Miejska Galeria Sztuki "Extravagance": Różnice pomiędzy wersjami
Z WikiZagłębie
(Utworzył nową stronę „Miejska Galeria Sztuki "Extravagance" -”) |
Nie podano opisu zmian |
||
(Nie pokazano 10 wersji utworzonych przez 2 użytkowników) | |||
Linia 1: | Linia 1: | ||
Miejska Galeria Sztuki "Extravagance" - | [[Plik:Extravagance - logo1.jpg|thumb|300px|Logo galerii z 1992 r.]] | ||
'''Miejska Galeria Sztuki "Extravagance"''' - [[11 listopada]] [[1991]] r. zapadła decyzja o utworzeniu Miejskiej Galerii Sztuki "Extravagance". Ustalono, że jedynym godnym tego miana obiektem będzie dotychczasowy [[Pałac Ślubów w Sosnowcu|Pałac Ślubów]] przy [[Ulica 3 Maja (Sosnowiec)|ul. 3 Maja]] 39 w [[Sosnowiec|Sosnowcu]]. | |||
[[Plik:Galeria Extravagance w budynku 3 Maja 39 - dawny pałac ślubów.jpg|thumb|300px|[[Pałac Ślubów w Sosnowcu|Siedziba galerii]] w latach [[1991]]-[[2002]] - [[Pałac Ślubów w Sosnowcu|ul. 3 Maja 39]] ]] | |||
Pierwszą kierowniczką galerii była [[Zdzisława Grajcar]]. | |||
W [[2002]] roku Galerię przeniesiono do [[Zamek Sielecki|Zamku Sieleckiego]] i włączono w struktury [[Sosnowieckie Centrum Sztuki - Zamek Sielecki|Sosnowieckiego Centrum Sztuki]] | |||
{| border="6" cellpadding="2" cellspacing="1" align="center" style="margin-left: 0.5em; margin-bottom: 1.5em" | |||
|- BGCOLOR="#208456" style="color: white" | |||
! WIDTH=10%|DATA OGLĄDANIA WYSTAWY | |||
! WIDTH=10%|DATA WERNISAŻU | |||
! WIDTH=30%|TYTUŁ WYSTAWY | |||
! WIDTH=30%|AUTOR WYSTAWY | |||
! WIDTH=20%|RODZAJ WYSTAWY | |||
|- | |||
| ALIGN=center|- | |||
| ALIGN=center|[[21 kwietnia]] [[1994]] r. | |||
| ALIGN=center|- | |||
| ALIGN=center|prof. Elżbieta Kuraj | |||
| ALIGN=center|Malarstwo | |||
|- | |||
| ALIGN=center|- | |||
| ALIGN=center|- | |||
| ALIGN=center|- | |||
| ALIGN=center|- | |||
| ALIGN=center|- | |||
|- | |||
| ALIGN=center|- | |||
| ALIGN=center|- | |||
| ALIGN=center|- | |||
| ALIGN=center|- | |||
| ALIGN=center|- | |||
|- | |||
| ALIGN=center|- | |||
| ALIGN=center|- | |||
| ALIGN=center|- | |||
| ALIGN=center|- | |||
| ALIGN=center|- | |||
|- | |||
| ALIGN=center|- | |||
| ALIGN=center|- | |||
| ALIGN=center|- | |||
| ALIGN=center|- | |||
| ALIGN=center|- | |||
|- | |||
| ALIGN=center|- | |||
| ALIGN=center|- | |||
| ALIGN=center|- | |||
| ALIGN=center|- | |||
| ALIGN=center|- | |||
|- | |||
| ALIGN=center|- | |||
| ALIGN=center|- | |||
| ALIGN=center|- | |||
| ALIGN=center|- | |||
| ALIGN=center|- | |||
|- | |||
| ALIGN=center|- | |||
| ALIGN=center|- | |||
| ALIGN=center|- | |||
| ALIGN=center|- | |||
| ALIGN=center|- | |||
|- | |||
| ALIGN=center|- | |||
| ALIGN=center|- | |||
| ALIGN=center|- | |||
| ALIGN=center|- | |||
| ALIGN=center|- | |||
|- | |||
| ALIGN=center|- | |||
| ALIGN=center|- | |||
| ALIGN=center|- | |||
| ALIGN=center|- | |||
| ALIGN=center|- | |||
|- | |||
| ALIGN=center|- | |||
| ALIGN=center|- | |||
| ALIGN=center|- | |||
| ALIGN=center|- | |||
| ALIGN=center|- | |||
|- | |||
| ALIGN=center|- | |||
| ALIGN=center|- | |||
| ALIGN=center|- | |||
| ALIGN=center|- | |||
| ALIGN=center|- | |||
|- | |||
| ALIGN=center|- | |||
| ALIGN=center|- | |||
| ALIGN=center|- | |||
| ALIGN=center|- | |||
| ALIGN=center|- | |||
|- | |||
| ALIGN=center|- | |||
| ALIGN=center|- | |||
| ALIGN=center|- | |||
| ALIGN=center|- | |||
| ALIGN=center|- | |||
|} | |||
[[Kategoria:Kultura w Sosnowcu]] |
Aktualna wersja na dzień 14:59, 29 sie 2022
Miejska Galeria Sztuki "Extravagance" - 11 listopada 1991 r. zapadła decyzja o utworzeniu Miejskiej Galerii Sztuki "Extravagance". Ustalono, że jedynym godnym tego miana obiektem będzie dotychczasowy Pałac Ślubów przy ul. 3 Maja 39 w Sosnowcu.
Pierwszą kierowniczką galerii była Zdzisława Grajcar.
W 2002 roku Galerię przeniesiono do Zamku Sieleckiego i włączono w struktury Sosnowieckiego Centrum Sztuki
DATA OGLĄDANIA WYSTAWY | DATA WERNISAŻU | TYTUŁ WYSTAWY | AUTOR WYSTAWY | RODZAJ WYSTAWY |
---|---|---|---|---|
- | 21 kwietnia 1994 r. | - | prof. Elżbieta Kuraj | Malarstwo |
- | - | - | - | - |
- | - | - | - | - |
- | - | - | - | - |
- | - | - | - | - |
- | - | - | - | - |
- | - | - | - | - |
- | - | - | - | - |
- | - | - | - | - |
- | - | - | - | - |
- | - | - | - | - |
- | - | - | - | - |
- | - | - | - | - |
- | - | - | - | - |