Kapela Regionalna "Mierzęcice"

Z WikiZagłębie
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania

Kapela Regionalna "Mierzęcice" powstała w listopadzie 1995 r.

Od początku swojego istnienia kapela zdobywa nagrody i wyróżnienia na przeglądach, festiwalach, konkursach, reprezentując Gminę Mierzęcice. W swoim dorobku ma wiele sukcesów w przeglądach regionalnych, wojewódzkich oraz krajowych. Występowała m.in. na Festiwalu w Kazimierzu Dolnym nad Wisłą. W 2002 roku, zdobyła nagrodę Starosty Powiatu Będzińskiego "Kasztelanka", przyznaną za szczególne zasługi dla kultury powiatu będzińskiego oraz nagrodę wójta Mierzęcic "Gryf Mierzęcicki".

W 2010 roku Kapela zajęła II miejsce na spotkaniach seniorów w Międzyzdrojach, a w 2012 roku dwukrotnie zajęła II miejsce na przeglądach w Brennej i Żarkach Letnisko. W 2014r kapela zajęła II miejsce na przeglądzie w Brennej oraz III miejsce w Międzynarodowym Przeglądzie Zespołów Regionalnych "Złoty Kłos" w Zebrzydowicach.

Członkowie kapeli uczestniczą czynnie w życiu kulturowym gminy Mierzęcice i reprezentują ją dumnie na zewnątrz. Swoje muzykowanie traktują jako potrzebę serca i troskę o to, aby kultura ludowa naszych przodków nie zaginęła.

Kierownikiem i opiekunem artystycznym kapeli jest pan Józef Kotuła.

Nawigacja
Poznajemy Zagłębie Dąbrowskie
  • Projekt realizuje
  • Herb Zagłębia Dąbrowskiego