - Sezon 1965/1966|'''1965/1966''']]
| ALIGN=center|druga drużyna nie istniała
| ALIGN=center|druga drużyna Unii nie istniała
| ALIGN=center|?
| ALIGN=center|?
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|-
Linia 381: Linia 558:
|-
|-
| ALIGN=center|[[Przebój Wolbrom (piłka nożna) - Sezon 1966/1967|'''1966/1967''']]
| ALIGN=center|[[Przebój Wolbrom (piłka nożna) - Sezon 1966/1967|'''1966/1967''']]
| ALIGN=center|druga drużyna nie istniała
| ALIGN=center|druga drużyna Unii nie istniała
| ALIGN=center|
| ALIGN=center|
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|-
Linia 391: Linia 568:
|-
|-
| ALIGN=center|[[Przebój Wolbrom (piłka nożna) - Sezon 1967/1968|'''1967/1968''']]
| ALIGN=center|[[Przebój Wolbrom (piłka nożna) - Sezon 1967/1968|'''1967/1968''']]
| ALIGN=center|druga drużyna nie istniała
| ALIGN=center|druga drużyna Unii nie istniała
| ALIGN=center|
| ALIGN=center|
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|-
Linia 401: Linia 578:
|-
|-
| ALIGN=center|[[Przebój Wolbrom (piłka nożna) - Sezon 1968/1969|'''1968/1969''']]
| ALIGN=center|[[Przebój Wolbrom (piłka nożna) - Sezon 1968/1969|'''1968/1969''']]
| ALIGN=center|druga drużyna nie istniała
| ALIGN=center|druga drużyna nie Unii istniała
| ALIGN=center|
| ALIGN=center|
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|-
Linia 409: Linia 586:
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|-


|-
|- BGCOLOR=#94BE7E
| ALIGN=center|[[Przebój Wolbrom (piłka nożna) - Sezon 1969/1970|'''1969/1970''']]
| ALIGN=center|[[Przebój Wolbrom (piłka nożna) - Sezon 1969/1970|'''1969/1970''']]
| ALIGN=center|[[Piłka Nożna Klasa C 1969/1970 grupa Olkusz]]
| ALIGN=center|[[Piłka Nożna Klasa C 1969/1970 grupa Olkusz]] (6)
| ALIGN=center|2/10 (9) - zmiana drużyny po rundzie jesiennej
| ALIGN=center|2/10 (9) - zmiana drużyny po rundzie jesiennej
| ALIGN=center|16
| ALIGN=center|16
Linia 417: Linia 594:
| ALIGN=center|39
| ALIGN=center|39
| ALIGN=center|24
| ALIGN=center|24
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|AWANS DO KLASY B OLKUSZ


|-  
|-  
| ALIGN=center|[[Przebój Wolbrom (piłka nożna) - Sezon 1970/1971|'''1970/1971''']]
| ALIGN=center|[[Przebój Wolbrom (piłka nożna) - Sezon 1970/1971|'''1970/1971''']]
| ALIGN=center|?
| ALIGN=center|[[Piłka Nożna Klasa B 1970/1971 grupa Olkusz]] (5)
| ALIGN=center|?/?
| ALIGN=center|10/11 (10/11)
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|20 (10)
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|7 (4)
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|33 (13)
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|78 (45)
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|3 zw., 1 rem., 16 por. Brak końcowej tabeli rozgrywek, w nawiasach podano dane po rundzie jesiennej.


|- BGCOLOR=#F08099
|- BGCOLOR=#F08099
| ALIGN=center|[[Przebój Wolbrom (piłka nożna) - Sezon 1971/1972|'''1971/1972''']]
| ALIGN=center|[[Przebój Wolbrom (piłka nożna) - Sezon 1971/1972|'''1971/1972''']]
| ALIGN=center|[[Piłka Nożna Klasa B 1971/1972 grupa Olkusz]]
| ALIGN=center|[[Piłka Nożna Klasa B 1971/1972 grupa Olkusz]] (5)
| ALIGN=center|12/12
| ALIGN=center|12/12
| ALIGN=center|22
| ALIGN=center|22
Linia 437: Linia 614:
| ALIGN=center|19
| ALIGN=center|19
| ALIGN=center|66
| ALIGN=center|66
| ALIGN=center|SPADEK DO KLASY C OLKUSZ
| ALIGN=center|SPADEK DO KLASY C OLKUSZ. Unia Ib wycofała się po rundzie jesiennej. jej mecze w rundzie wiosennej zostały zweryfikowane jako walkowery po 3-0 dla rywali.


|-  
|-  
| ALIGN=center|[[Przebój Wolbrom (piłka nożna) - Sezon 1972/1973|'''1972/1973''']]
| ALIGN=center|[[Przebój Wolbrom (piłka nożna) - Sezon 1972/1973|'''1972/1973''']]
| ALIGN=center|
| ALIGN=center|druga drużyna nie Unii istniała
| ALIGN=center|
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|-


|-  
|-  
| ALIGN=center|[[Przebój Wolbrom (piłka nożna) - Sezon 1973/1974|'''1973/1974''']]
| ALIGN=center|[[Przebój Wolbrom (piłka nożna) - Sezon 1973/1974|'''1973/1974''']]
| ALIGN=center|
| ALIGN=center|druga drużyna nie Unii istniała
| ALIGN=center|
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|-


|-
|-
| ALIGN=center|[[Przebój Wolbrom (piłka nożna) - Sezon 1974/1975|'''1974/1975''']]
| ALIGN=center|[[Przebój Wolbrom (piłka nożna) - Sezon 1974/1975|'''1974/1975''']]
| ALIGN=center|
| ALIGN=center|druga drużyna nie Unii istniała
| ALIGN=center|
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|
| ALIGN=center|-


|- BGCOLOR=#F08099
|- BGCOLOR=#F08099
| ALIGN=center|[[Przebój Wolbrom (piłka nożna) - Sezon 1975/1976|'''1975/1976''']]
| ALIGN=center|[[Przebój Wolbrom (piłka nożna) - Sezon 1975/1976|'''1975/1976''']]
| ALIGN=center|[[Piłka Nożna Klasa B 1975/1976 grupa Olkusz]]
| ALIGN=center|[[Piłka Nożna Klasa B 1975/1976 grupa Olkusz]] (5)
| ALIGN=center|13/13
| ALIGN=center|13/13
| ALIGN=center|24
| ALIGN=center|24
Linia 499: Linia 676:
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|-


|-
|- BGCOLOR=#F08099
| ALIGN=center|[[Przebój Wolbrom (piłka nożna) - Sezon 1978/1979|'''1978/1979''']]
| ALIGN=center|[[Przebój Wolbrom (piłka nożna) - Sezon 1978/1979|'''1978/1979''']]
| ALIGN=center|[[Piłka Nożna Klasa B 1978/1979 grupa I Olkusz]]
| ALIGN=center|[[Piłka Nożna Klasa B 1978/1979 grupa I Olkusz]] (7)
| ALIGN=center|6-10/10
| ALIGN=center|6-10/10
| ALIGN=center|18
| ALIGN=center|18
Linia 507: Linia 684:
| ALIGN=center|?
| ALIGN=center|?
| ALIGN=center|?
| ALIGN=center|?
| ALIGN=center|BRAK PEŁNEJ KOŃCOWEJ TABELI ROZGRYWEK
| ALIGN=center|SPADEK DO KLASY C OLKUSZ. BRAK PEŁNEJ KOŃCOWEJ TABELI ROZGRYWEK - brak danych odnośnie miejsc od 6 do 9 w końcowej tabeli


|-
|-
| ALIGN=center|[[Przebój Wolbrom (piłka nożna) - Sezon 1979/1980|'''1979/1980''']]
| ALIGN=center|[[Przebój Wolbrom (piłka nożna) - Sezon 1979/1980|'''1979/1980''']]
| ALIGN=center|[[Piłka Nożna Klasa C 1979/1980 grupa Olkusz]]
| ALIGN=center|[[Piłka Nożna Klasa C 1979/1980 grupa Olkusz]] (8)
| ALIGN=center|?/10
| ALIGN=center|?/10
| ALIGN=center|18
| ALIGN=center|18
Linia 520: Linia 697:
|}
|}


===Lata 1980 - 2000===
===LATA 1980 - 2000 - PIERWSZA DRUŻYNA===
 
===PIERWSZA DRUŻYNA===
{| border="6" cellpadding="2" cellspacing="1" align="center" style="margin-left: 0.5em; margin-bottom: 1.5em"
{| border="6" cellpadding="2" cellspacing="1" align="center" style="margin-left: 0.5em; margin-bottom: 1.5em"
|-  BGCOLOR="#808456" style="color: white"
|-  BGCOLOR="#808456" style="color: white"
Linia 539: Linia 714:
|-
|-
| ALIGN=center|[[Przemsza Klucze (piłka nożna) - Sezon 1980/1981|'''1980/1981''']]
| ALIGN=center|[[Przemsza Klucze (piłka nożna) - Sezon 1980/1981|'''1980/1981''']]
| ALIGN=center|?
| ALIGN=center|[[Piłka nożna: Klasa Terenowa, Grupa I (Katowice) - Sezon 1980/1981]]  (5)
| ALIGN=center|?
| ALIGN=center|11/14
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|26
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|19
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|29
| ALIGN=center|56
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|-


|- BGCOLOR=#F08099
|- BGCOLOR=#F08099
| ALIGN=center|[[Przemsza Klucze (piłka nożna) - Sezon 1981/1982|'''1981/1982''']]
| ALIGN=center|[[Przemsza Klucze (piłka nożna) - Sezon 1981/1982|'''1981/1982''']]
| ALIGN=center|[[Piłka nożna: Klasa Terenowa, Grupa I (Katowice) - Sezon 1981/1982]]
| ALIGN=center|[[Piłka nożna: Klasa Terenowa, Grupa I (Katowice) - Sezon 1981/1982]] (5)
| ALIGN=center|15/15
| ALIGN=center|15/15
| ALIGN=center|28
| ALIGN=center|28
Linia 565: Linia 740:
|-
|-
| ALIGN=center|[[Przemsza Klucze (piłka nożna) - Sezon 1982/1983|'''1982/1983''']]
| ALIGN=center|[[Przemsza Klucze (piłka nożna) - Sezon 1982/1983|'''1982/1983''']]
| ALIGN=center|[[Piłka Nożna Klasa A 1982/1983 grupa Olkusz]]
| ALIGN=center|[[Piłka Nożna Klasa A 1982/1983 grupa Olkusz]] (6)
| ALIGN=center|8/14
| ALIGN=center|8/14
| ALIGN=center|26
| ALIGN=center|26
Linia 578: Linia 753:
|-
|-
| ALIGN=center|[[Przemsza Klucze (piłka nożna) - Sezon 1983/1984|'''1983/1984''']]
| ALIGN=center|[[Przemsza Klucze (piłka nożna) - Sezon 1983/1984|'''1983/1984''']]
| ALIGN=center|[[Piłka Nożna Klasa A 1983/1984 grupa Olkusz]]
| ALIGN=center|[[Piłka Nożna Klasa A 1983/1984 grupa Olkusz]] (6)
| ALIGN=center|2/14
| ALIGN=center|2/14
| ALIGN=center|26
| ALIGN=center|26
Linia 591: Linia 766:
|-
|-
| ALIGN=center|[[Przemsza Klucze (piłka nożna) - Sezon 1984/1985|'''1984/1985''']]
| ALIGN=center|[[Przemsza Klucze (piłka nożna) - Sezon 1984/1985|'''1984/1985''']]
| ALIGN=center|[[Piłka Nożna Klasa A 1984/1985 grupa Olkusz]]
| ALIGN=center|[[Piłka Nożna Klasa A 1984/1985 grupa Olkusz]] (6)
| ALIGN=center|5/14
| ALIGN=center|5/14
| ALIGN=center|26
| ALIGN=center|26
| ALIGN=center|28
| ALIGN=center|28
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|11
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|6
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|9
| ALIGN=center|52
| ALIGN=center|52
| ALIGN=center|44
| ALIGN=center|44
Linia 604: Linia 779:
|-
|-
| ALIGN=center|[[Przemsza Klucze (piłka nożna) - Sezon 1985/1986|'''1985/1986''']]
| ALIGN=center|[[Przemsza Klucze (piłka nożna) - Sezon 1985/1986|'''1985/1986''']]
| ALIGN=center|[[Piłka Nożna Klasa A 1985/1986 grupa Olkusz]]
| ALIGN=center|[[Piłka Nożna Klasa A 1985/1986 grupa Olkusz]] (6)
| ALIGN=center|5/14
| ALIGN=center|5/14
| ALIGN=center|26
| ALIGN=center|26
| ALIGN=center|29
| ALIGN=center|29
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|13
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|3
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|10
| ALIGN=center|52
| ALIGN=center|52
| ALIGN=center|49
| ALIGN=center|49
Linia 617: Linia 792:
|- BGCOLOR=#F08099
|- BGCOLOR=#F08099
| ALIGN=center|[[Przemsza Klucze (piłka nożna) - Sezon 1986/1987|'''1986/1987''']]
| ALIGN=center|[[Przemsza Klucze (piłka nożna) - Sezon 1986/1987|'''1986/1987''']]
| ALIGN=center|[[Piłka Nożna Klasa A 1986/1987 grupa Olkusz]]
| ALIGN=center|[[Piłka Nożna Klasa A 1986/1987 grupa Olkusz]] (6)
| ALIGN=center|14/16
| ALIGN=center|14/16
| ALIGN=center|30
| ALIGN=center|30
| ALIGN=center|25
| ALIGN=center|25
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|9
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|7
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|14
| ALIGN=center|43
| ALIGN=center|43
| ALIGN=center|59
| ALIGN=center|59
Linia 630: Linia 805:
|- BGCOLOR=#94BE7E
|- BGCOLOR=#94BE7E
| ALIGN=center|[[Przemsza Klucze (piłka nożna) - Sezon 1987/1988|'''1987/1988''']]
| ALIGN=center|[[Przemsza Klucze (piłka nożna) - Sezon 1987/1988|'''1987/1988''']]
| ALIGN=center|[[Piłka Nożna Klasa B 1987/1988 grupa I Olkusz]]
| ALIGN=center|[[Piłka Nożna Klasa B 1987/1988 grupa I Olkusz]] (7)
| ALIGN=center|1/9
| ALIGN=center|1/9
| ALIGN=center|16
| ALIGN=center|16
| ALIGN=center|25
| ALIGN=center|25
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|12
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|1
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|3
| ALIGN=center|63
| ALIGN=center|61
| ALIGN=center|21
| ALIGN=center|21
| ALIGN=center|AWANS DO KLASY "A" OLKUSZ
| ALIGN=center|AWANS DO KLASY "A" OLKUSZ
Linia 643: Linia 818:
|-
|-
| ALIGN=center|[[Przemsza Klucze (piłka nożna) - Sezon 1988/1989|'''1988/1989''']]
| ALIGN=center|[[Przemsza Klucze (piłka nożna) - Sezon 1988/1989|'''1988/1989''']]
| ALIGN=center|[[Piłka Nożna Klasa A 1988/1989 grupa Olkusz]]
| ALIGN=center|[[Piłka Nożna Klasa A 1988/1989 grupa Olkusz]] (6)
| ALIGN=center|6/14
| ALIGN=center|6/14
| ALIGN=center|26
| ALIGN=center|26
Linia 656: Linia 831:
|-
|-
| ALIGN=center|[[Przemsza Klucze (piłka nożna) - Sezon 1989/1990|'''1989/1990''']]
| ALIGN=center|[[Przemsza Klucze (piłka nożna) - Sezon 1989/1990|'''1989/1990''']]
| ALIGN=center|[[Piłka Nożna Klasa A 1989/1990 grupa Olkusz]]
| ALIGN=center|[[Piłka Nożna Klasa A 1989/1990 grupa Olkusz]] (7)
| ALIGN=center|10/14
| ALIGN=center|10/14
| ALIGN=center|26
| ALIGN=center|26
Linia 669: Linia 844:
|-
|-
| ALIGN=center|[[Przemsza Klucze (piłka nożna) - Sezon 1990/1991|'''1990/1991''']]
| ALIGN=center|[[Przemsza Klucze (piłka nożna) - Sezon 1990/1991|'''1990/1991''']]
| ALIGN=center|[[Piłka Nożna Klasa A 1990/1991 grupa II Olkusz]]
| ALIGN=center|[[Piłka Nożna Klasa A 1990/1991 grupa II Olkusz]] (7)
| ALIGN=center|2/9
| ALIGN=center|2/9
| ALIGN=center|16
| ALIGN=center|16
Linia 682: Linia 857:
|-
|-
| ALIGN=center|[[Przemsza Klucze (piłka nożna) - Sezon 1991/1992|'''1991/1992''']]
| ALIGN=center|[[Przemsza Klucze (piłka nożna) - Sezon 1991/1992|'''1991/1992''']]
| ALIGN=center|[[Piłka Nożna Klasa A 1991/1992 grupa Olkusz]]
| ALIGN=center|[[Piłka Nożna Klasa A 1991/1992 grupa Olkusz]] (6)
| ALIGN=center|8/14
| ALIGN=center|8/14
| ALIGN=center|26
| ALIGN=center|26
Linia 695: Linia 870:
|-
|-
| ALIGN=center|[[Przemsza Klucze (piłka nożna) - Sezon 1992/1993|'''1992/1993''']]
| ALIGN=center|[[Przemsza Klucze (piłka nożna) - Sezon 1992/1993|'''1992/1993''']]
| ALIGN=center|[[Piłka Nożna Klasa A 1992/1993 grupa Olkusz]]
| ALIGN=center|[[Piłka Nożna Klasa A 1992/1993 grupa Olkusz]] (6)
| ALIGN=center|12/14
| ALIGN=center|12/14
| ALIGN=center|26
| ALIGN=center|26
Linia 708: Linia 883:
|- BGCOLOR=#F08099
|- BGCOLOR=#F08099
| ALIGN=center|[[Przemsza Klucze (piłka nożna) - Sezon 1993/1994|'''1993/1994''']]
| ALIGN=center|[[Przemsza Klucze (piłka nożna) - Sezon 1993/1994|'''1993/1994''']]
| ALIGN=center|[[Piłka Nożna Klasa A 1993/1994 grupa Olkusz]]
| ALIGN=center|[[Piłka Nożna Klasa A 1993/1994 grupa Olkusz]] (6)
| ALIGN=center|14/16
| ALIGN=center|14/16
| ALIGN=center|30
| ALIGN=center|30
Linia 721: Linia 896:
|-
|-
| ALIGN=center|[[Przemsza Klucze (piłka nożna) - Sezon 1994/1995|'''1994/1995''']]
| ALIGN=center|[[Przemsza Klucze (piłka nożna) - Sezon 1994/1995|'''1994/1995''']]
| ALIGN=center|[[Piłka Nożna Klasa B 1994/1995 grupa II Olkusz]]
| ALIGN=center|[[Piłka Nożna Klasa B 1994/1995 grupa II Olkusz]] (7)
| ALIGN=center|5/12
| ALIGN=center|5/12
| ALIGN=center|22
| ALIGN=center|22
Linia 734: Linia 909:
|-  
|-  
| ALIGN=center|[[Przemsza Klucze (piłka nożna) - Sezon 1995/1996|'''1995/1996''']]
| ALIGN=center|[[Przemsza Klucze (piłka nożna) - Sezon 1995/1996|'''1995/1996''']]
| ALIGN=center|[[Piłka Nożna Klasa B 1995/1996 grupa I Olkusz]]
| ALIGN=center|[[Piłka Nożna Klasa B 1995/1996 grupa I Olkusz]] (7)
| ALIGN=center|6/12
| ALIGN=center|6/12
| ALIGN=center|22
| ALIGN=center|22
Linia 747: Linia 922:
|- BGCOLOR=#94BE7E
|- BGCOLOR=#94BE7E
| ALIGN=center|[[Przemsza Klucze (piłka nożna) - Sezon 1996/1997|'''1996/1997''']]
| ALIGN=center|[[Przemsza Klucze (piłka nożna) - Sezon 1996/1997|'''1996/1997''']]
| ALIGN=center|[[Piłka Nożna Klasa B 1996/1997 grupa I Olkusz]]
| ALIGN=center|[[Piłka Nożna Klasa B 1996/1997 grupa I Olkusz]] (7)
| ALIGN=center|1/14
| ALIGN=center|1/14
| ALIGN=center|26
| ALIGN=center|26
Linia 760: Linia 935:
|-
|-
| ALIGN=center|[[Przemsza Klucze (piłka nożna) - Sezon 1997/1998|'''1997/1998''']]
| ALIGN=center|[[Przemsza Klucze (piłka nożna) - Sezon 1997/1998|'''1997/1998''']]
| ALIGN=center|[[Piłka Nożna Klasa A 1997/1998 grupa Olkusz]]
| ALIGN=center|[[Piłka Nożna Klasa A 1997/1998 grupa Olkusz]] (6)
| ALIGN=center|2/15
| ALIGN=center|2/15
| ALIGN=center|28
| ALIGN=center|28
Linia 773: Linia 948:
|-
|-
| ALIGN=center|[[Przemsza Klucze (piłka nożna) - Sezon 1998/1999|'''1998/1999''']]
| ALIGN=center|[[Przemsza Klucze (piłka nożna) - Sezon 1998/1999|'''1998/1999''']]
| ALIGN=center|[[Piłka nożna: Klasa A (Olkusz) - Sezon 1998/1999]]
| ALIGN=center|[[Piłka nożna: Klasa A (Olkusz) - Sezon 1998/1999]] (6)
| ALIGN=center|4/14
| ALIGN=center|4/14
| ALIGN=center|26
| ALIGN=center|26
Linia 784: Linia 959:
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|-


