Stadion im. Jana Ciszewskiego w Sosnowcu

Z WikiZagłębie
Budowa stadionu

Stadion: im. Jana Ciszewskiego - stadion piłkarski zlokalizowany pod adresem Aleja Józefa Mireckiego 31 w Sosnowcu, przy skrzyżowaniu z ulicą Moniuszki. Pojemność - 700 miejsc (400 siedzących).

Historia

Stadion został otwarty w 1926 roku. Pierwotnie na stadionie rozgrywał mecze KS Sosnowiec. Po fuzji Victorii Sosnowiec i KS Sosnowiec w 1931 roku występowali na nim piłkarze połączonych klubów pod nazwą STS Unia Sosnowiec (późniejsza Stal Sosnowiec a następnie Zagłębie Sosnowiec). W 1956 roku Stal przeniosła się na nowo powstały Stadion Ludowy (oddany do użytku 21 października 1956 roku). Stadion w tamtym okresie okalały ze wszystkich stron trybuny na wałach ziemnych, mogące pomieścić do 20 000 widzów. Rozgrywane na nim były również mecze hokeja na trawie. Na ważniejsze mecze stadion był wykorzystywany przez drużynkę GKS Górnik Sosnowiec

W 1975 roku na obiekt wprowadzili się piłkarze Czarnych Sosnowiec, których poprzedni stadion mieszczący się przy stacji kolejowej Sosnowiec Południowy został zlikwidowany.