Z WikiZagłębie

Gminny Klub Sportowy (GKS) Koziegłowy - klub sportowy.

Hasło w budowie

HISTORIA KLUBU

GKS Koziegłowy powstał w 2019 roku i prowadzi sekcję piłki nożnej. Kultywuje tradycję dwóch działających jeszcze stowarzyszeń - UKS Fair - Play Koziegłowy, zajmującego się prowadzeniem zajęć dla młodzieży oraz CKW Mała Panew Cynków, zespół grający w częstochowskiej Klasie B, grupa II. Prezesem klubu został Tomasz Myga. Piłkarze GKS Koziegłowy wystartowali w częstochowskiej Klasie B w grupie II w sezonie 2019/2020. Pierwszy mecz rozegrali 1 września 2019 r. w 1 kolejce Klasy B wygrywając u siebie 6-0 z Dąbrowianką Dąbrowa Zielona. Dobrą dyspozycję utrzymali przez całą rundę jesienną, w której wygrali 7 meczy, 1 remisując i 1 przegrywając. Z uwagi na ogólnoświatową pandemię COVID-19 rozgrywki zostały przerwane po rundzie jesiennej i uznane za zakończone. GKS Koziegłowy zajmował po rundzie jesiennej 1 miejsce i decyzją PZPN wywalczył awans do Klasy A, w której gra do chwili obecnej.

cdn

SEKCJA PIŁKI NOŻNEJ

Sezony piłkarskie

UWAGA: cyfra w nawiasie po nazwie ligi/klasy w której w danym sezonie grała drużyna GKS Koziegłowy oznacza jaki kolejny szczebel rozgrywek w tym sezonie stanowiła podana liga/klasa.

LATA OD 2019 ROKU

SEZON POZIOM ROZGRYWKOWY MIEJSCE MECZE PUNKTY Z R P BRAMKI (+) BRAMKI (-) UWAGI
2019/2020 - - - - - - - - z uwagi na ogólnoświatową pandemię COVID-19 rozgrywki zostały przerwane po rundzie jesiennej i uznane za zakończone.
2020/2021 Piłka Nożna Klasa A 2020/2021 grupa II Częstochowa (7) 6/13 24 39 12 3 9 56 42 -