|-
|- BGCOLOR=#94BE7E
| ALIGN=center|[[Przemsza Klucze (piłka nożna) - Sezon 1999/2000|'''1999/2000''']]
| ALIGN=center|[[Przemsza Klucze (piłka nożna) - Sezon 1999/2000|'''1999/2000''']]
| ALIGN=center|?
| ALIGN=center|[[Piłka Nożna Klasa A 1999/2000 grupa Olkusz]]  (6)
| ALIGN=center|?
| ALIGN=center|4/15
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|28
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|49
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|73
| ALIGN=center|43
| ALIGN=center|AWANS DO KLASY OKRĘGOWEJ WADOWICE
|}
|}


===Lata 1980 - 2000===
===LATA 1980 - 2000 - DRUGA DRUŻYNA===
{| border="6" cellpadding="2" cellspacing="1" align="center" style="margin-left: 0.5em; margin-bottom: 1.5em"
{| border="6" cellpadding="2" cellspacing="1" align="center" style="margin-left: 0.5em; margin-bottom: 1.5em"
|-  BGCOLOR="#808456" style="color: white"
|-  BGCOLOR="#808456" style="color: white"
Linia 815: Linia 990:
|-
|-
| ALIGN=center|[[Przemsza Klucze (piłka nożna) - Sezon 1980/1981|'''1980/1981''']]
| ALIGN=center|[[Przemsza Klucze (piłka nożna) - Sezon 1980/1981|'''1980/1981''']]
| ALIGN=center|[[Piłka Nożna Klasa C 1980/1981 grupa Olkusz]]
| ALIGN=center|[[Piłka Nożna Klasa C 1980/1981 grupa Olkusz]] (8)
| ALIGN=center|3/9
| ALIGN=center|6/9
| ALIGN=center|8
| ALIGN=center|16
| ALIGN=center|13
| ALIGN=center|13
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|-
Linia 823: Linia 998:
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|26
| ALIGN=center|26
| ALIGN=center|11
| ALIGN=center|45
| ALIGN=center|BRAK KOŃCOWEJ TABELI. PODANE SĄ LOKATY PO RUNDZIE JESIENNEJ
| ALIGN=center|Unia II Jaroszowiec wycofała się po rundzie jesiennej. Jej mecze w r. wiosennej zostały zweryfikowane jako walkowery po 3-0 dla przeciwników.


|-
|-
Linia 880: Linia 1055:
|-
|-
| ALIGN=center|[[Przemsza Klucze (piłka nożna) - Sezon 1985/1986|'''1985/1986''']]
| ALIGN=center|[[Przemsza Klucze (piłka nożna) - Sezon 1985/1986|'''1985/1986''']]
| ALIGN=center|?
| ALIGN=center|Druga drużyna Unii Jaroszowiec nie została zgłoszona do rozgrywek
| ALIGN=center|?
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|-
Linia 893: Linia 1068:
|-
|-
| ALIGN=center|[[Przemsza Klucze (piłka nożna) - Sezon 1986/1987|'''1986/1987''']]
| ALIGN=center|[[Przemsza Klucze (piłka nożna) - Sezon 1986/1987|'''1986/1987''']]
| ALIGN=center|?
| ALIGN=center|Druga drużyna Unii Jaroszowiec nie została zgłoszona do rozgrywek
| ALIGN=center|?
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|-
Linia 906: Linia 1081:
|-
|-
| ALIGN=center|[[Przemsza Klucze (piłka nożna) - Sezon 1987/1988|'''1987/1988''']]
| ALIGN=center|[[Przemsza Klucze (piłka nożna) - Sezon 1987/1988|'''1987/1988''']]
| ALIGN=center|?
| ALIGN=center|Druga drużyna Unii Jaroszowiec nie została zgłoszona do rozgrywek
| ALIGN=center|?
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|-
Linia 919: Linia 1094:
|-
|-
| ALIGN=center|[[Przemsza Klucze (piłka nożna) - Sezon 1988/1989|'''1988/1989''']]
| ALIGN=center|[[Przemsza Klucze (piłka nożna) - Sezon 1988/1989|'''1988/1989''']]
| ALIGN=center|?
| ALIGN=center|Druga drużyna Unii Jaroszowiec nie została zgłoszona do rozgrywek
| ALIGN=center|?
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|-
Linia 932: Linia 1107:
|-
|-
| ALIGN=center|[[Przemsza Klucze (piłka nożna) - Sezon 1989/1990|'''1989/1990''']]
| ALIGN=center|[[Przemsza Klucze (piłka nożna) - Sezon 1989/1990|'''1989/1990''']]
| ALIGN=center|?
| ALIGN=center|Druga drużyna Unii Jaroszowiec nie została zgłoszona do rozgrywek
| ALIGN=center|?
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|-
Linia 945: Linia 1120:
|-
|-
| ALIGN=center|[[Przemsza Klucze (piłka nożna) - Sezon 1990/1991|'''1990/1991''']]
| ALIGN=center|[[Przemsza Klucze (piłka nożna) - Sezon 1990/1991|'''1990/1991''']]
| ALIGN=center|?
| ALIGN=center|Druga drużyna Unii Jaroszowiec nie została zgłoszona do rozgrywek
| ALIGN=center|?
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|-
Linia 958: Linia 1133:
|-
|-
| ALIGN=center|[[Przemsza Klucze (piłka nożna) - Sezon 1991/1992|'''1991/1992''']]
| ALIGN=center|[[Przemsza Klucze (piłka nożna) - Sezon 1991/1992|'''1991/1992''']]
| ALIGN=center|?
| ALIGN=center|Druga drużyna Unii Jaroszowiec nie została zgłoszona do rozgrywek
| ALIGN=center|?
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|-
Linia 971: Linia 1146:
|-
|-
| ALIGN=center|[[Przemsza Klucze (piłka nożna) - Sezon 1992/1993|'''1992/1993''']]
| ALIGN=center|[[Przemsza Klucze (piłka nożna) - Sezon 1992/1993|'''1992/1993''']]
| ALIGN=center|?
| ALIGN=center|Druga drużyna Unii Jaroszowiec nie została zgłoszona do rozgrywek
| ALIGN=center|?
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|-
Linia 984: Linia 1159:
|-
|-
| ALIGN=center|[[Przemsza Klucze (piłka nożna) - Sezon 1993/1994|'''1993/1994''']]
| ALIGN=center|[[Przemsza Klucze (piłka nożna) - Sezon 1993/1994|'''1993/1994''']]
| ALIGN=center|?
| ALIGN=center|Druga drużyna Unii Jaroszowiec nie została zgłoszona do rozgrywek
| ALIGN=center|?
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|-
Linia 997: Linia 1172:
|-
|-
| ALIGN=center|[[Przemsza Klucze (piłka nożna) - Sezon 1994/1995|'''1994/1995''']]
| ALIGN=center|[[Przemsza Klucze (piłka nożna) - Sezon 1994/1995|'''1994/1995''']]
| ALIGN=center|?
| ALIGN=center|Druga drużyna Unii Jaroszowiec nie została zgłoszona do rozgrywek
| ALIGN=center|?
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|-
Linia 1010: Linia 1185:
|-  
|-  
| ALIGN=center|[[Przemsza Klucze (piłka nożna) - Sezon 1995/1996|'''1995/1996''']]
| ALIGN=center|[[Przemsza Klucze (piłka nożna) - Sezon 1995/1996|'''1995/1996''']]
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|Druga drużyna Unii Jaroszowiec nie została zgłoszona do rozgrywek
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|-
Linia 1023: Linia 1198:
|-
|-
| ALIGN=center|[[Przemsza Klucze (piłka nożna) - Sezon 1996/1997|'''1996/1997''']]
| ALIGN=center|[[Przemsza Klucze (piłka nożna) - Sezon 1996/1997|'''1996/1997''']]
| ALIGN=center|?
| ALIGN=center|Druga drużyna Unii Jaroszowiec nie została zgłoszona do rozgrywek
| ALIGN=center|?
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|-
Linia 1036: Linia 1211:
|-
|-
| ALIGN=center|[[Przemsza Klucze (piłka nożna) - Sezon 1997/1998|'''1997/1998''']]
| ALIGN=center|[[Przemsza Klucze (piłka nożna) - Sezon 1997/1998|'''1997/1998''']]
| ALIGN=center|?
| ALIGN=center|Druga drużyna Unii Jaroszowiec nie została zgłoszona do rozgrywek
| ALIGN=center|?
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|-
Linia 1049: Linia 1224:
|-
|-
| ALIGN=center|[[Przemsza Klucze (piłka nożna) - Sezon 1998/1999|'''1998/1999''']]
| ALIGN=center|[[Przemsza Klucze (piłka nożna) - Sezon 1998/1999|'''1998/1999''']]
| ALIGN=center|?
| ALIGN=center|Druga drużyna Unii Jaroszowiec nie została zgłoszona do rozgrywek
| ALIGN=center|?
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|-
Linia 1062: Linia 1237:
|-
|-
| ALIGN=center|[[Przemsza Klucze (piłka nożna) - Sezon 1999/2000|'''1999/2000''']]
| ALIGN=center|[[Przemsza Klucze (piłka nożna) - Sezon 1999/2000|'''1999/2000''']]
| ALIGN=center|?
| ALIGN=center|Druga drużyna Unii Jaroszowiec nie została zgłoszona do rozgrywek
| ALIGN=center|?
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|-
|}
 
