Fundacja Zwiastun

Z WikiZagłębie
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania

Fundacja "ZWIASTUN" powstała w kwietniu 2013 roku. Została założona przez grupę osób skupionych wokół portalu internetowego bobrowniki.tv. Pierwszy pomysł jej powstania wyszedł od twórcy i właściciela portalu - Henryka Wadowskiego.

Postanowił on sformalizować współpracę kilku osób, które aktywnie uczestniczyły w tworzeniu i funkcjonowaniu pierwszej w gminie Bobrowniki internetowej telewizji. Grupa ta miała wiele pomysłów na rozwinięcie swojej działalności oraz na realizację różnych projektów, poza samym prowadzeniem portalu internetowego. Po licznych dyskusjach powstał zarys profilu działalności planowanej fundacji, który następnie został ujęty w opracowanym statucie. Podstawowymi celami działalności Fundacji 'ZWIASTUN" są:

Pamiątkowy obelisk ufundowany przez Fundację Zwiastun z okazji 740-lecia lokacji sołectwa Bobrowniki

Realizacja powyższych celów (oraz innych wymienionych w statucie) jest głównym impulsem do budowania od podstaw Fundacji. Poprzez realizację celów i planów, członkowie i wolontariusze Fundacji chcą przyczynić się do rozwoju naszego kraju i społeczeństwa, przede wszystkim na poziomie lokalnym. Dlatego działalność Fundacji będzie się skupiać głównie na terenie Gminy Bobrowniki.

Pierwszym wyzwaniem dla Fundacji były obchody 740-lecia lokacji sołectwa Bobrowniki. Dzięki staraniom Fundacji, wolontariuszom, a przede wszystkim ogromnej ofiarności wielu obecnych, a także byłych mieszkańców, którzy mimo, że rozrzuceni po świecie nie zapomnieli o swojej małej ojczyźnie, udało trwale upamiętnić ten szczególny dzień.

24 sierpnia 2013 roku, podczas uroczystych obchodów, odsłonięty został pamiątkowy obelisk upamiętniający jubileusz miejscowości.

Kilka miesięcy później, 6 listopada 2013r., dzięki staraniom Fundacji, u podstawy obelisku została wmurowana Kapsuła Czasu. Znalazły się w niej pamiątki, zdjęcia oraz film z przebiegu uroczystości jubileuszowych 740-lecia lokacji sołectwa Bobrowniki, a także spis wszystkich darczyńców, wraz z zarejestrowanymi pozdrowieniami na różnych nośnikach.

Poniżej dane teleadresowe Fundacji:

Fundacja ZWIASTUN

ul. Sienkiewicza 336

42-583 Bobrowniki

numer konta: 57 1020 2368 0000 2802 0417 5089, bank PKO BP S.A.

więcej informacji o Fundacji "Zwiastun": http://www.bobrowniki.tv/

Nawigacja
Poznajemy Zagłębie Dąbrowskie
  • Projekt realizuje
  • Herb Zagłębia Dąbrowskiego