Anna Nemś

Z WikiZagłębie
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Zagłębiowskie Biogramy
Anna Nemś
Imię i nazwisko Anna Nemś
Data i miejsce urodzenia 19 marca 1964
Ogrodzieniec
Zawód Polityk, Poseł na Sejm III RP, samorządowiec

Anna Ewa Nemś (z domu Szklarz) - ur. 19 marca 1964 w Ogrodzieńcu – polska działaczka samorządowa, przedsiębiorca i polityk, była wiceprezydent Zawiercia. Posłanka na Sejm VII i VIII kadencji, w 2015 wiceminister gospodarki.

Ukończyła studia na Wydziale Handlu Zagranicznego Akademii Ekonomicznej w Krakowie. Prowadziła własną działalność gospodarczą. Przystąpiła do Platformy Obywatelskiej, z jej ramienia w 2006 i w 2010 roku była wybierana na radną Zawiercia. Od 2006 do 2009 roku pełniła funkcję wiceprzewodniczącej rady miejskiej, następnie przez rok była zastępcą prezydenta tego miasta.

W wyborach w 2011 znalazła się na 8. pozycji na liście kandydatów PO do Sejmu w okręgu wyborczym nr 32 w Sosnowcu. Uzyskała mandat poselski, otrzymawszy 9086 głosów, co stanowiło piąty wynik spośród kandydatów jej partii.

15 czerwca 2015 została powołana na stanowisko sekretarza stanu w Ministerstwie Gospodarki. W wyborach w tym samym roku z powodzeniem ubiegała się o poselską reelekcję, otrzymując 15 875 głosów. W Sejmie VIII kadencji została członkinią Komisji Administracji i Spraw Wewnętrznych oraz Komisji Gospodarki i Rozwoju.

Jest mężatką, ma dwóch synów.

Kariera parlamentarna

Linki zewnętrzne

Nawigacja
Poznajemy Zagłębie Dąbrowskie
  • Projekt realizuje
  • Herb Zagłębia Dąbrowskiego