===Lata 2000-2020 - PIERWSZA DRUŻYNA===
{| border="6" cellpadding="2" cellspacing="1" align="center" style="margin-left: 0.5em; margin-bottom: 1.5em"
|-  BGCOLOR="#808456" style="color: white"
! WIDTH=8%|SEZON
! WIDTH=30%|POZIOM ROZGRYWKOWY
! WIDTH=5%|MIEJSCE
! WIDTH=5%|MECZE
! WIDTH=5%|PUNKTY
! WIDTH=5%|Z
! WIDTH=5%|R
! WIDTH=5%|P
! WIDTH=5%|BRAMKI (+)
! WIDTH=5%|BRAMKI (-)
! WIDTH=28%|UWAGI
|- BGCOLOR=#F08099
| ALIGN=center|[[Przebój Wolbrom (piłka nożna) - Sezon 2000/2001|'''2000/2001''']]
| ALIGN=center|[[Piłka nożna Liga Okręgowa Grupa Wadowice - Sezon 2000/2001]]  (5)
| ALIGN=center|15/16
| ALIGN=center|30
| ALIGN=center|30
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|38
| ALIGN=center|50
| ALIGN=center|SPADEK DO KLASY A OLKUSZ
 
|- BGCOLOR=#F08099
| ALIGN=center|[[Przebój Wolbrom (piłka nożna) - Sezon 2001/2002|'''2001/2002''']]
| ALIGN=center|[[Piłka Nożna Klasa A 2001/2002 grupa Olkusz]]  (6)
| ALIGN=center|16/16
| ALIGN=center|30
| ALIGN=center|22
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|47
| ALIGN=center|85
| ALIGN=center|SPADEK DO KLASY B OLKUSZ
 
|-
| ALIGN=center|[[Przebój Wolbrom (piłka nożna) - Sezon 2002/2003|'''2002/2003''']]
| ALIGN=center|[[Piłka Nożna Klasa B 2002/2003 grupa I Olkusz]]  (7)
| ALIGN=center|8/16
| ALIGN=center|30
| ALIGN=center|47
| ALIGN=center|15
| ALIGN=center|5
| ALIGN=center|11
| ALIGN=center|59
| ALIGN=center|44
| ALIGN=center|-
 
|- BGCOLOR=#94BE7E
| ALIGN=center|[[Przebój Wolbrom (piłka nożna) - Sezon 2003/2004|'''2003/2004''']]
| ALIGN=center|[[Piłka Nożna Klasa B 2003/2004 grupa II Olkusz]]  (7)
| ALIGN=center|1/12
| ALIGN=center|22
| ALIGN=center|55
| ALIGN=center|17
| ALIGN=center|4
| ALIGN=center|1
| ALIGN=center|100
| ALIGN=center|29
| ALIGN=center|AWANS DO KLASY A OLKUSZ
 
|-
| ALIGN=center|[[Przebój Wolbrom (piłka nożna) - Sezon 2004/2005|'''2004/2005''']]
| ALIGN=center|[[Piłka Nożna Klasa A 2004/2005 grupa Olkusz]]  (6)
| ALIGN=center|10/13
| ALIGN=center|24
| ALIGN=center|25
| ALIGN=center|7
| ALIGN=center|4
| ALIGN=center|13
| ALIGN=center|46
| ALIGN=center|62
| ALIGN=center|-
 
|- BGCOLOR=#F08099
| ALIGN=center|[[Przebój Wolbrom (piłka nożna) - Sezon 2005/2006|'''2005/2006''']]
| ALIGN=center|[[Piłka Nożna Klasa A 2005/2006 grupa Olkusz]]  (6)
| ALIGN=center|14/14
| ALIGN=center|26
| ALIGN=center|4
| ALIGN=center|0
| ALIGN=center|4
| ALIGN=center|22
| ALIGN=center|17
| ALIGN=center|104
| ALIGN=center|SPADEK DO KLASY B OLKUSZ
 
|-
| ALIGN=center|[[Przebój Wolbrom (piłka nożna) - Sezon 2006/2007|'''2006/2007''']]
| ALIGN=center|[[Piłka Nożna Klasa B 2006/2007 grupa Olkusz]]  (8)
| ALIGN=center|12/12
| ALIGN=center|22
| ALIGN=center|10
| ALIGN=center|3
| ALIGN=center|1
| ALIGN=center|18
| ALIGN=center|22
| ALIGN=center|105
| ALIGN=center|-
 
|-
| ALIGN=center|[[Przebój Wolbrom (piłka nożna) - Sezon 2007/2008|'''2007/2008''']]
| ALIGN=center|[[Piłka Nożna Klasa B 2007/2008 grupa Olkusz]] (8)
| ALIGN=center|8/14
| ALIGN=center|26
| ALIGN=center|34
| ALIGN=center|10
| ALIGN=center|4
| ALIGN=center|12
| ALIGN=center|46
| ALIGN=center|46
| ALIGN=center|-
 
|-
| ALIGN=center|[[Przebój Wolbrom (piłka nożna) - Sezon 2008/2009|'''2008/2009''']]
| ALIGN=center|[[Piłka Nożna Klasa B 2008/2009 grupa Olkusz]] (9)
| ALIGN=center|7/12
| ALIGN=center|22
| ALIGN=center|32
| ALIGN=center|8
| ALIGN=center|8
| ALIGN=center|6
| ALIGN=center|48
| ALIGN=center|34
| ALIGN=center|-
 
|- BGCOLOR=#ffff55
| ALIGN=center|[[Przebój Wolbrom (piłka nożna) - Sezon 2009/2010|'''2009/2010''']]
| ALIGN=center|[[Piłka Nożna Klasa B 2009/2010 grupa Olkusz]] (9)
| ALIGN=center|2/11
| ALIGN=center|20
| ALIGN=center|52
| ALIGN=center|17
| ALIGN=center|1
| ALIGN=center|2
| ALIGN=center|59
| ALIGN=center|20
| ALIGN=center|UDZIAŁ W BARAŻU O GRĘ W KLASIE A OLKUSZ: Unia Jaroszowiec - Centuria Chechło 0-6, 0-3 w.o.
 
|- BGCOLOR=#94BE7E
| ALIGN=center|[[Przebój Wolbrom (piłka nożna) - Sezon 2010/2011|'''2010/2011''']]
| ALIGN=center|[[Piłka Nożna Klasa B 2010/2011 grupa Olkusz]] (9)
| ALIGN=center|2/11
| ALIGN=center|20
| ALIGN=center|49
| ALIGN=center|15
| ALIGN=center|4
| ALIGN=center|1
| ALIGN=center|69
| ALIGN=center|22
| ALIGN=center|AWANS DO KLASY A OLKUSZ
 
|-
| ALIGN=center|[[Przebój Wolbrom (piłka nożna) - Sezon 2011/2012|'''2011/2012''']]
| ALIGN=center|[[Piłka Nożna Klasa A 2011/2012 grupa Olkusz]] (7)
| ALIGN=center|10/14
| ALIGN=center|26
| ALIGN=center|29
| ALIGN=center|8
| ALIGN=center|5
| ALIGN=center|13
| ALIGN=center|48
| ALIGN=center|53
| ALIGN=center|-
 
|-
| ALIGN=center|[[Przebój Wolbrom (piłka nożna) - Sezon 2012/2013|'''2012/2013''']]
| ALIGN=center|[[Piłka Nożna Klasa A 2012/2013 grupa Olkusz]] (7)
| ALIGN=center|3/15
| ALIGN=center|28
| ALIGN=center|53
| ALIGN=center|15
| ALIGN=center|8
| ALIGN=center|5
| ALIGN=center|76
| ALIGN=center|42
| ALIGN=center|-
 
|-
| ALIGN=center|[[Przebój Wolbrom (piłka nożna) - Sezon 2013/2014|'''2013/2014''']]
| ALIGN=center|[[Piłka Nożna Klasa A 2013/2014 grupa Olkusz]] (7)
| ALIGN=center|6/16
| ALIGN=center|30
| ALIGN=center|45
| ALIGN=center|13
| ALIGN=center|6
| ALIGN=center|11
| ALIGN=center|67
| ALIGN=center|64
| ALIGN=center|-
 
|-
| ALIGN=center|[[Przebój Wolbrom (piłka nożna) - Sezon 2014/2015|'''2014/2015''']]
| ALIGN=center|[[Piłka Nożna Klasa A 2014/2015 grupa Olkusz]] (7)
| ALIGN=center|7/16
| ALIGN=center|30
| ALIGN=center|42
| ALIGN=center|12
| ALIGN=center|6
| ALIGN=center|12
| ALIGN=center|65
| ALIGN=center|67
| ALIGN=center|-
 
|-
| ALIGN=center|[[Przebój Wolbrom (piłka nożna) - Sezon 2015/2016|'''2015/2016''']]
| ALIGN=center|[[Piłka nożna: Klasa A (Olkusz) - Sezon 2015/2016|Klasa A, Grupa: Olkusz (7)]]
| ALIGN=center|3/16
| ALIGN=center|30
| ALIGN=center|55
| ALIGN=center|17
| ALIGN=center|4
| ALIGN=center|9
| ALIGN=center|98
| ALIGN=center|67
| ALIGN=center|-
 
|-
| ALIGN=center|[[Przebój Wolbrom (piłka nożna) - Sezon 2016/2017|'''2016/2017''']]
| ALIGN=center|[[Piłka nożna: Klasa A (Olkusz) - Sezon 2016/2017|Klasa A, Grupa: Olkusz (7)]]
| ALIGN=center|7/16
| ALIGN=center|30
| ALIGN=center|47
| ALIGN=center|14
| ALIGN=center|5
| ALIGN=center|11
| ALIGN=center|75
| ALIGN=center|71
| ALIGN=center|-
 
|-
| ALIGN=center|[[Przebój Wolbrom (piłka nożna) - Sezon 2017/2018|'''2017/2018''']]
| ALIGN=center|[[Piłka Nożna Klasa A 2017/2018 grupa Olkusz]] (7)
| ALIGN=center|12/15
| ALIGN=center|28
| ALIGN=center|30
| ALIGN=center|10
| ALIGN=center|0
| ALIGN=center|18
| ALIGN=center|66
| ALIGN=center|97
| ALIGN=center|-
 
|-
| ALIGN=center|[[Przebój Wolbrom (piłka nożna) - Sezon 2018/2019|'''2018/2019''']]
| ALIGN=center|[[Piłka Nożna Klasa A 2018/2019 grupa Olkusz]] (7)
| ALIGN=center|11/16
| ALIGN=center|30
| ALIGN=center|34
| ALIGN=center|9
| ALIGN=center|7
| ALIGN=center|14
| ALIGN=center|70
| ALIGN=center|102
| ALIGN=center|-
 
|-
| ALIGN=center|[[Przebój Wolbrom (piłka nożna) - Sezon 2019/2020|'''2019/2020''']]
| ALIGN=center|[[Piłka Nożna Klasa A 2019/2020 grupa Olkusz]] (7)
| ALIGN=center|13/16
| ALIGN=center|15
| ALIGN=center|15
| ALIGN=center|5
| ALIGN=center|0
| ALIGN=center|10
| ALIGN=center|35
| ALIGN=center|62
| ALIGN=center|Z uwagi na ogólnoświatową pandemię COVID-19 rozgrywki zostały przerwane po rundzie jesiennej i uznane za zakończone.
|}
 
===LATA 2000 - 2020 - DRUGA DRUŻYNA===
{| border="6" cellpadding="2" cellspacing="1" align="center" style="margin-left: 0.5em; margin-bottom: 1.5em"
|-  BGCOLOR="#808456" style="color: white"
! WIDTH=8%|SEZON
! WIDTH=30%|POZIOM ROZGRYWKOWY
! WIDTH=5%|MIEJSCE
! WIDTH=5%|MECZE
! WIDTH=5%|PUNKTY
! WIDTH=5%|Z
! WIDTH=5%|R
! WIDTH=5%|P
! WIDTH=5%|BRAMKI (+)
! WIDTH=5%|BRAMKI (-)
! WIDTH=28%|UWAGI
|-
| ALIGN=center|[[Przebój Wolbrom (piłka nożna) - Sezon 2000/2001|'''2000/2001''']]
| ALIGN=center|[[Piłka Nożna Klasa B 2000/2001 grupa I Olkusz]]  (7)
| ALIGN=center|12/12
| ALIGN=center|22
| ALIGN=center|9
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|22
| ALIGN=center|91
| ALIGN=center|-
 
|-
| ALIGN=center|[[Przebój Wolbrom (piłka nożna) - Sezon 2001/2002|'''2001/2002''']]
| ALIGN=center|druga drużyna Unii Jaroszowiec nie została zgłoszona do rozgrywek
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|-
 
|-
| ALIGN=center|[[Przebój Wolbrom (piłka nożna) - Sezon 2002/2003|'''2002/2003''']]
| ALIGN=center|druga drużyna Unii Jaroszowiec nie została zgłoszona do rozgrywek
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|-
 
|-
| ALIGN=center|[[Przebój Wolbrom (piłka nożna) - Sezon 2003/2004|'''2003/2004''']]
| ALIGN=center|druga drużyna Unii Jaroszowiec nie została zgłoszona do rozgrywek
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|-
 
|-
| ALIGN=center|[[Przebój Wolbrom (piłka nożna) - Sezon 2004/2005|'''2004/2005''']]
| ALIGN=center|[[Piłka Nożna Klasa C 2004/2005 grupa Olkusz]]  (8)
| ALIGN=center|2/7
| ALIGN=center|12
| ALIGN=center|23
| ALIGN=center|7
| ALIGN=center|2
| ALIGN=center|3
| ALIGN=center|47
| ALIGN=center|34
| ALIGN=center|-
 
|-
| ALIGN=center|[[Przebój Wolbrom (piłka nożna) - Sezon 2005/2006|'''2005/2006''']]
| ALIGN=center|Druga drużyna Unii Jaroszowiec nie została zgłoszona do rozgrywek
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|-
 
|-
| ALIGN=center|[[Przebój Wolbrom (piłka nożna) - Sezon 2006/2007|'''2006/2007''']]
| ALIGN=center|Druga drużyna Unii Jaroszowiec nie została zgłoszona do rozgrywek
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|-
 
|-
| ALIGN=center|[[Przebój Wolbrom (piłka nożna) - Sezon 2007/2008|'''2007/2008''']]
| ALIGN=center|Druga drużyna Unii Jaroszowiec nie została zgłoszona do rozgrywek
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|-
 
|-
| ALIGN=center|[[Przebój Wolbrom (piłka nożna) - Sezon 2008/2009|'''2008/2009''']]
| ALIGN=center|Druga drużyna Unii Jaroszowiec nie została zgłoszona do rozgrywek
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|-
 
|-
| ALIGN=center|[[Przebój Wolbrom (piłka nożna) - Sezon 2009/2010|'''2009/2010''']]
| ALIGN=center|Druga drużyna Unii Jaroszowiec nie została zgłoszona do rozgrywek
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|-
 
|-
| ALIGN=center|[[Przebój Wolbrom (piłka nożna) - Sezon 2010/2011|'''2010/2011''']]
| ALIGN=center|Druga drużyna Unii Jaroszowiec nie została zgłoszona do rozgrywek
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|-
 
|-
| ALIGN=center|[[Przebój Wolbrom (piłka nożna) - Sezon 2011/2012|'''2011/2012''']]
| ALIGN=center|druga drużyna Unii Jaroszowiec nie została zgłoszona do rozgrywek
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|-
 
|-
| ALIGN=center|[[Przebój Wolbrom (piłka nożna) - Sezon 2012/2013|'''2012/2013''']]
| ALIGN=center|druga drużyna Unii Jaroszowiec nie została zgłoszona do rozgrywek
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|-
 
|-
| ALIGN=center|[[Przebój Wolbrom (piłka nożna) - Sezon 2013/2014|'''2013/2014''']]
| ALIGN=center|druga drużyna Unii Jaroszowiec nie została zgłoszona do rozgrywek
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|-
 
|-
| ALIGN=center|[[Przebój Wolbrom (piłka nożna) - Sezon 2014/2015|'''2014/2015''']]
| ALIGN=center|druga drużyna Unii Jaroszowiec nie została zgłoszona do rozgrywek
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|-
 
