Świętokrzyska Droga św. Jakuba (PROJEKT)

Z WikiZagłębie
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Podstawowe oznakowanie szlaku

Świętokrzyska Droga św. Jakuba (PROJEKT)

Świętokrzyska Droga św. Jakuba (tylko częściowo w Zagłębiu Dąbrowskim)

Spis treści

Informacje ogólne

Nazwa tego szlaku jest nazwą roboczą i jednocześnie sugerowaną nazwą docelową gdyż ma on swoim przebiegiem połączyć w przyszłości dwa ważne obiekty związane z kultem Świętego Krzyża; klasztor w Świętym Krzyżu i kościół Podwyższenia Krzyża Świętego w Sławkowie.Najbardziej naturalna nazwa dla południowego odcinka tego szlaku (Żarnowiec - Sławków); "Jurajska Droga Św. Jakuba" została już "zajęta" przez inny, dotąd nie zrealizowany caminowy projekt. W Sławkowie Świętokrzyska Droga św. Jakuba łączy się ze szlakiem VIA REGIA.

W chwili obecnej (stan na 14 marca 2015 roku) część północna szlaku jest tylko i wyłącznie zarysem jego przebiegu i poszukiwane są podmioty instytucjonalne i społeczne które będą zainteresowane jego realizacją.

Część południowa szlaku jest w tym momencie na wczesnym etapie jego realizacji; rozpoczęto badania terenowe i wykonano pierwsze znakowania. Głównym realizatorem południowej części szlaku jest Towarzystwo Miłośników Ziemi Zawierciańskiej a partnerem Zagłębiowski Klub Przyjaciół Camino.

Część północna szlaku:

Część północna szlaku jest tylko i wyłącznie zarysem jego przebiegu i poszukiwane są podmioty instytucjonalne i społeczne które będą zainteresowane jego realizacją. To one wyznaczą szczegółowy przebieg szlaku, łączący wskazane miejsca i obiekty które posiadają wysokie walory kulturowe i kultowe.

ETAP 1 - Nowa Słupia - Święty Krzyż - Święta Katarzyna (?? km)

ETAP 2 - Święta Katarzyna - Kielce(?? km)

ETAP 3 - Kielce - Chęciny (?? km)

ETAP 4 - Chęciny - Jędrzejów (?? km)

ETAP 5 - Jędrzejów - Żarnowiec (?? km)

Część południowa szlaku:

Głównym realizatorem południowej części szlaku jest Towarzystwo Miłośników Ziemi Zawierciańskiej a partnerem Zagłębiowski Klub Przyjaciół Camino.

ETAP 1 - Żarnowiec - Udórz - Smoleń (?? km)

ETAP 2 - Smoleń - Pilica - Giebło (?? km)

ETAP 3 - Giebło - Podzamcze - Błędów (?? km)

ETAP 4 - Błędów - Sławków (?? km)

Linki zewnętrzne

Nawigacja
Poznajemy Zagłębie Dąbrowskie
  • Projekt realizuje
  • Herb Zagłębia Dąbrowskiego