Adam Szerszeń

Z WikiZagłębie
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania

Adam Szerszeń - baryton, absolwent Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach w klasie śpiewu prof. Michaliny Growiec (2002, dyplom z wyróżnieniem), dwukrotny stypendysta Ministra Kultury i stypendysta Fundacji im. Kołłątaja.

Uzyskał wyróżnienie drugiego stopnia na Ogólnopolskim Konkursie Wokalnym im. Franciszki Platówny, II nagrodę na Konkursie Wokalnym im. Ludomira Różyckiego w Gliwicach (1998), zwyciężył na II Międzyuczelnianym Konkursie Polskiej Muzyki Wokalnej w Katowicach (1999). Otrzymał także nagrodę specjalną za najlepsze wykonanie polskiej pieśni współczesnej na IV Międzyuczelnianym Konkursie Wykonawstwa Polskiej Pieśni Artystycznej w Warszawie (1999) i II nagrodę na Międzynarodowym Konkursie Muzyki Kameralnej w Łodzi (2001).

W latach 1995-98 należał do chóru Filharmonii Śląskiej, zaś w latach 1998-2002 był członkiem zespołu Camerata Silesia. Z zespołem tym koncertował w kraju i za granicą, brał udział w prawykonaniach wielu dzieł muzyki współczesnej, nagrał także cztery płyty, w tym album zawierający Completorium G.G. Gorczyckiego nagrany z udziałem słynnej śpiewaczki Emmy Kirkby dla wytwórni fonograficznej Musicon. W latach 2002-05 był solistą Opery Śląskiej, zaś w 2004 roku zadebiutował na scenie Opery Narodowej.

Nawigacja
Poznajemy Zagłębie Dąbrowskie
  • Projekt realizuje
  • Herb Zagłębia Dąbrowskiego