|-
| ALIGN=center|[[Przebój Wolbrom (piłka nożna) - Sezon 2015/2016|'''2015/2016''']]
| ALIGN=center|druga drużyna Unii Jaroszowiec nie została zgłoszona do rozgrywek
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|-
 
|-
| ALIGN=center|[[Przebój Wolbrom (piłka nożna) - Sezon 2016/2017|'''2016/2017''']]
| ALIGN=center|druga drużyna Unii Jaroszowiec nie została zgłoszona do rozgrywek
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|-
 
|-
| ALIGN=center|[[Przebój Wolbrom (piłka nożna) - Sezon 2017/2018|'''2017/2018''']]
| ALIGN=center|druga drużyna Unii Jaroszowiec nie została zgłoszona do rozgrywek
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|-
Linia 1071: Linia 1771:
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|-
|}
=== OD 2020 ROKU - PIERWSZA DRUŻYNA===
{| border="6" cellpadding="2" cellspacing="1" align="center" style="margin-left: 0.5em; margin-bottom: 1.5em"
|-  BGCOLOR="#808456" style="color: white"
! WIDTH=8%|SEZON
! WIDTH=30%|POZIOM ROZGRYWKOWY
! WIDTH=5%|MIEJSCE
! WIDTH=5%|MECZE
! WIDTH=5%|PUNKTY
! WIDTH=5%|Z
! WIDTH=5%|R
! WIDTH=5%|P
! WIDTH=5%|BRAMKI (+)
! WIDTH=5%|BRAMKI (-)
! WIDTH=28%|UWAGI
|-
| ALIGN=center|[[Tęcza Błędów (piłka nożna) - Sezon 2020/2021|'''2020/2021''']]
| ALIGN=center|[[Piłka Nożna Klasa A 2020/2021 grupa Olkusz]] (7)
| ALIGN=center|14/17
| ALIGN=center|32
| ALIGN=center|26
| ALIGN=center|7
| ALIGN=center|5
| ALIGN=center|20
| ALIGN=center|68
| ALIGN=center|125
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|-
|- BGCOLOR=#F08099
| ALIGN=center|[[Tęcza Błędów (piłka nożna) - Sezon 2021/2022|'''2021/2022''']]
| ALIGN=center|[[Piłka Nożna Klasa A 2021/2022 grupa Olkusz]] (7)
| ALIGN=center|15/15
| ALIGN=center|28
| ALIGN=center|25
| ALIGN=center|7
| ALIGN=center|4
| ALIGN=center|17
| ALIGN=center|33
| ALIGN=center|92
| ALIGN=center|SPADEK DO KLASY B OLKUSZ
|}
|}


==PUCHAR POLSKI==
===LATA 1962-2001===
'''Szczebel Podokręgu Chrzanów:'''
* Sezon 1962/1963
I runda: 1.05.1963 r. [[Przemsza Klucze]] – Unia Jaroszowiec 7-2
* Sezon 1963/1964
I runda: 1.05.1964 r. w Bydlinie: Unia Jaroszowiec – [[Górnik Sobieski Jaworzno]] 2-5 (jednocześnie mecz 6 kolejki Klasy C)
* Sezon 1964/1965
I runda: 9.06.1965 r. w Bydlinie: Unia Jaroszowiec –  [[MKS Sławków|Sławkowianka Sławków]] 1-4
'''Szczebel Delegatury Olkusz:'''
* Sezon 1965/1966 (jako Puchar Delegatury KOZPN w Olkuszu)
I runda: ?.?.1965 r.  [[MKS Sławków|Sławkowianka Sławków]] – Unia Jaroszowiec 1-3
II runda: ?.?.1965 r. w Olkuszu: Unia Jaroszowiec – [[Przemsza Klucze|Przemsza Ib Klucze]] 2-4
'''Szczebel Podokręgu Olkusz:'''
* Sezon 1966/1967 (jako Puchar Podokręgu KOZPN w Olkuszu)
I runda: lato 1966 r.
I mecz: [[LZS Krzykawka]] – Unia Jaroszowiec 8-3
Rewanż: Krzykawka [[LZS Krzykawka]] – Unia Jaroszowiec 2-0
* Sezon 1967/1968
I runda: kwiecień 1968 r.: [[Legion Bydlin]] – Unia Jaroszowiec 5-1
II runda: kwiecień 1968 r.: w Kluczach: Unia Jaroszowiec – [[Bolesław Bukowno]] 1-5
* Sezon 1968/1969
I runda : wiosna 1969 r. [[Centuria Chechło]] - Unia Jaroszowiec 2-3
II runda: wiosna 1969 r. Unia Jaroszowiec – [[KS Olkusz]] 2-4
* Sezon 1970/1971
I runda: ?.08.1970 r. [[Przebój Wolbrom|Przebój Ib Wolbrom]] - Unia Jaroszowiec 6-7
II runda: jesień 1970 r. Unia Jaroszowiec –  [[MKS Sławków|Sławkowianka Sławków]] 2-1
III runda: jesień 1970 r. [[Przemsza Klucze]] - Unia Jaroszowiec 1-2
IV runda: 28.03.1971 r. [[Pilica Wierbka]] – Unia Jaroszowiec 4-5
V runda: wiosna 1971 r. [[Orzeł Kwaśniów Górny]] – Unia Jaroszowiec 1-6
VI runda: wiosna 1971 r. Unia Jaroszowiec – [[Bolesław Bukowno]] 2-2, rzuty karne 1-4
* Sezon 1971/1972
I runda: wiosna 1972 r. [[Legion Bydlin]] – Unia Jaroszowiec 0-3
II runda: wiosna 1972 r. Unia Jaroszowiec – [[Przemsza Klucze]] 2-0
III runda: wiosna 1972 r. Unia Jaroszowiec – [[Bolesław Bukowno]] (III Liga) 0-2
* Sezon 1972/1973
I runda: wiosna 1973 [[Promień Przeginia]] - Unia Jaroszowiec 2-1
* Sezon 1975/1976
I runda: 14.03.1976 [[Promień Przeginia]] - Unia Jaroszowiec 1-1 pd. (0-0 `90), rzuty karne 3-2
* Sezon 1978/1979
I runda 26.07.1978 [[Pilica Wierbka|Pilica II Wierbka]] – Unia Jaroszowiec 1-3
II runda: Unia Jaroszowiec - [[Przemsza Klucze]] 3-0 w.o.
III runda: brak danych
* Sezon 1979/1980
I runda: [[KS Olkusz|KS Olkusz II]] - Unia Jaroszowiec 3-1
* Sezon 1980/1981
I runda: [[Przemsza Klucze]] - Unia Jaroszowiec 2-5
II runda: Unia Jaroszowiec – [[GKS Jaworzno]] 1-1, rzuty karne 3-4
* Sezon 1984/1985
I runda 30.07.1984 r. Unia Jaroszowiec – [[Bolesław Bukowno]] 2-6
* Sezon 1986/1987
I runda 29.03.1987 r. [[Pilica Wierbka]] – Unia Jaroszowiec 1-4
II runda: brak danych
* Sezon 1988/1989
I runda 7.08.1988 r. Unia Jaroszowiec – [[KS Olkusz|KS Olkusz II]] 4-3
II runda: brak danych
* Sezon 1996/1997
I runda 28.07.1996 r. Unia Jaroszowiec – [[Legion Bydlin]] 2-2, rzuty karne 6-4
II runda 8.08.1996 Unia Jaroszowiec – [[KS Olkusz]] 1-6
* [[Piłka Nożna Puchar Polski Olkusz 1997/1998|Sezon 1997/1998]]
I runda 28.07.1997 r. [[Orzeł Balin]] - Unia Jaroszowiec 4-5
II runda: 3.08.1997 r.  Unia Jaroszowiec – [[KS II Olkusz]] 2-3
* Sezon 1998/1998
I runda 29.07.1998 r. [[Pomorzanin Olkusz]] - Unia Jaroszowiec 0-3 w.o.
II runda 23.09.1999 r. Unia Jaroszowiec – [[Górnik Siersza]] 1-0
III runda 28.10.1998 r. Unia Jaroszowiec- [[Szczakowianka Jaworzno]] 0-5
* Sezon 1999/2000
I runda 24.07.1999 r. [[Promień Przeginia]] - Unia Jaroszowiec 3-2
* Sezon 2000/2001
I runda 30.07.2000 r. [[Legion Bydlin]] - Unia Jaroszowiec 0-5


Lata 2010-2020
II runda 27.09.2000 r. [[Leśnik Gorenice]] - Unia Jaroszowiec 0-2


PIERWSZA DRUŻYNA
III runda 11.03.2001 r. [[Błysk Zederman]] - Unia Jaroszowiec 0-1
 
IV runda21.03.2001 r. [[Tempo Płaza]] - Unia Jaroszowiec 1-2
 
V runda 31.03.2001 r. [[Korona Lgota]] - Unia Jaroszowiec 0-2
 
VI runda: brak danych
 
cdn
 
* Sezon 2013/2014
Finał: [[Promień Przeginia]] - Unia Jaroszowiec 4-0
 
* Sezon 2017/2018
Finał: Unia Jaroszowiec - [[KS Olkusz]] 1-7
 
cdn
 
=SEKCJA TENISA STOŁOWEGO=
 
Sekcja tenisa stołowego powstała 1 lipca 1975 roku po jej przejęciu z [[Orzeł Olkusz|Orła Olkusz]]. Większość jej zawodników i kadry rekrutowała się z Jaroszowca. W sezonie 1974/1975 tenisiści stołowi Orła wywalczyli awans do Klasy Międzywojewódzkiej zajmując II miejsce w Klasie A za Sołą Oświęcim. W klasyfikacji woj. krakowskiego uwzględniającej turnieje i rozgrywki mistrzowskie Orzeł był na 4 miejscu za klubami krakowskimi: Cracovią, Wandą i Hutnikiem. Awans ten wywalczyli: seniorzy: Zbigniew Sajdak i Henryk Cieślik, juniorzy Eugeniusz Bałazy i Zbigniew Deptalski i juniorki: Małgorzata Macek i Ewa Kępka. Unia przejęła miejsce Orła w Lidze Międzywojewódzkiej. Wcześniej LZS Orzeł Olkusz nawiązał kontakty z BSG Elnheit Frohburg z NRD, gdzie był uprzednio z wizytą. 31 sierpnia 1975 r, już po przejęciu sekcji przez Unię nastąpiła rewizyta niemieckich gości, których ping-pongiści Unii pokonali 6-4.
 
Treningi, które odbywały się w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej w Jaroszowcu prowadziło małżeństwo Henryka i Barbarę Swędziołów.  W 1977 roku ping-pongiści Unii rywalizowali w: mężczyźni w Klasie Wojewódzkiej, rezerwy w Klasie A, III drużyna w Klasie B, a juniorzy w Klasie Juniorów. Kobiety grały w Klasie Wojewódzkiej. Na przełomie czerwca i lipca młodzicy Unii gościli w Bułgarii na zaproszenie tamtejszego Spartaka Warna, którego pokonali 3-0 chłopcy i 5-0 dziewczęta.
 
Tenisiści stołowi Unii odnieśli szereg sukcesów, mianowicie:
* 1976 r. - w kwietniu w Krakowie tytuły vicemistrzów Okręgu młodzików zdobyli: indywidualnie Mirosław Macek oraz w deblu Mirosław Macek i Arkadiusz Michalski, Jolanta Dąbrowska i Beata Wińska, w mikście Beata Wińska z Arkadiuszem Michalskim. Drużynowo Unia zajęła II miejsce.
* 1977 r. - Siemianowice Śląskie - tytuły mistrzów Śląska zdobyli: indywidualnie: Jolanta Motyka, w deblu Jolanta Motyka z Arkadiuszem Michalskim.
* 1977 r. - kwiecień Katowice: Drużynowe Mistrzostwo Śląska Młodziczek (Jolanta Dąbrowska i Jolanta Motyka) oraz Drużynowe Vicemistrzostwo Śląska Młodzików (Mirosław Macek, Arkadiusz Michaslski, Waldemar Glanowski)
* 1977 r. maj Zawiercie: Arkadiusz Michalski grając z Niziołkiem (AZS Kraków) zdobyli tytuł Vicemistrzów Polski Młodzików.
* 1977 r. - w klasyfikacji Zagłębiowskiego Podokręgu TS wśród młodzików I m. - Jolanta Dąbrowska (dziewczęta) i Arkadiusz Michalski (chłopcy)
* 1977/1978 – drużynowe Mistrzostwo Śląska Juniorek zdobyły Małgorzata Macek i Jolanta Dąbrowska, a drużynowe Mistrzostwo Śląska Juniorów Młodszych zdobyli: Arkadiusz Michalski i Mirosław Macek
* 1979/1980 - indywidualne Mistrzostwo Śląska Juniorów Młodszych zdobył Mirosław Macek.
* Oprócz tego zawodnicy Unii zdobywali wielokrotnie 2 i 3 miejsca w Mistrzostwach Śląska Juniorów i Młodzików.
 
Pomimo tych sukcesów sekcja tenisa stołowego została rozwiązana 31.03.1981 r. z przyczyn finansowych.
 
==SEZONY TENISOWE==
 
UWAGA: cyfra w nawiasie po nazwie ligi/klasy w której w danym sezonie grała drużyna Unii oznacza jaki kolejny szczebel rozgrywek w tym sezonie stanowiła podana liga/klasa.
 
===LATA 1976-1990 - MĘŹCZYŹNI - TRZECIA DRUŻYNA===
{| border="6" cellpadding="2" cellspacing="1" align="center" style="margin-left: 0.5em; margin-bottom: 1.5em"
{| border="6" cellpadding="2" cellspacing="1" align="center" style="margin-left: 0.5em; margin-bottom: 1.5em"
|-  BGCOLOR="#808456" style="color: white"
|-  BGCOLOR="#808456" style="color: white"
! WIDTH=24%|SEZON
! WIDTH=8%|SEZON
! WIDTH=40%|POZIOM ROZGRYWKOWY
! WIDTH=30%|POZIOM ROZGRYWKOWY
! WIDTH=12%|MIEJSCE
! WIDTH=5%|MIEJSCE
! WIDTH=24%|UWAGI
! WIDTH=5%|MECZE
! WIDTH=5%|PUNKTY
! WIDTH=5%|Z
! WIDTH=5%|R
! WIDTH=5%|P
! WIDTH=5%|SETY (+)
! WIDTH=5%|SETY (-)
! WIDTH=28%|UWAGI
 
|-
| ALIGN=center|[[Przemsza Siewierz (piłka nożna) - Sezon 1976/1977|'''1976/1977''']]
| ALIGN=center|[[Tenis stołowy (M) Klasa B Olkusz grupa I - Sezon 1976/1977]]
| ALIGN=center|3/6
| ALIGN=center|10
| ALIGN=center|10
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|53
| ALIGN=center|47
| ALIGN=center|-
 
|-
| ALIGN=center|[[Przemsza Siewierz (piłka nożna) - Sezon 1977/1978|'''1977/1978''']]
| ALIGN=center|[[Tenis stołowy (M) Klasa B Olkusz grupa I - Sezon 1977/1978]]
| ALIGN=center|5/5
| ALIGN=center|8
| ALIGN=center|2
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|24
| ALIGN=center|56
| ALIGN=center|-
 
|-
| ALIGN=center|[[Przemsza Siewierz (piłka nożna) - Sezon 1978/1979|'''1978/1979''']]
| ALIGN=center|?
| ALIGN=center|
| ALIGN=center|
| ALIGN=center|
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|
| ALIGN=center|
| ALIGN=center|-
 
|-
| ALIGN=center|[[Przemsza Siewierz (piłka nożna) - Sezon 1979/1980|'''1979/1980''']]
| ALIGN=center|?
| ALIGN=center|
| ALIGN=center|
| ALIGN=center|
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|
| ALIGN=center|
| ALIGN=center|-


