Sebastian Steć (Stecyk)

Z WikiZagłębie
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Zagłębiowskie Biogramy
Sebastian Steć
Imię i nazwisko Sebastian Steć
Data i miejsce urodzenia 28 stycznia 1974 r.
Sosnowiec
Zawód muzyk, perkusista

Sebastian Steć, "Stecyk", "Stc" (ur. 28 stycznia 1974 r. w Sosnowcu) - muzyk, perkusista, lider zespołu Ziggie Piggie, jeden z prekursorów polskiej muzyki ska.

Sebastian Steć 2.jpg
Stecyk podczas koncertu

Sebastian Steć to jedna z najważniejszych postaci młodej polskiej sceny ska, rocksteady, Oi!. Mistrz grania na żywo takich gatunków jak drum'n'base, jungle, dubwise czy dubstep, rocksteady, ska jazz. Jego doświadczenie, precyzja i ogromny talent budują oryginalny rytm perkusji. Pomysłodawca i twórca licznych projektów artystycznych w Zagłębiu i w kraju.

Jeden z założycieli Dirty Flower (skład powiązany z późniejszym Frontside). Grał i brał też udział w tworzeniu grupy Skankan, współtwórca zespołu Horrorshow oraz Shayba z (Adamem Hagno - basista Absurd), grał także w czeladzkim Konopians czy trasę ("Ścieżka zdrowia") z legendarnym zespołem Kryzys oraz dwa koncerty z zespołem Izrael. Jeden z założycieli ska jazzowego The Stylers, założyciel zespołu Ziggie Piggie (współpraca z legendą polskiej muzyki alternatywnej - Robertem Brylewskim) oraz wraz z Mikołajem Tabako elektronicznego projektu STC Tabako (współpraca z ikoną jazzu Robertem Majewskim). Stecyk nawiązał również współpracę z Bob One, czego owocem był klip "Może tak". Doczekał się też dokumentu o sobie w TVP. Wraz z Anną Głuc jako STC nagrał singiel "Bleu". Redaktor autorskiej audycji radiowej "Stecyk na fali" w radiu Zagłębie FM. W 2016 r. zagrał rolę skina-karciarza w filmie "As". W 2018 r. wraz z Andrzejem Mikulskim powołał projekt Dr Micoolstein & Prof. STC nagrywając ciekawy eksperymentalny singiel jazzowo-elektroniczny zatytułowany "Open Lab". W 2019 r. wraz ze Szczepanem Łachem reaktywował zespół Skankan.


Dyskografia

Film

Nawigacja
Poznajemy Zagłębie Dąbrowskie
  • Projekt realizuje
  • Herb Zagłębia Dąbrowskiego