Alicja Ludwichowska

Z WikiZagłębie
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Autoportret

Pochodząca z Sosnowca projektantka szeroko pojętej grafiki użytkowej. Urodziła się w 1983 roku. Jest absolwentką Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach. Artystka wywodzi się z sosnowieckiego studia sztuk plastycznych Wytwornia, ma na swoim koncie wystawy zbiorowe i indywidualne. Zawodowo współpracowała z agencjami specjalizującymi się w projektowaniu graficznym i multimedialnym. Obecnie zajmuje się animacją społeczno-kulturalną, jest także odpowiedzialna za opiekę nad wizerunkiem graficznym Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sosnowcu, w tym Zagłębiowskiej Mediateki.

W swoje prace często, oprócz grafiki komputerowej, wplata elementy analogowe, wychodzące z gestu ręki, używając w tym celu technik rysunkowych i malarskich. W swoich pracach lubi wykorzystywać elementy humoru i ironii. Jako największe osiągnięcie wymienia stworzenie grafiki na okładkę zespołu The Toy Dolls.

Spis treści

Życiorys

Alicja 'Alko' (Konieczna) Ludwichowska urodziła się w 1983 roku w Sosnowcu. Przygodę ze sztuką rozpoczęła w sosnowieckim studiu sztuk plastycznych "Wytwornia" pod kierunkiem Mirosławy Kostyły. Ukończyła I stopień Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach. Współpracowała z różnymi agencjami przy tworzeniu projektów wizualnych, ale od 2010 roku na stałe związała się zawodowo z Miejską Biblioteką Publiczną w Sosnowcu, gdzie spełnia się w roli grafika, ale także kuratora i animatora społeczno-kulturalnego. Jest autorką logotypu Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sosnowcu.[1] W 2015 roku stworzyła okładkę płyty dla klasycznego, angielskiego, punkowego zespołu The Toy Dolls.[2] W roku 2021 była kuratorem głośnej wystawy o sosnowieckich zespołach "Takty i Riffy".[3][4] Również w 2021 wystąpiła w serii "Zagłębie Talentów".[5]

Edukacja

Sukcesy

Wystawy własne

Działalność kuratorska

"Takty i riffy, czyli subiektywny przegląd zespołów rodem z Sosnowca"[14][15]

linki zewnętrzne

Alicja ‘Alko’ Ludwichowska (carbonmade.com)

Nawigacja
Poznajemy Zagłębie Dąbrowskie
  • Projekt realizuje
  • Herb Zagłębia Dąbrowskiego