|-  
|-
| ALIGN=center|[[Unia Jaroszowiec (piłka nożna) - Sezon 2010/2011|'''2010/2011''']]
| ALIGN=center|[[Przemsza Siewierz (piłka nożna) - Sezon 1980/1981|'''1980/1981''']]
| ALIGN=center|[[Piłka nożna: Klasa B (Olkusz) - Sezon 2010/2011|Klasa B, Grupa: Olkusz (8)]]
| ALIGN=center|?
| ALIGN=center|?
| ALIGN=center|?
| ALIGN=center|AWANS
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|-


|-  
|-
| ALIGN=center|[[Unia Jaroszowiec (piłka nożna) - Sezon 2011/2012|'''2011/2012''']]
| ALIGN=center|[[Przemsza Siewierz (piłka nożna) - Sezon 1981/1982|'''1981/1982''']]
| ALIGN=center|[[Piłka nożna: Klasa A (Olkusz) - Sezon 2011/2012|Klasa A, Grupa: Olkusz (7)]]
| ALIGN=center|?
| ALIGN=center|?
| ALIGN=center|
| ALIGN=center|
| ALIGN=center|
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|
| ALIGN=center|
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|-


|-  
|-
| ALIGN=center|[[Unia Jaroszowiec (piłka nożna) - Sezon 2012/2013|'''2012/2013''']]
| ALIGN=center|[[Przemsza Siewierz (piłka nożna) - Sezon 1982/1983|'''1982/1983''']]
| ALIGN=center|[[Piłka nożna: Klasa A (Olkusz) - Sezon 2012/2013|Klasa A, Grupa: Olkusz (7)]]
| ALIGN=center|?
| ALIGN=center|?
| ALIGN=center|
| ALIGN=center|
| ALIGN=center|
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|
| ALIGN=center|
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|-


|-  
|-
| ALIGN=center|[[Unia Jaroszowiec (piłka nożna) - Sezon 2013/2014|'''2013/2014''']]
| ALIGN=center|[[Przemsza Siewierz (piłka nożna) - Sezon 1983/1984|'''1983/1984''']]
| ALIGN=center|[[Piłka nożna: Klasa A (Olkusz) - Sezon 2013/2014|Klasa A, Grupa: Olkusz (7)]]
| ALIGN=center|?
| ALIGN=center|?
| ALIGN=center|?
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|-


|-  
|-
| ALIGN=center|[[Unia Jaroszowiec (piłka nożna) - Sezon 2014/2015|'''2014/2015''']]
| ALIGN=center|[[Przemsza Siewierz (piłka nożna) - Sezon 1984/1985|'''1984/1985''']]
| ALIGN=center|[[Piłka nożna: Klasa A (Olkusz) - Sezon 2014/2015|Klasa A, Grupa: Olkusz (7)]]
| ALIGN=center|?
| ALIGN=center|?
| ALIGN=center|?
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|-
|-
| ALIGN=center|[[Przemsza Siewierz (piłka nożna) - Sezon 1985/1986|'''1985/1986''']]
| ALIGN=center|
| ALIGN=center|
| ALIGN=center|
| ALIGN=center|
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|
| ALIGN=center|
| ALIGN=center|


|-  
|-  
| ALIGN=center|[[Unia Jaroszowiec (piłka nożna) - Sezon 2015/2016|'''2015/2016''']]
| ALIGN=center|[[Przemsza Siewierz (piłka nożna) - Sezon 1986/1987|'''1986/1987''']]
| ALIGN=center|[[Piłka nożna: Klasa A (Olkusz) - Sezon 2015/2016|Klasa A, Grupa: Olkusz (7)]]
| ALIGN=center|
| ALIGN=center|?
| ALIGN=center|
| ALIGN=center|
| ALIGN=center|
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|
| ALIGN=center|
| ALIGN=center|


|-  
|-  
| ALIGN=center|[[Unia Jaroszowiec (piłka nożna) - Sezon 2016/2017|'''2016/2017''']]
| ALIGN=center|[[Przemsza Siewierz (piłka nożna) - Sezon 1987/1988|'''1987/1988''']]
| ALIGN=center|[[Piłka nożna: Klasa A (Olkusz) - Sezon 2016/2017|Klasa A, Grupa: Olkusz (7)]]
| ALIGN=center|
| ALIGN=center|7/16
| ALIGN=center|
| ALIGN=center|47 pkt, br 75-71
| ALIGN=center|
| ALIGN=center|
| ALIGN=center|
| ALIGN=center|
| ALIGN=center|
| ALIGN=center|
| ALIGN=center|
| ALIGN=center|
 
|-
| ALIGN=center|[[Przemsza Siewierz (piłka nożna) - Sezon 1988/1989|'''1988/1989''']]
| ALIGN=center|
| ALIGN=center|
| ALIGN=center|
| ALIGN=center|
| ALIGN=center|
| ALIGN=center|
| ALIGN=center|
| ALIGN=center|
| ALIGN=center|
| ALIGN=center|-


|-  
|-  
| ALIGN=center|[[Unia Jaroszowiec (piłka nożna) - Sezon 2017/2018|'''2017/2018''']]
| ALIGN=center|[[Przemsza Siewierz (piłka nożna) - Sezon 1989/1990|'''1989/1990''']]
| ALIGN=center|[[Piłka nożna: Klasa A (Olkusz) - Sezon 2017/2018|Klasa A, Grupa: Olkusz (7)]]
| ALIGN=center|
| ALIGN=center|?
| ALIGN=center|
| ALIGN=center|
| ALIGN=center|
| ALIGN=center|
| ALIGN=center|
| ALIGN=center|
| ALIGN=center|
| ALIGN=center|
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|-
|}
|}


=Sekcja tenisa stołowego kobiet=
===LATA 1978-1980 - KOBIETY===


{| border="6" cellpadding="2" cellspacing="1" align="center" style="margin-left: 0.5em; margin-bottom: 1.5em"
{| border="6" cellpadding="2" cellspacing="1" align="center" style="margin-left: 0.5em; margin-bottom: 1.5em"
Linia 1153: Linia 2194:
| ALIGN=center|[[Tenis stołowy (K): Liga Wojewódzka - Sezon 1979/1980|Liga Wojewódzka - Sezon 1979/1980]]
| ALIGN=center|[[Tenis stołowy (K): Liga Wojewódzka - Sezon 1979/1980|Liga Wojewódzka - Sezon 1979/1980]]
| ALIGN=center|?
| ALIGN=center|?
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|Brak końcowej tabeli rozgrywek


|-  
|-  
Linia 1161: Linia 2202:
| ALIGN=center|-
| ALIGN=center|-
|}
|}
=SEKCJA SIATKÓWKI=
Sekcja siatkówki powstała w 1964 roku i jesienią tamtego roku przystąpiła do rozgrywek Klasy C Podokręgu Chrzanów. W okresie jesienno-zimowym mecze siatkówki rozgrywano na I piętrze hali produkcyjnej „Szkłobudowy”, a w okresie wiosenno-letnim na boisku koło basenu kąpielowego. Po 5 latach gry w Klasie C z powodu jej likwidacji z uwagi na małą ilość drużyn Unia została dookoptowana do Klasy B, w której zajęła 8 miejsce. Niestety po 1 roku gry w niej Unia zrezygnowała z rozgrywek i sekcja przestałą istnieć. Powodem jej likwidacji było zdekompletowanie drużyny i brak możliwości gry w hali „Szkłobudowy” z powodu rozpoczęcia w niej produkcji. Sekcję siatkarską tworzyli: Marian Nowak, Zbigniew Sajdak, Jerzy Mól, Zdzisław Gardeła, Józef Adamczyk, Stanisław Zacłona, Marian Maryszewski, Andrzej Sakowski, Ryszard Brodziński, Ireneusz Mędrek, Ireneusza Deptalski, Jerzy Wiśniewski, Jerzy Pieta, Adam Sajdak, Józef Nowak, Henryk Swędzioł, Janusz Gardeła, Kazimierz Ładoń, Mieczysław Choiński, Jacek Mosór, Józef Szatan, Czesław Sajdak, Jerzy Natkaniec, Zbigniew Nowak. Łącznie siatkarze Unii rozegrali 47 meczów zwyciężając w 16 i przegrywając 31 meczów,  stosunek setów 57-85.
=Linki zewnętrzne=
* www.90minut.pl
=Bibliografia=
* "Wiadomości Zagłębia", lata 1976-1996
* "Sport Śląski", lata 1986-1994
* "Tempo", lata 1995-2002
* "Dziennik Polski", lata od 2002 roku
* Kronika Unii Jaroszowiec
* Kronika Legionu Bydlin
* M. Maryszewski "100 lat Jaroszowca", s, 123-145.
Tekst i wyniki: NK


[[Kategoria:Kluby sportowe|Unia Jaroszowiec]]
[[Kategoria:Kluby sportowe|Unia Jaroszowiec]]

Aktualna wersja na dzień 10:47, 24 paź 2024

Unia Jaroszowiec
Unia Jaroszowiec
Data powstania 1962
Poprzednie nazwy LZS Jaroszowiec (lata 50-te - 1960 r.)
Barwy biało niebieskie
Adres ul. Leśna, 32-312 Jaroszowiec
Stadion ul. Leśna, 32-312 Jaroszowiec
Hala sportowa
Sekcje sportowe piłka nożna, tenis stołowy
[{{{stronawww}}} Strona internetowa]

Ludowy Klub Sportowy Unia Jaroszowiec - klub sportowy.

HISTORIA KLUBU

POCZĄTKI SPORTU W JAROSZOWCU

Początki jaroszowieckiego sportu sięgają 1928 roku, kiedy to z okazji 10-cio Lecia Niepodległości przy wydatnej pomocy miejscowej cementowni wybudowano Park Wolności, a w nim betonowy kort tenisowy oraz plac do gier i zabaw otoczony żużlową bieżnią. Odbywały się na nim zawody lekkoatletyczne i ćwiczenia gimnastyczne organizowane przez dąbrowskich harcerzy i Towarzystwo Sportowe „Sokół” z Zagłębia Dąbrowskiego. Na środku placu znajdował się słup telefoniczny. W czasie II wojny światowej uprawianie sportu przez Polaków było zakazane. Po wojnie wydłużono plac gier i zabaw, wkopano na nim dwie bramki i tak powstało pierwsze jaroszowieckie boisko piłkarskie. Miało ono nawierzchnię żużlową i 90 metrów długości, a na jego środku nadal istniał wspomniany słup telefoniczny. Nie przeszkadzało to w rozgrywaniu na nim meczów piłkarskich. Najpierw grała na nim dzika „Drużyna Jaroszowca” rozgrywająca towarzyskie mecze z olkuskimi dzielnicami (Parcze, Pakuska, Sikorka, Śródmieście, Czarna Góra), ale największe emocje budziły mecze z drużyną z Klucz. W meczach tych grali najpierw chłopcy ze szkoły podstawowej, potem starsi ze szkół średnich.

W 1955 roku powstał Ludowy Zespół Sportowy Jaroszowiec prowadzący sekcję piłki nożnej. Nie ma go jeszcze w spisie klubów sportowych i LZS-ów powiatu olkuskiego za rok 1950. Jego piłkarze grali w olkuskiej Klasie C, z której w 1955 roku awansowali do Klasy B, ale po roku spadli z niej i wrócili do Klasy C, w której grali jeszcze w 1959 roku. Barwy LZS Jaroszowiec reprezentowali: Andrzej Hanc, Antoni Kostrz, Jerzy Mól, Januariusz Czart, Antoni i Jerzy Szatan, Roman Bochenek, Edward Woźniak, Zdzisław Góral, Andrzej Sakowski, Wiesław Kasprzyk, Marian Nowak, Stanisław Skoczek, Zenon Szeląg, Stanisław Bąchór. W 1959 r. boisko zostało zlikwidowane, ponieważ stanęły na nim dwa baraki, w jednym był hotel robotniczy, w drugim biuro budującej się Huty Szkła. LZS Jaroszowiec widnieje jeszcze w spisie LZS-ów powiatu olkuskiego za 1960 rok, ale wkrótce z uwagi na brak boiska został on zlikwidowany.

Oprócz tego w latach 50-tych grywano w Jaroszowcu w siatkówkę. Jedno boisko było na terenie sanatorium, a drugie za stacją kolejową w Ośrodku Wczasów Wagonowych.

POWSTANIE UNII JAROSZOWIEC

Po wybudowaniu Huty Szkła Walcowanego „Jaroszowiec” i zakładów „Szkłobudowa” jesienią 1961 roku podjęto działania na rzecz powstania klubu sportowego w Jaroszowcu. 25.08.1961 r. odbyło się zebranie założycielskie klubu, na którym proponowano nazwę Hutnik. Wątpliwości wobec powstania klubu w tak małej miejscowości wyrażał Wojewódzki Oddział Związków Zawodowych w Krakowie. Ostatecznie zgodzono się na rejestrację klubu, ale pod nazwą Unia jako nazwę Zrzeszenia Sportowego Zakładów Przemysłu Chemicznego. Rejestracji klubu dokonano 11.09.1962 r. Wydziale Spraw Wewnętrznych Wojewódzkiej Rady Narodowej w Krakowie. Przyjęto nazwę Unia ponieważ wyżej wymienione zakłady finansujące klub należały do zrzeszenia przemysłu chemicznego, a za barwy obrano kolory biały i niebieski. Pierwszy mecz Unia Jaroszowiec rozegrała w Ząbkowicach w tamtejszą Unia przegrywając 2-6, a gole dla Unii Jaroszowiec zdobyli: pierwszego Kazimierz Iwanek, a drugiego Januariusz Godwiński. Pierwszym prezesem Unii został Bronisław Szymczyk – dyrektor HSW „Jaroszowiec”, ale już w 1962 r. z uwagi na jego odejście ze stanowiska dyrektora prezesurę Unii na długie lata objął Stanisław Filarski.

Początkowo z uwagi na brak boiska w Jaroszowcu Unia grała na obcych boiskach do momentu wybudowania obecnego stadionu. Zaczęto go budować jesienią 1963 roku, a ukończono 3 lata później. Unia w tym czasie grała w latach 1962 - wiosna 1965 w Bydlinie, a w sezonie 1965/1966 w Olkuszu. Pierwszy mecz na nowym stadionie Unia rozegrała 1.09.1966 r. i był to towarzyski pojedynek z LZS Skała przegrany 1-3, a bramkę dla Unii strzelił Janusz Żurek. Już w sezonie 1967/1968 murawa wymagała renowacji (Unia grała wtedy w Kluczach), a w latach 1968-1969 wybudowano trybuny i zadaszenie. Jesień 1976 roku to kolejny remont murawy i znów Unia korzysta ze stadionu w Kluczach. W 1972 roku otwarto budowany w czynie społecznym budynek klubowy mieszczący szatnie, świetlicę i hotel na 18 miejsc.

W Unii podjęto działalność w sekcjach: piłki nożnej, piłki siatkowej, szachów, tenisa stołowego i brydża sportowego.

Po upadku komunizmu w 1989 roku i przeobrażeniach gospodarczych zakłady „Szkłobudowa” znalazły się w trudnej sytuacji i nie mogły już łożyć na sport. Przełożyło się to na klub Klub, który by móc liczyć na dofinansowanie w 1995 r. przystąpił do Zrzeszenia Ludowych Zespołów Sportowych i od 18.09.1995 r. zmieniono nazwę klubu na Ludowy Klub Sportowy Unia Jaroszowiec, który prowadził tylko sekcję piłki nożnej. Pozostałe sekcje przestały działać. Pomimo tego na przełomie lat 80/90-tych wybudowano kryty basen w Jaroszowcu, którego mogły pozazdrościć większe ośrodki. Obecnie klub funkcjonuje dzięki wsparciu Gminy Klucze i Zrzeszeniu LZS.

