Ścianka wspinaczkowa Poziom 450

Z WikiZagłębie

Poziom 450 - centrum wspinaczkowe w Sosnowcu przy ulicy Narutowicza, zlokalizowane na terenie po byłej Kopalni Sosnowiec, w konstrukcji budynku maszynowni dawnego szybu Anna. Nazwa Poziom 450 nawiązuje do głębokości zasypanego szybu. Zachowana została wieża wyciągowa szybu.

Dane techniczne

Ściana ma ok 1600 m2 powierzchni wspinaczkowych z maksymalną wysokością 13m, posiada ponad 150 dróg wspinaczkowych i 50 stanowisk. Na ścianie znajdują się sektory z 5 metrowymi drogami dla dzieci i osób z lękiem wysokości, sektor z pionami i połogami, przewieszenia, okapy, rysę, zacięcia, filary, kanty oraz komin. Na każdym stanowisku zazwyczaj są nakręcone 3 drogi gdzie jedna z nich zawsze jest po dużych chwytach. Najwięcej dróg jest w zakresie V-VI.1. 2 sektory (12 stanowisk) przeznaczona jest do wspinania wyłącznie z dolną asekuracją (na prowadzenie). 8 stanowisk dysponuje automatami do asekuracji Trublue do wspinania bez partnera.

Bulderownia to ok 600 m2 powierzchni. Dzieli się na dwie części: dolną „jaskienie” gdzie są 2 ściany obwodowe (mniej i bardziej przewieszoną), oraz kilka klasycznych balderowych formacji oraz boulderowie „na piętrze” wyposażoną w chwyty i struktury uznanych producentów (Morpho holds, BluePill, Flathold, Cheetah, Bat holds, AIX, Xcult, Wataah, T-wall).

Bulderownia dodatkowo posiada: ścianę systemową moona, campus z 3 rzędami listew, kołkownicę, zestaw chwytotablic, strefę siłową z ławką, sztangami, hantalmi, ketlami itp…