Stowarzyszenie Eksploracyjno-Historyczne Szaniec 1863

Z WikiZagłębie
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Logo stowarzyszenia

Stowarzyszenie Eksploracyjno-Historyczne Szaniec 1863


Spis treści

Cele

 1. Popularyzowanie wiedzy na temat historii polski, europy I świata
 2. Działalność edukacyjna w zakresie wiedzy historycznej dotyczącej historii dziejów polski wśród młodzieży I dorosłych.
 3. Podejmowanie działa, których celem jest kształtowanie pozytywnego wizerunku osób zajmujących się poszukiwaniami, eksploracją artefaktów- zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa w tej dziedzinie, zaś w szczególności ustawą o ochronie zabytków I opiece nad zabytkami.
 4. Działalność mająca na celu wpływanie na środowisko eksploratorów, kształtująca podstawę przestrzegania prawa przez przedstawicieli tych środowisk.
 5. Prowadzenie działalności eksploracyjnej zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa- ukierunkowanej na odkrywanie, utrwalanie, zabezpieczanie wszelkich śladów historii, kultury, działalności narodu polskiego, oraz historii państwowości oraz informowanie społeczeństwa oraz odpowiednich instytucji o efektach tych działań.
 6. Współdziałanie z muzeami w celu wzbogacenia eksplozji muzealnych, o muzealia odnalezione w wyniku prowadzonych legalnie działań poszukiwawczych.
 7. Nawiązanie współpracy z muzeami celem prowadzenia działań poszukiwawczych.
 8. Działalność poznawcza regulacji prawnych obowiązujących w innych państwach w zakresie ochrony zabytków I działalności eksploracyjnej.
 9. Działania opiniotwórcze I prawotwórcze ( inicjatywy obywatelskie) podejmowane w celu kształtowania przepisów prawa dotyczących problematyki szeroko rozumianej ochrony zabytków.
 10. Współpraca i działalność organizatorska w zakresie działań eksploracyjno- poszukiwawczych z innymi legalnie działającymi organizacjami pozarządowymi, instytucjami naukowo-badawczymi, uczelniami wyższymi, instytucjami samorządowymi i państwowymi (rządowymi) i samorządami.

Historia powstania

Zrealizowane projekty (wybór)

Działalność

Działalność wydawnicza i filmowa

Nawigacja
Poznajemy Zagłębie Dąbrowskie
 • Projekt realizuje
 • Herb Zagłębia Dąbrowskiego