SEKCJA PIŁKI NOŻNEJ

Piłkarze Unii zainaugurowali rozgrywki w Klasie C podokręgu Chrzanów w sezonie 1962/1963. W pierwszym mistrzowskim meczu Unia uległa na wyjeździe Górnikowi Sobieski Jaworzno 0-6 i wystąpiła w nim w składzie: w bramce Leszek Stępień, w obronie: Marian Nowak, Zenon Drygała, Andrzej Sakowski, Jan Pieczyrek, w pomocy i ataku: Roman Bochenek, Stanisław Zasłona, Eugeniusz Czerwiński, Januariusz Godziński, Waldemar Sitarski i Adam Sajdak. Po 3 latach gry w C-Klasie Unia wywalczyła w 1965 roku awans do Klasy B.

W kolejnych sezonach były to miejsca: 6, 8, 2 w Klasie B by po następnych 4 latach gry w niej przyszedł w sezonie 1968/1969 czas na awans do Klasy A, który wywalczyli min.: Jerzy Mól, Tadeusz Drygała, Marian Fronik, Władysław Zynek, Krzysztof Dobrek, Janusz Piątek, Leszek Kuś, Jan Cecha, Alojzy Lorek, Jarosław i Wincenty Szromek, Tadeusz Kocjan , Jan Kluza, Krzysztof Latos, Czesław Szklarczyk.

W Klasie A Unia mierzyła się min. z KS Olkusz, Przebojem Wolbrom, Pilicą Wierbką czy silnymi drużynami krakowskimi (np. Cracovia Ib Kraków, Wawel Ib Kraków, Wanda Kraków, Podgórze Kraków, Bieżanowianka Kraków, Hutnik Ib Kraków). Największe emocje wywoływały mecze z rezerwami Cracovii:

  • sezon 1969/1970: Unia-Cracovia Ib 1-4, Cracovia Ib-Unia 3-0
  • sezon 1971/1972: Unia-Cracovia Ib 3-0, Cracovia Ib-Unia 0-0
  • sezon 1973/1974: Unia-Cracovia Ib 0-0, Cracovia Ib-Unia 2-0

Jako beniaminek w sezonie 1969/1970 Unia w A-Klasie zajęła 9 miejsce na 13 drużyn. Grającym trenerem Unii został Zbigniew Zawko. Kolejny sezon dał Unii 10 lokatę na 14 drużyn, a w sezonie 1971/1972 Unia zajmując 12 lokatę na 14 drużyn spadła do Klasy B. O spadku do niższej klasy zadecydowała gorsza różnica bramek, czyli w praktyce do utrzymania zabrakło 1 punktu np. w przegranym u siebie meczu z Nadwiślaninem Kraków 2-3, w którym goście zdobyli zwycięskiego gola w 88 minucie.

Spadek nastąpił paradoksalnie na 10-cio lecie istnienia klubu. Jego uhonorowaniem były mecze towarzyskie z Wisłą Kraków. Najpierw wyjazdowy przegrany 0-3, a później rewanż u siebie wygrany 3-1, ale w tym drugim meczu piłkarze Wisły przyjechali w rezerwowym składzie mając w swoich szeregach tylko 4 graczy z I drużyny. 3 bramki dla Unii strzelił Tadeusz Drygała, a barw jaroszowieckiej drużyny w tym meczu bronili: Stanisław Dziura, Kazimierz Czerwiński, Zdzisław Janeczek, Czesław Szklarczyk, Janusz Piątek, Tadeusz Kocjan, Tadeusz Drygała, Władysław Ogorzałek, Krzysztof Latos, Waldemar Nocoń. Z tej okazji przed tym meczem otwarto budowany w czynie społecznym budynek klubowy mieszczący szatnie, świetlicę i hotel na 18 miejsc.

Kwarantanna w B-Klasie trwała jeden sezon (1972/1973), w którym Unia straciła tylko 2 punkty przegrywając na wyjeździe z beniaminkiem Klasy B – Huraganem Kocikowa 1-3. Awans do Klasy A wywalczyli min.: Stanisław Dziura, Kazimierz Czerwiński, Zdzisław Janeczek, Czesław Szklarczyk, Władysław Ogorzałek, Tadeusz Drygała, Tadeusz Kocjan, Janusz Piątek, Waldemar Nocoń, Zdzisław Marchewka, Jerzy Latos, Krzysztof Choiński, Marek i Mieczysław Łydka, Waldemar Kozioł, Mieczysław Brzeziński, Karol Baldy i Andrzej Karoń. Po powrocie do Klasy A piłkarze z Jaroszowca zajmowali w niej lokaty w dolnej części tabeli.

W 1977 roku Unia wygrała Puchar Gminy Klucze pokonując Błyskawicę Kolbark 3-1 i Przemszę Klucze 4-2. Rok później 11.11.1978 r. Unia wygrała Puchar Gminy Klucze pokonując Legion Bydlin 6-2, ale wówczas do gry oprócz Unii zgłosił się tylko Legion.

W latach 70-tych Unia rozegrała kilka meczy towarzyskich z drużynami z Niemieckiej Republiki Demokratycznej (NRD):

  • 3.05.1970 r. - Unia – BSG Valterchausen 1-4
  • 1.05.1974 r. – BSG Chemie Uhsmennsdorf (Klasa Powiatowa NRD)– Unia 1-1
  • 21.07.1974 r. - Unia – BSG Chemie Uhsmennsdorf 7-3
  • 29.08.1975 r. – Unia – VEB Glaswerk Drebkau 5-1 (3-0)
  • 26.09.1975 r. – VEB Glaswerk Drebkau– Unia 3-3
  • 28.09.1975 r. – BSG Einheit Drebkau – Unia 3-3
  • 1.05.1976 r. - BSG Glaswerk Drebkau – Unia 2-4 (2-1)
  • 3.07.1976 r. - Unia – BSG Einheit Drebkau 4-4 (3-1)
  • 19-21.06 1977 r. – Unia – BSG Einhaeit Frohburg 3-1

W czasie wyjazdów do NRD piłkarze Unii zwiedzili: Gorlitz i Drezno (1974 r.), Berlin (1975 r.), Dolinę Szprewy (1976 r.), zaś w czasie rewizyt goście z NRD poznali: Kraków i Oświęcim (1974 r.), Kraków, Ojców i Pieskową Skałę (1975 r.), Zakopane i Katowice (1976 r.)

W sezonie 1969/1970 zgłoszona do Klasy C została drużyna rezerwowa Unii, która w pierwszym sezonie gry wywalczyła awans do Klasy B, w której grała w kolejnym sezonie (1970/1971), ale w następnym (1971/1972) wycofała się z Klasy B po rundzie jesiennej. Rezerwy ponownie pojawiły się w rozgrywkach Klasy B w sezonie 1975/1976.

W sezonie 1969/1970 do rozgrywek zgłoszono drużynę juniorów, która rozgrywała przedmecze przed spotkaniami I drużyny, a w sezonie 1974/1975 trampkarzy.

W rozgrywkach 1978/1979 Unia awansowała do Klasy Terenowej, która była wówczas 5 szczeblem rozgrywek. Awans ten wywalczyli: W. Czubak, St. Dziura, M. Kubat, K. Bernstock, A. Kulawik, R. Kondek, H. Gouzd, A. Krzykawski, A. Soska, R. Czyr, J. Pałasz, J. Pielka, K. Choiński, J. Kulawik, Zb. Kołodziej, J. Kucharski, G. Sermak, M. Zbojszczyk, K. Kowalski, J. Kowalski. Trenerem był Eugeniusz Czerwiński. W sezonach 1979/1980 i 1980/1981 Unia zajęła w „terenówce” 11 miejsce na 14 drużyn mierząc się z: KS Olkusz, Bolesławiem Bukowno, Pilicą Wierbką, Szczakowianką Jaworzno czy silnymi ekipami z Zagłębia np. RKS Grodziec, Unia Strzemieszyce, Stal Poręba, rezerwy: AKS Niwka, Zagłębia Sosnowiec, CKS Czeladź. Niestety w trzecim sezonie (1981/1982) na tym szczeblu piłkarze z Jaroszowca zajęli ostanie 15 miejsce zdobywając 8 pkt z czego tylko 1 pkt wiosną i spadli do Klasy A. Przyczyną spadku było odejście po rundzie jesiennej kilku wyróżniających się piłkarzy i osłabienie zespołu. W Klasie A Unia notuje przyzwoite wyniki np. w sezonie 1983/1984 zajmuje 2 miejsce (trenerem nadal był Eugeniusz Czerwiński), aż w sezonie 1986/1987 zajmuje 14 lokatę na 16 drużyn i spada do Klasy B. Na szczęście pobyt w niej trwa tylko 1 rok. Unia wygrywa Klasę B wyprzedzając na finiszu o 2 pkt Legion Bydlin, czyli rywala zza między pokonując go w decydującym meczu 1-0, który akurat odbył się w przedostatniej kolejce. W ostatniej kolejce Unia pauzowała, ale Legion przegrał w Pilicy 0-3 w tamtejszą Piliczanką i awans jaroszowiczan stał się faktem. Najskuteczniejszymi piłkarzami Unii byli w B-Klasie: Mędrek, Burak, Tokaj, Dziura, Matyja.

W Klasie A Unia grała kilka lat aż w sezonie 1993/1994 zajmując 14 miejsce na 16 drużyn spadła do Klasy B. Nie pomógł udany finisz i zwycięstwa: w 29 kolejce u siebie ze Zrywem Żarki 6-4 i w 30 kolejce na wyjeździe 1-0 z Górnikiem II Siersza. Niestety główny rywal w walce o A-klasowy byt Korona Lgota też wygrała ostatni pokonując 2-1 Zryw Żarki. Do utrzymania się zabrakło 2 punktów. Pobyt w Klasie B trwał 3 sezony i w rozgrywkach 1996/1997 Unia w pięknym stylu (min. wygrana 11-1 z Promieniem Przeginia) wróciła do Klasy A o 3 punkty wyprzedzając Huragan Kocikowa zdobywając w 26 meczach 65 punktów i strzelając 111 bramek tracąc ich 31. Awans ten wywalczyli: M. Swędzioł, Zb. Rutka, J. Rotarski, A. Rotarski, K. Tomsia, K. Duch, M. Mucha, P. Wdowik, R. Rutka, A. Cichy, K. Konieczny, M. Majewski, P. Kasprzyk, B. Gacek, A. Turek. 3.08.1996 r. piłkarze Unii zdobyli tytuł mistrza LZS-ów Gminy Klucze pokonując LZS Golczowice 17-1. Trzeba tu zaznaczyć, że piłkarze z Golczowic to typowa amatorska drużyna nie biorąca udziału w rozgrywkach PZPN-u.

Pomimo trudnych warunków finansowych Unia grała w Klasie A coraz lepiej zajmując 2 (1997/1998), a potem 4 miejsce (1998/1999). W tym czasie rozegrała 1000 mecz (425 zwycięstw, 179 remisów, 396 porażek, bramki 2123-2144) w swej historii pokonując w nim w Klasie A Piliczankę Pilica 3-0 po golach: Gacka, Kasprzyka, Cichego. 6 maja 1998 r. Unia w doszła do finału Pucharu Polski na szczeblu Podokręgu Olkusz, ale niestety przegrała w nim 0-4 z Bolesławiem Bukowno. W sezonie 1999/2000 Unia wywalczyła awans do Ligi Okręgowej. Trochę szczęśliwie, bowiem po reformie administracyjnej Polski tworzącej 16 województw i powiaty zamiast 49 województw Jaroszowiec znalazł się w woj. małopolskim i Unia pomimo zajęcia 4 miejsce w Klasie A awansowała do wadowickiej „okręgówki” podległej Małopolskiemu ZPN. Po raz drugi w swej historii futboliści z Jaroszowca zagrali na V szczeblu rozgrywek. Najlepszym strzelcem Unii lat 90-tych był Piotr Kasprzyk, a trenerami w tym czasie byli: Krzysztof Duch, K. Mól. Juniorów trenował Jan Mitka.

Niestety awans ten był ponad siły bowiem w „okręgówce” Unia zajęła 16 miejsce i spadła do Klasy A (2000/2001), z której w kolejnym sezonie (2001/2002) zajmując przedostanie 15 miejsce spadła do Klasy B. Pierwszy rok gry w Klasie B (2002/2003) to 8 miejsce, dopiero w kolejnym cyklu (2003/2004) Unia awansowała do Klasy A, w której grała tylko 2 sezony (2004/2005 i 2005/2006). Znów nastąpił spadek do Klasy B, w której tym razem Unia spędziła aż 5 sezonów. W sezonie 2006/2007 Unia zajęła ostanie 12 miejsce w Klasie B zdobywając zaledwie 10 punktów. Potem mozolnie pięła się w górę zajmując w kolejnych sezonach: 8, 7 miejsce aż w sezonie 2009/2010 jako vicemistrz Klasy B zagrała w barażach z 13-tą drużyną Klasy A Centurią Chechło. W pierwszym meczu Unia przegrała u siebie 0-6, rewanż oddała walkowerem. Dopiero w kolejnym sezonie 2010/2011 jaroszowiczanie wywalczyli awans do Klasy A, w której grali 11 lat. Zazwyczaj zajmowali dalsze miejsca, ale dwukrotnie w sezonach 2012/2013, 2015/2016 Unia zajęła na mecie rozgrywek 3 lokatę. W ostatnich latach wyniki były coraz gorsze aż w sezonie 2021/2022 Unia po raz kolejny spadła do Klasy B, w które gra obecnie. Jedynym „przebłyskiem” dobrej gry Unii w XXI wieku było dwukrotne dojście do finału Pucharu Polski na szczeblu Podokręgu Olkusz. W sezonie 2013/2014 Unia uległa w finale na wyjeździe Promieniowi Przeginia 0-4, a w sezonie 2017/2018 u siebie przegrała z KS Olkusz 1-7.

Od sezonu 1969/1970 istniała druga drużyna Unii, która grała w Klasie C i wywalczyła awans do Klasy B, w której grała (z przerwami) do sezonu 1978/1979 kiedy to spadła do Klasy C. W sezonie 1980/1981 dublerzy Unii wycofali się z C-Klasy po rundzie jesiennej. Potem „rezerwiści” Unii grali jedynie w sezonie 2000/2001 w Klasie B (ostatnie 12 miejsce) i 2004/2005 w Klasie C (2 lokata)

W przeszłości istniała drużyna juniorów grająca przedmecze przez spotkaniami Klasy B, A, Terenowej oraz trampkarze młodsi i starsi.

SEZONY PIŁKARSKIE

UWAGA: cyfra w nawiasie po nazwie ligi/klasy w której w danym sezonie grała drużyna Unii oznacza jaki kolejny szczebel rozgrywek w tym sezonie stanowiła podana liga/klasa.

LATA 1945-1961

SEZON POZIOM ROZGRYWKOWY MIEJSCE MECZE PUNKTY BRAMKI (+) BRAMKI (-) UWAGI
1952
1953 ? ?/? - - - - -
1954 ? ?/? - - - - -
1955 Piłka Nożna Klasa C 1955 grupa Olkusz (6) 2/? ? ? ? ? Jako LZS Jaroszowiec. AWANS DO KLASY B OLKUSZ
1956 Piłka Nożna Klasa B 1956 grupa Olkusz (5) 5/6 10 ? ? ? Jako LZS Jaroszowiec. SPADEK DO KLASY C OLKUSZ
1957
1958 -
1959 Piłka Nożna Klasa C 1959 grupa Olkusz (6) ?/9 (9/9) 16 (4) ? (0) ? (0) ? (12) Jako LZS Jaroszowiec. Brak końcowej tabeli rozgrywek, podane dane w nawiasach są po 6 kolejce.
1960 ? ?/? - - - - -
1961 ? ?/? - - - - -

LATA 1960 - 1970 - PIERWSZA DRUŻYNA

SEZON POZIOM ROZGRYWKOWY MIEJSCE MECZE PUNKTY Z R P BRAMKI (+) BRAMKI (-) UWAGI
1960 ? - - - - - - - - -
1961 ? - - - - - - - - -
1961/1962 ? - - - - - - - - -
1962/1963 Piłka Nożna Klasa C 1962/1963 grupa Chrzanów/Olkusz (6) - - - - - - - - -
1963/1964 Piłka Nożna Klasa C 1963/1964 grupa Chrzanów/Olkusz] (6) 4/6 10 9 4 1 5 25 29 -
1964/1965 Piłka Nożna Klasa C 1964/1965 grupa Chrzanów/Olkusz] (6) 1/6 10 17 8 1 1 39 10 AWANS DO KLASY B OLKUSZ
1965/1966 Piłka Nożna Klasa B 1965/1966 grupa Olkusz] (5) 6/8 14 8 3 2 9 19 35 -
1966/1967 Piłka Nożna Klasa B 1966/1967 grupa Olkusz] (6) 8/10 18 12 5 2 11 26 59 -
1967/1968 Piłka Nożna Klasa B 1967/1968 grupa Olkusz] (6) 2/12 22 37 18 1 3 59 21 -
1968/1969 Piłka Nożna Klasa B 1968/1969 grupa Olkusz] (6) 1/12 22 40 19 2 1 72 18 AWANS DO KLASY A OLKUSZ/KRAKÓW
1969/1970 Piłka Nożna Klasa A 1969/1970 grupa Olkusz/Kraków] (5) 9/13 24 20 8 4 12 32 49 -

LATA 1970 - 1980 - PIERWSZA DRUŻYNA

SEZON POZIOM ROZGRYWKOWY MIEJSCE MECZE PUNKTY Z R P BRAMKI (+) BRAMKI (-) UWAGI
1970/1971 Piłka Nożna Klasa A 1970/1971 grupa Olkusz/Kraków (5) 10/14 26 22 - - - 40 58 -
1971/1972 Piłka Nożna Klasa A 1971/1972 grupa Olkusz/Kraków (5) 12/14 26 22 - - - 38 58 SPADEK DO KLASY B OLKUSZ
1972/1973 Piłka Nożna Klasa B 1972/1973 grupa Olkusz (6) 1/11 20 38 18 1 1 83 17 AWANS DO KLASY A OLKUSZ
1973/1974 Piłka Nożna Klasa A 1973/1974 grupa Olkusz/Kraków (4) 7/14 26 25 - - - 29 32 -
1974/1975 Piłka Nożna Klasa A 1974/1975 grupa Olkusz (4) 11/12 22 14 - - - 29 53 -
1975/1976 Piłka Nożna Klasa A 1975/1976 grupa Olkusz (4) 9/14 26 26 - - - 34 43 -
1976/1977 Piłka Nożna Klasa A 1976/1977 grupa Olkusz (6) 7/14 26 28 - - - 44 53 -
1977/1978 Piłka Nożna Klasa A 1977/1978 grupa Olkusz (6) 10/14 26 19 - - - 36 46 -
1978/1979 Piłka Nożna Klasa A 1978/1979 grupa Olkusz (6) 1/14 26 44 18 7 1 79 27 AWANS DO KLASY TERENOWEJ KATOWICE
1979/1980 Piłka nożna: Klasa Terenowa, Grupa I (Katowice) - Sezon 1979/1980 (5) 11/14 26 24 - - - 30 33 -

LATA 1962 - 1980 - DRUGA DRUŻYNA

SEZON POZIOM ROZGRYWKOWY MIEJSCE MECZE PUNKTY BRAMKI (+) BRAMKI (-) UWAGI
1962/1963 druga drużyna Unii nie istniała - - - - -
1963/1964 druga drużyna Unii nie istniała - - - - -
1964/1965 druga drużyna Unii nie istniała - - - - -
1965/1966 druga drużyna Unii nie istniała ? - - - - -
1966/1967 druga drużyna Unii nie istniała - - - - -
1967/1968 druga drużyna Unii nie istniała - - - - -
1968/1969 druga drużyna nie Unii istniała - - - - -
1969/1970 Piłka Nożna Klasa C 1969/1970 grupa Olkusz (6) 2/10 (9) - zmiana drużyny po rundzie jesiennej 16 25 39 24 AWANS DO KLASY B OLKUSZ
1970/1971 Piłka Nożna Klasa B 1970/1971 grupa Olkusz (5) 10/11 (10/11) 20 (10) 7 (4) 33 (13) 78 (45) 3 zw., 1 rem., 16 por. Brak końcowej tabeli rozgrywek, w nawiasach podano dane po rundzie jesiennej.
1971/1972 Piłka Nożna Klasa B 1971/1972 grupa Olkusz (5) 12/12 22 7 19 66 SPADEK DO KLASY C OLKUSZ. Unia Ib wycofała się po rundzie jesiennej. jej mecze w rundzie wiosennej zostały zweryfikowane jako walkowery po 3-0 dla rywali.
1972/1973 druga drużyna nie Unii istniała - - - - - -
1973/1974 druga drużyna nie Unii istniała - - - - - -
1974/1975 druga drużyna nie Unii istniała - - - - - -
1975/1976 Piłka Nożna Klasa B 1975/1976 grupa Olkusz (5) 13/13 24 4 15 82 SPADEK DO KLASY C OLKUSZ
1976/1977 ? ?/? - - - - -
1977/1978 -
1978/1979 Piłka Nożna Klasa B 1978/1979 grupa I Olkusz (7) 6-10/10 18 ? ? ? SPADEK DO KLASY C OLKUSZ. BRAK PEŁNEJ KOŃCOWEJ TABELI ROZGRYWEK - brak danych odnośnie miejsc od 6 do 9 w końcowej tabeli
1979/1980 Piłka Nożna Klasa C 1979/1980 grupa Olkusz (8) ?/10 18 ? ? ? BRAK KOŃCOWEJ TABELI ROZGRYWEK

LATA 1980 - 2000 - PIERWSZA DRUŻYNA

SEZON POZIOM ROZGRYWKOWY MIEJSCE MECZE PUNKTY Z R P BRAMKI (+) BRAMKI (-) UWAGI
1980/1981 Piłka nożna: Klasa Terenowa, Grupa I (Katowice) - Sezon 1980/1981 (5) 11/14 26 19 - - - 29 56 -
1981/1982 Piłka nożna: Klasa Terenowa, Grupa I (Katowice) - Sezon 1981/1982 (5) 15/15 28 8 - - - 15 98 SPADEK DO KLASY A OLKUSZ
1982/1983 Piłka Nożna Klasa A 1982/1983 grupa Olkusz (6) 8/14 26 26 - - - 60 51 -
1983/1984 Piłka Nożna Klasa A 1983/1984 grupa Olkusz (6) 2/14 26 37 - - - 64 30 -
1984/1985 Piłka Nożna Klasa A 1984/1985 grupa Olkusz (6) 5/14 26 28 11 6 9 52 44 -
1985/1986 Piłka Nożna Klasa A 1985/1986 grupa Olkusz (6) 5/14 26 29 13 3 10 52 49 -
1986/1987 Piłka Nożna Klasa A 1986/1987 grupa Olkusz (6) 14/16 30 25 9 7 14 43 59 SPADEK DO KLASY "B" OLKUSZ
1987/1988 Piłka Nożna Klasa B 1987/1988 grupa I Olkusz (7) 1/9 16 25 12 1 3 61 21 AWANS DO KLASY "A" OLKUSZ
1988/1989 Piłka Nożna Klasa A 1988/1989 grupa Olkusz (6) 6/14 26 27 11 5 10 50 48 -
1989/1990 Piłka Nożna Klasa A 1989/1990 grupa Olkusz (7) 10/14 26 22 7 8 11 30 47 -
1990/1991 Piłka Nożna Klasa A 1990/1991 grupa II Olkusz (7) 2/9 16 26 12 2 2 53 26 -
1991/1992 Piłka Nożna Klasa A 1991/1992 grupa Olkusz (6) 8/14 26 24 11 2 13 50 51 -
1992/1993 Piłka Nożna Klasa A 1992/1993 grupa Olkusz (6) 12/14 26 16 5 6 15 34 71 -
1993/1994 Piłka Nożna Klasa A 1993/1994 grupa Olkusz (6) 14/16 30 17 5 7 18 38 102 SPADEK DO KLASY B OLKUSZ
1994/1995 Piłka Nożna Klasa B 1994/1995 grupa II Olkusz (7) 5/12 22 27 11 5 6 55 53 -
1995/1996 Piłka Nożna Klasa B 1995/1996 grupa I Olkusz (7) 6/12 22 34 11 1 10 52 34 -
1996/1997 Piłka Nożna Klasa B 1996/1997 grupa I Olkusz (7) 1/14 26 65 - - - 111 31 AWANS DO KLASY A OLKUSZ
1997/1998 Piłka Nożna Klasa A 1997/1998 grupa Olkusz (6) 2/15 28 53 - - - 67 41 -
1998/1999 Piłka nożna: Klasa A (Olkusz) - Sezon 1998/1999 (6) 4/14 26 42 - - - 56 40 -
1999/2000 Piłka Nożna Klasa A 1999/2000 grupa Olkusz (6) 4/15 28 49 - - - 73 43 AWANS DO KLASY OKRĘGOWEJ WADOWICE

LATA 1980 - 2000 - DRUGA DRUŻYNA

SEZON POZIOM ROZGRYWKOWY MIEJSCE MECZE PUNKTY Z R P BRAMKI (+) BRAMKI (-) UWAGI
1980/1981 Piłka Nożna Klasa C 1980/1981 grupa Olkusz (8) 6/9 16 13 - - - 26 45 Unia II Jaroszowiec wycofała się po rundzie jesiennej. Jej mecze w r. wiosennej zostały zweryfikowane jako walkowery po 3-0 dla przeciwników.
1981/1982 ? ? - - - - - - - -
1982/1983 ? ? - - - - - - - -
1983/1984 ? ? - - - - - - - -
1984/1985 ? ? - - - - - - - -
1985/1986 Druga drużyna Unii Jaroszowiec nie została zgłoszona do rozgrywek - - - - - - - - -
1986/1987 Druga drużyna Unii Jaroszowiec nie została zgłoszona do rozgrywek - - - - - - - - -
1987/1988 Druga drużyna Unii Jaroszowiec nie została zgłoszona do rozgrywek - - - - - - - - -
1988/1989 Druga drużyna Unii Jaroszowiec nie została zgłoszona do rozgrywek - - - - - - - - -
1989/1990 Druga drużyna Unii Jaroszowiec nie została zgłoszona do rozgrywek - - - - - - - - -
1990/1991 Druga drużyna Unii Jaroszowiec nie została zgłoszona do rozgrywek - - - - - - - - -
1991/1992 Druga drużyna Unii Jaroszowiec nie została zgłoszona do rozgrywek - - - - - - - - -
1992/1993 Druga drużyna Unii Jaroszowiec nie została zgłoszona do rozgrywek - - - - - - - - -
1993/1994 Druga drużyna Unii Jaroszowiec nie została zgłoszona do rozgrywek - - - - - - - - -
1994/1995 Druga drużyna Unii Jaroszowiec nie została zgłoszona do rozgrywek - - - - - - - - -
1995/1996 Druga drużyna Unii Jaroszowiec nie została zgłoszona do rozgrywek - - - - - - - - -
1996/1997 Druga drużyna Unii Jaroszowiec nie została zgłoszona do rozgrywek - - - - - - - - -
1997/1998 Druga drużyna Unii Jaroszowiec nie została zgłoszona do rozgrywek - - - - - - - - -
1998/1999 Druga drużyna Unii Jaroszowiec nie została zgłoszona do rozgrywek - - - - - - - - -
1999/2000 Druga drużyna Unii Jaroszowiec nie została zgłoszona do rozgrywek - - - - - - - - -

Lata 2000-2020 - PIERWSZA DRUŻYNA

SEZON POZIOM ROZGRYWKOWY MIEJSCE MECZE PUNKTY Z R P BRAMKI (+) BRAMKI (-) UWAGI
2000/2001 Piłka nożna Liga Okręgowa Grupa Wadowice - Sezon 2000/2001 (5) 15/16 30 30 - - - 38 50 SPADEK DO KLASY A OLKUSZ
2001/2002 Piłka Nożna Klasa A 2001/2002 grupa Olkusz (6) 16/16 30 22 - - - 47 85 SPADEK DO KLASY B OLKUSZ
2002/2003 Piłka Nożna Klasa B 2002/2003 grupa I Olkusz (7) 8/16 30 47 15 5 11 59 44 -
2003/2004 Piłka Nożna Klasa B 2003/2004 grupa II Olkusz (7) 1/12 22 55 17 4 1 100 29 AWANS DO KLASY A OLKUSZ
2004/2005 Piłka Nożna Klasa A 2004/2005 grupa Olkusz (6) 10/13 24 25 7 4 13 46 62 -
2005/2006 Piłka Nożna Klasa A 2005/2006 grupa Olkusz (6) 14/14 26 4 0 4 22 17 104 SPADEK DO KLASY B OLKUSZ
2006/2007 Piłka Nożna Klasa B 2006/2007 grupa Olkusz (8) 12/12 22 10 3 1 18 22 105 -
2007/2008 Piłka Nożna Klasa B 2007/2008 grupa Olkusz (8) 8/14 26 34 10 4 12 46 46 -
2008/2009 Piłka Nożna Klasa B 2008/2009 grupa Olkusz (9) 7/12 22 32 8 8 6 48 34 -
2009/2010 Piłka Nożna Klasa B 2009/2010 grupa Olkusz (9) 2/11 20 52 17 1 2 59 20 UDZIAŁ W BARAŻU O GRĘ W KLASIE A OLKUSZ: Unia Jaroszowiec - Centuria Chechło 0-6, 0-3 w.o.
2010/2011 Piłka Nożna Klasa B 2010/2011 grupa Olkusz (9) 2/11 20 49 15 4 1 69 22 AWANS DO KLASY A OLKUSZ
2011/2012 Piłka Nożna Klasa A 2011/2012 grupa Olkusz (7) 10/14 26 29 8 5 13 48 53 -
2012/2013 Piłka Nożna Klasa A 2012/2013 grupa Olkusz (7) 3/15 28 53 15 8 5 76 42 -
2013/2014 Piłka Nożna Klasa A 2013/2014 grupa Olkusz (7) 6/16 30 45 13 6 11 67 64 -
2014/2015 Piłka Nożna Klasa A 2014/2015 grupa Olkusz (7) 7/16 30 42 12 6 12 65 67 -
2015/2016 Klasa A, Grupa: Olkusz (7) 3/16 30 55 17 4 9 98 67 -
2016/2017 Klasa A, Grupa: Olkusz (7) 7/16 30 47 14 5 11 75 71 -
2017/2018 Piłka Nożna Klasa A 2017/2018 grupa Olkusz (7) 12/15 28 30 10 0 18 66 97 -
2018/2019 Piłka Nożna Klasa A 2018/2019 grupa Olkusz (7) 11/16 30 34 9 7 14 70 102 -
2019/2020 Piłka Nożna Klasa A 2019/2020 grupa Olkusz (7) 13/16 15 15 5 0 10 35 62 Z uwagi na ogólnoświatową pandemię COVID-19 rozgrywki zostały przerwane po rundzie jesiennej i uznane za zakończone.

LATA 2000 - 2020 - DRUGA DRUŻYNA

SEZON POZIOM ROZGRYWKOWY MIEJSCE MECZE PUNKTY Z R P BRAMKI (+) BRAMKI (-) UWAGI
2000/2001 Piłka Nożna Klasa B 2000/2001 grupa I Olkusz (7) 12/12 22 9 - - - 22 91 -
2001/2002 druga drużyna Unii Jaroszowiec nie została zgłoszona do rozgrywek - - - - - - - - -
2002/2003 druga drużyna Unii Jaroszowiec nie została zgłoszona do rozgrywek - - - - - - - - -
2003/2004 druga drużyna Unii Jaroszowiec nie została zgłoszona do rozgrywek - - - - - - - - -
2004/2005 Piłka Nożna Klasa C 2004/2005 grupa Olkusz (8) 2/7 12 23 7 2 3 47 34 -
2005/2006 Druga drużyna Unii Jaroszowiec nie została zgłoszona do rozgrywek - - - - - - - - -
2006/2007 Druga drużyna Unii Jaroszowiec nie została zgłoszona do rozgrywek - - - - - - - - -
2007/2008 Druga drużyna Unii Jaroszowiec nie została zgłoszona do rozgrywek - - - - - - - - -
2008/2009 Druga drużyna Unii Jaroszowiec nie została zgłoszona do rozgrywek - - - - - - - - -
2009/2010 Druga drużyna Unii Jaroszowiec nie została zgłoszona do rozgrywek - - - - - - - - -
2010/2011 Druga drużyna Unii Jaroszowiec nie została zgłoszona do rozgrywek - - - - - - - - -
2011/2012 druga drużyna Unii Jaroszowiec nie została zgłoszona do rozgrywek - - - - - - - - -
2012/2013 druga drużyna Unii Jaroszowiec nie została zgłoszona do rozgrywek - - - - - - - - -
2013/2014 druga drużyna Unii Jaroszowiec nie została zgłoszona do rozgrywek - - - - - - - - -
2014/2015 druga drużyna Unii Jaroszowiec nie została zgłoszona do rozgrywek - - - - - - - - -
2015/2016 druga drużyna Unii Jaroszowiec nie została zgłoszona do rozgrywek - - - - - - - - -
2016/2017 druga drużyna Unii Jaroszowiec nie została zgłoszona do rozgrywek - - - - - - - - -
2017/2018 druga drużyna Unii Jaroszowiec nie została zgłoszona do rozgrywek - - - - - - - - -

OD 2020 ROKU - PIERWSZA DRUŻYNA

SEZON POZIOM ROZGRYWKOWY MIEJSCE MECZE PUNKTY Z R P BRAMKI (+) BRAMKI (-) UWAGI
2020/2021 Piłka Nożna Klasa A 2020/2021 grupa Olkusz (7) 14/17 32 26 7 5 20 68 125 -
2021/2022 Piłka Nożna Klasa A 2021/2022 grupa Olkusz (7) 15/15 28 25 7 4 17 33 92 SPADEK DO KLASY B OLKUSZ

PUCHAR POLSKI

LATA 1962-2001

Szczebel Podokręgu Chrzanów:

  • Sezon 1962/1963

I runda: 1.05.1963 r. Przemsza Klucze – Unia Jaroszowiec 7-2

  • Sezon 1963/1964

I runda: 1.05.1964 r. w Bydlinie: Unia Jaroszowiec – Górnik Sobieski Jaworzno 2-5 (jednocześnie mecz 6 kolejki Klasy C)

  • Sezon 1964/1965

I runda: 9.06.1965 r. w Bydlinie: Unia Jaroszowiec – Sławkowianka Sławków 1-4

Szczebel Delegatury Olkusz:

  • Sezon 1965/1966 (jako Puchar Delegatury KOZPN w Olkuszu)

I runda: ?.?.1965 r. Sławkowianka Sławków – Unia Jaroszowiec 1-3

II runda: ?.?.1965 r. w Olkuszu: Unia Jaroszowiec – Przemsza Ib Klucze 2-4

Szczebel Podokręgu Olkusz:

  • Sezon 1966/1967 (jako Puchar Podokręgu KOZPN w Olkuszu)

I runda: lato 1966 r. I mecz: LZS Krzykawka – Unia Jaroszowiec 8-3

Rewanż: Krzykawka LZS Krzykawka – Unia Jaroszowiec 2-0

  • Sezon 1967/1968

I runda: kwiecień 1968 r.: Legion Bydlin – Unia Jaroszowiec 5-1

II runda: kwiecień 1968 r.: w Kluczach: Unia Jaroszowiec – Bolesław Bukowno 1-5

  • Sezon 1968/1969

I runda : wiosna 1969 r. Centuria Chechło - Unia Jaroszowiec 2-3

II runda: wiosna 1969 r. Unia Jaroszowiec – KS Olkusz 2-4

  • Sezon 1970/1971

I runda: ?.08.1970 r. Przebój Ib Wolbrom - Unia Jaroszowiec 6-7

II runda: jesień 1970 r. Unia Jaroszowiec – Sławkowianka Sławków 2-1

III runda: jesień 1970 r. Przemsza Klucze - Unia Jaroszowiec 1-2

IV runda: 28.03.1971 r. Pilica Wierbka – Unia Jaroszowiec 4-5

V runda: wiosna 1971 r. Orzeł Kwaśniów Górny – Unia Jaroszowiec 1-6

VI runda: wiosna 1971 r. Unia Jaroszowiec – Bolesław Bukowno 2-2, rzuty karne 1-4

  • Sezon 1971/1972

I runda: wiosna 1972 r. Legion Bydlin – Unia Jaroszowiec 0-3

II runda: wiosna 1972 r. Unia Jaroszowiec – Przemsza Klucze 2-0

III runda: wiosna 1972 r. Unia Jaroszowiec – Bolesław Bukowno (III Liga) 0-2

  • Sezon 1972/1973

I runda: wiosna 1973 Promień Przeginia - Unia Jaroszowiec 2-1

  • Sezon 1975/1976

I runda: 14.03.1976 Promień Przeginia - Unia Jaroszowiec 1-1 pd. (0-0 `90), rzuty karne 3-2

  • Sezon 1978/1979

I runda 26.07.1978 Pilica II Wierbka – Unia Jaroszowiec 1-3

II runda: Unia Jaroszowiec - Przemsza Klucze 3-0 w.o.

III runda: brak danych

  • Sezon 1979/1980

I runda: KS Olkusz II - Unia Jaroszowiec 3-1

  • Sezon 1980/1981

I runda: Przemsza Klucze - Unia Jaroszowiec 2-5

II runda: Unia Jaroszowiec – GKS Jaworzno 1-1, rzuty karne 3-4

  • Sezon 1984/1985

I runda 30.07.1984 r. Unia Jaroszowiec – Bolesław Bukowno 2-6

  • Sezon 1986/1987

I runda 29.03.1987 r. Pilica Wierbka – Unia Jaroszowiec 1-4

II runda: brak danych

  • Sezon 1988/1989

I runda 7.08.1988 r. Unia Jaroszowiec – KS Olkusz II 4-3

II runda: brak danych

  • Sezon 1996/1997

I runda 28.07.1996 r. Unia Jaroszowiec – Legion Bydlin 2-2, rzuty karne 6-4

II runda 8.08.1996 Unia Jaroszowiec – KS Olkusz 1-6

I runda 28.07.1997 r. Orzeł Balin - Unia Jaroszowiec 4-5

II runda: 3.08.1997 r. Unia Jaroszowiec – KS II Olkusz 2-3

  • Sezon 1998/1998

I runda 29.07.1998 r. Pomorzanin Olkusz - Unia Jaroszowiec 0-3 w.o.

II runda 23.09.1999 r. Unia Jaroszowiec – Górnik Siersza 1-0

III runda 28.10.1998 r. Unia Jaroszowiec- Szczakowianka Jaworzno 0-5

  • Sezon 1999/2000

I runda 24.07.1999 r. Promień Przeginia - Unia Jaroszowiec 3-2

  • Sezon 2000/2001

I runda 30.07.2000 r. Legion Bydlin - Unia Jaroszowiec 0-5

II runda 27.09.2000 r. Leśnik Gorenice - Unia Jaroszowiec 0-2

III runda 11.03.2001 r. Błysk Zederman - Unia Jaroszowiec 0-1

IV runda21.03.2001 r. Tempo Płaza - Unia Jaroszowiec 1-2

V runda 31.03.2001 r. Korona Lgota - Unia Jaroszowiec 0-2

VI runda: brak danych

cdn

  • Sezon 2013/2014

Finał: Promień Przeginia - Unia Jaroszowiec 4-0

  • Sezon 2017/2018

Finał: Unia Jaroszowiec - KS Olkusz 1-7

cdn

SEKCJA TENISA STOŁOWEGO

Sekcja tenisa stołowego powstała 1 lipca 1975 roku po jej przejęciu z Orła Olkusz. Większość jej zawodników i kadry rekrutowała się z Jaroszowca. W sezonie 1974/1975 tenisiści stołowi Orła wywalczyli awans do Klasy Międzywojewódzkiej zajmując II miejsce w Klasie A za Sołą Oświęcim. W klasyfikacji woj. krakowskiego uwzględniającej turnieje i rozgrywki mistrzowskie Orzeł był na 4 miejscu za klubami krakowskimi: Cracovią, Wandą i Hutnikiem. Awans ten wywalczyli: seniorzy: Zbigniew Sajdak i Henryk Cieślik, juniorzy Eugeniusz Bałazy i Zbigniew Deptalski i juniorki: Małgorzata Macek i Ewa Kępka. Unia przejęła miejsce Orła w Lidze Międzywojewódzkiej. Wcześniej LZS Orzeł Olkusz nawiązał kontakty z BSG Elnheit Frohburg z NRD, gdzie był uprzednio z wizytą. 31 sierpnia 1975 r, już po przejęciu sekcji przez Unię nastąpiła rewizyta niemieckich gości, których ping-pongiści Unii pokonali 6-4.

Treningi, które odbywały się w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej w Jaroszowcu prowadziło małżeństwo Henryka i Barbarę Swędziołów. W 1977 roku ping-pongiści Unii rywalizowali w: mężczyźni w Klasie Wojewódzkiej, rezerwy w Klasie A, III drużyna w Klasie B, a juniorzy w Klasie Juniorów. Kobiety grały w Klasie Wojewódzkiej. Na przełomie czerwca i lipca młodzicy Unii gościli w Bułgarii na zaproszenie tamtejszego Spartaka Warna, którego pokonali 3-0 chłopcy i 5-0 dziewczęta.

Tenisiści stołowi Unii odnieśli szereg sukcesów, mianowicie:

  • 1976 r. - w kwietniu w Krakowie tytuły vicemistrzów Okręgu młodzików zdobyli: indywidualnie Mirosław Macek oraz w deblu Mirosław Macek i Arkadiusz Michalski, Jolanta Dąbrowska i Beata Wińska, w mikście Beata Wińska z Arkadiuszem Michalskim. Drużynowo Unia zajęła II miejsce.
  • 1977 r. - Siemianowice Śląskie - tytuły mistrzów Śląska zdobyli: indywidualnie: Jolanta Motyka, w deblu Jolanta Motyka z Arkadiuszem Michalskim.
  • 1977 r. - kwiecień Katowice: Drużynowe Mistrzostwo Śląska Młodziczek (Jolanta Dąbrowska i Jolanta Motyka) oraz Drużynowe Vicemistrzostwo Śląska Młodzików (Mirosław Macek, Arkadiusz Michaslski, Waldemar Glanowski)
  • 1977 r. maj Zawiercie: Arkadiusz Michalski grając z Niziołkiem (AZS Kraków) zdobyli tytuł Vicemistrzów Polski Młodzików.
  • 1977 r. - w klasyfikacji Zagłębiowskiego Podokręgu TS wśród młodzików I m. - Jolanta Dąbrowska (dziewczęta) i Arkadiusz Michalski (chłopcy)
  • 1977/1978 – drużynowe Mistrzostwo Śląska Juniorek zdobyły Małgorzata Macek i Jolanta Dąbrowska, a drużynowe Mistrzostwo Śląska Juniorów Młodszych zdobyli: Arkadiusz Michalski i Mirosław Macek
  • 1979/1980 - indywidualne Mistrzostwo Śląska Juniorów Młodszych zdobył Mirosław Macek.
  • Oprócz tego zawodnicy Unii zdobywali wielokrotnie 2 i 3 miejsca w Mistrzostwach Śląska Juniorów i Młodzików.

Pomimo tych sukcesów sekcja tenisa stołowego została rozwiązana 31.03.1981 r. z przyczyn finansowych.

SEZONY TENISOWE

UWAGA: cyfra w nawiasie po nazwie ligi/klasy w której w danym sezonie grała drużyna Unii oznacza jaki kolejny szczebel rozgrywek w tym sezonie stanowiła podana liga/klasa.

LATA 1976-1990 - MĘŹCZYŹNI - TRZECIA DRUŻYNA

SEZON POZIOM ROZGRYWKOWY MIEJSCE MECZE PUNKTY Z R P SETY (+) SETY (-) UWAGI
1976/1977 Tenis stołowy (M) Klasa B Olkusz grupa I - Sezon 1976/1977 3/6 10 10 - - - 53 47 -
1977/1978 Tenis stołowy (M) Klasa B Olkusz grupa I - Sezon 1977/1978 5/5 8 2 - - - 24 56 -
1978/1979 ? - - - -
1979/1980 ? - - - -
1980/1981 ? ? - - - - - - - -
1981/1982 ? - - - -
1982/1983 ? - - - -
1983/1984 ? ? - - - - - - - -
1984/1985 ? ? - - - - - - - -
1985/1986 - - -
1986/1987 - - -
1987/1988
1988/1989 -
1989/1990 -

LATA 1978-1980 - KOBIETY

SEZON POZIOM ROZGRYWKOWY MIEJSCE UWAGI
1978/1979 Liga Wojewódzka - Sezon 1978/1979 ? -
1979/1980 Liga Wojewódzka - Sezon 1979/1980 ? Brak końcowej tabeli rozgrywek
1980/1981 Liga Wojewódzka - Sezon 1980/1981 ? -

SEKCJA SIATKÓWKI

Sekcja siatkówki powstała w 1964 roku i jesienią tamtego roku przystąpiła do rozgrywek Klasy C Podokręgu Chrzanów. W okresie jesienno-zimowym mecze siatkówki rozgrywano na I piętrze hali produkcyjnej „Szkłobudowy”, a w okresie wiosenno-letnim na boisku koło basenu kąpielowego. Po 5 latach gry w Klasie C z powodu jej likwidacji z uwagi na małą ilość drużyn Unia została dookoptowana do Klasy B, w której zajęła 8 miejsce. Niestety po 1 roku gry w niej Unia zrezygnowała z rozgrywek i sekcja przestałą istnieć. Powodem jej likwidacji było zdekompletowanie drużyny i brak możliwości gry w hali „Szkłobudowy” z powodu rozpoczęcia w niej produkcji. Sekcję siatkarską tworzyli: Marian Nowak, Zbigniew Sajdak, Jerzy Mól, Zdzisław Gardeła, Józef Adamczyk, Stanisław Zacłona, Marian Maryszewski, Andrzej Sakowski, Ryszard Brodziński, Ireneusz Mędrek, Ireneusza Deptalski, Jerzy Wiśniewski, Jerzy Pieta, Adam Sajdak, Józef Nowak, Henryk Swędzioł, Janusz Gardeła, Kazimierz Ładoń, Mieczysław Choiński, Jacek Mosór, Józef Szatan, Czesław Sajdak, Jerzy Natkaniec, Zbigniew Nowak. Łącznie siatkarze Unii rozegrali 47 meczów zwyciężając w 16 i przegrywając 31 meczów, stosunek setów 57-85.

Linki zewnętrzne

  • www.90minut.pl

Bibliografia

  • "Wiadomości Zagłębia", lata 1976-1996
  • "Sport Śląski", lata 1986-1994
  • "Tempo", lata 1995-2002
  • "Dziennik Polski", lata od 2002 roku
  • Kronika Unii Jaroszowiec
  • Kronika Legionu Bydlin
  • M. Maryszewski "100 lat Jaroszowca", s, 123-145.

Tekst i wyniki: NK